جدیدترین و آخرین اخبار فرهنگی و هنری| خبرخوان فرهنگی و هنری

Loading fehamnews خبر فهام
فرهنگی و هنری
🔺 نامه بیش از ۶۰۰ تن از علما و مبلغان اهل سنت به رهبری برای اعلام حضور

🔺 نامه بیش از ۶۰۰ تن از علما و مبلغان اهل سنت به رهبری برای اعلام حضور 11

🔹 بیش از ۶۰۰ تن از ائمه جمعه و جماعت، علما و مبلغان اهل سنت ایران با انتشار نامه‌ای خطاب به رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه‌ای برای حضور پرشور در انتخابات پیش رو اعلام آمادگی کرده و از ملت بزرگ ایران جهت حضور در آن دعوت به عمل آوردند.

 1400/03/26 14:50
🔺 برگزاری ششمین کنگره شعر ایثار و زنان عاشورایی با نگاهی جدید و متفاوت

🔺 برگزاری ششمین کنگره شعر ایثار و زنان عاشورایی با نگاهی جدید و متفاوت 8

🔹 معاون فرهنگی و آموزشی و رییس شورای سیاست‌گذاری ششمین کنگره بین‌المللی شعر ایثار و زنان عاشورایی تأکید کرد: امیدواریم ششمین کنگره شعر ایثار و زنان عاشورایی با نگاهی متفاوت و جدید برگزار شود تا شاهد نتایج خوبی باشیم.

 1400/03/25 16:31
🔺 فروش بیش از ۳۰۰ هزار قطعه صنایع‌دستی در سال کرونایی

🔺 فروش بیش از ۳۰۰ هزار قطعه صنایع‌دستی در سال کرونایی 8

🔹 مدیر یک شرکت دانش‌بنیان در حوزه صنایع‌دستی و گردشگری از ۵ سال تلاش برای شناسایی و راه‌اندازی کارگاه‌های تولید صنایع‌دستی خبر داد، گفت: با مشارکت روستاییان ۳۰۰ هزار کالاهای ایرانی به جای چینی در بازار هدایای تبلیغاتی در سال کرونایی به فروش رفته است.

 1400/03/25 13:04
🔺 نرم‌افزار انتشار اخبار ایرنا در اماکن عمومی رونمایی شد

🔺 نرم‌افزار انتشار اخبار ایرنا در اماکن عمومی رونمایی شد 7

🔹 سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) با هدف اطلاع‌رسانی فوری و بی‌واسطه و ارائه اخبار و گزارش‌های تولیدی به مخاطبان شبکه‌ اطلاع رسانی خود را با تولید نرم‌افزار خبرخوان برای نصب در مانیتورهای و تلویزیون‌های اماکن عمومی توسعه داد.

 1400/03/25 09:36
🔺 سلیمانی: ایثار و شهادت رمز اصلی حفظ و پاسداری از اسلام است

🔺 سلیمانی: ایثار و شهادت رمز اصلی حفظ و پاسداری از اسلام است 7

🔹 معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کرد: جایگاه مشاورین وزرا در امور ایثارگران در ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه بسیار مهم و حیاتی و فارغ از مسائل سیاسی و اداری است.

 1400/03/24 16:40
🔺 اجرای طرح رتبه‌بندی کانون‌های آگهی و تبلیغاتی

🔺 اجرای طرح رتبه‌بندی کانون‌های آگهی و تبلیغاتی 9

🔹 دفتر تبلیغات و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اعلام کرد: با هدف ارتقای فعالیت‌های حرفه‌ای کانون‌های آگهی و تبلیغاتی، عدالت شغلی و جلوگیری از انحصار بازار کار تبلیغات، طرح رتبه‌بندی کانون‌های آگهی و تبلیغاتی ایران را با مشارکت انجمن صنفی شرکت‌های تبلیغاتی در این دفتر اجرا می‌کند.

 1400/03/24 16:06
🔺 پخش بازی ایران و عراق در تمام سینماهای مشهد/ مردم استقبال کردند

🔺 پخش بازی ایران و عراق در تمام سینماهای مشهد/ مردم استقبال کردند 34

🔹 مدیر امور سینمایی حوزه هنری خراسان رضوی با اشاره به استقبال مردم از پخش بازی‌های تیم ملی فوتبال در سینماها از اکران بازی تیم‌های ملی فوتبال ایران و عراق در تمامی سینماهای فعال مشهد خبر داد.

 1400/03/24 11:08
🔺 انتخابات چیست و چرا در بیست و سومین «سه نقطه»

🔺 انتخابات چیست و چرا در بیست و سومین «سه نقطه» 6

🔹 همزمان با نزدیک شدن به سیزدهمین دوره‌ انتخابات ریاست جمهوری، نویسندگان شماره جدید ماهنامه سه‌نقطه (مکتوب طنز و جد فارسی) در پرونده‌ای ویژه تحت عنوان «انتخابات چیست و چرا؟» سراغ موضوع داغ این روزها و حواشی آن رفته‌اند.

 1400/03/24 10:07
🔺 «دهه کرامت» همان تجلیل و ترویج فرهنگ اهل‌بیت (ع) است

🔺 «دهه کرامت» همان تجلیل و ترویج فرهنگ اهل‌بیت (ع) است 7

🔹 رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه وجود مبارک امام رضا (ع) علاوه بر جنبه‌ قدسی و نورانی‌شان در مقام امام معصوم، سمبل و نماد بینش و بصیرت ژرف سیاسی نیز است، گفت: دهه‌ کرامت برای ایرانیان که با مهر خاندان عترت عجین است، همان دهه‌ تجلیل و ترویج فرهنگ اهل‌بیت (ع) است.

 1400/03/23 19:09

🔺 افزایش کمی و کیفی آثار ادبی دفاع مقدس در اولویت است/ مانع تحریف واقعیت‌های دفاع مقدس می‌شویم 22

🔹 رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس افزایش کمی و کیفی آثار ادبی دفاع مقدس را هدف بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس دانست و گفت: درحالی که هنوز بسیاری از رزمندگان دوران دفاع مقدس در قید حیات هستند، اما شاهد تحریف برخی از وقایع جنگ هستیم.

 1400/03/23 15:49
🔺 سند برنامه ارتقای فرهنگ حفاظت از محیط زیست رونمایی شد

🔺 سند برنامه ارتقای فرهنگ حفاظت از محیط زیست رونمایی شد 5

🔹 سند برنامه ارتقای فرهنگ حفاظت از محیط‌زیست با حضور عیسی کلانتری معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست و سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سازمان حفاظت محیط زیست روز یکشنبه رونمایی شد. 

 1400/03/23 11:19
🔺 ابلاغ مراتب ثبت ملی ۸ اثر طبیعی به استاندار اصفهان

🔺 ابلاغ مراتب ثبت ملی ۸ اثر طبیعی به استاندار اصفهان 13

🔹 وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در نامه‌های جداگانه به استاندار اصفهان، با ابلاغ مراتب ثبت هشت اثر در فهرست میراث‌طبیعی ملی تاکید کرد: هرگونه دخل و تصرف یا اقدام و عملیاتی که منجر به تخریب یا تغییر در اصالت آثار شود، ممنوع است.

 1400/03/23 10:26
🔺 هنر در اشاعه فرهنگ رضوی نقش موثری را ایفا می‌کند

🔺 هنر در اشاعه فرهنگ رضوی نقش موثری را ایفا می‌کند 11

🔹 گلریز گفت: در همه سال‌هایی که جشنواره‌ای با نام و به نیت امام رضا (ع) برگزار می‌شود؛ در قالب‌های مختلف که موسیقی و سرود نیز بخشی از آن محسوب می‌شود، اقدامات قابل توجهی انجام شده و به بیان دیگر هنر در اشاعه فرهنگ رضوی همواره نقش موثری را ایفا کرده است.

 1400/03/23 10:00
🔺 رونمایی از ۱۳ اثر تجسمی،یک آلبوم موسیقیایی و رمان بلند ادبی به همت بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع)

🔺 رونمایی از ۱۳ اثر تجسمی،یک آلبوم موسیقیایی و رمان بلند ادبی به همت بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) 11

🔹 مشاور فرهنگی هنری بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) ضمن تشریح برنامه‌های بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) در دهه کرامت از رونمایی ۱۳ اثر تجسمی، یک آلبوم موسیقیایی اثر هنرمندان اکشور افغانستان و یک رمان بلند ادبی خبر داد.

 1400/03/23 08:55
🔺 کرونا از جنگ بالاتر است!

🔺 کرونا از جنگ بالاتر است! 12

🔹 محمد صیاد، عکاس خبری پیشکسوت که در روزگار کرونا فعالیت خود را کمتر کرده است، می‌گوید که دلش برای عکاسی تنگ و از خانه‌نشینی خسته شده است. او همچنین با بیان اینکه «کرونا مردم را گرفتار مشکلاتی کرد که هیچ وقت در زندگی شان وجود نداشت»، معتقد است که کرونا پدیده‌ای بالاتر از جنگ است.

 1400/03/23 02:10
🔺 ثبت جهانی شهرها و روستاهای صنایع‌دستی کسب‌وکارها را تقویت کرده است

🔺 ثبت جهانی شهرها و روستاهای صنایع‌دستی کسب‌وکارها را تقویت کرده است 12

🔹 معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث فرهنگی با اشاره به جذب تورهای گردشگری هنری در شهرها و روستاهای جهانی صنایع‌دستی، گفت: این رویداد به تقویت کسب‌وکارها در این مناطق کمک کرده و اکنون مردان و زنان در کنار هم به تولید محصولات صنایع‌دستی می‌پردازند.

 1400/03/22 15:17
🔺 جشن خانه سینما امسال برگزار می‌شود؟

🔺 جشن خانه سینما امسال برگزار می‌شود؟ 7

🔹 رئیس انجمن عالی هنرها و فنون سینمایی ایران معتقد است که پیچیده شدن شرایط اکران، متفاوت بودن شکل عرضه نمایش فیلم‌ها و انجام نشدن داوری فیلم‌ها در دو سال گذشته از جمله مسائلی است که برگزاری جشن خانه سینما را در سال ۱۴۰۰ با اما و اگرهایی روبرو می‌کند.

 1400/03/22 12:28

🔺 ترویج فرهنگ رضوی آداب خاصی دارد/ از دریچه هنر بُعد روحانی و تحول افراد را شکل دهیم 17

🔹 یک هنرمند مطرح با اشاره به اینکه ظرفیت‌های فراوانی برای معرفی فرهنگ رضوی از طریق هنر وجود دارد، گفت: این مساله آداب خاصی دارد، باید از دریچه هنر بُعد روحانی و تحول افراد را شکل دهیم.

 1400/03/22 11:09
احکام شرعی انتخابات

احکام شرعی انتخابات 24

فضای انتخاباتی کشور با نزدیک شدن به روز برگزاری انتخابات هر روز گرم‌تر و بحث‌های انتخاباتی بیشتر می‌شود در این میان رعایت اخلاق و موازین شرعی داوطلبان و رأی دهندگان یکی از عوامل مهم در مشارکت حداکثری مردم در انتخابات به شمار می‌رود. بر همین اساس در راستای تقویت مشارکت حداکثری به بیان استفتائات حضرات آیات خامنه‌ای و مکارم شیرازی در خصوص انتخابات پرداخته‌ایم.

 1400/03/22 03:18
🔺 فاصله سطح علمی تلاوت قرآن در ایران با برخی کشورها/ ضرورت سرمایه‌گذاری

🔺 فاصله سطح علمی تلاوت قرآن در ایران با برخی کشورها/ ضرورت سرمایه‌گذاری 28

🔹 کارشناسان و اساتید تلاوت در دومین نشست هماهنگی و هم‌اندیشی مقریان جمهوری اسلامی ایران با اذعان به موفقیت‌های قابل تحسین قاریبان ایرانی در سطح دنیا بر فاصله سطح علمی تلاوت در کشورمان با برخی کشورهای جهان اسلام تاکید کرده و خواستار سرمایه‌گذاری بیشتر در این بخش شدند.

 1400/03/21 14:21
🔺 گذر فرهنگی؛ هفته‌ای که گذشت

🔺 گذر فرهنگی؛ هفته‌ای که گذشت 17

🔹 آغاز اولین طرح فروش فصلی کتاب در سال جدید از ۱۷ خرداد و فروش ۲ میلیارد تومانی در روز نخست، درگذشت علی مرادخانی معاون سابق هنری وزارت فرهنگ و اهدای جایزه بهترین بازیگر مرد به زنده یاد علی انصاریان در یک جشنواره خارجی را می‌توان از مهمترین اخبار فرهنگ و هنر در هفته گذشته عنوان کرد.

 1400/03/21 08:30
🔺 کرونا پا روی گلویش گذاشته و به سختی نفس می کشد!

🔺 کرونا پا روی گلویش گذاشته و به سختی نفس می کشد! 22

🔹 در میان هیاهوی بازار، دالان سربسته‌ای به سختی نفس می‌کشد؛ دالانی که حالا بیشتر محل رفت و آمد باربرهاست و نه چندان خبری از مشتری هست و نه حتی رهگذر. «اودلاجان» انگار فرزند ناخلف بازار بزرگ و شلوغ تهران است؛ بازاری که حالا کرونا پایش را محکم رو گلویش گذاشته تا شاید همین اندک جانی هم که دارد را بگیرد.

 1400/03/21 01:02
🔺 دنبال راه‌اندازی نمایشگاه دائم صنایع دستی در «تپه هگمتانه» هستیم

🔺 دنبال راه‌اندازی نمایشگاه دائم صنایع دستی در «تپه هگمتانه» هستیم 17

🔹 مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان گفت: ۴۵ هزار هنرمند و ۳۰ هزار کارگاه دارای مجوز در استان وجود دارد که در عرصه اقتصادی و ایجاد فرصت‌های شغلی نقش‌آفرینی می‌کنند.

 1400/03/20 22:53

🔺 آمادگی جهاددانشگاهی برای همکاری با دولت منتخب آینده 12

🔹 رییس جهاددانشگاهی بر آمادگی این نهاد برای کمک و همکاری با دولت منتخب آینده تأکید کرد و گفت: باید تلاش کنیم تا توانمندی‌های این نهاد را به دولتمردان جدید بشناسانیم و آن‌ها را با توانمندی‌های جهاددانشگاهی آشنا کنیم تا بتوانیم همکاری بسیار نزدیکی را با دولت منتخب آینده داشته باشیم.

 1400/03/20 19:55

🔺 ظرفیت بالای صنایع‌دستی ایران و ایجاد بازار‌های جدید 14

🔹 وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در پیام تبریک روز جهانی و هفته صنایع‌دستی گفت: «ظرفیت بالای صنایع‌دستی ایران به همراه ذوق و خلاقیت هنرمندان و تلفیق رشته‌های مختلف صنایع‌دستی، خلق آثار جدید و زیبا را فراهم کرده و سبب جلب بیشتر سلیقه مخاطبان و ایجاد بازار‌های جدید شده است.»

 1400/03/20 17:49
🔺 قم دارای غنای فرهنگی بالا در صنایع دستی است

🔺 قم دارای غنای فرهنگی بالا در صنایع دستی است 17

🔹 قم – ایرنا – استاندار قم با صدور پیامی به مناسبت فرارسیدن روز جهانی صنایع دستی گفت: کاوش های باستانی نشان می دهد که همواره قم یکی از قطب های اصلی صنایع دستی در کشور بوده است و این شهر دارای غنای فرهنگی بالا در این زمینه است.

 1400/03/19 23:36
🔺 از تن‌ها و افتراق تا ملکه‌های فرانسه و شمعدانی‌ها

🔺 از تن‌ها و افتراق تا ملکه‌های فرانسه و شمعدانی‌ها 22

🔹 تهران- ایرنا- همزمان با پشت سر گذاشتن یک ماه از آغاز فعالیت مجدد سالن‌های نمایشی در سال ۱۴۰۰ و تجربه موفق این یک ماه در میزبانی تالارها و حضور مخاطبان،‌در فصل دوم اجرای نمایش‌ها شاهد به صحنه رفتن آثار جدیدی در تالارهای نمایشی پایتخت هستیم.

 1400/03/19 17:19
🔺 طرح‌های فصلی فروش کتاب فرصتی برای دستیابی به تازه‌های نشر است

🔺 طرح‌های فصلی فروش کتاب فرصتی برای دستیابی به تازه‌های نشر است 15

🔹 تهران- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران با اشاره به اهمیت طرح‌های فصلی فروش کتاب عنوان کرد: این طرح‌ها به افراد دوست‌دار کتاب به صورت مستقیم یارانه می‌دهد تا تازه‌های نشر را خریداری کنند؛ از سوی دیگر تحرکی هم در کتابفروشی‌ها و هم در حوزه نشر ایجاد می‌کند.

 1400/03/19 16:56

🔺 مشارکت در بخش کتاب‌خوانی با طرح‌های فصلی فروش کتاب بیشتر می‌شود 16

🔹 احمدیان گفت: در هر رشته‌ای که رونق ایجاد شود، میزان همه‌گیر شدن آن افزایش می‌‎یابد؛ کتاب نیز جزو آن دسته محسوب می‌شود و با برگزاری طرح‌های فصلی فروش کتاب، مشارکت در بخش کتابخوانی بیشتر می‌شود.

 1400/03/19 10:33
🔺 مراسم ترحیم برادر آیت الله العظمی مکارم شیرازی در قم برگزار شد

🔺 مراسم ترحیم برادر آیت الله العظمی مکارم شیرازی در قم برگزار شد 24

🔹 مراسم بزرگداشت مرحوم عزیز مکارم برادر آیت الله مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید عصر سه شنبه با حضور جمعی از علما و روحانیون، مسؤولان و اقشار مختلف مردم در مسجد حضرت موسی بن جعفر(ع) قم برگزار شد.

 1400/03/18 23:12
سرخط خبر جدیدترین و آخرین اخبار فرهنگی و هنری| خبرخوان فرهنگی و هنری

تاریخچه خبر جدیدترین و آخرین اخبار فرهنگی و هنری| خبرخوان فرهنگی و هنری

تصاویر خبری جدیدترین و آخرین اخبار فرهنگی و هنری| خبرخوان فرهنگی و هنری
🔺 نامه بیش از ۶۰۰ تن از علما و مبلغان اهل سنت به رهبری برای اعلام حضور
🔺 برگزاری ششمین کنگره شعر ایثار و زنان عاشورایی با نگاهی جدید و متفاوت
🔺 فروش بیش از ۳۰۰ هزار قطعه صنایع‌دستی در سال کرونایی
🔺 نرم‌افزار انتشار اخبار ایرنا در اماکن عمومی رونمایی شد
🔺 سلیمانی: ایثار و شهادت رمز اصلی حفظ و پاسداری از اسلام است
🔺 اجرای طرح رتبه‌بندی کانون‌های آگهی و تبلیغاتی
🔺 پخش بازی ایران و عراق در تمام سینماهای مشهد/ مردم استقبال کردند
🔺 انتخابات چیست و چرا در بیست و سومین «سه نقطه»
🔺 «دهه کرامت» همان تجلیل و ترویج فرهنگ اهل‌بیت (ع) است
🔺 سند برنامه ارتقای فرهنگ حفاظت از محیط زیست رونمایی شد
🔺 ابلاغ مراتب ثبت ملی ۸ اثر طبیعی به استاندار اصفهان
🔺 هنر در اشاعه فرهنگ رضوی نقش موثری را ایفا می‌کند