جدیدترین و آخرین اخبار سیاسی| خبرخوان سیاسی

Loading fehamnews خبر فهام
سیاسی
🔺 استقبال رسمی از آیت الله رئیسی در عمان

🔺 استقبال رسمی از آیت الله رئیسی در عمان 1

🔹 آیت‌الله «سید ابراهیم رئیسی» امروز دوشنبه دوم خرداد به دعوت رسمی پادشاه عمان در صدر هیأتی بلندپایه وارد این کشور شد. وی در بدو ورود به فرودگاه ویژه سلطنتی مسقط، مورد استقبال مقامات عالی این کشور قرار گرفت و آیین استقبال رسمی از رئیس جمهور کشورمان نیز در کاخ سلطان عمان انجام شد.

 1401/03/02 12:42
🔺 اهمیت سفر رئیسی به عمان از نگاه اندیشکده اروپایی

🔺 اهمیت سفر رئیسی به عمان از نگاه اندیشکده اروپایی 2

🔹 همزمان با سفر مهم رئیس جمهوری اسلامی ایران به عمان، یک اندیشکده اروپایی این سفر را با توجه به نقش تعیین کننده عمان و قطر در روابط میان خاورمیانه و غرب، بویژه برای کمک به روند مذاکرات مرتبط با توافق هسته ای ایران در وین، سازنده توصیف کرد.

 1401/03/02 12:36

🔺 واکاوی طرح اقتصادی دولت با حضور وزیر کشور/ طرح ساماندهی اتباع خارجی تهیه می‌شود 3

🔹 سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به حضور وزیر کشور در کمیسیون متبوع خود، گفت: در نشست امروز در خصوص نحوه اجرای طرح اقتصادی دولت و ابهامات آن صحبت و قرار شد در زمان کم ایرادات اجرای طرح رفع شود.

 1401/03/02 12:25

🔺 نقش‌آفرینی نیروی هوایی ارتش در عملیات آزادسازی خرمشهر منحصربه‌فرد بود 4

🔹 امیر سرتیپ واحدی با بیان اینکه نیروی هوایی ارتش در عملیات آزادسازی خرمشهر نقش پررنگ و منحصربه‌فردی داشت، گفت: اقدامات دلاورمردان نیروی هوایی ارتش در عملیات آزادسازی خرمشهر، بسیار ارزشمند بود.

 1401/03/02 11:48

🔺 آمادگی ارتش برای مقابله با «جنگ ترکیبی»/ می‌توانیم نیازهای پهپادی سایرین را تأمین کنیم 12

🔹 معاون هماهنگ‌کننده ارتش با بیان اینکه متناسب با فناوری روز توان پهپادی خود را ارتقا می‌دهیم، گفت: امروز توانمندی پهپادی ما به جایی رسیده که می‌توانیم نیاز خودمان را برطرف و نیاز‌های سایرین را نیز تأمین کنیم.

 1401/03/02 11:04
🔺 آیت‌الله رئیسی در فرودگاه مسقط مورد استقبال سلطان عمان قرار گرفت

🔺 آیت‌الله رئیسی در فرودگاه مسقط مورد استقبال سلطان عمان قرار گرفت 1

🔹 رئیس‌ جمهور که در راستای تقویت دیپلماسی همسایگی دولت مردمی و گسترش تعاملات اقتصادی، سیاسی و فرهنگی ایران و عمان به این کشور سفر کرده، دقایقی پیش در فرودگاه مسقط مورد استقبال سلطان عمان قرار گرفت.

 1401/03/02 11:01
🔺 اعتماد به سرمایه‌گذار مهمترین راه در تحقق اهداف اقتصاد کشور است

🔺 اعتماد به سرمایه‌گذار مهمترین راه در تحقق اهداف اقتصاد کشور است 2

🔹 رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: باور توانمندی‌های مردم و اعتماد به سرمایه‌گذار مهمترین راه در تحقق اهداف شکوفایی صنعت و اقتصاد کشور است و در این راه می‌توان تحریم‌ها را به راحتی خنثی کرد.

 1401/03/02 10:27
🔺 صهیونیست ها بهای سنگینی برای ترور شهید صیاد خدایی خواهند داد

🔺 صهیونیست ها بهای سنگینی برای ترور شهید صیاد خدایی خواهند داد 7

🔹 دبیرخانه دائمی کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین مجلس در بیانیه ای اعلام کرد: صهیونیست ها و عوامل آنها در داخل و خارج بدانند ترور کور شهید صیاد خدایی پایان سکوت استراتژیک خواهد بود و صهیونیست ها بهای سنگینی برای این جنایت خواهند داد.

 1401/03/02 10:10
🔺 سفر رئیسی‌ به مسقط و تقویت روابط شرکای قدیمی در آشفته‌بازار منطقه

🔺 سفر رئیسی‌ به مسقط و تقویت روابط شرکای قدیمی در آشفته‌بازار منطقه 17

🔹 عمان از جمله کشورهای حوزه خلیج فارس است که از دهه‌ی ۵۰ روابط دیرینه‌ای با جمهوری اسلامی ایران دارد و سفر امروز آیت‌الله رئیسی به مسقط، نشانگر عزم تهران برای تقویت دیپلماسی همسایگی با شریکی قدیمی در آشفته‌بازار منطقه‌ است.

 1401/03/02 10:01
🔺 رییس جمهوری: همکاری و گفت‌وگوی بین کشورهای منطقه می‌تواند امنیت ساز باشد

🔺 رییس جمهوری: همکاری و گفت‌وگوی بین کشورهای منطقه می‌تواند امنیت ساز باشد 10

🔹 آیت‌الله سید ابراهیم رییسی در راستای سفرهای منطقه ای خود پیش از عزیمت به کشور عمان گفت: همکاری و گفت‌وگوی بین کشورهای منطقه می‌تواند امنیت ساز باشد و حضور نیروهای خارجی و بیگانگان به هیچ عنوان امنیت ساز نیست و می‌تواند امنیت منطقه را مورد تهدید قرار دهد.

 1401/03/02 08:00
🔺 خطر ۲ برابر شدن سرطان طی ۲۰ سال آینده در ایران

🔺 خطر ۲ برابر شدن سرطان طی ۲۰ سال آینده در ایران 8

🔹 رییس مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، از احتمال دوبرابر شدن سرطان طی ۲۰ سال آینده در ایران خبر داد و گفت:مردم و حاکمیت هر دو موظفند از رشد سرطان‌ پیشگیری کنند و این در شرایطی است که دشمنان داروها را تحریم کرده‌ و فقط دستگاه‌ها و داروهای گران‌قیمت و کم‌اثر تحریم نیستند.

 1401/03/02 08:00

🔺 نقش نخبگان در خودکفایی نیرو‌های مسلح/ انتشار دلنوشته‌های نخبگان وظیفه 15

🔹 دریادار سیاری گفت: از دوره‌های آموزشی نخبگان وظیفه بازخورد‌هایی گرفته شده که بیانگر اثربخشی و ارزشمندی این دوره‌هاست؛ بسیاری از این عزیزان تجربه حضور خود را به‌صورت دلنوشته‌هایی تأثیرگذار به رشته تحریر درآوردند که مجموعه این آثار در ارتش در قالب کتاب منتشر شده است.

 1401/03/02 01:52
🔺 پیگیری توافقات، جام جهانی و مذاکره برای رفع تحریم‌ها محور رایزنی وزیران خارجه ایران و قطر

🔺 پیگیری توافقات، جام جهانی و مذاکره برای رفع تحریم‌ها محور رایزنی وزیران خارجه ایران و قطر 13

🔹 وزیران خارجه ایران و قطر درمورد پیگیری آخرین توافقات سران دو کشور، جام جهانی و گسترش مناسبات دوجانبه تهران و دوحه و همچنین مذاکرات برای رفع تحریم‌ها بحث و تبادل نظر کردند.

 1401/03/02 00:38
🔺 امیرعبداللهیان: دولت سیزدهم درصدد توسعه روابط با کشورهای آفریقایی است

🔺 امیرعبداللهیان: دولت سیزدهم درصدد توسعه روابط با کشورهای آفریقایی است 12

🔹 وزیر امور خارجه در دیدار با معاون وزیر خارجه آفریقای جنوبی گفت: ایران هیچ‌گونه محدودیتی در مورد روابط با آفریقای جنوبی قائل نبوده و به ویژه دولت جدید درصدد توسعه روابط با کشورهای قاره آفریقا است.

 1401/03/02 00:21
🔺 ابراز علاقه معاون وزیر خارجه ازبکستان برای بهره‌گیری از مسیرهای ترانزیتی ایران و بندر چابهار

🔺 ابراز علاقه معاون وزیر خارجه ازبکستان برای بهره‌گیری از مسیرهای ترانزیتی ایران و بندر چابهار 17

🔹 معاون وزیر امور خارجه جمهوری ازبکستان در دیدار با معاون اقتصادی وزارت امور خارجه بر علاقه‌مندی خود برای بهره‌گیری از مسیرهای ترانزیتی ایران و به ویژه ظرفیت‌های مناسب بندر چابهار تاکید کرد و مقرر شد کار گروه‌های تخصصی در این رابطه فعال شوند.

 1401/03/01 22:56
🔺 خطیب‌زاده: دشمنان ذات شرارت‌بار خود را با شهادت یکی از سپاهیان جان‌ برکف نشان دادند

🔺 خطیب‌زاده: دشمنان ذات شرارت‌بار خود را با شهادت یکی از سپاهیان جان‌ برکف نشان دادند 12

🔹 سخنگوی وزارت امور خارجه با تبریک و تسلیت شهادت سرهنگ پاسدار صیاد خدایی تصریح کرد: دشمنان قسم خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بار دیگر ذات شرارت‌بار خود را با ترور و شهادت یکی از سپاهیان جان‌ بر کف نشان دادند.

 1401/03/01 22:37
🔺 رئیسی: ارتقای بهره‌وری ، اولویت مهم و وظیفه‌ای همگانی است

🔺 رئیسی: ارتقای بهره‌وری ، اولویت مهم و وظیفه‌ای همگانی است 13

🔹 رئیس جمهور تحقق رشد ۸ درصدی اقتصاد کشور را در گرو افزایش سرمایه‌گذاری و ارتقای بهره‌وری دانست و تاکید کرد: همه دستگاه‌ها خود را ملزم به افزایش بهره‌وری نیروی انسانی و خدمات‌شان به مردم بدانند.

 1401/03/01 21:45
🔺 آغاز آزمون‌های پایه‌های مدارس به صورت حضوری (گفتگو - پیک نیمروزی ۱۴۰۱/۰۳/۰۱)

🔺 آغاز آزمون‌های پایه‌های مدارس به صورت حضوری (گفتگو - پیک نیمروزی ۱۴۰۱/۰۳/۰۱) 11

🔹 از امروز اول خرداد ماه ۱۴۰۱ تمام آزمون‌های پایه‌های تحصیلی مدارس به صورت حضوری آغاز شده است. درباره نحوه برگزاری امتحانات همکارم بخشی با آقای ستاری سخنگوی وزارت آموزش و پرورش گفتگویی کرده که با هم می‌شنویم ...
البته برخی اولیاء امروز از ناهمنگی در برخی از مدارس برای برگزاری امتحانات نوبت صبح گلایه داشتند. همکارانم با برخی از اولیاء تماس گرفتند. صحبت‌های آن‌ها را بشنوید ...

 1401/03/01 21:25

🔺 واریز سود سهام عدالت، به جاماندگان (گفتگو - پیک بامدادی ۱۴۰۱/۰۳/۰۱) 11

🔹 از امروز واریز سود سهام عدالت جاماندگان آغاز می‌شود. ۲۱ اسفند ماه پارسال، سود سهام عدالت ۴۳ میلیون سهامدار که سجامی بودن و شماره شبای بانکی آن‌ها در اختیار شرکت سپرده گذاری مرکزی قرار گرفته بود، به صورت یک جا واریز شده بود. اما دو میلیون نفر به علت در دسترس نبودن اطلاعات، سجامی نبودن یا شماره شبای نادرست، سودی دریافت نکرده بودند. برخی شنونده‌های پیک بامدادی به ما اعلام کردند که موفق به اعلام شماره حساب در مدت مقرر نشدند. در این باره همکارم علیمردانی با آقای حسنلو معاون فناوری شرکت سپرده گذاری مرکزی گفتگویی کرده که با هم می‌شنویم ...

شما شنوندگان عزیز که از جاماندگان سهام عدالت هم هستید اگر مشکلی دارید حتما بهمون پیامک بزنید. همکاران من پیگیر این قضایا هستند. سی هزار ۶۱۰

 1401/03/01 21:04
🔺 برنامه ریزی برای احیای شش هزار واحد تعطیل و نیمه تعطیل در سال ۱۴۰۱

🔺 برنامه ریزی برای احیای شش هزار واحد تعطیل و نیمه تعطیل در سال ۱۴۰۱ 10

🔹 معاون اول رییس جمهور با اشاره به اهمیت احیای واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل در دولت سیزدهم تأکید کرد: رابطه پایدار و منسجم بین نهضت احیای واحدهای اقتصادی و بانک‌ها می‌تواند به بازگرداندن سرمایه‌های از دست رفته این واحدها و اشتغالزایی کمک شایان توجهی کند.

 1401/03/01 20:17

🔺 مختومه شدن 400 هزار پرونده در مدت زمان فعالیت اصانلو در تعزیرات حکومتی 16

🔹 عضو کمیسیون قضایی مجلس از حضور رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در نشست امروز این کمیسیون خبر داد و گفت: بر اساس اظهارات اصانلو در مدت زمان فعالیت ایشان 504 هزار پرونده به این سازمان ارجاع و حدود 400 هزار پرونده نیز در این دوره مختومه شده است

 1401/03/01 19:49

🔺 بنگاه‌ها ملکی، اجاره نامه‌ها را ثبت نکنند،جریمه می‌شوند/ سقف مجاز افزایش اجاره بها باید فروردین هرسال توسط دولت اعلام شود 14

🔹 سخنگوی کمیسیون اصل 90مجلس از تصویب کلیات طرح ساماندهی و کنترل اجاره بها املاک مسکونی در کمیسیون عمران مجلس خبر داد و گفت: بر اساس این طرح بنگاه‌ها ملکی و موجرانی که قرارداد اجاره را ثبت نکنند،جریمه می‌شوند.

 1401/03/01 19:10
🔺 قانون مجازات استفاده‌کنندگان غیرمجاز از آب، برق، تلفن، فاضلاب و گاز

🔺 قانون مجازات استفاده‌کنندگان غیرمجاز از آب، برق، تلفن، فاضلاب و گاز 10

🔹 سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در تشریح جلسه کمیسیون انرژی مجلس، گفت: امروز طرح اصلاح قانون مجازات استفاده‌کنندگان غیرمجاز از آب، برق، تلفن، فاضلاب و گاز در کمیسیون انرژی به عنوان کمیسیون فرعی بررسی شد.

 1401/03/01 19:10
🔺 باقری درباره سفر مورا به اعضای کمیسیون امنیت ملی پاسخ داد/ مذاکرات به بن بست نرسیده است

🔺 باقری درباره سفر مورا به اعضای کمیسیون امنیت ملی پاسخ داد/ مذاکرات به بن بست نرسیده است 15

🔹 رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از حضور معاون سیاسی وزیر امور خارجه در این کمیسیون خبر داد و گفت: علی باقری درباره سفر مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا به ایران به سوالات اعضا پاسخ داد.

 1401/03/01 19:08

🔺 طرح دوفوریتی تمدید زمان تحویل قیر سال ۱۴۰۰ اصلاح شد/بررسی عملکرد مرکز پژوهش‌های مجلس با حضور نگاهداری 15

🔹 نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: در نشست امروز این کمیسیون ضمن بررسی عملکرد مرکز پژوهش‌های مجلس با حضور نگاهداری، طرح دوفوریتی تمدید زمان تحویل قیر سال ۱۴۰۰ نیز اصلاح شد.

 1401/03/01 18:47
🔺 وظیفه روابط عمومی‌ها در جنگ روایت‌ها، اقناع افکار عمومی است

🔺 وظیفه روابط عمومی‌ها در جنگ روایت‌ها، اقناع افکار عمومی است 10

🔹 عضو شورای اطلاع‌رسانی دولت، وظیفه روابط عمومی‌ها در نبرد روایت‌ها را اطلاع‌رسانی درست با هدف اقناع افکار عمومی دانست و گفت: این صحنه‌ای که در مقابل ما قرار گرفته، درگیری جنگ روایت‌ها با زمینه‌های شناختی در یک نبرد ترکیبی است.

 1401/03/01 18:33

🔺 تصویب 2 ماده از طرح ساماندهی نظارتی دانشگاه آزاد در حضور طهرانچی 14

🔹 رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس از تصویب 2 ماده از طرح ساماندهی نظارتی دانشگاه آزاد اسلامی در حضور طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و نماینده طراحان طرح در نشست امروز کمیسیون خبر داد.

 1401/03/01 18:02
🔺 ضرغامی: انجمن خیرین میراث فرهنگی برای دریافت کمک‌های ارزی و ریالی تشکیل می‌شود

🔺 ضرغامی: انجمن خیرین میراث فرهنگی برای دریافت کمک‌های ارزی و ریالی تشکیل می‌شود 14

🔹 وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی روز یکشنبه اول خرداد ١۴٠١ در اولین نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: انجمن خیرین میراث فرهنگی برای جذب کمک‌های ارزی و ریالی دوستداران میراث فرهنگی در داخل و خارج کشور تشکیل می‌شود.

 1401/03/01 18:01

🔺 حضور وزیر تعاون در مجلس برای پاسخگویی به پرسش‌هایی پیرامون نحوه محاسبه و توزیع یارانه‌ها/ تمدید 3 روزه برای ثبت‌نام افراد جامانده از دریافت یارانه 12

🔹 سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس، ضمن تشریح نحوه پاسخگویی وزیر تعاون به پرسش‌های مطرح شده پیرامون نحوه محاسبه و توزیع یارانه‌ها و تعیین تکلیف اشخاص جامانده از دریافت یارانه از تصمیم این کمیسیون برای دعوت از معاون رییس جمهور برای شفاف‌سازی در این بخش خبر داد.

 1401/03/01 17:41

🔺 صهیونیست‌ها دنبال به هم ریختن نظم حاکم بر جبهه مقاومت/ مقاومت از این تجاوزات به نفع خود استفاده می‌کند 15

🔹 عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس حمله جنگنده‌های اسرائیلی به خاک سوریه را با هدف به هم ریختن نظم حاکم بر جبهه مقاومت دانست و گفت: صهیونیست‌ها دنبال تغییر نقشه مقاومت در آزادسازی سرزمین های اشغالی هستند اما جبهه مقاومت از این نوع تجاوزات به نفع بیشتر خود استفاده می‌کند.

 1401/03/01 16:46
سرخط خبر جدیدترین و آخرین اخبار سیاسی| خبرخوان سیاسی

تاریخچه خبر جدیدترین و آخرین اخبار سیاسی| خبرخوان سیاسی

تصاویر خبری جدیدترین و آخرین اخبار سیاسی| خبرخوان سیاسی
🔺 استقبال رسمی از آیت الله رئیسی در عمان
🔺 اهمیت سفر رئیسی به عمان از نگاه اندیشکده اروپایی
🔺 آیت‌الله رئیسی در فرودگاه مسقط مورد استقبال سلطان عمان قرار گرفت
🔺 اعتماد به سرمایه‌گذار مهمترین راه در تحقق اهداف اقتصاد کشور است
🔺 صهیونیست ها بهای سنگینی برای ترور شهید صیاد خدایی خواهند داد
🔺 سفر رئیسی‌ به مسقط و تقویت روابط شرکای قدیمی در آشفته‌بازار منطقه
🔺 رییس جمهوری: همکاری و گفت‌وگوی بین کشورهای منطقه می‌تواند امنیت ساز باشد
🔺 خطر ۲ برابر شدن سرطان طی ۲۰ سال آینده در ایران
🔺 پیگیری توافقات، جام جهانی و مذاکره برای رفع تحریم‌ها محور رایزنی وزیران خارجه ایران و قطر
🔺 امیرعبداللهیان: دولت سیزدهم درصدد توسعه روابط با کشورهای آفریقایی است
🔺 ابراز علاقه معاون وزیر خارجه ازبکستان برای بهره‌گیری از مسیرهای ترانزیتی ایران و بندر چابهار
🔺 خطیب‌زاده: دشمنان ذات شرارت‌بار خود را با شهادت یکی از سپاهیان جان‌ برکف نشان دادند
popup