ویژه: کرونا

Loading fehamnews خبر فهام
سیاسی
🔺 پس از تزریق واکسن، کرونا را ساده نگیریم

🔺 پس از تزریق واکسن، کرونا را ساده نگیریم 5

 1400/07/02 08:12

🔹 عضو شبکه راهبردی تحقیقات بیماری‌های ویروسی کشور گفت: برخی از افراد بلافاصله پس از تزریق واکسن، تصور می‌کنند که در مقابل بیماری کرونا ایمن شده‌اند و خواسته یا ناخواسته مراقبت‌های خود را کاهش می‌دهند، در حالی که نباید دچار ساده‌انگاری شد و این ویروس هزارچهره را دستکم گرفت.

🔺 دستگاه های مسوول برای تسهیل ورود زائران اربعین به عراق تلاش کنند

🔺 دستگاه های مسوول برای تسهیل ورود زائران اربعین به عراق تلاش کنند 5

 1400/07/01 19:56

🔹 آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی رییس جمهوری اسلامی ایران در جلسه ستاد ملی مقابله با کروناتاکید کرد: تمامی دستگاههای مسوول بالاخص وزارت کشور و وزارت راه موظفند به هر میزانی که دولت عراق اجازه ورود زائران حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام رامی دهد، تردد زائرین عزیز را تسهیل نمایند.

اقتصادی

🔺 اقتصاد ایران از اواخر آبان وارد فاز پساکرونا می شود/ دولت بر سر دو راهی کاهش هزینه‌ها یا خلق منابع درآمدی جدید 12

🔹 یک پژوهشگر ریسک با تحلیل شرایط امروز اقتصاد ایران و جهان گفت در صورت تداوم روند واکسیناسیون با همین روند، اقتصاد ایران تا اواخر آبان وارد فازپساکرونا شده و همه شرایط تغییر می کند.

 1400/07/02 09:18
🔺 خسارت ۹۵ درصدی کرونا به صنف تالارهای پذیرایی

🔺 خسارت ۹۵ درصدی کرونا به صنف تالارهای پذیرایی 6

🔹 دبیرکل اتاق اصناف ایران ابراز امیدواری کرد که در ماه آینده با تصویب مصوبه ها، مجوز بازگشایی تالار داران صادر شود و گفت: بیش از ۱۹ ماه هست که صنف تالارهای پذیرایی به دلیل کرونا تعطیل هستند و اکثریت این واحدها خسارت بالای ۹۵ درصد دیده‌اند.

 1400/06/31 22:35
🔺 برخورد سلیقه‌ای با محدودیت‌های کرونایی/لغو فاصله‌گذاری در برخی پروازها

🔺 برخورد سلیقه‌ای با محدودیت‌های کرونایی/لغو فاصله‌گذاری در برخی پروازها 13

🔹  برخی شرکت‌های هواپیمایی به صورت سلیقه‌ای مصوبات مربوط به مقابله با کرونا را اجرا می‌کنند؛ در حالی که چندی است محدودیت مسافرگیری ۶۰ درصدی در پروازها با ادعای کاهش شیوع کرونا رعایت نمی‌شود، این شرکت‌ها به بهانه تداوم محدودیت‌های کرونایی،  پذیرایی از مسافران را همچنان تعطیل کرده‌اند.

 1400/06/31 11:02
🔺 اینفوگرافیک / قیمت برخی واکسن‌های کرونا در ایران و جهان

🔺 اینفوگرافیک / قیمت برخی واکسن‌های کرونا در ایران و جهان 12

🔹 بر اساس اعلام گمرک ایران، واکسن بهارات هند با ۱۴/۵ دلار بیشترین قیمت را در بین واکسن‌ها در ایران دارد و پس از آن واکسن‌های اسپوتنیک و سینوفارم به ترتیب با ۱۰ و ۹/۲ دلار در رده‌های بعدی قرار دارند. در کنار قیمت‌های واکسن‌های کرونای واردشده به ایران، در این اینفوگرافیک همچنین به قیمت برخی واکسن‌ها در برخی کشورها و برخی مناطق جهان، بر اساس داده‌های منتشر شده در برخی سایت‌های معتبر جهانی و اعلام برخی شرکت‌های سازنده اشاره شده است.

 1400/06/31 07:52
🔺 رکود در بازار مهرماه، زیر سایه آموزش مجازی

🔺 رکود در بازار مهرماه، زیر سایه آموزش مجازی 13

🔹 نائب رئیس اتاق اصناف ایران گفت: در دو سال گذشته تمام مدارس ما بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا از آموزش غیرحضوری استفاده کرده‌اند؛ این در حالی است که طی سال‌های متمادی، بازگشایی مدارس در مهر ماه، بازار ویژه‌ای را برای تامین ملزومات آموزشی دانش‌آموزان فراهم کرده بود و حالا با شیوع بیماری کرونا، هم اکنون دومین سال است که این بازار از دست رفته است.

 1400/06/30 16:26
اجتماعی و حوادث
🔺 شیوع کرونا، فرصتی برای احیای غارها

🔺 شیوع کرونا، فرصتی برای احیای غارها 7

 1400/07/02 06:00

🔹 مدیرکل دفتر موزه ملی تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی شیوع ویروس کرونا را فرصتی برای ترمیم آسیب‌های وارد شده به طبیعت دانست و اظهارکرد: شیوع کووید ۱۹ باعث شد تا کل اکوسیستم بتواند نفسی به‌راحتی بکشد. غارها نیز از این قاعده مستثنی نبوده‌اند و شرایط کرونا سبب شده است تا بخشی از صدمات وارده به محیط زیست در سال‌های اخیر ترمیم شود.

🔺 ضرورت پایش کرونا در مدارس / دچار عادی‌انگاری نشویم

🔺 ضرورت پایش کرونا در مدارس / دچار عادی‌انگاری نشویم 13

 1400/07/02 05:14

🔹 رییس کمیته کشوری اپیدمیولوژی کرونا ضمن تشریح وضعیت کرونا در کشور و توصیه به شکل‌گیری نظام پایش و مراقبت کرونا در مدارس، گفت: واکسیناسیون بویژه بر کاهش موارد مرگ و بستری موثر است، ولی به تنهایی کافی نیست و با اینکه پوشش واکسیناسیون درحال افزایش است ولی هنوز متاسفانه حدود ۴۰۰ مرگ کرونا مثبت در کشور داریم که بیشتر در مناطق غربی و شمال غربی کشور رخ می‌دهد.

🔺 ضرر واکسن نزدن بسیار سنگین‌تر از واکسن زدن/ واکسیناسیون کرونا به در خانه‌ مردم رود

🔺 ضرر واکسن نزدن بسیار سنگین‌تر از واکسن زدن/ واکسیناسیون کرونا به در خانه‌ مردم رود 10

 1400/07/01 10:58

🔹 رییس کمیته کشوری اپیدمیولوژی کرونا با تاکید بر ضرورت تبیین اهمیت واکسیناسیون کرونا برای مردم، اقدامات گروه‌های معدود مخالف واکسن را تشویش اذهان عمومی خواند و گفت: ضرر واکسن نزدن خیلی خیلی سنگین‌تر از واکسن زدن است و در این زمینه باید اعتماد مردم جلب شود.

فرهنگی و هنری
🔺 مرگ و میر پرستاران به علت کرونا بعد از واکسیناسیون به صفر رسید

🔺 مرگ و میر پرستاران به علت کرونا بعد از واکسیناسیون به صفر رسید 10

 1400/06/30 08:46

🔹 رئیس کل سازمان نظام پرستاری اعلام کرد: بعد از واکسیناسیون کرونا برای پرستاران تاکنون حتی یک مورد فوت ناشی از کرونا در پرستارانی که هر دو دُز واکسن را زده اند، نداشته ایم و مرگ و میر پرستاران بر اثر این بیماری در کشور به صفر رسیده است.

🔺 حراج آثار هنری، راهکاری برای جبران خسارت کرونا

🔺 حراج آثار هنری، راهکاری برای جبران خسارت کرونا 11

 1400/06/29 08:10

🔹 شیوع کرونا با وارد آوردن خسارات مالی سنگین به موزه‌ها بسیاری از آنها را بر آن داشت تا با حراج برخی از آثار از حجم این زیان بکاهند و در تازه‌ترین این موارد «موزه هنر متروپولیتن» دست به حراج مجموعه‌ای از آثار به ارزش یک میلیون و ۴۰۰ هزار دلار زده است.

🔺 سینمای کودک در اکران آنلاین موفق خواهد بود؟

🔺 سینمای کودک در اکران آنلاین موفق خواهد بود؟ 17

 1400/06/28 08:32

🔹 وضعیت اکران فیلم‌های کودک در آخرین سال‌های پیش از شیوع ویروس «کرونا» رونق گرفته بود. کارشناسان معتقدند در حال حاضر با شیوع این بیماری باید به اکران آنلاین آثار فکر کرد. آیا سینمای کودک در اکران آنلاین موفق خواهد بود؟

ورزشی
🔺 پیشنهاد باخ به کشورها برای هماهنگی جهت دریافت دُز اضافی واکسن کرونا

🔺 پیشنهاد باخ به کشورها برای هماهنگی جهت دریافت دُز اضافی واکسن کرونا 15

🔹 رئیس کمیته بین المللی المپیک از کمیته‌های ملی المپیک و پارالمپیک که برای تیم‌های خود جهت حضور در المپیک زمستانی پکن به دُزهای اضافی واکسن کرونا نیاز دارند، خواست تا از طریق بخش روابط بین الملل خود، هماهنگی‌های لازم را در این خصوص انجام‌ دهند.

 1400/06/28 14:11
🔺 حضور نمایندگان ایران در مسابقه ۲ میلیارد قدم فدراسیون جهانی پیوند اعضا

🔺 حضور نمایندگان ایران در مسابقه ۲ میلیارد قدم فدراسیون جهانی پیوند اعضا 18

🔹 دبیر فدراسیون ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا با اشاره به برگزاری مسابقه ۲ میلیارد قدم از سوی فدراسیون جهانی گفت: این رویداد با هدف تعمیم و توسعه ورزش به ویژه در ایام کرونا برگزار خواهد شد و با اعلام زمان ثبت نام، شاهد حضور ورزشکاران و تیم‌های ایرانی در این رویداد خواهیم بود.

 1400/06/22 08:31
🔺 مرد اول صحنه باش!

🔺 مرد اول صحنه باش! 20

🔹 اسکو، کرونا و سوریه را با هم شکست داده و حالا دوباره به اردوی تیم ملی برگشته است. همه توقع دارند تا روز مسابقه با عراق، متفاوت‌ترین تصویر ممکن را از این مربی شکار کنند. همه می‌خواهند که او مردِ اول این صحنه نمایش باشد. با جدیت به تمرین برگردد، تیم‌اش را آماده کند و با جنب و جوش در کنار زمین به سه ‌امتیاز مسابقه تعیین‌کننده سه‌شنبه‌شب هجوم ببرد.

 1400/06/14 20:45
علمی
🔺 واکسیناسیون دانشجویان کارشناسی دانشگاه تهران آغاز شد

🔺 واکسیناسیون دانشجویان کارشناسی دانشگاه تهران آغاز شد 12

 1400/06/29 14:26

🔹 معاون دانشجویی دانشگاه تهران از آغاز واکسیناسیون دانشجویان مقطع کارشناسی این دانشگاه که ساکن تهران هستند از امروز ۲۹ شهریور خبر داد و گفت: دانشجویان باید برای دریافت دوز اول واکسن کرونا با مراجعه به سامانه http://u-test.ir/app نسبت به اخذ نوبت برای تزریق واکسن اقدام کنند.

🔺 تاثیر داروی "ام اس" بر اثربخشی واکسن کووید-۱۹

🔺 تاثیر داروی "ام اس" بر اثربخشی واکسن کووید-۱۹ 15

 1400/06/29 13:31

🔹 تحقیقات جدید نشان می‌دهد که مبتلایان به بیماری "مولتیپل اسکلروزیس"(ام‌اس) که تحت درمان ضد "CD۲۰ "هستند در پاسخ به واکسن‌های مبتنی بر "آران‌ای پیامرسان"(mRNA) به رغم خاموش بودن پاسخ آنتی‌بادی می‌توانند پاسخ قوی سلول تی(T) ایجاد کنند.

🔺 مخالفت شهروندان با بازگشایی مدارس به صورت حضوری در مهرماه

🔺 مخالفت شهروندان با بازگشایی مدارس به صورت حضوری در مهرماه 16

 1400/06/29 10:57

🔹 در نظرسنجی اخیر مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) در خصوص "بازگشایی مدارس در اول مهرماه به صورت حضوری با توجه به شرایط فعلی کرونا"، مشخص شد که ۶۲.۵ درصد از کل جامعه آماری با این موضوع مخالف هستند.

بین الملل
🔺 سرزمینهای اشغالی فلسطین در وضعیت قرمز کرونا قرار گرفت

🔺 سرزمینهای اشغالی فلسطین در وضعیت قرمز کرونا قرار گرفت 8

 1400/06/31 16:16

🔹 وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی که پیشتر با تبلیغات گسترده اعلام کرده بود، در مهار «ویروس کرونا» موفق عمل کرده، با انتشار آمار جدید نشان داد که برای اولین بار در دو هفته اخیر شاخص شیوع این ویروس در سرزمینهای اشغالی فلسطین دوباره رو به افزایش است.

🔺 مجمع عمومی سازمان ملل متحد؛ عرصه تفاوت و تشابه

🔺 مجمع عمومی سازمان ملل متحد؛ عرصه تفاوت و تشابه 7

 1400/06/31 13:02

🔹 سران کشورها در سخنرانی نشست روز نخست هفتاد و ششمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد بر موضوعاتی چون کرونا، افغانستان، تغییرات اقلیمی، توسعه پایدار و چالش‌های منطقه‌ای و جهانی تمرکز داشتند اما نگاه هر یک به آنها تفاوت‌هایی هم داشت.

🔺 اردوغان احتکار واکسن کرونا برای بشریت را خجالت آور خواند

🔺 اردوغان احتکار واکسن کرونا برای بشریت را خجالت آور خواند 12

 1400/06/31 05:54

🔹 رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه سه‌شنبه شب گفت: در حالی که میلیون‌ها تن به خاطر ویروس کرونا جان خود را از دست می‌دهند و ده‌ها میلیون تن دیگر نیز با این بیماری دست و پنجه نرم می‌کنند، ادامه احتکار واکسن برای بشریت بسیار خجالت آور است.

سرخط خبر ویژه: کرونا

تاریخچه خبر ویژه: کرونا

تصاویر خبری ویژه: کرونا
🔺 پس از تزریق واکسن، کرونا را ساده نگیریم
🔺 شیوع کرونا، فرصتی برای احیای غارها
🔺 ضرورت پایش کرونا در مدارس / دچار عادی‌انگاری نشویم
🔺 دستگاه های مسوول برای تسهیل ورود زائران اربعین به عراق تلاش کنند
🔺 ضرر واکسن نزدن بسیار سنگین‌تر از واکسن زدن/ واکسیناسیون کرونا به در خانه‌ مردم رود
🔺 خسارت ۹۵ درصدی کرونا به صنف تالارهای پذیرایی
🔺 بهره برداری از مراکز و امکانات جدید واکسیناسیون شهرداری تهران
🔺 سرزمینهای اشغالی فلسطین در وضعیت قرمز کرونا قرار گرفت
🔺 آغاز سال تحصیلی جدید - قم
🔺 مجمع عمومی سازمان ملل متحد؛ عرصه تفاوت و تشابه
🔺 برخورد سلیقه‌ای با محدودیت‌های کرونایی/لغو فاصله‌گذاری در برخی پروازها
🔺 اینفوگرافیک / قیمت برخی واکسن‌های کرونا در ایران و جهان
popup