جدیدترین و آخرین اخبار فرهنگی و هنری| خبرخوان فرهنگی و هنری

Loading fehamnews خبر فهام
فرهنگی و هنری

🔺 فقط دختران قربانی نمی‌شوند/ «هیس پسرها گریه نمی‌کنند» به پیش‌تولید رسید 10

🔹 پوران درخشنده گفت: فیلم سینمایی «هیس پسرها گریه نمی‌کنند» درباره پسرها و آسیب‌هایی‌ است که در دوران کودکی با آن روبرو هستند و این که چگونه استمرار این آسیب‌های روان‌شناختی که در گذشته رخ داده، به دنیای زندگی‌شان در زمان حال بازمی‌گردد و در یک‌کلام این فیلم روایت زندگی قربانی‌های مذکر است.

 1401/04/04 08:45

🔺 اولویت‌های تولید در مراکز استانی صداوسیما تشریح شد/ تولید ۲۰۰ مستند از شهدای مدافع حرم 10

🔹 فاطمی به تشریح اولویت‌های تولید در مراکز استانی صداوسیما از سال‌ ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۵ پرداخت و گفت: در سیمای استانی نگاه به موضوع انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و ارزش‌های فرهنگی خیلی پررنگ است.

 1401/04/04 02:04
🔺 انتشار کلید اولیه آزمون دکترا وزارت بهداشت؛ پنجم تیر

🔺 انتشار کلید اولیه آزمون دکترا وزارت بهداشت؛ پنجم تیر 7

🔹 کلید اولیه داوطلبان آزمون پذیرش دانشجو در مقطع دکترا تخصصی (PH.D) و دکترا تخصصی پژوهشی یا فناوری‌محور رشته‌های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی دانشگاه‌های علوم پزشکی پنجم تیر منتشر می‌شود.

 1401/04/03 16:03

🔺 مدیرکل هنرهای نمایشی: رونق و تعالی تئاتر بزرگسال وابسته به تئاتر کودک و نوجوان است 8

🔹 کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی گفت: نباید به جشنواره تئاتر کودک و نوجوان تنها در این مقطع و زمان توجه کنیم. این رویداد باید در طول سال پویا باشد و ما شاهد تولیدات مداوم آثار کودک و نوجوان باشیم تا به رشد و شکوفایی تئاتر کمک کند.

 1401/04/03 16:02
🔺 معرفی جایگزین سویا و کُلزا برای دامداری‌ها با تولید نهاده‌هایی از بستر طیور

🔺 معرفی جایگزین سویا و کُلزا برای دامداری‌ها با تولید نهاده‌هایی از بستر طیور 8

🔹 گروهی از محققان یکی از شرکت‌های فناور از بستر طیور، نهاده‌های دامی را تولید کردند که ضمن تامین مواد مغذی برای دام و افزایش بهره‌وری دامداری‌ها، می‌تواند جایگزین نهاده‌هایی، چون سویا و کلزا باشد.

 1401/04/03 15:03

🔺 عدالت فرهنگی و رفع دغدغه‌ها در دولت سیزدهم محقق شد 7

🔹 وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت سیزدهم با تاکید بر عدالت فرهنگی، هدف را بر خروج فرهنگ و هنر از مظلومیت تا رفع دغدغه‌های این حوزه نهاد بنابراین با عزمی جهادی تلاش کرد علاوه بر تحقق وعده‌هایش، رونق اقتصاد فرهنگ و هنر و توسعه صنایع خلاق را به عنوان اولویت در دستور کار مدنظرداشته باشد.

 1401/04/03 09:27

🔺 دومین روز جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان با اجرای ۱۸ نمایش صحنه‌ای و خیابانی 12

🔹 رییس بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان از اجرای ۱۸ نمایش در دومین روز این رویداد بزرگ هنری خبر داد و گفت: این نمایش‌ها در بخش‌های کودک، نوجوان به صورت صحنه ای و خیابانی اجرا می شود.

 1401/04/02 09:11

🔺 حدود نیمی از زائران ایرانی وارد عربستان شدند/ ورود ۱۷۲ هزار زائر از جهان 19

🔹 مرور اخبار حج تمتع طی ۲۴ ساعت گذشته از ورود بیش از ۱۷ هزار زائر ایرانی و حدود ۱۸۸۰ نفر از عوامل خدمت رسان سازمان حج و زیارت و ۱۷۲ هزار زائر از اقصی نقاط جهان به سرزمین وحی و مدینه منوره حکایت دارد.

 1401/04/02 00:07
🔺 الزام صنایع به استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در قانون جهش تولید دانش‌بنیان

🔺 الزام صنایع به استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در قانون جهش تولید دانش‌بنیان 17

🔹 در قانون جهش تولید دانش‌بنیان بر تأمین برق صنایع و تولید برق پاک از انرژی‌های تجدیدپذیر تاکید شده است تا با این کار صنایع دانش‌بنیان مرتبط با این نوع از انرژی‌ها توسعه یابند.

 1401/04/01 20:56

🔺 وزیر ارشاد: کارگروه ساماندهی مد و لباس دستخوش تحول انقلابی شده است 11

🔹 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به نشست کارشناسان شورای فرهنگ عمومی و کارگروه ساماندهی مد و لباس ایرانی و اسلامی در مشهد اظهار کرد: کارگروه ساماندهی مد و لباس در این دوره دستخوش تحول انقلابی شده است.

 1401/04/01 17:18

🔺 آغاز فعالیت میز ارتباطات مردمی وزارت بهداشت در استان خراسان شمالی 11

🔹 میز ارتباطات مردمی وزارت بهداشت در مرکز نوآوری سلامت معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بجنورد با حضور معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت آغاز به کار کرد و امروز و فردا یکم و دوم تیر، آماده پذیرش مشکلات، دغدغه‌ها و مسائل حوزه سلامت در استان خراسان شمالی است.

 1401/04/01 11:51
🔺 «مردم محوری» شاه‌بیت سازمان تبلیغات/انجام مأموریت‌ با راهبرد جدید

🔺 «مردم محوری» شاه‌بیت سازمان تبلیغات/انجام مأموریت‌ با راهبرد جدید 15

🔹 سازمان تبلیغات اسلامی در حالی وارد چهل و یکمین سال تأسیس خود می‌شود که با رویکرد «مردم محوری» به دنبال راهبردهای جدید بر بستر ابزارهای نوین است؛ حرکتی که شروع‌شده و باقوت ادامه دارد.

 1401/04/01 08:51

🔺 سینماگری که باعث گسترش ناامیدی شود به مردم خیانت کرده است 11

🔹 محمد خزاعی در نشست با فیلمسازان و اصحاب فرهنگ و هنر استان ایلام گفت: متاسفانه سینمای اجتماعی ما دچار سیاست زدگی و جشنواره زدگی شده است و این ویژگی منجر به محصور ماندن سینمای متعهد و امیدبخش ما در هاله نگاه‌های شبه روشنفکری و غیرواقع بینانه شده است.

 1401/04/01 07:04

🔺 باستان‌شناسی احمد دهقان در «جشن جنگ» 11

🔹 احمد دهقان در «جشن جنگ» به تعبیری حکم یک باستان‌شناس را دارد. باستان‌شناسی که از دل کشف و نمایش آنچه پیدا کرده است سعی دارد گذشته باشکوه مردمی را به آنها نشان دهد که شاید امروزه چیزی همانند آن را در زندگی خود حس نمی‌کنند.

 1401/04/01 02:00

🔺 اجلاس معاونان درمان دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور با حضور وزیر بهداشت 13

🔹 دومین اجلاس معاونت درمان وزارت بهداشت دولت سیزدهم به صورت فصلی و با حضور همه معاونان درمان دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کشور در سالن همایش های هتل قلب بیمارستان شهید رجایی برگزار شد.

 1401/03/31 15:53

🔺 مصوبات سی‌امین جلسه ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن کریم 22

🔹 رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در سی‌امین جلسه ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن کریم که با هدف اولویت‌بندی و جمع‌بندی برنامه‌های مربوط به حوزه حفظ قرآن کریم کشور برگزار شد بر وظیفه این ستاد مبنی بر «هدایت، نظارت و حمایت» تاکید کرد.

 1401/03/31 11:15

🔺 برای پارک‌های علم و فناوری سند مالکیت اعیانی صادر می‌شود 18

🔹 رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت گفت: به موجب قانون جهش تولید دانش‌بنیان، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور موظف است برای ساختمان‌هایی که در اراضی پارک علم و فناوری احداث می‌شود، سند مالکیت اعیانی صادر کند.

 1401/03/31 10:46
🔺 خودکفایی در تولید پهپاد‌های کشاورزی با تلاش نخبگان دانشگاهی

🔺 خودکفایی در تولید پهپاد‌های کشاورزی با تلاش نخبگان دانشگاهی 21

🔹 یک شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف توانسته است در تولید پهپاد‌های کشاورزی به خودکفایی برسد. این پهپاد که  ۲۵ درصد از نمونه‌های خارجی ارزان‌تر است، دارای ویژگی‌هایی است که در محصولات مشابه خارجی آن وجود ندارد.

 1401/03/30 17:31

🔺 اهدای حدود ۱۳۰۰ نسخه خطی و سنگی به کتابخانه آستان قدس رضوی 21

🔹 رئیس سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی گفت: آیت الله احمد روضاتی مجموعه‌ای شامل ۸۸۹ نسخه خطی، ۴۰۵ نسخه چاپ سنگی، سربی و افست با موضوعات علم حدیث، فقه، تفسیر، ادعیه، اصول و کلام و ۳۶ برگ اسناد تاریخی را به کتابخانه مرکزی این مجموعه اهدا کرد.

 1401/03/28 18:29
🔺 منشا تولید‏ اطلاعات، مهمترین عامل آلودگی اطلاعات

🔺 منشا تولید‏ اطلاعات، مهمترین عامل آلودگی اطلاعات 22

🔹 آقای محمد زره ساز استاد دانشگاه آلودگی اطلاعات را تلفیقی از اطلاعات درست با نادرست دانست و گفت: درصد بالایی از اطّلاعات در سازمان های مختلف، دچار آلودگی های اطلاعاتی بوده و سبب سردرگمی استفاده کنندگان از اطلاعات می شوند.

 1401/03/28 15:23
🔺 پایان چشم انتظاری برای بهره‌برداری از بزرگ‌ترین تالار فرهنگی شمال کشور در مازندران

🔺 پایان چشم انتظاری برای بهره‌برداری از بزرگ‌ترین تالار فرهنگی شمال کشور در مازندران 22

🔹 تالار مرکزی فرهنگ و هنر ساری که از مصوبات سفر استانی دولت نهم است و سال‌ها به دلیل اعتبار قطره‌چکانی نیمه‌ تمام ماند ، با پیگیری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت سیزدهم و اختصاص اعتبار مورد نیاز در شانزدهمین سال پس از آغاز کلنگ‌زنی در مسیر پایان دادن به چشم انتظاری و افتتاح نزدیک شده است.

 1401/03/28 08:38
🔺 ۷ نکته در باب اشتباه بودن تصمیم اخیر موزه سینما؛ آیا سازمان سینمایی ورود می‌کند؟

🔺 ۷ نکته در باب اشتباه بودن تصمیم اخیر موزه سینما؛ آیا سازمان سینمایی ورود می‌کند؟ 14

🔹 در شرایط کنونی، سینماها به اصلی‌ترین پایگاه‌هایی تبدیل شده‌اند که می‌توانند با کشیدن ترمز فیلم‌سوزی، سهم بسزایی در عدالت نمایش آثار داشته باشند؛ پارامتری که این روزها با برخورد سلیقه‌ای برخی سینماداران، خدشه‌دار شده است.

 1401/03/28 08:13
🔺 چالش‌ حرفه‌ای‌ها برای حضور در سینمای کوتاه/ فیلمسازی گران شده است؟

🔺 چالش‌ حرفه‌ای‌ها برای حضور در سینمای کوتاه/ فیلمسازی گران شده است؟ 33

🔹 صدابردار سینما، گفت: فیلمسازان کوتاه دوست دارند همان امکانات فنی سینمای بلند را در آثار خود در اختیار داشته باشند و تحقق این خواسته نیازمند بودجه است. چالش‌های اصلی هم از همین نقطه آغاز می‌شود.

 1401/03/27 15:34

🔺 ۸ پرواز از فرودگاه امام خمینی، اهواز، اصفهان و مشهد به مدینه و جده انجام می‌شود 21

🔹 بر اساس اعلام اداره کل روابط عمومی هما، در هفتمین روز اعزام زائران بیت‌الله الحرام به عربستان، هشت پرواز از فرودگاه امام خمینی (ره)، اهواز، اصفهان و مشهد به دو فرودگاه مدینه منوره و جده انجام می‌شود.

 1401/03/27 15:33
🔺 اعزام بیش از ۶ هزار زائر از هفت فرودگاه کشور به سرزمین وحی

🔺 اعزام بیش از ۶ هزار زائر از هفت فرودگاه کشور به سرزمین وحی 22

🔹 مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری ایران از اعزام بیش از ۶ هزار زائر از بیست و دوم خرداد ماه تا به امروز خبر داد و گفت: تاکنون ۲۷ پرواز از هفت فرودگاه کرمان، تبریز، حضرت امام، زنجان، اصفهان، بندر عباس و خراسان رضوی انجام شده است.

 1401/03/27 06:43

🔺 ایران دارای رتبه اول منطقه و چهارم جهان در تولید دانش گیاهان دارویی 15

🔹 دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: ایران در زمینه تولید دانش گیاهان دارویی در سال ۲۰۲۰، رتبه اول منطقه و چهارم جهان را بعد از چین، آمریکا و هند کسب کرد.

 1401/03/26 07:56
🔺 13 طرح پژوهشی علوم محاسباتی با رویکرد شناختی درحال اجرا

🔺 13 طرح پژوهشی علوم محاسباتی با رویکرد شناختی درحال اجرا 29

🔹 13 طرح پژوهشی علوم محاسباتی با رویکرد شناختی با هدف گسترش زمینه‌های تحقیقات بین رشته‌ای مشترک با علوم شناختی و توسعه بازار‌های کارآمد برای ارائه خدمات و تولید محصولات دراین حوزه و حمایت از طرح های دانش بنیان درحال اجراست.

 1401/03/25 14:35

🔺 صنایع‌دستی باید به موازات صنایع نفتی در اقتصاد تاثیرگذار باشد 18

🔹 معاون صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از صنایع دستی به عنوان قلب تپنده اقتصاد هویت بنیان نام برد و گفت: تقویت تمام بخش‌های زنجیره‌های این حوزه از اهمیت بالایی برخوردار است.

 1401/03/25 09:35

🔺 اگر خلق خدا را دوست داشته باشیم، هنر متعهد پدید می‌آید 19

🔹 مسئول سابق هنرهای تجسمی حوزه هنری گفت: اگر خلق خدا را دوست داشته باشیم، هنر متعهد پدید می‌آید و هنرمند با نگاهی دینی انسانی به این بینش دست می‌آید بر خلاف هنر سوسیالیستی که پشت هنر متعهد آن یک خلأ وجود دارد.

 1401/03/24 18:24
🔺 ضرغامی: هر کس مغازه دارد می‌تواند صنایع‌دستی بفروشد یا نمایشگاه برگزار کند/ نیازی به مجوز نیست

🔺 ضرغامی: هر کس مغازه دارد می‌تواند صنایع‌دستی بفروشد یا نمایشگاه برگزار کند/ نیازی به مجوز نیست 32

🔹 وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: ۲۶۶ رشته صنایع دستی ثبت‌محور است و مردم نیازی به پشت در ماندن برای صدور مجوز ندارند. هر کس مغازه و فروشگاهی دارد، می‌تواند صنایع‌دستی را بفروشد یا نمایشگاه برگزار کند، الان نیازی نیست کسی مجوز بگیرد.

 1401/03/24 18:02
سرخط خبر جدیدترین و آخرین اخبار فرهنگی و هنری| خبرخوان فرهنگی و هنری

تاریخچه خبر جدیدترین و آخرین اخبار فرهنگی و هنری| خبرخوان فرهنگی و هنری

تصاویر خبری جدیدترین و آخرین اخبار فرهنگی و هنری| خبرخوان فرهنگی و هنری
🔺 انتشار کلید اولیه آزمون دکترا وزارت بهداشت؛ پنجم تیر
🔺 معرفی جایگزین سویا و کُلزا برای دامداری‌ها با تولید نهاده‌هایی از بستر طیور
🔺 الزام صنایع به استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در قانون جهش تولید دانش‌بنیان
🔺 «مردم محوری» شاه‌بیت سازمان تبلیغات/انجام مأموریت‌ با راهبرد جدید
🔺 خودکفایی در تولید پهپاد‌های کشاورزی با تلاش نخبگان دانشگاهی
🔺 منشا تولید‏ اطلاعات، مهمترین عامل آلودگی اطلاعات
🔺 پایان چشم انتظاری برای بهره‌برداری از بزرگ‌ترین تالار فرهنگی شمال کشور در مازندران
🔺 ۷ نکته در باب اشتباه بودن تصمیم اخیر موزه سینما؛ آیا سازمان سینمایی ورود می‌کند؟
🔺 چالش‌ حرفه‌ای‌ها برای حضور در سینمای کوتاه/ فیلمسازی گران شده است؟
🔺 اعزام بیش از ۶ هزار زائر از هفت فرودگاه کشور به سرزمین وحی
🔺 13 طرح پژوهشی علوم محاسباتی با رویکرد شناختی درحال اجرا
🔺 ضرغامی: هر کس مغازه دارد می‌تواند صنایع‌دستی بفروشد یا نمایشگاه برگزار کند/ نیازی به مجوز نیست
popup