جدیدترین و آخرین اخبار اقتصادی| خبرخوان اقتصادی

Loading fehamnews خبر فهام
اقتصادی

🔺 سالاد خوردن هم برای انگلیسی‌ها مشکل شد/ کمبود خیار و گوجه‌فرنگی در انگلیس 4

🔹 در حالی که تخم مرغ در برخی فروشگاه‌های انگلیس جیره‌بندی شده است پایگاه انگلیسی دیلی میل با اشاره به کمبود تولید خیار، فلفل و گوجه‌فرنگی نوشت مردم این کشور با سالاد هم باید خداحافظی کنند.

 1401/09/07 00:01

🔺 محرابیان: برنامه جامع «ساماندهی و لایروبی رودخانه‌ها» به دولت ارائه شده است 10

🔹 وزیر نیرو از پیشنهاد ارائه برنامه مشترک «ساماندهی و لایروبی رودخانه‌ها» به دولت با همکاری وزارت نیرو و سازمان مدیریت بحران خبر داد و لایروبی رودخانه‌ها و ساماندهی سازه‌های تقاطعی بر پهنه سیلاب را دو عامل مهم پیشگیری از افزایش خسارات ناشی از وقوع سیل دانست.

 1401/09/06 20:11

🔺 ارائه برنامه جامع ساماندهی و لایروبی رودخانه‌ها به دولت 10

🔹 وزیر نیرو ضمن پیشنهاد ارائه برنامه مشترک «ساماندهی و لایروبی رودخانه‌ها» به دولت با همکاری وزارت نیرو و سازمان مدیریت بحران، لایروبی رودخانه‌ها و ساماندهی سازه‌های تقاطعی بر پهنه سیلاب را دوعامل مهم پیشگیری از افزایش خسارات ناشی از وقوع سیل عنوان کرد و گفت: این برنامه می‌تواند ۴۰ تا ۵۰ درصد از خسارات سیل‌ها را کاهش دهد.

 1401/09/06 18:05

🔺 واریز بیش از ۳۹ هزار میلیارد تومان به حساب سازندگان نهضت ملی مسکن 11

🔹 سرپرست بانک مسکن از افتتاح حساب ۷۴۰ هزار و ۳۳۵ نفر متقاضی طرح نهضت ملی مسکن نزد بانک خبر داد و مبلغ واریز شده به حساب سازندگان از محل آورده متقاضیان و تسهیلات را در مجموع ۳۹ هزار و ۱۴۲ میلیارد تومان اعلام کرد.

 1401/09/06 16:33

🔺 تهدید امنیت غذایی آمریکا با خشکسالی بی‌سابقه در کالیفرنیا 12

🔹 بر اساس مطالعه‌ای که برای اداره غذا و کشاورزی ایالت کالیفرنیای آمریکا صورت گرفته است، خشکسالی‌های شدید در این ایالت که در کشاورزی ایالات متحده سرآمد است، منجر به از دست دادن حداقل 3 میلیارد دلار از درآمد این بخش در دو سال گذشته شده است.

 1401/09/06 16:26

🔺 سیستم مدیریت یکپارچگی چاه‌های نفت و گاز ایران تدوین می‌شود 10

🔹 مدیر گروه مطالعات مخازن پژوهشگاه صنعت نفت گفت: با توجه به رویکرد اخیر وزارت نفت مبنی بر بهبود تولید و احیای چاه‌ها مرده و کم‌بازده، پایش و نگهداری این چاه‌ها ضروری به شمار می‌آید و به همین منظور پژوهشگاه صنعت نفت اقدام به تدوین سیستم مدیریت یکپارچگی چاه‌ها کرده است.

 1401/09/06 16:10

🔺 حجم تجارت ایران کمتر از ۱.۲ هزارم مجموع تجارت کلی در آفریقای جنوبی است 10

🔹 با وجود رشد دو برابری صادرات ایران به این آفریقای جنوبی در سال گذشته و استمرار رونق صادرات در هفت ماهه امسال کماکان سهم کشورمان از سبد تجارت آفریقای جنوبی کمتر از ۱.۲ هزارم مجموع واردات و صادرات این کشور است.

 1401/09/06 15:48

🔺 بازداشت و پیگرد قضایی مامور خاطی مالیاتی به اتهام دریافت ۵۲ میلیارد ریال رشوه 9

🔹 رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور با تاکید بر برخورد قاطع با هرگونه فساد در نظام مالیاتی، از بازداشت و پیگرد قضایی یک مأمور خاطی مالیاتی شاغل در یکی از اداره‌های کل امور مالیاتی استان تهران با همکاری پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ به اتهام دریافت ۵۲ میلیارد ریال رشوه خبر داد.

 1401/09/06 13:52

🔺 درج اوراق گواهی اعتبار مولد (گام) بانک اقتصاد نوین 17

🔹 شرکت بورس اوراق بهادار تهران اعلام کرد: اوراق گواهی اعتبار مولد (گام) بانک اقتصاد نوین (سهامی عام) با نماد "اگ ۰۲۰۶۵۵" با سررسید ۲۸ شهریور ۱۴۰۲ در فهرست نرخ‌های بازار اوراق بدهی بورس اوراق بهادار تهران درج گردید.

 1401/09/06 13:36
🔺 رشد ۹۰ درصدی صادرات شرکت‌های دانش بنیان

🔺 رشد ۹۰ درصدی صادرات شرکت‌های دانش بنیان 9

🔹 رئیس کل گمرک ایران از رشد ۹۰ درصدی صادرات شرکت‌های دانش بنیان در هفت ماهه ۱۴۰۱ نسبت به مدت سال قبل خبر داد و گفت:
در این مدت صادرات شرکت‌های دانش بنیان به حدود ۴۳ میلیون دلار بوده و میزان واردات این شرکت‌ها نیز به ۲۰۶ میلیون دلار رسیده است.

 1401/09/06 13:11
🔺 افزون‌بر ۶۰ درصد هدف‌گذاری صادرات از کردستان محقق شد

🔺 افزون‌بر ۶۰ درصد هدف‌گذاری صادرات از کردستان محقق شد 7

🔹 معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت اداره‌ کل صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: با صادرات ۲۲۷ میلیون دلار کالا از طریق مرزهای استان از ابتدای سال جاری تا کنون افزون بر ۶۰ درصد هدف تعیین شده در این بخش تحقق یافت و در نیمه دوم سال این روند رونق بیشتری پیدا می‌‎کند.

 1401/09/06 12:52

🔺 بانک مرکزی تضمین داد/ تحویل دلار در زمان سررسید اوراق ارزی 16

🔹 بانک مرکزی اعلام کرد:‌ با توجه به سطح مطلوب ذخایر اسکناس ارز در داخل کشور، انتشار اوراق ارزی بانک مرکزی با سررسید کوتاه‌مدت (سه‌ماهه) در دستور کار قرار گرفت و در زمان سررسید و بنا به درخواست دارندگان اوراق، اسکناس آن به سهولت پرداخت می‌شود.

 1401/09/06 12:35
🔺 تولید بیش از ۱۱۶ هزار تن برگ سبز چای/ پرداخت ۸۱۳ میلیارد تومان به چایکاران

🔺 تولید بیش از ۱۱۶ هزار تن برگ سبز چای/ پرداخت ۸۱۳ میلیارد تومان به چایکاران 13

🔹 رییس سازمان چای کشور با بیان اینکه از ابتدای فصل برداشت تاکنون خرید برگ سبز چای به بیش از ۱۱۶ هزار تن رسیده است، گفت: تاکنون افزون بر ۸۱۳ میلیارد تومان معادل ۸۵ درصد مطالبات چایکاران پرداخت شده است.

 1401/09/06 11:15

🔺 از مسیر بورس کالا همه فرآیند‌ها شفاف می‌شود 12

🔹 وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در بحث واردات خودرو و به منظور حذف رانت احتمالی، دو تدبیر اندیشیده شده است، نخست آنکه خودرو‌های وارداتی در بورس کالا عرضه شود و دوم، سود بازرگانی حالت متغیر داشته باشد و به خزانه دولت باز گردد.

 1401/09/06 10:59
🔺 ایجاد شفافیت در معاملات خودروهای وارداتی با کمک بورس کالا

🔺 ایجاد شفافیت در معاملات خودروهای وارداتی با کمک بورس کالا 11

🔹 وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: به‌دلیل عدم واردات خودرو در سال‌های گذشته، اگر خودرو در شرایط غیرحرفه‌ای و بدون برنامه عرضه شود شاهد افزایش قیمت‌ها خواهیم بود و به همین دلیل با عرضه اتومبیل‌های وارداتی در بورس، به دنبال شفافیت در معاملات هستیم.

 1401/09/06 10:56

🔺 مبارزه با پولشویی در بازار سرمایه، هوشمند می‌شود 9

🔹 رئیس مرکز مبارزه با پولشویی سازمان بورس گفت: در پی تشکیل واحدی به نام اداره نظارت هوشمند در این مرکز هستیم. این اداره، وظیفه طراحی و پیاده‌سازی سامانه‌هایی را عهده‌دار است که نظارت هوشمند و مکانیزه بر اجرای مقررات مبارزه با پولشویی را امکان‌پذیر می‌کند.

 1401/09/06 09:43
🔺 غفلت از ۸سال خانه سازی در دولت قبل، چگونه بر طبل تورم مسکن کوبید؟

🔺 غفلت از ۸سال خانه سازی در دولت قبل، چگونه بر طبل تورم مسکن کوبید؟ 9

🔹 قفل سیاست‌های مسکنی در هشت سالِ عملکرد دولت‌های یازدهم و دوازدهم، بازار مسکن را با تورم و کاهش قدرت خرید و افزایش صف جمعیت مستاجران مواجه کرد، اما برخی رسانه‌های حامی دولت قبل بدون توجه به سیاست‌های دولت مورد علاقه‌شان، می‌خواهند مشکلات این بخش را به پای دولت سیزدهم بنویسند.

 1401/09/06 09:42

🔺 واریز بیش از ۲۹ هزار میلیارد تومان به حساب سازندگان در طرح نهضت ملی مسکن 10

🔹 سرپرست بانک مسکن از افتتاح حساب ۷۴۰ هزار و ۳۳۵ نفر متقاضی طرح نهضت ملی مسکن نزد بانک خبر داد و مبلغ واریز شده به حساب سازندگان از محل آورده متقاضیان و تسهیلات را در مجموع ۳۹ هزار و ۱۴۲ میلیارد تومان اعلام کرد.

 1401/09/06 09:28
🔺 تغییرات مجلس در بودجه باید معقول و منطقی باشد

🔺 تغییرات مجلس در بودجه باید معقول و منطقی باشد 13

🔹 کارشناس مسائل اقتصادی با تأکید بر ضرورت تفاهم میان مجلس و دولت برای رسیدن به اتفاق نظر در خصوص لایحه بودجه، گفت: مجلس باید در خصوص بودجه با دولت همکاری کند زیرا در غیر این صورت دولت قادر به عملی کردن آن نخواهد بود و منجر به افزایش نقدینگی و تورم می‌شود.

 1401/09/06 08:15

🔺 پیش‌بینی تجارت ۳۰میلیارددلاری ایران با اوراسیا طی ۲ سال آینده 15

🔹 رئیس اداره همکاری‌های چندجانبه تجاری وزارت امور خارجه با اشاره به حجم ۵ میلیارد دلاری مبادلات تجاری ایران و اوراسیا در سال گذشته ، گفت: با اجرای موافقت‌نامه تجارت آزاد پیش‌بینی می‌شود که ظرف ۲ـ۳ سال حجم تجارت به ۳۰ الی ۳۵ میلیارد دلار برسد.

 1401/09/06 07:35

🔺 دانه های کوچک انار طعم شیرینی و خوشبختی به زندگیم داد 19

🔹 من به ‌عنوان یک خانم خانه ‌دار کار خود را با ایجاد کسب‌ و کار اینترنتی در زمینه انار و رب انار آغاز کردم و بعد از مدتی این شغل درآمدزایی بالایی را برای من داشت که از سود حاصل از آن یک کارگاه تولید رب انار را ایجاد کردم که منجر به اشتغال ‌زایی تعداد زیادی از بانوان سرزمین من شد. از آنجا که با این کسب ‌و کار توانستم هم برای خود و هم برای دیگران سودآوری داشته باشم لذا در این بخش شما را دعوت می ‌کنم تا با حوزه انار آشنا شوید.

 1401/09/05 22:00
🔺 تولید جدیدترین نسل کلید‌های خلاء برای توزیع برق

🔺 تولید جدیدترین نسل کلید‌های خلاء برای توزیع برق 13

🔹 تولیدکننده تجهیزات صنعت برق گفت: ما توانستیم کلید‌های خلاء را با استاندارد‌های به روز دنیا و فناوری‌های جدید تولید کنیم ضمن اینکه از نظر محفظه خاموش کننده جرقه و کنداکتور داخل محفظه، به تازه‌ترین فناوری دست یابیم.

 1401/09/05 19:48

🔺 کسب و کارم در حوزه کفش من را پولدار کرد 13

🔹 بیشتر افراد جامعه بی پولی و فقر را چشیده اند و به دنبال راهی برای فرار و دوری از آن بوده اند. من با تولید انواع کفش و کتانی و ارسال آن به سراسر نقاط ایران و سپس جهان توانستم مسیر خود را تغییر داده و از بند فقیری رها شوم.

 1401/09/05 18:00
🔺 برگزاری مستمر نشست‌های تخصصی با حلقه‌های فکری در مجموعه وزارت اقتصاد

🔺 برگزاری مستمر نشست‌های تخصصی با حلقه‌های فکری در مجموعه وزارت اقتصاد 17

🔹 وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان‌های تابعه این وزارتخانه از نیمه دوم سال گذشته تاکنون نشست های متعددی برای حفظ ارتباط تنگاتنگ با محافل علمی، دانشگاهی، نخبگان و مراکز پژوهشی و رفع مشکلات از این طریق برگزار کردند.

 1401/09/05 17:41

🔺 عرضه مرغ منجمد؛ بلای جان تولیدکنندگان! 15

🔹 مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی کشور در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود عرضه مرغ منجمد در بازار محدود شده است، گفت: صرف نظر از میزان عرضه در بازار اعتقاد ما این است که در شرایط فعلی که تولید مازاد داریم، نباید هیچ مرغ منجمدی در بازار عرضه شود.

 1401/09/05 17:37

🔺 ۱۵.۵ میلیون اوراق گواهی کالایی دست به دست شد 13

🔹 بازار گواهی سپرده در هفته منتهی به ۴ آذر شاهد معامله بیش از ۱۵.۵ میلیون ورقه بهادار مبتنی بر کالا با ارزش بیش از ۵۶۰ میلیارد تومان بود. سکه از لحاظ ارزش معاملات و سیمان از لحاظ حجم معاملات، برتر از سایر دارایی ها، در مقام نخست ایستاد.

 1401/09/05 16:27
🔺 حضور ۲۶۰ شرکت در نمایشگاه صنایع رنگ و پوشش‌های صنعتی

🔺 حضور ۲۶۰ شرکت در نمایشگاه صنایع رنگ و پوشش‌های صنعتی 12

🔹 بیست و دومین نمایشگاه بین المللی رنگ، رزین، پوشش‌های صنعتی، مواد کامپوزیت و صنعت آبکاری با تمرکز بر افزایش صادرات تولید داخل از تاریخ ۹ لغایت ۱۲ آذر در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می‌شود.

 1401/09/05 16:19

🔺 ۱۲۵ هزار تن کالا در بورس کالا صادر شد 18

🔹 بیش از ۱۲۵ هزار تن انواع محصول صنعتی و پتروشیمی به ارزش نزدیک هزار و ۷۲۱ میلیارد تومان در رینگ صادراتی بورس کالای ایران در هفته منتهی به ۴ آذر فروخته شد که نسبت به هفته منتهی به ۲۷ آبان افزایش حجم و ارزش معاملات را تجربه کرد.

 1401/09/05 16:15
🔺 الزام شرکت‌های دولتی به صدور صورتحساب الکترونیک از ابتدای دی‌ماه

🔺 الزام شرکت‌های دولتی به صدور صورتحساب الکترونیک از ابتدای دی‌ماه 9

🔹 براساس قانون پایانه‌های فروشگاهی شرکت‌‏های دولتی و سایر دستگاه‏‌های اجرایی از تاریخ اول دی‌ماه ملزم به رعایت قانون پایانه‏‌های فروشگاهی و سامانه مودیان و صدور صورتحساب الکترونیکی هستند.

 1401/09/05 15:33

🔺 تاثیر تولید ایران خودرو بر قرارگیری ایران در میان 10 خودروساز برتر جهان 9

🔹 عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: خودروسازان داخلی با خودکفایی در تولید خودرو امتیاز بزرگ و برتری را در اختیار دارند و افزایش تیراژ تولیدات شرکت ایران خودرو علی‌رغم تحریم‌ها و مشکلات تولید بیانگر نکات مثبتی است.

 1401/09/05 15:25
سرخط خبر جدیدترین و آخرین اخبار اقتصادی| خبرخوان اقتصادی
عبارات داغ

تاریخچه خبر جدیدترین و آخرین اخبار اقتصادی| خبرخوان اقتصادی

تصاویر خبری جدیدترین و آخرین اخبار اقتصادی| خبرخوان اقتصادی
🔺 رشد ۹۰ درصدی صادرات شرکت‌های دانش بنیان
🔺 افزون‌بر ۶۰ درصد هدف‌گذاری صادرات از کردستان محقق شد
🔺 تولید بیش از ۱۱۶ هزار تن برگ سبز چای/ پرداخت ۸۱۳ میلیارد تومان به چایکاران
🔺 ایجاد شفافیت در معاملات خودروهای وارداتی با کمک بورس کالا
🔺 غفلت از ۸سال خانه سازی در دولت قبل، چگونه بر طبل تورم مسکن کوبید؟
🔺 تغییرات مجلس در بودجه باید معقول و منطقی باشد
🔺 تولید جدیدترین نسل کلید‌های خلاء برای توزیع برق
🔺 برگزاری مستمر نشست‌های تخصصی با حلقه‌های فکری در مجموعه وزارت اقتصاد
🔺 حضور ۲۶۰ شرکت در نمایشگاه صنایع رنگ و پوشش‌های صنعتی
🔺 الزام شرکت‌های دولتی به صدور صورتحساب الکترونیک از ابتدای دی‌ماه
🔺 مبارزه با پولشویی در بازار سرمایه هوشمند می‌شود
🔺 اطلاعیه وزارت اقتصاد درباره پروانه‌های صنفی
popup