Loading fehamnews خبر فهام

سیاسی

🔺 کنار کشیدن نامزدها سبد رای اصولگرایان را به سمت گزینه واحد نمی‌برد

🔺 کنار کشیدن نامزدها سبد رای اصولگرایان را به سمت گزینه واحد نمی‌برد 4

 1399/12/15 10:57

🔹 فعال سیاسی در توضیح آرایش گروه‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰، با بیان اینکه اختلافات اصولگرایان با وحدت‌های صوری برطرف نمی‌شود، گفت: ممکن است نامزدهای اصولگرای انتخابات ریاست جمهوری روزهای آخر به نفع یک نفر کنار بروند، اما لزوما آرای آنها به سبد داوطلب واحد سرازیر نمی‌شود.

اقتصادی

🔺 مسکن رکود دارد اما بورس ندارد

🔺 مسکن رکود دارد اما بورس ندارد 17

🔹 یک کارشناس اقتصاد مسکن با بیان اینکه بازار سرمایه همانند مسکن تابع رکود نیست و بر اساس شرایط تجارت و سرمایه گذاری، بالا و پایین می شود گفت: بعید است پس از انتخابات ریاست جمهوری تغییر محسوسی در حوزه معاملات و قیمت مسکن رخ دهد و افت ۱ تا ۲ درصد نرخها به معنای کاهش قیمت ملک نیست بلکه به معنای کاهش تقاضا است.

 1399/10/30 12:55
جهش و رکوردشکنی سهام آمریکا

جهش و رکوردشکنی سهام آمریکا 19

🔹 سهام آمریکا در پایان معاملات روز پنجشنبه به دنبال تایید پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا توسط کنگره، با نادیده گرفتن اعتراضات طرفداران ترامپ جهش کردند.

 1399/10/19 10:46
واکنش احتمالی بورس ایران به آشوب های آمریکا

واکنش احتمالی بورس ایران به آشوب های آمریکا 27

🔹 دوهفته مانده به پایان دوره ریاست جمهوری ترامپ در ایالات متحده وی با فراخوان حامیانش در واشنگتن و با ارائه یک سخنرانی در رد انتخابات برگزار شده ریاست جمهوری، زمینه ساز یورش طرفدارانش به کنگره آمریکا شد. اتفاقی که هرچند بی سابقه بود اما نه تنها تاثیری در بازار جهانی بورس نگذاشت بلکه اکثر بورس ها روند صعودی خود را حفظ کردند، در این راستا یک کارشناس بازار سرمایه بر این باور است که آشوب های ایجاد شده در آمریکا، روی بورس ایران نیز تاثیرگذار نخواهد بود.

 1399/10/18 13:23
پادکست / از انتظار واکسن کرونا تا تغییر قانون انتخابات

پادکست / از انتظار واکسن کرونا تا تغییر قانون انتخابات 35

🔹 در دهمین قسمت از پادکست رادیوایسنا و در حالی که نخستین هفته زمستان امسال را با امید ساخت واکسن و پایین آمدن آمار کرونا و همزمان، بیم شیوع گونه جدید ویروس و نرسیدن واکسن به دست ما، سرد و نیمه‌ابری شروع کرده‌ایم، درباره هشتگ «واکسن بخرید»، تغییر قانون انتخابات ریاست جمهوری در مجلس و آلودگی هوای تهران کمی گپ و گفت می‌کنیم.

 1399/10/05 16:29

اجتماعی و حوادث

🔺 چرا باید منتقد جدی حسن روحانی بود؟ /روحانی به واعظی، واعظی به نوبخت و نوبخت به خودش ارجاع داد! /پیشنهاد رسالت برای رئیس جمهور آینده؛ سند تحول قوه مجریه! 6

🔹 هرگونه تجمع تبلیغاتی- انتخاباتی ممنوع، ناطق‌نوری به صحنه می‌آید؟، چرا در مناطق خطرناک تهران همچنان آپارتمان می‌سازند؟، قالیباف؛ رئیس مجلس یا فرمانده؟، عملیات فریب در پرونده جنجالی، بازار خودرو به کجا می‌رود؟، فراکسیون مستقلین و ایستادگی‌شان مقابل اکثریت، ممنوعیت معاملات «رمزارز» در ایران، سایه افسردگی سیاسی بر انتخابات، مسئولیت متقابل شهروندان و حکومت در انتخابات ۱۴۰۰، دستور ساماندهی وضعیت «کولبری» و «سوخت بری» و چرا همه ما باید «ساسی مانکن» را ریپورت کنیم؟ از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.

 1399/12/13 05:18
🔺 جناب عنابستانی! استعفا استعفا/۲ برابر کردن یارانه دردی از مردم دوا نمی‌کند/از بزرگنمایی فساد تا کوچک‌انگاری تهدید!

🔺 جناب عنابستانی! استعفا استعفا/۲ برابر کردن یارانه دردی از مردم دوا نمی‌کند/از بزرگنمایی فساد تا کوچک‌انگاری تهدید! 18

🔹 عذر بدتر از گناه نماینده، اشاره وزیر نفت به وجود افراد فراقانونی برای کاهش تولید، درباره «تن‌هایی استراتژیک»، برجام، انتخابات، اصولگرایان، زیست شبانه پیشکش، زیست روزانه را دریابید، یک‌- هیچ به‌نفع جنگل‌خواران، غایبان اجماع یا نامزد‌های ۱۴۰۰؟، بایدن به دنبال حذف پسر سلمان؟، اعتراضات لبنان به نفع کیست؟، حبس و رد مال مجازات مهدی جهانگیری و تهران، میزبان طالبان از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.

 1399/11/08 04:08
در برابر خودکشی نوجوانان چه باید کرد؟ /تعیین تکلیف برای نیرو‌های مسلح جزو وظایف مجلس است؟! / ‏ابهام بیشتر برای شرایط نامزدی ریاست جمهوری

در برابر خودکشی نوجوانان چه باید کرد؟ /تعیین تکلیف برای نیرو‌های مسلح جزو وظایف مجلس است؟! / ‏ابهام بیشتر برای شرایط نامزدی ریاست جمهوری 32

🔹 چند درصد مردم از کلانشهر‌ها به شهر‌های جدید رفتند؟، علی کریمی و حمله به دژ فدراسیون فوتبال، تلاش‌ها برای حمایت از یک ‏کاندیدای زن در انتخابات ۱۴۰۰، شکست سیاست سعودی، مقصد بعدی زمین‌خواران، سرنوشت شیرین نجفی و همدستان زم، ‏ماجرای ورود ویروس جهش‌یافته به کردستان، اقتدار پهپادی ارتش با نمایش صد‌ها فروند پهپاد، پرونده عیسی شریفی در دیوان ‏عالی‌کشور، خودکشی نوجوانی دیگر و کارت زرد ایران به کره از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی ‏روزنامه‌های امروز شده است. ‏

 1399/10/17 05:09
قانون اساسی و بازنگری آن! /‏مراقب روز‌های پایانی نتانیاهو باشیم! / ‏ترامپ دنبال براندازی است؟

قانون اساسی و بازنگری آن! /‏مراقب روز‌های پایانی نتانیاهو باشیم! / ‏ترامپ دنبال براندازی است؟ 24

🔹 صف‌آرایی موافقان و مخالفان ‏FATF، جزئیات تازه از حمله بزرگ هکر‌ها به آمریکا، پول ساخت هزار سانتریفیوژ آی‌آر‌۶ را چه ‏کسی می‌دهد؟، شکنندگی اقتصاد و انتخابات ۱۴۰۰، داعش در پوشش هوادار؛ تلویزیون چه چیزی می‌خواهد؟، انتقاد روحانی از ‏تفسیر قانون اساسی توسط شورای نگهبان، ویروس کرونا ۴۰۰ روزه شد، پایان پاییز با تورم ٣٠/٥ درصدی و ترمیم حقوق ‏پرستاران از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است. ‏

 1399/10/02 04:51

آثار لغو تحریم ها/تحلیل محمدرضا باهنر از سخنان روز گذشته رهبر انقلاب/ انتخابات ۱۴۰۰ و چالش کووید-۱۹ 27

🔹 جنجال‌های ادامه‌دار تلویزیون ایران، سرنوشت مبهم لایحه بودجه 1400، اصلاحات با لاريجاني نمي‌آيد؟، مجلس با روحانی چه می‌کند؟، رایزنی‌های برجامی بایدن از زاویه ترامپ!، نگرانی از صعود دوباره ویروس سر به زیر شده با دورهمی‌های یلدایی و مطالبه مهم رهبر انقلاب از رئیس جمهور و روسای قوا از مواردی است که موضوع گزارش های خبری وتحلیلی روزنامه های امروز شده است.

 1399/09/27 03:07

بین المللی

🔺 ترامپ به حضور احتمالی‌اش در انتخابات ۲۰۲۴ اشاره کرد 8

🔹 رئيس جمهور سابق آمريکا با اشاره غیرمستقیم به احتمال نامزدیش در انتخابات ریاست جمهوری آینده گفت، آماده ام آنان را برای بار سوم شکست دهم.

 1399/12/11 02:32
🔺 سرنوشت بولسونارو در دستان پارلمان

🔺 سرنوشت بولسونارو در دستان پارلمان 17

🔹 رئیس جمهور برزیل در تلاش است دو نفر را برای ریاست مجلس نمایندگان و مجلس سنای این کشور انتخاب کند که امکان رد استیضاح را برای وی فراهم کنند تا بتواند در سال ۲۰۲۲ بار دیگر در انتخابات ریاست جمهوری برزیل پیروز شود‎. ‎

 1399/11/12 14:59
🔺 برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در پرتغال

🔺 برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در پرتغال 16

🔹 رئیس جمهور پرتغال از مردم خواست به وی رأی بدهند تا از کشیده شدن انتخابات به دور دوم در شرایط کنونی همه گیری اجتناب شود.

 1399/11/05 10:52
جانسون، رفتار ترامپ را محکوم کرد

جانسون، رفتار ترامپ را محکوم کرد 19

🔹 لندن – ایرنا – نخست وزیر انگلیس به صراحت رفتار دونالد ترامپ را در خصوص تحریک هوادارانش علیه نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و حمله به ساختمان کنگره به باد انتقاد گرفت و آن را محکوم کرد.

 1399/10/19 01:23
ازسرگیری نشست کنگره برای تایید نتایج انتخابات آمریکا

ازسرگیری نشست کنگره برای تایید نتایج انتخابات آمریکا 14

🔹 جلسه کنگره آمریکا برای شمارش آرای الکترال و تایید نتایج انتخابات ریاست جمهوری این کشور که در پی حمله طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره تعلیق شده بود، از سرگرفته شد.

 1399/10/18 05:22

سرخط خبر پرونده: انتخابات 1400

تاریخچه خبر پرونده: انتخابات 1400

تصاویر خبری پرونده: انتخابات 1400

🔺 کنار کشیدن نامزدها سبد رای اصولگرایان را به سمت گزینه واحد نمی‌برد
🔺 حضور نامزدها با مقبولیت مردمی شور انتخابات را بیشتر می‌کند
🔺 ضرورت ایجاد فضای پرشور و نشاط و رقابتی در انتخابات ١۴٠٠
🔺 اعتماد، مشارکت و همدلی لازمه انتخابات پرشور ۱۴۰۰
🔺 نصیرایی: حضور پرشور مردم در انتخابات توطئه‌های دشمن را کمرنگ می‌کند
🔺 آیا رئیسی و قالیباف وارد انتخابات ریاست جمهوری می شوند؟
🔺 نماینده مجلس : لازمه انتخابات پرشور جلب اعتماد عمومی است
🔺 پیرهادی: قالیباف گفته بنای کاندیداتوری در ⁧انتخابات ۱۴۰۰ را ندارد
🔺 «قالیباف» کاندیدای انتخابات نمی‌شود/ احتمال کاندیداتوری «رئیسی»
🔺 گمانه‌زنی درباره رد یا تایید داوطلبان انتخابات ۱۴۰۰ معتبر نیست
🔺 تایید صلاحیت بر مبنای شایسته‌سالاری راهکار برگزاری انتخابات پرشور
🔺 نایب رئیس مجلس: معلوم نیست اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری به انتخابات ۱۴۰۰ برسد