جدیدترین و آخرین اخبار اقتصادی| خبرخوان اقتصادی

Loading fehamnews خبر فهام
اقتصادی
🔺 پیگیری مصوبات سفر رییس جمهوری؛ پروژه مسکن ملی طبس شتاب می‌گیرد

🔺 پیگیری مصوبات سفر رییس جمهوری؛ پروژه مسکن ملی طبس شتاب می‌گیرد 7

🔹 نشست رفع موانع پروژه مسکن ملی شهر طبس با هدف اجرایی شدن مصوبات سفر رییس جمهوری به این شهرستان برگزار و مقرر شد آماده‌سازی سایت ۷۹ هکتاری مسکن ملی همچنین صدور پروانه ساختمانی از روز شنبه ۲۷ شهریور آغاز شود.

 1400/06/25 20:53
🔺 سقف تسهیلات حساب پس‌انداز مسکن جوانان بانک مسکن ۷۰۰ میلیون تومان شد

🔺 سقف تسهیلات حساب پس‌انداز مسکن جوانان بانک مسکن ۷۰۰ میلیون تومان شد 7

🔹 معاون مدیرشعب بانک مسکن سیستان و بلوچستان گفت: سقف تسهیلات از محل حساب پس‌انداز مسکن جوانان این بانک در پایان دوره سپرده گذاری ۱۵ ساله برای افتتاح کنندگان این حساب در سال جاری در تمامی شهرهای استان ۷۰۰ میلیون تومان با نرخ ۹ درصد و مدت بازپرداخت حداکثر ۲۰ سال اعلام شد.

 1400/06/25 18:46
🔺 محرومیت ۵ ساله اشتغال در موسسات اعتباری در انتظار مدیران و کارکنان خاطی

🔺 محرومیت ۵ ساله اشتغال در موسسات اعتباری در انتظار مدیران و کارکنان خاطی 6

🔹 یک کارشناس حقوق بانکی با اشاره به تصویب کلیات طرح تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب و کار در جلسه علنی روز چهارشنبه (۲۴ شهریور) مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: بر اساس این طرح متخلفان از از نرخهای مصوب شورای پول و اعتبار، اعم از از مدیران یا کارکنان خاطی شبکه بانکی علاوه بر جبران کلیه خسارات وارده به مشتریان، به ممنوعیت از اشتغال در موسسات مالی و بانکی از یک تا ۵ سال محکوم می‌شوند.

 1400/06/25 17:36
🔺 کوچ دلالان مسکن از شمال تهران به ترکیه

🔺 کوچ دلالان مسکن از شمال تهران به ترکیه 15

🔹 قیمت خانه در بالای شهر تهران به قدری بالا رفته که در حال حاضر به حدود ۴ تا ۵ برابر ترکیه رسیده و خریداری در منطقه ۱ تهران وجود ندارد. واسطه‌های ملکی از انتقال تقاضای سفته‌بازی از تهران به استانبول، آنتالیا و ازمیر در ترکیه خبر می‌دهند. ایرانی‌ها در حال حاضر بعد از عراقی‌ها دومین گروه خریداران مسکن در ترکیه هستند.

 1400/06/25 16:25
🔺 رویه برون‌سپاری زنگنه میتوانست برابر کل تحریم‌ها خسارت داشته باشد

🔺 رویه برون‌سپاری زنگنه میتوانست برابر کل تحریم‌ها خسارت داشته باشد 9

🔹 مشاور معاون وزیر نفت در نظارت بر منابع هیدروکربوری با انتقاد از ابلاغیه‌های پیشین وزارت نفت، از کاهش ۷۰ هزار بشکه‌ای ظرفیت تولید مناطق نفت‌خیز جنوب و چالش‌های افزایش تولید و نگهداشت گفت.

 1400/06/25 15:54

🔺 با این فرمان چگونه به ۳ میلیون دستگاه در سال خواهیم رسید؟ 10

🔹 براساس آخرین آمار اعلام شده توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت)، در پنج ماهه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، در مجموع تولید انواع خودروها قریب به ۱.۵ درصد (۱.۴۹ درصد) رشد داشته و سواری‌ها، خانواده مینی‌بوس‌ها و سنگین‌های باری با افزایش تولید و وانت‌ها و اتوبوس‌ها با افت تولید مواجه شده‌اند.

 1400/06/25 15:54
🔺 حقوق بازنشستگی کفاف هزینه‌ها را نمی‌دهد

🔺 حقوق بازنشستگی کفاف هزینه‌ها را نمی‌دهد 8

🔹 یک فعال کارگری با بیان اینکه بخش اعظمی از هزینه های روزمره کارگران و بازنشستگان به هزینه های درمان اختصاص دارد بر لزوم حمایت بیمه ها بعد از بازنشستگی افراد تاکید کرده و می گوید: اگر کارگری بعد از ۳۰ سال بازنشسته شود با حقوق بازنشستگی نمی تواند امرار معاش کند و هزینه های درمانی خود را بپردازد.

 1400/06/25 15:12
🔺 ثبت اطلاعات تولید و توزیع در سامانه‌های تجارت و انبارها الزامی است 

🔺 ثبت اطلاعات تولید و توزیع در سامانه‌های تجارت و انبارها الزامی است  5

🔹 رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندان اعلام کرد: واحدهای اقتصادی عرضه کننده کالاهای پتروشیمی، روغن موتور تصفیه اول، لوازم خانگی، پودر شوینده، پوشاک خردسال، شیرخشک صنعتی و مقاطع فولادی ملزم به ثبت اطلاعات تولید، توزیع و تجارت در سامانه‌های تجارت و انبارها هستند. 

 1400/06/25 14:37
🔺 چرایی زیان انباشته ۸۰ هزار میلیارد تومانی ایران خودرو و سایپا

🔺 چرایی زیان انباشته ۸۰ هزار میلیارد تومانی ایران خودرو و سایپا 10

🔹 وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه تمرکز معاونت بازرگانی داخلی بر نظام توزیع و از حلقه تولید تا مصرف خواهد بود، زیان انباشته ۸۰ هزار میلیارد تومانی در دو خودرو سازی بزرگ کشور را نتیجه آمیختگی کسب و کار با حاکمیت دانست.

 1400/06/25 13:48
🔺 گرانفروشی پروازهای اربعین در آژانس‌های حج و زیارت!

🔺 گرانفروشی پروازهای اربعین در آژانس‌های حج و زیارت! 7

🔹 در شرایطی که روز گذشته در پی توافق صورت گرفته بین سازمان هواپیمایی و ایرلاین‌های داخلی قیمت بلیت پروازهای اربعین پنج تا شش میلیون تومان اعلام شد، بلیت این پروازها حتی از سوی آژانس مسافرتی زیر نظر سازمان حج و زیارت هم گرانتر از نرخ مصوب فروخته می‌شود و در این میان مشخص نیست سازمان هواپیمایی به عنوان ناظر باید با کدام دسته از متخلفان (بخش خصوصی یا دولتی) برخورد کند؟

 1400/06/25 13:01

🔺 «واردات خودرو» و «باز شدن پای خارجی‌ها» چه تاثیری در بازار خودرو داخل خواهد داشت؟ 8

🔹 پایان هفته با تصمیم مهم در مجلس همراه بود. بر اساس نظر نماندگان مجلس واردات خودرو پس از سه سال مجددا آزاد اعلام شد. آخرین بار مرداد ۱۳۹۷ بود که واردات خودرو خارجی به ایران ممنوع اعلام شده بود. حالا سوال اینجاست که تصمیم مجلس چه تاثیری بر بازار خودرو در ایران خواهد داشت؟

 1400/06/25 12:30
🔺 اتصال تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار به ارتباطات تا پایان سال ۱۴۰۱

🔺 اتصال تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار به ارتباطات تا پایان سال ۱۴۰۱ 4

🔹 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جمع مدیران توسعه ارتباطات روستایی و اپراتورهای ثابت و سیار با تاکید بر سرعت بخشیدن به ایجاد دسترسی تمام روستاها به شبکه ملی اطلاعات، از اتصال تمام روستاهای بالای ۲۰خانوار به ارتباطات تا پایان سال ۱۴۰۱ خبر داد.

 1400/06/25 11:34
🔺 ۲۸ درصد متقاضیان، وام رونق تولید گرفتند

🔺 ۲۸ درصد متقاضیان، وام رونق تولید گرفتند 6

🔹 بر اساس جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) در چهار ماهه اول امسال حدود ۲۸ درصد از کل ثبت نام کنندگان دریافت تسهیلات رونق تولید و حدود ۴۷ درصد از ثبت نام کنندگان تسهیلات برنامه تولید و اشتغال (تبصره ۱۸) موفق به دریافت آن‌ شده‌اند.

 1400/06/25 11:18
🔺 رشد ۱.۵ درصدی تولید خودرو تا پایان مردادماه

🔺 رشد ۱.۵ درصدی تولید خودرو تا پایان مردادماه 5

🔹 بررسی آمارهای رسمی منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از تولید ۳۸۶ هزار و ۲۷۷ دستگاه خودرو از سوی خودروسازان داخلی از ابتدای امسال تا پایان مرداد ماه است. آماری که حکایت از رشد ۱.۵ درصدی در هم‌سنجی با مدت مشابه سال گذشته دارد.

 1400/06/25 08:26
🔺 بیشترین طول ساخت بزرگراه در کشور به سیستان و بلوچستان اختصاص دارد

🔺 بیشترین طول ساخت بزرگراه در کشور به سیستان و بلوچستان اختصاص دارد 7

🔹 معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت مادر تخصصی ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور گفت:‌ با توجه ویژه دولت از مجموع ۶ هزار و ۱۰۰ کیلومتر بزرگراه در دست ساخت کشور بیشترین طول یعنی حدود یکهزار کیلومتر به سیستان و بلوچستان اختصاص دارد.

 1400/06/25 08:02
🔺 برنامه خاموشی‌ برق در خراسان جنوبی متوقف شد

🔺 برنامه خاموشی‌ برق در خراسان جنوبی متوقف شد 5

🔹 مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی گفت: برنامه مدیریت اضطراری بار و خاموشی‌های برنامه‌ریزی شده ناشی از کمبود تولید برق از اواخر مرداد ماه به دلیل خنک شدن نسبی هوا و تعدیل مصرف برق در استان متوقف شده است.

 1400/06/25 07:30
🔺 پیش‌بینی شده ظرفیت پالایشی کشور ظرف ۳ تا ۴ سال آینده ۱.۵ برابر شود

🔺 پیش‌بینی شده ظرفیت پالایشی کشور ظرف ۳ تا ۴ سال آینده ۱.۵ برابر شود 6

🔹 جواد اوجی، وزیر نفت در گفت‌وگو با برنامه «رهیافت» رادیو اقتصاد گفت:ظرفیت پالایش نفت و میعانات گازی را باید افزایش دهیم و در این زمینه ۲ برنامه ارتقای کمی و کیفی پالایشگاه کنونی و ایجاد ظرفیت پالایشی جدید با ساخت پترو پالایشگاه را در برنامه داریم.

 1400/06/25 00:26
🔺 اوجی: ظرفیت پالایش نفت و میعانات گازی باید افزایش پیدا کند

🔺 اوجی: ظرفیت پالایش نفت و میعانات گازی باید افزایش پیدا کند 8

🔹 جواد اوجی وزیر نفت با تاکید بر اینکه ظرفیت پالایش نفت و میعانات گازی باید افزایش پیدا کند، گفت: پیش بینی می‌شود که ظرفیت پالایشی کشور در ۴ سال آینده در این دولت، حدود یک و نیم برابر افزایش پیدا کند و تولید فعلی ۲.۲ میلیون بشکه در روز به سه و نیم میلیون بشکه در روز برسد.

 1400/06/24 22:46
🔺 رشد ۴۲.۱ درصدی پایه پولی در دوازده ماهه منتهی به مرداد ۱۴۰۰ 

🔺 رشد ۴۲.۱ درصدی پایه پولی در دوازده ماهه منتهی به مرداد ۱۴۰۰  8

🔹 براساس آخرین داده‌های بانک مرکزی، پایه پولی در دوازده ماهه منتهی به پایان مردادماه امسال برابر ۴۲.۱ درصد رشد داشت که ناشی از فروش اوراق بدهی دولت به بانک‌ها، افزایش سپرده‌های دولت نزد بانک مرکزی و کاهش پایه پولی در مرداد ۹۹ بود.

 1400/06/24 21:25
🔺 فاطمی‌امین بر ضرورت تفکیک کسب و کار از حکمرانی تاکید کرد

🔺 فاطمی‌امین بر ضرورت تفکیک کسب و کار از حکمرانی تاکید کرد 6

🔹 سیدرضا فاطمی‌امین وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر ضرورت تفکیک کسب و کار از حکمرانی، آمیختگی این دو را یک آفت در سازوکار دولتی توصیف کرد و گفت: این آمیختگی موجب شده که برخی وزارتخانه‌ها هم حکمرانی و هم بنگاه‌داری کنند که هم به ضرر بنگاه و هم بخش حاکمیت است.

 1400/06/24 21:13
🔺 تازه‌ترین وضعیت نقدینگی تا پایان مردادماه

🔺 تازه‌ترین وضعیت نقدینگی تا پایان مردادماه 6

🔹 طبق اعلام بانک مرکزی حجم نقدینگی در پایان مردادماه سال ۱۴۰۰ نسبت به پایان سال ۱۳۹۹ معادل ۱۲.۸ درصد رشد نشان می‌دهد که در مقایسه با رشد متغیر مذکور در دوره مشابه سال قبل (۱۴.۱ درصد) به میزان ۱.۳ واحد درصد کاهش یافته است.

 1400/06/24 20:56
🔺 کاهش قاچاق و توسعه تجارت با ساماندهی بازارچه‌های مرزی

🔺 کاهش قاچاق و توسعه تجارت با ساماندهی بازارچه‌های مرزی 10

🔹 رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و ترکیه با بیان اینکه احیای بازارچه‌های مرزی می‌تواند سطح روابط بین ملت‌های همسایه را افزایش دهد، افزود: ساماندهی این بازارچه‌ها به کاهش قاچاق، ایجاد اشتغال و افزایش تجارت و داد و ستد با کشورهای همسایه منجر خواهد شد.

 1400/06/24 20:41
🔺 توسعه نهادها و ابزارهای مالی در دستور کار سازمان بورس

🔺 توسعه نهادها و ابزارهای مالی در دستور کار سازمان بورس 9

🔹 مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: افزایش تعداد نهادهای مالی، تنوع ابزارهای سرمایه‌گذاری غیرمستقیم و همچنین افزایش دسترسی مردم در اقصی نقاط کشور به صندوق‌های سرمایه‌گذاری از جمله برنامه‌های توسعه‌ای در دست اقدام سازمان بورس و اوراق بهادار است.

 1400/06/24 18:58
🔺 باز شدن پای خارجی‌ها چه تاثیری در بازار خودرو داخل خواهد داشت؟

🔺 باز شدن پای خارجی‌ها چه تاثیری در بازار خودرو داخل خواهد داشت؟ 8

🔹 با تصمیم جدید مجلس، واردات خودرو پس از حدود سه سال (از مرداد سال ۱۳۹۷) مجددا آزاد و راه برای ورود خودروهای خارجی به کشور باز می‌شود. حال سوال اینجاست که این تصمیم چه اثراتی بر بازار خودرو خواهد گذاشت؟

 1400/06/24 16:46

🔺 ۱۵ دستور دادستانی برای تعیین تکلیف ۶۰۰۰ کامیون دپو شده 9

🔹 سرانجام بعد از مدت‌ها بلاتکلیفی و سرگردانی صاحبان کامیون‌های وارداتی و دپوی ۶۰۰۰ دستگاه در گمرکات، با ورود دادستانی و صدور مصوباتی در این رابطه با تعیین مهلت، دستگاه‌های مربوطه مکلف به تعیین تکلیف و ترخیص این کامیون‌ها شدند.

 1400/06/24 15:27
🔺 ارتقای سطح فناوری و استانداردهای علمی در بخش کشاورزی از ضروریات فرابخشی است

🔺 ارتقای سطح فناوری و استانداردهای علمی در بخش کشاورزی از ضروریات فرابخشی است 6

🔹 وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ارتقای سطح فناوری و استانداردهای علمی و همچنین ارتقای کیفیت تولید و بهره‌وری برای افزایش صادرات با استفاده از دانش و تجربه مراکز آموزشی و تحقیقاتی برای استفاده از تمام ظرفیت بخش کشاورزی، یک ضرورت فرابخشی است.

 1400/06/24 14:33
🔺 ارائه تسهیلات مالی به طرح‌های دانش‌بنیان نیازمند منابع مالی

🔺 ارائه تسهیلات مالی به طرح‌های دانش‌بنیان نیازمند منابع مالی 8

🔹 صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی درجهت حمایت از استارتاپ‌های معدنی با مرکز نوآوری معادن و صنیع معدنی ایران (ایمینو) تفاهم‌نامه منعقد کرد؛ ضمن اینکه به طرح‌های دانش بنیانی که نیازمند منابع مالی باشند با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تسهیلات ارائه می‌شود و تسهیلات ارائه شده نیز سقف مشخصی ندارد.

 1400/06/24 14:20
🔺 قیمت نهایی پروازهای اربعین از تهران و ۵ مبدا دیگر اعلام شد

🔺 قیمت نهایی پروازهای اربعین از تهران و ۵ مبدا دیگر اعلام شد 6

🔹 سخنگوی سازمان هواپیمایی از قطعی شدن نرخ بلیت دوطرفه پرواز از تهران، شیراز، اهواز، تبریز و اصفهان به فرودگاه نجف به مبلغ پنج‌میلیون تومان خبر داد و گفت: مسیر مشهد نجف مشهد ۶ میلیون تومان نرخ‌گذاری شد.

 1400/06/24 13:35
سرخط خبر جدیدترین و آخرین اخبار اقتصادی| خبرخوان اقتصادی

تاریخچه خبر جدیدترین و آخرین اخبار اقتصادی| خبرخوان اقتصادی

تصاویر خبری جدیدترین و آخرین اخبار اقتصادی| خبرخوان اقتصادی
🔺 پیگیری مصوبات سفر رییس جمهوری؛ پروژه مسکن ملی طبس شتاب می‌گیرد
🔺 سقف تسهیلات حساب پس‌انداز مسکن جوانان بانک مسکن ۷۰۰ میلیون تومان شد
🔺 محرومیت ۵ ساله اشتغال در موسسات اعتباری در انتظار مدیران و کارکنان خاطی
🔺 کوچ دلالان مسکن از شمال تهران به ترکیه
🔺 رویه برون‌سپاری زنگنه میتوانست برابر کل تحریم‌ها خسارت داشته باشد
🔺 حقوق بازنشستگی کفاف هزینه‌ها را نمی‌دهد
🔺 ثبت اطلاعات تولید و توزیع در سامانه‌های تجارت و انبارها الزامی است 
🔺 چرایی زیان انباشته ۸۰ هزار میلیارد تومانی ایران خودرو و سایپا
🔹گزارش‌روزمعاملاتی پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۶/۲۵
🔺 گرانفروشی پروازهای اربعین در آژانس‌های حج و زیارت!
🔺 اتصال تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار به ارتباطات تا پایان سال ۱۴۰۱
🔺 ۲۸ درصد متقاضیان، وام رونق تولید گرفتند
popup