جدیدترین و آخرین اخبار سیاسی| خبرخوان سیاسی

Loading fehamnews خبر فهام
سیاسی
🔺 ظرفیت‌ها برای برخورد با دستگاه‌های متخلف در اجرای قانون تسهیل صدور مجوزها به کار گرفته می‌شود

🔺 ظرفیت‌ها برای برخورد با دستگاه‌های متخلف در اجرای قانون تسهیل صدور مجوزها به کار گرفته می‌شود 11

🔹 رئیس کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید، گفت: گزارش نظارتی کمیسیسون ویژه در خصوص اجرای قانون تسهیل صدور برخی از مجوزهای کسب و کار طی آذر ماه به صحن علنی ارائه می‌شود و حتما از ظرفیت‌های قانونی و آئین نامه داخلی مجلس برای پیشگیری و برخورد با دستگاه‌های اجرایی که وظایف قانونی خود را انجام نداده‌اند استفاده می‌کنیم.

 1401/09/06 20:18
🔺 به دنبال تبدیل «تأثیر قطعی» به «تأثیر مثبت» معدل و بازگشت دروس عمومی به کنکور هستیم

🔺 به دنبال تبدیل «تأثیر قطعی» به «تأثیر مثبت» معدل و بازگشت دروس عمومی به کنکور هستیم 10

🔹 عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با اشاره به تصویب کلیات «طرح یک فوریتی اصلاح قانون کنکور» در کمیسیون آموزش مجلس، تصریح کرد: در این طرح، به دنبال تبدیل «تأثیر قطعی» به «تأثیر مثبت» و بازگشت دروس عمومی به کنکور هستیم. البته کنکور دی ماه 1401 طبق اطلاع رسانی سازمان سنجش برگزار می‌‎شود.

 1401/09/06 20:11

🔺 رئیسی: وزارت اقتصاد جبران عقب‌ماندگی‌ها در زمینه مولدسازی دارایی‌ها را با جدیت پیگیری کند 9

🔹 رئیس‌جمهور با توجه به نگاه مشترک و هماهنگ روسای قوا در زمینه «مولدسازی دارایی‌های دولت»، وزارت اقتصاد و دارایی را مکلف کرد برای جبران عقب‌ماندگی‌ها در این حوزه، موضوع را با همکاری همه دستگاه‌ها و سازمان‌ها تا رسیدن به نتیجه مطلوب با جدیت پیگیری کند.

 1401/09/06 19:14
🔺 کار ویژه مجلس یازدهم با هدف تحول در قوانین اقتصادی

🔺 کار ویژه مجلس یازدهم با هدف تحول در قوانین اقتصادی 7

🔹 قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب‌وکار، قانون مالیات بر خانه‌های خالی، قانون جهش تولید دانش بنیان، قانون مالیات بر ارزش افزوده، قانون جهش تولید مسکن و اصلاح ساختار بانک مرکزی با هدف تحول در قوانین اقتصادی در مجلس یازدهم در دستور کار قرار گرفت و به تصویب رسیدند. دیدن این اینفوگرافیک (داده نما) شما را با بخش مهمی از این اقدامات آشنا می‌کند.

 1401/09/06 19:05
🔺 طرح تشدید مجازات همکاری‌کنندگان با دولت‌های متخاصم، صرفاً بازنگری در مجازات جاسوسان است که نه در صحن مطرح و نه تصویب شده است

🔺 طرح تشدید مجازات همکاری‌کنندگان با دولت‌های متخاصم، صرفاً بازنگری در مجازات جاسوسان است که نه در صحن مطرح و نه تصویب شده است 7

🔹 رئیس کمیسیون قضایی مجلس با تأکید بر اینکه طرح تشدید مجازات همکاری‌کنندگان با دولت های متخاصم علیه امنیت کشور در مورد بازنگری در مجازات جاسوسان است، گفت: این طرح هنوز در صحن علنی مجلس نه مطرح و نه تصویب شده است.

 1401/09/06 18:35

🔺 یک روزنامه‌نگار اصلاح‌طلب: کل پروژه «حسین رونقی» برپایه دروغ است 12

🔹 تعدادی از روزنامه‌نگاران اصلاح‌طلب و کاربران شبکه‌های اجتماعی نسبت به انتشار خبر دروغ شکسته شدن استخوان‌ها و اعتصاب غذای خشک حسین‌ رونقی در زندان واکنش نشان دادند و حتی گفتند: دروغ بزرگشان فروختن پروژه تحریم‌خواهی علیه مردم است.

 1401/09/06 18:31
🔺 سازوکار اسقاط خودرو تعیین شد؛پرداخت 5 درصد قیمت کامیون و کشنده وارداتی برای شماره‌گذاری

🔺 سازوکار اسقاط خودرو تعیین شد؛پرداخت 5 درصد قیمت کامیون و کشنده وارداتی برای شماره‌گذاری 10

🔹 رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به تعیین تکلیف ساز و کار اسقاط خودرو در نشست امروز کمیسیون متبوعش، گفت: در صورت نبود گواهی اسقاط به میزان کافی، با پرداخت 5 درصد قیمت کامیون و کشنده وارداتی، این خودروها شماره گذاری می‌شوند.

 1401/09/06 18:20
🔺 ادامه بررسی طرح سازمان حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه/ بر سلامت و فرایند های دادرسی نظارت می شود

🔺 ادامه بررسی طرح سازمان حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه/ بر سلامت و فرایند های دادرسی نظارت می شود 10

🔹 سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به ادامه بررسی طرح سازمان حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه در کمیسیون متبوعش، گفت: بر اساس این بندهای مصوب در کمیسیون، از ماموریت های این سازمان، نظارت بر سلامت و امنیت فرایندهای دادرسی با هدف استقلال قضایی جهت جلوگیری از مداخله افراد فاقد صلاحیت در پرونده های قضایی، خواهد بود.

 1401/09/06 18:12
🔺 تصویب کلیات «طرح یک فوریتی اصلاح قانون کنکور» / آزمون 1402 طبق اطلاع رسانی سازمان سنجش برگزار می‌شود

🔺 تصویب کلیات «طرح یک فوریتی اصلاح قانون کنکور» / آزمون 1402 طبق اطلاع رسانی سازمان سنجش برگزار می‌شود 25

🔹 رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس از تصویب کلیات طرح یک فوریتی اصلاح قانون کنکور خبر داد و گفت: آزمون 1402 طبق اطلاع رسانی صورت گرفته از سازمان سنجش برگزار خواهد شد و تغییرات اصلی در این طرح، برای آزمون سال‌های آینده اعمال خواهد شد.

 1401/09/06 17:10

🔺 در سفر رئیس جمهور به سواحل مَکُران چه گذشت؟ 12

🔹 رئیس‌جمهور که در آستانه هفتم آذر روز نیروی دریایی ارتش و به منظور شرکت در رژه یگان‌های نمونه این نیرو امروز به بندر جاسک در استان هرمزگان سفر کرده بود، با مردم این منطقه به صورت رو در رو دیدار کرد و از اهمیت راهبردی سواحل مکران در حوزه‌های اقتصادی ‌سخن گفت.

 1401/09/06 16:04
🔺 حضور اعضای کمیسیون اصل 90 در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور/در این نشست دلایل عدم اجرای تصدیق الکترونیکی در دفاتر اسناد رسمی بررسی می‌شود

🔺 حضور اعضای کمیسیون اصل 90 در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور/در این نشست دلایل عدم اجرای تصدیق الکترونیکی در دفاتر اسناد رسمی بررسی می‌شود 12

🔹 رییس کمیسیون اصل 90 در مجلس، از حضور اعضای این کمیسیون در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به منظور بررسی دلایل عدم اجرای تصدیق الکترونیکی در دفاتر اسناد رسمی خبر داد.

 1401/09/06 16:00

🔺 از شاتگان تا کلاشنیکف؛ بیشترین سلاح قاچاق در کدام استان کشف شد؟ 8

🔹 کف خیابان‌های شهرهای ایران، مقصد سلاح‌های قاچاقی است که در هفته های اخیر کشف محموله های آن روند فزونی یافته تا به زعم پدرخوانده‌های جریان آشوب نه تنها فضای داخلی ایران مسموم و ملتهب بماند، بلکه در گام بعد تجزیه و براندازی رقم بخورد.

 1401/09/06 15:23
🔺 مجلس طرح شفافیت قوای سه گانه را تصویب و ایرادات شورای نگهبان را رفع کرده است اما هیات عالی نظارت همچنان به ایراداتی که گرفته اصرار دارد

🔺 مجلس طرح شفافیت قوای سه گانه را تصویب و ایرادات شورای نگهبان را رفع کرده است اما هیات عالی نظارت همچنان به ایراداتی که گرفته اصرار دارد 7

🔹 رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها، با بیان اینکه مجلس طرح شفافیت قوای سه گانه را تصویب کرده است، گفت: ایرادات شورای نگهبان به این طرح مرتفع شده اما هیات عالی نظارت همچنان به ایراداتی که گرفته اصرار دارد و مواد ۱، ۲، ۳ و ۴ این طرح را مغایر با سیاست های کلی نظام دانسته است. مجلس نیز بر مواد ۳ و ۴ طرح شفافیت قوای سه‌گانه اصرار کرده که در خصوص این دو ماده باید مجمع تشخیص مصلحت نظام تعیین تکلیف کند.

 1401/09/06 15:04

🔺 نخست وزیر عراق در صدر هیاتی اقتصادی و سیاسی به تهران سفر می‌کند 12

🔹 معاون سیاسی دفتر رئیس‌جمهور اعلام کرد: محمد شیاع السودانی نخست وزیر عراق به دعوت رسمی آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور فردا هفتم آذر در صدر هیاتی اقتصادی و سیاسی با هدف توسعه همکاری‌های دوجانبه و منطقه‌ای به تهران سفر می‌کند.

 1401/09/06 14:35

🔺 وزیر کشور: اردوگاه‌های خاص زندانیان معتاد تشکیل می‌شود 11

🔹 احمد وحیدی روز یکشنبه در حاشیه یکصدو چهل و نهمین جلسه شورای اجتماعی کشور با اشاره به ماده ۴۲ قانون اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر و الحاق موادی به آن گفت: اردوگاه‌های خاصی برای زندانیان معتادی که در زندان حضور دارند، تشکیل می‌شود و این اقدام بر عهده قوه قضاییه است.

 1401/09/06 14:06

🔺 مجلس؛ از سازمان شانگهای تا بیمه کارگران ساختمانی 10

🔹 نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز با پیوستن ایران به سازمان شانگهای موافقت کردند. موافقت با طرح اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی دیگر مصوبه امروز نمایندگان بود. همچنین با اصرار مجلسی ها بر برخی مواد طرح الزام به ثبت رسمی معاملات اموال غیرمنقول، این طرح برای تصمیم گیری به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شد.

 1401/09/06 13:53

🔺 اقتدار نیروی دریایی ارتش پیام‌آور صلح برای همسایگان و رعب برای دشمنان است 20

🔹 سرلشکر باقری در پیامی با گرامیداشت روز نیروی دریایی تأکید کرد: حضور قدرتمند نیروی دریایی ارتش در آب‌های ملی و بین‌المللی پیام‌آور صلح و دوستی برای کشور‌های همسایه و رعب و وحشت برای دشمنان است.

 1401/09/06 13:41
🔺 امیرعبداللهیان: رای مجلس به لایحه الحاق ایران به شانگهای نشانه عزم جدی در توسعه همکاری‌ها است

🔺 امیرعبداللهیان: رای مجلس به لایحه الحاق ایران به شانگهای نشانه عزم جدی در توسعه همکاری‌ها است 11

🔹 وزیر امور خارجه رأی قاطع مجلس به لایحه الحاق ایران به سازمان همکاری شانگهای را نشانگر عزم و جدیت کشورمان برای توسعه همکاری‌های منطقه‌ای، بین‌المللی و اقتصادی و تقویت نگاه به آسیاست دانست.

 1401/09/06 13:25

🔺 تقابل ایران با جنگ جهانی رسانه‌ای دشمنان/ باید اسرای جنگ رسانه‌ای را آزاد کنیم 18

🔹 سردار آتانی گفت: جمهوری اسلامی ایران امروز درگیر یک جنگ جهانی رسانه‌ای است؛ زیرا دشمنان ملت ایران از همه جهات و به‌خصوص در حوزه روانی به دنبال گرفتن کنترل افکار عمومی هستند.

 1401/09/06 13:06
🔺 تجلیل از خانواده شهدای امنیت در صحن علنی مجلس

🔺 تجلیل از خانواده شهدای امنیت در صحن علنی مجلس 7

🔹 در جلسه علنی امروز یکشنبه 6 آبان ماه مجلس شورای اسلامی مراسم تجلیل از خانواده‌ شهدای امنیت برگزار شد و خانواده شهیدان گرانقدر شهید مهدی اثنی‌عشری، شهید تورج اردلان، شهید سلمان امیراحمدی، شهید آرمان علی‌وردی، شهید امیر کمندی، شهید مهدی لطفی و شهید حمیدرضا هاشمی بیگ چشمه با حضور در جایگاه هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی، مورد تقدیر قرار گرفتند.

 1401/09/06 12:21
🔺 سوالات نماینده مهاباد در کمیسیون شوراها بررسی شد/ فرصت یک ماهه وزارت کشور برای بررسی مشکلات کولبران

🔺 سوالات نماینده مهاباد در کمیسیون شوراها بررسی شد/ فرصت یک ماهه وزارت کشور برای بررسی مشکلات کولبران 9

🔹 رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس از بررسی دو سوال نماینده مردم مهاباد در کمیسیون متبوعش خبر داد و گفت: یکی از سوالات وی بر اساس اقدامات کمیسیون قابل طرح نبود و سوال دوم مد نظر نماینده مهاباد از سوی وزارت کشور در حال بررسی است.

 1401/09/06 12:11
🔺 انتقاد نماینده مجلس از عدم اعطای وام به مردم و خرید پتروشیمی از سوی بانک ها

🔺 انتقاد نماینده مجلس از عدم اعطای وام به مردم و خرید پتروشیمی از سوی بانک ها 7

🔹 کاظم دلخوش نماینده مردم صومعه سرا از عدم اعطای وام بانکی از سوی بانک ها به مردم انتقاد کرد و گفت: بانک ها به جای اعطای وام، اقدام به خرید پتروشیمی می کنند که سازمان برنامه و بودجه باید نسبت به آن پاسخگو باشد.

 1401/09/06 11:57

🔺 چرا بسیج یک «پدیده» است؟/ یادداشت علی‌نژادی 15

🔹 جعفر علی‌نژادی در یادداشتی «بسیج» را پدیده دانست و ضمن تاکید بر اینکه بسیج امید و روحیه ملی علیه یأس و خمودگی است، نوشت: از زمان شکل‌گیری بسیج تاکنون، وجهه پدیدگی بسیج در مواجهه با حوادث و مخاطرات روزبه‌روز نمایان‌تر شده است.

 1401/09/06 11:25
🔺 تفکر بسیج در ایران اسلامی و ملت‌های آزاده جهان ریشه دوانده است

🔺 تفکر بسیج در ایران اسلامی و ملت‌های آزاده جهان ریشه دوانده است 6

🔹 نماینده مردم قزوین در مجلس در پیامی به مناسبت سالروز تشکیل بسیج مستضعفان، گفت: تفکر بسیج، در ایران اسلامی و ملت‌های آزاده جهان ریشه دوانده و امیدوارم بتوانیم با گسترش این تفکر و فرهنگ بسیجی بر همه مشکلات کشور فائق آییم.

 1401/09/06 10:10
🔺 آلمان؛ جنایتکارشیمیایی دیروز و میرزابنویس قطعنامه‌ ضدایرانی امروز

🔺 آلمان؛ جنایتکارشیمیایی دیروز و میرزابنویس قطعنامه‌ ضدایرانی امروز 16

🔹 اقدامات خصمانه‌ی اخیر «رژیم برلین» در راستای ایفای نقش در پازل فشار حداکثری غرب علیه کشورمان، یادآور روزهایی است که با تسلیح صدام به سلاح‌های شیمیایی، علیه ملت ایران مرتکب جنایت شدند.

 1401/09/06 09:47
🔺 بازدید معاون اقتصادی رییس جمهور از بندر امیرآباد

🔺 بازدید معاون اقتصادی رییس جمهور از بندر امیرآباد 10

🔹 محسن رضایی معاون اقتصادی رییس جمهور روز یکشنبه در دومین روز سفر به مازندران با همراهی سید محمود حسینی پور نماینده عالی دولت در این استان از بندرامیرآباد بازدید و در جریان ظرفیت ها و پتانسیل موجود در این بندر قرار گرفت.

 1401/09/06 09:44

🔺 نیروی دریایی ارتش در مسیر ارتقاء و بالندگی حرکت می‌کند 10

🔹 حجت‌الاسلام محمدحسنی در پیامی با گرامیداشت روز نیروی دریایی تأکید کرد: نیروی دریایی ارتش با حضور در مأموریت‌های دریایی بین‌المللی و اهتزاز پرچم مقدس ایران اسلامی در دورترین اقیانوس‌های جهان روزبه‌روز در مسیر ارتقاء و بالندگی حرکت می‌کند.

 1401/09/06 09:31
🔺 غنی‌سازی ۶۰ درصدی موضع مقتدارنه ایران در قبال قعطنامه شورای حکام است

🔺 غنی‌سازی ۶۰ درصدی موضع مقتدارنه ایران در قبال قعطنامه شورای حکام است 8

🔹 عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه غنی‌سازی ۶۰ درصد اورانیوم پاسخ مناسبی به قطعنامه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بود، گفت: دشمنان باید بدانند موضع ایران در قبال‌ آن ها موضعی از سر اقتدار است نه انفعال.

 1401/09/06 08:29
🔺 بسیج ستون فقرات دفاع از انقلاب اسلامی است 

🔺 بسیج ستون فقرات دفاع از انقلاب اسلامی است  13

🔹 تهران_ ایرنا_رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بسیج ستون فقرات دفاع از انقلاب اسلامی است، گفت: این لشکر مخلص خدا در هر برهه ای ثابت کرده است طوفان حوادث و دشمنی‌ها علیه انقلاب اسلامی کوه مستحکم بسیج را ذره ای از جای خود تکان نمی‌دهد.

 1401/09/06 08:20
🔺 سردار سلامی: سیستان و بلوچستان دیار مردان غیرتمند ایرانی است + فیلم

🔺 سردار سلامی: سیستان و بلوچستان دیار مردان غیرتمند ایرانی است + فیلم 13

🔹 فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان دیار مردان غیرتمند ایرانی است، گفت: مردمان این دیار شریف، با شرافت، اهل کرامت، با غیرت و جوانمرد و در مقابل دشمنان این سرزمین همواره مصمم هستند.

 1401/09/05 22:25
سرخط خبر جدیدترین و آخرین اخبار سیاسی| خبرخوان سیاسی

تاریخچه خبر جدیدترین و آخرین اخبار سیاسی| خبرخوان سیاسی

تصاویر خبری جدیدترین و آخرین اخبار سیاسی| خبرخوان سیاسی
🔺 ظرفیت‌ها برای برخورد با دستگاه‌های متخلف در اجرای قانون تسهیل صدور مجوزها به کار گرفته می‌شود
🔺 به دنبال تبدیل «تأثیر قطعی» به «تأثیر مثبت» معدل و بازگشت دروس عمومی به کنکور هستیم
🔺 کار ویژه مجلس یازدهم با هدف تحول در قوانین اقتصادی
🔺 طرح تشدید مجازات همکاری‌کنندگان با دولت‌های متخاصم، صرفاً بازنگری در مجازات جاسوسان است که نه در صحن مطرح و نه تصویب شده است
🔺 سازوکار اسقاط خودرو تعیین شد؛پرداخت 5 درصد قیمت کامیون و کشنده وارداتی برای شماره‌گذاری
🔺 ادامه بررسی طرح سازمان حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه/ بر سلامت و فرایند های دادرسی نظارت می شود
🔺 تصویب کلیات «طرح یک فوریتی اصلاح قانون کنکور» / آزمون 1402 طبق اطلاع رسانی سازمان سنجش برگزار می‌شود
🔺 حضور اعضای کمیسیون اصل 90 در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور/در این نشست دلایل عدم اجرای تصدیق الکترونیکی در دفاتر اسناد رسمی بررسی می‌شود
🔺 مجلس طرح شفافیت قوای سه گانه را تصویب و ایرادات شورای نگهبان را رفع کرده است اما هیات عالی نظارت همچنان به ایراداتی که گرفته اصرار دارد
🔺 امیرعبداللهیان: رای مجلس به لایحه الحاق ایران به شانگهای نشانه عزم جدی در توسعه همکاری‌ها است
🔺 تجلیل از خانواده شهدای امنیت در صحن علنی مجلس
🔺 سوالات نماینده مهاباد در کمیسیون شوراها بررسی شد/ فرصت یک ماهه وزارت کشور برای بررسی مشکلات کولبران
popup