جدیدترین و آخرین اخبار علمی| خبرخوان علمی

Loading fehamnews خبر فهام
علمی
🔺 استان کرمان پیشرفت‌های خوبی در حوزه شرکت‌های دانش بنیان و فناور داشته است

🔺 استان کرمان پیشرفت‌های خوبی در حوزه شرکت‌های دانش بنیان و فناور داشته است 9

🔹 رییس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری گفت: استان کرمان در سال‌های اخیر پیشرفت‌های خوبی در حوزه شرکت‌های دانش بنیان و فناور، مجموعه پارک‌ها و مرکز نوآوری داشته است.

 1400/06/24 18:33
🔺 برای اولین بار در جهان رشته هیدروپلیتیک در دانشگاه خوارزمی تاسیس شد

🔺 برای اولین بار در جهان رشته هیدروپلیتیک در دانشگاه خوارزمی تاسیس شد 8

🔹 عضو هیئت علمی دانشکده علوم جغرافیایی دانشگاه خوارزمی گفت: هیدروپلیتیک علمی است که مناسبات قدرت واحدهای سیاسی-فضایی و جوامع از همکاری تا جنگ بر سر منابع آب شیرین از مقیاس فروملی تا فراملی را مطالعه می‌کند.

 1400/06/24 08:49
🔺 توسعه ارتباط صنعت و دانشگاه از دغدغه‌های مهم وزیر علوم/دانشگاهها و پارکها نقش مکمل یکدیگر باشند

🔺 توسعه ارتباط صنعت و دانشگاه از دغدغه‌های مهم وزیر علوم/دانشگاهها و پارکها نقش مکمل یکدیگر باشند 18

🔹 معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه موضوع ارتباط بین صنعت و دانشگاه از موضوعات پر اهمیت کشور است، گفت: خوشبختانه این موضوع از دغدغه‌های اصلی و مهم وزیر جدید علوم، تحقیقات و فناوری است و ایشان بارها بر اهمیت این مسئله تاکید کرده‌اند.

 1400/06/23 15:05
🔺 لزوم واگذاری ماموریت‌های مشخص به جهاددانشگاهی/تنگناهای مالی دولت، فرصت‌زا برای ظرفیت‌های داخلی

🔺 لزوم واگذاری ماموریت‌های مشخص به جهاددانشگاهی/تنگناهای مالی دولت، فرصت‌زا برای ظرفیت‌های داخلی 15

🔹 رئیس جهاد دانشگاهی استان قم گفت: تنگناهای مالی که دولت سیزدهم با آنها مواجه است، شاید از یک جهت فرصت بسیار خوبی برای نگاه ویژه تر و توجه بیشتر دولت به ظرفیت های داخلی از جمله جهاد دانشگاهی باشد.

 1400/06/23 11:56

🔺 تولید بتن از غبار کیهانی و خون فضانوردان! 9

🔹 انتقال تنها یک آجر به مریخ می‌تواند بیش از یک میلیون پوند هزینه داشته باشد. این موضوع باعث هزینه‌بر شدن ساخت‌وساز در مریخ در آینده خواهد شد. اما اکنون محققان دانشگاه منچستر روشی جدید برای حل بالقوه این مشکل یافته‌اند و آن ساخت مواد مشابه بتن با استفاده از غبار مریخ و خون، عرق و اشک فضانوردان است.

 1400/06/23 10:09
🔺 کارگاه آموزشی "مدیریت زخم با نسل جدید پانسمان‌های مدرن"

🔺 کارگاه آموزشی "مدیریت زخم با نسل جدید پانسمان‌های مدرن" 9

🔹 جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی، پنجمین کارگاه آموزشی "مدیریت زخم با نسل جدید پانسمان‌های مدرن" را ویژه دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته‌های مامایی، پرستاری، اتاق عمل، بیهوشی و فوریت‌های پزشکی، در مهرماه‌ ۱۴۰۰ برگزار می‌کند.

 1400/06/23 07:40
🔺 پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی، "رویان فرهنگی" جهاد دانشگاهی است

🔺 پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی، "رویان فرهنگی" جهاد دانشگاهی است 11

🔹 دبیر شورای هنر شورای عالی انقلاب فرهنگی در آیین اختتامیه نخستین جشنواره ایده‌های برتر فناوری‌های نرم و صنایع خلاق فرهنگی گفت: جهاد دانشگاهی با تأسیس پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی، گام مهمی در حوزه فرهنگی برداشته است که می‌تواند "رویان فرهنگی" و چشمه جوشان ایده‌های فرهنگی در سال‌های آینده باشد.

 1400/06/22 17:51

🔺 ايران رتبه سوم واکسیناسیون هفتگی کرونا در جهان/ خیز برای ثبت رکورد جهانی تزریق واکسن در هفته 16

🔹 بهرام عین‌الهی وزیر بهداشت در دیدار با فرماندهان ارتش با اشاره به کسب رتبه سوم واکسیناسیون هفتگی کرونا در جهان، گفت: برای ادامه روند تزریق واکسن کرونا به کمک ارتش نیاز داریم.

 1400/06/22 15:26

🔺 منتظر به نتیجه رسیدن تحقیقات کووید-۱۹ هستم 16

🔹 وزیر بهداشت، 20 روز پس از انتصاب خود در جلسه‌ای با معاون تحقیقات و فناوری این وزارتخانه دیدار و گفتگو کرد که با توجه به وضعیت کشور در روزهای همه‌گیری کرونا و شرایطی که واکسن‌های داخلی را با دشواری های متعدد مواجه کرده، وزیر بهداشت دولت جدید نیز تاکید کرد که منتظر به نتیجه رسیدن تحقیقات کووید-۱۹ است.

 1400/06/22 12:43

🔺 افزایش طول تحصیل دوره‌های علوم پزشکی صحت ندارد/مدت تحصیل در مقطع دکتری کاهش یافت 19

🔹 دبیر شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه هیچ برنامه یا مصوبه ای مبنی بر افزایش طول تحصیلی دوره های علوم پزشکی از جمله دکتری نداریم، گفت: ما نه تنها موافق افزایش طول دوره تحصیل در رده های علوم پزشکی نیستیم، بلکه طول دوره تحصیل برخی دوره های علوم پزشکی از جمله دوره دکتری طی یکی دو سال اخیر کاهش نیز یافته است.

 1400/06/22 01:34
🔺 برپایی دوره های آموزشی سه شنبه های فناوری سلامت

🔺 برپایی دوره های آموزشی سه شنبه های فناوری سلامت 12

🔹 دوره های توانمندسازی مدیران مراکز رشد، مراکز تحقیقاتی، شرکت های دانش بنیان، واحدهای فناور و هسته های فناور تحت عنوان سه شنبه های فناوری سلامت با هدف افزایش بهره وری مدیران در اکوسیستم فناوری و نوآوری سلامت کشور برگزار می شود.

 1400/06/21 13:26

🔺 تاخیر دو هفته‌ای برای بازگشایی دانشگاه‌های علوم پزشکی/اتمام واکسیناسیون دانشجویان تا مهر 23

🔹 معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه سال تحصیلی دانشگاه های علوم پزشکی از ۱۵ مهرماه آغاز خواهد شد، گفت: طبق برنامه زمان بندی قبلی، قرار بود واکسیناسیون یک سوم باقی مانده و عمده دانشجویان سایر دانشگاه ها تا نیمه آبان ماه انجام شود که خوشبختانه با حمایت جدی ستاد ملی کرونا و دسترسی بیشتر به واکسن امیدواریم با همکاری وزارت علوم تا نیمه مهرماه یا حداکثر پایان مهرماه واکسیناسیون دانشجویان کل کشور به اتمام برسد.

 1400/06/20 10:52
🔺 ناقوس خطر بازگشت نامیمون داعش به عراق با حمایت‌های‌ واشنگتن و دنباله‌های‌ منطقه‌ای‌ آن

🔺 ناقوس خطر بازگشت نامیمون داعش به عراق با حمایت‌های‌ واشنگتن و دنباله‌های‌ منطقه‌ای‌ آن 19

🔹 این گمان مطرح می‌شود که باتوجه به تحولات کنونی عراق که در حال آماده شدن برای برگزاری انتخابات ‏پارلمانی تا یک ماه دیگر است، این کشور شاهد حملات تروریستی بیشتری، با عاملیت گروه تروریستی داعش شود.

 1400/06/18 09:00
🔺 چه زمانی به دوز تقویت کننده واکسن کرونا نیاز داریم؟/ آیا می‌توانیم از واکسن دیگری استفاده کنیم؟

🔺 چه زمانی به دوز تقویت کننده واکسن کرونا نیاز داریم؟/ آیا می‌توانیم از واکسن دیگری استفاده کنیم؟ 31

🔹 این روزها با تسریع روند واکسیناسیون کرونا در کشور این سوال پیش می‌آید که آیا نیازی به دریافت دوز تقویت کننده واکسن وجود دارد یا خیر که در این مطلب به آن پرداخته شده است.

 1400/06/18 06:02
🔺 احتمال کشف ویروس در سیارات فرا زمینی

🔺 احتمال کشف ویروس در سیارات فرا زمینی 15

🔹 همه گیری کووید-۱۹ زندگی افراد را به کلی تغییر داده است و بدون شک برخی از مردم دوست دارند کره زمین را ترک کنند اما اکنون دانشمندی از دانشگاه ایالتی آریزونا می‌گوید که ممکن است بتوان در سایر نقاط جهان نیز ویروس‌ها را یافت.

 1400/06/16 12:27
🔺 سیاست‌های وزارت علوم برای جذب نخبگان افغانستانی/اصلاح قانون مصوب ۱۳۱۰ به نفع دانشجویان خارجی

🔺 سیاست‌های وزارت علوم برای جذب نخبگان افغانستانی/اصلاح قانون مصوب ۱۳۱۰ به نفع دانشجویان خارجی 26

🔹 معاون مرکز همکازی‌های بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تعداد دانشجویان خارجی در دانشگاه‌های کشور را بالغ بر ۵۶ هزار نفر عنوان کرد و یادآور شد: بیش از یک سوم از این تعداد را دانشجویان و متقاضیان کشور افغانستان تشکیل می‌دهد. این در حالی است که در گذشته ۳ دانشگاه ایران مجاز به جذب دانشجویان خارجی بودند ولی در حال حاضر این تعداد به ۴۳ دانشگاه ارتقا یافته است.

 1400/06/16 10:28
🔺 "علم" مهم ترین سلاح زنان و جوانان/ رئیس جمهوری وعده وزیر زن ندادند

🔺 "علم" مهم ترین سلاح زنان و جوانان/ رئیس جمهوری وعده وزیر زن ندادند 33

🔹 معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری مهم ترین سلاح زنان و جوانان را سلاح "علم" دانست و اظهار کرد: اگر مجهز به سلاح علم و فناوری باشیم، توانمند خواهیم شد و دشمن نمی‌تواند برای عقب نگه داشتن کشور برنامه ریزی کند.

 1400/06/15 17:22

🔺 هر گونه رفتار در قالب تعاونی ها باید به فرهنگ تبدیل شود 11

🔹 یک کارآفرین موفق، در استان کردستان، با بیان اینکه هر رفتاری در قالب تعاونی باید به فرهنگ تبدیل شود، گفت: رقابت ناسالم، معضلی جدی بین تعاونی ها است که منجر به شکست آن می شود، لذا تیم باید همدل و همسو بوده و افراد باید با مسئولیت پذیری بالا فعالیتها را انجام دهند.

 1400/06/15 14:00
🔺 لزوم واکسیناسیون دانشگاهیان در آستانه بازگشایی دانشگاه‌ها/حضور ۴۰ درصدی دانشجویان

🔺 لزوم واکسیناسیون دانشگاهیان در آستانه بازگشایی دانشگاه‌ها/حضور ۴۰ درصدی دانشجویان 33

🔹 معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت با اشاره به اینکه اکنون شاهد حضور حدود ۴۰ درصدی دانشجویان در سطح دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی هستیم، خاطرنشان کرد: با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و همچنین انجام و تکمیل واکسیناسیون، قطعا شاهد افزایش بیشتر دانشجویان در خوابگاه‌ها و کلاس‌های دانشجویی هستیم.

 1400/06/15 09:13
🔺 ضرورت تربیت دانشجویان خارجی برای تبلیغ جمهوری اسلامی/در علوم پزشکی حرف اول را در منطقه می زنیم

🔺 ضرورت تربیت دانشجویان خارجی برای تبلیغ جمهوری اسلامی/در علوم پزشکی حرف اول را در منطقه می زنیم 39

🔹 وزیر بهداشت بحث تربیت دانشجوی خارجی در کشور را مهم ارزیابی کرد و افزود: صدور انقلاب اسلامی از طریق دانشجویان خارجی می‌تواند محقق شود. زیرا دانشجویان خارجی تربیت شده در ایران، مبلغ خوبی برای جمهوری اسلامی ایران در کشورهای خود شده‌اند.

 1400/06/14 13:13

🔺 تولید محصولات ایرانی با کیفیت اروپایی و قیمت چینی/پیشنهادی برای موفقیت صادرات دانش بنیان‌ها 35

🔹 معاون دفتر توسعه کسب و کار بین المللی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه کشورهای شرق آفریقا ترجیح می‌دهند که از کالای ایرانی خریداری کنند، گفت: این کشورها معتقدند که محصولات ایرانی دارای کیفیت اروپایی و قیمت چینی است.

 1400/06/13 13:55
🔺 تجمیع ۶۰ درصد فضای دانشگاه در پردیس دهکده المپیک/افتتاح ۵ پروژه عمرانی دانشگاه علامه طباطبایی

🔺 تجمیع ۶۰ درصد فضای دانشگاه در پردیس دهکده المپیک/افتتاح ۵ پروژه عمرانی دانشگاه علامه طباطبایی 28

🔹 رئیس دانشگاه علامه طباطبایی با بیان اینکه بیش از ۶۰ درصد از فضای این دانشگاه در پردیس دهکده المپیک تجمیع شده است، گفت: حدود ۴۰درصد دیگر که شامل دانشکده های ادبیات فارسی و زبان های خارجی، اقتصاد، تربیت بدنی و علوم ورزشی و علوم اجتماعی می شود، باید به پردیس مرکزی اضافه شوند.

 1400/06/13 09:27

🔺 تبدیل تهدید کرونا به فرصتی تازه برای برقراری ارتباطی مؤثر با دانشمندان برجسته جهان 25

🔹 عضو هیئت علمی گروه سلول‌های بنیادی پژوهشکده زیست‌فناوری رویان اصفهان با اشاره به برگزاری مجازی هفدهمین کنگره بین‌المللی زیست‌شناسی و فناوری سلول‌های بنیادی تأکید کرد: تلاش ما در تبدیل این تهدید به فرصتی تازه از طریق بکارگیری ظرفیت‌های فضای مجازی منجر به برقراری ارتباطی مؤثر و دعوت از متخصصان و دانشمندان برجسته سراسر دنیا گردید.

 1400/06/12 02:44
🔺 طراحی سامانه‌های اداره کل دانشجویی/آرزو دارم دانشجویان کارتابل فرهنگی داشته باشند

🔺 طراحی سامانه‌های اداره کل دانشجویی/آرزو دارم دانشجویان کارتابل فرهنگی داشته باشند 42

🔹 معاونت فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت از طراحی سامانه‌های اداره کل دانشجویی این وزارتخانه خبر داد و گفت: با طراحی این سامانه‌ها به صورت روزانه، اطلاعات حوزه رفاهی و دانشجویی را در اختیار داریم و آرزو داریم روزی دانشجویان ما کارتابل فرهنگی داشته باشند.

 1400/06/11 09:19
🔺 نیازمند مدیریت یکپارچه در پاندمی کرونا هستیم/آزمون و خطا در حوزه سلامت جایز نیست

🔺 نیازمند مدیریت یکپارچه در پاندمی کرونا هستیم/آزمون و خطا در حوزه سلامت جایز نیست 37

🔹 دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: موضوع کرونا، تبدیل به یک مسئله عمومی و جهانی شده است. بنابراین اگر در بعضی از مسائل کشوری نیازمند مدیریت یکپارچه نبوده‌ایم، قطعاً کرونا جزو مسائلی است که ضرورت مدیریت یکپارچه در آن محسوس و ملموس است.

 1400/06/10 15:13

🔺 ضرورت نگاه تحولی به کرسی های نظریه پردازی 15

🔹 دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه ظرفیت‌های بزرگتری برای بروز نظریه‌ها و نوآوری‌ها به ویژه در علوم انسانی و اجتماعی فراهم شود، گفت: این فرایند نباید آن قدر پیچیده باشد که افراد به دلیل پیچیدگی‌ها، علاقه‌ای به آن نشان ندهند.

 1400/06/09 16:55
🔺 تبدیل لباس معمولی به نمایشگر ضربان قلب با کمک نخ هوشمند!

🔺 تبدیل لباس معمولی به نمایشگر ضربان قلب با کمک نخ هوشمند! 22

🔹 طی‌ سال‌های اخیر شاهد نمونه‌های زیادی از لباس‌های هوشمند بوده‌ایم که با استفاده از فناوری‌های گوناگون بر سلامت جسمانی افراد نظارت می‌کردند. اما به تازگی الیافی رسانا تولید شده است که می‌تواند یک لباس معمولی را تبدیل به لباسی "هوشمند" کند.

 1400/06/09 10:31
🔺 حدود ۳۰۰۰ دانشجو واکسن کرونا دریافت کردند/دستور آمد واکسیناسیون دانشجویان متوقف شود!

🔺 حدود ۳۰۰۰ دانشجو واکسن کرونا دریافت کردند/دستور آمد واکسیناسیون دانشجویان متوقف شود! 38

🔹 مدیر مرکز بهداشت و درمان دانشگاه تربیت مدرس با بیان اینکه واکسیناسیون نزدیک به ۳ هزار نفر از دانشجویان این دانشگاه انجام شده گفت: ما به ترتیب اولویت در حال انجام واکسیناسیون بودیم تا اینکه به ما گفته شد فرآیند واکسیناسیون متوقف شود.

 1400/06/09 02:27
🔺 رویکرد فناورانه برای مقابله با ریزگرد/فناوری‌های تغییر اقلیم شناسایی می‌شوند

🔺 رویکرد فناورانه برای مقابله با ریزگرد/فناوری‌های تغییر اقلیم شناسایی می‌شوند 29

🔹 به منظور مقابله با چالش ریزگردها در کشور در مرکز تحول و پیشرفت ریاست جمهوری شبکه‌ای از متخصصان این حوزه تشکیل شده است و تاکنون بیش از ۴۰ فناوری در این زمینه شناسایی شدند و از این تعداد ۲ فناوری برای توسعه انتخاب شده است.

 1400/06/08 04:57
🔺 نتایج رتبه‌بندی جامع دانشگاه‌های علوم پزشکی اعلام شد

🔺 نتایج رتبه‌بندی جامع دانشگاه‌های علوم پزشکی اعلام شد 15

🔹 نخستین دوره رتبه‌بندی جامع علمی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور موسوم به رعد ۱۴۰۰، با همکاری و مشارکت سه معاونت فرهنگی و دانشجویی، آموزشی و تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی به سرانجام رسید و در نهایت نتایج این رتبه‌بندی اعلام شد.

 1400/06/07 09:30
سرخط خبر جدیدترین و آخرین اخبار علمی| خبرخوان علمی

تاریخچه خبر جدیدترین و آخرین اخبار علمی| خبرخوان علمی

تصاویر خبری جدیدترین و آخرین اخبار علمی| خبرخوان علمی
🔺 استان کرمان پیشرفت‌های خوبی در حوزه شرکت‌های دانش بنیان و فناور داشته است
🔺 برای اولین بار در جهان رشته هیدروپلیتیک در دانشگاه خوارزمی تاسیس شد
🔺 توسعه ارتباط صنعت و دانشگاه از دغدغه‌های مهم وزیر علوم/دانشگاهها و پارکها نقش مکمل یکدیگر باشند
🔺 لزوم واگذاری ماموریت‌های مشخص به جهاددانشگاهی/تنگناهای مالی دولت، فرصت‌زا برای ظرفیت‌های داخلی
🔺 کارگاه آموزشی "مدیریت زخم با نسل جدید پانسمان‌های مدرن"
🔺 پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی، "رویان فرهنگی" جهاد دانشگاهی است
🔺 برپایی دوره های آموزشی سه شنبه های فناوری سلامت
🔺 ناقوس خطر بازگشت نامیمون داعش به عراق با حمایت‌های‌ واشنگتن و دنباله‌های‌ منطقه‌ای‌ آن
🔺 چه زمانی به دوز تقویت کننده واکسن کرونا نیاز داریم؟/ آیا می‌توانیم از واکسن دیگری استفاده کنیم؟
🔺 احتمال کشف ویروس در سیارات فرا زمینی
🔺 سیاست‌های وزارت علوم برای جذب نخبگان افغانستانی/اصلاح قانون مصوب ۱۳۱۰ به نفع دانشجویان خارجی
🔺 "علم" مهم ترین سلاح زنان و جوانان/ رئیس جمهوری وعده وزیر زن ندادند
popup