جدیدترین و آخرین اخبار فرهنگی و هنری| خبرخوان فرهنگی و هنری

Loading fehamnews خبر فهام
فرهنگی و هنری
🔺 روایت جبهه‌های نبرد؛ از کربلا تا هویزه

🔺 روایت جبهه‌های نبرد؛ از کربلا تا هویزه 7

🔹 همزمان با هفته دفاع مقدس و همزمانی آن با ایام اربعین سالار شهیدان، حال و هوای بیشتر برنامه‌های پیش روی صدا و سیمای جمهوری اسلامی به موضوعات مرتبط با جبهه‌های نبردِ حق، علیه باطل، از کربلا تا هویزه اختصاص یافته است.

 1400/07/01 17:01

🔺 نمایشگاه مجازی «دفاع مقدس» طراحی و رونمائی شد 10

🔹 نمایشگاه مجازی «عکس دفاع مقدس» از سوی رایزنی فرهنگی ایران در ژاپن و با همکاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و ادارات کل همکاری‌های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور طراحی و در قالب گالری‌های متنوع و مختلف ارائه شد.

 1400/07/01 13:37

🔺 اولویت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با هنرمندان تجسمی مشخص شد 17

🔹 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه ظرفیت‌های قابل توجهی در حوزه اقتصاد هنر وجود دارد، گفت:« ایران جزو کشورهای مطرح و دارای جایگاه بالا در تولید آثار هنری است، بنابراین در بخش اقتصاد هنر هم باید به این رتبه برسیم و تلاش ما بر این است که بازارهای جهانی را بدست بیاوریم.»

 1400/07/01 13:13
🔺 توسعه فرهنگ کتاب شنیداری، یک ضرورت اعلام نشده است

🔺 توسعه فرهنگ کتاب شنیداری، یک ضرورت اعلام نشده است 4

🔹 نویسندگان و هنرمندان، در نشست رونمایی کتاب‌های صوتی انتشارات سوره مهر، به مناسبت هفته دفاع مقدس، با اشاره بر اهمیت تولید کتاب صوتی در جامعه امروز، توسعه فرهنگ کتاب شنیداری، یک ضرورت اعلام نشده در کشور دانستند.

 1400/07/01 09:34
🔺 پخش فیلم‌های دفاع مقدسی در شروع پائیز/«افق» و «ویلایی‌ها» روی آنتن

🔺 پخش فیلم‌های دفاع مقدسی در شروع پائیز/«افق» و «ویلایی‌ها» روی آنتن 13

🔹  در روزهای ابتدایی هفته دفاع مقدس و شروع پاییز با فیلم‌های سینمایی شبکه‌های سیما شامل «گذرگاه»، «روبان قرمز»،‌ «حمله به اچ ۳» و «ویلایی‌ها»؛ از جمله آثار حوزه دفاع مقدسی، همراه باشید.

 1400/07/01 08:06
🔺 موافقت اصولی ۱۱۳ پرونده ساخت اماکن اقامتی و پذیرایی در تهران صادر شد

🔺 موافقت اصولی ۱۱۳ پرونده ساخت اماکن اقامتی و پذیرایی در تهران صادر شد 5

🔹 معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران اعلام کرد که در ۶ ماهه نخست امسال، موافقت اصولی ۱۱۳ پرونده ساخت یا تبدیل واحدها به اماکن اقامتی و پذیرایی در کمیته فنی این معاونت صادر شد.

 1400/07/01 08:00
🔺 پاییز را با کدام نمایشگاه‌ها آغاز کنیم؟

🔺 پاییز را با کدام نمایشگاه‌ها آغاز کنیم؟ 10

🔹 با خارج شدن شهر تهران از وضعیت قرمز بیشتر گالری‌ها در کنار بازدید مجازی‌ای که در نظر گرفته‌اند، به صورت حضوری نیز پذیرای بازدیدکنندگان هستند. اگر قصد دارید تا در آخر هفته به بازدید از نمایشگاه‌های هنری گروهی و انفرادی بروید، گزارش ایسنا اطلاعات اولیه ای را در اختیارتان می گذارد.

 1400/07/01 00:09
🔺 ۲۳ سینمای بدحساب، موقتا تعطیل شدند

🔺 ۲۳ سینمای بدحساب، موقتا تعطیل شدند 8

🔹 دبیر شورای صنفی نمایش، گفت: مطابق مصوبه شورای صنفی نمایش، با توجه به بدحسابی ۲۳ سینما با شرکت‌های پخش، علی رغم تذکر داده شده دسترسی فروش آنان از طریق سامانه مدیریت فروش و اکران(سمفا) قطع شد تا پس از تسویه حساب با شرکت‌های پخش، مجددا وصل شود. 

 1400/07/01 00:01

🔺 انتشار ۶۰ عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس/ کتاب‌ها با تخفیف‌ ویژه ارائه می‌شوند 18

🔹 سعیدی گفت: رشادت‌های جوانان و مردم کشورمان در هشت سال دفاع مقدس بسیار زیاد است، در همین راستا بسیاری از هنرمندان و نویسندگان تلاش کرده‌اند تا با آثار سینمایی و همچنین کتاب‌های داستان‌محور و یا تاریخ شفاهی این فداکاری‌ها را نقل کنند.

 1400/06/31 13:35
🔺 حفظ فرهنگ ایثارگری، سرلوحه فعالیت‌های امور زنان و خانواده وزارت ارشاد

🔺 حفظ فرهنگ ایثارگری، سرلوحه فعالیت‌های امور زنان و خانواده وزارت ارشاد 16

🔹 مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از اعلام برنامه‌های امور زنان و خانواده وزارت متبوع به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس خبرداد و گفت: حفظ فرهنگ ایثارگری همواره سرلوحه فعالیت‌های امور زنان و خانواده حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

 1400/06/30 16:52

🔺 بازیگر سینما: بازیگران گمنام را دریابیم 12

🔹 بازیگر سینما،معتقد است: شناخته‌شدن به عنوان یک بازیگر، آرزو و خواسته بسیاری از آدم‌هایی است که سال‌ها در حوزه نمایش تلاش کرده‌اند و منتظر فرصت‌هایی برای دیده‌شدن هستند؛ فرصتی که همکاران ما با خطرپذیری در بازی‌دادن به بازیگران گمنام می‌توانند آن را محقق سازند.

 1400/06/30 14:23
🔺 مرگ و میر پرستاران به علت کرونا بعد از واکسیناسیون به صفر رسید

🔺 مرگ و میر پرستاران به علت کرونا بعد از واکسیناسیون به صفر رسید 10

🔹 رئیس کل سازمان نظام پرستاری اعلام کرد: بعد از واکسیناسیون کرونا برای پرستاران تاکنون حتی یک مورد فوت ناشی از کرونا در پرستارانی که هر دو دُز واکسن را زده اند، نداشته ایم و مرگ و میر پرستاران بر اثر این بیماری در کشور به صفر رسیده است.

 1400/06/30 08:46
🔺 مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی تئاتر مرصاد تمدید شد

🔺 مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی تئاتر مرصاد تمدید شد 12

🔹 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از تمدید مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره ملی تئاتر مرصاد خبر داد و گفت: ارسال آثار در بخش نمایش نامه نویسی تا تاریخ ۱۵ مهر و بخش نمایشی صحنه ای و خیابانی تا تاریخ ۳۰ مهر تمدید شده است. 

 1400/06/29 18:37

🔺 نشست‌های تخصصی «واکاوی نسبت ادبیات مقاومت و پایداری با جریان مدافعان حرم» برگزار می‌شود 10

🔹 هم‌زمان با برگزاری دومین دوره جایزه سردار شهید حاج حسین همدانی سلسله نشست‌های تخصصی با عنوان «واکاوی نسبت ادبیات مقاومت و پایداری با جریان مدافعان حرم» در خبرگزاری دفاع مقدس برگزار خواهد شد.

 1400/06/29 09:09
🔺 حراج آثار هنری، راهکاری برای جبران خسارت کرونا

🔺 حراج آثار هنری، راهکاری برای جبران خسارت کرونا 11

🔹 شیوع کرونا با وارد آوردن خسارات مالی سنگین به موزه‌ها بسیاری از آنها را بر آن داشت تا با حراج برخی از آثار از حجم این زیان بکاهند و در تازه‌ترین این موارد «موزه هنر متروپولیتن» دست به حراج مجموعه‌ای از آثار به ارزش یک میلیون و ۴۰۰ هزار دلار زده است.

 1400/06/29 08:10
🔺 کاروانسرای افضل شوشتر در مسیر ثبت جهانی

🔺 کاروانسرای افضل شوشتر در مسیر ثبت جهانی 18

🔹 رییس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شوشتر گفت: کاروانسرای افضل یکی از آثار تاریخی و ثبت ملی این شهرستان در مسیر ثبت در فهرست میراث جهانی سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو) قرار گرفته است.

 1400/06/28 21:35

🔺 ثبت نام قطعی ۴۲ هزار زائر اربعین حسینی (ع) 14

🔹 رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به آمار ثبت نام‌های قطعی و روند صدور روادید زائران گفت: ۴۲ هزار زائر اربعین حسینی (ع)، تا روز شنبه ثبت نام قطعی کرده و ۳۴ هزار نفر آنان وجوه مربوطه را واریز کرده اند و اقدامات لازم برای صدور روادید آنان در دست انجام است.

 1400/06/28 10:20
🔺 سینمای کودک در اکران آنلاین موفق خواهد بود؟

🔺 سینمای کودک در اکران آنلاین موفق خواهد بود؟ 17

🔹 وضعیت اکران فیلم‌های کودک در آخرین سال‌های پیش از شیوع ویروس «کرونا» رونق گرفته بود. کارشناسان معتقدند در حال حاضر با شیوع این بیماری باید به اکران آنلاین آثار فکر کرد. آیا سینمای کودک در اکران آنلاین موفق خواهد بود؟

 1400/06/28 08:32

🔺 شرایط بازگشایی مدارس استثنایی در سال تحصیلی جدید 16

🔹 معاون برنامه ریزی آموزشی و توانبخشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی در خصوص آغاز سال تحصیلی جدید برای دانش اموزان اسثتنایی گفت: امسال تأکید شده است بازگشایی مدارس به صورت روان، تدریجی و ترکیبی و با کیفیت و تأکید بر حفظ سلامت دانش آموزان و معلمان پیش رود.

 1400/06/28 07:35
🔺 توجه به شعر و ادب به دور از نگاه ویترینی

🔺 توجه به شعر و ادب به دور از نگاه ویترینی 19

🔹 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همزمان با روز شعر و ادب فارسی در دیدار با جمعی از شاعران و ادیبان گفت: رویکرد ما این است که دور از نگاه ویترینی و مناسبتی، به حوزه شعر و ادب به عنوان بخش اصلی حوزه فرهنگ و هنر ایرانی اسلامی توجه کنیم. این حوزه بزرگان بسیاری دارد و همه سلیقه‌ها می‌توانند در شعر و ادب حس همزبانی داشته باشند.

 1400/06/28 00:00
🔺 پوشیدن لباس «سیاه‌باز» جسارت و دانش می‌خواهد

🔺 پوشیدن لباس «سیاه‌باز» جسارت و دانش می‌خواهد 21

🔹 بازیگر و کارگردان نمایش «عروس فراری» که با این اثر در جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی حضور دارد، گفت: سال‌ها بعد از حضور در حوزه نمایش‌های سنتی به خود اجازه ایفای نقش سیاه‌باز را ندادم، پوشیدن لباس سیاه‌بازی جسارت و دانش می‌خواهد.

 1400/06/27 16:49
🔺 بازتاب مضامین عاشورایی در آثار نگارگری معاصر ایران

🔺 بازتاب مضامین عاشورایی در آثار نگارگری معاصر ایران 14

🔹 استاد دانشگاه و هنرمند نقاشی در وبینار «بازتاب مضامین عاشورایی در آثار نگارگری معاصر ایران» اشعار عاشورایی، نگارگری، نقاشی قهوه خانه ای، نقاشی پشت شیشه، مضامین عاشورایی و شمایل نگاری را از جمله عرصه های هنری عنوان کرد که به نقل واقعه عاشورا پرداخته اند.

 1400/06/27 10:34
🔺 وزیر ارشاد: شعر شهریار روشن ضمیر، روایت دغدغه‌های بشری است

🔺 وزیر ارشاد: شعر شهریار روشن ضمیر، روایت دغدغه‌های بشری است 16

🔹 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شعر شهریارِ روشن ضمیر را روایت دغدغه‌های بشری عنوان کرد که فارغ از تعلق زمان و مکان جریان دارد و تجلی مکاشفات و دریافت‌های عمیق این شاعر عارف و جواهر کلام است که در کنار مردم با صفا و با وفای خود زیسته و از زبان آنان فریاد سخن سر داده است.

 1400/06/27 00:32
🔺 نگار عابدی: احتمال ساخت«دودکش۳»وجود دارد

🔺 نگار عابدی: احتمال ساخت«دودکش۳»وجود دارد 17

🔹 نگار عابدی درباره ساخت «دودکش» جدید بیان کرد: سریالهایی مثل «پایتخت» یا «دودکش» به برند تبدیل شده اند و همیشه درباره سری بعدی آنها این احتمال وجود دارد. معمولا پایان هر فصل هم باز است. دودکش هم پایان بازی داشت و احتمال ساخت فصل بعدی وجود دارد. اگر این بار هم ۸ سال طول بکشد تا فصل بعدی ساخته شود، زنده بودم حتما درآن بازی می کنم.

 1400/06/26 17:30
🔺 برنامه‌های وزارت فرهنگ‌وارشاد اسلامی، کمّی و قابل ارزیابی باشد

🔺 برنامه‌های وزارت فرهنگ‌وارشاد اسلامی، کمّی و قابل ارزیابی باشد 22

🔹 نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در مورد جلسه کمیسیون فرهنگی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی (سه‌شنبه، ۲۳ شهریور) گفت: از وزیر محترم خواستیم برنامه‌های وزارتخانه کمّی و قابل ارزیابی باشد تا امکان رصد اقدامات وزارتخانه مسیر شود.

 1400/06/26 16:56
🔺 «میدان سرخ» پربازیگرترین سریال نمایش خانگی

🔺 «میدان سرخ» پربازیگرترین سریال نمایش خانگی 19

🔹 ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه صبح قرار شد سر لوکیشن «میدان سرخ» باشیم. لوکیشنی خارج از تهرانی که باعث شد چندباری از ته دل بگویم ای کاش کرونا و این پاندمی نبود. اما باد و نسیم خنک جاده شهریار و باغ‌ها و زمین‌های کشاورزی کرونا را برای مدت کوتاهی از یاد برد.

 1400/06/26 11:59

🔺 جعفر پتگر؛ تلاشگر ایجاد مکتبی ویژه در هنر نقاشی ایران 24

🔹 هر هنرمندی با به جای گذاشتن آثار مختلفی از خود میراثش را به نسل‌های بعدی منتقل می‌کند. جعفر پتگر، استاد معاصر نقاشی و نگارگری در ایران نیز مانند سایر هنرمندانی که دار فانی را وداع گفته‌اند، آثاری از خود به جای گذاشته که در چنین روزی به بهانه سالگرد درگذشتش می‌توانیم به آنان مراجعه نماییم.

 1400/06/25 16:10

🔺 افتتاح رسمی تلویزیون اینترنتی حبیب 31

🔹 مراسم افتتاح رسمی تلویزیون اینترنتی «حبیب»، نخستین رسانه تصویری اختصاصی برای پوشش عتبات با مشارکت معاونت فضای مجازی، امور بین الملل رسانه ملی و دفتر نمایندگی سازمان در عراق امروز پنج شنبه ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰ تا ۲۲ برگزار می‌شود.

 1400/06/25 12:44
🔺 پیام دکتر قاضی زاده هاشمی به مردم مشهد و عهد و پیمان برای خدمت به ایثارگران

🔺 پیام دکتر قاضی زاده هاشمی به مردم مشهد و عهد و پیمان برای خدمت به ایثارگران 26

🔹 معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران که روز پنجشنبه 25 شهریور در نخستین سفر استانی خود به خراسان رضوی رفته است در پیامی ضمن ابراز تشکر از مردم مشهد و کلات تأکید کرد: با خدای خود عهد و پیمان می‌بندم با تمام توان از طریق ارائه و اجرای برنامه‌های علمی و اصولی و بهره از تمام ظرفیت‌های موجود و بالقوه در بنیاد شهید و امور ایثارگران، تحولی بنیادین و مؤثر را در راستای اهداف فرهنگی و خدماتی و پراکنده نمودن عطر شهادت در جامعه اسلامی، در این نهاد مقدس آغاز نمایم.

 1400/06/25 11:27
🔺 نگاه ویژه فرهنگستان هنر به حوزه هنر و اندیشه‌ چین

🔺 نگاه ویژه فرهنگستان هنر به حوزه هنر و اندیشه‌ چین 19

🔹 دبیر فرهنگستان هنر در اولین وبینار «چین‌شناسی در ایران؛ گذشته و چشم‌انداز آموزش زبان چینی و چین‌شناسی در ایران» با اشاره به پیشینه تاریخی مناسبات فرهنگی ایران و تمدن‌های کهن شرقی از نگاه ویژه فرهنگستان هنر به حوزه هنر و اندیشه‌ چین خبر داد.

 1400/06/25 09:15
سرخط خبر جدیدترین و آخرین اخبار فرهنگی و هنری| خبرخوان فرهنگی و هنری

تاریخچه خبر جدیدترین و آخرین اخبار فرهنگی و هنری| خبرخوان فرهنگی و هنری

تصاویر خبری جدیدترین و آخرین اخبار فرهنگی و هنری| خبرخوان فرهنگی و هنری
🔺 روایت جبهه‌های نبرد؛ از کربلا تا هویزه
🔺 توسعه فرهنگ کتاب شنیداری، یک ضرورت اعلام نشده است
🔺 پخش فیلم‌های دفاع مقدسی در شروع پائیز/«افق» و «ویلایی‌ها» روی آنتن
🔺 موافقت اصولی ۱۱۳ پرونده ساخت اماکن اقامتی و پذیرایی در تهران صادر شد
🔺 پاییز را با کدام نمایشگاه‌ها آغاز کنیم؟
🔺 ۲۳ سینمای بدحساب، موقتا تعطیل شدند
🔺 حفظ فرهنگ ایثارگری، سرلوحه فعالیت‌های امور زنان و خانواده وزارت ارشاد
🔺 مرگ و میر پرستاران به علت کرونا بعد از واکسیناسیون به صفر رسید
🔺 مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی تئاتر مرصاد تمدید شد
🔺 حراج آثار هنری، راهکاری برای جبران خسارت کرونا
🔺 کاروانسرای افضل شوشتر در مسیر ثبت جهانی
🔺 سینمای کودک در اکران آنلاین موفق خواهد بود؟
popup