جدیدترین و آخرین اخبار ������������ �� ��������| خبرخوان ������������ �� ��������

Loading fehamnews خبر فهام
سیاسی
🔺 زمین‌خواری گسترده جنوب مشهد در خانه ملت بررسی می‌شود

🔺 زمین‌خواری گسترده جنوب مشهد در خانه ملت بررسی می‌شود 6

🔹 رییس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی در بازدید از جنوب مشهد، جاده کمربندی و ساخت و سازهای غیرمجاز، بر لزوم رسیدگی سریع به موضوع زمین خواری گسترده در این منطقه تاکید و از اقدام شایسته دادگستری و نمایندگان استان برای توقف این عملیات قدردانی کرد.

 1400/07/02 12:18
🔺 افتتاح پروژه‌های عمرانی در ستاد ارتش

🔺 افتتاح پروژه‌های عمرانی در ستاد ارتش 8

🔹 همزمان با بزرگداشت هفته دفاع مقدس، ساختمان های جدید ستاد ارتش اعم از "مرکز فرماندهی و کنترل "، "معاونت تربیت و آموزش"، "جنگ الکترونیک" و "فرماندهی قرارگاه پشتیبانی"، صبح امروز با حضور معاون هماهنگ کننده ارتش افتتاح شد.

 1400/07/02 11:13

🔺 بیانیه سپاه به مناسبت هفته دفاع مقدس 5

🔹 سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با پاسداشت چهل و یکمین سالگرد دفاع مقدس؛ تداوم دفاع پیروزمندانه و مقتدرانه ملت ایران را حقیقت انکارناپذیر تاریخ معاصر و ضامن اخراج امریکا از منطقه و جراحی غده سرطانی رژیم صهیونیستی از جغرافیای اسلام دانست.

 1400/07/02 10:43
🔺 پیام دلیرمردان لشکر ۸ عاشورا به امام (ره)بر تارک دفاع مقدس می‌درخشد

🔺 پیام دلیرمردان لشکر ۸ عاشورا به امام (ره)بر تارک دفاع مقدس می‌درخشد 8

🔹 معاون هماهنگی نیروی زمینی سپاه و از رزمندگان دوران دفاع مقدس می‌گوید پس از آنکه امام(ره) فرمودند نیروهای مستقر در جزایر مجنون، «حسینی‌وار» بجنگند، رزمندگان گردانهای تحت محاصره لشکر ۸ عاشورا به شهید باکری پیام دادند به امام(ره) بگویید فرزندانتان تا شهادت قدمی به عقب نمی‌گذارند.

 1400/07/02 10:25
🔺 بازدید رئیسی از روند تکمیل سد مخزنی کنجانچم ایلام

🔺 بازدید رئیسی از روند تکمیل سد مخزنی کنجانچم ایلام 8

🔹 رئیس جمهور بلافاصله پس از ورود به ایلام در محل سد مخزنی کنجانچم واقع در شهر مهران استان ایلام حضور یافت و ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این سد، روند احداث و تکمیل و سامانه‌های متصل به آن را مورد بررسی قرار داد.

 1400/07/02 09:33
🔺 پس از تزریق واکسن، کرونا را ساده نگیریم

🔺 پس از تزریق واکسن، کرونا را ساده نگیریم 5

🔹 عضو شبکه راهبردی تحقیقات بیماری‌های ویروسی کشور گفت: برخی از افراد بلافاصله پس از تزریق واکسن، تصور می‌کنند که در مقابل بیماری کرونا ایمن شده‌اند و خواسته یا ناخواسته مراقبت‌های خود را کاهش می‌دهند، در حالی که نباید دچار ساده‌انگاری شد و این ویروس هزارچهره را دستکم گرفت.

 1400/07/02 08:12
🔺 بازگشایی وسیع مدارس و دانشگاه‌ها در شهرهای بزرگ معقول نیست

🔺 بازگشایی وسیع مدارس و دانشگاه‌ها در شهرهای بزرگ معقول نیست 5

🔹 یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه بازگشایی مدارس و دانشگاه ها در شهرهای بزرگی چون تهران موجب افزایش جنب و جوش عمومی در شهر می‌شود، تاکید کرد: بازگشایی وسیع مدارس و دانشگاه ها در شهرهای بزرگ خیلی معقول نیست.

 1400/07/02 07:32

🔺 از رسیدگی به دعوای حقوقی هسته‌ای تا مرگ یک متهم 6

🔹 رسیدگی به دعوای حقوقی خانواده شهدای علمی و هسته‌ای علیه اوباما و ترامپ، پیگیری آخرین وضعیت پرونده قضایی فوت دو خبرنگار محیط زیست و مرگ متهم ردیف اول پرونده شرکت مفتاح خودرو از جمله مهم‌ترین اخبار حقوقی و قضایی در هفته‌ای که پشت سر گذاشته شد بودند.

 1400/07/02 07:15
🔺 تاکید وزیران خارجه ایران و نیکاراگوئه بر برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی

🔺 تاکید وزیران خارجه ایران و نیکاراگوئه بر برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی 6

🔹 حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه دیدارهای خود در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل، با «دنیس مونکادا» وزیر خارجه نیکاراگوئه ملاقات و در خصوص روابط دوجانبه بحث و تبادل نظر کرد.

 1400/07/02 06:46
🔺 تحلیل یک کارشناس مسائل بین‌الملل درباره لغو تحریم‌ها علیه ایران

🔺 تحلیل یک کارشناس مسائل بین‌الملل درباره لغو تحریم‌ها علیه ایران 5

🔹 یک کارشناس مسائل بین‌الملل در تحلیلی نسبت به لغو تمامی تحریم ها از سوی آمریکا ابراز عقیده کرد: اگر بخواهیم به نقطه مطلوب برسیم و بار سنگین تحریم ها را برداریم باید نوع نگاه را نسبت به منطقه و مسائل بین المللی تغییر دهیم تا در پی آن مشکلات اقتصادی هم برطرف شود.

 1400/07/02 04:15
🔺 گفتگوی امیرعبداللهیان و گوترش درباره منطقه و همکاریها با سازمان ملل

🔺 گفتگوی امیرعبداللهیان و گوترش درباره منطقه و همکاریها با سازمان ملل 7

🔹 دکتر حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان امروز در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد با آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد دیدار و در خصوص همکاری‌ها با سازمان ملل و وضعیت منطقه گفت‌وگو کرد.

 1400/07/02 03:41
🔺 مردم به بازی گرفته شدند

🔺 مردم به بازی گرفته شدند 5

🔹 رییس هیأت‌مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران در ادامه کارشکنی‌ و قانون‌شکنی‌ها در پروازهای اربعین تاکید کرد: دستگاه‌های نظارتی با سکوت از تخلف سازمان هواپیمایی و ایرلاین‌ها در پرواز اربعین حمایت کرده‌اند. به مردم جفا و با آن‌ها بد رفتار شده است.

 1400/07/02 01:10
🔺 وزیر امورخارجه پیگیر وضعیت دو راننده بازداشت شده ایرانی در ‌آذربایجان

🔺 وزیر امورخارجه پیگیر وضعیت دو راننده بازداشت شده ایرانی در ‌آذربایجان 6

🔹 حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه دیدارهای خود در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل، با «جیحون بایرامف» وزیر خارجه جمهوری آذربایجان در خصوص روابط دوجانبه بحث و تبادل نظر کرد.

 1400/07/02 01:00

🔺 بازدید دکتر قالیباف از مرکز آموزشی محیط زیستی تالاب انزلی 6

🔹 دکترمحمدباقر قالیباف  رئیس مجلس شورای اسلامی ظهر امروز (پنجشنبه، یکم مهرماه) در حاشیه سفر به استان گیلان از مرکز آموزش محیط زیست تالاب انزلی در پناهگاه حیات وحش سلکه بازدید کرد و در جریان وضعیت تالاب انزلی و محیط زیست این منطقه قرار گرفت.

 1400/07/01 22:32
🔺 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: سیاست دولت بازسازی آرایش فرهنگی است

🔺 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: سیاست دولت بازسازی آرایش فرهنگی است 5

🔹 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دولت مردمی و انقلابی سیاست قطعی و اصلی خود را بر پایه تحقق منویات رهبر فرزانه انقلاب در بازسازی آرایش فرهنگی و رسانه‌ای قرار داده است و تمام رویکردها در این راستا بازطراحی می‌شود.

 1400/07/01 21:24
🔺 دیدار امیر عبداللهیان با سلاکوویچ در نیویورک

🔺 دیدار امیر عبداللهیان با سلاکوویچ در نیویورک 6

🔹 حسین امیر عبداللهیان در دیدار سلاکوویچ همتای صرب خود در نیویورک با بیان اینکه دو کشور ایران و صربستان از موقعیتی ژئوپلتیک در منطقه خود برخوردار هستند، یادآور شد که جمهوری اسلامی ایران همواره از صلح و ثبات بالکان حمایت کرده است.

 1400/07/01 21:23
🔺 مرورروابط ایران و دانمارک دردیدار امیر عبداللهیان و همتای دانمارکی اش

🔺 مرورروابط ایران و دانمارک دردیدار امیر عبداللهیان و همتای دانمارکی اش 5

🔹  حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه دیدارهای دوجانبه روز پنجشنبه با همتایان خود در حاشیه هفتاد و ششمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد با جپ کوفود وزیر خارجه دانمارک دیدار و درباره آخرین وضعیت روابط و همکاری ها در حوزه های مختلف دوجانبه و منطقه ای گفت وگو کرد.

 1400/07/01 20:59
🔺 دستگاه های مسوول برای تسهیل ورود زائران اربعین به عراق تلاش کنند

🔺 دستگاه های مسوول برای تسهیل ورود زائران اربعین به عراق تلاش کنند 5

🔹 آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی رییس جمهوری اسلامی ایران در جلسه ستاد ملی مقابله با کروناتاکید کرد: تمامی دستگاههای مسوول بالاخص وزارت کشور و وزارت راه موظفند به هر میزانی که دولت عراق اجازه ورود زائران حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام رامی دهد، تردد زائرین عزیز را تسهیل نمایند.

 1400/07/01 19:56

🔺 گام تاریخ‌ساز مجلس برای شفافیت آرای نمایندگان و فرایند قانون‌گذاری 7

🔹 با پایان یافتن بررسی طرح شفافیت آرای نمایندگان که با لحاظ تغییراتی اساسی در قانون آیین‌نامه داخلی مجلس برای نخستین بار مجوز علنی شدن و پخش زنده جلسات کمیسیون‌ها و الزام به انتشار آرای نمایندگان درباره طرح‌ها و لوایح به تفکیک موافق، مخالف، ممتنع و بدون رای و الزامی شدن انتشار گزارش سفر، هزینه ها و نتایج ماموریت کاری نمایندگان مصوب شد.

 1400/07/01 18:02
🔺 ما مسئولین کم کاری کردیم/مدیریت ما کارنامه قابل قبولی ندارد

🔺 ما مسئولین کم کاری کردیم/مدیریت ما کارنامه قابل قبولی ندارد 15

🔹 رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ما مسئولین باید بپذیریم که کم کاری کردیم زیرا امکانات مادی و ظرفیت‌های اقتصادی در کشور بسیار بالاست؛ امروز با حضور در جمع نخبگان دیدم که نیروهای باسواد و پرتلاش و با انگیزه داریم که نیازمند توجه و حمایت هستند.

 1400/07/01 17:37

🔺 بلینکن: آمریکا دیپلماسی هدفمندی را برای بازگشت دوجانبه به برجام دنبال می‌کند 6

🔹 وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه ای به دیدار وزیر امور خارجه این کشور با همتایانش در میان گروه P۵ اشاره کرد که موضوع بازگشت دو جانبه با ایران به پایبندی به توافق هسته ای در میان موضوعاتی بوده است که در این دیدار به آن‌ها پرداخته شده است.

 1400/07/01 16:39

🔺 تمهیدات لازم برای حضور دانش آموزان فراهم شده است 5

🔹 علیرضا کاظمی امروز پنجشنبه در مراسم آغاز سال تحصیلی غنچه‌ها و شکوفه‌ها در دبستان دخترانه منیره عاصمی گفت: تمهیدات لازم برای بازگشایی مدارس اندیشیده شده است، آموزش از شبکه شاد و مدرسه تلویزیونی تا حضور دانش آموزان به تدریج صورت می‌گیرد.

 1400/07/01 16:06

🔺 تنظیم سند قطعی انتقال خودرو در کمتر از ۱۵ دقیقه در دفاتر اسناد رسمی 11

🔹 معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به کوتاه شدن زمان تنظیم سند با حذف برگ گواهی تاییدیه نقل و انتقال در دفاتر اسناد رسمی گفت: با تغییرات صورت گرفته، تنظیم سند قطعی انتقال خودرو در دفاتر رسمی سراسر کشور تنها در ۱۵ دقیقه صورت می‌گیرد.

 1400/07/01 15:59
🔺 آسایش و امنیت امروز کشور مرهون رشادت شهدا و رزمندگان است

🔺 آسایش و امنیت امروز کشور مرهون رشادت شهدا و رزمندگان است 9

🔹 فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش با تاکید بر اینکه بدون شک هشت سال دفاع مقدس استمرار مکتب عاشورا بود و آسایش و امنیت امروز مرهون رشادت شهدا و رزمندگان است، گفت: فرزندان این مرز و بوم با الهام از واقعه کربلا در مقابل دشمنان زورگو و مستبد جانانه ایستادگی کردند.

 1400/07/01 15:57

🔺 امام خامنه‌ای: خون مطهّر شهدا حقانیت جمهوری اسلامی را بر جبین تاریخ ثبت کرد 4

🔹 رهبر انقلاب گفتند:هفته دفاع مقدس، مزین به نام و یاد شهیدان عالیمقام است. فداکاری مخلصانه‌ آنان و دیگر ایثارگران، پیروزی را به ملت ایران هدیه کرد و خون مطهّر آنان حقانیت جمهوری اسلامی را بر جبین تاریخ ثبت کرد.

 1400/07/01 15:40
🔺 عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای قدرت‌ آن را افزایش می‌دهد

🔺 عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای قدرت‌ آن را افزایش می‌دهد 7

🔹 عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: ایران ظرفیت‌های سیاسی اقتصادی اجتماعی و فرهنگی گسترده ای دارد و پذیرش عضویت دائم ایران در سازمان همکاری‌های شانگهای قدرت‌آن را افزایش می‌دهد.

 1400/07/01 15:24
🔺 اعزام زائران به عراق، از دروغ تا واقعیت

🔺 اعزام زائران به عراق، از دروغ تا واقعیت 6

🔹 هرچه به اربعین حسینی نزدیک‌تر می‌شویم عده‌ای سودجو از علاقه و دلبستگی هموطنان به ائمه اطهار و بویژه امام حسین(ع) سوءاستفاده کرده و با تبلیغات دروغین مردم را فریب می‌دهند که مرزها برای ورود به عراق باز است این در حالی است که تمام مرزهای زمینی به سمت عراق بسته است.

 1400/07/01 15:22
🔺 هدف آمریکا، انگلیس و استرالیا از پیمان سه جانبه امنیتی -دفاعی چیست؟

🔺 هدف آمریکا، انگلیس و استرالیا از پیمان سه جانبه امنیتی -دفاعی چیست؟ 5

🔹 اسکات موریسون و بوریس جانسون نخست وزیر ان استرالیا و انگلیس همزمان با جوبایدن رئیس جمهوری آمریکا در روزهای اخیر اعلام کردند که توافق مشترکی را برای ایجاد یک مثلث امنیتی دفاعی داشته اند، پیمان سه جانبه ای که تاکنون واکنش ها و تبعات مختلفی به همراه داشته است.

 1400/07/01 15:04

🔺 رئیسی مواضع برجامی ایران را به طرفین تفهیم کرد 6

🔹 نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس جمهور به لزوم خروج آمریکا از منطقه اشاره کرد و در بخشی دیگر در زمینه رفع تحریم‌ها مواضع محکمی نشان داد و مواضع ایران را در زمینه برجام تفهیم کرد.

 1400/07/01 14:28
🔺 کارگروهایی برای اجرایی کردن مطالبات رهبری در نیروی هوایی تشکیل می‌شود

🔺 کارگروهایی برای اجرایی کردن مطالبات رهبری در نیروی هوایی تشکیل می‌شود 6

🔹 فرمانده نیروی هوایی ارتش با تاکید بر این که در حال حاضر اصلی‌ترین موضوع برای ما اجرایی کردن مطالبات رهبری در حوزه نیروی انسانی است، گفت: در همین راستا باید کار گروه‌هایی را با توجه به توان افراد تشکیل دهیم و هر شخصی با توجه به تخصص و حرفه خود در کارگروه مربوطه مشغول شود.

 1400/07/01 14:16
اقتصادی
🔺 حال نزار بازار ۹۰۰ ساله کرمان به جرم نداشتن پاخور ملس

🔺 حال نزار بازار ۹۰۰ ساله کرمان به جرم نداشتن پاخور ملس

🔹 زمانی جزو پررونق‌ترین مراکز تجاری بود و البته ۲۵ سال هم جایگاه معتادان و متروکه؛ حالا می‌گویند در پی احیای مجدد پیکر بی‌جانش هستند اما مالکان و مسئولان به تفاهم و راه حل نمی‌رسند، به نظر می‌رسد مانند فرزندان طلاق قربانی شده است.

 1400/07/02 12:53

🔺 قیمت 400 هزار تومانی بلیت اتوبوس مهران-تهران/ توصیه مهم سازمان راهداری به کاروان‌های زیارتی 12

🔹 مدیرکل سازمان راهداری از قیمت متوسط 400 هزار تومان بلیت اتوبوس مهران-تهران برای ورود زمینی زائران اربعین خبر داد و گفت: تمام پیش‌بینی‌ها برای ورود زائران عزیز انجام شده است.

 1400/07/02 12:36
🔺 ۳۱ هزار نفر تاکنون به عراق رفته‌اند

🔺 ۳۱ هزار نفر تاکنون به عراق رفته‌اند 5

🔹 معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه به متقاضیانی که ویزا دارند، بلیط داده خواهد شد، گفت: ۳۱ هزار نفر تاکنون به عراق رفته‌ و ۱۲ هزار نفر هم بلیط خریده‌اند که۴۳ هزار نفر می‌شوند و برای ۱۷ هزار نفر نیز ظرفیت اعزام وجود دارد.

 1400/07/02 12:23
🔺 بارقه امید در تولیدکنندگان در همراهی قوای مقننه و قضاییه با دولت جهادی

🔺 بارقه امید در تولیدکنندگان در همراهی قوای مقننه و قضاییه با دولت جهادی 5

🔹 راهبردهای حمایتی دستگاه قضایی کشور برای رفع گره‌ها و مشکلات واحدهای تولیدی در راستای سیاست اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخلی به‌منظور رونق چرخ تولید، ایجاد درآمد و اشتغال پایدار و قطع وابستگی به خارج، بارقه امید را در تولیدکنندگان بویژه در استان گلستان ایجاد کرده است.

 1400/07/02 11:30
🔺 واردات قطعات توسط خودروسازان به شرکت های داخلی ضربه زده است

🔺 واردات قطعات توسط خودروسازان به شرکت های داخلی ضربه زده است 6

🔹 پیرو نشست تخصصی رفع چالش‌های تأمین قطعات اصلی خودرو و ضرورت کاهش خودروهای ناقص در سازمان بازرسی کل کشور که درهفته جاری برگزار شد، غلامعباس ترکی معاون نظارت و بازرسی امور تولیدی، اشکان میرمحمدی بازرس کل امور صمت و جمعی از بازرسان این سازمان از دو واحد تولیدی قطعه سازی بازدید کردند.

 1400/07/02 11:06
🔺 حرکت بورس به کدام سمت خواهد بود

🔺 حرکت بورس به کدام سمت خواهد بود 5

🔹 بازار سرمایه در دو هفته گذشته برخلاف روندی که از ابتدای تابستان داشت، مسیر نزولی به خود گرفت به طوری که شاخص کل بورس که از یک میلیون و ۵۵۰ هزار واحد گذر کرده بود تا کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد کاهش یافت. موضوعی که یک تحلیل گر بازار سرمایه علت آن را وجود چند ابهام برای این بازار دانست.

 1400/07/02 11:04

🔺 قیمت دستوری بلیت هواپیما باید برداشته شود 8

🔹 مدیرعامل پیشین شرکت هواپیمایی ایران‌ایر معتقد است که باید ضمن نظارت بر فروش بلیت هواپیما، قیمت‌گذاری دستوری را حذف کرد و به ایرلاین‌ها اجازه داد تا متناسب با سرویسی که ارائه می‌دهند، بهای بلیت را از مردم بگیرند.

 1400/07/02 09:42

🔺 اقتصاد ایران از اواخر آبان وارد فاز پساکرونا می شود/ دولت بر سر دو راهی کاهش هزینه‌ها یا خلق منابع درآمدی جدید 16

🔹 یک پژوهشگر ریسک با تحلیل شرایط امروز اقتصاد ایران و جهان گفت در صورت تداوم روند واکسیناسیون با همین روند، اقتصاد ایران تا اواخر آبان وارد فازپساکرونا شده و همه شرایط تغییر می کند.

 1400/07/02 09:18

🔺 جزئیات مکاتبه رئیس کل گمرک با وزیر اقتصاد درباره مدل جدید رجیستری/ ایستایی حداقل خواهد شد 11

🔹 رئیس‌کل گمرک اعلام کرد با اجرایی شدن مصوبات مربوط به رجیستری، کلیه ایستایی‌های موجود در این طرح از بین خواهد رفت و نارضایتی‌های موجود در این زمینه به حداقل ممکن خواهد رسید.

 1400/07/02 08:18

🔺 هدف ایران برای 145 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در صنعت نفت و گاز 7

🔹 وزیر نفت ایران اعلام کرد ایران 145 میلیارد دلار برای توسعه فعالیت های تولید و اکتشاف و همچنین فعالیت‌های پالایشی و پتروشیمی طی 4 تا 8 سال آینده توسط سرمایه‌گذاران داخلی و بین المللی سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

 1400/07/02 08:09

🔺 حدف ارز ۴۲۰۰ تومانی معاملات بورس را به کدام سمت می‌کشاند؟ 6

🔹 یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است که حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی بر صنایعی از قبیل گروه دارویی، لاستیک، غذایی، کشاورزی و دامپروری، قندی‌ها و... تاثیرگذار است که مشمول دریافت این نوع ارز و همچنین مساله قیمت‌گذاری در محصولات خود بودند.

 1400/07/02 08:03
🔺 بخش زیادی از موانع تولید روش‌های غلط بانکداری است

🔺 بخش زیادی از موانع تولید روش‌های غلط بانکداری است 5

🔹 معاون دادستان کل کشور و دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه گفت: بخش زیادی از موانع تولید و اقتصادی کشور مربوط به روش‌های غلط بانک‌داری بوده که به غلظ در بسیاری موارد برای ارائه خدمات این روش‌ها مبنا شده است.

 1400/07/02 08:02

🔺 طرح ساماندهی صادرات محصولات فولادی برای بار چهارم اصلاح و ابلاغ شد 10

🔹 پس از اعتراض انجمن تولیدکنندگان فولاد نسبت به ایجاد محدودیت‌های صادراتی برای تولیدکنندگان فولاد که منجر به حذف نام بسیاری از واحدها از فهرست صادرکنندگان مجاز شده بود، دفتر صنایع معدنی وزارت صمت در نامه‌ای جدید به دفتر مقررات صادرات و واردات، محدودیت‌های وضع شده در نامه قبلی خود را لغو و مجوزهای صادرات فولاد را یک ماه دیگر (تا ابتدای مهرماه) تمدید کرد؛ اکنون لیست اصلاحیه شماره ۴ ساماندهی صادرات محصولات فولادی (مقاطع طویل) از سوی مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت به گمرک جمهوری اسلامی ابلاغ شد.

 1400/07/02 01:00
🔺 عزم دولت سیزدهم برای برداشت حداکثری از میادین مشترک نفت و گاز

🔺 عزم دولت سیزدهم برای برداشت حداکثری از میادین مشترک نفت و گاز 8

🔹 توسعه میادین مشترک نفت و گاز و برداشت حداکثری از این میادین به ویژه میادین مشترک غرب کارون و پارس جنوبی، در اولویت دولت سیزدهم قرار دارد، تا آنجا که به گفته وزیر نفت، توسعه میدان‌های مشترک نفتی و گازی در این دولت تعیین‌تکلیف می‌شود.   

 1400/07/01 18:45
🔺 استاندار کرمانشاه: توسعه صادرات یکی از راه‌های ارتقای ارزش پول ملی است

🔺 استاندار کرمانشاه: توسعه صادرات یکی از راه‌های ارتقای ارزش پول ملی است 8

🔹 استاندار کرمانشاه، وجود ۳۷۱ کیلومتر مرز برای این استان را یک فرصت در راستای توسعه صادرات دانست و گفت: یکی از راه های ارتقای ارزش پول ملی صادرات است که باید همه در راستای توسعه و تقویت آن تلاش کنیم.

 1400/07/01 17:59
🔺 معاون دادستان کشور: بی‌توجهی به ظرفیت‌های داخلی عامل توقف تولید است

🔺 معاون دادستان کشور: بی‌توجهی به ظرفیت‌های داخلی عامل توقف تولید است 5

🔹 معاون قضایی دادستان کل کشور و دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه معتقد است که روند طولانی پاسخگویی در ادارات دولتی و بی‌توجهی برخی مسوولان به ظرفیت‌های داخلی و تولید کنندگانی که دلسوزانه به دنبال رونق تولید داخلی هستند از عوامل اصلی در توقف تولید است.

 1400/07/01 16:12
🔺 قرعه‌کشی ۴محصول طرح فروش فوق العاده سایپا در نخستین روز پاییز 

🔺 قرعه‌کشی ۴محصول طرح فروش فوق العاده سایپا در نخستین روز پاییز  10

🔹 قرعه کشی طرح فروش فوق‌العاده ۴ محصول سایپا در نخستین روز پاییز ۱۴۰۰ انجام شد؛ اسامی منتخبان پس از تائید نهایی توسط نهادهای نظارتی ساعت ۱۴ روز جمعه، دوم مهرماه در سایت رسمی این گروه خودروسازی منتشر خواهد شد.

 1400/07/01 14:49
🔺 عضو شورای عالی امنیت ملی: اقتصاد کشور باید به بخش خصوصی واگذار شود

🔺 عضو شورای عالی امنیت ملی: اقتصاد کشور باید به بخش خصوصی واگذار شود 9

🔹 مدیرکل مرکز بررسی‌های استراتژیک شورای امنیت ملی کشور با اشاره به اینکه اقتصاد دولتی معیوب، ناکارآمد، فسادخیز و رقابت‌ناپذیر است، گفت: امروز چاره‌ای جز واگذاری اقتصاد کشور به بخش خصوصی نداریم و این مهم باید در سریعترین زمان ممکن محقق شود.

 1400/07/01 14:14
🔺 آغاز فروش فوق‌العاده راناپلاس با سقف شیشه‌ای از امروز

🔺 آغاز فروش فوق‌العاده راناپلاس با سقف شیشه‌ای از امروز 9

🔹 اجرای بیست‌وسومین مرحله از فروش‌فوق‌العاده محصولات گروه صنعتی ایران‌خودرو از امروز (پنجشنبه) با عرضه تنها محصول راناپلاس با سقف شیشه‌ای و گیربکس شش سرعته دستی آغاز شده و به مدت سه روز (تا پایان روز شنبه سوم مهرماه) مهلت برای ثبت‌نام متقاضیان وجود دارد.

 1400/07/01 13:14
🔺 تولیدکنندگان شیرخشک ملزم به ثبت اطلاعات در سامانه جامع تجارت شدند

🔺 تولیدکنندگان شیرخشک ملزم به ثبت اطلاعات در سامانه جامع تجارت شدند 5

🔹 طبق اعلام سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، تولیدکنندگان شیرخشک ملزم به ثبت اطلاعات در سامانه جامع تجارت شدند و بر این اساس تاکنون تولیدکنندگان و توزیع کنندگان کالاهای پتروشیمی، روغن موتور تصفیه اول، لوازم خانگی، پودر شوینده، پوشک خردسال، شیر خشک صنعتی و مقاطع فولادی مکلف هستند اطلاعات خود را در سامانه جامع تجارت ثبت کنند.

 1400/07/01 12:20
🔺 کاهش نگرانی از ورشکستگی قریب‌الوقوع اورگرند / جهش ۱۷ درصدی سهام

🔺 کاهش نگرانی از ورشکستگی قریب‌الوقوع اورگرند / جهش ۱۷ درصدی سهام 18

🔹 سهام غول ساخت‌وساز چین(اورگرند) پس از آن‌که نگرانی از ورشکستگی غریب‌الوقوع این شرکت کاهش یافت، در معاملات امروز پنج‌شنبه در بورس سهام هنگ‌کنگ جهش کرد و باعث شد شاخص‌های مهم آسیا رشد کنند.

 1400/07/01 12:14
🔺 اصلاح ساختار بودجه یک کار ضروری است نه انتخابی 

🔺 اصلاح ساختار بودجه یک کار ضروری است نه انتخابی  16

🔹 رییس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه شرایط نامطلوب فعلی، نیاز به تغییرات اساسی دارد، گفت: نیرو های سازمان برنامه و بودجه با بازنگری در راهبردهای توسعه حرکت قوی و تاثیرگذار برای بهبود شرایط کشور داشته باشند.

 1400/07/01 11:34
🔺 جراحی اقتصاد کشور با تک نرخی کردن نرخ ارز

🔺 جراحی اقتصاد کشور با تک نرخی کردن نرخ ارز 6

🔹 نماینده مردم مشهد در مجلس گفت: ارز ترجیحی با واقعیت‌های اقتصاد ایران سازگاری ندارد و یکی از مشکلات این است که در کوتاه مدت حذف کامل ارزهای ترجیحی به ویژه برای کالاهای اساسی مشکلات زیادی به همراه دارد، اما به هرحال این جراحی دیر یا زود باید انجام شود و در این موضوع هیچ تردیدی نیست.

 1400/07/01 09:59
🔺 شرایط جدید رجیستری اعلام شد

🔺 شرایط جدید رجیستری اعلام شد 7

🔹 با اعلام بازنگری مجدد در روند رجیستری گوشی تلفن همراه در مبادی ورودی، طی بررسی و مصوبات صورت گرفته، فرآیند به نحوی برنامه‌ریزی شده است که ایستایی در مبادی ورودی به حداقل رسیده و محدود به احراز هویت مسافر و گوشی تلفن خواهد شد و مابقی به بعد از ورود منتقل می‌شود.

 1400/07/01 07:46
🔺 تولیدکنندگان شوینده ملزم به ثبت اطلاعات در سامانه جامع تجارت شدند

🔺 تولیدکنندگان شوینده ملزم به ثبت اطلاعات در سامانه جامع تجارت شدند 6

🔹 مدیر کل نظارت بر محصولات بهداشتی، غذایی و دارویی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان تاکید کرد که کلیه واحدهای تولیدی باید اطلاعات میزان تولید و فروش محصولات پوشک و پودر شوینده را به تفکیک خریداران خود در سامانه جامع تجارت ثبت کنند.

 1400/06/31 22:38
🔺 خسارت ۹۵ درصدی کرونا به صنف تالارهای پذیرایی

🔺 خسارت ۹۵ درصدی کرونا به صنف تالارهای پذیرایی 7

🔹 دبیرکل اتاق اصناف ایران ابراز امیدواری کرد که در ماه آینده با تصویب مصوبه ها، مجوز بازگشایی تالار داران صادر شود و گفت: بیش از ۱۹ ماه هست که صنف تالارهای پذیرایی به دلیل کرونا تعطیل هستند و اکثریت این واحدها خسارت بالای ۹۵ درصد دیده‌اند.

 1400/06/31 22:35
🔺 بازگرداندن ۱۰۰ درصد وجه بلیت هوایی در صورت لغو پرواز / استقرار روزانه حداقل ۴۰۰ اتوبوس در مرز

🔺 بازگرداندن ۱۰۰ درصد وجه بلیت هوایی در صورت لغو پرواز / استقرار روزانه حداقل ۴۰۰ اتوبوس در مرز 16

🔹 ستاد اربعین وزارت و راه شهرسازی با تصویب لزوم پیش فروش بلیت برگشت زائران با اتوبوس از مرز مهران و استقرار روزانه حداقل ۴۰۰ اتوبوس در مرز مهران بر بازگرداندن ۱۰۰ درصد وجه بلیت هوایی در صورت لغو پرواز تأکید کرد.

 1400/06/31 19:58
🔺 اولویت هوشمندسازی زنجیره تامین تا توزیع محصولات کشاورزی

🔺 اولویت هوشمندسازی زنجیره تامین تا توزیع محصولات کشاورزی 7

🔹 سرپرست سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: با توجه به اساسنامه مترقی این سازمان که مغفول باقی مانده، باید زنجیره تامین، تولید و توزیع این سازمان با مشارکت حداکثری اتحادیه‌ها و تشکل‌ها هوشمندسازی شود که این امر دراولویت برنامه‌ها قرار دارد.

 1400/06/31 17:34
🔺 وزیر جهاد کشاورزی با آرمان‌های شهیدان تجدید میثاق کرد

🔺 وزیر جهاد کشاورزی با آرمان‌های شهیدان تجدید میثاق کرد 9

🔹 همزمان با نخستین روز از هفته دفاع مقدس، وزیر جهاد کشاورزی به همراه جمعی از مدیران و کارکنان این وزارتخانه با حضور در گلزار شهدای بهشت‌زهرا (س) با آرمان‌های امام راحل (ره)، رهبر معظم انقلاب اسلامی و شهدای گران‌قدر حماسه دفاع مقدس تجدید میثاق کردند.

 1400/06/31 17:29
🔺 معاون وزیر جهاد: ۳۵۰۰ میلیارد تومان یارانه به بخش کشاورزی اختصاص یافت

🔺 معاون وزیر جهاد: ۳۵۰۰ میلیارد تومان یارانه به بخش کشاورزی اختصاص یافت 7

🔹 معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی از اختصاص سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان یارانه به بخش کشاورزی خبر داد و گفت: این رقم سال گذشته ۶۵۰ میلیارد تومان بود که با حمایت نمایندگان مجلس برای امسال رشد قابل توجهی یافته است.

 1400/06/31 16:45
اجتماعی و حوادث
🔺 کیفیت هوای ناسالم برای گروه‌های حساس در تهران

🔺 کیفیت هوای ناسالم برای گروه‌های حساس در تهران 3

🔹 براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح روز جمعه (۲ مهر ۱۴۰۰) آسمان غبارآلود و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق مورد انتظار است که ناشی از پایداری جوی و انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته است.

 1400/07/02 10:55

🔺 92 درصد مدارس جهان بصورت کامل یا ترکیبی باز هستند/ ایران رکورددار بیشترین تعطیلی مدارس در دوران کرونا! 12

🔹 اعلام یونسکو 92.7 درصد مدارس در جهان بصورت کامل یا ترکیبی باز هستند؛ ایران جزو معدود کشورهایی بود که در دوران کرونا تعطیلی مدارس را به شکل گسترده داشت! اغلب کارشناسان معتقدند که باید منتظر افت تحصیلی پنهان و ترک تحصیل دانش‌آموزان کشورمان باشیم.

 1400/07/02 10:25

🔺 نگاه جامع وکلان راهکار غلبه بربافت های فرسوده/ضرورت توجه به شناسنامه فنی ساختمان درهنگام خرید 12

🔹 عضو هیات علمی پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله با اشاره به چالش های اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی نوسازی بافت‌های فرسوده بر اهمیت توجه به بافت‌های فرسوده و نقش آن در توسعه و تاب آوری شهری تاکید کرد.

 1400/07/02 09:05
🔺 شیوع کرونا، فرصتی برای احیای غارها

🔺 شیوع کرونا، فرصتی برای احیای غارها 8

🔹 مدیرکل دفتر موزه ملی تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی شیوع ویروس کرونا را فرصتی برای ترمیم آسیب‌های وارد شده به طبیعت دانست و اظهارکرد: شیوع کووید ۱۹ باعث شد تا کل اکوسیستم بتواند نفسی به‌راحتی بکشد. غارها نیز از این قاعده مستثنی نبوده‌اند و شرایط کرونا سبب شده است تا بخشی از صدمات وارده به محیط زیست در سال‌های اخیر ترمیم شود.

 1400/07/02 06:00
🔺 ضرورت پایش کرونا در مدارس / دچار عادی‌انگاری نشویم

🔺 ضرورت پایش کرونا در مدارس / دچار عادی‌انگاری نشویم 13

🔹 رییس کمیته کشوری اپیدمیولوژی کرونا ضمن تشریح وضعیت کرونا در کشور و توصیه به شکل‌گیری نظام پایش و مراقبت کرونا در مدارس، گفت: واکسیناسیون بویژه بر کاهش موارد مرگ و بستری موثر است، ولی به تنهایی کافی نیست و با اینکه پوشش واکسیناسیون درحال افزایش است ولی هنوز متاسفانه حدود ۴۰۰ مرگ کرونا مثبت در کشور داریم که بیشتر در مناطق غربی و شمال غربی کشور رخ می‌دهد.

 1400/07/02 05:14

🔺 گرفتاران «فراموشی» 6

🔹 ممکن است خاطراتشان را فراموش کنند یا زمان و مکان از دست‌شان در برود، گاه ممکن است اسامی برخی افراد یا مکان‌ها را از یاد ببرند و حتی قدرت استدلال و قضاوت‌شان مختل شود؛ این‌ها حالاتی از دمانس است؛ بیماری که در اثر مشکلاتی که در مغز ایجاد می‌شود، آشکار می‌شود و اکنون هشدارهای سازمان جهانی بهداشت حاکی از آن است که آمار ابتلا به دمانس (زوال عقل) به شکل هشداردهنده‌ای رو به فزونی است و تا سال ۲۰۳۰ میلادی شمار مبتلایان ۴۰ درصد بیشتر می‌شوند.

 1400/07/02 03:17
🔺 تلاش‌های شهرداری برای واکسیناسیون در آستانه بازگشایی مدارس

🔺 تلاش‌های شهرداری برای واکسیناسیون در آستانه بازگشایی مدارس 9

🔹 شهردار تهران درباره اقدامات شهرداری در آستانه بازگشایی مدارس پس از پایان واکسیناسیون دانش آموزان و دانشجویان گفت: مهمترین اقدامات شهرداری ناظر به حوزه حمل و نقل عمومی و تسهیل در جابه جایی این قشر از جامعه است.

 1400/07/01 15:44
🔺 بهره‌گیری از فناوری‌های نوین در تسریع رسیدگی به درخواست‌های مشمولان

🔺 بهره‌گیری از فناوری‌های نوین در تسریع رسیدگی به درخواست‌های مشمولان 5

🔹 رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی با بیان اینکه به کارگیری فناوری‌های نوین در خدمات‌رسانی از اولویت‌های سازمان وظیفه عمومی ناجا است، گفت : مشمولان می‌توانند اینترنتی درخواست‌های خود در زمینه خروج از کشور، ثبت معافیت تحصیلی و غیره را پیگیری کنند.

 1400/07/01 11:57
🔺 ضرر واکسن نزدن بسیار سنگین‌تر از واکسن زدن/ واکسیناسیون کرونا به در خانه‌ مردم رود

🔺 ضرر واکسن نزدن بسیار سنگین‌تر از واکسن زدن/ واکسیناسیون کرونا به در خانه‌ مردم رود 10

🔹 رییس کمیته کشوری اپیدمیولوژی کرونا با تاکید بر ضرورت تبیین اهمیت واکسیناسیون کرونا برای مردم، اقدامات گروه‌های معدود مخالف واکسن را تشویش اذهان عمومی خواند و گفت: ضرر واکسن نزدن خیلی خیلی سنگین‌تر از واکسن زدن است و در این زمینه باید اعتماد مردم جلب شود.

 1400/07/01 10:58
🔺 دستگیری عوامل انتشار اخبار کذب علیه موسسه رهگشا

🔺 دستگیری عوامل انتشار اخبار کذب علیه موسسه رهگشا 5

🔹 معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور گفت: باتوجه به اینکه درسال ۱۳۹۶ برگ سبز سندخودرو به عنوان سند رسمی مالکیت مطرح شد، عده ای در فضای مجازی علیه موسسه رهگشا اتهاماتی کذبی را منتشر کردند و منتشرکنندگان طی اقداماتی شناسایی و دستگیر شدند.

 1400/07/01 10:28

🔺 در آغوش گرفتن کودکان توسط راننده تخلف است/ برخورد پلیس با عدم رعایت پروتکلهای بهداشتی در تاکسی و اتوبوس 12

🔹 جانشین پلیس راهور تهران بزرگ از تشکیل تیمهای تخصصی به صورت محسوس و نامحسوس برای برخورد با تخلفاتی خبر داد که منجر به حواس پرتی راننده شده یا تشدیدکننده خسارات و جراحات در سطح شهر تهران هستند.

 1400/07/01 09:44
🔺 چالش خانواده‌ها با آغاز سال تحصیلی؛ چرا فرزندم انگیزه‌ای برای درس خواندن ندارد؟

🔺 چالش خانواده‌ها با آغاز سال تحصیلی؛ چرا فرزندم انگیزه‌ای برای درس خواندن ندارد؟ 5

🔹 یک روانشناس با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید، گفت: بی‌انگیزه شدن دانش آموزان برای درس خواندن به خاطر نداشتن اهداف درست است. والدین باید در این راستا با فرزندان خود صحبت کنند و از اهدافشان آگاه باشند. تعیین اهداف کوتاه و بلند مدت منجر به این می‌شود که افراد برای رسیدن به اهداف خود برنامه ریزی کرده و اینگونه انگیزه‌ای برایشان ایجاد خواهد شد.

 1400/07/01 09:14
🔺 شایعه ترور فرماندار احتمالی و ادعایی دلگان تکذیب شد

🔺 شایعه ترور فرماندار احتمالی و ادعایی دلگان تکذیب شد 14

🔹 فرماندار دلگان هر گونه شایعه در خصوص قتل فرماندار ادعایی دلگان از سوی گروهکهای معاند را تکذیب کرد و گفت: ۲ نفر به علت اختلاف شخصی در یکی از روستاهای دلگان با هم درگیر که درنتیجه یکی مقتول و دیگری قاتل شده و خودکشی کرده است.

 1400/06/31 23:15
🔺 افزایش بخش‌های زنان و زایمان با توجه به سیاست‌های جمعیتی

🔺 افزایش بخش‌های زنان و زایمان با توجه به سیاست‌های جمعیتی 5

🔹 معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: با توجه به سیاست‌های جمعیتی باید مسائل پزشکی از جمله سونوگرافی و افزایش بخش‌های زنان و زایمان مورد توجه قرار بگیرد زیرا این اقدامات تأثیر بالایی در این سیاست دارد.

 1400/06/31 21:06
🔺 دستگیری عاملان توزیع گوشت الاغ و اسب در جنوب پایتخت

🔺 دستگیری عاملان توزیع گوشت الاغ و اسب در جنوب پایتخت 7

🔹 معاون نظارت بر اماکن عمومی پایتخت اعلام کرد: عاملان ذبح و توزیع گوشت الاغ و اسب در یکی از دامداری‌های مناطق جنوبی دستگیر و در بازرسی از این دامداری ۱۰ رأس اسب، یک رأس الاغ، یک لاشه اسب ذبح شده و ۵۰ کیلو گرم گوشت الاغ کشف شد.

 1400/06/31 20:57

🔺 پیرمرد‌های تنها طعمه زن جوان برای سرقت/ توهین به ماموران پلیس در فضای مجازی/ ذبح اسب و الاغ در دامداری اطراف تهران 19

🔹 در بسته خبری «آژیر» امروز از جزئیات پیرمرد‌های تنها طعمه زن جوان برای سرقت تا شناسایی مخفیگاه توزیع کننده کریستال و تریاک در جنوب کشور مطلع خواهید شد.

 1400/06/31 20:36
🔺 بهره برداری از مراکز و امکانات جدید واکسیناسیون شهرداری تهران

🔺 بهره برداری از مراکز و امکانات جدید واکسیناسیون شهرداری تهران 8

🔹 ستاد مدیریت بحران کرونا شهرداری تهران تشکیل و مقرر شد مراکز جدید واکسیناسیون شهرداری تهران در قالب ۱۳ مرکز ثابت، ۳ مرکز خودرویی و ۱۰ مرکز سیار روز پنج شنبه اول مهرماه با حضور شهردار تهران مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

 1400/06/31 19:51
🔺 برای حجاب، برنامه‌ها باید از ادارات و دانشگاه‌ها آغاز شوند

🔺 برای حجاب، برنامه‌ها باید از ادارات و دانشگاه‌ها آغاز شوند 7

🔹 معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در خصوص اقدامات لازم برای بهبود وضعیت حجاب زنان گفت: مصوبه و بخشنامه کم نداریم اما اجرایی نمی‌شوند. برای حجاب باید اجرای برنامه‌ها از ادارات و دانشگاه‌ها آغاز شوند؛ اینکه کارمندی تعهد کرده است اما قوانین را رعایت نمی‌کند، نشان از کم‌کاری ما است.

 1400/06/31 19:32
🔺 توزیع ۴۰۰ هزار دُز واکسن آنفلوانزا در داروخانه‌ها

🔺 توزیع ۴۰۰ هزار دُز واکسن آنفلوانزا در داروخانه‌ها 8

🔹 مدیر کل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو از توزیع ۴۰۰ هزار دُز واکسن سه ظرفیتی آنفلوآنزا در داروخانه‌های کشور خبر داد و گفت: مردم می توانند این واکسن را با مبلغ ۱۵۵ هزار تومان از داروخانه‌ها تهیه کنند.

 1400/06/31 17:52
فرهنگی و هنری
🔺 روایت جبهه‌های نبرد؛ از کربلا تا هویزه

🔺 روایت جبهه‌های نبرد؛ از کربلا تا هویزه 7

🔹 همزمان با هفته دفاع مقدس و همزمانی آن با ایام اربعین سالار شهیدان، حال و هوای بیشتر برنامه‌های پیش روی صدا و سیمای جمهوری اسلامی به موضوعات مرتبط با جبهه‌های نبردِ حق، علیه باطل، از کربلا تا هویزه اختصاص یافته است.

 1400/07/01 17:01

🔺 نمایشگاه مجازی «دفاع مقدس» طراحی و رونمائی شد 10

🔹 نمایشگاه مجازی «عکس دفاع مقدس» از سوی رایزنی فرهنگی ایران در ژاپن و با همکاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و ادارات کل همکاری‌های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور طراحی و در قالب گالری‌های متنوع و مختلف ارائه شد.

 1400/07/01 13:37

🔺 اولویت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با هنرمندان تجسمی مشخص شد 17

🔹 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه ظرفیت‌های قابل توجهی در حوزه اقتصاد هنر وجود دارد، گفت:« ایران جزو کشورهای مطرح و دارای جایگاه بالا در تولید آثار هنری است، بنابراین در بخش اقتصاد هنر هم باید به این رتبه برسیم و تلاش ما بر این است که بازارهای جهانی را بدست بیاوریم.»

 1400/07/01 13:13
🔺 توسعه فرهنگ کتاب شنیداری، یک ضرورت اعلام نشده است

🔺 توسعه فرهنگ کتاب شنیداری، یک ضرورت اعلام نشده است 4

🔹 نویسندگان و هنرمندان، در نشست رونمایی کتاب‌های صوتی انتشارات سوره مهر، به مناسبت هفته دفاع مقدس، با اشاره بر اهمیت تولید کتاب صوتی در جامعه امروز، توسعه فرهنگ کتاب شنیداری، یک ضرورت اعلام نشده در کشور دانستند.

 1400/07/01 09:34
🔺 پخش فیلم‌های دفاع مقدسی در شروع پائیز/«افق» و «ویلایی‌ها» روی آنتن

🔺 پخش فیلم‌های دفاع مقدسی در شروع پائیز/«افق» و «ویلایی‌ها» روی آنتن 13

🔹  در روزهای ابتدایی هفته دفاع مقدس و شروع پاییز با فیلم‌های سینمایی شبکه‌های سیما شامل «گذرگاه»، «روبان قرمز»،‌ «حمله به اچ ۳» و «ویلایی‌ها»؛ از جمله آثار حوزه دفاع مقدسی، همراه باشید.

 1400/07/01 08:06
🔺 موافقت اصولی ۱۱۳ پرونده ساخت اماکن اقامتی و پذیرایی در تهران صادر شد

🔺 موافقت اصولی ۱۱۳ پرونده ساخت اماکن اقامتی و پذیرایی در تهران صادر شد 5

🔹 معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران اعلام کرد که در ۶ ماهه نخست امسال، موافقت اصولی ۱۱۳ پرونده ساخت یا تبدیل واحدها به اماکن اقامتی و پذیرایی در کمیته فنی این معاونت صادر شد.

 1400/07/01 08:00
🔺 پاییز را با کدام نمایشگاه‌ها آغاز کنیم؟

🔺 پاییز را با کدام نمایشگاه‌ها آغاز کنیم؟ 10

🔹 با خارج شدن شهر تهران از وضعیت قرمز بیشتر گالری‌ها در کنار بازدید مجازی‌ای که در نظر گرفته‌اند، به صورت حضوری نیز پذیرای بازدیدکنندگان هستند. اگر قصد دارید تا در آخر هفته به بازدید از نمایشگاه‌های هنری گروهی و انفرادی بروید، گزارش ایسنا اطلاعات اولیه ای را در اختیارتان می گذارد.

 1400/07/01 00:09
🔺 ۲۳ سینمای بدحساب، موقتا تعطیل شدند

🔺 ۲۳ سینمای بدحساب، موقتا تعطیل شدند 8

🔹 دبیر شورای صنفی نمایش، گفت: مطابق مصوبه شورای صنفی نمایش، با توجه به بدحسابی ۲۳ سینما با شرکت‌های پخش، علی رغم تذکر داده شده دسترسی فروش آنان از طریق سامانه مدیریت فروش و اکران(سمفا) قطع شد تا پس از تسویه حساب با شرکت‌های پخش، مجددا وصل شود. 

 1400/07/01 00:01
ورزشی
🔺 اسکوچیچ: ایرانی‌ها دیوانه فوتبال هستند

🔺 اسکوچیچ: ایرانی‌ها دیوانه فوتبال هستند

🔹 سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در مصاحبه با روزنامه کروات «نووی‌لیست» چاپ ریکا گفت: ایرانی ها با فوتبال زندگی می‌کنند و بهتر است بگویم دیوانه فوتبال هستند، آنها با بردها می‌خندند و با شکست‌ها ناراحت می‌شوند و اشک می‌ریزند.

 1400/07/02 12:00
🔺 حسن‌زاده: می‌خواهیم نگاه مردم جهان را به فوتسال ایران تغییر دهیم

🔺 حسن‌زاده: می‌خواهیم نگاه مردم جهان را به فوتسال ایران تغییر دهیم 5

🔹 کاپیتان تیم ملی فوتسال کشورمان گفت: سوم شدن ما در جهان نشان می‌دهد که ما در مقایسه با تیم‌های دیگر در چه وضعیتی هستیم. ما اینجا هستیم تا دیدگاه مردم نسبت به ما تغییر کند. ما می خواهیم نظر مردم را نسبت به تیم های آسیایی و به ویژه ایران تغییر دهیم.

 1400/07/01 20:37

🔺 نویدکیا: بازی دوستانه با پرسپولیس به کم شدن تنش‌ها کمک می‌کند/ خود شیرینی را کنار بگذاریم تا هواداران از فوتبال لذت ببرند 13

🔹 سرمربی تیم فوتبال سپاهان می‌گوید که مربیان، مدیران و سرپرست تیم‌ها باید خود شیرینی برای هواداران را کنار بگذارند تا مردم از فوتبال لذت ببرند.

 1400/07/01 18:17
🔺 سرمربی تیم‌ملی پارابدمینتون: به دنبال کسب بهترین نتیجه در بحرین هستیم

🔺 سرمربی تیم‌ملی پارابدمینتون: به دنبال کسب بهترین نتیجه در بحرین هستیم 5

🔹 سرمربی تیم‌ملی پارابدمینتون مردان ایران گفت: هرچند هنوز شناخت دقیقی از حریفان نداریم و با توجه به برگزاری اردو و آمادگی بازیکنان به دنبال کسب بهترین نتیجه در مسابقه‌های آسیایی در بحرین هستیم.

 1400/07/01 07:26
🔺 ساعی: نمی خواستیم در این شرایط مربی دیگری را قربانی کنیم/ نمی توانستم با عسکری کار کنم

🔺 ساعی: نمی خواستیم در این شرایط مربی دیگری را قربانی کنیم/ نمی توانستم با عسکری کار کنم 16

🔹 عضو کمیته فنی فدراسیون تکواندو، با تاکید بر اینکه با توجه به زمان کم تا رویدادهای پیش رو، بهترین تصمیم ادامه کار فریبرز عسکری بود، گفت: نمی خواستیم در چنین شرایطی مربی دیگری را قربانی کنیم.

 1400/07/01 03:38
🔺 «مجیدی» با شکایت پرسپولیس از فعالیت ورزشی محروم نشده است

🔺 «مجیدی» با شکایت پرسپولیس از فعالیت ورزشی محروم نشده است 8

🔹 معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس گفت: پس از انتشار آرای جدید کمیته اخلاق، برخی برخلاف واقع ادعا کردند که «فرهاد مجیدی» سرمربی استقلال به علت شکایت باشگاه پرسپولیس به کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال از هر نوع فعالیت ورزشی محروم شده است.

 1400/06/31 22:48
🔺 علی نژاد: فدراسیونهای ورزشی در اجرای قانون کوشا باشند

🔺 علی نژاد: فدراسیونهای ورزشی در اجرای قانون کوشا باشند 5

🔹 معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان موفقیت‌های کسب شده در رویدادهای بزرگ ورزشی از جمله المپیک و پارالمپیک را حاصل تلاش و همکاری تمامی خانواده ورزش به ویژه همکاران پرتلاش در فدراسیون‌ها دانست.

 1400/06/31 22:46
🔺 پاشازاده: در استقلال مسوولیت تازه‌ای به من محول نشده‌است

🔺 پاشازاده: در استقلال مسوولیت تازه‌ای به من محول نشده‌است 10

🔹 معاون ورزشی باشگاه استقلال با تکذیب شایعات سرپرستی موقت وی در این باشگاه، گفت: از شنیدن خبر محرومیت فرهاد مجیدی شوکه شدیم، باشگاه استقلال فردا به صورت ویژه پیگیر محرومیت فرهاد مجیدی خواهد بود و این موضوع را با جدیت دنبال می‌کنیم.

 1400/06/31 20:37

🔺 اعلام فهرست پردرآمدترین ورزشکاران جهان از سوی «فوربس»؛ مک‌گرگور بالاتر از رونالدو و مسی/ یک ورزشکار ایرانی‌الاصل در جمع 20 نفر اول 16

🔹 در رده‌بندی ورزشکاران دارای بیشترین درآمد سالانه، ورزشکار ایرلندی رشته هنرهای رزمی مختلط بالاتر دو ستاره سرشناس فوتبال جهان قرار گرفت.

 1400/06/31 18:18
علمی

🔺 انتشار نشریه "توانبخشی و سلامت" توسط دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی 9

🔹 اولین شماره فصل‌نامه «توانبخشی و سلامت»،توسط کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی و به‌ منظور بررسی موضوع‌ها و محورهای گوناگون علمی و اجتماعی در حوزه "توانبخشی و سلامت"، منتشر شد.

 1400/07/02 11:46
🔺 مشکل مالی؛ مهم‌ترین دلیل انصراف از درمان بیماران مبتلا به دیابت

🔺 مشکل مالی؛ مهم‌ترین دلیل انصراف از درمان بیماران مبتلا به دیابت 16

🔹 نتایج یک مطالعه بر روی ۱۱۳۹ بیمار مبتلا به دیابت نوع دو نشان داد که ۴۵ درصد از بیماران، از درمان انصراف داده‌اند و مهم‌ترین دلیل انصراف از درمان، موانع مالی ناشی از هزینه‌های درمان بیماری بوده است.

 1400/07/02 10:28

🔺 توافق سه‌جانبه آکس؛ پیام‌ها و پیامدها 9

🔹 ایالات متحده، انگلیس و استرالیا، پنجشنبه گذشته (۱۶ سپتامبر-۲۵ شهریور) خبر توافق سه‌جانبه «آکِس» را علنی کردند. طبق این توافق، استرالیا اجازه می‌یابد برای اولین‌بار از فناوری و توانایی ساخت زیردریایی با نیروی محرکه هسته‌ای استفاده کند.

 1400/07/01 14:00
بین الملل
🔺 بررسی هزینه سیاست های سعودی در منطقه و یمن

🔺 بررسی هزینه سیاست های سعودی در منطقه و یمن 5

🔹 از زمانی که "محمد بن سلمان" در سال ۲۰۱۵ ولیعهد عربستان شد، در تلاش برای قبضه قدرت، جنگ یمن را به راه انداخت تا ضمن گرفتن زهر چشم از شاهزادگان سعودی، قدرت خود را تثبیت کند، ولی تصور نمی کرد که جنگ تا امروز طول بکشد، حالا اما این سوال مطرح است که سیاست های چقدر برای ریاض هزینه داشته است؟

 1400/07/02 11:22
🔺 تاکید امیرعبداللهیان بر حفظ صلح در افغانستان با تشکیل دولتی فراگیر

🔺 تاکید امیرعبداللهیان بر حفظ صلح در افغانستان با تشکیل دولتی فراگیر 7

🔹 وزیر امور خارجه کشورمان درباره موضع ایران در قبال تحولات افغانستان گفت: موضع اصولی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر اینکه صلح و ثبات در افغانستان تنها در سایه تشکیل دولتی کاملا فراگیر با مشارکت همه اقوام تامین خواهد شد، نشان دهنده صحیح بودن این موضع است.

 1400/07/02 11:14
🔺 کره شمالی: درخواست اعلامیه پایان جنگ کره، نابه هنگام است/شرط خواهر کیم برای مذاکره با سئول

🔺 کره شمالی: درخواست اعلامیه پایان جنگ کره، نابه هنگام است/شرط خواهر کیم برای مذاکره با سئول 11

🔹 خبرگزاری رسمی کره شمالی امروز (جمعه) از قول معاون وزیر خارجه این کشور گزارش کرد، درخواست کره جنوبی برای اعلام پایان جنگ دو کره از آنجا که هیچ تضمینی برای توقف رویکرد خصمانه آمریکا در قبال پیونگ یانگ وجود ندارد، نا به هنگام و بی موقع است.

 1400/07/02 09:40
🔺 طالبان: منتظر جواب سازمان ملل درباره تعیین سفیریم/روسیه می‌تواند بین ما و سازمان ملل میانجی شود

🔺 طالبان: منتظر جواب سازمان ملل درباره تعیین سفیریم/روسیه می‌تواند بین ما و سازمان ملل میانجی شود 12

🔹 معاون وزیر فرهنگ و اطلاع‌رسانی طالبان در مصاحبه‌ای گفت، این گروه منتظر دریافت پاسخ از سازمان ملل درباره انتصاب سهیل شاهین به عنوان نماینده دائم طالبان افغانستان در این نهاد بین‌المللی است.

 1400/07/02 09:22
🔺 صبح و خبر؛ گفتگوی عبداللهیان با گوترش و بحران گرسنگی در افغانستان

🔺 صبح و خبر؛ گفتگوی عبداللهیان با گوترش و بحران گرسنگی در افغانستان 5

🔹 گفتگوی ۵۰ دقیقه‌ای وزیرخارجه ایران و دبیرکل سازمان ملل، هشدار سازمان ملل درباره بحران گرسنگی در افغانستان و جنگ آمریکا در سومالی به بهانه مبارزه با تروریسم، از مهم‌ترین خبر‌ها در ۱۴ ساعت گذشته بود.

 1400/07/02 09:00
🔺 دبیر کل سازمان ملل: تغییرات اقلیمی خطر درگیری ها را افزایش می دهد

🔺 دبیر کل سازمان ملل: تغییرات اقلیمی خطر درگیری ها را افزایش می دهد 6

🔹 آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل اعلام کرد تغییرات اقلیمی( آب و هوایی) می تواند تنش های موجود در کشورهایی را که متکی به منابع طبیعی درحال اتمام هستند، افزایش دهد و خطر درگیری های خشونت آمیز را تشدید کند.

 1400/07/01 23:00
🔺 استعفای نماینده بایدن در امورهائیتی دراعتراض به رفتار غیرانسانی آمریکا

🔺 استعفای نماینده بایدن در امورهائیتی دراعتراض به رفتار غیرانسانی آمریکا 7

🔹 دانیل فوت نماینده ویژه آمریکا در امور هائیتی، با ارائه استعفا نامه خود به آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد با تصمیم غیرانسانی و مخرب آمریکا برای اخراج هزاران پناهنده هائیتی از مرز آمریکا و مکزیک مشارکت نخواهد کرد.

 1400/07/01 20:46

🔺 آمار هفتگی بیکاری در آمریکا برای هفته دوم افزایش داشت 7

🔹 براساس اطلاعاتی که وزارت کار آمریکا روز پنجشنبه منتشر کرد آمار هفتگی نرخ بیکاری در آمریکا در نیمه سپتامبر، بار دیگر و برای دومین هفته متوالی افزایش پیدا کرد و تحلیلگران را که منتظرکاهش بودند، متعجب کرد.

 1400/07/01 18:29
🔺 اتحادیه اروپا: اعضای برجام درباره ازسرگیری سریع مذاکرات اتفاق نظردارند

🔺 اتحادیه اروپا: اعضای برجام درباره ازسرگیری سریع مذاکرات اتفاق نظردارند 5

🔹 معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا که ریاست نشست کمیسیون مشترک برجام را برعهده دارد، گفت که اعضای این توافق و آمریکا درباره ضرورت ازسرگیری سریع مذاکرات وین، از نقطه‌ای که در دور ششم به پایان رسید، اتفاق نظر دارند.

 1400/07/01 18:21

🔺 بشاره خواستار آزاد کردن پول دولت فلسطین شد 6

🔹 وزیر دارایی دولت تشکیلات خودگردان فلسطین به نمایندگان کشور‌ها و اهداکنندگان کمک‌ها به فلسطین اطلاع داد که احتمالا وضعیت مالی در دوره آینده پیچیده‌تر خواهد شد، مگر اینکه اسرائیل بودجه دولت فلسطینی را که در اختیار دارد، آزاد کند.

 1400/07/01 17:36
🔺 کره جنوبی از دادن انگیزه به کره شمالی و تلاش برای تبدیل آتش‌بس به صلح دائمی گفت

🔺 کره جنوبی از دادن انگیزه به کره شمالی و تلاش برای تبدیل آتش‌بس به صلح دائمی گفت 5

🔹 وزیر خارجه کره جنوبی گفت باید آمریکا و کره جنوبی به جد در ارائه‌ انگیزه‌ها و بسته‌های ترغیب‌کننده مشروط به کره شمالی جهت بازگرداندن آن به مذاکرات خلع سلاح هسته‌ای بازنگری کنند.

 1400/07/01 16:57
🔺 الاخبار: موافقت بن زاید با سرمایه گذاری حریری در امارات برای پرداخت بدهی‌هایش به عربستان

🔺 الاخبار: موافقت بن زاید با سرمایه گذاری حریری در امارات برای پرداخت بدهی‌هایش به عربستان 5

🔹 یک روزنامه لبنانی با اشاره به بدهی‌های سنگین سعد حریری، نخست وزیر سابق لبنان به بانک‌های عربستانی که امکان تسویه آنها حتی با فروش دارایی‌هایش در عربستان وجود ندارد، از موافقت ولیعهد امارات با اقامت و اعطای فرصت سرمایه‌گذاری به او در این کشور جهت کسب درآمد و بازپرداخت بدهی‌هایش به عربستان نوشت.

 1400/07/01 15:52

🔺 از دیپلماسی پویای ایران در نیویورک تا تاکید بر لزوم خروج آمریکا از عراق 10

🔹 دیپلماسی پویای ایران در نیویورک، تقدیر رئیس صلیب سرخ از میزبانی ایران از آوارگان افغان و درخواست مقام عراقی برای تعیین جدول زمانی برای خروج نظامیان آمریکایی از مهم‌ترین رویداد‌های غرب آسیا بود.

 1400/07/01 12:01
🔺 لاوروف: انگلیس از ماجراجویی در نزدیکی مرزهای روسیه دست بردارد

🔺 لاوروف: انگلیس از ماجراجویی در نزدیکی مرزهای روسیه دست بردارد 9

🔹 «سرگئی لاوروف» وزیر امورخارجه روسیه در دیدار با «لیز تراس» همتای انگلیسی خود از آنچه که «ماجراجویی انگلیس در نزدیکی مرزهای روسیه و نیز رفتار غیرمسئولانه لندن در قبال مسکو» خواند، انتقاد کرد.

 1400/07/01 11:27
🔺 جانسون درباره نزدیک شدن به نقطه حیاتی در بحران اقلیمی هشدار داد

🔺 جانسون درباره نزدیک شدن به نقطه حیاتی در بحران اقلیمی هشدار داد 12

🔹 نخست وزیر انگلیس با ایراد سخنانی در هفتاد و ششمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد هشدار داد که تغییرات آب و هوایی در حال نزدیک شدن به نقطه حیاتی است و جامعه جهانی باید مسئولیت خود را درقبال این بحران را جدی بگیرد.

 1400/07/01 10:56
🔺 نشست مجازی مدیرکل امور اتباع و مهاجرین با نمایندگان اتحادیه اروپا

🔺 نشست مجازی مدیرکل امور اتباع و مهاجرین با نمایندگان اتحادیه اروپا 13

🔹 نشست مجازی مهدی محمودی مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور با نمایندگان اتحادیه اروپا با هدف افزایش حمایت و مساعدت های کشورهای اروپایی درخصوص تخصیص منابع مالی برای پناهندگان برگزار شد.

 1400/06/31 19:17
🔺 آلودگی هوا عامل مرگ زودرس هفت میلیون انسان در سال است

🔺 آلودگی هوا عامل مرگ زودرس هفت میلیون انسان در سال است 10

🔹 سازمان جهانی بهداشت روز چهارشنبه به مناسبت ۲۲ سپتامبر (۳۱ شهریور ماه) روز جهانی بدون خودرو با تقویت شیوه نامه هایش برای حفظ کیفیت هوا اعلام کرد که آلودگی هوا اکنون از بزرگ ترین تهدیدهای زیست محیطی علیه بهداشت نوع بشر به شمار می رود که موجب مرگ زودرس سالانه هفت میلیون انسان می شود.

 1400/06/31 18:22
روزنامه 14000701

روزنامه 14000701 7

 1400/07/01 07:05
سرخط خبر جدیدترین و آخرین اخبار ������������ �� ��������| خبرخوان ������������ �� ��������

تاریخچه خبر جدیدترین و آخرین اخبار ������������ �� ��������| خبرخوان ������������ �� ��������

تصاویر خبری جدیدترین و آخرین اخبار ������������ �� ��������| خبرخوان ������������ �� ��������
🔺 حال نزار بازار ۹۰۰ ساله کرمان به جرم نداشتن پاخور ملس
🔺 ۳۱ هزار نفر تاکنون به عراق رفته‌اند
🔺 زمین‌خواری گسترده جنوب مشهد در خانه ملت بررسی می‌شود
🔺 اسکوچیچ: ایرانی‌ها دیوانه فوتبال هستند
🔺 بارقه امید در تولیدکنندگان در همراهی قوای مقننه و قضاییه با دولت جهادی
🔺 بررسی هزینه سیاست های سعودی در منطقه و یمن
🔺 تاکید امیرعبداللهیان بر حفظ صلح در افغانستان با تشکیل دولتی فراگیر
🔺 افتتاح پروژه‌های عمرانی در ستاد ارتش
🔺 واردات قطعات توسط خودروسازان به شرکت های داخلی ضربه زده است
🔺 حرکت بورس به کدام سمت خواهد بود
🔺 کیفیت هوای ناسالم برای گروه‌های حساس در تهران
🔺 مشکل مالی؛ مهم‌ترین دلیل انصراف از درمان بیماران مبتلا به دیابت
popup