جدیدترین و آخرین اخبار اقتصادی| خبرخوان اقتصادی

Loading fehamnews خبر فهام
اقتصادی

🔺 مرغ در بازار چند شد؟ | اعلام دلیل رکود در بازار مرغ 2

🔹 مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی کشور در پاسخ به اینکه آیا افزایش قیمت مرغ قدرت خرید مرغ را کاهش داده است یا خیر؟ اظهار کرد: مردم یارانه دریافت کرده‌اند و قیمت مرغ نیز افزایش زیادی نداشته است؛ در نتیجه رکود بازار به قدرت خرید مردم ارتباطی ندارد.

 1401/03/02 11:36
🔺 توسعه اقتصاد «گیگ» زیر تیغ چالش‌های قانونی

🔺 توسعه اقتصاد «گیگ» زیر تیغ چالش‌های قانونی 7

🔹 تجارب کشورهای مختلف نشان می‌دهد گسترش اقتصاد «گیگ» در جهان به مرحله‌ای رسیده که اکنون نیازمند بسترسازی‌های پرقدرت قانونی است تا میلیون‌ها نفر از آحاد مختلف مردم و هزاران شرکت و موسسه مختلف فعال در بستر فضای مجازی، بتوانند کسب و کار مجازی خود را با افقی روشن و گام‌هایی مستحکم توسعه دهند

 1401/03/02 11:34
🔺 خروج ۲ هزار و ۵۰۰ تن آرد از چرخه نانوایی‌ها در خراسان جنوبی

🔺 خروج ۲ هزار و ۵۰۰ تن آرد از چرخه نانوایی‌ها در خراسان جنوبی 8

🔹 سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی گفت: براساس برآوردهای اطلاعاتی و کارشناسی انجام شده در خراسان جنوبی طی سه سال اخیر بیش از ۷۰ هزار کیسه آرد به وزن بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ تن از چرخه نانوایی‌های یارانه‌ای خارج شده و در اختیار حوزه صنف و صنعت قرار گرفته است.

 1401/03/02 10:43
🔺 خیزش گردوخاک در نیمه غربی و مرکز کشور شدت می‌گیرد

🔺 خیزش گردوخاک در نیمه غربی و مرکز کشور شدت می‌گیرد 8

🔹 کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز در استان‌های واقع در غرب، شمال‌غرب، جنوب‌غرب، مرکز کشور، سواحل غربی خزر و دامنه‌های البرز به دلیل افزایش شدت باد شاهد کاهش دید افقی، افزایش گردوخاک و آلودگی هوا خواهیم بود.

 1401/03/02 10:07
🔺 ۳ محور توافقات نفتی ایران و عمان؛ از توسعه یکپارچه میدان هنگام تا صادرات خدمات فنی و مهندسی

🔺 ۳ محور توافقات نفتی ایران و عمان؛ از توسعه یکپارچه میدان هنگام تا صادرات خدمات فنی و مهندسی 8

🔹 دولت سیزدهم در ادامه دیپلماسی انرژی خود و با سفر وزیر نفت کشورمان به عمان، ۲ کشور در زمینه فعالیت‌های نفتی در سه محور توسعه یکپارچه میدان مشترک هنگام، صادرات خدمات فنی و مهندسی و تجارت محصولات پتروشیمی و فرآورده‌های نفتی به توافق رسیدند.

 1401/03/02 09:57
🔺 اقتصاددان برجسته ایرانی دانشگاه‌های آمریکا: طرح یارانه‌ای رئیسی نرخ فقر در ایران را نصف می‌کند

🔺 اقتصاددان برجسته ایرانی دانشگاه‌های آمریکا: طرح یارانه‌ای رئیسی نرخ فقر در ایران را نصف می‌کند 11

🔹 دکتر جواد صالحی اصفهانی یکی از برجسته‌ترین اقتصاددانان ایرانی ساکن آمریکا در مقاله‌ای طرح دولت رئیسی برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و افزایش یارانه نقدی را در کاهش شکاف طبقاتی و نرخ فقر در ایران، بسیار مؤثر دانست.

 1401/03/02 09:40

🔺 تسریع در ترخیص کالاهای کشاورزی در بندر امام‌خمینی (ره) با حضور نماینده وزیر و رئیس سازمان دامپزشکی 9

🔹 معاون وزیر و رئیس سازمان دامپزشکی کشور به نمایندگی از سوی وزیر جهادکشاورزی جهت حل و فصل قانونی ترخیص کالاهای کشاورزی و کاهش ماندگاری آنها در انبار بنادر، عازم بندر امام خمینی (ره) در خوزستان شد.

 1401/03/02 08:16
🔺 مرغ، گوشت قرمز، شیر و لبنیات در کرمانشاه بیش از نیاز مصرفی استان تولید می‌شود

🔺 مرغ، گوشت قرمز، شیر و لبنیات در کرمانشاه بیش از نیاز مصرفی استان تولید می‌شود 10

🔹 معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: کرمانشاه از نظر تولید مرغ، گوشت قرمز، شیر، لبنیات و عسل بیش از نیاز مصرفی روزانه و سالانه استان تولیدات دارد و در تولیدات دامی به عنوان قطب کشور محسوب می‌شود.

 1401/03/02 08:14

🔺 افزایش دما در شمال و شرق، ورود توده جدید گرد و خاک به کشور 10

🔹 کارشناس سازمان هواشناسی گفت: با افزایش سرعت وزش باد در عراق و فعال شدن چشمه‌های گرد و خاک، امروز در شمال غرب، غرب و جنوب، مرکز و استان‌های واقع در دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز شاهد گرد و خاک خواهیم بود.

 1401/03/02 08:04
🔺 حذف ارز ترجیحی باعث ایجاد بازار رقابتی دام زنده و گوشت قرمز می‌شود

🔺 حذف ارز ترجیحی باعث ایجاد بازار رقابتی دام زنده و گوشت قرمز می‌شود 9

🔹 رییس شورای تامین دام کشور با بیان اینکه حذف ارز ترجیحی باعث بازار رقابتی دام زنده و گوشت قرمز می‌شود، گفت: در پی این اقدام دولت، نرخ دام زنده و گوشت قرمز در فرایند عرضه و تقاضا واقعی خواهد شد.

 1401/03/02 07:35

🔺 جذابیت روند خصوصی سازی برای بانک ها 12

🔹 دومین روز از رویداد بین المللی خصوصی سازی در اقتصاد ایران، پنل ارزیابی کارنامه بانکداری خصوصی در ایران با حضور کوروش پرویزیان، مدیرعامل بانک پارسیان، حسین درودیان، پژوهشگر اقتصادی‌و اصغر ابوالحسنی، قائم مقام بانک مرکزی،برگزار شد.

 1401/03/01 21:52

🔺 سهام دولت از دو خودرو ساز در فهرست خصوصی سازی امسال (۱) 12

🔹 معاون خصوصی سازی : آن چه که در اختیار دولت به عنوان سهام از شرکت‌های سایپا و ایران خودرو است حدود ۱۷ و ۳۱ صدم درصد از شرکت سایپا و ۵ ممیز ۷۲ صدم درصد از ایران خودرو است که در فهرست واگذاری سال ۱۴۰۱ سازمان خصوصی قرار دارد.

 1401/03/01 19:44

🔺 دسترسی مردم به صورت‌های مالی ۱۳۲ شرکت عمومی غیر دولتی 13

🔹 وزیر اقتصاد در خصوص شفافیت مالی نهاد‌های عمومی غیر دولتی گفت: اطلاعات قطعی ۱۳۲ شرکت ذیل نهاد‌های عمومی غیر دولتی که صورت‌های مالی آن‌ها برای مردم شفاف نبود در گام اول بر روی سامانه کدال قرارگرفت.

 1401/03/01 19:34
🔺 اراضی ساخت یک میلیون و ۳۶۴ هزار واحد مسکونی تأمین شد

🔺 اراضی ساخت یک میلیون و ۳۶۴ هزار واحد مسکونی تأمین شد 11

🔹 آقای محمود زاده فرصت استان‌ها را برای تامین اراضی، پالایش نهایی متقاضیان و اجرای طرح نهضت ملی مسکن پایان خردادماه ۱۴۰۱ عنوان کرد و گفت: اراضی یک میلیون و ۳۶۴ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن با کاربری مسکونی تامین شده است.

 1401/03/01 18:41
🔺 ایران همواره تسهیل‌کننده تردد هوایی بوده است/ افزایش همکاری‌های ایران و ایکائو

🔺 ایران همواره تسهیل‌کننده تردد هوایی بوده است/ افزایش همکاری‌های ایران و ایکائو 15

🔹 رییس سازمان هواپیمایی کشور از افزایش همکاری‌های همه جانبه میان ایران و ایکائو خبر داد و گفت: شعار صنعت حمل‌ونقل هوایی ایران، همکاری مشترک و ایفای نقش‌هایی است که توسط ایکائو بر عهده ما گذاشته شده است.

 1401/03/01 18:10
🔺 آزمایشگاه تراسترهای فضایی، گواهینامه ISO/IEC ۱۷۰۲۵ را دریافت کرد

🔺 آزمایشگاه تراسترهای فضایی، گواهینامه ISO/IEC ۱۷۰۲۵ را دریافت کرد 16

🔹 رئیس پژوهشگاه فضایی گفت: آزمایشگاه تراسترهای فضایی ابوریحان بیرونی به‌عنوان اولین آزمایشگاه تخصصی حوزه پیشرانش فضایی کشور، موفق به دریافت گواهینامه ISO/IEC ۱۷۰۲۵ مطابق با ویرایش ۲۰۱۷ این استاندارد شد.

 1401/03/01 17:08
🔺 اتصال روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور به اینترنت باکیفیت به بیش از ۸۶ درصد رسید

🔺 اتصال روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور به اینترنت باکیفیت به بیش از ۸۶ درصد رسید 12

🔹 اکنون بیش از ۸۶ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور به اینترنت با کیفیت متصل هستند و بر اساس قول وزارت ارتباطات، پوشش اینترنت در کشور باید تا پایان ۱۴۰۱ به‌صورت سراسری انجام شود.

 1401/03/01 16:10

🔺 آغاز معاملات قرارداد‌های اختیار خرید و فروش تسهیلات مسکن 15

🔹 اداره بازار مشتقات شرکت فرابورس ایران با انتشار اطلاعیه‌ای از آغاز دوره معاملاتی قرارداد‌های اختیار خرید و فروش امتیاز تسهیلات مسکن ۱۴۰۱ در سررسید شهریورماه در روز چهارشنبه این هفته خبر داد.

 1401/03/01 14:55
🔺 عرضه بیش از ۲ هزار قلم کالای لوازم‌خانگی به بازار بدون افزایش قیمت

🔺 عرضه بیش از ۲ هزار قلم کالای لوازم‌خانگی به بازار بدون افزایش قیمت 13

🔹 معاون وزیر صمت از آغاز طرح مبارزه با کالاهای قاچاق و تقلبی حوزه لوازم خانگی خبر داد و گفت: ۲ هزار و ۲۰۰ قلم کالا به بازار ارائه‌شده که بیشتر آن‌ها بیش از یک سال است که با همراهی تولیدکنندگان و تشکل‌ها افزایش قیمت نداشته‌اند.

 1401/03/01 14:48
🔺 ارز ۴۲۰۰ تومانی بهره‌وری بخش کشاورزی را از بین برد/ همه کشورهای در حال ذخیره‌سازی مواد غذایی هستند

🔺 ارز ۴۲۰۰ تومانی بهره‌وری بخش کشاورزی را از بین برد/ همه کشورهای در حال ذخیره‌سازی مواد غذایی هستند 11

🔹 وزیر جهاد کشاورزی گفت: در همه دنیا یارانه به بخش کشاورزی تعلق می‌گیرد، اما ما یارانه را به واردکننده اختصاص دادیم که امر موضوع باعث شد بهره‌وری در بخش کشاورزی از بین برود و دستیابی به آن اهمیتی نداشته باشد.

 1401/03/01 13:56

🔺 خودرو ناقص از فرآیند تولید ایران‌خودرو حذف شد/ ثبت رکورد تولید ۲۷۹۲ خودرو کامل سواری و تجاری در یک روز/ برنامه تولید روزانه دست کم ۲۵۰۰ دستگاه خودرو 14

🔹 قائم مقام توسعه و تولید گروه صنعتی ایران خودرو، با اعلام افزایش ۶۵ درصدی تولید خودرو کامل سواری از ابتدای امسال تا پایان اردیبهشت ماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته با تولید ۸۴۳۸۵ دستگاه خودرو، از حذف خودرو ناقص از فرآیند تولید در این گروه صنعتی خبر داد.

 1401/03/01 13:49

🔺 اجرای درست هدفمندی یارانه می تواند فاصله طبقاتی را کاهش دهد 9

🔹 بنا به اعلام سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، همه افراد مجردی که از ابتدای طرح هدفمندی یارانه‌ها یارانه نگرفته اند یا در سال‌های گذشته یارانه شان قطع شده بود می‌توانند به عنوان یک فرد مجرد اقدام به ثبت نام کنند.

 1401/03/01 12:22
🔺 هدف از وضع عوارض صادراتی کنترل تغییرات قیمت‌های جهانی برای تنظیم بازار داخلی است

🔺 هدف از وضع عوارض صادراتی کنترل تغییرات قیمت‌های جهانی برای تنظیم بازار داخلی است 9

🔹 مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت با بیان اینکه تعدد بخشنامه دریافت عوارض صادراتی به‌منظور تنظیم بازار داخلی است، گفت: عوارضی که مصوب شده، عوارض تنظیم بازار لحظه‌ای یا در شرایط حساس و خاص است که توانسته قیمت‌های داخلی و جهانی را به یک حالت تعادل برساند.

 1401/03/01 12:01
🔺 بازار  ۸۰۰ میلیارد دلاری متاورس؛ بالاترین گردش مالی در جهان

🔺 بازار ۸۰۰ میلیارد دلاری متاورس؛ بالاترین گردش مالی در جهان 11

🔹 پیشرفت‌های تکنولوژیک با فروش زمین و املاک مجازی در «متاورس» که ارزش سود اقتصادی آن ۸۰۰ میلیاردبرآورد شده، موجب تحولات شگرفی در بخش املاک خواهد شد، این درحالی است که ارزش کل معاملات جهانی در سراسر جهان در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱میلادی ۴۱.۸ تریلیون دلار ثبت شده است.

 1401/03/01 11:34
🔺 واردات نهاده‌ها در انحصار دولت است/ تولید غیرمنطقی کالاهای اساسی

🔺 واردات نهاده‌ها در انحصار دولت است/ تولید غیرمنطقی کالاهای اساسی 17

🔹 رئیس اتاق ایران با بیان اینکه ساختار تولید بسیاری از کالاهای اسایی مثل مرغ، روغن و ... در کشور دارای ایرادات بسیار است، گفت: واردات نهاده‌های دامی در انحصار سازمان‌های دولتی قرار گرفته است.

 1401/03/01 11:13
🔺 نیازمند تامین اراضی از سوی سایر دستگاه برای ساخت مسکن هستیم

🔺 نیازمند تامین اراضی از سوی سایر دستگاه برای ساخت مسکن هستیم 14

🔹 وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه روند اجرای پروژه‌های نهضت ملی مسکن باید سرعت بیشتری بگیرد، گفت: بخش عمده تامین اراضی از سوی وزارت راه و شهرسازی انجام شده و مابقی نیازمند تامین اراضی از سوی سایر دستگاه‌ها و ارگان‌هاست.

 1401/03/01 10:49
🔺 صف‌های طولانی در نانوایی‌ها جمع شد

🔺 صف‌های طولانی در نانوایی‌ها جمع شد 9

🔹 پس از اصلاح نرخ ارز و واقعی شدن قیمت آرد، قیمت نان در واحدهای آزادپز و فانتزی افزایش یافت که همین امر موجب شد مردم در صف‌های طولانی نانوایی‌های سنتی بایستند که با تشدید نظارت‌های دولتی صف‌های طولانی در مقابل نانوایی‌ها جمع شد.

 1401/03/01 10:40
🔺 کاهش یک میلیون بشکه‌ای ظرفیت تولید نفت در دولت قبل/ پروژه‌های نفتی را معطل خارجی‌ها نگه نمی‌داریم

🔺 کاهش یک میلیون بشکه‌ای ظرفیت تولید نفت در دولت قبل/ پروژه‌های نفتی را معطل خارجی‌ها نگه نمی‌داریم 14

🔹 مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با تاکید بر اینکه در اجرای پروژه‌های نفتی معطل شرکت‌های خارجی نمی‌مانیم، گفت: در دولت قبل و با کاهش تولید به دلیل تحریم‌ها، حدود یک میلیون بشکه از ظرفیت تولید نفت کشور از دست رفته بود که در دولت سیزدهم و با سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیون دلاری این ظرفیت احیا شد.

 1401/03/01 09:51

🔺 منابع ارزی واردات خودرو از کجا تامین می‌شود؟/ وقتی واردات اپل توجیه‌گر وضعیت مناسب ارزی می‌شود! 15

🔹 وزیر صمت اخیراً طی‌نامه‌ای، اختصاص 1 میلیارد دلار به واردات اپل در سال گذشته را نشان‌دهنده وضعیت مناسب ارزی و توجیه‌گر آزادسازی واردات خودرو دانسته؛ این در حالیست که تداوم واردات یک کالای لوکس، بیش از هرچیز حاکی از عدم وجود برنامه مدون منابع ارزاست.

 1401/03/01 09:11
🔺 برنجکاری قراردادی؛ حمایت از شالیکار و حذف دلالی

🔺 برنجکاری قراردادی؛ حمایت از شالیکار و حذف دلالی 14

🔹 کشت قرارداری برنج برای نخستین بار در سال زراعی جاری با اهدافی شامل ارتقای کیفیت محصول، ثبات در تولید و افزایش بهره‌وری به همراه جلوگیری از دست اندازی دلالان در استان‌های شمالی کشور از جمله گیلان به اجرا درآمد که طبق آمارها مورد استقبال شالیکاران این استان نیز قرار گرفت.

 1401/03/01 08:31
سرخط خبر جدیدترین و آخرین اخبار اقتصادی| خبرخوان اقتصادی

تاریخچه خبر جدیدترین و آخرین اخبار اقتصادی| خبرخوان اقتصادی

تصاویر خبری جدیدترین و آخرین اخبار اقتصادی| خبرخوان اقتصادی
🔺 توسعه اقتصاد «گیگ» زیر تیغ چالش‌های قانونی
🔺 خروج ۲ هزار و ۵۰۰ تن آرد از چرخه نانوایی‌ها در خراسان جنوبی
🔺 خیزش گردوخاک در نیمه غربی و مرکز کشور شدت می‌گیرد
🔺 ۳ محور توافقات نفتی ایران و عمان؛ از توسعه یکپارچه میدان هنگام تا صادرات خدمات فنی و مهندسی
🔺 اقتصاددان برجسته ایرانی دانشگاه‌های آمریکا: طرح یارانه‌ای رئیسی نرخ فقر در ایران را نصف می‌کند
🔺 مرغ، گوشت قرمز، شیر و لبنیات در کرمانشاه بیش از نیاز مصرفی استان تولید می‌شود
🔺 حذف ارز ترجیحی باعث ایجاد بازار رقابتی دام زنده و گوشت قرمز می‌شود
🔺 اراضی ساخت یک میلیون و ۳۶۴ هزار واحد مسکونی تأمین شد
🔺 ایران همواره تسهیل‌کننده تردد هوایی بوده است/ افزایش همکاری‌های ایران و ایکائو
🔺 آزمایشگاه تراسترهای فضایی، گواهینامه ISO/IEC ۱۷۰۲۵ را دریافت کرد
🔺 اتصال روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور به اینترنت باکیفیت به بیش از ۸۶ درصد رسید
🔺 عرضه بیش از ۲ هزار قلم کالای لوازم‌خانگی به بازار بدون افزایش قیمت
popup