جدیدترین و آخرین اخبار تحلیل خبری| خبرخوان تحلیل خبری

Loading fehamnews خبر فهام
سیاسی
🔺 امام جمعه همدان: جنبش‌ دانشجویی نیازمند اندیشه راهبردی است

🔺 امام جمعه همدان: جنبش‌ دانشجویی نیازمند اندیشه راهبردی است 7

🔹 نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان با تاکید بر اینکه جنبش‌های دانشجویی امروز نیازمند اندیشه راهبردی، منطق قوی، شرعی و عقلایی هستند، گفت: اگر این منطق قوی علمی در حرکت سیاسی دانشجویان وجود نداشته باشند، جنبش ها با مشکلاتی روبرو خواهند شد.

 1400/09/16 18:20

🔺 پیگیری برای رفع مشکلات اورژانس مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد / نشست بررسی رفع موانع کارخانه دادلی 14

🔹 نماینده مردم مرودشت، پاسارگاد و ارسنجان در مجلس گفت: در روزهای اخیر نشستی با ریاست سازمان اورژانس داشتم تا اینکه توسعه خدمات اورژانسی در حوزه انتخابیه ام افزایش پیدا کند.

 1400/09/16 17:20

🔺 دیدار رئیس سازمان زندان‌ها با کارکنان این سازمان 11

🔹 رییس سازمان زندان ها بر استفاده بهینه از ظرفیت‌ها و امکانات در امر زندانبانی تأکید کرد و گفت: از همه مدیران و کارکنان زندان‌ها می‌خواهم که ظرفیت‌ها را بیابید و امکانات را بدرستی بکار گیرید تا مدیریت زندان‌ها با یک ترقی همراه شود.

 1400/09/16 16:54

🔺 شفافیت نباید محدود به مجلس باشد/ طرحی جامع‌ برای شفافیت در همه دستگاه‌ها و ارکان تصمیم گیری تهیه می‌شود 14

🔹 سخنگوی هیأت رئیسه مجلس گفت: شفافیت باید به سایر دستگاه‌ها نیز تعمیم یابد و این موضوع را در قالب یک طرح جامع‌تر که شامل شفافیت در همه دستگاه‌ها و ارکان باشد، تدوین و ارائه می‌شود.

 1400/09/16 16:50
🔺 علت بیشترین شکایات از سازمان تامین اجتماعی در دیوان عدالت اداری

🔺 علت بیشترین شکایات از سازمان تامین اجتماعی در دیوان عدالت اداری 8

🔹 مدیرکل حقوقی سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه بخش مهمی از شکایاتهای علیه سازمان تامین اجتماعی مربوط به وسعت ماموریت و تنوع خدمات این سازمان می شود، گفت: محاسبه سوابق بیمه افراد شاغل، افزایش مرخصی زایمان، بازنشستگی در مشاغل سخت و زیان آور، اعتراض به افزایش حق بیمه از سوی کارفرمایان، از موضوعات پر شکایت علیه تامین اجتماعی در دیوان عدالت اداری است.

 1400/09/16 16:38
🔺 وزیر دادگستری: نقیصه ادراک و احساس فساد در کشور باید رفع شود

🔺 وزیر دادگستری: نقیصه ادراک و احساس فساد در کشور باید رفع شود 16

🔹 امین‌ حسین رحیمی، وزیر دادگستری روز سه شنبه در مراسم بزرگداشت روز جهانی مبارزه با فساد با تاکید بر اینکه وقوع فساد و تجربه فساد در کشور زیاد نیست اما متاسفانه ادراک و احساس فساد زیاد است و رتبه خوبی در آن نداریم، گفت: به عنوان حکومت باید این نقیصه را رفع کنیم.

 1400/09/16 16:18

🔺 جلیلی: باید آمریکا را از تحریم کردن پشیمان کنیم؛ این پشیمانی با خنثی شدن تحریم رقم می‌‌خورد 8

🔹 سعید جلیلی در دیدار با دانشجویان دانشگاه شریف گفت: وقتی دشمن کشور ما را در عرصه‌های مختلف علمی و فناوری تحریم می‌کند، تحریم شکن این جنگ، دانشجویان هستند. جنبش دانشجویی نقش ویژه‌ای در شکستن تحریم دارد.

 1400/09/16 16:06
🔺 انتقاد شدید ایران از اقدامات آمریکا علیه ایمنی و امنیت دریانوردی

🔺 انتقاد شدید ایران از اقدامات آمریکا علیه ایمنی و امنیت دریانوردی 5

🔹 مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با انتقاد از استمرار اقدامات غیرمنصفانه و محدودیت‌زا علیه صنعت حمل‌و نقل دریایی ایران توسط دولت آمریکا، تاکید کرد: ایران اقدامات تهدید کننده ایمنی و امنیت دریانوردی را محکوم می‌کند.

 1400/09/16 15:23
🔺 اعضای شورای نگهبان ازمرکز فرماندهی نیروی پدافند هوایی ارتش دیدار کردند

🔺 اعضای شورای نگهبان ازمرکز فرماندهی نیروی پدافند هوایی ارتش دیدار کردند 6

🔹 معاون هماهنگ کننده ارتش در بازدید اعضای شورای نگهبان از مرکز فرماندهی و کنترل نیروی پدافند هوایی ارتش، گفت: کارکنان پدافند هوایی با تلاش شبانه روزی امنیت و آسودگی خاطر را برای هموطنان فراهم کرده اند.

 1400/09/16 15:15
🔺 ۹۱ دستگاه خودروی سنگین و نیمه سنگین نیروی دریایی سپاه رونمایی شد

🔺 ۹۱ دستگاه خودروی سنگین و نیمه سنگین نیروی دریایی سپاه رونمایی شد 14

🔹 ۹۱ دستگاه خودروی سنگین و نیمه سنگین بازسازی شده شامل کشنده‌ها و ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین در کلاس های متفاوت مهندسی رزم و پدافند غیر عامل با حضور فرمانده نیروی دریایی سپاه رونمایی و به چرخه خودرویی این نیرو اضافه شد.

 1400/09/16 15:08

🔺 استاندارها را باید از بوروکراسی نجات داد/دولت باید یارانه سه دهک درآمدی بالا جامعه را با شجاعت حذف کند 16

🔹 نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس انقلابی تلاش نموده است؛ با اولویت اقتصاد و معیشت نسبت به وضع قوانین و نظارت‌های میدانی اقدام نماید, امروز از خانه ملت صدای مردم به گوش می‌رسد.

 1400/09/16 13:49
🔺 صحن علنی مجلس - سه‌شنبه ۱۶ آذر

🔺 صحن علنی مجلس - سه‌شنبه ۱۶ آذر 8

🔹 جلسه علنی مجلس شورای اسلامی، سه شنبه ۱۶ آذر به ریاست محمدباقر قالیباف برگزار شد. عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فن‌آوری، در جریان جلسه علنی امروز مجلس پیرامون عملکرد وازارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات و طرح شبکه ملی اطلاعات سخنرانی کرد.

 1400/09/16 13:46

🔺 فراکسیون مستقلین ولایی نحوه موضع گیری ایران در مذاکرات را با معاونین وزیرخارجه بررسی می کند 7

🔹 سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس گفت: قرار است در جلسه هفته آینده این فراکسیون یکی از معاونان وزارت امور خارجه حضور یابد تا به صورت تخصصی‌تر درباره مذاکرات بحث و بررسی داشته باشیم.

 1400/09/16 13:40
🔺 بیانیه حمایت مجلس از اجرای مصوبه افزایش ظرفیت رشته های پزشکی

🔺 بیانیه حمایت مجلس از اجرای مصوبه افزایش ظرفیت رشته های پزشکی 11

🔹  ۱۶۵ نماینده مجلس شورای اسلامی در بیانیه ای خطاب به رییس جمهور در خصوص افزایش ظرفیت رشته های پزشکی بیان کردند: کمبود پزشک به ویژه پزشک متخصص، نظام سلامت را در برابر بحران هایی همچون پاندمی کرونا بسیار آسیب پذیر کرده است.

 1400/09/16 13:16

🔺 خضریان: آزمون مهم جریان دانشجویی شناخت دقیق ابعاد جدید سلطه است 7

🔹 نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به روز دانشجو گفت: بی‌تردید آزمون مهم جریان دانشجویی، شناخت دقیق ابعاد جدید سلطه و تشکیل جبهه‌ی مقاومت ملی در مقابله با سیاسیون منفعت‌طلب و به ظاهر روشنفکران دارای تریبون رسانه‌ای است.

 1400/09/16 13:10

🔺 وزیر بهداشت هر چه سریعتر به وضعیت مجروحان تصادف اتوبوس دهدشت رسیدگی کند 16

🔹 نماینده مردم کهگیلویه در مجلس با اشاره به سانحه دلخراش تصادف اتوبوس دهدشت به تهران و کشته شدن تعدادی از هموطنان در این سانحه، از وزیر بهداشت و درمان خواست تا دستورات لازم جهت رسیدگی به وضعیت مجروحان را صادر کند.

 1400/09/16 12:33
🔺 تضمین برجام؛ لغو مصونیت قضایی دولت آمریکا در دادگاه‌های ملی ۴+۱

🔺 تضمین برجام؛ لغو مصونیت قضایی دولت آمریکا در دادگاه‌های ملی ۴+۱ 13

🔹 رضا نصری، با اشاره به در خواست ایران برای دریافت تضمین تا از پایداری برجام اطمینان حاصل کند، گفت: آیا کشورهای ۴+۱ می‌توانند تعهد دهند که در صورت نقض مجدد برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ توسط آمریکا، مصونیت قضایی دولت آمریکا را در دادگاه‌های ملی خود لغو نمایند؟

 1400/09/16 12:28

🔺 توسعه و حمایت از کسب وکارهای خرد اینترنتی اولویت مجلس است/بلاتکلیفی در کارت هوشمند ملی معنی ندارد/نباید باب پروژه های نیمه تمام در حوزه دیجیتال باز شود 17

🔹 رئیس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از جو سازی ها علیه مجلس در طرح صیانت از کاربران فضای مجازی، تاکید کرد: مجلس از قضا به دنبال توسعه و حمایت از مشاغل خرد در حوزه اینترنت است.

 1400/09/16 12:01

🔺 نشست‌های مستمر نظارتی مجلس، گامی در جهت پیگیری مسائل و نگرانی‌های مردم 10

🔹 رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره تصمیم مجلس برای برگزاری نشست‌های نظارتی، گفت: نشست‌های نظارتی جهت بررسی سوال از وزرا، پیگیری اجرای قوانین و مسائل و مشکلات مردم به صورت مستمر برگزار خواهد شد.

 1400/09/16 10:02
🔺 نماینده مجلس: دولت سیزدهم گام‌های خوبی در سیاست داخلی و خارجی برداشت

🔺 نماینده مجلس: دولت سیزدهم گام‌های خوبی در سیاست داخلی و خارجی برداشت 12

🔹 نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت سیزدهم در 100 روز فعالیت خود گام‌های خوبی در عرصه های سیاست داخلی و خارجی برداشته و شاهد اقدامات موثر در این زمینه بودیم که نتایج آن به تدریج مشخص می‌شود.

 1400/09/16 09:41

🔺 فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد بر افزایش جمعیت موثر است 8

🔹 رئیس فراکسیون سازمان‌های مردم‌نهاد مجلس با تأکید بر ضرورت افزایش جمعیت برای توسعه کشور، گفت: اختصاص اعتبار برای افزایش جمعیت خانواده از سوی سازمان برنامه و بودجه نقطه امیدی در این حوزه بوده و معاونت امور زنان ریاست جمهوری باید پرچم‌دار اقدامات در این زمینه باشد.

 1400/09/16 09:37

🔺 دانشجویان روحیه انقلابی خود را مانند سال‌های ابتدای انقلاب حفظ کردند/ مطالبات دانشجویان در راستای عدالت‌طلبی و فسادستیزی است/عملکرد مسئولان در پیگیری مطالبات به حق مردم ما را از آرمان انقلاب دور کرده است 14

🔹 رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک روز دانشجو به دیدار خود با دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی اشاره کرد و گفت: دانشجویان مانند سال‌های ابتدای انقلاب، روحیه انقلابی خود را حفظ کردند و مطالبات آنها در راستای عدالت طلبی، فسادستیزی، رفع تبعیض و شفافیت است.

 1400/09/16 09:26

🔺 وزارت نفت باید به مسئولیت‌های اجتماعی خود در استان‌های نفت‌خیز عمل کند 6

🔹 نماینده مردم شوش در مجلس گفت: وزارت نفت باید به مسئولیت‌های اجتماعی خود در استان‌های نفت‌خیز عمل کند تا جایی که مردم تأثیر آن را به خوبی در زندگی رفاهی، آموزشی، بهداشتی و... خود مشاهده کنند.

 1400/09/16 09:09

🔺 ضرورت توجه به حوزه انرژی در لایحه بودجه سال 1401/ایجاد اشتغال از مسیر سرمایه‌گذاری در حوزه نفت و گاز می‌گذرد 12

🔹 عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در حوزه انرژی و زیرمجموعه‌های آن مانند صنایع پتروشیمی به معنای سرمایه‌گذاری برای ایجاد اشتغال و افزایش درآمد کشور است، گفت: در لایحه بودجه سال 1401 باید به حوزه انرژی توجه ویژه داشت.

 1400/09/16 08:47
🔺 مقامات صهیونیست در واشنگتن؛ تحرکاتی علیه دیپلماسی در وین

🔺 مقامات صهیونیست در واشنگتن؛ تحرکاتی علیه دیپلماسی در وین 11

🔹 در حالیکه غربی ها پس از ارائه دو متن پیشنهادی تهران در مذاکرات وین با گروه ۱+۴ به پایتخت های خود برای مشورت و دستور العمل مذاکراتی بازگشته اند، نگرانی رژیم صهیونیستی از تداوم این مذاکرات بیشتر و بیشتر می شود.

 1400/09/16 08:31
🔺 تکمیل واکسیناسیون فرهنگیان تا بررسی مجدد لایحه رتبه‌بندی معلمان

🔺 تکمیل واکسیناسیون فرهنگیان تا بررسی مجدد لایحه رتبه‌بندی معلمان 16

🔹 واکسیناسیون گسترده معلمان، کارکنان مدارس، دانش‌آموزان، بازگشایی تدریجی مدارس بعد از ۲۲ ماه و پیگیری لایحه رتبه‌بندی معلمان در مجلس شورای اسلامی از مهم‌ترین دستاوردهای حوزه آموزش و پرورش از زمان روی کارآمدن دولت سیزدهم است که با تاکید رییس‌جمهوری با قوت پیگیری شده است. 

 1400/09/16 08:31

🔺 پیگیری برای تامین آب کشاورزی 4 روستای ساحلی بخش رودبنه شهرستان لاهیجان/ پیگیری برای تامین نهاده های دامی مناطق دیلمان، پیرکوه، خرارود، چوشن و روستاهای منطقه لیل 26

🔹 نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس گفت: پیگیری هایی برای تامین آب کشاورزی 4 روستای ساحلی بخش رودبنه شهرستان لاهیجان انجام شده است تا در سال زراعی جاری هیچ مشکلی نداشته باشند.

 1400/09/16 07:57
🔺 ویدئو / نیروگاه‌های برق تهران: مازوت‌سوزی نداریم

🔺 ویدئو / نیروگاه‌های برق تهران: مازوت‌سوزی نداریم 16

🔹 در حالی که مازوت‌سوزی در برخی از کلان‌شهرهای کشور مانند تبریز و مشهد تایید شده، مسئولان نیروگاه‌هایی حرارتی تهران تاکید می‌کنند که دست‌کم از شش سال گذشته هیچ‌کدام از نیروگاه‌های طرشت، ری، بعثت و شهدای پاکدشت از مازوت استفاده نمی‌کنند و گاز و گاهی هم گازوئیل جایگزین شده است. این نیروگاه‌ها در زمان ساخت، خارج از محدودۀ شهری تهران بوده‌اند اما با گسترش شهر، امروزه در بافت مسکونی قرار گرفته‌اند. از سوی دیگر گفته می‌شود سازمان محیط زیست پیگیرِ نصب سیستم کنترل آلودگی هوا در کل نیروگاه‌های کشور است.

 1400/09/16 07:24
🔺 ۱۰۰ تحول رویکردی در ۱۰۰ روز

🔺 ۱۰۰ تحول رویکردی در ۱۰۰ روز 14

🔹 روزنامه ایران در یادداشتی نوشت: تنها چند روز از صدمین روز تشکیل دولت سیزدهم گذشته است و در این چند روز شاخص‌هایی از خدمات دولت سیزدهم در بیش از سه‌ماه گذشته که عموماً جنبه اجرایی و عملیاتی دارد در رسانه‌ها مورد توجه و بحث قرار گرفته است.

 1400/09/16 05:40
🔺 کدام پیروزی کدام شکست؟

🔺 کدام پیروزی کدام شکست؟ 5

🔹 روزنامه ایران نوشت: هفتمین دور از مذاکرات وین که چند روز پیش میان ایران و گروه  ۱+۴برگزار شد، علاوه بر متن خود مذاکرات، حواشی فراوانی هم داشت؛ از علت و چگونگی انتخاب اتریش به عنوان میزبان این دور از گفت‌وگوها تا محتوای پیش‌نویسی که ایران به طرف مقابل برای پیشرفت مذاکرات ارائه داد.

 1400/09/16 05:37
اقتصادی
🔺 حاشیه های حضور سر زده رییس کل در جمع صرافان و خریداران بازار ارز

🔺 حاشیه های حضور سر زده رییس کل در جمع صرافان و خریداران بازار ارز 9

🔹 رییس کل بانک مرکزی در بازدید از میدان فردوسی با صرافان و مردم، در جریان روند بازار قرار گرفت و اعلام کرد که عرضه ارز در بازار متشکل ارزی بیش از نیاز بازار است و به زودی دسترسی متقاضیان به ارز نیز تسهیل می‌شود.

 1400/09/16 17:13
🔺 نبود سیستم جامع اطلاعات بازار کار نیازسنجی نیروی کار را دچار مشکل کرده است

🔺 نبود سیستم جامع اطلاعات بازار کار نیازسنجی نیروی کار را دچار مشکل کرده است 6

🔹 مدیرکل دفتر نظارت، بهسازی و هدایت شغلی سازمان فنی‌وحرفه‌ای کشور گفت: متاسفانه در کشور در زمینه نیازسنجی نیروی کار به دلیل عدم وجود سیستم جامع اطلاعات بازار کار، دچار مشکل هستیم. مسیر اشتغال یک مسیر واحد نیست و راه‌های گوناگونی برای اشتغال وجود دارد که برخی از آن‌ها رسمی و برخی دیگر غیررسمی هستند. نامنسجم بودن سیستم نیازسنجی آموزشی در کشورمان نیز به‌دلیل تعدد راه‌های رسیدن به اشتغال است.

 1400/09/16 16:58
🔺 توقف قرارداد ۱۰ میلیارد دلاری ایران و بریتانیا با اعمال تحریم‌ها

🔺 توقف قرارداد ۱۰ میلیارد دلاری ایران و بریتانیا با اعمال تحریم‌ها 10

🔹 سفیر بریتانیا در ایران در ملاقات با رئیس اتاق بازرگانی تهران از انگیزه و تمایل شرکت‌های انگلیسی برای همکاری با شرکت‌های ایرانی به ویژه در حوزه صنایع غذایی، کشاورزی و بهداشت و سلامت سخن گفت.

 1400/09/16 16:50
🔺 ویدئو / بازدید رئیس کل بانک مرکزی از بازار ارز تهران

🔺 ویدئو / بازدید رئیس کل بانک مرکزی از بازار ارز تهران 14

🔹 رئیس کل بانک مرکزی ظهر سه‌شنبه (۱۶ آذر) ضمن بازدید از بازار ارز تهران، با تعدادی از صرافان گفت‌وگو کرد و در پایان این بازدید میدانی، به پرسش‌های یکی از شهروندان پاسخ داد. علی صالح‌آبادی در جریان این بازدید خبر داد: به‌زودی سامانه‌ای برای تخصیص ارز سهمیه‌ای از جمله ارز مسافرتی راه‌اندازی می‌شود تا مردم در این سامانه درخواست خود را ثبت و ارز سهمیه‌ای دریافت کنند و بدین ترتیب، تشکیل صف مقابل صرافی‌ها جمع خواهد شد.

 1400/09/16 16:50
🔺 افزایش قیمت دلار؛ دلایل واقعی اقتصادی یا جو روانی؟

🔺 افزایش قیمت دلار؛ دلایل واقعی اقتصادی یا جو روانی؟ 9

🔹 قیمت دلار در حالی همزمان با مذاکرات وین برای بازگشت آمریکا به برجام دچار نوسان شده که عرضه ارز در بازار متشکل ارزی در سال جاری ۳.۷ برابر سال قبل بوده و کمبودی در بازار وجود ندارد؛ بنابراین رشد قیمت ارز بیش از آنکه تابعی از شرایط اقتصادی باشد، تحت تاثیر جو روانی است.

 1400/09/16 16:36
🔺 آیا حذف ارزش افزوده موجب رونق بازار طلا می‌شود؟

🔺 آیا حذف ارزش افزوده موجب رونق بازار طلا می‌شود؟ 10

🔹 رئیس اتحادیه طلا و جواهر اصفهان با تاکید بر اینکه حذف ارزش افزوده از اصل طلا بسیار به رونق بازار طلا کمک خواهد کرد، گفت: امروز خرید و فروش طلا به سمت مصنوعات بسیار کم وزن همچون آویز و گوشواره و یا سرویس هایی با وزن بسیار کم رفته است.

 1400/09/16 15:26

🔺 مرغداران خواهان‌ 6 هزار میلیارد تومان تسهیلات‌ و آزادی صادرات همزمان‌ با حذف ارز دولتی نهاده شدند 8

🔹 مدیر عامل اتحادیه پرورش دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه قیمت مرغ با برداشته شدن ارز 4200 تومانی 2.5 برابر می‌شود، گفت: مرغداران در این شرایط خواهان‌ 6 هزار میلیارد تومان تسهیلات‌ کم بهره برای تامین سرمایه درگردش و آزادی صادرات شدند.

 1400/09/16 14:25
🔺 بهانه‌های عجیب برای اعلام حقوق/ ۴ سال کافی نبود؟

🔺 بهانه‌های عجیب برای اعلام حقوق/ ۴ سال کافی نبود؟ 23

🔹 ماجرای عدم ورود اطلاعات حقوق دستگاه‌های اجرایی در سامانه ثبت حقوق و مزایا، از جمله وزارت نفت که با واکنش این وزارتخانه همراه بوده همچنان با ابهاماتی مواجه است، ولی در هر صورت آیا نباید نه تنها این وزارتخانه بلکه دستگاه‌های اجرایی مشمول قانون با گذشت حداقل چهار سال از الزام نسبت به ورود اطلاعات اقدام و موانع را برطرف کرده و اکنون در سال پایانی اجرای قانون برنامه ششم مهیا نبودن شرایط را بهانه نمی‌کردند، آیا این مدت کافی نبوده است؟

 1400/09/16 14:20
🔺 نرخ فرونشست سالانه زمین در کشور ۲۰سانتیمتر است

🔺 نرخ فرونشست سالانه زمین در کشور ۲۰سانتیمتر است 6

🔹 رییس گروه تثبیت فرسایش توده‌ای و زمین لغزش سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به اینکه نرخ فرونشست سالانه زمین در ایران بالاتر از حد بحران است، گفت: نرخ فرونشست سالانه زمین در ایران ۲۰ سانتمیتر است.

 1400/09/16 13:53
🔺 افزوده شدن ۹۱۳ مگاوات به تولید برق کشور/ احتمال تداوم خاموشی‌ها در تابستان

🔺 افزوده شدن ۹۱۳ مگاوات به تولید برق کشور/ احتمال تداوم خاموشی‌ها در تابستان 10

🔹 مدیرعامل هلدینگ برق و انرژی غدیر گفت: در فاز دوم نیروگاه لامرد که روز یکشنبه با حضور مسئولین وزارت دفاع، وزارت نیرو و تامین اجتماعی نیروهای مسلح آغاز به کار خواهد کرد و کلنگ‌زنی می‌شود، احداث نیروگاه ۹۱۳ مگاواتی در دستور کار خواهد بود.

 1400/09/16 12:55
🔺 شاخص‌های اقتصادی از ثبات نسبی اقتصاد حکایت دارد

🔺 شاخص‌های اقتصادی از ثبات نسبی اقتصاد حکایت دارد 11

🔹 بر اساس شاخص‌های کلان اقتصادی هرگاه پول پرقدرت بانک مرکزی از طریق استقراض دولت از این بانک کمتر وارد اقتصاد شود، میزان تورم در جامعه کاهش یافته و در نتیجه ثبات اقتصادی و منطقی‌تر شدن تدریجی قیمت‌ها تحقق خواهد یافت

 1400/09/16 12:20
🔺 فرصتی برای احیای صادرات فرش/ دلایل مهاجرت طراحان به کشورهای رقیب

🔺 فرصتی برای احیای صادرات فرش/ دلایل مهاجرت طراحان به کشورهای رقیب 14

🔹 رئیس مرکز ملی فرش ایران رویداد اکسپو ۲۰۲۰ دبی را فرصتی برای احیای جایگاه قبلی فرش دستباف ایرانی در تجارت جهانی دانست و گفت: در حال حاضر به دلیل دشواری هایی که در حوزه ورود موقت فرش به کشور وجود دارد، طراحان و مرمت کاران فرش به کشورهای رقیب مهاجرت می‌کنند.

 1400/09/16 12:16
🔺 اتصال همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار به اینترنت تا پایان سال آینده

🔺 اتصال همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار به اینترنت تا پایان سال آینده 7

🔹 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بر اساس آخرین ارزیابی انجام شده، حدود ۱۹ درصد از روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور یا به اینترنت دسترسی ندارند، یا نحوه اتصال‌شان بسیار بی‌کیفیت است که تا پایان ۱۴۰۱ همه این روستاها به اینترنت متصل می‌شوند.

 1400/09/16 11:41

🔺 تامین مالی ساخت یک میلیون مسکن/ تجربه مسکن مهر را تکرار نمی‌کنیم 14

🔹 وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: درباره ساخت یک میلیون مسکن مکاتباتی با بانک مرکزی و وزارت راه و شهرسازی داشتیم تا تامین مالی ساخت این تعداد مسکن متنوع شود که تجربه ساخت مسکن مهر تکرار نشود. در این زمینه باید از ظرفیت‌های خارجی نیز استفاده شود که اخبار خوبی مبنی بر فراهم‌شدن زمینه‌های حضور ظرفیت‌های خارجی برای ساخت یک میلیون مسکن خواهید شنید. 

 1400/09/16 11:24
🔺 نفت با فروکش نگرانی‌های کرونایی صعود کرد

🔺 نفت با فروکش نگرانی‌های کرونایی صعود کرد 12

🔹 قیمت نفت پس از افزایش پنج درصدی روز گذشته، در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی تحت تاثیر کاسته شدن از نگرانیها نسبت به تاثیر واریانت اُمیکرون بر تقاضای جهانی برای سوخت و طولانی شدن روند مذاکرات هسته ای ایران، افزایش یافت.

 1400/09/16 10:52
🔺 وزارت ارتباطات ‫از تولید محتوای مناسب در فضای مجازی حمایت کند‬

🔺 وزارت ارتباطات ‫از تولید محتوای مناسب در فضای مجازی حمایت کند‬ 7

🔹 سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به گزارش این کمیسیون درباره عملکرد وزارت ارتباطات و فناوری ارتباطات گفت: ‫در راستای افزایش اعتماد عمومی مردم به امنیت اطلاعات خود و حفظ حریم خصوصی شهروندان در فضای مجازی، انتظار می‌رود وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نسبت به فراهم کردن زیرساخت‌های لازم در این خصوص اهتمام جدی داشته و از تولید محتوای مناسب در فضای مجازی حمایت کند.‬

 1400/09/16 09:38
🔺 وزیر راه: وضعیت ترانزیت کشور در ۲ ماه گذشته متحول شد

🔺 وزیر راه: وضعیت ترانزیت کشور در ۲ ماه گذشته متحول شد 6

🔹 وزیر راه و شهرسازی با اشاره به مذاکرات و توافقات انجام شده با پاکستان، قرقیزستان. ترکمنستان و جمهوری آذربایجان بر دیپلماسی حمل‌ونقل برای توسعه روابط با همسایگان تأکید کرد و گفت: در دو ماه گذشته وضعیت ترانزیت در کشور متحول شده است.

 1400/09/16 09:17

🔺 اعلام آمادگی برای ارائه اطلاعات حقوق و دستمزد کارکنان صنعت نفت 10

🔹 معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت با اعلام این نکته که اطلاعات حقوق و دستمزد کارکنان صنعت نفت آماده است، گفت: سازمان اداری و استخدامی باید شرایط لازم برای ورود این اطلاعات به سامانه را براساس ضوابط و مقررات صنعت نفت ایجاد کند.

 1400/09/16 09:05

🔺 پیگیری سازمان بورس برای تزریق منابع صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه 12

🔹 رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به این که سودآوری شرکتهای بورسی تا پایان سال ادامه دارد، از پیگیری این سازمان برای استفاده از منابع صندوق توسعه ملی در صندوق تثبیت بازار سرمایه خبر داد.

 1400/09/16 08:07
🔺 کاهش شتاب تورم در ۳ماه اخیر، نشان‌دهنده توان دولت در مهار تورم است

🔺 کاهش شتاب تورم در ۳ماه اخیر، نشان‌دهنده توان دولت در مهار تورم است 9

🔹 عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش دولت برای کنترل و مهار تورم، گفت: کاهش تورم نقطه به نقطه و تورم سالیانه در ماه‌های اخیر، این نوید را به جامعه می‌دهد که دولت می‌تواند رشد تورم را را مهار کند.

 1400/09/16 07:44
🔺 روستاهای کویری هم با کمبود زمین مواجهند!

🔺 روستاهای کویری هم با کمبود زمین مواجهند! 15

🔹 بنا به گفته کارشناسان و مسئولان، بسیاری از روستاهای کشور تغییر شکل داده و دیگر اثری از حالت سنتی در آن دیده نمی‌شود. در شرایطی که افراد ثروتمند به راحتی با پرداخت جریمه می‌توانند در روستاها ویلا بسازند، ساکنان اصلی با محدودیت طرحهای هادی مواجهند؛ از طرف دیگر طرحهای روستایی دچار چالش کمبود زمین هستند تا جایی که بنا به گفته مدیرکل دفتر امور زمین بنیاد مسکن، حتی در کویر هم مساله کمبود زمین را به شکل حادی داریم می‌بینیم.

 1400/09/16 00:25
🔺 استقبال عراق از حضور شرکت‌های دانش بنیان ایرانی در کرکوک

🔺 استقبال عراق از حضور شرکت‌های دانش بنیان ایرانی در کرکوک 12

🔹 دومین روز از بیست و سومین رویداد «یکشنبه‌های صادراتی» صندوق نوآوری و شکوفایی با حضور هیات تجاری و فناوری از کشور عراق (کرکوک) به منظور ارائه مشاوره و مدیریت صادرات محصولات دانش بنیان در محل صندوق نوآوری برگزار شد.

 1400/09/15 19:15

🔺 جزئیات بزرگترین مزایده تاریخ خصوصی‌سازی/ زمان عرضه اولیه پالایشگاه شازند هنوز مشخص نیست 18

🔹 رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی با بیان جزئیاتی از فروش 18 درصد از سهام شرکت پالایش شازند در مورد عرضه اولیه سهام این پالایشگاه نیز گفت زمان عرضه اولیه مشخص نیست و باید به گونه‌ای باشد که به بازار لطمه‌ای وارد نشود.

 1400/09/15 18:51
🔺 راهبرد سرمایه‌گذاری در هولدینگ‌های زیرمجموعه صندوق‌ها تغییر می‌کند

🔺 راهبرد سرمایه‌گذاری در هولدینگ‌های زیرمجموعه صندوق‌ها تغییر می‌کند 10

🔹 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تغییر استراتژی سرمایه‌گذاری را یکی از برنامه‌های این وزارتخانه برای افزایش بهره‌وری شرکت‌های اقتصادی زیرمجموعه‌های صندوق‌ها دانست و گفت: موضوع تمرکز بر صنایع محدودتر و با سودآوری بالاتر در حال تدوین است.

 1400/09/15 17:47
🔺  امیدواری مردم سیستان و بلوچستان با تصویب طرح‌های تامین آب از سوی دولت

🔺  امیدواری مردم سیستان و بلوچستان با تصویب طرح‌های تامین آب از سوی دولت 8

🔹 روی کار آمدن دولت آیت الله رئیسی اتفاقات گوناگون و امیدوار کننده‌ای را در سیستان و بلوچستان رقم زده که تسریع و اجرای طرح‌های زیربنایی از جمله تامین آب از چاه‌های ژرف و دریای عمان مردم این استان را به توسعه منطقه و حل مشکلاتشان بیشتر امیدوار کرده است.

 1400/09/15 17:26
🔺 آسیب صنعت خودرو از تولید با قطعات بی کیفیت

🔺 آسیب صنعت خودرو از تولید با قطعات بی کیفیت 7

🔹 انجمن ملی کیفیت ایران با رونمایی از طرح تحول کیفیت در زنجیره تامین صنعت خودرو سعی کرده است با نگاه متفاوت از رویکردهای فعلی (افزایش تیراژ)، بهبود کیفیت زنجیره تامین صنعت خودرو را با تمرکز بر ارتقا کیفیت محصولات قطعه‌سازان هدف قرار دهد.

 1400/09/15 16:28

🔺 کشت فراسرزمینی ایران در روسیه و برزیل/ تا پایان دولت سیزدهم همه زمین‌های کشاورزی سنددار می‌شوند 16

🔹 معاون اقتصادی و برنامه‌ریزی وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه راه های مختلفی از جمله تهاتر برای واردات کالاهای اساسی در شرایط محدودیت ارزی و تحریم وجود دارد،گفت: کشت فراسرزمینی در روسیه و برزیل در دستور کار قرار گرفته است.

 1400/09/15 16:20
🔺 اطلاعات حقوقی کارکنان نفت آماده است

🔺 اطلاعات حقوقی کارکنان نفت آماده است 10

🔹 معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت با اعلام این نکته که اطلاعات حقوق و دستمزد کارکنان صنعت نفت آماده است، گفت: سازمان اداری و استخدامی باید شرایط لازم برای ورود این اطلاعات به سامانه را براساس ضوابط و مقررات صنعت نفت ایجاد کند.

 1400/09/15 16:08

🔺 گفتگو|بانک مرکزی بساط بازارهای ارز کاذب شبانه و فردایی را جمع کند/دماسنج وضعیت ارزی کشور سامانه نیما است نه سبزه میدان! 25

🔹 عضو کمیسیون برنامه و بودجه با بیان اینکه مجلس درباره معاملات فردایی در بازار ارز هشدارهای لازم را داده است، گفت: دماسنج ذخایر ارزی کشور، سامانه نیما است اما اکنون سبزه‌میدان، چهار راه استانبول و بازار فردایی به معیار تبدیل شده است.

 1400/09/15 15:33
🔺 تنها راه اجرای نظارت مالی، حسابرسی دقیق است

🔺 تنها راه اجرای نظارت مالی، حسابرسی دقیق است 11

🔹 خزانه‌دار کل کشور با بیان اینکه اجرای درست نظارت مالی در بخش عمومی و بخش خصوصی راهی جز حسابرسی دقیق ندارد، گفت: امیدوارم روزی برسد که در بخش عمومی، گزارش مالی بودجه مصرف شده توسط دستگاه‌ها ارائه شود؛ اکنون در بخش خصوصی این اتفاق صورت گرفته است.

 1400/09/15 15:15
اجتماعی و حوادث
🔺 فیلم؛ عیادت مسوولان از مصدومان تصادف اتوبوس آزادراه کاشان - قم

🔺 فیلم؛ عیادت مسوولان از مصدومان تصادف اتوبوس آزادراه کاشان - قم

🔹 جواد نایینی نماینده ویژه رییس مجلس شورای اسلامی در کاشان و آران و بیدگل، علی هاشمی طاهری رییس شورای اسلامی شهر، سیدعلیرضا مروجی رییس دانشگاه علوم پزشکی و سیدمنصور میرابوطالبی رییس جمعیت هلال احمر کاشان روز سه‌شنبه از مصدومان تصادف اتوبوس با تریلر در آزادراه کاشان به قم عیادت کردند.

 1400/09/16 17:43
🔺 سازمان تامین اجتماعی تجربه موفقی در استقرار کامل نسخه الکترونیک دارد

🔺 سازمان تامین اجتماعی تجربه موفقی در استقرار کامل نسخه الکترونیک دارد 12

🔹 مدیرکل درمان سازمان تامین اجتماعی استان تهران به تجربه موفق این سازمان در استقرار کامل نسخه الکترونیک و نظام ارجاع در بیمارستانها و مراکز درمانی ملکی در چند سال گذشته اشاره و میزان پیشرفت طرح نسخه الکترونیک را در موسسات طرف قرار داد خوب ارزیابی کرد.

 1400/09/16 17:32

🔺 نصب نشدن علایم ایمنی حادثه مرگبار را رقم زد 9

🔹 معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور فاتب، از جان باختن راننده یک دستگاه پژو در بزرگراه شهید همدانی خبر داد و گفت: یک دستگاه سواری پژو به علت نقص فنی در حاشیه بزرگراه بدون نصب علائم ایمنی متوقف شد و این امر مرگ راننده را رقم زد.

 1400/09/16 13:07

🔺 ۱۴ ساعت کار مداوم پرستاران به دلیل کمبود نیرو/ افزایش درخواست مهاجرت در سال اول کرونا 19

🔹 رییس هیات مدیره نظام پرستاری استان تهران ضمن اشاره سختی کار و مشکلات معیشتی پرستاران در کشور، اطمینان سایر کشورها به مهارت پرستاران ایرانی را مورد اشاره قرار داد و گفت: درحالی که حدود یک میلیارد تومان برای تربیت هر پرستار هزینه می‌شود، اما چون نمی‌توانیم یا نمی‌خواهیم استخدام‌ کنیم، او را از دست می‌دهیم و دو دستی تقدیم کشورهای دیگر می‌کنیم.

 1400/09/16 12:10

🔺 درباره گزارش علیه "حسن روحانی" دادگاه ویژه روحانیت باید اطلاع‌رسانی کند/تجمع آرام و شعور مردم اصفهان، ضدانقلاب را عصبانی کرد 24

🔹 سخنگوی قوه قضائیه گفت: درباره ریاست جمهوری سابق، چنانچه گزارشی درباره وی مطرح یا شکایتی شده باشد با توجه به اینکه روحانی است، در دادگاه ویژه روحانیت رسیدگی می‌شود و باید از آن مرجع سؤال کنید که آیا پرونده‌ای تشکیل شده است یا نه.

 1400/09/16 11:57
🔺 دوستی مجازی با نوجوانان سایر کشورها خطرناک است؟

🔺 دوستی مجازی با نوجوانان سایر کشورها خطرناک است؟ 7

🔹 یک روانشناس با اشاره به تمایل نوجوانان برای پیوستن به گروه‌های مجازی دوستانه و بعضا برقراری ارتباط با نوجوانان سایر کشورها گفت: برخی از نوجوانان به علت تسلط به زبان انگلیسی تمایل دارند که در فضای مجازی با نوجوانان سایر کشورها ارتباط برقرار کنند حال آنکه این نوع دوستی‌های مجازی و بدون شناخت نسبت به نوجوانان دیگر به علت تفاوت در فرهنگ، نگرش، ملیت و اعتقادات برای نوجوانان خطرناک است.

 1400/09/16 10:18
🔺 آتش‌سوزی‌های جنگلی از سیبری تا آمریکا و ثبت رکورد گازهای گلخانه‌ای

🔺 آتش‌سوزی‌های جنگلی از سیبری تا آمریکا و ثبت رکورد گازهای گلخانه‌ای 12

🔹 سرویس نظارت و رصد اتمسفریِ "کوپرنیک" که زیر نظر اتحادیه اروپا فعالیت می‌کند روز گذشته (دوشنبه) از شکسته شدن رکورد انتشار گازهای گلخانه‌ای در سال جاری میلادی (۲۰۲۱) به علت آتش‌سوزی‌های متعدد جنگلی در برخی نقاط مختلف جهان خبر داد.

 1400/09/16 10:07
🔺 تعطیلی مهدهای کودک و غیر حضوری شدن مدارس تهران،قرچک، پاکدشت، ورامین و پیشوا

🔺 تعطیلی مهدهای کودک و غیر حضوری شدن مدارس تهران،قرچک، پاکدشت، ورامین و پیشوا 6

🔹 بر اساس مصوبه کمیته اضطرار آلودگی هوای استان تهران با توجه به پایداری هوا و احتمال افزایش شاخص آلایندگی برای فردا و پس فردا تعطیلی مهدهای کودک و غیر حضوری شدن مدارس در کلیه مقاطع برای شهرستان های تهران ، قرچک، پاکدشت، ورامین و پیشوا اجرا خواهد شد.

 1400/09/16 10:03
🔺 جدیدترین آمار جهانی کرونا؛ آمریکا از مرز ۵۰ میلیون بیمار کووید گذشت

🔺 جدیدترین آمار جهانی کرونا؛ آمریکا از مرز ۵۰ میلیون بیمار کووید گذشت 9

🔹 مجموع مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» در جهان تا کنون به ۲۶۶ میلیون و ۷۴۷ هزار و ۶۱۳ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۲۷۸ هزار و ۵۲۶ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۲۴۰ میلیون و ۳۴۹ هزار و ۴۶۸ نفر از مبتلایان نیز تا کنون بهبود یافته‌اند.

 1400/09/16 09:55

🔺 احیاء ماموریت‌های جهاد سازندگی یکی از راه‌های رسیدگی به مناطق محروم 11

🔹 رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: احیای ماموریت‌های جهاد سازندگی یکی از راه‌کار‌های برون‌رفت از وضعیت نامطلوب فعلی در حوزه تامین مواد غذایی برای سفره عموم مردم (و رسیدگی به مناطق محروم) است.

 1400/09/16 08:46
🔺 پیشنهاد کمیته امداد به مجلس برای افزایش ارزش سبد غذایی حمایت از کودکان دچار سوء تغذیه

🔺 پیشنهاد کمیته امداد به مجلس برای افزایش ارزش سبد غذایی حمایت از کودکان دچار سوء تغذیه 8

🔹 معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد با اشاره به اینکه سبد غذایی ۱۰۰ هزار تومانی حمایت از مادران باردار و شیرده و کودکان دچار سوء تغذیه با توجه به تورم موجود در کشور جوابگوی حل این مشکل نیست، گفت: کمیته امداد در بودجه سنواتی ۱۴۰۱ پیش‌بینی و پیشنهاد داده تا ارزش سبد غذایی برای حمایت از این قشر افزایش یابد.

 1400/09/16 03:39
🔺 شهردار تهران: نیازمند خلق هویت علمی و فناوری برای تهران

🔺 شهردار تهران: نیازمند خلق هویت علمی و فناوری برای تهران 16

🔹 شهردار تهران گفت: تهران نیازمند هویت متعالی و متفاوت است و یکی از این هویت ها؛ هویت علم و فناوری است و ما در شهرداری به دنبال این هستیم که این هویت را با در دست قرار دادن متن جامعه و مردم و نخبگان خلق کنیم.

 1400/09/15 22:06
🔺 قرار گرفتن ۶۵ درصد خاک ایران در منطقه به شدت خشک و خشک

🔺 قرار گرفتن ۶۵ درصد خاک ایران در منطقه به شدت خشک و خشک 15

🔹 رییس بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با بیان اینکه به طور متوسط میزان بارندگی در ایران ۱.۳ متوسط جهانی و میزان تبخیر ۳ برابر متوسط جهانی است، گفت: ۳۵ درصد از مساحت ایران در منطقه به شدت خشک و ۳۰ درصد از مساحت کشور در منطقه خشک واقع شده است، ضمن آنکه ۲۰ درصد از مناطق کشور نیمه خشک توصیف می‌شود.

 1400/09/15 17:08

🔺 برنامه‌ریزی برای استقرار زنان سرپرست خانوار در شهروند و میادین میوه و تره بار 10

🔹 معاون امور اجتماعی شهرداری تهران: برای استقرار زنان سرپرست خانوار در فروشگاه‌های شهروند و میادین میوه و تره بار با شهردار تهران مذاکراتی شده است ان شاءالله اجرایی خواهد شد.

 1400/09/15 15:20

🔺 زمینه حضور طلاب جوان و آموزش‌دیده در مدارس فراهم می‌شود 16

🔹 وزیر آموزش و پرورش گفت: به دنبال فعال کردن همکاری‌ بین حوزه و آموزش و پرورش هستیم تا زمینه حضور طلاب جوان مستعد و آموزش‌دیده را در مدارس فراهم کنیم و فصل جدیدی را در تقویت باورهای اعتقادی دینی و اسلامی دانش‌آموزان آغاز کنیم.

 1400/09/15 15:00

🔺 آغاز دو پروژه مترویی در روز‌های پیش‌رو/ کلنگ‌زنی توسعه خط 4 مترو و پایانه‌دولت آباد 18

🔹 مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه از آغاز دو پروژه مترویی در روز‌های پیش‌رو خبر داد و گفت: کلنگ‌زنی توسعه شرقی خط 4 مترو و احداث پایانه‌دولت آباد در دستور کار روزهای پیش‌روی شهرداری تهران است.

 1400/09/15 14:55
🔺 هوای تهران ناسالم برای همه گروه‌ها/خطر افزایش بیماری‌های قلبی، ریوی و مرگ

🔺 هوای تهران ناسالم برای همه گروه‌ها/خطر افزایش بیماری‌های قلبی، ریوی و مرگ 19

🔹 رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت ضمن هشدار نسبت شرایط ناسالم هوای تهران برای همه گروه‌ها، گفت: در این شرایط خطر افزایش بیماری‌های قلبی یا ریوی و مرگ زودرس در بیماران قلبی و سالمندان و افزایش علائم تنفسی در کل جمعیت وجود دارد.

 1400/09/15 14:14

🔺 ممنوعیت استفاده از بخاری‌های چکه‌ای در مدارس 11

🔹  سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور به منظور بهره‌برداری مطلوب از فضاها و تأسیسات گرمایشی مدارس در فصل سرد سال، نکاتی ایمنی را براساس «دستورالعمل‌ مدیریت نگهداری و تعمیرات فضاهای آموزشی، پرورشی و ورزشی» تهیه و ضمن ارسال برای ابلاغ به مدیران مدارس، در اطلاعیه‌ای منتشر کرد.

 1400/09/15 13:32

🔺 خبرهای خوش برای پرستاران تا دوشنبه آتی / بساط قراردادهای ۸۹ روزه جمع شود 28

🔹 رئیس کل سازمان نظام پرستاری با بیان اینکه در کشور لازم است ۲.۵ پرستار به ازای هر تخت بیمارستانی داشته باشیم، گفت: پیگیری کردیم تا از حدود ۵۲ هزار مجوز استخدامی، ۴۵ تا ۵۰ درصد مجوز استخدامی گروه پرستاران باشد تا به مردم بهتر خدمت ارائه شود.

 1400/09/15 13:24
🔺 موافقت مشروط پلیس با ادامه برگزاری نمایشگاه در محل نمایشگاه‌های بین المللی

🔺 موافقت مشروط پلیس با ادامه برگزاری نمایشگاه در محل نمایشگاه‌های بین المللی 12

🔹 یک روز پس از آنکه پلیس راهور به دلیل ایجاد بار ترافیکی در محدوده نمایشگاه بین المللی اقدام به جلوگیری از ورود خودروها به این نمایشگاه کرده بود، رییس پلیس راهور پایتخت از موافقت با برگزاری ادامه این نمایشگاه به شرط تغییر ساعت خبر داد.

 1400/09/15 11:50
فرهنگی و هنری
🔺 نعمت‌الله: فیلمسازی علی حاتمی در ایران و دنیا بی‌سابقه بود

🔺 نعمت‌الله: فیلمسازی علی حاتمی در ایران و دنیا بی‌سابقه بود 12

🔹 کارگردان فیلم سینمایی «آرایش غلیظ» با اشاره به بی‌سابقه بودن سنت فیلمسازی علی حاتمی در ایران و دنیا، بیان کرد: در هنگام ساخت «قاتل و وحشی» که نمونه مشابهی در سنت فیلمسازی ایرانی نداشت، فهمیدم علی حاتمی در ساخت آثارش چقدر تنها بوده است.

 1400/09/16 15:23
🔺 وزیر فرهنگ:نمایش‌های آیینی و سنتی،مولفه‌ای اصیل و ذخیره‌ای بی‌زوال است

🔺 وزیر فرهنگ:نمایش‌های آیینی و سنتی،مولفه‌ای اصیل و ذخیره‌ای بی‌زوال است 8

🔹 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به جشنواره بیستم نمایش‌های آیینی و سنتی نوشت:‌ نمایش‌های آیینی و سنتی در پهنه اقلیم متنوع ایران اسلامی، مولفه‌ای اصیل، گسترده و ذخیره‌ای بی‌زوال است که بسان درختی تنومند سربلند ایستاده است.

 1400/09/16 11:05
🔺 مدیرکل میراث فرهنگی: خانه‌ مسافرهای قم نیازمند دریافت تسهیلات هستند

🔺 مدیرکل میراث فرهنگی: خانه‌ مسافرهای قم نیازمند دریافت تسهیلات هستند 8

🔹 مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قم با اشاره به بهسازی و تکمیل تجهیزات واحدهای اقامتی قم، گفت: پرداخت تسهیلات در قالب تبصره ۱۸ و رونق تولید، مهمترین ابزار ایجاد و حفظ اشتغال در خانه‌ مسافرهای استان است.

 1400/09/16 10:47
🔺 نوید تحقق مطالبه فرهنگوران برای ساخت مرکز حافظ‌شناسی در شیراز

🔺 نوید تحقق مطالبه فرهنگوران برای ساخت مرکز حافظ‌شناسی در شیراز 6

🔹 ساخت مرکز حافظ شناسی طی سالیان گذشته از مطالبات ادیبان و اهالی فرهنگ در شیراز بوده و طی آیین‌های مختلف در ایام نزدیک به بیستم مهرماه یادروز حافظ بیان شده است، اما این بار دولت سیزدهم برای تحقق این خواست فرهنگوران آستین همت بالا زد و عزم کلنگ‌زنی این طرح در سال ۱۴۰۰ را دارد.

 1400/09/16 09:33
🔺 بنیاد شهید در حوزه نماز، عفاف و حجاب باید پیشگام باشد

🔺 بنیاد شهید در حوزه نماز، عفاف و حجاب باید پیشگام باشد 18

🔹 معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در نشست «شورای اقامه نماز و امر به معروف و نهی از منکر بنیاد شهید و امور ایثارگران» گفت:بنیاد در حوزه نماز، عفاف و حجاب نیز باید به عنوان نهاد انقلابی پیشگام باشد.

 1400/09/15 20:16
🔺 ریز و درشت جشنواره نمایش‌های آیینی/ بازگشت ظرفیت ۱۰۰ درصدی به سالن‌ها

🔺 ریز و درشت جشنواره نمایش‌های آیینی/ بازگشت ظرفیت ۱۰۰ درصدی به سالن‌ها 17

🔹 بیستمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی با پیش‌درآمد بخش سمینار بین‌المللی این رخداد هوای آذرماهی پایتخت را با عطر آیین‌های نمایشی گره زد، تلاش برای بازگشت ظرفیت ۱۰۰ درصدی تماشاخانه‌ها در میزبانی از مخاطبان دیگر خبر مهم تئاتر در روزهای ابتدایی هفته جاری بود.

 1400/09/15 19:00
🔺 شرط حضور در جشنواره سینماحقیقت اولین نمایش است/ تنوع فیلم‌ها

🔺 شرط حضور در جشنواره سینماحقیقت اولین نمایش است/ تنوع فیلم‌ها 14

🔹 دبیر پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران (سینما حقیقت)، گفت: امسال برای اولین بار شرط اولین نمایش آثار در جشنواره را لحاظ کردیم که باعث شد برخی آثار واجد شرایط حضور در جشنواره نباشند.

 1400/09/15 12:29
🔺 جشنواره‌ نمایش‌های آیینی سنتی؛ فرصتی مغتنم برای آغاز پژوهش‌ها

🔺 جشنواره‌ نمایش‌های آیینی سنتی؛ فرصتی مغتنم برای آغاز پژوهش‌ها 9

🔹 سرپرست معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، برگزاری جشنواره‌ نمایش‌های آیینی سنّتی را فرصتی مغتنم برای آغاز پژوهش‌ها، تبادل تجربیّات و بهره‌گیری‌های بسیار از نگاه‌ها دانست.

 1400/09/15 10:55
ورزشی
🔺 دیدار شهدای رزکان و پیام مشهد در ورزشگاه انقلاب کرج  برگزار می شود

🔺 دیدار شهدای رزکان و پیام مشهد در ورزشگاه انقلاب کرج برگزار می شود 9

🔹 رییس هیات فوتبال البرز با اشاره به انتشار شایعاتی مبنی بر انجام بازی روز پنجشنبه دیدار تیم های استقلال و پیکان تهران در ورزشگاه انقلاب کرج و موکول کردن دیدار تیم های شهدای رزکان و پیام مشهد به ورزشگاه دیگری گفت: اولویت انجام بازی ها با تیم های بومی البرز است.

 1400/09/16 11:10
🔺 ورزشگاه جدید نیاز نیست/بازگشت شیراز به روزهای اوج در فوتبال ممکن است

🔺 ورزشگاه جدید نیاز نیست/بازگشت شیراز به روزهای اوج در فوتبال ممکن است 14

🔹 متولی فوتبال شیراز ضمن اشاره به مشکلات عدیده‌ای که پرطرفدارترین ورزش در شیراز با آن روبروست، تاکید کرد که نیاز امروز ساخت ورزشگاه جدید نیست، بلکه می‌توان با برنامه‌ریزی و تلاش موثر، آینده و بازگشت شیراز به روزهای اوج در ورزش فوتبال، رقم زد.

 1400/09/16 09:41
🔺 آیین‌نامه هیات‌های ورزشی اصلاح شد/ ابلاغ جدید وزارت ورزش به فدراسیون‌ها

🔺 آیین‌نامه هیات‌های ورزشی اصلاح شد/ ابلاغ جدید وزارت ورزش به فدراسیون‌ها 14

🔹 آیین‌نامه نحوه فعالیت هیات‌های ورزشی استانی و شهرستانی پس از آنکه از سوی وزارت ورزش و جوانان تهیه، تصویب و به فدراسیون‌های ورزشی ابلاغ شد، در نهایت پس از اعتراض جمعی از روسای فدراسیون‌ها، اصلاح و مجددا ابلاغ شد.

 1400/09/16 04:02
🔺 انتقاد سرمربی تیم ملی پاراتنیس‌روی‌میز از مسئولان خوزستانی!

🔺 انتقاد سرمربی تیم ملی پاراتنیس‌روی‌میز از مسئولان خوزستانی! 11

🔹 سرمربی خوزستانی تیم ملی پاراتنیس روی میز با گله مندی از بی مهری نسبت به او از سوی اداره کل ورزش استان، گفت: اداره کل ورزش و جوانان استان خوزستان اصلا خبر ندارد که سرمربی تیم ملی پاراتنیس روی میز کشور که به لطف الهی ۱۰ مدال رنگارنگ کسب کرده اصلا چه کسی است.

 1400/09/16 02:20
🔺 استاندار مازندران برای پروژه ورزشگاه شهیدوطنی نماینده ویژه انتخاب کرد

🔺 استاندار مازندران برای پروژه ورزشگاه شهیدوطنی نماینده ویژه انتخاب کرد 11

🔹 استاندار مازندران از ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر بازدید کرد و پس از بررسی آخرین وضعیت پروژه اجرای چمن طبیعی در این ورزشگاه ، با انتخاب نماینده ویژه خود در این پروژه زیرساختی ورزشی روند نظارت بر اجرای عملیات تعویض چمن را تشدید کرد.

 1400/09/15 18:27

🔺 مرادی: پول نرسد در پیکارهای جهانی وزنه‌برداری شرکت نمی‌کنیم 14

🔹 رییس فدراسیون وزنه‌برداری گفت: مشکلات مالی زیادی برای اعزام تیم‌های ملی وزنه‌برداری زنان و مردان به پیکارهای قهرمانی سال ۲۰۲۱ جهان داریم و اگر پول اعزام نرسد، اعزام تیم ملی به ازبکستان لغو خواهد شد.

 1400/09/15 13:33
علمی
🔺 پادکست / کوچ دوباره به دانشگاه

🔺 پادکست / کوچ دوباره به دانشگاه 11

🔹 این روزها که روند واکسیناسیون با سرعت بیشتری نسبت به گذشته پیش رفته است، دانشجویان امیدوارند که پس از چهار ترم بتوانند بار دیگر حضور در محیط دانشگاه و کلاس‌های درس را تجربه کنند؛ اگرچه نگرانی‌هایی در زمینه موج جدید بیماری و سویه‌های جدید وجود دارد. در دومین اپیزود از سری‌پادکست‌های صدای دانشگاه، دانشجویان دیدگاه‌هایشان را در مورد بازگشایی دانشگاه‌ها و انتظاراتی که از وزیر علوم دارند، مطرح کرده‌اند.

 1400/09/16 12:37
🔺 مراسم روز دانشجو و دانشجویانی که پشت در ماندند!

🔺 مراسم روز دانشجو و دانشجویانی که پشت در ماندند! 6

🔹 در حاشیه برگزاری مراسم روز دانشجو در دانشگاه صنعتی شریف که با حضور حجت الاسلام رئیسی برگزاذر شد، عده‌ای از دانشجویان که از قبل به مراسم دعوت نشده بودند با تجمع مقابل درب دانشگاه شریف خواهان حضور در مراسم بودند که از حضور آنها ممانعت به عمل آمد.

 1400/09/16 12:04
🔺 ترکش‌های کرونا بر پیکره آموزش عالی کشور/طرحی نو دراندازیم

🔺 ترکش‌های کرونا بر پیکره آموزش عالی کشور/طرحی نو دراندازیم 11

🔹 آموزش عالی از ترکش‌های بیماری کرونا بی‌نصیب نمانده است. تغییر بستر آموزش و کوچ به فضای مجازی، زندگیِ تحصیلی و روندِ یادگیری بسیاری از دانشجویان را متحول کرده است. بی‌توجهیِ سیاست‌گذاران آموزش عالی به این تغییرات می‌تواند اثرات سویی در پی داشته باشد. تغییر نوع نگاه به آموزش عالی می‌تواند از ابتدایی‌ترین گام‌های لازم برای متحول کردن این عرصه به شمار برود.

 1400/09/16 11:48
🔺 تکریم و معارفه رئیس دانشگاه شیراز

🔺 تکریم و معارفه رئیس دانشگاه شیراز 14

🔹 آیین تکریم و معارفه رئیس دانشگاه شیراز دوشنبه ١٥ آذر ۱۴۰۰ با حضور معاون وزیر علوم، تحقیقات وفناوری و همچنین ارتباط ویدئویی با محمد علی زلفی گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.
در این مراسم ضمن تکریم و قدردانی از دکتر حمید نادگران، رئیس پیشین، دکتر محمد موذنی به عنوان رئیس جدید دانشگاه شیراز معرفی شد.

 1400/09/15 17:34
🔺 وقتی شفافیت در سلیقه ای عمل کردن نفس کم می آورد!

🔺 وقتی شفافیت در سلیقه ای عمل کردن نفس کم می آورد! 11

🔹 تجربه شفاف سازی در دنیا نشان می‌دهد هر چقدر بر میزان شفافیت نهاد‌ها و سازمان افزوده شود، به همان میزان فرآیند‌های اصلاحی اداره امور، ایجاد انگیزه برای نوآوری، انسجام اجتماعی، تحول فرهنگی تقویت می‌شوند.

 1400/09/15 14:00

🔺 تلویزیون اینترنتی دانشگاه تهران ۱۶ آذرماه افتتاح می‌شود 11

🔹 رئیس دانشگاه تهران از افتتاح شبکه تلویزیون اینترنتی دانشگاه تهران در روز سه‌شنبه ۱۶ آذر ماه با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خبر داد و گفت: این تلویزیون اینترنتی می‌تواند محلی برای انتشار صدای دانشجویان دغدغه‌مند باشد.

 1400/09/15 11:10
بین الملل
🔺 موضع فرانسه درباره پیشنهادات ایران در مذاکرات برچیدن تحریم‌ها

🔺 موضع فرانسه درباره پیشنهادات ایران در مذاکرات برچیدن تحریم‌ها 7

🔹 وزارت خارجه فرانسه بی‌اشاره به خروج یکجانبه آمریکا از برجام همراه با تداوم انفعال اروپا در قبال تعهدات برجامی خود، به موضع گیری درباره پیشنهادات ایران در مذاکرات برچیدن تحریم‌ها پرداخت.

 1400/09/16 17:16
🔺 درخواست فوری سعودی از هم‌پیمانان: ذخایر تسلیحاتی رو به پایان است

🔺 درخواست فوری سعودی از هم‌پیمانان: ذخایر تسلیحاتی رو به پایان است 13

🔹 روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از مقامات آمریکایی نوشت: ذخیره تسلیحاتی عربستان برای دفاع از خود در برابر حملات هفتگی پهپادها و موشک‌ها علیه این کشور رو به پایان است و این کشور از آمریکا، هم‌پیمانانش در خلیج فارس و اتحادیه اروپا خواسته فورا به آن کمک کنند.

 1400/09/16 17:15
🔺 سفیر فرانسه پس از دیدار با عون: لبنان باید پایبندی خود به اصلاحات را ثابت کند

🔺 سفیر فرانسه پس از دیدار با عون: لبنان باید پایبندی خود به اصلاحات را ثابت کند 9

🔹 سفیر فرانسه در لبنان پس از دیدار با رئیس جمهوری لبنان با اشاره به اینکه عربستان پایبندی خود را در کمک به لبنان اعلام کرد، تاکید کرد: لبنان نیز باید پایبندی خود را به اجرای اصلاحات نشان دهد.

 1400/09/16 16:52

🔺 گفتگوي تلفنی الکاظمی با بارزانی 10

🔹 نخست وزیر عراق در گفتگوي تلفنی با نخست وزیر منطقه کردستان عراق تهدید‌های امنیتی و حملات اخیر گروه تروریستی- تکفیری داعش به پایگاه‌های نیرو‌های امنیتی عراق و شهروندان این منطقه را که به کشته و زخمی شدن شماری از نیرو‌های پیشمرگ کُرد و غیرنظامیان منجرشد، بررسی کرد.

 1400/09/16 15:50
🔺 افشاگری دیپلمات سابق انگلیس از "بی‌برنامگی و کوتاهی‌ها" در روند انتقال افغان‌ها

🔺 افشاگری دیپلمات سابق انگلیس از "بی‌برنامگی و کوتاهی‌ها" در روند انتقال افغان‌ها 13

🔹 نشریه گاردین نوشت،‌یک دیپلمات سابق وزارت خارجه انگلیس افشا کرده مجموعه‌ای از کوتاهی‌ها در داخل این وزارتخانه در زمان تصرف افغانستان از سوی طالبان منجر به "کشته شدن مردم به دست طالبان" شده است.

 1400/09/16 15:18

🔺 کره جنوبی از تلاش‌ها برای ادامه مذاکرات احیای برجام حمایت کرد 11

🔹 معاون وزیر خارجه کره جنوبی روز سه شنبه بعد از گفت‌وگو با نماینده آمریکا در امور ایران درباره مذاکرات قدرت های هسته ای جهان با ایران (برجام) اعلام کرد که کشورش از تلاش‌های مشارکت‌کنندگان برای احیا و ادامه این مذاکرات برای رفع تحریم های ایران حمایت می‌کند.

 1400/09/16 13:34
🔺 محرومیت از اینترنت؛ نمادی از تبعیض بین کشورها

🔺 محرومیت از اینترنت؛ نمادی از تبعیض بین کشورها 7

🔹 نابرابری در توزیع واکسن، امنیت غذایی و رفاه اجتماعی ملت های جهان را از حق حیات برابر محروم کرده است. چنین محرومیتی همچنین شامل دسترسی به اینترنت به عنوان منبع افزایش آگاهی عمومی است به طوری که بر اساس گزارش جدید سازمان ملل، بیش از یک سوم از جمعیت جهان هرگز به اینترنت دسترسی نداشته اند.

 1400/09/16 13:13
🔺 دیدار رئیس پلیس آگاهی ناجا با معاون وزیر کشور پاکستان

🔺 دیدار رئیس پلیس آگاهی ناجا با معاون وزیر کشور پاکستان 7

🔹 رئیس پلیس آگاهی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در دیدار با معاون وزیر کشور پاکستان آخرین تحولات مرتبط با همکاری‌های دو کشور به ویژه در حوزه مقابله با جرائم مرزی، اشرار و تقویت هماهنگی میان نهادهای پلیسی را بررسی کردند.

 1400/09/16 12:52
🔺 ارتش یمن: وزارت دفاع عربستان در ریاض را هدف قرار دادیم

🔺 ارتش یمن: وزارت دفاع عربستان در ریاض را هدف قرار دادیم 12

🔹 سخنگوی نیروهای مسلح یمن در تشریح عملیات «منحصر به فرد» روز دوشنبه ارتش در عمق خاک سعودی اعلام کرد که در این عملیات از تعدادی موشک بالستیک و 25 فروند پهپاد استفاده شد و مقر وزارت دفاع عربستان هدف قرار گرفت.

 1400/09/16 11:46
🔺 تلاش نتانیاهو برای ادامه استفاده از خدمات دولتی

🔺 تلاش نتانیاهو برای ادامه استفاده از خدمات دولتی 8

🔹 «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی که حفاظت دولتی از خانواده او یک هفته دیگر به پایان می رسد عصر دیروز (دوشنبه) در تلاش برای ادامه استفاده از خدمات دولتی با این ادعا که اعضای خانواده اش در معرض ترور قرار دارند ، خواستار تمدید حفاظت از آنها برای مدت شش ماه شد.

 1400/09/16 11:35
🔺 قرارداد جدید قطر با چین، صدور ۱ میلیون تُن گاز مایع به مدت ۱۰ سال

🔺 قرارداد جدید قطر با چین، صدور ۱ میلیون تُن گاز مایع به مدت ۱۰ سال 8

🔹 سعد بن شریده الکعبی وزیر مشاور در امور انرژی دولت قطر اعلام کرد : شرکت قطری گاز مایع طبیعی "راس لفان" با مسئولیت محدود با شرکت چینی انرژی "گوانگ دونگ " با مسئولیت محدود توافقنامه فروش طولانی مدت گاز مایع به امضا رساند.

 1400/09/16 11:10
🔺 پیگیری ها در روسیه برای رفع محدودیت واردات فلفل از ایران

🔺 پیگیری ها در روسیه برای رفع محدودیت واردات فلفل از ایران 13

🔹 قائم مقام اتاق بازرگانی و صنعت و معاون وزیر کشاورزی روسیه در دیدار با سفیر کشورمان اعلام کردند که که برای رفع مشکل محدودیت واردات فلفل از جمهوری اسلامی ایران، این موضوع را در عالی ترین سطح دولت پیگیری خواهند کرد.

 1400/09/16 00:24
🔺 سفیر ایران :موضع ایران بر رفع تحریم ها، یک موضع اصولی و منطقی است

🔺 سفیر ایران :موضع ایران بر رفع تحریم ها، یک موضع اصولی و منطقی است 9

🔹 سفیر کشورمان در صوفیه با شرکت در برنامه پرمخاطب "جهان و ما" در تلویزیون ملی بلغارستان به تبیین رویکرد و مواضع ایران اسلامی در قبال مذاکرات هسته ای وین پرداخت و گفت: موضع جمهوری اسلامی ایران مبنی بر رفع تحریم ها، یک موضع اصولی و منطقی است.

 1400/09/15 22:23
🔺 پرونده سوریه حاضر در نشست مجازی بایدن و پوتین

🔺 پرونده سوریه حاضر در نشست مجازی بایدن و پوتین 13

🔹 پیش‌بینی می‌شود با توجه به تغییر مواضع سیاسی کشورهای عربی و تحولات نظامی در مناطق خارج از کنترل دولت سوریه از زمان نشست میان ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه و جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در ژنو در اواسط ژوئن گذشته، پرونده سوریه فردا سه‌شنبه در دستور کار رایزنی‌های این دو شخص قرار بگیرد و گمانه‌زنی‌ها تا جایی پیش رفته که واشنگتن به مسکو در چارچوب حل برخی مسائل موجود بین دو کشور فعال و موثر در پرونده سوریه امتیازات بیشتری ارائه می‌کند.

 1400/09/15 18:06
🔺 سردار قنبری: همکاری ایران و پاکستان برای مقابله با جرائم گسترش می‌یابد

🔺 سردار قنبری: همکاری ایران و پاکستان برای مقابله با جرائم گسترش می‌یابد 11

🔹 رئیس پلیس آگاهی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با ابراز اطمینان از توافقات صورت گرفته با مسوولان پاکستانی در حوزه مبارزه با جرائم سازمان یافته گفت: همکاری‌های دوجانبه در جهت مراقبت از مرزهای مشترک بیش از پیش گسترش می‌یابد.

 1400/09/15 17:04
🔺 قربانیان کشتار باغوز نه ده‌ها بلکه صدها تن هستند/ آمریکا قربانی می‌کند و خودش تحقیق می‌کند!

🔺 قربانیان کشتار باغوز نه ده‌ها بلکه صدها تن هستند/ آمریکا قربانی می‌کند و خودش تحقیق می‌کند! 15

🔹 وزارت دفاع آمریکا اخیرا تحقیقی را درباره جنایت جنگی سال ۲۰۱۹ ائتلاف ضد داعش در روستای باغوز استان دیر الزور آغاز کرده؛ جنایتی که تعداد قربانیان آن قطعا از تعداد اعلام شده از سوی آمریکا (۸۰ تن) بالاتر بوده و در آن حمله از خمپاره‌های فسفر سفید (ناپالم) علیه یک منطقه جغرافیایی کوچک با حضور داعشی‌ها و خانواده‌هایشان و تعداد زیادی غیرنظامی استفاده شد. با وجود جنجالی که امروز درباره تحقیق پنتاگون به راه افتاده، انتظار نمی‌رود این پرونده سرنوشتی متفاوت با جنایت الرقه داشته باشد و احتمالا همانند پرونده رقه به دلیل فشارها و نفوذ ‌آمریکا، با بی‌توجهی و سرپوش گذاشتن مواجه می‌شود.

 1400/09/15 16:46
🔺 واکنش شورای حقوق بشر سازمان ملل و اتحادیه اروپا به حکم حبس سوچی

🔺 واکنش شورای حقوق بشر سازمان ملل و اتحادیه اروپا به حکم حبس سوچی 14

🔹 میچل باچله، مقام ارشد حقوق بشری سازمان ملل امروز (دوشنبه) محکوم شدن آنگ سان سوچی، رهبر غیرنظامی مخلوع میانمار به چهار سال زندان، طی آنچه که یک "محاکمه ساختگی" خواند، محکوم کرده و خواستار آزادی فوری او شد.

 1400/09/15 15:40
🔺 قطر: همزمانی سفر رئیس جمهوری ترکیه و ولیعهد عربستان به دوحه اتفاقی است

🔺 قطر: همزمانی سفر رئیس جمهوری ترکیه و ولیعهد عربستان به دوحه اتفاقی است 19

🔹 وزیر امور خارجه قطر همزمانی سفر «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه و «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی به شهر دوحه قطر را اتفاقی دانست و گفت که با همتای ترکیه ای خود درباره اوضاع منطقه از جمله عراق، سوریه و افغانستان تبادل نظر کرده است.

 1400/09/15 13:59
🔺 اردوغان: تقویت روابط با کشورهای خلیج فارس در رفاه مردم ترکیه موثر است

🔺 اردوغان: تقویت روابط با کشورهای خلیج فارس در رفاه مردم ترکیه موثر است 12

🔹 رئیس جمهوری ترکیه تقویت روابط کشورش با کشورهای عرب منطقه را مهم دانست و گفت : تحکیم روابط ما با کشورهای عرب حوزه خلیج فارس بازتاب مثبتی بر وضعیت رفاه ترکیه خواهد داشت و در این زمینه به مخالفت‌های داخلی توجه نمی‌کنیم .

 1400/09/15 13:04
🔺 پرونده‌سازی گروهک منافقین برای سرمایه گذاران ایرانی خارج از کشور

🔺 پرونده‌سازی گروهک منافقین برای سرمایه گذاران ایرانی خارج از کشور 15

🔹 همزمان با مواضع اخیر حسین امیر عبداللهیان وزیر خارجه در خصوص حمایت از ایرانیان خارج از کشور، گروهک تروریستی منافقین با هدف ممانعت از جذب این سرمایه گذاران به داخل کشور دست به کار شده است.

 1400/09/15 12:29

🔺 سازمان ملل از میانمار خواست خشونت علیه معترضان را متوقف کند 15

🔹 پس از آنکه در تظاهرات ضدکودتای میانمار، نیروهای امنیتی این کشور با یک خودرو، به دل معترضان زده و به گفته شاهدان، جان پنج تن را گرفتند، سازمان ملل خواستار مقابله میانمار با اعمال خشونت علیه شهروندان بی‌سلاح شد.

 1400/09/15 10:55
روزنامه 14000916

روزنامه 14000916 13

 1400/09/16 07:05
سرخط خبر جدیدترین و آخرین اخبار تحلیل خبری| خبرخوان تحلیل خبری

تاریخچه خبر جدیدترین و آخرین اخبار تحلیل خبری| خبرخوان تحلیل خبری

تصاویر خبری جدیدترین و آخرین اخبار تحلیل خبری| خبرخوان تحلیل خبری
🔺 امام جمعه همدان: جنبش‌ دانشجویی نیازمند اندیشه راهبردی است
🔺 فیلم؛ عیادت مسوولان از مصدومان تصادف اتوبوس آزادراه کاشان - قم
🔺 سازمان تامین اجتماعی تجربه موفقی در استقرار کامل نسخه الکترونیک دارد
🔺 موضع فرانسه درباره پیشنهادات ایران در مذاکرات برچیدن تحریم‌ها
🔺 درخواست فوری سعودی از هم‌پیمانان: ذخایر تسلیحاتی رو به پایان است
🔺 حاشیه های حضور سر زده رییس کل در جمع صرافان و خریداران بازار ارز
🔺 نبود سیستم جامع اطلاعات بازار کار نیازسنجی نیروی کار را دچار مشکل کرده است
🔺 سفیر فرانسه پس از دیدار با عون: لبنان باید پایبندی خود به اصلاحات را ثابت کند
🔺 توقف قرارداد ۱۰ میلیارد دلاری ایران و بریتانیا با اعمال تحریم‌ها
🔺 ویدئو / بازدید رئیس کل بانک مرکزی از بازار ارز تهران
🔺 علت بیشترین شکایات از سازمان تامین اجتماعی در دیوان عدالت اداری
🔺 افزایش قیمت دلار؛ دلایل واقعی اقتصادی یا جو روانی؟
popup