جدیدترین و آخرین اخبار اقتصادی| خبرخوان اقتصادی

Loading fehamnews خبر فهام
اقتصادی
🔺 ویدئو / بازدید رئیس کل بانک مرکزی از بازار ارز تهران

🔺 ویدئو / بازدید رئیس کل بانک مرکزی از بازار ارز تهران

🔹 رئیس کل بانک مرکزی ظهر سه‌شنبه (۱۶ آذر) ضمن بازدید از بازار ارز تهران، با تعدادی از صرافان گفت‌وگو کرد و در پایان این بازدید میدانی، به پرسش‌های یکی از شهروندان پاسخ داد. علی صالح‌آبادی در جریان این بازدید خبر داد: به‌زودی سامانه‌ای برای تخصیص ارز سهمیه‌ای از جمله ارز مسافرتی راه‌اندازی می‌شود تا مردم در این سامانه درخواست خود را ثبت و ارز سهمیه‌ای دریافت کنند و بدین ترتیب، تشکیل صف مقابل صرافی‌ها جمع خواهد شد.

 1400/09/16 16:50
🔺 افزایش قیمت دلار؛ دلایل واقعی اقتصادی یا جو روانی؟

🔺 افزایش قیمت دلار؛ دلایل واقعی اقتصادی یا جو روانی؟ 9

🔹 قیمت دلار در حالی همزمان با مذاکرات وین برای بازگشت آمریکا به برجام دچار نوسان شده که عرضه ارز در بازار متشکل ارزی در سال جاری ۳.۷ برابر سال قبل بوده و کمبودی در بازار وجود ندارد؛ بنابراین رشد قیمت ارز بیش از آنکه تابعی از شرایط اقتصادی باشد، تحت تاثیر جو روانی است.

 1400/09/16 16:36
🔺 آیا حذف ارزش افزوده موجب رونق بازار طلا می‌شود؟

🔺 آیا حذف ارزش افزوده موجب رونق بازار طلا می‌شود؟ 10

🔹 رئیس اتحادیه طلا و جواهر اصفهان با تاکید بر اینکه حذف ارزش افزوده از اصل طلا بسیار به رونق بازار طلا کمک خواهد کرد، گفت: امروز خرید و فروش طلا به سمت مصنوعات بسیار کم وزن همچون آویز و گوشواره و یا سرویس هایی با وزن بسیار کم رفته است.

 1400/09/16 15:26

🔺 مرغداران خواهان‌ 6 هزار میلیارد تومان تسهیلات‌ و آزادی صادرات همزمان‌ با حذف ارز دولتی نهاده شدند 8

🔹 مدیر عامل اتحادیه پرورش دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه قیمت مرغ با برداشته شدن ارز 4200 تومانی 2.5 برابر می‌شود، گفت: مرغداران در این شرایط خواهان‌ 6 هزار میلیارد تومان تسهیلات‌ کم بهره برای تامین سرمایه درگردش و آزادی صادرات شدند.

 1400/09/16 14:25
🔺 بهانه‌های عجیب برای اعلام حقوق/ ۴ سال کافی نبود؟

🔺 بهانه‌های عجیب برای اعلام حقوق/ ۴ سال کافی نبود؟ 23

🔹 ماجرای عدم ورود اطلاعات حقوق دستگاه‌های اجرایی در سامانه ثبت حقوق و مزایا، از جمله وزارت نفت که با واکنش این وزارتخانه همراه بوده همچنان با ابهاماتی مواجه است، ولی در هر صورت آیا نباید نه تنها این وزارتخانه بلکه دستگاه‌های اجرایی مشمول قانون با گذشت حداقل چهار سال از الزام نسبت به ورود اطلاعات اقدام و موانع را برطرف کرده و اکنون در سال پایانی اجرای قانون برنامه ششم مهیا نبودن شرایط را بهانه نمی‌کردند، آیا این مدت کافی نبوده است؟

 1400/09/16 14:20
🔺 نرخ فرونشست سالانه زمین در کشور ۲۰سانتیمتر است

🔺 نرخ فرونشست سالانه زمین در کشور ۲۰سانتیمتر است 6

🔹 رییس گروه تثبیت فرسایش توده‌ای و زمین لغزش سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به اینکه نرخ فرونشست سالانه زمین در ایران بالاتر از حد بحران است، گفت: نرخ فرونشست سالانه زمین در ایران ۲۰ سانتمیتر است.

 1400/09/16 13:53
🔺 افزوده شدن ۹۱۳ مگاوات به تولید برق کشور/ احتمال تداوم خاموشی‌ها در تابستان

🔺 افزوده شدن ۹۱۳ مگاوات به تولید برق کشور/ احتمال تداوم خاموشی‌ها در تابستان 10

🔹 مدیرعامل هلدینگ برق و انرژی غدیر گفت: در فاز دوم نیروگاه لامرد که روز یکشنبه با حضور مسئولین وزارت دفاع، وزارت نیرو و تامین اجتماعی نیروهای مسلح آغاز به کار خواهد کرد و کلنگ‌زنی می‌شود، احداث نیروگاه ۹۱۳ مگاواتی در دستور کار خواهد بود.

 1400/09/16 12:55
🔺 شاخص‌های اقتصادی از ثبات نسبی اقتصاد حکایت دارد

🔺 شاخص‌های اقتصادی از ثبات نسبی اقتصاد حکایت دارد 11

🔹 بر اساس شاخص‌های کلان اقتصادی هرگاه پول پرقدرت بانک مرکزی از طریق استقراض دولت از این بانک کمتر وارد اقتصاد شود، میزان تورم در جامعه کاهش یافته و در نتیجه ثبات اقتصادی و منطقی‌تر شدن تدریجی قیمت‌ها تحقق خواهد یافت

 1400/09/16 12:20
🔺 فرصتی برای احیای صادرات فرش/ دلایل مهاجرت طراحان به کشورهای رقیب

🔺 فرصتی برای احیای صادرات فرش/ دلایل مهاجرت طراحان به کشورهای رقیب 14

🔹 رئیس مرکز ملی فرش ایران رویداد اکسپو ۲۰۲۰ دبی را فرصتی برای احیای جایگاه قبلی فرش دستباف ایرانی در تجارت جهانی دانست و گفت: در حال حاضر به دلیل دشواری هایی که در حوزه ورود موقت فرش به کشور وجود دارد، طراحان و مرمت کاران فرش به کشورهای رقیب مهاجرت می‌کنند.

 1400/09/16 12:16
🔺 اتصال همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار به اینترنت تا پایان سال آینده

🔺 اتصال همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار به اینترنت تا پایان سال آینده 7

🔹 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بر اساس آخرین ارزیابی انجام شده، حدود ۱۹ درصد از روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور یا به اینترنت دسترسی ندارند، یا نحوه اتصال‌شان بسیار بی‌کیفیت است که تا پایان ۱۴۰۱ همه این روستاها به اینترنت متصل می‌شوند.

 1400/09/16 11:41

🔺 تامین مالی ساخت یک میلیون مسکن/ تجربه مسکن مهر را تکرار نمی‌کنیم 14

🔹 وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: درباره ساخت یک میلیون مسکن مکاتباتی با بانک مرکزی و وزارت راه و شهرسازی داشتیم تا تامین مالی ساخت این تعداد مسکن متنوع شود که تجربه ساخت مسکن مهر تکرار نشود. در این زمینه باید از ظرفیت‌های خارجی نیز استفاده شود که اخبار خوبی مبنی بر فراهم‌شدن زمینه‌های حضور ظرفیت‌های خارجی برای ساخت یک میلیون مسکن خواهید شنید. 

 1400/09/16 11:24
🔺 نفت با فروکش نگرانی‌های کرونایی صعود کرد

🔺 نفت با فروکش نگرانی‌های کرونایی صعود کرد 12

🔹 قیمت نفت پس از افزایش پنج درصدی روز گذشته، در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی تحت تاثیر کاسته شدن از نگرانیها نسبت به تاثیر واریانت اُمیکرون بر تقاضای جهانی برای سوخت و طولانی شدن روند مذاکرات هسته ای ایران، افزایش یافت.

 1400/09/16 10:52
🔺 وزارت ارتباطات ‫از تولید محتوای مناسب در فضای مجازی حمایت کند‬

🔺 وزارت ارتباطات ‫از تولید محتوای مناسب در فضای مجازی حمایت کند‬ 7

🔹 سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به گزارش این کمیسیون درباره عملکرد وزارت ارتباطات و فناوری ارتباطات گفت: ‫در راستای افزایش اعتماد عمومی مردم به امنیت اطلاعات خود و حفظ حریم خصوصی شهروندان در فضای مجازی، انتظار می‌رود وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نسبت به فراهم کردن زیرساخت‌های لازم در این خصوص اهتمام جدی داشته و از تولید محتوای مناسب در فضای مجازی حمایت کند.‬

 1400/09/16 09:38
🔺 وزیر راه: وضعیت ترانزیت کشور در ۲ ماه گذشته متحول شد

🔺 وزیر راه: وضعیت ترانزیت کشور در ۲ ماه گذشته متحول شد 6

🔹 وزیر راه و شهرسازی با اشاره به مذاکرات و توافقات انجام شده با پاکستان، قرقیزستان. ترکمنستان و جمهوری آذربایجان بر دیپلماسی حمل‌ونقل برای توسعه روابط با همسایگان تأکید کرد و گفت: در دو ماه گذشته وضعیت ترانزیت در کشور متحول شده است.

 1400/09/16 09:17

🔺 اعلام آمادگی برای ارائه اطلاعات حقوق و دستمزد کارکنان صنعت نفت 10

🔹 معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت با اعلام این نکته که اطلاعات حقوق و دستمزد کارکنان صنعت نفت آماده است، گفت: سازمان اداری و استخدامی باید شرایط لازم برای ورود این اطلاعات به سامانه را براساس ضوابط و مقررات صنعت نفت ایجاد کند.

 1400/09/16 09:05

🔺 پیگیری سازمان بورس برای تزریق منابع صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه 11

🔹 رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به این که سودآوری شرکتهای بورسی تا پایان سال ادامه دارد، از پیگیری این سازمان برای استفاده از منابع صندوق توسعه ملی در صندوق تثبیت بازار سرمایه خبر داد.

 1400/09/16 08:07
🔺 کاهش شتاب تورم در ۳ماه اخیر، نشان‌دهنده توان دولت در مهار تورم است

🔺 کاهش شتاب تورم در ۳ماه اخیر، نشان‌دهنده توان دولت در مهار تورم است 9

🔹 عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش دولت برای کنترل و مهار تورم، گفت: کاهش تورم نقطه به نقطه و تورم سالیانه در ماه‌های اخیر، این نوید را به جامعه می‌دهد که دولت می‌تواند رشد تورم را را مهار کند.

 1400/09/16 07:44
🔺 روستاهای کویری هم با کمبود زمین مواجهند!

🔺 روستاهای کویری هم با کمبود زمین مواجهند! 15

🔹 بنا به گفته کارشناسان و مسئولان، بسیاری از روستاهای کشور تغییر شکل داده و دیگر اثری از حالت سنتی در آن دیده نمی‌شود. در شرایطی که افراد ثروتمند به راحتی با پرداخت جریمه می‌توانند در روستاها ویلا بسازند، ساکنان اصلی با محدودیت طرحهای هادی مواجهند؛ از طرف دیگر طرحهای روستایی دچار چالش کمبود زمین هستند تا جایی که بنا به گفته مدیرکل دفتر امور زمین بنیاد مسکن، حتی در کویر هم مساله کمبود زمین را به شکل حادی داریم می‌بینیم.

 1400/09/16 00:25
🔺 استقبال عراق از حضور شرکت‌های دانش بنیان ایرانی در کرکوک

🔺 استقبال عراق از حضور شرکت‌های دانش بنیان ایرانی در کرکوک 12

🔹 دومین روز از بیست و سومین رویداد «یکشنبه‌های صادراتی» صندوق نوآوری و شکوفایی با حضور هیات تجاری و فناوری از کشور عراق (کرکوک) به منظور ارائه مشاوره و مدیریت صادرات محصولات دانش بنیان در محل صندوق نوآوری برگزار شد.

 1400/09/15 19:15

🔺 جزئیات بزرگترین مزایده تاریخ خصوصی‌سازی/ زمان عرضه اولیه پالایشگاه شازند هنوز مشخص نیست 18

🔹 رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی با بیان جزئیاتی از فروش 18 درصد از سهام شرکت پالایش شازند در مورد عرضه اولیه سهام این پالایشگاه نیز گفت زمان عرضه اولیه مشخص نیست و باید به گونه‌ای باشد که به بازار لطمه‌ای وارد نشود.

 1400/09/15 18:51
🔺 راهبرد سرمایه‌گذاری در هولدینگ‌های زیرمجموعه صندوق‌ها تغییر می‌کند

🔺 راهبرد سرمایه‌گذاری در هولدینگ‌های زیرمجموعه صندوق‌ها تغییر می‌کند 10

🔹 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تغییر استراتژی سرمایه‌گذاری را یکی از برنامه‌های این وزارتخانه برای افزایش بهره‌وری شرکت‌های اقتصادی زیرمجموعه‌های صندوق‌ها دانست و گفت: موضوع تمرکز بر صنایع محدودتر و با سودآوری بالاتر در حال تدوین است.

 1400/09/15 17:47
🔺  امیدواری مردم سیستان و بلوچستان با تصویب طرح‌های تامین آب از سوی دولت

🔺  امیدواری مردم سیستان و بلوچستان با تصویب طرح‌های تامین آب از سوی دولت 8

🔹 روی کار آمدن دولت آیت الله رئیسی اتفاقات گوناگون و امیدوار کننده‌ای را در سیستان و بلوچستان رقم زده که تسریع و اجرای طرح‌های زیربنایی از جمله تامین آب از چاه‌های ژرف و دریای عمان مردم این استان را به توسعه منطقه و حل مشکلاتشان بیشتر امیدوار کرده است.

 1400/09/15 17:26
🔺 آسیب صنعت خودرو از تولید با قطعات بی کیفیت

🔺 آسیب صنعت خودرو از تولید با قطعات بی کیفیت 7

🔹 انجمن ملی کیفیت ایران با رونمایی از طرح تحول کیفیت در زنجیره تامین صنعت خودرو سعی کرده است با نگاه متفاوت از رویکردهای فعلی (افزایش تیراژ)، بهبود کیفیت زنجیره تامین صنعت خودرو را با تمرکز بر ارتقا کیفیت محصولات قطعه‌سازان هدف قرار دهد.

 1400/09/15 16:28

🔺 کشت فراسرزمینی ایران در روسیه و برزیل/ تا پایان دولت سیزدهم همه زمین‌های کشاورزی سنددار می‌شوند 16

🔹 معاون اقتصادی و برنامه‌ریزی وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه راه های مختلفی از جمله تهاتر برای واردات کالاهای اساسی در شرایط محدودیت ارزی و تحریم وجود دارد،گفت: کشت فراسرزمینی در روسیه و برزیل در دستور کار قرار گرفته است.

 1400/09/15 16:20
🔺 اطلاعات حقوقی کارکنان نفت آماده است

🔺 اطلاعات حقوقی کارکنان نفت آماده است 10

🔹 معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت با اعلام این نکته که اطلاعات حقوق و دستمزد کارکنان صنعت نفت آماده است، گفت: سازمان اداری و استخدامی باید شرایط لازم برای ورود این اطلاعات به سامانه را براساس ضوابط و مقررات صنعت نفت ایجاد کند.

 1400/09/15 16:08

🔺 گفتگو|بانک مرکزی بساط بازارهای ارز کاذب شبانه و فردایی را جمع کند/دماسنج وضعیت ارزی کشور سامانه نیما است نه سبزه میدان! 25

🔹 عضو کمیسیون برنامه و بودجه با بیان اینکه مجلس درباره معاملات فردایی در بازار ارز هشدارهای لازم را داده است، گفت: دماسنج ذخایر ارزی کشور، سامانه نیما است اما اکنون سبزه‌میدان، چهار راه استانبول و بازار فردایی به معیار تبدیل شده است.

 1400/09/15 15:33
🔺 تنها راه اجرای نظارت مالی، حسابرسی دقیق است

🔺 تنها راه اجرای نظارت مالی، حسابرسی دقیق است 11

🔹 خزانه‌دار کل کشور با بیان اینکه اجرای درست نظارت مالی در بخش عمومی و بخش خصوصی راهی جز حسابرسی دقیق ندارد، گفت: امیدوارم روزی برسد که در بخش عمومی، گزارش مالی بودجه مصرف شده توسط دستگاه‌ها ارائه شود؛ اکنون در بخش خصوصی این اتفاق صورت گرفته است.

 1400/09/15 15:15
🔺 عامل احتکار لوازم خانگی در استان همدان ۱۰۰ میلیارد ریال جریمه شد

🔺 عامل احتکار لوازم خانگی در استان همدان ۱۰۰ میلیارد ریال جریمه شد 11

🔹 همدان_ایرنا_ مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان گفت: فردی که اقدام به احتکار مقادیر زیاد و قابل توجهی انواع لوازم خانگی در انبارهای خود در شهرستان بهار کرده بود، ضمن محکومیت به فروش تمامی اقلام در شبکه رسمی به پرداخت ۱۰۰ میلیارد و ۴۹۴ میلیون و ۹۱۹۱ هزار ریال جریمه نقدی محکوم شد.

 1400/09/15 14:34

🔺 از کمبود ساز تا پیانوی ۹۰۰ میلیونی! 10

🔹 گزارش میدانی از بازار سازهای موسیقی حاکی از ۱۰ برابر شدن قیمت این کالاها طی سه سال اخیر و کمبود ساز است، تا جایی که محدوده قیمت پیانوی آکوستیک به ۱۷۰ تا ۹۵۰ میلیون تومان رسیده است؛ البته این ساز به دلیل قیمت بالا، تقاضای خیلی کمی هم دارد.

 1400/09/15 14:17

🔺 حقوق این مدیران قطع می‌شود! 12

🔹 امروز همزمان با ۱۵ آذرماه آخرین مهلت ورود و تکمیل اطلاعات حقوق دستگاه‌های اجرایی به سامانه ثبت حقوق و مزایا است و طبق آخرین هشدار داده شده به دستگاه‌ها،‌ اگر اقدام نکنند این بار دیگر تهدیدی برای کارکنان نیست و حقوق بالاترین مقام دستگاه اجرایی و تمامی مدیران مرتبط، برای آذرماه پرداخت نخواهد شد.

 1400/09/15 12:24
سرخط خبر جدیدترین و آخرین اخبار اقتصادی| خبرخوان اقتصادی

تاریخچه خبر جدیدترین و آخرین اخبار اقتصادی| خبرخوان اقتصادی

تصاویر خبری جدیدترین و آخرین اخبار اقتصادی| خبرخوان اقتصادی
🔺 ویدئو / بازدید رئیس کل بانک مرکزی از بازار ارز تهران
🔺 افزایش قیمت دلار؛ دلایل واقعی اقتصادی یا جو روانی؟
🔺 آیا حذف ارزش افزوده موجب رونق بازار طلا می‌شود؟
🔺 بهانه‌های عجیب برای اعلام حقوق/ ۴ سال کافی نبود؟
🔺 نرخ فرونشست سالانه زمین در کشور ۲۰سانتیمتر است
🔺 افزوده شدن ۹۱۳ مگاوات به تولید برق کشور/ احتمال تداوم خاموشی‌ها در تابستان
🔺 شاخص‌های اقتصادی از ثبات نسبی اقتصاد حکایت دارد
🔺 فرصتی برای احیای صادرات فرش/ دلایل مهاجرت طراحان به کشورهای رقیب
🔺 اتصال همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار به اینترنت تا پایان سال آینده
🔺 نفت با فروکش نگرانی‌های کرونایی صعود کرد
🔺 وزارت ارتباطات ‫از تولید محتوای مناسب در فضای مجازی حمایت کند‬
🔺 وزیر راه: وضعیت ترانزیت کشور در ۲ ماه گذشته متحول شد
popup