جدیدترین و آخرین اخبار تحلیل خبری| خبرخوان تحلیل خبری

Loading fehamnews خبر فهام
تحلیل خبری

🔹 وقتي حكومت به سلطنت و بدتر از سلطنت تبديل شود 112

امام خمینی:
وظيفه ماست كه اين مطالب را تذكر بدهيم؛ طرز حكومت اسلامى و روش زمامداران اسلام را در صدر اسلام بيان كنيم؛ بگوييم كه دار الاماره و دكة القضاى (وزارت دادگسترى) حضرت على (ع) در گوشه مسجد قرار داشت، و دامنه حكومتش تا انتهاى ايران و مصر و حجاز و يمن گسترش داشت.

متأسفانه وقتى حكومت به طبقات بعدى رسيد، طرز حكومت تبديل به سلطنت و بدتر از سلطنت شد. بايد اين مطالب را به مردم رسانيد و آنان را رشد فكرى و سياسى داد. بايد گفت كه چگونه حكومتى می ‏خواهيم؛ و زمامدار و متصديان امور حكومتى ما بايد چگونه باشند، و چه رفتار و سياستى را پيش گيرند.

زمامدار جامعه اسلامى كسى است كه با برادرش، عقيل، چنان رفتار مى‏ كند تا هر گز درخواست تبعيض اقتصادى و اضافه كمك از بيت المال نكند. دخترش را كه از بيت المال عاريه مضمونه گرفته، بازخواست مى‏ كند، و مى ‏فرمايد اگر عاريه مضمونه نبود، تو اولين هاشميه‏ اى بودى كه دستت قطع مى‏ شد!

ما چنين حاكم و زمامدارى مى‏ خواهيم. زمامدارى كه مجرى قانون باشد؛ نه مجرى هوسها و تمايلات خويش؛ افراد مردم را در برابر قانون مساوى بداند، و آنها را داراى وظايف و حقوق اساسى متساوى؛ بين افراد امتياز و تبعيض قائل نشود؛ خاندان خود و ديگرى را به يك نظر نگاه كند؛ اگر پسرش دزدى كرد، دستش را قطع كند؛ برادر و خواهرش هروئين فروشى كردند، آنها را اعدام كند؛ نه اينكه عده‏ اى را براى ده گرم هروئين بكشند، و كسان آنها باند هروئين داشته باشند و خروارها هروئين وارد كنند!

 1399/03/14 20:14
نگرانی امام‌خمینی‌(ره) از مراکز علمی و دانشگاهی و بخشی از توصیه‌های ایشان به دانشجویان!

نگرانی امام‌خمینی‌(ره) از مراکز علمی و دانشگاهی و بخشی از توصیه‌های ایشان به دانشجویان! 110

🔹 در دانشگاه نقشه آن است که جوانان را از فرهنگ و ادب و ارزش‌های خود، منحرف کنند و به سوی شرق یا غرب بکشانند و دولت‌مردان را از بین اینان انتخاب و بر سرنوشت کشو‌رها تاثیرگذار باشند تا به دست آن‌ها هرچه می‌خواهند انجام دهند. اینان کشور را به غارت‌زدگی و غرب‌زدگی بکشانند و قشر روحانی با انزوا و منفوریت و شکست، قادر بر جلوگیری نباشد!

🔹 اینجانب به جوانان، دولتمردان و روشنفکران دلسوز وصیت می‌کنم که کشورتان را از آسیب نگه دارید، با جان و دل کوشش کنید و دانشگاه را به نسل بعد بسپارید.

🔹 دانشگاه را از انحرافِ غرب و شرق زدگی حفظ و پاسداری کنید و با این عمل انسانی و اسلامی خود، دست قدرت‌های بزرگ را از کشور قطع و آنان را نا امید نمایید!

 1399/03/14 20:11

جورج فلویدهایی که دیده نشدند...‌ 84


🔹 یک خبرگزاری فلسطینی تصاویری از نحوه بازداشت فلسطینی‌ها به دست #رژیم_صهیونیستی منتشر و با اشاره تلویحی به اتفاقات «مینیاپولیس» آمریکا اعلام کرد اینها اتفاقاتی است که هر روز در فلسطین رخ می‌دهد.‌

🔹 شهر #مینیاپولیس در روزهای گذشته صحنه اعتراضات خشونت‌بار به قتل نژادپرستانه یک مظنون سیاه‌پوست به نام «#جورج_فلوید» به دست یک افسر پلیس بود.

🔹 تصاویر منتشر شده نشان می‌داد که افسر پلیس زانوی خود را روی گردن فلوید قرار داده و مانع نفس کشیدن او شده بود. خبرگزاری فلسطینی «شهاب» به همین بهانه تصاویری از نحوه بازداشت هر روزه جوانان فلسطینی به دست نظامیان رژیم صهیونیستی منتشر و اعلام کرد، این اتفاقات هر روز در #فلسطین رخ می‌دهد.

 1399/03/10 19:18

🔹 جزئیات تخلفات یک‌ونیم میلیارد دلاری مدیرعامل هفت تپه / پای استاندار خوزستان در میان است؟ 1978

🔹 جلسه دوم دادگاه #امید_اسدبیگی، مدیرعامل ۳۳ ساله نیشکر #هفت_تپه دیروز سه‌شنبه، ۳۰ اردیبهشت ۹۹ در محل دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی تهران، شعبه سوم به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.

🔹 در ابتدای جلسه، قاضی مسعودی مقام گفت: استاندار خوزستان و بالاتر از ایشان حق دخالت در دستگاه قضا را ندارد!

🔹 بخشی از اظهارات مسعودشاه‌محمدی نماینده دادستان در دادگاه:
مبلغ اتهام قاچاق عمده ارز و معاملات غیرمجاز ارزها، بیش از ۱.۴ میلیارد دلار (۱.۴۸۰ میلیارددلار) بوده که در چند محور آمده است.

🔹 در یک قلم، اسدبیگی با شرکا قرارداد واردات خط تولید ۱۸ هزار تُنی نیشکر به مبلغ ۶۳۲ میلیون دلار را ثبت کرده که ۳۴۵ میلیون دلار را دریافت کرده، درحالیکه ارزش واقعی این خط تولید ۱۴ میلیون دلار بوده است و دست آخر هیچ وارداتی هم صورت نگرفته!

🔹 اقدام دیگر وی، دریافت ۳۸۰ میلیون دلار ارز مبادله‌ای برای واردات ربات‌های صنعتی برای بردهای الکترونیکی نیشکر هفت‌تپه بوده در حالیکه مجموع واردات بردهای الکترونیکی کل کشور از سال ۹۴ تا ۹۷ به میزان ۵۱ میلیون دلار بوده است!

🔹 یک اتهام دیگر اسدبیگی، آلوده کردن مسئولین بوده است. اسدبیگی اعتقاد دارد هر کسی را در هر مقامی میتوان خرید! همسر استاندار خوزستان اعتراف کرده که هزینه سفر استاندار و خانواده وی (چندین خانواده و وابستگان) را اسدبیگی داده؛ هزینه بلیط‌ها و تور ۲۵ هزار دلار شده است!

🔹 اسدبیگی به‌واسطه شخصی به اسم علی اکبر میرزائی مبلغ ۲۰۰ هزار دلار به همسر استاندار خوزستان داده است!

🔹 در ادامه اسدبیگی در دفاع از استاندار خوزستان گفت: دکتر شریعتی مردی شریف و پیگیری است. بله حامی من بوده و خوب هم از من حمایت کرده. ولی فرد متمولی است و چندین آزمایشگاه دارد و نیازی به ۲۵ هزار دلار من ندارد!

🔹 من به آخر خط رسیدم. اینها می‌خواهند هفت تپه را از من بگیرند. بیایید از من بخرید. برخی بازپرس ها از من می‌پرسند آیا با دادستان کشور و پسرش رابطه مالی داری؟ به من می‌گویند با حجتی وزیر جهاد کشاورزی و جهانگیری معاون اول رابطه مالی داری. پس وقتی به دادستان کشور اتهام می‌زنید استاندار خوزستان جای خود دارد.

🔹 قاضی: چنانچه رابطه مالی شما با هر شخص و مقامی اثبات شود دادگاه به وظیفه خودش عمل می‌کند. چنانچه ثابت شود که پول خرید هفت تپه از محل اخلال در نظام ارزی و اقتصادی بوده، به نفع دولت مصادره می‌شود.

🔹 نام مرتضی شهیدزاده رئیس صندوق توسعه ملی به‌عنوان یکی دیگر از متهمین در دادگاه مطرح شد که نماینده دادستان گفت: پرونده و کیفرخواست شهیدزاده به‌زودی تقدیم دادگاه خواهد شد!

🔹 اتهامات اسدبیگی بسیار سنگین بوده و وی بعنوان رئیس گروه صنعتی آریاک متهم است به سردستگی و تشکیل باند برای قاچاق عمده ارز! او برای رسیدن به اهداف خود مسئولین زیادی را نیز آلوده کرده و امروز در دادگاه هیچ پاسخ قانع‌کننده‌ای به دادگاه ارائه نداده است.

🔹 باتوجه به تعدادی بالای متهمین پرونده بنا شد ادامه بررسی پرونده در جلسه سوم روز شنبه ۳ خرداد برگزار شود.

 1399/02/31 16:44
رمز گشایی از چیدمان محل سخنرانی رهبرمعظم انقلاب

رمز گشایی از چیدمان محل سخنرانی رهبرمعظم انقلاب 95

🔹 طی سال های گذشته توجه به دو مقوله ی سبک زندگی ایرانی - اسلامی و استفاده ی مردم و مسئولین از کالاهای ایرانی همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده و هست و این مهم در زندگی شخصی معظم له نیز رعایت می گردد.

🔹 تا جائیکه در چیدمان محل دو سخنرانی مهم ایشان در ابتدای سال جدید فقط از صنایع دستی ایرانی آن هم از هنر مردم نقاط مختلف کشورمان استفاده شده است که در خصوص توجه به اشتغال روستایی و خانگی بیانگر مطالب و مسایل متعددی میتواند باشد.

زیلوی میبد، سوزن‌ دوزی اصفهان، ترمه‌ی یزد، مینا سفال لاله جین همدان و ساعت دست ساز چوبی بخشی از این صنایع دستی می باشد.

 1399/02/31 16:38
نسبت قیمت پراید به سکه

نسبت قیمت پراید به سکه 151

🔹 به ظاهر قیمت پراید در ۱۲ سال گذشته ۱۱ برابر شده است اما با شاخص ثابتی مثل طلا: سال ۸۷ قیمت پراید معادل ۳۷ سکه، سال ۸۸ معادل ۲۹، سال ۹۴ معادل ۲۲، و امروز معادل ۱۴ سکه بوده است.

🔹 پراید ارزان تر از همیشه شده و قیمت واقعی اش با کسر تورم ریالی نسبت به ۱۲ سال پیش تقریبا یک سوم شده است.

🔹 بله! پراید گران نشده است این ریال است که هر روز بی ارزش تر می شود و مقصر آن کسی نیست جز نظام بانکی!

 1399/02/20 19:28

نمی‌دونم چرا رادیو و تلویزیون این ایام این‌قدر برای دکترا و پرستارایی که توی بیمارستان‌های کرونایی کار می‌کنن، تبلیغ و تشکر و قدردانی می‌کنن؟! 77

🔹 دلتون براشون نسوزه! اولاً اینا وظیفه‌شونه، دوماً حقوق و اضافه‌کار می‌گیرن بابت کارشون، سوماً به بعضی‌هاشون وعده استخدام دادن.
🔹 خیلی ذهنتون رو درگیرشون نکنید! اینها برای پول کار ‌می‌کنن، مزدشون رو هم می‌گیرن!

🔹 دیدین جمله‌های بالا چقدر حال به‌هم‌زن و انزجارآور بود.
🔹 هم‌وطن گرامی!
همین حس رو خانواده‌های شهدای مدافع حرم داشتن؛ وقتی که بعضیا می‌گفتن مدافعان حرم برای پول می‌رن می‌جنگن
🔹 واقعاً شما برای پول حاضری بری جلوی گلوله؟! حاضری بری از بیماران ‌کرونایی پرستاری کنی؟!
🔹 این بود تبلیغات مسموم علیه مدافعان حرم!
🔹 پس دم همهٔ مدافعان حرم و مدافعان سلامت، اعم از دکترا، پرستارا، خدمه بیمارستان و نیروهای جهادی بیمارستان‌ها گرم!
همه‌شون مشغول جهاد توی فضای کاری خودشون بودن و هستن و مرگ در این راه به‌منزله شهادته براشون ان‌شاءالله
🔹 همه میگن کاش جلوی کرونا رو توی همون چین‌ میگرفتن‌ تا وارد کشورمون نشه
🔹 حالا فهمیدین چرا جلوی داعش رو توی همون سوریه گرفتن تا وارد کشورمون نشه

شادی روح شهدای مظلوم مدافع حرم ، سردارشهید حاج قاسم سلیمانی ، شهدای امنیت ، شهدای خط مقدم درمان صلوات.

 1399/01/14 10:58

#چالش_رقص_بیل_و_کلنگ">#چالش_رقص_بیل_و_کلنگ 56

در میانه اخبار متعدد از کرونا و افزایش آمار مبتلایان به این ویروس کمتر کسی به زلزله آذربایجان غربی به خصوص در شهرستان خوی و منطقه قطور پرداخت.
ریزش برف هم درد جدیدی بر روی درد زلزله شد و مشکلات فراوان برای افراد بی خانمان ایجاد کرد به گونه‌ای که کمتر کسی جرأت بیرون رفتن و تحمل سرمای شدید برای یاری برادران و خواهران مسلمان را داشت.
در ایام #چالش_رقص سلبریتی‌هایی که همواره به چرخاندن زبان اکتفا می‌کنند و با فسفر سوزاندن فراوان به راه حل جدیدی برای مشکلات مردم رسیدند! اما طلبه‌های حوزه علمیه خوی آستین همت بالا زدند و به کمک زلزله‌زدگان شتافتند تا بیل و کلنگ‌ها را بجنبانند و گره از کار و درد هموطن خویش باز کنند. چالش رقص بیل و کلنگ جهادگران در مقابل چالش رقص سلبریتی‌ها نشان داد که شادی واقعی در زدودن غبار غم و اندوه از چهره مردم است.
جوانان بی ادعایی که پروژه‌های عمرانی و خدماتی فراوانی در مسیر کمک به مردم آذربایجان غربی اجرا کردند و آرامش و لبخند به روی صورت آنان نشاندند.
چالش اصلی را شما اجرا کردید خوشا به حالتان.

 1398/12/24 13:06

آمریکایی‌ها همواره در کشورهای مختلف به صورت رسمی و غیر رسمی در حال گرفتن جان انسان‌هاست. 95

دور نه، همینجا در همسایگی ایران، هر روز سربازان آمریکایی جان آدم‌های بی گناه را میگیرند و نهایتا حتی "اشتباه شد" هم نمیگویند. افغانستان، جائیکه بمباران نیروهای آمریکایی به نفس کشیدن هزاران بی گناه پایان میدهد‌. آخرین مورد، بمباران یک بیمارستان و چند خانه ملکی بوده که تمام زنده جان های بیمارستان و خانه‌های شخصی کشته شده‌اند. دَم هم نمی‌زنند. حقوق بشری وجود ندارد. ترامپ، به فارسی تویت نمیکند. حتی یک فرمانده عادی شان معذرت خواهی رسمیِ هم نمیکنند.
حالا شیطان بزرگ (و واقعا شیطان بزرگ) کل رسانه‌های تحت حمایت خودشان، انگلیس، اسرائیل و سعودی را هماهنگ کرده‌اند‌. به فارسی تویت میکند. مزدبگیران به ظاهر هنرمندشان در داخل ایران کمپاین برای گردهمایی‌های ضد حکومتی میکنند. این همه رزالت از کجا می‌آید؟ چطور این همه بشر دوست شدند؟ آیا این همان ترامپ نیست که ایرانی ها را تروریست خوانده بود، خلیج را فارس را به اعراب بخشیده بود و قرار بود به مردم ایران و مراکز فرهنگی شان حمله کند؟!!

روح حوادث اخیر در ایران شاد

 1398/10/22 20:47

آنچه گذشت 105

لَعَمْرُكَ إِنَّهُمْ لَفِي سَكْرَتِهِمْ يَعْمَهُونَ  ﴿۷۲﴾به جان تو سوگند كه آنان در مستى خود سرگردان بودند (۷۲)فَأَخَذَتْهُمُ الصَّيْحَةُ مُشْرِقِينَ ﴿۷۳﴾ پس به هنگام طلوع آفتاب فرياد [مرگبار] آنان را فرو گرفت (۷۳)فَجَعَلْنَا عَالِيَهَا سَافِلَهَا وَأَمْطَرْنَا عَلَيْهِمْ حِجَارَةً مِنْ سِجِّيلٍ ﴿۷۴و آن [شهر] را زير و زبر كرديم و بر آنان سنگهايى از سنگ گل بارانديم (۷۴)إِنَّ فِي ذَلِكَ لَآيَاتٍ لِلْمُتَوَسِّمِينَ ﴿۷۵به يقين در اين [كيفر] براى هوشياران عبرتهاست (۷۵)وَإِنَّهَا لَبِسَبِيلٍ مُقِيمٍ ﴿۷۶﴾و [آثار] آن [شهر هنوز] بر سر راهى [داير] برجاست (۷۶)إِنَّ فِي ذَلِكَ لَآيَةً لِلْمُؤْمِنِينَ ﴿۷6بى‏ گمان در اين براى مؤمنان عبرتى است (۷۷)وَإِنْ كَانَ أَصْحَابُ الْأَيْكَةِ لَظَالِمِينَ ﴿۷۸﴾و راستى اهل ايكه ستمگر بودند (۷۸)
فَانْتَقَمْنَا مِنْهُمْ وَإِنَّهُمَا لَبِإِمَامٍ مُبِينٍ ﴿۷۹پس از آنان انتقام گرفتيم و آن دو [شهر اكنون] بر سر راهى آشكاراست (۷۹)وَلَقَدْ كَذَّبَ أَصْحَابُ الْحِجْرِ الْمُرْسَلِينَ ﴿۸۰﴾و اهل حجر [نيز] پيامبران [ما] را تكذيب كردند (۸۰)وَآتَيْنَاهُمْ آيَاتِنَا فَكَانُوا عَنْهَا مُعْرِضِينَ ﴿۸۱﴾و آيات خود را به آنان داديم و[لى] از آنها اعراض كردند (۸۱

و آنچه مانده:
سوره مبارکه حجر آیه 87

تحلیل
سجیل کمترین سلاح برای تجاوز است ،هم اکنون عین الاسد تبدیل به عین الاجسد شده است منتظر 7 حمله دیگر باشید.

 1398/10/18 22:56

رویترز: دختر سلیمانی وعده روزهای سیاه را به آمریکا داد. 100

تحلیل

تشکیل لشکر بانوان مقاومت در ارتش قدس سپاه را تبریک عرض میکنیم.

 1398/10/16 23:18
🌐  خبر این بود، میلیونها نفر در وداع با سپهبد به میدان آمدند.

🌐 خبر این بود، میلیونها نفر در وداع با سپهبد به میدان آمدند. 139

📡 پیام مخابره شده به شورای عالی امنیت کشور: هر یک میلیون نفر مجوز پرتاب یک موشک شهاب 6 بسوی هر هدفی که تامین کننده منافع آمریکا در منطقه باشد.

تحلیل:
با احتساب مردم جهان نابودی اسرائیل از 25 سال به 10 سال کاهش یافت.

 1398/10/15 15:15
دوماه پیش در سایتی داخلی این مدعا نوشته میشود که سردار را معامله کرده اند.

دوماه پیش در سایتی داخلی این مدعا نوشته میشود که سردار را معامله کرده اند. 157

نکته:

🔹 یا اسناد متقن دارد که باید پرسید نهادهای امنیتی چه کرده اند ؟

🔹 یا دروغ پردازی کرده اند باید پرسید قوه قضائیه چه کرده است؟

🔹 یا پیشبینی کرده اند باید پرسید ادله پیشبینی را کجا بیان کرده اند ؟

🔹 یا در حال آماده سازی جو عمومی مردم و جهان هستند برای پذیرش موضوع شهادت که باید پرسید چه کسانی برای باز شدن راه فرو بسته شان در داخل و خارج نیاز به معامله خون مظلومان هستند و من رسانه در رسیدن به ان مقاصد چه نقشی دارم و هدف از انتشار معامله چیست؟


بگم؟ بگم ؟ بگم؟

 1398/10/14 22:35

بسم الله الرحمن الرحیم 121

تحلیل توحیدی:
حسین (صلوات بفرست) با اربعین به جهان معرفی شد
سلیمانی رحمه الله علیه با 22 بهمن
اربعین سلیمانی رحمه الله علیه همان بیست و دوبهمن است .

 1398/10/14 00:03
سرخط خبر جدیدترین و آخرین اخبار تحلیل خبری| خبرخوان تحلیل خبری

تاریخچه خبر جدیدترین و آخرین اخبار تحلیل خبری| خبرخوان تحلیل خبری

تصاویر خبری جدیدترین و آخرین اخبار تحلیل خبری| خبرخوان تحلیل خبری
نگرانی امام‌خمینی‌(ره) از مراکز علمی و دانشگاهی و بخشی از توصیه‌های ایشان به دانشجویان!
شمر امروزت را بشناس!
رمز گشایی از چیدمان محل سخنرانی رهبرمعظم انقلاب
نسبت قیمت پراید به سکه
🌐  خبر این بود، میلیونها نفر در وداع با سپهبد به میدان آمدند.
دوماه پیش در سایتی داخلی این مدعا نوشته میشود که سردار را معامله کرده اند.
popup