جدیدترین و آخرین اخبار اجتماعی و حوادث| خبرخوان اجتماعی و حوادث

Loading fehamnews خبر فهام
اجتماعی و حوادث
🔺 خبرهای خوش بنیاد مستضعفان در حوزه مسکن

🔺 خبرهای خوش بنیاد مستضعفان در حوزه مسکن 7

🔹 رئیس بنیاد مستضعفان در مراسم آغاز عملیات اجرایی احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد گفت: بنیاد مستضعفان برای احداث هر واحد مسکونی، مبلغ ۵۰ میلیون تومان را تخصیص داده و علاوه بر ۱۰ هزار واحدِ مددجویان کمیته امداد، ۲۰ هزار خانواده محروم فاقد پوشش حمایتی نیز با کمک بنیاد مستضعفان خانه‌دار می‌شوند.

 1400/06/25 18:56
🔺 قدردانی از انسان‌هایی که در بحبوحه میان مرگ و زندگی، تخصصی ترین خدمات را به مردم ارائه می‌دهند

🔺 قدردانی از انسان‌هایی که در بحبوحه میان مرگ و زندگی، تخصصی ترین خدمات را به مردم ارائه می‌دهند 7

🔹 وزیر بهداشت در پیامی ضمن تبریک فرا رسیدن روز اورژانس، از خدمات ارزنده همکاران اورژانس در سراسر کشور سپاسگزاری کرده و سلامت و سربلندی‌شان را از درگاه ایزد منان خواستار شد.

 1400/06/25 18:44

🔺 اژه‌ای: قرار‌های بازداشت موقت تا حد امکان صادر نشود 8

🔹 رئیس دستگاه قضا به بیان اعلام دستوراتی خطاب به دادیاران و بازپرس‌ها و قضات پرداخت و از آن‌ها خواست که در گام اول در مواجهه با مراجعان خود قرار متناسب صادر کنند و تا آنجا که مقدور است و لازم نیست از صدور قرار بازداشت موقت پرهیز کنند.

 1400/06/25 17:37
🔺 ۳ هزار کادر درمان فرانسه به‌دلیل امتناع از دریافت واکسن کرونا تعلیق شدند

🔺 ۳ هزار کادر درمان فرانسه به‌دلیل امتناع از دریافت واکسن کرونا تعلیق شدند 8

🔹 اولیویه وران، وزیر بهداشت فرانسه اعلام کرد که حدود ۳ هزار نیروی کادر درمان این کشور به دلیل امتناع از دریافت واکسن کووید-۱۹ قبل از پایان مهلت تعیین شده از سوی دولت، از کار تعلیق شده‌اند.

 1400/06/25 16:18

🔺 درباره تغییرات اقلیمی و گرمایش جهانی چه می‌دانید؟ 11

🔹 طوفان، سیل، خشکسالی‌ و آتش‌سوزی‌های شدید در جنگل‌ها همه حاکی از تغییراتی غیر معمول با سرعتی بالا در جو زمین است. تغییرات اقلیمی و گرمایش جهانی امروزه به یکی از مهمترین چالش‌های زیست محیطی تبدیل شده که تمام کشورهای جهان از جمله ایران را تحت تاثیر قرار می‌دهد و مقابله با این تغییرات نیازمند اقدامات جهانی است.

 1400/06/25 12:03
🔺 حال دریاچه ارومیه خوب نیست/احیای دریاچه را پیگیری کنید

🔺 حال دریاچه ارومیه خوب نیست/احیای دریاچه را پیگیری کنید 11

🔹 نماینده مردم ارومیه طی یک نامه ای به رییس جمهور به وضعیت نامناسب دریاچه ارومیه اشاره کرد و هشدار داد: حال دریاچه ارومیه خوب نیست و معیشت و زندگی میلیون ها هموطن در شمال غرب کشورمان و در حوزه آبریز آن به ادامه حیات دریاچه گره خورده است.

 1400/06/25 11:42
🔺 سرعت در معابر پایتخت زیر ذره‌بین پلیس/احضار رانندگان متخلف و ثبت شکایت پلاک در صورت تکرار تخلف

🔺 سرعت در معابر پایتخت زیر ذره‌بین پلیس/احضار رانندگان متخلف و ثبت شکایت پلاک در صورت تکرار تخلف 12

🔹 معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ از رصد ۲۴ ساعته سرعت غیرمجاز در معابر پایتخت خبر داد و گفت که رانندگان متخلف از طریق پیامک و تماس تلفنی برای اخذ تعهد به پلیس احضار می‌شوند.

 1400/06/25 10:37
🔺 بارش باران در شمال کشور/اهواز گرمترین و اردبیل خنک‌ترین مراکز استانها

🔺 بارش باران در شمال کشور/اهواز گرمترین و اردبیل خنک‌ترین مراکز استانها 9

🔹 مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از افزایش سرعت باد در پاره‌ای از مناطق شمال غرب و غرب کشور و بارش پراکنده باران در پاره‌ای از نقاط گیلان و مازندران طی امروز خبر داد.

 1400/06/25 09:08
🔺 صدور مجوز مصرف اضطراری واکسن اسپوتنیک لایت در کشور/تایید "جانسون‌وجانسون" در سازمان غذا و دارو

🔺 صدور مجوز مصرف اضطراری واکسن اسپوتنیک لایت در کشور/تایید "جانسون‌وجانسون" در سازمان غذا و دارو 26

🔹 رییس سازمان غذا و دارو از بررسی واکسن اسپوتنیک لایت در کمیته علمی واکسن و تایید آن توسط متخصصان علمی خبر داد و گفت: کمیسیون قانونی ساخت و ورود در سازمان غذا و دارو به عنوان بالاترین مرجع قانونی کشور در زمینه ثبت و ورود دارو و واکسن، اسپوتنیک لایت را بررسی و تایید کرد و مجوز مصرف اضطراری این واکسن نیز صادر شده است. 

 1400/06/25 05:31
🔺 سطح امنیت و رضایت مردم در فرودگاه‌های فارس مطلوب است

🔺 سطح امنیت و رضایت مردم در فرودگاه‌های فارس مطلوب است 7

🔹 فرمانده پلیس فرودگاه های کشور گفت: شاخص های امنیتی در پلیس فرودگاه های استان فارس بالا و مطلوب است و طبق نظر سنجی های صورت گرفته میزان رضایتمندی مردم و اعتماد آنان نسبت به خدمات ارائه شده بسیار بالا است.

 1400/06/24 20:07

🔺 دیدار رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری باوزیرخارجه/تاکیدبرترویج روحیه مقاومت دربرنامه های فرهنگی 18

🔹 حجت الاسلام و المسلمین میثم امرودی، رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با دکتر حسین امیرعبداللهیان، وزیرامور خارجه کشورمان در محل این سازمان دیدار و گفت و گو کرد.

 1400/06/24 16:01
🔺 بازگشایی تدریجی مدارس از آبان با اولویت مدارس زیر۱۵۰ نفر/با موج ششم کرونا، آموزشها مجازی می‌شود

🔺 بازگشایی تدریجی مدارس از آبان با اولویت مدارس زیر۱۵۰ نفر/با موج ششم کرونا، آموزشها مجازی می‌شود 15

🔹 مدیرکل ارزیابی  عملکرد و شکایات وزارت آموزش و پرورش گفت که با افزایش واکسیناسیون در آبان ماه و ایجاد امنیت بیشتر، با نظر ستاد ملی مقابله با کرونا به صورت تدریجی،امکان آموزش در مدارس زیر۱۵۰نفر به صورت حضوری وجود خواهد داشت.

 1400/06/24 14:52
🔺 آیا می‌توان طراحی واکسن را بهبود بخشید؟

🔺 آیا می‌توان طراحی واکسن را بهبود بخشید؟ 6

🔹 بدن می‌تواند پاسخ ایمنی به عفونت را دقیق تنظیم کرده و آن را با تهدید موجود متناسب کند. نتایج تحقیقات جدید موسسه کارولینسکا در سوئد توضیح می‌دهد که چگونه لنفوسیت‌های بی (B)، سلول‌های ایمنی سازنده آنتی‌بادی، سرنوشت‌های مختلف سلولی را انتخاب می‌کنند تا میزان پاسخ ایمنی سریع و پاسخ حافظه را در برابر تهدیدات آینده حفظ کند. نتایج این تحقیق ممکن است به بهینه‌سازی واکسن‌ها برای مبارزه با ویروس‌ها یا سایر عوامل بیماری‌زا کمک کند.

 1400/06/24 13:15

🔺 بدهی ۶۰ هزار میلیاردی و طلب ۳۰ هزار میلیاردی شهرداری از دولت و ارگان‌های مختلف 6

🔹 عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران بر لزوم تشکیل ستاد و یا کارگروه تعیین تکلیف بدهی و طلب‌های شهرداری تأکید کرد و گفت: شهرداری از دولت و ارگان‌های مختلف ۶۰ هزار میلیارد تومان بدهی و ۳۰ هزار میلیارد تومان طلب دارد.

 1400/06/24 09:24
🔺 ورود ۴ واکسن ایرانی به سبد واکسیناسیون تا یک ماه آتی/برنامه‌ریزی ۴۸ روزه برای اتمام واکسیناسیون

🔺 ورود ۴ واکسن ایرانی به سبد واکسیناسیون تا یک ماه آتی/برنامه‌ریزی ۴۸ روزه برای اتمام واکسیناسیون 23

🔹 معاون بهداشت وزارت بهداشت ضمن اشاره به صدور مجوز واکسن‌های فخرا، نورا، اسپایکوژن و پاستور و اضافه شدن این چهار واکسن به سبد واکسیناسیون کشور تا یک ماه آینده، در عین حال از برنامه ریزی ۴۸ روزه برای اتمام واکسیناسیون در کشور خبر داد.

 1400/06/24 06:07

🔺 دیدار رئیس بنیاد شهید با جانبازان مرکز ثارالله 11

🔹 رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به همراه آیت‌الله حسینی خراسانی نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری ضمن بازدید از مرکز توانبخشی جانبازان ثارالله با جانبازان حاضر در این مرکز دیدار و گفت‌وگو کرد.

 1400/06/23 21:33

🔺 ۱۲۵ میلیون هکتار در معرض فرسایش بادی/حفظ منابع طبیعی نیازمند عزم تمام ارکان حاکمیت 18

🔹 رییس سازمان جنگل‌ها با اشاره به اینکه توسعه کشور از مسیر توسعه ‌پایدار عبور می‌کند، ضمن اشاره به تهدیداتی که متوجه منابع طبیعی و غذایی کشور است بر ضرورت توجه تمام ارکان‌ حاکمیت در راستای حفظ منابع طبیعی تاکید کرد.

 1400/06/23 20:39
🔺 مردم به مرزهای چهارگانه غربی مراجعه نکنند

🔺 مردم به مرزهای چهارگانه غربی مراجعه نکنند 9

🔹 فرمانده مرزبانی ناجا گفت: با توجه به قوانین و مقررات مرزی کشور دوست و همسایه عراق، از هموطنان انتظار است که تحت هیچ شرایطی به مرزهای چهارگانه مراجعه نداشته باشند زیرا هیچ خدماتی در خصوص روادید و تردد زوار به هموطنان داده نمی‌شود.

 1400/06/23 14:52
🔺 هشدار درباره اقدامات غیرقانونی به اسم «سلمان فارسی»

🔺 هشدار درباره اقدامات غیرقانونی به اسم «سلمان فارسی» 7

🔹 مدیر روابط عمومی سریال «سلمان فارسی» نسبت به عملکرد غیرقانونی برخی سایت های مجازی که اقدام به انتشار برخی از اطلاعیه ها برای جذب بازیگر برای سریال «سلمان فارسی» کرده اند، هشدار داد و عنوان کرد که این موضوع از طریق پلیس فتا در حال پیگیری است.

 1400/06/23 14:35
🔺 انتصابات در شهرداری هنوز آغاز نشده است/تراکم فروشی و شهر فروشی خط قرمز ما است

🔺 انتصابات در شهرداری هنوز آغاز نشده است/تراکم فروشی و شهر فروشی خط قرمز ما است 13

🔹 شهردار تهران با تاکید بر اینکه موضوع انتصابات در شهرداری هنوز آغاز نشده است، گفت: در مناطق و سایر بخشها در شهرداری کارها طبق روال و به صورت محکم و جدی در حال انجام است و سر فرصت جایی که تغییر لازم باشد انجام خواهیم داد.

 1400/06/23 13:35
🔺 ایمنی هیبریدی؛ بهترین محافظت در برابر ویروس کرونا

🔺 ایمنی هیبریدی؛ بهترین محافظت در برابر ویروس کرونا 9

🔹 نتیجه تحقیق گروهی که بر روی بیماران مبتلا به بیماری‌های روماتیسمی خودایمنی (AIRD) در شهر کوچی هند انجام شده است، نشان می‌دهد، ایمنی هیبریدی (ترکیبی از ایمنی طبیعی در برابر کووید-۱۹ با ابتلا به کووید و ایمنی ناشی از واکسن) یا ایمنی ترکیبی بهترین محافظت را در برابر کووید ارائه می‌دهد.

 1400/06/23 11:31

🔺 ورود زیرکانه دیوان محاسبات به مسائل مالی شهرداری تهران با طرح کمیسیون اقتصادی مجلس! 6

🔹 عضو شورای شهر تهران نسبت به بررسی طرح در کمیسیون اقتصادی مجلس مبنی بر حضور دیوان محاسبات به مسائل مالی شهرداری‌ها گفت: با این تصمیم دیوان محاسبات به صورت زیرکانه و ظریف به مسائل مالی شهرداری ورود پیدا می‌کند.

 1400/06/23 10:17

🔺 بررسی آخرین وضعیت بازگشایی مدارس و اجرای طرح ملی واکسیناسیون در کشور 10

🔹 معاون وزیر کشور و دبیر قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا از برگزاری بیستمین جلسه این قرارگاه با حضور وزیر کشور و بررسی آخرین وضعیت بازگشایی مدارس و اجرای طرح ملی واکسیناسیون در کشور خبر داد.

 1400/06/23 10:15
🔺 افزایش سوء تغذیه دانش‌آموزان کم‌برخوردار مدارس شبانه‌روزی درپی تعطیلی مدارس

🔺 افزایش سوء تغذیه دانش‌آموزان کم‌برخوردار مدارس شبانه‌روزی درپی تعطیلی مدارس 6

🔹 معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی ضمن تشریح دلایل بازگشایی تدریجی مدارس و استلزامات این بازگشایی گفت: افت کیفیت آموزش، گسترش و تعمیق بی‌عدالتی و کاهش سلامت در تمامی ابعاد از آسیب‌های عدم بازگشایی مدارس است.

 1400/06/23 10:04

🔺 جدیدترین آمار همه گیری کرونا/ بیش از ۲۲۶ میلیون بیمار کووید در جهان 15

🔹 شمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۲۲۶ میلیون و ۱۰۹ هزار و ۱۹۰ نفر رسیده و مرگ چهار میلیون و ۶۵۲ هزار و ۷۲۳ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری نیز تأیید شده است.

 1400/06/23 09:37
🔺 آصفری: مدارس غیرانتفاعی شهریه‌های هنگفتی از خانواده‌ها می گیرند

🔺 آصفری: مدارس غیرانتفاعی شهریه‌های هنگفتی از خانواده‌ها می گیرند 11

🔹 نماینده اراک در مجلس شورای اسلامی خواستار نظارت جدی وزارت آموزش و پرورش بر عملکرد مدارس غیر انتفاعی شد و گفت: مدارس غیر انتفاعی مبالغ هنگفتی از خانواده ها گرفته و توجهی به وضعیت معیشت آن ها ندارد.

 1400/06/23 08:47
🔺 مراکز ۲۴ ساعته واکسیناسیون دانشگاه علوم پزشکی ایران/وضعیت تزریق دز بوستر  و حذف محدودیت سنی

🔺 مراکز ۲۴ ساعته واکسیناسیون دانشگاه علوم پزشکی ایران/وضعیت تزریق دز بوستر و حذف محدودیت سنی 22

🔹 معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه سعی ما این است که تا اواسط یا اواخر آبان ماه برای کل جمعیت تحت  پوشش دانشگاه، واکسیناسیون‌ را کامل کنیم، در عین حال مراکز ۲۴ ساعته واکسیناسیون تحت پوشش این دانشگاه را اعلام کرد.

 1400/06/23 05:18
🔺 بازگشایی مدارس تا آبان ممکن نیست+پیش شرط‌های بازگشایی

🔺 بازگشایی مدارس تا آبان ممکن نیست+پیش شرط‌های بازگشایی 17

🔹 دومین سال تحصیلی کرونایی نزدیک است و بازگشایی مدارس با سناریوهای متفاوتی که برای آن چیده شده همچنان با ابهاماتی در برگزاری حضوری یا غیرحضوری مواجه است. وزارت آموزش و پرورش اخیرا اعلام کرده است که بازگشایی مدارس به صورت حضوری را به صورت تدریجی و برحسب جمعیت مدارس در دستورکار دارد و با الگوی واحدی برای همه کشور اقدام به بازگشایی حضوری نخواهد کرد.

 1400/06/23 03:00

🔺 ضرورت تقویت هم‌افزایی میان نیرو‌های مسلح و شهرداری تهران 9

🔹 رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح بر اهمیت همکاری میان شهرداری تهران و نیرو‌های مسلح در اداره موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تاکید کرد و گفت: باید به نشر و ترویج فرهنگ دفاع مقدس با بهره‌گیری از روش‌های نوین هنری توجه کنیم.

 1400/06/22 17:10

🔺 مددجوی 9 ساله کمیته امداد که کارآفرین و نیکوکار شد + فیلم 10

🔹 جواد یکی از هزاران مددجوی کمیته امداد است که اینک توانسته با اشتغالزایی علاوه بر درآمدزایی برای خود و خانواده‌اش، برای تعدادی از ایتام ایجاد اشتغال کرده است. فردی که معتقد است "قرار نیست آدمی که فقیر به دنیا می‌آید، فقیر از دنیا برود".

 1400/06/22 16:16
سرخط خبر جدیدترین و آخرین اخبار اجتماعی و حوادث| خبرخوان اجتماعی و حوادث

تاریخچه خبر جدیدترین و آخرین اخبار اجتماعی و حوادث| خبرخوان اجتماعی و حوادث

تصاویر خبری جدیدترین و آخرین اخبار اجتماعی و حوادث| خبرخوان اجتماعی و حوادث
🔺 خبرهای خوش بنیاد مستضعفان در حوزه مسکن
🔺 قدردانی از انسان‌هایی که در بحبوحه میان مرگ و زندگی، تخصصی ترین خدمات را به مردم ارائه می‌دهند
🔺 ۳ هزار کادر درمان فرانسه به‌دلیل امتناع از دریافت واکسن کرونا تعلیق شدند
🔺 حال دریاچه ارومیه خوب نیست/احیای دریاچه را پیگیری کنید
🔺 سرعت در معابر پایتخت زیر ذره‌بین پلیس/احضار رانندگان متخلف و ثبت شکایت پلاک در صورت تکرار تخلف
🔺 بارش باران در شمال کشور/اهواز گرمترین و اردبیل خنک‌ترین مراکز استانها
🔺 صدور مجوز مصرف اضطراری واکسن اسپوتنیک لایت در کشور/تایید "جانسون‌وجانسون" در سازمان غذا و دارو
🔺 سطح امنیت و رضایت مردم در فرودگاه‌های فارس مطلوب است
🔺 بازگشایی تدریجی مدارس از آبان با اولویت مدارس زیر۱۵۰ نفر/با موج ششم کرونا، آموزشها مجازی می‌شود
🔺 آیا می‌توان طراحی واکسن را بهبود بخشید؟
🔺 ورود ۴ واکسن ایرانی به سبد واکسیناسیون تا یک ماه آتی/برنامه‌ریزی ۴۸ روزه برای اتمام واکسیناسیون
🔺 مردم به مرزهای چهارگانه غربی مراجعه نکنند
popup