جدیدترین و آخرین اخبار اجتماعی و حوادث| خبرخوان اجتماعی و حوادث

Loading fehamnews خبر فهام
اجتماعی و حوادث
🔺 سازمان تامین اجتماعی تجربه موفقی در استقرار کامل نسخه الکترونیک دارد

🔺 سازمان تامین اجتماعی تجربه موفقی در استقرار کامل نسخه الکترونیک دارد 9

🔹 مدیرکل درمان سازمان تامین اجتماعی استان تهران به تجربه موفق این سازمان در استقرار کامل نسخه الکترونیک و نظام ارجاع در بیمارستانها و مراکز درمانی ملکی در چند سال گذشته اشاره و میزان پیشرفت طرح نسخه الکترونیک را در موسسات طرف قرار داد خوب ارزیابی کرد.

 1400/09/16 17:32

🔺 نصب نشدن علایم ایمنی حادثه مرگبار را رقم زد 9

🔹 معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور فاتب، از جان باختن راننده یک دستگاه پژو در بزرگراه شهید همدانی خبر داد و گفت: یک دستگاه سواری پژو به علت نقص فنی در حاشیه بزرگراه بدون نصب علائم ایمنی متوقف شد و این امر مرگ راننده را رقم زد.

 1400/09/16 13:07

🔺 ۱۴ ساعت کار مداوم پرستاران به دلیل کمبود نیرو/ افزایش درخواست مهاجرت در سال اول کرونا 19

🔹 رییس هیات مدیره نظام پرستاری استان تهران ضمن اشاره سختی کار و مشکلات معیشتی پرستاران در کشور، اطمینان سایر کشورها به مهارت پرستاران ایرانی را مورد اشاره قرار داد و گفت: درحالی که حدود یک میلیارد تومان برای تربیت هر پرستار هزینه می‌شود، اما چون نمی‌توانیم یا نمی‌خواهیم استخدام‌ کنیم، او را از دست می‌دهیم و دو دستی تقدیم کشورهای دیگر می‌کنیم.

 1400/09/16 12:10

🔺 درباره گزارش علیه "حسن روحانی" دادگاه ویژه روحانیت باید اطلاع‌رسانی کند/تجمع آرام و شعور مردم اصفهان، ضدانقلاب را عصبانی کرد 24

🔹 سخنگوی قوه قضائیه گفت: درباره ریاست جمهوری سابق، چنانچه گزارشی درباره وی مطرح یا شکایتی شده باشد با توجه به اینکه روحانی است، در دادگاه ویژه روحانیت رسیدگی می‌شود و باید از آن مرجع سؤال کنید که آیا پرونده‌ای تشکیل شده است یا نه.

 1400/09/16 11:57
🔺 دوستی مجازی با نوجوانان سایر کشورها خطرناک است؟

🔺 دوستی مجازی با نوجوانان سایر کشورها خطرناک است؟ 7

🔹 یک روانشناس با اشاره به تمایل نوجوانان برای پیوستن به گروه‌های مجازی دوستانه و بعضا برقراری ارتباط با نوجوانان سایر کشورها گفت: برخی از نوجوانان به علت تسلط به زبان انگلیسی تمایل دارند که در فضای مجازی با نوجوانان سایر کشورها ارتباط برقرار کنند حال آنکه این نوع دوستی‌های مجازی و بدون شناخت نسبت به نوجوانان دیگر به علت تفاوت در فرهنگ، نگرش، ملیت و اعتقادات برای نوجوانان خطرناک است.

 1400/09/16 10:18
🔺 آتش‌سوزی‌های جنگلی از سیبری تا آمریکا و ثبت رکورد گازهای گلخانه‌ای

🔺 آتش‌سوزی‌های جنگلی از سیبری تا آمریکا و ثبت رکورد گازهای گلخانه‌ای 12

🔹 سرویس نظارت و رصد اتمسفریِ "کوپرنیک" که زیر نظر اتحادیه اروپا فعالیت می‌کند روز گذشته (دوشنبه) از شکسته شدن رکورد انتشار گازهای گلخانه‌ای در سال جاری میلادی (۲۰۲۱) به علت آتش‌سوزی‌های متعدد جنگلی در برخی نقاط مختلف جهان خبر داد.

 1400/09/16 10:07
🔺 تعطیلی مهدهای کودک و غیر حضوری شدن مدارس تهران،قرچک، پاکدشت، ورامین و پیشوا

🔺 تعطیلی مهدهای کودک و غیر حضوری شدن مدارس تهران،قرچک، پاکدشت، ورامین و پیشوا 6

🔹 بر اساس مصوبه کمیته اضطرار آلودگی هوای استان تهران با توجه به پایداری هوا و احتمال افزایش شاخص آلایندگی برای فردا و پس فردا تعطیلی مهدهای کودک و غیر حضوری شدن مدارس در کلیه مقاطع برای شهرستان های تهران ، قرچک، پاکدشت، ورامین و پیشوا اجرا خواهد شد.

 1400/09/16 10:03
🔺 جدیدترین آمار جهانی کرونا؛ آمریکا از مرز ۵۰ میلیون بیمار کووید گذشت

🔺 جدیدترین آمار جهانی کرونا؛ آمریکا از مرز ۵۰ میلیون بیمار کووید گذشت 9

🔹 مجموع مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» در جهان تا کنون به ۲۶۶ میلیون و ۷۴۷ هزار و ۶۱۳ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۲۷۸ هزار و ۵۲۶ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۲۴۰ میلیون و ۳۴۹ هزار و ۴۶۸ نفر از مبتلایان نیز تا کنون بهبود یافته‌اند.

 1400/09/16 09:55

🔺 احیاء ماموریت‌های جهاد سازندگی یکی از راه‌های رسیدگی به مناطق محروم 11

🔹 رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: احیای ماموریت‌های جهاد سازندگی یکی از راه‌کار‌های برون‌رفت از وضعیت نامطلوب فعلی در حوزه تامین مواد غذایی برای سفره عموم مردم (و رسیدگی به مناطق محروم) است.

 1400/09/16 08:46
🔺 پیشنهاد کمیته امداد به مجلس برای افزایش ارزش سبد غذایی حمایت از کودکان دچار سوء تغذیه

🔺 پیشنهاد کمیته امداد به مجلس برای افزایش ارزش سبد غذایی حمایت از کودکان دچار سوء تغذیه 8

🔹 معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد با اشاره به اینکه سبد غذایی ۱۰۰ هزار تومانی حمایت از مادران باردار و شیرده و کودکان دچار سوء تغذیه با توجه به تورم موجود در کشور جوابگوی حل این مشکل نیست، گفت: کمیته امداد در بودجه سنواتی ۱۴۰۱ پیش‌بینی و پیشنهاد داده تا ارزش سبد غذایی برای حمایت از این قشر افزایش یابد.

 1400/09/16 03:39
🔺 شهردار تهران: نیازمند خلق هویت علمی و فناوری برای تهران

🔺 شهردار تهران: نیازمند خلق هویت علمی و فناوری برای تهران 16

🔹 شهردار تهران گفت: تهران نیازمند هویت متعالی و متفاوت است و یکی از این هویت ها؛ هویت علم و فناوری است و ما در شهرداری به دنبال این هستیم که این هویت را با در دست قرار دادن متن جامعه و مردم و نخبگان خلق کنیم.

 1400/09/15 22:06
🔺 قرار گرفتن ۶۵ درصد خاک ایران در منطقه به شدت خشک و خشک

🔺 قرار گرفتن ۶۵ درصد خاک ایران در منطقه به شدت خشک و خشک 15

🔹 رییس بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با بیان اینکه به طور متوسط میزان بارندگی در ایران ۱.۳ متوسط جهانی و میزان تبخیر ۳ برابر متوسط جهانی است، گفت: ۳۵ درصد از مساحت ایران در منطقه به شدت خشک و ۳۰ درصد از مساحت کشور در منطقه خشک واقع شده است، ضمن آنکه ۲۰ درصد از مناطق کشور نیمه خشک توصیف می‌شود.

 1400/09/15 17:08

🔺 برنامه‌ریزی برای استقرار زنان سرپرست خانوار در شهروند و میادین میوه و تره بار 10

🔹 معاون امور اجتماعی شهرداری تهران: برای استقرار زنان سرپرست خانوار در فروشگاه‌های شهروند و میادین میوه و تره بار با شهردار تهران مذاکراتی شده است ان شاءالله اجرایی خواهد شد.

 1400/09/15 15:20

🔺 زمینه حضور طلاب جوان و آموزش‌دیده در مدارس فراهم می‌شود 16

🔹 وزیر آموزش و پرورش گفت: به دنبال فعال کردن همکاری‌ بین حوزه و آموزش و پرورش هستیم تا زمینه حضور طلاب جوان مستعد و آموزش‌دیده را در مدارس فراهم کنیم و فصل جدیدی را در تقویت باورهای اعتقادی دینی و اسلامی دانش‌آموزان آغاز کنیم.

 1400/09/15 15:00

🔺 آغاز دو پروژه مترویی در روز‌های پیش‌رو/ کلنگ‌زنی توسعه خط 4 مترو و پایانه‌دولت آباد 18

🔹 مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه از آغاز دو پروژه مترویی در روز‌های پیش‌رو خبر داد و گفت: کلنگ‌زنی توسعه شرقی خط 4 مترو و احداث پایانه‌دولت آباد در دستور کار روزهای پیش‌روی شهرداری تهران است.

 1400/09/15 14:55
🔺 هوای تهران ناسالم برای همه گروه‌ها/خطر افزایش بیماری‌های قلبی، ریوی و مرگ

🔺 هوای تهران ناسالم برای همه گروه‌ها/خطر افزایش بیماری‌های قلبی، ریوی و مرگ 19

🔹 رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت ضمن هشدار نسبت شرایط ناسالم هوای تهران برای همه گروه‌ها، گفت: در این شرایط خطر افزایش بیماری‌های قلبی یا ریوی و مرگ زودرس در بیماران قلبی و سالمندان و افزایش علائم تنفسی در کل جمعیت وجود دارد.

 1400/09/15 14:14

🔺 ممنوعیت استفاده از بخاری‌های چکه‌ای در مدارس 11

🔹  سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور به منظور بهره‌برداری مطلوب از فضاها و تأسیسات گرمایشی مدارس در فصل سرد سال، نکاتی ایمنی را براساس «دستورالعمل‌ مدیریت نگهداری و تعمیرات فضاهای آموزشی، پرورشی و ورزشی» تهیه و ضمن ارسال برای ابلاغ به مدیران مدارس، در اطلاعیه‌ای منتشر کرد.

 1400/09/15 13:32

🔺 خبرهای خوش برای پرستاران تا دوشنبه آتی / بساط قراردادهای ۸۹ روزه جمع شود 28

🔹 رئیس کل سازمان نظام پرستاری با بیان اینکه در کشور لازم است ۲.۵ پرستار به ازای هر تخت بیمارستانی داشته باشیم، گفت: پیگیری کردیم تا از حدود ۵۲ هزار مجوز استخدامی، ۴۵ تا ۵۰ درصد مجوز استخدامی گروه پرستاران باشد تا به مردم بهتر خدمت ارائه شود.

 1400/09/15 13:24
🔺 موافقت مشروط پلیس با ادامه برگزاری نمایشگاه در محل نمایشگاه‌های بین المللی

🔺 موافقت مشروط پلیس با ادامه برگزاری نمایشگاه در محل نمایشگاه‌های بین المللی 12

🔹 یک روز پس از آنکه پلیس راهور به دلیل ایجاد بار ترافیکی در محدوده نمایشگاه بین المللی اقدام به جلوگیری از ورود خودروها به این نمایشگاه کرده بود، رییس پلیس راهور پایتخت از موافقت با برگزاری ادامه این نمایشگاه به شرط تغییر ساعت خبر داد.

 1400/09/15 11:50

🔺 افزایش ۶۰۰ درصدی صدور مجوز تأسیس آموزشگاه فنی و حرفه‌ای آزاد 16

🔹 برنامه‌ها و فعالیت‌های مهم سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در دوره اول سه ماهه فعالیت دولت سیزدهم تشریح و اعلام شد: صدور مجوز تأسیس آموزشگاه فنی و حرفه‌ای آزاد در سه ماه اخیر ۶۰۰ درصد افزایش یافته است.

 1400/09/15 10:38
🔺 افزایش آلودگی هوای چهارکلانشهر/ رگبار و وزش باد شدید در برخی استان‌ها

🔺 افزایش آلودگی هوای چهارکلانشهر/ رگبار و وزش باد شدید در برخی استان‌ها 17

🔹 رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن بیان اینکه امروز (۱۵آذر) در برخی نقاط کشور رگبار باران و گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود، گفت: در شهرهای صنعتی و پرجمعیت شامل تهران، کرج ، اصفهان و مشهد افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا انتظار می‌رود.

 1400/09/15 10:17
🔺 اینفوگرافیک / آمار کرونا در جهان تا ۱۵ آذر

🔺 اینفوگرافیک / آمار کرونا در جهان تا ۱۵ آذر 22

🔹 تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جهان، تا صبح دوشنبه (۱۵ آذر) به بیش از ۲۶۶ میلیون و ۱۲۷ هزار نفر رسید و تعداد قربانیان این ویروس نیز از پنج میلیون و ۲۷۰ هزار نفر فراتر رفت. در حال حاضر آمریکا با بیش از ۴۹ میلیون و ۹۶۹ هزار مبتلا، از نظر تعداد مبتلایان به این ویروس در رده اول قرار دارد و کشورهای هند، برزیل و انگلستان در رده‌های دوم تا چهارم هستند. ایران نیز از نظر تعداد مبتلایان کووید-۱۹ هم‌اکنون در رده نهم قرار دارد. در این اینفوگرافیک، آمار ۱۵ کشور اول جهان از نظر تعداد مبتلایان و تازه‌ترین آمار کلی جهان درمورد ویروس کرونا را مشاهده می‌کنید.

 1400/09/15 09:11
🔺 «فرزندپروری دیجیتال»؛ نکاتی که والدین باید در استفاده کودکان از اینترنت رعایت کنند

🔺 «فرزندپروری دیجیتال»؛ نکاتی که والدین باید در استفاده کودکان از اینترنت رعایت کنند 21

🔹 یک جامعه شناس با بیان اینکه پرورش کودکان و نوجوانان و یا آنچه از آن به عنوان «فرزندپروری» یاد می­‌شود در ادبیات علمی به «فرایند تقویت و حمایت از پیشرفت فیزیکی، عاطفی، اجتماعی و فکری فرزند از نوزادی تا بزرگسالی» گفته می­‌شود گفت: این فرایند در اثر تغییرات اخیر توسعه­ فناوری­‌های ارتباطی و اطلاعاتی عرصه­‌های نوینی را در پیش روی خود می­‌بیند.

 1400/09/15 02:13

🔺 رییسی: واکسیناسیون از اولویت‌های دولت بود 11

🔹 آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی با تبیین شرایط کشور در زمانی که دولت را تحویل گرفت یادآور شد که زمانی که دولت سیزدهم آغاز به کار کرد امید و اعتماد مردم آسیب دیده بود و از وظایف مهم دولت این بود که آن را بازآفرینی کند.

 1400/09/14 22:15
🔺 نمایشگاه بین‌المللی تهران نیمه تعطیل شد!

🔺 نمایشگاه بین‌المللی تهران نیمه تعطیل شد! 10

🔹 عضو هیئت مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک گفت که با وجود پرداخت هزینه‌ از سوی بخش خصوصی در نمایشگاه و افتتاح چند نمایشگاه در صبح امروز، پلیس راهور ساعاتی قبل اعلام کرده مکان برگزاری نمایشگاه، شهر آفتاب است و اجازه ورود ماشین به نمایشگاه بین‌المللی تهران را نمی‌دهد.

 1400/09/14 17:02
🔺 ضرورت تسریع ثبت نام رانندگان تاکسی پایتخت برای بیمه تکمیلی خود و خانواده

🔺 ضرورت تسریع ثبت نام رانندگان تاکسی پایتخت برای بیمه تکمیلی خود و خانواده 13

🔹 نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران ضمن تشکر از شهرداری تهران درخصوص امکان برقراری مجدد پوشش بیمه تکمیلی درمان رانندگان تاکسی خطاب به این عزیزان گفت: به سرعت نسبت به ثبت نام بیمه تکمیلی درمان خود و خانواده اقدام کنید. 

 1400/09/14 15:14

🔺 واریز 35 میلیارد دیگر توسط بنیاد مستضعفان برای ساخت مسکن مددجویان کمیته امداد 14

🔹 با دستور رئیس بنیاد مستضعفان برای پرداخت 35 میلیارد تومان دیگر به منظور اجرایی کردن تفاهم نامه احداث 10 هزار واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد، مبلغ پرداخت شده این بنیاد به کمیته امداد به 85 میلیارد تومان رسید.

 1400/09/14 13:56
🔺 نگهداری و بازپروری معتادان وظیفه نیروی انتظامی نیست

🔺 نگهداری و بازپروری معتادان وظیفه نیروی انتظامی نیست 14

🔹 دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور، درخصوص نحوه پرداخت وام اشتغال معتادان به مددجویان مرکز سروش، گفت: سازمان بهزیستی متولی آن است و در این راستا اعلام آمادگی کرده‌ است و ان شاء الله در بازدید بعدی از مرکز سروش، مسئولان بهزیستی هم حضور داشته باشند و اطلاعات ریز آن را ارائه دهند.

 1400/09/14 12:37
🔺 مددجویان کمیته امداد یک قدم دیگر به خانه‌دار شدن نزدیک شدند

🔺 مددجویان کمیته امداد یک قدم دیگر به خانه‌دار شدن نزدیک شدند 9

🔹 با دستور رئیس بنیاد مستضعفان برای پرداخت ۳۵ میلیارد تومان دیگر به منظور اجرایی کردن تفاهم نامه احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد، مبلغ پرداخت شده این بنیاد به کمیته امداد به ۸۵ میلیارد تومان رسید و مددجویان این کمیته یک قدم دیگر به خانه‌دار شدن نزدیک شدند.

 1400/09/14 10:38
🔺 موضوع «جمعیت» را جدی بگیرید / غفلت کنیم پنجره شکوفایی را از دست می‌دهیم

🔺 موضوع «جمعیت» را جدی بگیرید / غفلت کنیم پنجره شکوفایی را از دست می‌دهیم 20

🔹 معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان اینکه به دنبال تلاش‌های صورت گرفته در حوزه سلامت، امید به زندگی حدود دو دهه افزایش یافته است، در عین حال به اهمیت موضوع جمعیت اشاره کرد و گفت: اگر به ایران عشق می‌ورزید باید برای آینده ایران عزیزمان بحث جمعیت را جدی بگیریم.

 1400/09/14 09:56
سرخط خبر جدیدترین و آخرین اخبار اجتماعی و حوادث| خبرخوان اجتماعی و حوادث

تاریخچه خبر جدیدترین و آخرین اخبار اجتماعی و حوادث| خبرخوان اجتماعی و حوادث

تصاویر خبری جدیدترین و آخرین اخبار اجتماعی و حوادث| خبرخوان اجتماعی و حوادث
🔺 سازمان تامین اجتماعی تجربه موفقی در استقرار کامل نسخه الکترونیک دارد
🔺 دوستی مجازی با نوجوانان سایر کشورها خطرناک است؟
🔺 آتش‌سوزی‌های جنگلی از سیبری تا آمریکا و ثبت رکورد گازهای گلخانه‌ای
🔺 تعطیلی مهدهای کودک و غیر حضوری شدن مدارس تهران،قرچک، پاکدشت، ورامین و پیشوا
🔺 جدیدترین آمار جهانی کرونا؛ آمریکا از مرز ۵۰ میلیون بیمار کووید گذشت
🔺 پیشنهاد کمیته امداد به مجلس برای افزایش ارزش سبد غذایی حمایت از کودکان دچار سوء تغذیه
🔺 شهردار تهران: نیازمند خلق هویت علمی و فناوری برای تهران
🔺 قرار گرفتن ۶۵ درصد خاک ایران در منطقه به شدت خشک و خشک
🔺 هوای تهران ناسالم برای همه گروه‌ها/خطر افزایش بیماری‌های قلبی، ریوی و مرگ
🔺 موافقت مشروط پلیس با ادامه برگزاری نمایشگاه در محل نمایشگاه‌های بین المللی
🔺 افزایش آلودگی هوای چهارکلانشهر/ رگبار و وزش باد شدید در برخی استان‌ها
🔺 اینفوگرافیک / آمار کرونا در جهان تا ۱۵ آذر
popup