جدیدترین و آخرین اخبار سردبیر| خبرخوان سردبیر

Loading fehamnews خبر فهام
سردبیر

🔺 جنایت روحانی: رشد بیش از 400 درصدی فقرای مطلق! 840

🔹 بر اساس آخرین اطلاعات منتشره بانک جهانی، فقر مطلق در سال 2013 (اواخر دولت دهم) در حدود 0.17 درصد یعنی حدود 130 هزار نفر بود که در دولت یازدهم و دوازدهم در سال 2019 این عدد به 0.74 درصد یعنی حدود 600 هزار نفر رسید که رشدی بالغ بر 400 درصد می باشد.

🔹 البته لازم به ذکر است که در سال 2013 ترکیه دارای 0.30 درصد فقرای مطلق بوده که در سال 2019 به 0.36 درصد رسیده است و البته باید گفت که این درصد در آمریکا در سال 2019 برابر یک درصد است که یعنی بیش از 3 میلیون نفر در آمریکا در فقر مطلق می باشند.

 1400/11/20 03:20

🔺 مقایسه نفوذ اقتصادی آمریکا و چین طی سال های 1980 الی 2018 723

🔹 در این ایام و به خصوص بعد از حضور رئیس جمهور محترم در کرملین، مطالب مختلفی در ارتباط با شرق و غرب در رسانه های حزبی و غیر حزبی در حال انتشار است که عده ای فریاد سر می دهند که اگر نتوانیم مشکل خود را با غرب به هر صورتی و با هر باجی حل کنیم، مشکلات کشور حل نشده باقی می ماند و تورم سرسام آور ادامه خواهد داشت.

🔹 نمودار ارائه شده نشان دهنده گسترش شدید نفوذ چین طی سالیان 1980 الی 2018 است که طبیعتا با روندی که دیده می شود در حال حاضر تقریبا شریک اول تجاری تمام دنیا چین است!

🔹 این امر نشان می دهد که روابط مناسب و بدور از زورگویی با بلوک شرق شامل چین و روسیه به شدت می تواند در خنثی سازی تحریم ها و رشد و شکوفایی ایران یاری رساند.

 1400/11/04 18:01
🔺 اولین یادواره مجازی شهید مقاومت

🔺 اولین یادواره مجازی شهید مقاومت 988

در دومین سالگرد شهادت مظلومانه ی سردار رشید اسلام، حاج قاسم سلیمانی و همراهان ایشان، خبر فهام در نظر دارد برای تجدید عهد با شهدای مقاومت با موضوعات؛ راه مقاومت، رهبران مقاومت، شهدای مقاومت، در چهار بخش:
🔹 آثار گرافیکی: پشت زمینه، تایپوگرافی، پوستر، نقاشی
🔹 آثار ویدئویی: استوری، موشن گرافی، کلیپ تصویری، فیلم کوتاه
🔹 آثار نوشتاری: شعر، داستان کوتاه
🔹 آثار صوتی: پادکست، تدوین صوتی

اولین یادواره مجازی شهید مقاومت را برگزار نماید.

https://yadvareh.shahid-moqavemat.ir

 1400/10/08 02:20

🔺 نسخه یک ماهه دیابت: 700 هزار تومان با بیمه تامین اجتماعی و 8 ساعت معطلی در داروخانه هلال احمر 485

🔹 این روزها تورم روزانه در ایران امر عجیبی نیست! اما تورم در دارویی که تحت پوشش دلارهای دولتی 4200 تومانی و بیمه تامین اجتماعی است جای بسی تعجب است که چگونه مسئولان صرفا وعده دروغ کنترل قیمت می دهند اما در این امر که خودشان دلار می دهند و خودشان تحت بیمه پول دریافت می کنند باز هم در نهایت اینگونه بیماران را دچار زحمت می کنند!

🔹 از طرف دیگر، الکترونیکی شدن نسخه ها در حالی که مهم ترین سازمان های مرتبط من جمله تامین اجتماعی که هنوز کمترین آمادگی در این خصوص ندارند اما مسئولان ادعای آمادگی می کنند که باز هم نشانه دروغ بودن این آمادگی است، باعث معطلی چندین ساعته در داروخانه های دولتی مانند هلال احمر می شود که در نهایت دودش در چشم بیمار است و هیچ کس مسئولیتی نسبت به آن نمی پذیرد!

🔸 آقایان و خانم های نامسئول! حقوق بیت المال بر دروغگو حرام است!

 1400/09/24 16:34
تاملی در مورد خلاقیت

تاملی در مورد خلاقیت 668

🔹 خلاقیت توان ساختن و آفریدن "چیز" نو است. تعاریف مختلفی برای این مفهوم بیان شده است: "خلاقیت به عنوان یک فرایند ذهنی تعریف شده است که افراد را قادر میسازد تا درباره ایده های نوین و کاربردی فکر کنند" و انواع مختلفی برای آن بیان شده است: کلامی، مکانیکی، قصه گویی، تجسمی و فردی که البته انواع دیگری را نیز می توان برای آن در نظر گرفت.

🔹 مساله اصلی در خلاقیت نحوه بروز و ظهور آن در حل مساله و یا ایجاد یک "چیز" است. روش های مختلفی برای این امر بیان شده است که می توان با جمع بندی آنها به این نتیجه رسید که "خروج از قوانین ذهنی" بهترین راه رسیدن به خلاقیت است.

 1400/09/13 04:43

🔹 وقتي حكومت به سلطنت و بدتر از سلطنت تبديل شود 645

امام خمینی:
وظيفه ماست كه اين مطالب را تذكر بدهيم؛ طرز حكومت اسلامى و روش زمامداران اسلام را در صدر اسلام بيان كنيم؛ بگوييم كه دار الاماره و دكة القضاى (وزارت دادگسترى) حضرت على (ع) در گوشه مسجد قرار داشت، و دامنه حكومتش تا انتهاى ايران و مصر و حجاز و يمن گسترش داشت.

 1399/03/14 20:14
نگرانی امام‌خمینی‌(ره) از مراکز علمی و دانشگاهی و بخشی از توصیه‌های ایشان به دانشجویان!

نگرانی امام‌خمینی‌(ره) از مراکز علمی و دانشگاهی و بخشی از توصیه‌های ایشان به دانشجویان! 595

🔹 در دانشگاه نقشه آن است که جوانان را از فرهنگ و ادب و ارزش‌های خود، منحرف کنند و به سوی شرق یا غرب بکشانند و دولت‌مردان را از بین اینان انتخاب و بر سرنوشت کشو‌رها تاثیرگذار باشند تا به دست آن‌ها هرچه می‌خواهند انجام دهند. اینان کشور را به غارت‌زدگی و غرب‌زدگی بکشانند و قشر روحانی با انزوا و منفوریت و شکست، قادر بر جلوگیری نباشد!

 1399/03/14 20:11

جورج فلویدهایی که دیده نشدند...‌ 596


🔹 یک خبرگزاری فلسطینی تصاویری از نحوه بازداشت فلسطینی‌ها به دست #رژیم_صهیونیستی منتشر و با اشاره تلویحی به اتفاقات «مینیاپولیس» آمریکا اعلام کرد اینها اتفاقاتی است که هر روز در فلسطین رخ می‌دهد.‌

🔹 شهر #مینیاپولیس در روزهای گذشته صحنه اعتراضات خشونت‌بار به قتل نژادپرستانه یک مظنون سیاه‌پوست به نام «#جورج_فلوید» به دست یک افسر پلیس بود.

🔹 تصاویر منتشر شده نشان می‌داد که افسر پلیس زانوی خود را روی گردن فلوید قرار داده و مانع نفس کشیدن او شده بود. خبرگزاری فلسطینی «شهاب» به همین بهانه تصاویری از نحوه بازداشت هر روزه جوانان فلسطینی به دست نظامیان رژیم صهیونیستی منتشر و اعلام کرد، این اتفاقات هر روز در #فلسطین رخ می‌دهد.

 1399/03/10 19:18

🔹 جزئیات تخلفات یک‌ونیم میلیارد دلاری مدیرعامل هفت تپه / پای استاندار خوزستان در میان است؟ 6686

🔹 جلسه دوم دادگاه #امید_اسدبیگی، مدیرعامل ۳۳ ساله نیشکر #هفت_تپه دیروز سه‌شنبه، ۳۰ اردیبهشت ۹۹ در محل دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی تهران، شعبه سوم به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.

🔹 در ابتدای جلسه، قاضی مسعودی مقام گفت: استاندار خوزستان و بالاتر از ایشان حق دخالت در دستگاه قضا را ندارد!

 1399/02/31 16:44
رمز گشایی از چیدمان محل سخنرانی رهبرمعظم انقلاب

رمز گشایی از چیدمان محل سخنرانی رهبرمعظم انقلاب 592

🔹 طی سال های گذشته توجه به دو مقوله ی سبک زندگی ایرانی - اسلامی و استفاده ی مردم و مسئولین از کالاهای ایرانی همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده و هست و این مهم در زندگی شخصی معظم له نیز رعایت می گردد.

🔹 تا جائیکه در چیدمان محل دو سخنرانی مهم ایشان در ابتدای سال جدید فقط از صنایع دستی ایرانی آن هم از هنر مردم نقاط مختلف کشورمان استفاده شده است که در خصوص توجه به اشتغال روستایی و خانگی بیانگر مطالب و مسایل متعددی میتواند باشد.

 1399/02/31 16:38
نسبت قیمت پراید به سکه

نسبت قیمت پراید به سکه 1109

🔹 به ظاهر قیمت پراید در ۱۲ سال گذشته ۱۱ برابر شده است اما با شاخص ثابتی مثل طلا: سال ۸۷ قیمت پراید معادل ۳۷ سکه، سال ۸۸ معادل ۲۹، سال ۹۴ معادل ۲۲، و امروز معادل ۱۴ سکه بوده است.

🔹 پراید ارزان تر از همیشه شده و قیمت واقعی اش با کسر تورم ریالی نسبت به ۱۲ سال پیش تقریبا یک سوم شده است.

🔹 بله! پراید گران نشده است این ریال است که هر روز بی ارزش تر می شود و مقصر آن کسی نیست جز نظام بانکی!

 1399/02/20 19:28

آمریکایی‌ها همواره در کشورهای مختلف به صورت رسمی و غیر رسمی در حال گرفتن جان انسان‌هاست. 472

دور نه، همینجا در همسایگی ایران، هر روز سربازان آمریکایی جان آدم‌های بی گناه را میگیرند و نهایتا حتی "اشتباه شد" هم نمیگویند. افغانستان، جائیکه بمباران نیروهای آمریکایی به نفس کشیدن هزاران بی گناه پایان میدهد‌. آخرین مورد، بمباران یک بیمارستان و چند خانه ملکی بوده که تمام زنده جان های بیمارستان و خانه‌های شخصی کشته شده‌اند. دَم هم نمی‌زنند. حقوق بشری وجود ندارد. ترامپ، به فارسی تویت نمیکند. حتی یک فرمانده عادی شان معذرت خواهی رسمیِ هم نمیکنند.
حالا شیطان بزرگ (و واقعا شیطان بزرگ) کل رسانه‌های تحت حمایت خودشان، انگلیس، اسرائیل و سعودی را هماهنگ کرده‌اند‌. به فارسی تویت میکند. مزدبگیران به ظاهر هنرمندشان در داخل ایران کمپاین برای گردهمایی‌های ضد حکومتی میکنند. این همه رزالت از کجا می‌آید؟ چطور این همه بشر دوست شدند؟ آیا این همان ترامپ نیست که ایرانی ها را تروریست خوانده بود، خلیج را فارس را به اعراب بخشیده بود و قرار بود به مردم ایران و مراکز فرهنگی شان حمله کند؟!!

روح حوادث اخیر در ایران شاد

 1398/10/22 20:47
سرخط خبر جدیدترین و آخرین اخبار سردبیر| خبرخوان سردبیر

تاریخچه خبر جدیدترین و آخرین اخبار سردبیر| خبرخوان سردبیر

تصاویر خبری جدیدترین و آخرین اخبار سردبیر| خبرخوان سردبیر
🔺 اولین یادواره مجازی شهید مقاومت
تاملی در مورد خلاقیت
نگرانی امام‌خمینی‌(ره) از مراکز علمی و دانشگاهی و بخشی از توصیه‌های ایشان به دانشجویان!
رمز گشایی از چیدمان محل سخنرانی رهبرمعظم انقلاب
نسبت قیمت پراید به سکه
popup