جدیدترین و آخرین اخبار بین الملل| خبرخوان بین الملل

Loading fehamnews خبر فهام
بین الملل
🔺 انتخابات بهترین مسیر تاثیرگذاری مردم در تعیین سرنوشت است

🔺 انتخابات بهترین مسیر تاثیرگذاری مردم در تعیین سرنوشت است 10

🔹 سفیر ایران در زاگرب انتخابات را تبلور اراده ملی و بهترین مسیر تاثیرگذاری مردم در تعیین سرنوشت خود و آینده کشور دانست و تاکید کرد: تمام تمهیدات لازم با ستاد انتخابات خارج از کشور و نیز مقامات محلی به عمل آمده است.

 1400/03/26 18:00
🔺 از زرادخانه‌های هسته‌ای تا نگرانی برجامی؛ دورویی محض انگلیس

🔺 از زرادخانه‌های هسته‌ای تا نگرانی برجامی؛ دورویی محض انگلیس 7

🔹 انگلیس که به بهانه آنچه تضمین امنیت خود در فضای پرمخاطره بین‌المللی و تهدید فناوری‌های جدید رسما سیاست افزایش کلاهک‌های هسته‌ای خود را دنبال می‌کند با ژست صلح‌طلبی و قیافه‌ای حق‌به‌جانب ادعا می‌کند که برنامه صلح‌آمیز اتمی ایران طبق گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی جای نگرانی دارد.

 1400/03/26 17:50
🔺 اختصاص سه شعبه در آفریقای جنوبی برای آرای انتخابات ریاست جمهوری ایران

🔺 اختصاص سه شعبه در آفریقای جنوبی برای آرای انتخابات ریاست جمهوری ایران 10

🔹 تهران – ایرنا - سفارت جمهوری اسلامی ایران در آفریقای جنوبی اعلام کرد که سه شعبه برای جمع آوری آرا شهروندان ایرانی مقیم این کشور در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اختصاص یافته است.

 1400/03/26 16:30
🔺  سخنرانی وزیر جهاد کشاورزی در نشست مجازی فائو در رم

🔺  سخنرانی وزیر جهاد کشاورزی در نشست مجازی فائو در رم 8

🔹 وزیر جهاد کشاورزی کشورمان افزود: پیامد‌های گسترده ناشی از بحران همه گیری کرونا، عملکرد زنجیره‌های ارزش غذایی و جریان محصولات کشاورزی ومصرف و دستیابی جامعه آسیب پذیر به غذای کافی و سالم را با چالش مواجه کرده است.

 1400/03/26 16:24

🔺 پوتین و بایدن، معامله بر سر هیچ 8

🔹 روسای جمهور روسیه و آمریکا در اوج کشمکش‌های سیاسی، اقتصادی و نظامی، امروز در حالی برای نخستین بار در ژنو سوئیس رو در روی یکدیگر قرار گرفتند که بسیاری از تحلیلگران با اشاره به عمق تنش بین مسکو و واشنگتن، این دیدار را معامله بر سر هیچ می‌دانند.

 1400/03/26 15:29
🔺 گروسی: دستیابی به توفق برجام نیازمند اراده همه طرفها است

🔺 گروسی: دستیابی به توفق برجام نیازمند اراده همه طرفها است 8

🔹 مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با بیان اینکه دستیابی به توافق برجام نیازمند اراده سیاسی همه طرفها است، در اظهارنظری مداخله‌جویانه پیرامون مذاکرات برجام در وین ادعا کرد که برای احیای توافق هسته‌ای ایران باید تا تشکیل دولت جدید تهران صبر کرد.

 1400/03/26 14:30

🔺 هند: مذاکرات زیر نظر پکن درباره دریای چین جنوبی نباید منافع دیگران را تضعیف کند 10

🔹 وزیر دفاع هند مساله مذاکرات جاری در خصوص قوانین در دریای چین جنوبی را در نشست وزرای دفاع آسه‌آن پلاس مطرح و تاکید کرد که منافع دیگر کشورهای این منطقه نباید نادیده گرفته شود.

 1400/03/26 14:03

🔺 حمایت ایران از فلسطین انگیزه آزادی سرزمین‌های اشغالی را دوچندان می‌کند 5

🔹 رییس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) در پاسخ به نامه‌ دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، تاکید کرد: حمایت ایران از مردم فلسطین، انگیزه ما را برای ادامه راه مقاومت تا زمان بازپس‌گیری تمام حقوق قانونی خود و آزادی سرزمین‌های اشغالی و پایان این اشغال بی‌رحمانه، دوچندان خواهد کرد.

 1400/03/26 13:00
🔺 اولیانوف: مذاکرات وین بعد از انتخابات ایران هم ادامه دارد

🔺 اولیانوف: مذاکرات وین بعد از انتخابات ایران هم ادامه دارد 6

🔹 میخائیل اولیانوف نماینده دائم فدراسیون روسیه در سازمانهای بین المللی مستقر در وین گفت: دستیابی به توافقدر مورد احیای برجام قبل از انتخابات ریاست جمهوری در ایران در 18 ژوئن( 28 خرداد) شاید میسر نباشد و مذاکرات بعد از انتخابات نیز ادامه می یابد.

 1400/03/26 12:55
🔺 نماینده احتمالی آمریکا به دنبال تقویت ائتلاف و خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره

🔺 نماینده احتمالی آمریکا به دنبال تقویت ائتلاف و خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره 8

🔹 کاندیدای دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور شرق آسیا و امور پاسیفیک گفت، اگر تاییدیه بگیرد برای تقویت ائتلاف با کره جنوبی و سایر مسائل کلیدی از جمله خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره همکاری می‌کند.

 1400/03/26 12:42
🔺 دیدار در ژنو؛ پوتین و بایدن از یکدیگر چه می‌خواهند؟

🔺 دیدار در ژنو؛ پوتین و بایدن از یکدیگر چه می‌خواهند؟ 9

🔹 شبکه خبری ای. بی. سی. نیوز در گزارشی با پرداختن به خواسته هایی که ولادیمیر پوتین و جو بایدن در دیدار امروز خود در ژنو مطرح می کنند، نوشت: این دو رهبر با وجود تمام اختلافاتشان، خواهان آرام شدن اوضاع خواهند بود.

 1400/03/26 12:37
🔺 دیدار بایدن- پوتین در سایه اختلافات زیاد و انتظارات اندک

🔺 دیدار بایدن- پوتین در سایه اختلافات زیاد و انتظارات اندک 10

🔹 روسای جمهور آمریکا و روسیه در حالی امروز قرار است برای اولین بار از زمان روی کار آمدن بایدن در کاخ سفید دیدار کنند که دو طرف اختلافات زیادی دارند و انتظارات برای هرگونه پیشرفت در مذاکرات دو طرف اندک است.

 1400/03/26 12:09
🔺 نفتالی بنت شاگرد نتانیاهو

🔺 نفتالی بنت شاگرد نتانیاهو 7

🔹 در حالی در ۱۳ ژوئن ۲۰۲۱ نفتالی بنت با رای اعتمادی شکننده به سمت نخست وزیری رژیم صهیونیستی منصوب شد که در اراضی اشغالی از بنت به عنوان شاگرد نتانیاهو یاد می‌شود بنابراین به نظر نمی‌رسد تغییر چندانی در مواضع خصمانه رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان ایجاد شود.

 1400/03/26 11:01
🔺 دیدار پوتین - بایدن؛ دوئل یا مذاکره؟

🔺 دیدار پوتین - بایدن؛ دوئل یا مذاکره؟ 7

🔹 کارشناسان از دیدار پوتین و بایدن که قرار است عصر امروز در ژنو سوئیس برگزار شود ارزبایی‌های متفاوتی ارائه کرده اند، برخی آن را منجر به گرم شدن روابط می دانند، عده ای هم این دیدار را به دوئلی تشبیه می کنند که به بدتر شدن روابط می انجامد و افرادی هم آن را بی تاثیر می دانند.

 1400/03/26 09:50
🔺 تل‌آویو دوباره دست به دامن قاهره شد

🔺 تل‌آویو دوباره دست به دامن قاهره شد 7

🔹 رژیم صهیونیستی پس از حملات بامداد امروز (چهارشنبه) به مقر گروه های مقاومت در جنوب نوار غزه، دوباره دست به دامن قاهره شد تا شرایط این منطقه را پیش از وخیم‌تر شدن آرام کند. این رژیم پس از دریافت ضربات دردناک در نبرد 12 روزه غزه در اواخر اردیبهشت امسال، از مصر خواستار دخالت شده بود.

 1400/03/26 09:01
🔺 تخت روانچی:۲۷ شعبه در آمریکا آرای ایرانیان مقیم را اخذ می‌کنند

🔺 تخت روانچی:۲۷ شعبه در آمریکا آرای ایرانیان مقیم را اخذ می‌کنند 6

🔹 نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد که ریاست هیات اجرایی انتخابات در آمریکا را هم بر عهده دارد، گفت: ۲۷ شعبه در آمریکا در نظر گرفته شده است تا هموطنان مقیم بتوانند در انتخابات ریاست جمهوری ایران شرکت کنند.

 1400/03/26 07:38
🔺 حماس: بمباران غزه تلاشی ناموفق برای جلوگیری از مقاومت اهالی قدس است

🔺 حماس: بمباران غزه تلاشی ناموفق برای جلوگیری از مقاومت اهالی قدس است 6

🔹 سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) بامداد چهارشنبه در واکنش به حملات هوایی رژیم صهیونیستی در توییتی نوشت: بمباران غزه توسط صهیونیست‌ها تلاشی ناموفق برای جلوگیری از مقاومت مردم فلسطین در قدس است.

 1400/03/26 07:21
🔺 رفتار پلیس اتریش مقابل محل برگزاری مذاکرات برجام حرفه‌ای است

🔺 رفتار پلیس اتریش مقابل محل برگزاری مذاکرات برجام حرفه‌ای است 7

🔹 دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا در واکنش به لغو مجوز تجمعات اعتراضی مقابل هتل محل مذاکرات برجام در وین تصریح کرد که پلیس اتریش در کارش حرفه‌ای است و دقیقا می‌داند که چه اقدامی را صورت دهد.

 1400/03/26 00:53
🔺 نیکی هالی: برجام یک آرزوی مرگ برای اسرائیل و در نهایت جهان است

🔺 نیکی هالی: برجام یک آرزوی مرگ برای اسرائیل و در نهایت جهان است 11

🔹 نیکی هالی نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل که به جنوب سرزمین‌های اشغالی سفر کرده و با مقامات صهیونیستی از جمله بنیامین نتانیاهو نخست وزیر برکنار شده این رژیم دیدار کرده است طی پیامی در حساب کاربری خود در توییتر گفت: برجام یک آرزوی مرگ برای اسرائیل و در نهایت جهان است.

 1400/03/25 23:33
🔺 بورل، رئیس جمهوری امریکا را در جریان مذاکرات برجام قرار داد

🔺 بورل، رئیس جمهوری امریکا را در جریان مذاکرات برجام قرار داد 6

🔹 مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بیان داشت که در جریان دیدار با رئیس جمهوری آمریکا در اجلاس بروکسل، بحث برجام را پیش کشیده و گفته که مذاکرات وین درباره احیای توافق هسته‌ای ایران به توافق نزدیک شده است.

 1400/03/25 23:10
🔺 سازمان ملل برای آوارگان بیشتر در افغانستان آماده می‌شود

🔺 سازمان ملل برای آوارگان بیشتر در افغانستان آماده می‌شود 13

🔹 کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان می‌گوید شمار آوارگان غیرنظامی در افغانستان احتمالا پس از خروج نیروهای آمریکایی و بین‌المللی از این کشور در ماه سپتامبر افزایش می‌یابد و این سازمان برای چنین سناریویی آماده می‌شود.

 1400/03/25 22:12
🔺 دیدار بایدن و پوتین و چند نکته سفیر ایران در روسیه

🔺 دیدار بایدن و پوتین و چند نکته سفیر ایران در روسیه 12

🔹 سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه با بیان اینکه دیدار ولادیمیرپوتین و جوبایدن رئیسان جمهوری روسیه و آمریکا در حالی انجام می شود که ایران و روسیه تحت تحریم های ظالمانه آمریکا قرارگرفته اند، گفت: تهران و مسکو مخالف سیاست های یک جانبه آمریکا در منطقه و در نظام بین المللی هستند.

 1400/03/25 20:01
🔺 در اجلاس مشترک اتحادیه اروپا و آمریکا چه گذشت؟

🔺 در اجلاس مشترک اتحادیه اروپا و آمریکا چه گذشت؟ 15

🔹 سران اتحادیه اروپا و رئیس جمهوری آمریکا امروز (سه‌شنبه) طی نشست مشترکی که به صورت حضوری در بروکسل برگزار شد پیرامون مسائل مختلفی در عرصه‌های روابط دوجانبه و تحولات بین‌المللی از جمله توافق هسته‌ای ایران بحث و تبادل نظر کردند.

 1400/03/25 19:50
🔺 سفر ژنرال پاکستانی به مصر با دستور کار تعمیق مناسبات دفاعی-امنیتی

🔺 سفر ژنرال پاکستانی به مصر با دستور کار تعمیق مناسبات دفاعی-امنیتی 9

🔹 رئیس ستاد مشترک ارتش پاکستان در دومین سفر خود به منطقه غرب آسیا و آفریقا، در مصر با مقام‌های بلندپایه سیاسی و نظامی این کشور دیدار و درخصوص تعمیق مناسبات دفاعی-امنیتی اسلام‌آباد و قاهره رایزنی کرد.

 1400/03/25 17:47

🔺 تحلیل‌گر مسائل روسیه: مسکو به سمت زیان راهبردی تهران نمی رود 11

🔹 دکتر محمود شوری تحلیل گر و کارشناس ارشد حوزه روسیه در آستانه ملاقات ولادیمیر پوتین و جوبایدن روسای جمهوری روسیه و آمریکا در ژنو و با اشاره به اهمیت روابط راهبردی تهران-مسکو، گفت که معتقد است طرف روس در این دیدار به دنبال زیان راهبردی ایران نخواهد رفت.  

 1400/03/25 17:40

🔺 آمادگی نمایندگی‌های ایران در پاکستان برای برگزاری انتخابات 8

🔹 در آستانه سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری کشورمان، سفارت ایران در اسلام آباد و دیگر کنسولگری‌های کشورمان در پاکستان شرایط لازم را برای برگزاری انتخابات باشکوه و حضور پرشور ایرانیان مقیم پاکستان را فراهم کرده اند.

 1400/03/25 16:45
🔺 آغاز نشست مشترک اتحادیه اروپا و آمریکا؛ تقویت منافع مشترک در دستور کار

🔺 آغاز نشست مشترک اتحادیه اروپا و آمریکا؛ تقویت منافع مشترک در دستور کار 10

🔹 لندن – ایرنا - نشست مشترک اتحادیه اروپا و آمریکا روز سه شنبه و دقایقی پیش با حضور جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا و روسای شورا و کمیسیون اروپا در مقر اتحادیه اروپا در بروکسل آغاز به کار کرد.

 1400/03/25 16:04
🔺 نشست مشترک اتحادیه اروپا و آمریکا چه اهدافی را دنبال می‌کند؟

🔺 نشست مشترک اتحادیه اروپا و آمریکا چه اهدافی را دنبال می‌کند؟ 7

🔹 نشست مشترک اتحادیه اروپا و آمریکا امروز (سه‌شنبه) در حالی در بروکسل برگزار می شود که طرف اروپایی در تلاش است از به قدرت رسیدن دولت جدید آمریکا برای جا انداختن خود به عنوان منبع دیوان سالاری جهانی و تنظیم کننده استانداردها و مقررات بین المللی نهایت استفاده کند.

 1400/03/25 15:21
🔺 کارشناس روس: پوتین در دیدار بایدن برلغو تحریم‌های ایران تاکیدخواهد کرد

🔺 کارشناس روس: پوتین در دیدار بایدن برلغو تحریم‌های ایران تاکیدخواهد کرد 11

🔹 مسکو - ایرنا – «سرگئی مارکوف» رئیس اندیشکده مطالعات سیاسی روسیه گفت که معتقد است موضوع برنامه هسته ایران در دستور کار روسای جمهوری روسیه و آمریکا در ژنو قرار دارد و ولادیمیر پوتین بر لغو تحریم های غیرقانونی و یکجانبه آمریکا علیه ایران تاکید خواهد کرد.

 1400/03/25 15:00
🔺 انتخابات الجزایر، احزاب اصلی خود را پیروز می‌دانند

🔺 انتخابات الجزایر، احزاب اصلی خود را پیروز می‌دانند 9

🔹 «محمد شرفی» رئیس نهاد مستقل انتخابات الجزایر امروز (سه شنبه) در کنفرانس خبری نتایج اولیه انتخابات پارلمانی را اعلام می کند با این وجود احزاب اصلی این کشور ادعا کردند بیشترین آرا را به خود اختصاص داده اند.

 1400/03/25 14:55
سرخط خبر جدیدترین و آخرین اخبار بین الملل| خبرخوان بین الملل

تاریخچه خبر جدیدترین و آخرین اخبار بین الملل| خبرخوان بین الملل

تصاویر خبری جدیدترین و آخرین اخبار بین الملل| خبرخوان بین الملل
🔺 انتخابات بهترین مسیر تاثیرگذاری مردم در تعیین سرنوشت است
🔺 از زرادخانه‌های هسته‌ای تا نگرانی برجامی؛ دورویی محض انگلیس
🔺 اختصاص سه شعبه در آفریقای جنوبی برای آرای انتخابات ریاست جمهوری ایران
🔺  سخنرانی وزیر جهاد کشاورزی در نشست مجازی فائو در رم
🔺 گروسی: دستیابی به توفق برجام نیازمند اراده همه طرفها است
🔺 اولیانوف: مذاکرات وین بعد از انتخابات ایران هم ادامه دارد
🔺 نماینده احتمالی آمریکا به دنبال تقویت ائتلاف و خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره
🔺 دیدار در ژنو؛ پوتین و بایدن از یکدیگر چه می‌خواهند؟
🔺 دیدار بایدن- پوتین در سایه اختلافات زیاد و انتظارات اندک
🔺 نفتالی بنت شاگرد نتانیاهو
🔺 دیدار پوتین - بایدن؛ دوئل یا مذاکره؟
🔺 تل‌آویو دوباره دست به دامن قاهره شد