جدیدترین و آخرین اخبار سیاسی| خبرخوان سیاسی

Loading fehamnews خبر فهام
سیاسی
🔺 امام جمعه همدان: جنبش‌ دانشجویی نیازمند اندیشه راهبردی است

🔺 امام جمعه همدان: جنبش‌ دانشجویی نیازمند اندیشه راهبردی است 7

🔹 نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان با تاکید بر اینکه جنبش‌های دانشجویی امروز نیازمند اندیشه راهبردی، منطق قوی، شرعی و عقلایی هستند، گفت: اگر این منطق قوی علمی در حرکت سیاسی دانشجویان وجود نداشته باشند، جنبش ها با مشکلاتی روبرو خواهند شد.

 1400/09/16 18:20

🔺 پیگیری برای رفع مشکلات اورژانس مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد / نشست بررسی رفع موانع کارخانه دادلی 14

🔹 نماینده مردم مرودشت، پاسارگاد و ارسنجان در مجلس گفت: در روزهای اخیر نشستی با ریاست سازمان اورژانس داشتم تا اینکه توسعه خدمات اورژانسی در حوزه انتخابیه ام افزایش پیدا کند.

 1400/09/16 17:20

🔺 دیدار رئیس سازمان زندان‌ها با کارکنان این سازمان 11

🔹 رییس سازمان زندان ها بر استفاده بهینه از ظرفیت‌ها و امکانات در امر زندانبانی تأکید کرد و گفت: از همه مدیران و کارکنان زندان‌ها می‌خواهم که ظرفیت‌ها را بیابید و امکانات را بدرستی بکار گیرید تا مدیریت زندان‌ها با یک ترقی همراه شود.

 1400/09/16 16:54

🔺 شفافیت نباید محدود به مجلس باشد/ طرحی جامع‌ برای شفافیت در همه دستگاه‌ها و ارکان تصمیم گیری تهیه می‌شود 14

🔹 سخنگوی هیأت رئیسه مجلس گفت: شفافیت باید به سایر دستگاه‌ها نیز تعمیم یابد و این موضوع را در قالب یک طرح جامع‌تر که شامل شفافیت در همه دستگاه‌ها و ارکان باشد، تدوین و ارائه می‌شود.

 1400/09/16 16:50
🔺 علت بیشترین شکایات از سازمان تامین اجتماعی در دیوان عدالت اداری

🔺 علت بیشترین شکایات از سازمان تامین اجتماعی در دیوان عدالت اداری 8

🔹 مدیرکل حقوقی سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه بخش مهمی از شکایاتهای علیه سازمان تامین اجتماعی مربوط به وسعت ماموریت و تنوع خدمات این سازمان می شود، گفت: محاسبه سوابق بیمه افراد شاغل، افزایش مرخصی زایمان، بازنشستگی در مشاغل سخت و زیان آور، اعتراض به افزایش حق بیمه از سوی کارفرمایان، از موضوعات پر شکایت علیه تامین اجتماعی در دیوان عدالت اداری است.

 1400/09/16 16:38
🔺 وزیر دادگستری: نقیصه ادراک و احساس فساد در کشور باید رفع شود

🔺 وزیر دادگستری: نقیصه ادراک و احساس فساد در کشور باید رفع شود 16

🔹 امین‌ حسین رحیمی، وزیر دادگستری روز سه شنبه در مراسم بزرگداشت روز جهانی مبارزه با فساد با تاکید بر اینکه وقوع فساد و تجربه فساد در کشور زیاد نیست اما متاسفانه ادراک و احساس فساد زیاد است و رتبه خوبی در آن نداریم، گفت: به عنوان حکومت باید این نقیصه را رفع کنیم.

 1400/09/16 16:18

🔺 جلیلی: باید آمریکا را از تحریم کردن پشیمان کنیم؛ این پشیمانی با خنثی شدن تحریم رقم می‌‌خورد 8

🔹 سعید جلیلی در دیدار با دانشجویان دانشگاه شریف گفت: وقتی دشمن کشور ما را در عرصه‌های مختلف علمی و فناوری تحریم می‌کند، تحریم شکن این جنگ، دانشجویان هستند. جنبش دانشجویی نقش ویژه‌ای در شکستن تحریم دارد.

 1400/09/16 16:06
🔺 انتقاد شدید ایران از اقدامات آمریکا علیه ایمنی و امنیت دریانوردی

🔺 انتقاد شدید ایران از اقدامات آمریکا علیه ایمنی و امنیت دریانوردی 5

🔹 مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با انتقاد از استمرار اقدامات غیرمنصفانه و محدودیت‌زا علیه صنعت حمل‌و نقل دریایی ایران توسط دولت آمریکا، تاکید کرد: ایران اقدامات تهدید کننده ایمنی و امنیت دریانوردی را محکوم می‌کند.

 1400/09/16 15:23
🔺 اعضای شورای نگهبان ازمرکز فرماندهی نیروی پدافند هوایی ارتش دیدار کردند

🔺 اعضای شورای نگهبان ازمرکز فرماندهی نیروی پدافند هوایی ارتش دیدار کردند 6

🔹 معاون هماهنگ کننده ارتش در بازدید اعضای شورای نگهبان از مرکز فرماندهی و کنترل نیروی پدافند هوایی ارتش، گفت: کارکنان پدافند هوایی با تلاش شبانه روزی امنیت و آسودگی خاطر را برای هموطنان فراهم کرده اند.

 1400/09/16 15:15
🔺 ۹۱ دستگاه خودروی سنگین و نیمه سنگین نیروی دریایی سپاه رونمایی شد

🔺 ۹۱ دستگاه خودروی سنگین و نیمه سنگین نیروی دریایی سپاه رونمایی شد 14

🔹 ۹۱ دستگاه خودروی سنگین و نیمه سنگین بازسازی شده شامل کشنده‌ها و ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین در کلاس های متفاوت مهندسی رزم و پدافند غیر عامل با حضور فرمانده نیروی دریایی سپاه رونمایی و به چرخه خودرویی این نیرو اضافه شد.

 1400/09/16 15:08

🔺 استاندارها را باید از بوروکراسی نجات داد/دولت باید یارانه سه دهک درآمدی بالا جامعه را با شجاعت حذف کند 16

🔹 نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس انقلابی تلاش نموده است؛ با اولویت اقتصاد و معیشت نسبت به وضع قوانین و نظارت‌های میدانی اقدام نماید, امروز از خانه ملت صدای مردم به گوش می‌رسد.

 1400/09/16 13:49
🔺 صحن علنی مجلس - سه‌شنبه ۱۶ آذر

🔺 صحن علنی مجلس - سه‌شنبه ۱۶ آذر 8

🔹 جلسه علنی مجلس شورای اسلامی، سه شنبه ۱۶ آذر به ریاست محمدباقر قالیباف برگزار شد. عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فن‌آوری، در جریان جلسه علنی امروز مجلس پیرامون عملکرد وازارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات و طرح شبکه ملی اطلاعات سخنرانی کرد.

 1400/09/16 13:46

🔺 فراکسیون مستقلین ولایی نحوه موضع گیری ایران در مذاکرات را با معاونین وزیرخارجه بررسی می کند 7

🔹 سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس گفت: قرار است در جلسه هفته آینده این فراکسیون یکی از معاونان وزارت امور خارجه حضور یابد تا به صورت تخصصی‌تر درباره مذاکرات بحث و بررسی داشته باشیم.

 1400/09/16 13:40
🔺 بیانیه حمایت مجلس از اجرای مصوبه افزایش ظرفیت رشته های پزشکی

🔺 بیانیه حمایت مجلس از اجرای مصوبه افزایش ظرفیت رشته های پزشکی 11

🔹  ۱۶۵ نماینده مجلس شورای اسلامی در بیانیه ای خطاب به رییس جمهور در خصوص افزایش ظرفیت رشته های پزشکی بیان کردند: کمبود پزشک به ویژه پزشک متخصص، نظام سلامت را در برابر بحران هایی همچون پاندمی کرونا بسیار آسیب پذیر کرده است.

 1400/09/16 13:16

🔺 خضریان: آزمون مهم جریان دانشجویی شناخت دقیق ابعاد جدید سلطه است 7

🔹 نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به روز دانشجو گفت: بی‌تردید آزمون مهم جریان دانشجویی، شناخت دقیق ابعاد جدید سلطه و تشکیل جبهه‌ی مقاومت ملی در مقابله با سیاسیون منفعت‌طلب و به ظاهر روشنفکران دارای تریبون رسانه‌ای است.

 1400/09/16 13:10

🔺 وزیر بهداشت هر چه سریعتر به وضعیت مجروحان تصادف اتوبوس دهدشت رسیدگی کند 16

🔹 نماینده مردم کهگیلویه در مجلس با اشاره به سانحه دلخراش تصادف اتوبوس دهدشت به تهران و کشته شدن تعدادی از هموطنان در این سانحه، از وزیر بهداشت و درمان خواست تا دستورات لازم جهت رسیدگی به وضعیت مجروحان را صادر کند.

 1400/09/16 12:33
🔺 تضمین برجام؛ لغو مصونیت قضایی دولت آمریکا در دادگاه‌های ملی ۴+۱

🔺 تضمین برجام؛ لغو مصونیت قضایی دولت آمریکا در دادگاه‌های ملی ۴+۱ 13

🔹 رضا نصری، با اشاره به در خواست ایران برای دریافت تضمین تا از پایداری برجام اطمینان حاصل کند، گفت: آیا کشورهای ۴+۱ می‌توانند تعهد دهند که در صورت نقض مجدد برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ توسط آمریکا، مصونیت قضایی دولت آمریکا را در دادگاه‌های ملی خود لغو نمایند؟

 1400/09/16 12:28

🔺 توسعه و حمایت از کسب وکارهای خرد اینترنتی اولویت مجلس است/بلاتکلیفی در کارت هوشمند ملی معنی ندارد/نباید باب پروژه های نیمه تمام در حوزه دیجیتال باز شود 17

🔹 رئیس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از جو سازی ها علیه مجلس در طرح صیانت از کاربران فضای مجازی، تاکید کرد: مجلس از قضا به دنبال توسعه و حمایت از مشاغل خرد در حوزه اینترنت است.

 1400/09/16 12:01

🔺 نشست‌های مستمر نظارتی مجلس، گامی در جهت پیگیری مسائل و نگرانی‌های مردم 10

🔹 رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره تصمیم مجلس برای برگزاری نشست‌های نظارتی، گفت: نشست‌های نظارتی جهت بررسی سوال از وزرا، پیگیری اجرای قوانین و مسائل و مشکلات مردم به صورت مستمر برگزار خواهد شد.

 1400/09/16 10:02
🔺 نماینده مجلس: دولت سیزدهم گام‌های خوبی در سیاست داخلی و خارجی برداشت

🔺 نماینده مجلس: دولت سیزدهم گام‌های خوبی در سیاست داخلی و خارجی برداشت 12

🔹 نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت سیزدهم در 100 روز فعالیت خود گام‌های خوبی در عرصه های سیاست داخلی و خارجی برداشته و شاهد اقدامات موثر در این زمینه بودیم که نتایج آن به تدریج مشخص می‌شود.

 1400/09/16 09:41

🔺 فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد بر افزایش جمعیت موثر است 8

🔹 رئیس فراکسیون سازمان‌های مردم‌نهاد مجلس با تأکید بر ضرورت افزایش جمعیت برای توسعه کشور، گفت: اختصاص اعتبار برای افزایش جمعیت خانواده از سوی سازمان برنامه و بودجه نقطه امیدی در این حوزه بوده و معاونت امور زنان ریاست جمهوری باید پرچم‌دار اقدامات در این زمینه باشد.

 1400/09/16 09:37

🔺 دانشجویان روحیه انقلابی خود را مانند سال‌های ابتدای انقلاب حفظ کردند/ مطالبات دانشجویان در راستای عدالت‌طلبی و فسادستیزی است/عملکرد مسئولان در پیگیری مطالبات به حق مردم ما را از آرمان انقلاب دور کرده است 14

🔹 رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک روز دانشجو به دیدار خود با دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی اشاره کرد و گفت: دانشجویان مانند سال‌های ابتدای انقلاب، روحیه انقلابی خود را حفظ کردند و مطالبات آنها در راستای عدالت طلبی، فسادستیزی، رفع تبعیض و شفافیت است.

 1400/09/16 09:26

🔺 وزارت نفت باید به مسئولیت‌های اجتماعی خود در استان‌های نفت‌خیز عمل کند 6

🔹 نماینده مردم شوش در مجلس گفت: وزارت نفت باید به مسئولیت‌های اجتماعی خود در استان‌های نفت‌خیز عمل کند تا جایی که مردم تأثیر آن را به خوبی در زندگی رفاهی، آموزشی، بهداشتی و... خود مشاهده کنند.

 1400/09/16 09:09

🔺 ضرورت توجه به حوزه انرژی در لایحه بودجه سال 1401/ایجاد اشتغال از مسیر سرمایه‌گذاری در حوزه نفت و گاز می‌گذرد 12

🔹 عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در حوزه انرژی و زیرمجموعه‌های آن مانند صنایع پتروشیمی به معنای سرمایه‌گذاری برای ایجاد اشتغال و افزایش درآمد کشور است، گفت: در لایحه بودجه سال 1401 باید به حوزه انرژی توجه ویژه داشت.

 1400/09/16 08:47
🔺 مقامات صهیونیست در واشنگتن؛ تحرکاتی علیه دیپلماسی در وین

🔺 مقامات صهیونیست در واشنگتن؛ تحرکاتی علیه دیپلماسی در وین 11

🔹 در حالیکه غربی ها پس از ارائه دو متن پیشنهادی تهران در مذاکرات وین با گروه ۱+۴ به پایتخت های خود برای مشورت و دستور العمل مذاکراتی بازگشته اند، نگرانی رژیم صهیونیستی از تداوم این مذاکرات بیشتر و بیشتر می شود.

 1400/09/16 08:31
🔺 تکمیل واکسیناسیون فرهنگیان تا بررسی مجدد لایحه رتبه‌بندی معلمان

🔺 تکمیل واکسیناسیون فرهنگیان تا بررسی مجدد لایحه رتبه‌بندی معلمان 16

🔹 واکسیناسیون گسترده معلمان، کارکنان مدارس، دانش‌آموزان، بازگشایی تدریجی مدارس بعد از ۲۲ ماه و پیگیری لایحه رتبه‌بندی معلمان در مجلس شورای اسلامی از مهم‌ترین دستاوردهای حوزه آموزش و پرورش از زمان روی کارآمدن دولت سیزدهم است که با تاکید رییس‌جمهوری با قوت پیگیری شده است. 

 1400/09/16 08:31

🔺 پیگیری برای تامین آب کشاورزی 4 روستای ساحلی بخش رودبنه شهرستان لاهیجان/ پیگیری برای تامین نهاده های دامی مناطق دیلمان، پیرکوه، خرارود، چوشن و روستاهای منطقه لیل 26

🔹 نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس گفت: پیگیری هایی برای تامین آب کشاورزی 4 روستای ساحلی بخش رودبنه شهرستان لاهیجان انجام شده است تا در سال زراعی جاری هیچ مشکلی نداشته باشند.

 1400/09/16 07:57
🔺 ویدئو / نیروگاه‌های برق تهران: مازوت‌سوزی نداریم

🔺 ویدئو / نیروگاه‌های برق تهران: مازوت‌سوزی نداریم 16

🔹 در حالی که مازوت‌سوزی در برخی از کلان‌شهرهای کشور مانند تبریز و مشهد تایید شده، مسئولان نیروگاه‌هایی حرارتی تهران تاکید می‌کنند که دست‌کم از شش سال گذشته هیچ‌کدام از نیروگاه‌های طرشت، ری، بعثت و شهدای پاکدشت از مازوت استفاده نمی‌کنند و گاز و گاهی هم گازوئیل جایگزین شده است. این نیروگاه‌ها در زمان ساخت، خارج از محدودۀ شهری تهران بوده‌اند اما با گسترش شهر، امروزه در بافت مسکونی قرار گرفته‌اند. از سوی دیگر گفته می‌شود سازمان محیط زیست پیگیرِ نصب سیستم کنترل آلودگی هوا در کل نیروگاه‌های کشور است.

 1400/09/16 07:24
🔺 ۱۰۰ تحول رویکردی در ۱۰۰ روز

🔺 ۱۰۰ تحول رویکردی در ۱۰۰ روز 14

🔹 روزنامه ایران در یادداشتی نوشت: تنها چند روز از صدمین روز تشکیل دولت سیزدهم گذشته است و در این چند روز شاخص‌هایی از خدمات دولت سیزدهم در بیش از سه‌ماه گذشته که عموماً جنبه اجرایی و عملیاتی دارد در رسانه‌ها مورد توجه و بحث قرار گرفته است.

 1400/09/16 05:40
🔺 کدام پیروزی کدام شکست؟

🔺 کدام پیروزی کدام شکست؟ 5

🔹 روزنامه ایران نوشت: هفتمین دور از مذاکرات وین که چند روز پیش میان ایران و گروه  ۱+۴برگزار شد، علاوه بر متن خود مذاکرات، حواشی فراوانی هم داشت؛ از علت و چگونگی انتخاب اتریش به عنوان میزبان این دور از گفت‌وگوها تا محتوای پیش‌نویسی که ایران به طرف مقابل برای پیشرفت مذاکرات ارائه داد.

 1400/09/16 05:37
سرخط خبر جدیدترین و آخرین اخبار سیاسی| خبرخوان سیاسی

تاریخچه خبر جدیدترین و آخرین اخبار سیاسی| خبرخوان سیاسی

تصاویر خبری جدیدترین و آخرین اخبار سیاسی| خبرخوان سیاسی
🔺 امام جمعه همدان: جنبش‌ دانشجویی نیازمند اندیشه راهبردی است
🔺 علت بیشترین شکایات از سازمان تامین اجتماعی در دیوان عدالت اداری
🔺 وزیر دادگستری: نقیصه ادراک و احساس فساد در کشور باید رفع شود
🔺 انتقاد شدید ایران از اقدامات آمریکا علیه ایمنی و امنیت دریانوردی
🔺 اعضای شورای نگهبان ازمرکز فرماندهی نیروی پدافند هوایی ارتش دیدار کردند
🔺 ۹۱ دستگاه خودروی سنگین و نیمه سنگین نیروی دریایی سپاه رونمایی شد
🔺 صحن علنی مجلس - سه‌شنبه ۱۶ آذر
🔺 بیانیه حمایت مجلس از اجرای مصوبه افزایش ظرفیت رشته های پزشکی
🔺 تضمین برجام؛ لغو مصونیت قضایی دولت آمریکا در دادگاه‌های ملی ۴+۱
🔺 نماینده مجلس: دولت سیزدهم گام‌های خوبی در سیاست داخلی و خارجی برداشت
🔺 مقامات صهیونیست در واشنگتن؛ تحرکاتی علیه دیپلماسی در وین
🔺 تکمیل واکسیناسیون فرهنگیان تا بررسی مجدد لایحه رتبه‌بندی معلمان
popup