جدیدترین و آخرین اخبار ����������| خبرخوان ����������

Loading fehamnews خبر فهام
سیاسی

🔺 استمرار رایزنی‌ها بین همسایگان افغانستان یک ضرورت است 9

🔹 دیپلمات پیشین با تاکید بر لزوم تداوم رایزنی همسایگان افغانستان برای حل بحران این کشور گفت: رهبران اروپایی هفته‌ای چندبار درباره مسائل مختلف رایزنی می‌کنند و لازم است کشورهای منطقه ما نیز به همین شکل در فاصله‌های زمانی کوتاه با یکدیگر دیدار و مسائل فی‌مابین را حل و فصل کنند.

 1400/08/06 10:24

🔺 بانک‌ها به جای پرداخت تسهیلات به مردم ساختمان سازی می‌کنند/ لزوم رسیدگی به ترازنامه بانک‌ها 17

🔹 عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه بانک‌ها به جای عمل به وظایف قانونی خود و پرداخت تسهیلات به مردم، به بنگاه‌داری و ساختمان سازی ورود می‌کنند؛ بر لزوم رسیدگی به ترازنامه مالی بانک‌ها تاکید کرد.

 1400/08/06 09:49
🔺 مصوبه‌های ورزشی خوبی در سفر رئیس جمهوری به استان بوشهر اتخاذ شد

🔺 مصوبه‌های ورزشی خوبی در سفر رئیس جمهوری به استان بوشهر اتخاذ شد 10

🔹 نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: در جریان ششمین سفر استانی رئیس جمهوری و هیات دولت سیزدهم به استان بوشهر زیرساخت‌های ضعیف ورزشی در این استان بررسی و مصوبه‌های خوبی در بخش اتخاذ شد که امیدواریم محقق شود.

 1400/08/06 08:47
🔺 همه نیروهای خارجی اشغالگر بدون هیچ‌گونه پیش شرط یا تأخیر بیشتر از سوریه خارج شوند

🔺 همه نیروهای خارجی اشغالگر بدون هیچ‌گونه پیش شرط یا تأخیر بیشتر از سوریه خارج شوند 8

🔹 سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در شورای امنیت سازمان ملل در خصوص بررسی تحولات خاورمیانه موضوع سیاسی - بشردوستانه سوریه گفت: ما خواستار اختصاص کمکهای بشردوستانه بیشتر به سوریه و شفافیت بیشتر در کمک رسانی فرامرزی و اطمینان از اینکه کمک های وارد شده به سوریه از آن طریق به نیازمندان واقعی می‌رسد و به دست گروههای تروریستی نمی‌افتد، هستیم.

 1400/08/06 08:42
🔺 در اجلاس تهران و مسکو درباره افغانستان چه گذشت؟

🔺 در اجلاس تهران و مسکو درباره افغانستان چه گذشت؟ 9

🔹 تحولات افغانستان در یک هفته گذشته موضوع دو نشست مهم بین المللی بود که به ترتیب در روسیه و ایران برگزار شد و موضوعاتی چون ضرورت ساختار سیاسی فراگیر، احترام به تمامیت ارضی این کشور، لزوم تقابل با حملات تروریستی، تحقق صلح پایدار، احترام به آرمان مردم افغانستان، دال مرکزی گفت وگوها بود.

 1400/08/06 08:27
🔺 قربانی شدن مهارت‌های زندگی پای آموزش مجازی

🔺 قربانی شدن مهارت‌های زندگی پای آموزش مجازی 6

🔹 کرونا که شروع شد ، کلاس‌های درس مدارس در کشور ابتدا تعطیل و سپس مجازی شد تا ضمن حفظ سلامت دانش آموزان خللی در تحصیل آنها ایجاد نشود ، اما بزرگ‌ترین قربانی این شیوه یادگیری مهارت‌های زندگی و اجتماعی بود که در صورت تداوم به آسیب جدی زندگی آینده کودکان و نوجوانان تبدیل می شود .

 1400/08/06 08:21
🔺 مقابله با آثار مخرب فرونشست زمین، نیازمند همکاری همگانی

🔺 مقابله با آثار مخرب فرونشست زمین، نیازمند همکاری همگانی 7

🔹 مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو گفت: وزارت نیرو برای مقابله با خشکسالی و فرونشست زمین برنامه‌هایی را تدوین کرده است، اما عبور از این مشکلات فقط با کمک این وزارت‌خانه چاره ساز نیست و نیازمند همراهی و مشارکت همگانی است.

 1400/08/06 08:10
🔺 "ماده ۴۷۷" دادرسی منصفانه را با اطاله بی‌مبنا مواجه می‌کند

🔺 "ماده ۴۷۷" دادرسی منصفانه را با اطاله بی‌مبنا مواجه می‌کند 14

🔹 یک کارشناس مسائل حقوقی با بیان این‌که نیازی به ماده ۴۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری (تجویز اعاده دادرسی با دستور رئیس قوه قضائیه) وجود ندارد گفت: اعمال این ماده به نظر بدعتی است که دادرسی منصفانه را با عدم قطعیت و اطاله بی‌مبنا مواجه می‌کند.

 1400/08/06 07:15
🔺 ترقی: طرح لزوم اعلام عمومی اموال همه مسئولان، مردم را بدبین می کند

🔺 ترقی: طرح لزوم اعلام عمومی اموال همه مسئولان، مردم را بدبین می کند 5

🔹 یک عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه تعداد مسئولان فاسد در قیاس با کل مسئولان و مدیران سالم و صادق کشور ناچیز است، گفت: مطرح کردن لزوم اعلام عمومی اموال همه مسئولان، مردم را به همه مسئولان و مدیران کشور بدبین می کند.

 1400/08/06 06:15
🔺 رستمی: شناسایی دولت جدید افغانستان با محوریت طالبان یک مساله دو جانبه است

🔺 رستمی: شناسایی دولت جدید افغانستان با محوریت طالبان یک مساله دو جانبه است 12

🔹 یک کارشناس مسایل منطقه و بین‌الملل گفت: جامعه بین المللی اول باید مطمئن شود که دولت طالبان کارهای تروریستی انجام نمی دهد تا به سمت شناسایی آن حرکت کند. باید بدانیم شناسایی یک فرایند است و به سرعت انجام نمی شود.

 1400/08/06 04:15
🔺 سخنان روانچی در کمیته ویژه سیاسی و استعمارزدایی سازمان ملل

🔺 سخنان روانچی در کمیته ویژه سیاسی و استعمارزدایی سازمان ملل 6

🔹 مجید تخت روانچی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در کمیته ویژه سیاسی و استعمارزدایی سازمان ملل، گفت: ما خواستار لغو کامل و فوری همه محدودیت‌ها هستیم تا کشورهای هدف، از جمله ایران بتوانند به طور موثر از جمعیت غیرنظامی خود در برابر خطرات روزانه ناشی از انفجار مین‌ها و بقایای مواد منفجره جنگ محافظت کنند.

 1400/08/06 01:46
🔺 کمالوندی: آژانس انتشار اطلاعات ایران را متوقف کند

🔺 کمالوندی: آژانس انتشار اطلاعات ایران را متوقف کند 10

🔹 بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه انتشار اطلاعات و نامه‌های محرمانه ایران به یک رویه در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تبدیل شده است، گفت: این روند باید هرچه زودتر متوقف شود و ایران قطعاً اقداماتی را در این زمینه انجام خواهد داد.

 1400/08/05 22:57
🔺 دشمن در هدفش ناکام ماند/نابسامانی آبان ۹۸ بیشتر برملا شد

🔺 دشمن در هدفش ناکام ماند/نابسامانی آبان ۹۸ بیشتر برملا شد 16

🔹 دبیر شورای عالی امنیت ملی در واکنش به حمله سایبری اخیر به سیستم سوخت‌رسانی کشور، نوشت: خط دوم پدافند غیرعامل با اقدام هماهنگ و به‌موقع دستگاه‌های اجرایی، امنیتی و رسانه‌ها، دشمن را در هدفش یعنی به آشوب کشیدن ایران ناکام گذاشت.

 1400/08/05 22:33
🔺 جلسه رفع مشکلات کارخانه تعطیل شده قند نورآباد و ممسنی برگزار شد

🔺 جلسه رفع مشکلات کارخانه تعطیل شده قند نورآباد و ممسنی برگزار شد 10

🔹 جلسه رفع مشکلات کارخانه تعطیل شده قند نورآباد و ممسنی با حضور معاون اجرایی رئیس جمهوری، نمایندگان مالک کارخانه، نماینده استانداری فارس و نماینده وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار و طرفین درباره نحوه و زمان‌بندی اقدامات لازم برای آغاز به کار مجدد این کارخانه توافق کردند.

 1400/08/05 20:46
🔺 روحانیت در ترویج تزکیه و مکارم اخلاقی نقش‌ اساسی دارند

🔺 روحانیت در ترویج تزکیه و مکارم اخلاقی نقش‌ اساسی دارند 13

🔹 عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه نبی مکرم اسلام کامل‌ترین تالی آیات قرآن است، گفت: امروز نقش تزکیه طلاب کم شده است این در حالی‌ است که روحانیت در ترویج تزکیه و مکارم اخلاقی نقش‌ اساسی دارند.

 1400/08/05 19:54

🔺 دیدار وزیران خارجه ایران و ازبکستان 12

🔹 در دیدار وزیر خارجه کشورمان با وزیر امور خارجه ازبکستان دو طرف در خصوص آخرین تحولات افغانستان، همکاری‌های اقتصادی دو کشور در حوزه ترانزیت و انرژی و همچنین تعاملات کشورمان با سازمان همکاری شانگهای، گفتگو و تبادل نظر کردند.

 1400/08/05 19:44
🔺 ویدئو / نشست وزرای خارجه کشورهای همسایه افغانستان در تهران

🔺 ویدئو / نشست وزرای خارجه کشورهای همسایه افغانستان در تهران 13

🔹 حسین امیرعبداللهیان در نشست خبری خود بعد از نشست تهران درباره افغانستان به میان خبرنگاران آمد و در نخستین نشست خبری به سوالات خبرنگاران درباره مسأله افغانستان و دغدغه‌های ایران درباره هیأت حاکمه تازه این کشور و مشکلات آن و همچنین موضوعاتی مثل چگونگی تداوم مذاکرات هسته‌ای با ۴+۱ و مناقشات مرزی آذربایجان با ایران پاسخ داد.

 1400/08/05 19:15

🔺 الزامات تحقق اهداف نشست همسایگان افغانستان در تهران 10

🔹 ایران همواره بر امنیت درون‌زا، بومی و منطقه‌ای تاکید داشته و معتقد است کشور‌های منطقه می‌توانند در یک سازوکار و نظم امنیتی منطقه‌ای با همکاری نزدیک، صلح و ثبات پایدار را در افغانستان و منطقه تامین کنند.

 1400/08/05 18:49
🔺 گزارش توییتری وزیر امور خارجه از نشست دوم همسایگان افغانستان در تهران

🔺 گزارش توییتری وزیر امور خارجه از نشست دوم همسایگان افغانستان در تهران 16

🔹 وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به برگزاری دومین نشست وزیران امور خارجه کشورهای همسایه افغانستان + روسیه در تهران گفت: پیام این کنفرانس روشن است؛ صلح تنها از دولت فراگیر و احترام به خواست مردم افغانستان برمی‌آید.

 1400/08/05 18:32
🔺 سرلشکر صفوی: قدرت موشکی هوافضای سپاه با دستور فرمانده کل قوا توسعه یافت

🔺 سرلشکر صفوی: قدرت موشکی هوافضای سپاه با دستور فرمانده کل قوا توسعه یافت 9

🔹 رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: در ۳۳ سال رهبری و فرماندهی رهبر معظم انقلاب، تغییرات، تحولات، رشد، تعالی و ارتقاء در مدیریت دفاع، امینت و مقاومت در ابعاد ساختاری تجهیزاتی، آموزشی و حتی در بُعد عملیاتی در سطح راهبری صورت گرفته است.

 1400/08/05 18:32
🔺 سردار جلالی: گزارش نهایی‌مان از حمله سایبری را تحویل مراجع قضایی می‌دهیم

🔺 سردار جلالی: گزارش نهایی‌مان از حمله سایبری را تحویل مراجع قضایی می‌دهیم 12

🔹 رییس سازمان پدافند غیرعامل با اشاره به حمله سایبری روز گذشته به شبکه توزیع سوخت کشور گفت: در این حادثه از همان محل آسیب‌پذیری که قبلاً کشف و کتابا ابلاغ کرده بودیم تا مشکلش برطرف شود، آسیب خوردیم و به همین دلیل گزارشی را تهیه می‌کنیم که پیگیری لازم قضایی برای برخورد با کسانی که ترک فعل کردند، انجام شود.

 1400/08/05 18:26
🔺 ناوگروه هفتاد و هفتم نیروی دریایی ارتش از ماموریت دریایی بازگشت

🔺 ناوگروه هفتاد و هفتم نیروی دریایی ارتش از ماموریت دریایی بازگشت 12

🔹 ناوگروه اطلاعاتی عملیاتی هفتاد و هفتم نیروی دریایی ارتش پس از ۷۷ روز ماموریت بین المللی و اسکورت کشتی‌های نفتکش و تجاری جمهوری اسلامی ایران در دریای سرخ و خلیج عدن امروز چهارشنبه به بندرعباس بازگشت.

 1400/08/05 17:56
🔺 خطیب‌زاده: گزارش حقوق بشری سازمان ملل علیه ایران دارای اهداف سیاسی و مردود است

🔺 خطیب‌زاده: گزارش حقوق بشری سازمان ملل علیه ایران دارای اهداف سیاسی و مردود است 12

🔹 سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: گزارش ارائه‌شده به نشست هفتاد و ششم مجمع عمومی سازمان ملل متحد را مبتنی بر نگرش گزینشی و دارای اهداف سیاسی ارزیابی کرده و ادعاهای سخیف و فاقد ارزش طرح شده در این گزارش را مردود و محکوم خواند.

 1400/08/05 17:05

🔺 قول مساعد سجادی برای تکمیل پروژه‌های ورزشی نیشابور و فیروزه 10

🔹 نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس با اشاره به دیدار خود با وزیر ورزش و جوانان، از قول مساعد سجادی برای تکمیل پروژه‌های ورزشی نیشابور و فیروزه   خبر داد گفت: یکی از مهمترین این دستاوردهای این دیدار، تخصیص ۵۰ میلیارد اعتبار جهت نصب چمن مصنوعی شهرستان زبرخان است.

 1400/08/05 16:46
🔺 اداره کل حقوقی قوه قضائیه بستر صدور آرای متقن را فراهم می‌کند

🔺 اداره کل حقوقی قوه قضائیه بستر صدور آرای متقن را فراهم می‌کند 7

🔹 معاون حقوقی و امور مجلس قوه قضائیه گفت:‌اداره کل حقوقی طی دهه‌های مستمر فعالیت و صدور نظریه‌های مشورتی با تکیه بر نظرات صائب قضات و مستشاران مجرب، بستری فراهم می‌سازد تا قضات با بهره‌مندی از این نظریه‌ها به صدور آرای متقن بپردازند.

 1400/08/05 16:27
🔺 بابایی کارنامی: آثار تحول در مدیریت رسانه ملی در حال نمایان شدن است

🔺 بابایی کارنامی: آثار تحول در مدیریت رسانه ملی در حال نمایان شدن است 15

🔹 نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حمله سایبری به سامانه هوشمند سوخت گفت: نمی توان از عملکرد درخشان رسانه ملی در پوشش به موقع و اطلاع رسانی صحیح به مردم و مدیریت بحران گذشت. آثار تحول در مدیریت رسانه ملی در حال نمایان شدن است.

 1400/08/05 16:07
🔺 فرمانده کل سپاه: دشمن به مرز نتوانستن رسیده است

🔺 فرمانده کل سپاه: دشمن به مرز نتوانستن رسیده است 15

🔹 فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دشمن به مرز نتوانستن رسیده است، غروب عمر قدرت‌های استکباری به‌ویژه آمریکا نزدیک است، اکنون رهبر معظم انقلاب اسلامی هرچه اراده‌ کنند محقق می‌شود و اینکه ما بر زمین، هوا و دریا مسلط هستیم یک تسلط الهی و به معنای پس زدن استکبار است.

 1400/08/05 16:04
🔺 تأمین اشتغال و مسکن ایثارگران از سوی برخی از دستگاه‌ها اجرایی نمی‌شود

🔺 تأمین اشتغال و مسکن ایثارگران از سوی برخی از دستگاه‌ها اجرایی نمی‌شود 5

🔹 رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در جریان دیدار با رئیس سازمان بازرسی کل کشور با تأکید بر ضرورت اعمال تمهیدات قانونی از سوی نهادهای نظارتی درباره دستگاه‌های مستنکف از قانون در قبال ایثارگران گفت: تأمین اشتغال و مسکن ایثارگران و بسیاری از خدمات قانونی از سوی برخی از دستگاه‌ها در عمل اجرایی نمی‌شود

 1400/08/05 15:50
🔺 بازگشت ناوگروه 77 ارتش نداجا از ماموریت بین المللی

🔺 بازگشت ناوگروه 77 ارتش نداجا از ماموریت بین المللی 9

🔹 نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بعنوان تنها نیروی مستقل جهان نه تنها امنیت خطوط کشتیرانی کشورمان را در آبهای آشوب زده بین المللی بر عهده دارد بلکه در صورت نیاز کشتیهای تجاری دیگر کشورها را هم در مقابل دزدان دریایی محافظت می کند.

 1400/08/05 14:56
🔺 ضرورت تجهیز زیرساخت‌های علمی کشور برای مساله جنگ اقلیمی

🔺 ضرورت تجهیز زیرساخت‌های علمی کشور برای مساله جنگ اقلیمی 7

🔹 رئیس سازمان پدافند غیرعامل با اشاره به تهدیدات زیست محیطی که تمام کشورهای دنیا با آن درگیر هستند به برخی تغییرات و تهدیدات انسان ساخت در این زمینه اشاره و اظهار کرد: در مراکز علمی از این مسئله به عنوان جنگ اقلیمی نام برده می‌شود و با توجه به اینکه بسیاری از کشورهای دنیا ابزار جنگ اقلیمی را دارند، باید زیرساخت‌های علمی ما در این زمینه تجهیز شود.

 1400/08/05 14:48
اقتصادی
🔺 پهنای باند اینترنت در استان کرمانشاه به هزار و ۵۷ گیگابیت افزایش یافت

🔺 پهنای باند اینترنت در استان کرمانشاه به هزار و ۵۷ گیگابیت افزایش یافت 10

🔹 مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه با اشاره به خدمات انجام شده در بخش ارتباطات استان در ۲ سال گذشته، گفت: پهنای باند استان از ۷۰۰ به هزار و ۵۷ گیگابیت و ظرفیت شبکه انتقال نیز از ۴۵۴ به ۷۷۴ گیگابیت افزایش یافته است.

 1400/08/06 08:18
🔺 ساخت آزمایشگاهی نسل‌های جدید سلول‌های خورشیدی با طول عمر و پایداری بیشتر

🔺 ساخت آزمایشگاهی نسل‌های جدید سلول‌های خورشیدی با طول عمر و پایداری بیشتر 8

🔹 استاد دانشکده فیزیک دانشکدگان علوم دانشگاه تهران از ساخت آزمایشگاهی سلول‌های خورشیدی با طول عمر و پایداری بیشتر، تکرارپذیری و عملکرد بهتر خبر داد و گفت: می‌کوشیم این نمونه از سلول‌های خورشیدی قابل رقابت با سلول‌های نسل اولیه و قابل عرضه به بازار باشند.

 1400/08/06 02:53
🔺 اوضاع بازار ارز از نگاه رئیس کل بانک مرکزی/اعلام برنامه‌های مهار تورم

🔺 اوضاع بازار ارز از نگاه رئیس کل بانک مرکزی/اعلام برنامه‌های مهار تورم 13

🔹 رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه "سیاست بانک مرکزی در بازار ارز، تداوم عرضه ارز از محل صادرات و نظارت بر این امر است"، برنامه‌های خود برای مهار تورم بویژه از طریق کنترل و نظارت بر اضافه‌برداشت بانک‌ها را اعلام کرد.

 1400/08/06 00:14
🔺 صالح آبادی: یک و نیم میلیارد دلار برای واکسن اختصاص یافته است

🔺 صالح آبادی: یک و نیم میلیارد دلار برای واکسن اختصاص یافته است 10

🔹 علی صالح آبادی با بیان اینکه در سامانه نیما عمده ارزی که استفاده شده برای واردات مواد اولیه واسطه ای و سرمایه بوده که نشان می دهد وضعیت خوبی در هفت ماهه گذشته داشته ایم و پیش بینی من از ماه های آینده برای ارامش بازار ارز خوب است، گفت: یک و نیم میلیارد دلار برای واکسن اختصاص یافته است.

 1400/08/05 23:03
🔺 اعلام جزئیات توافق ایران و ترکمنستان؛ از سوآپ گازی تا انتقال برق

🔺 اعلام جزئیات توافق ایران و ترکمنستان؛ از سوآپ گازی تا انتقال برق 11

🔹 وزیر راه و شهرسازی با اعلام آغاز فصل جدیدی از توافقات و روابط اقتصادی بین ایران و ترکمنستان در حوزه‌های مختلف، از توافق ایران برای اجرای سوآپ گازی از مسیر ایران، افزایش پذیرش ناوگان حمل و نقل از طریق پایانه‌های مرزی مشترک و گسترش همکاری ریلی بین دو کشور خبر داد.

 1400/08/05 21:50
🔺 توافق ایران با تاجیکستان برای افزایش صدور خدمات فنی-مهندسی

🔺 توافق ایران با تاجیکستان برای افزایش صدور خدمات فنی-مهندسی 17

🔹 وزیر نیرو با بیان اینکه تهران و دوشنبه برای افزایش صدور خدمات فنیمهندسی توافق کرده‌اند، گفت: توافق‌های خوبی بین ایران و تاجیکستان درباره افزایش فعالیت شرکت‌های ایرانی در زمینه احداث نیروگاه در تاجیکستان صورت گرفت.

 1400/08/05 19:33
🔺 اطلاع‌رسانی درباره حمله سایبری به کارت سوخت پس از بررسی کارشناسی

🔺 اطلاع‌رسانی درباره حمله سایبری به کارت سوخت پس از بررسی کارشناسی 13

🔹 مرکز امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات (افتا) اعلام کرد: اطلاع رسانی تکمیلی درباره چگونگی حمله سایبری به سامانه کارت هوشمند سوخت، پس از انجام بررسی‌های فنی و کارشناسی مرکز مدیریت راهبردی افتا انجام خواهد شد.

 1400/08/05 18:37

🔺 ثبت رکوردی جدید در صنعت پتروشیمی 8

🔹 مدیرعامل شرکت پتروشیمی شهید تندگویان با اشاره به ثبت رکورد جدید تولید محصولات «پلی‌اتیلن ترفتالات» ایران در هفت ماهه نخست سال جاری، گفت: در هفت ماهه نخست امسال، حدود ۶۷۰ هزار تن محصول تولید شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال حدود ۱۰ درصد افزایش یافته است.

 1400/08/05 17:17
🔺 بهره گیری صحیح فناوری‌های نوین در جهت خلق ارزش و توسعه اقتصاد کشور

🔺 بهره گیری صحیح فناوری‌های نوین در جهت خلق ارزش و توسعه اقتصاد کشور 6

🔹 رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه استفاده از فناوری نوین در بازارهای مالی باید در خدمت عامه مردم باشد، بر بهره‌گیری صحیح از فین‌تک‌ها در جهت خلق ارزش و توسعه اقتصادی کشور تاکید کرد.

 1400/08/05 16:35
🔺 وزیر رفاه اجتماعی: حذف و اضافه یارانه‌ها در گرو تکمیل سامانه‌هاست

🔺 وزیر رفاه اجتماعی: حذف و اضافه یارانه‌ها در گرو تکمیل سامانه‌هاست 8

🔹 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه برنامه اول نخست این وزارت‌خانه تکمیل سامانه‌هاست، گفت: تا زمانی که بانک اطلاعاتی اقتصادی تکمیل نشود، نمی‌توانیم امکان فرآیند حذف و اضافه یارانه‌ را انجام دهیم.

 1400/08/05 15:56
🔺 عملیات احداث خط جدید تولید یک واحد صنعتی در مینودشت آغاز شد

🔺 عملیات احداث خط جدید تولید یک واحد صنعتی در مینودشت آغاز شد 14

🔹 عملیات اجرایی احداث خط تولید شمش فولادی به روش القایی به‌عنوان طرح توسعه صنایع نورد فولاد گلستان واقع در مینودشت با حضور برخی مسوولان استان گلستان و نیز فرماندار و تعدادی از مدیران این شهرستان آغاز شد.

 1400/08/05 15:37
🔺 هشت هزار میلیارد تومان اعتبار به طرح‌های عمران روستایی اختصاص یافت

🔺 هشت هزار میلیارد تومان اعتبار به طرح‌های عمران روستایی اختصاص یافت 10

🔹 معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به افزایش ۲.۵ برابری اعتبار طرح های عمران روستایی منابع ملی و استانی نسبت به سال گذشته، گفت: هشت هزار میلیارد تومان اعتبار در سال جاری برای پروژه های عمرانی و بهسازی روستاهای سراسر کشور اختصاص داده شده است.

 1400/08/05 14:53

🔺 اسامی سهام بورس با بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز 1400/08/05 15

🔹 امروز سهامداران شرکت‌های خدمات انفورماتیک، بورس کالای ایران و کشت و صنعت پیاذر در بورس و معامله‌گران شرکت‌های فرابورس ایران، بیمه اتکایی ایرانیان و ریل پرداز نو آفرین ایران در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

 1400/08/05 13:52
🔺 تاثیر فروش اوراق دولتی بر بورس

🔺 تاثیر فروش اوراق دولتی بر بورس 13

🔹 این روزها با شتاب گرفتن دوباره سرعت سقوط بازار سرمایه، بحث فروش اوراق توسط دولت و تاثیر منفی آن بر بازار سرمایه مطرح شده و برخی این موضوع را عامل اصلی ریزش بازار می‌دانند. در این میان برخی تحلیلگران بر این باورند که فروش اوراق ربطی به وضعیت بورس ندارد؛ برخی می‌گویند دولت با فروش اوراق به صورت غیرمستقیم بازار سرمایه را تحت تاثیر قرار می‌دهد و برخی دیگر نیز بر این باورند که چراغ قرمزهای پی در پی بورس ناشی از حجم بالای فروش اوراق توسط دولت است.

 1400/08/05 13:20
🔺 چرا تخلفات باربری‌ها زیاد شده؟

🔺 چرا تخلفات باربری‌ها زیاد شده؟ 8

🔹 رئیس هیت مدیره کانون سراسری انجمن‌های صنفی حمل و نقل درون شهری و رئیس سابق اتحادیه حمل و نقل بار سبک و پیک موتوری کشور نبود نظارت اتحادیه و تامین نشدن کارگران این بخش به لحاظ اقتصادی را از عوامل اصلی افزایش تخلفات در حوزه حمل و نقل عنوان کرد.

 1400/08/05 13:11

🔺 بیت کوین تحریم‌های آمریکا را بی‌اثر می‌کند 10

🔹 کارشناسان اقتصادی شبکه خبری راشاتودی با اشاره به هشدار دولت آمریکا درباره استفاده جهانی از بیت کوین تأکید کردند که کشورها می‌توانند با استفاده از ارزهای دیجیتال وعدم استفاده از دلار، تحریم‌های آمریکا را بی‌اثر کنند.

 1400/08/05 13:04
🔺 توسعه کشت قراردادی گندم نیاز ضروری بخش کشاورزی

🔺 توسعه کشت قراردادی گندم نیاز ضروری بخش کشاورزی 11

🔹 شماری از کارشناسان کشاورزی معتقدند که توسعه کشت قراردادی گندم برای تامین امنیت غذایی کشور با استفاده از الگوی کشت درست و رسیدن به بهره‌وری تولید، افزایش ارزش افزوده، کاهش ضایعات و تعادل قیمت ضروری بوده و انجام آن نیاز به توجه ویژه کشاورزان گندم‌کار دارد.

 1400/08/05 12:26
🔺 رشد اقتصاد جهان در ۱۰ سال آینده مبتنی بر تجارت آب محور خواهد بود

🔺 رشد اقتصاد جهان در ۱۰ سال آینده مبتنی بر تجارت آب محور خواهد بود 10

🔹 اقتصاد مبتنی بر اقیانوس که پیش‌بینی می‌شود در سال‌های آتی پیشروی رشد اقتصاد جهانی باشد به بخش‌هایی مانند اوراق‌ کردن کشتی‌ها، کشتی‌سازی، حمل‌ونقل کانتینر و تدارکات، شیلات دریایی، گردشگری و منابع معدنی انگیزه کافی خواهد داد. این موضوع صادراتی با نیروی کار زیاد و با ارزش بالاست که برای سرمایه‌گذاران جهانی جذاب است.

 1400/08/05 12:10
🔺 عنابستانی: ضمن حمایت از تولید داخل باید کنترل و نظارت دقیق بر بازار نیز صورت گیرد

🔺 عنابستانی: ضمن حمایت از تولید داخل باید کنترل و نظارت دقیق بر بازار نیز صورت گیرد 8

🔹 نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: باید اجازه دهیم تولید کننده داخلی قدرت خود را در بازاری که برای او ایجاد شده به نمایش بگذارد، اما این کار باید با کنترل و نظارت دقیق صورت گیرد تا امکان سوء استفاده پیدا نکند و قیمت ها افزایش نیابد.

 1400/08/05 11:06
🔺 فعالیت ۷۶ درصد جایگاه‌های سوخت خراسان‌جنوبی/ ۳ جایگاه عادی شد

🔺 فعالیت ۷۶ درصد جایگاه‌های سوخت خراسان‌جنوبی/ ۳ جایگاه عادی شد 21

🔹 پس از فعال‌سازی ۷۶ درصد جایگاه‌های سوخت استان خراسان جنوبی برای عرضه بنزین با نرخ دوم امروز (چهارشنبه) سه جایگاه سوخت نیز به حالت عادی بازگشت و امکان عرضه بنزین سهمیه‌ای در آنها وجود دارد.

 1400/08/05 10:13
🔺 کاهش سهم تهران در تولید ناخالص داخلی و ضرورت بازنگری در بودجه ۱۴۰۱

🔺 کاهش سهم تهران در تولید ناخالص داخلی و ضرورت بازنگری در بودجه ۱۴۰۱ 8

🔹 در حالی که سهم تهران از تولید ناخالص داخلی در سال‌های اخیر رو به کاهش نهاده است، یک کارشناس اقتصادی می‌گوید که با بازنگری در قوانین بازدارنده سرمایه‌گذاری و نیز اختصاص سهمی متناسب با جمعیت در بودجه سال آینده می‌توان این عقب ماندگی را جبران کرد.

 1400/08/05 09:24

🔺 ارز 4200 ناقص متولد شد، در حذف آن باید همه جوانب را سنجید/ مرغ 72 هزار تومانی با حذف ارز یارانه ای نهاده دامی 22

🔹 یک کارشناس اقتصادی، با بیان اینکه، ارز 4200 ناقص متولد شد، در حذف آن باید همه جوانب را سنجید، گفت:  حذف ارز  4200 از کالاهای اساسی به هسته سخت خود رسیده و دولت تا پیش از مهار بانک های خصوصی و مهار تورم از گران کردن ارز کالای اساسی بپرهیزد.

 1400/08/05 09:18
🔺 ۸۰ درصد جایگاه‌ها در مدار است/ افزایش جایگاه‌های متصل به سامانه هوشمند

🔺 ۸۰ درصد جایگاه‌ها در مدار است/ افزایش جایگاه‌های متصل به سامانه هوشمند 13

🔹 سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اشاره به در مدار قرار گرفتن ۸۰ درصد از جایگاه‌های سوخت کشور گفت: تعداد جایگاه‌هایی که به سامانه هوشمند متصل شده‌اند افزایش پیدا کرده است.

 1400/08/05 09:01
🔺 ویس‌کرمی: مذاکرات کمیسیون حمایت از حقوق کاربران از رسانه ملی پخش می‌شود

🔺 ویس‌کرمی: مذاکرات کمیسیون حمایت از حقوق کاربران از رسانه ملی پخش می‌شود 15

🔹 دبیر کمیسیون مشترک حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی عنوان کرد: اعضای کمیسیون مشترک با پوشش زنده مذاکرات کمیسیون از طریق رسانه ملی مخالفتی ندارند و صرفا بحث بر سر روش آن می‌باشد که نتیجه نهایی در جلسه بعدی کمیسیون اتخاذ می‌شود.

 1400/08/05 09:00

🔺 افزایش ۳.۶ درصدی تولید کنسانتره آهن شرکت‌های بزرگ 10

🔹 طبق آمار ارائه شده از سوی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) میزان تولید کنسانتره آهن شرکت‌های بزرگ طی نیمه نخست سال ۱۴۰۰، قریب به ۳.۶ درصد نسبت به میزان تولید در مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته و به بیش از ۲۵.۵ میلیون تن رسیده است.

 1400/08/05 08:24

🔺 حمله بنگلادش به بازار پوشاک ایران 8

🔹 عضو هیئت مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک با بیان اینکه در پی کوچک شدن بازار پوشاک اروپا به دلیل شیوع ویروس کرونا، کشور بنگلادش در حال تجاوز به صنعت پوشاک ایران است، تصریح کرد: قیمت تمام شده یک تولیدکننده داخلی اکنون چهار تا پنج برابر محصول بنگلادشی است و تولیدکنندگان توان رقابت با این محصولات را ندارند.

 1400/08/05 08:07
🔺 شریعتی: نباید به مشترکان پر مصرف برق یارانه داد

🔺 شریعتی: نباید به مشترکان پر مصرف برق یارانه داد 15

🔹 یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: امروز در تعرفه گذاری برق مناطق عادی از پله دوم به سوم ۱۱۵ درصد افزایش تعرفه داریم که حتی این افراد در قالب الگوی مصرف از برق استفاده می کنند اما از پله پنجم به ششم میزان افزایش تعرفه تنها حدود ۲۰ الی ۳۰ درصد است که کاملا ظالمانه است.

 1400/08/05 00:55
🔺 جلسات کمیسیون عمران با وزارت راه و سازمان هواپیمایی درباره قیمت بلیط به جایی نرسید

🔺 جلسات کمیسیون عمران با وزارت راه و سازمان هواپیمایی درباره قیمت بلیط به جایی نرسید 17

🔹 نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: کمیسیون با جدیت روند افزایش قیمت بلیط هواپیما را دنبال کرده و مطالبه اصلی ما از وزیر راه و شهرسازی کاهش بهای بلیط با تکمیل ظرفیت ایرلاین ها می باشد.

 1400/08/05 00:40
🔺 معاون وزیر صمت:۲ هزار میلیارد ریال برای پایگاه امداد معادن پیش‌بینی شد

🔺 معاون وزیر صمت:۲ هزار میلیارد ریال برای پایگاه امداد معادن پیش‌بینی شد 6

🔹 معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: ۲ هزار میلیارد ریال بودجه برای احداث پایگاه های امداد و نجات در استان‌های زغالی پیش بینی کردیم که در این خصوص چهار پایگاه را در معادن استان‌های زغالی به صورت پایلوت اجرایی می‌کنیم.

 1400/08/04 21:37
🔺 ماجرای بنزین؛از حمله سایبری تا بازگشت جایگاه‌های سوخت به مدار

🔺 ماجرای بنزین؛از حمله سایبری تا بازگشت جایگاه‌های سوخت به مدار 11

🔹 پس از گذشت چند ساعت از حمله سایبری به سامانه هوشمند سوخت، به تدریج شرایط عادی شده و عرضه بنزین در جایگاه‌هایی که از مدار خارج شده، با نرخ آزاد در جریان است؛ البته هنوز عرضه بنزین با نرخ یارانه‌ای امکان‌پذیر نیست.

 1400/08/04 20:00
اجتماعی و حوادث
🔺 تصمیم‌گیری برای بازگشایی حضوری ابتدایی‌ها در ستاد کرونا؛ شنبه

🔺 تصمیم‌گیری برای بازگشایی حضوری ابتدایی‌ها در ستاد کرونا؛ شنبه 3

🔹 سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه الگوی بازگشایی مدارس مشخص است گفت: از ۱۵ آبان باید مدارس متوسطه دوم کارشان را با الگوی مدیر آغاز کنند. مدارس متوسطه اول نیز از ابتدای آذرماه بازگشایی می‌شوند.

 1400/08/06 09:35

🔺 دنیا را سورپرایز کنیم/کارگروهی برای امنیت روان جامعه/چگونه به جامعه‌ای کهنسال تبدیل می‌شویم؟ 14

🔹 بازدید میدانی رئیسی، عذرخواهی وزیر نفت، اتحادیه اروپا و پارادوکسی به نام استقلال راهبردی، محاکمه روحانی رؤیای بی‌تعبیر بهارستانی‌ها، سه واحد درس علوم سیاسی از حادثه بنزینی، جزئیات تازه از حمله سایبری به رژیم صهیونیستی، زاکانی حکم داماد خود را لغو کرد، اختلال در سامانه‌های سوخت هوشمند: حمله سایبری یا اشکال فنی؟، حفره ۱۷۰ میلیارد دلاری اقتصاد ایران در ۲۳ سال و ردپای آنفلوانزا در پیک پاییزی کرونا از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.

 1400/08/06 05:13
🔺 آمادگی سرویس‌ مدارس برای بازگشایی/احتمال افزایش هزینه

🔺 آمادگی سرویس‌ مدارس برای بازگشایی/احتمال افزایش هزینه 14

🔹 مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش با اعلام آمادگی سرویس‌های مدارس برای بازگشایی حضوری مدارس، گفت: رانندگان سرویس‌های مدارس در صورتی می‌توانند فعالیت کنند که کارت واکسیناسیون داشته باشند.

 1400/08/05 20:14
🔺 پیشنهاد استمهال تسهیلات هنرمندان صنایع‌دستی در جلسه ستاد کرونا

🔺 پیشنهاد استمهال تسهیلات هنرمندان صنایع‌دستی در جلسه ستاد کرونا 11

🔹 مدیرکل دفتر حمایت از تولید معاونت صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی از برنامه‌ریزی‌ها برای ارائه پیشنهاد استمهال تسهیلات هنرمندان صنایع‌دستی در جلسه بعدی ستاد ملی مقابله با کرونا خبر داد.

 1400/08/05 18:28

🔺 عدم ثبت تولد بسیاری از کودکان در جهان در پی شیوع کرونا 9

🔹 استادیار دانشگاه خوارزمی، با اشاره به پاندمی کووید ۱۹ و ایجاد اختلال اجتماعی برای خانواده ها و کودکان در سطح جهان، گفت: خیلی از تولدهایی که در ابتدای پاندمی کووید ۱۹ در جهان رخ داد، به دلیل مشغولیت‌ متولیان مربوطه ثبت نشد و بسیاری از کشورها اعلام کردند که در آن بازه زمانی نتوانستند تولدها را ثبت کنند و یا خانواده‌ها برای ثبت تولد فرزندان خود مراجعه نکردند.

 1400/08/05 17:41
🔺 آزمون استخدامی آتش‌نشانی تهران

🔺 آزمون استخدامی آتش‌نشانی تهران 11

🔹 آزمون عملی استخدامی آتش‌نشانی تهران با شرکت ۱۰۳۷ نفر طی ۱۴ روز تا نهم آبان در محل باشگاه انقلاب تهران برگزار در حال برگزاری است. در این دوره، نیروهای داوطلب استخدام در سازمان آتش‌نشانی باید آزمون‌های مختلف آمادگی جسمانی را پشت سر بگذارند.

 1400/08/05 15:24

🔺 قولها و وعده‌های رییس جدید بهزیستی 8

🔹 رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه بدون تردید سازمان بهزیستی کشور از معدود ارگانهایی است که مرز دنیا و آخرت را در آن بسیار نزدیک می‌بینیم، گفت: تلاش خواهم کرد با آینده‌نگری، هم‌افزایی اندیشه ها و کار و تلاش حداکثری، الگوی ایرانی اسلامی خدمت و حمایت را همگام با متدهای روز دنیا در بستری از اقتصاد مقاومتی همگام با مبانی گام دوم انقلاب در این سازمان نهادینه کنم.

 1400/08/05 14:04
🔺 سخنرانی، مراسمات و تشریفات در دولت سیزدهم قرار است محدود باشد/ماموریت رییس جدید بهزیستی

🔺 سخنرانی، مراسمات و تشریفات در دولت سیزدهم قرار است محدود باشد/ماموریت رییس جدید بهزیستی 16

🔹 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در دوره جدید راهبردمان این است که یک حیات طیب و یک معیشت طیب را برای گروه‌های مخاطب سازمان بهزیستی ایجاد کنیم، گفت: مخاطبان سازمان بهزیستی جزء مهم‌ترین اقشار در جمهوری اسلامی ایران هستند.

 1400/08/05 13:19
🔺 قبادی دانا: رسیدگی به جامعه هدف بهزیستی مسیری پر دست انداز بود

🔺 قبادی دانا: رسیدگی به جامعه هدف بهزیستی مسیری پر دست انداز بود 8

🔹 رییس سابق سازمان بهزیستی کشور با اشاره به مدت ۲ سال و ۱۰ ماه خدمت‌ش به جامعه هدف سازمان بهزیستی بیان کرد: هرچند در ۲ سال گذشته تلاش‌های خوبی برای جبران مادی زحمات همکاران در سازمان بهزیستی صورت پذیرفت اما همچنان معتقدم پرسنل خدوم سازمان بهزیستی به سبب سختی وظایف حوزه ماموریتی که همه روزه به صورت دائمی دارند، باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرند.

 1400/08/05 12:48
🔺 نگاه صفر و صدی به بازگشایی مدارس نداشته باشیم

🔺 نگاه صفر و صدی به بازگشایی مدارس نداشته باشیم 9

🔹 بیش از یک ماه از آغاز سال تحصیلی جدید که به روال سال گذشته به صورت غیرحضوری آغاز شد، می گذرد؛ با این تفاوت که واکسیناسیون معلمان و دانش‌آموزان به صورت گسترده صورت گرفته و عزم وزارت آموزش و پرورش به تبعیت از ستاد ملی کرونا برای بازگشایی مدارس، جدی است. در همین راستا الگویی برای بازگشایی تدریجی ارائه شده، اما همچنان چالش‌ها و ابهاماتی پیرامون بازگشایی مدارس مطرح است.

 1400/08/05 09:19
🔺 ویروس لامبدا چقدر خطرناک‌ است؟

🔺 ویروس لامبدا چقدر خطرناک‌ است؟ 8

🔹 یک فوق تخصص بیماری‌های عفونی گفت: ویروس کرونا لامبدا را اواسط ماه خرداد سازمان بهداشت جهانی معرفی کرد و توجه دانشمندان به آن جلب شد، این در حالی است که بیش‌از ۱۸ ماه از همه‌گیری ویروس کرونا می‌گذرد و دنیا هنوز درگیر مبارزه با ویروس دلتاست.

 1400/08/05 08:25

🔺 ۱۲۳۰۰ مرگ به دلیل مسمومیت طی ۱۸ ماه گذشته 11

🔹 رئیس گروه تجویز و مصرف منطقی و اطلاع رسانی فرآورده‌های سلامت سازمان غذا و دارو با بیان اینکه داروهای آرامبخش، مسکن‌های مخدر و غیرمخدر در رتبه اول تا سوم مسمومیت‌های دارویی قرار دارند، گفت: بر اساس اعلام سازمان پزشکی قانونی، بیش از ۸۴۰۰ نفر در سال گذشته و نزدیک به ۳۹۰۰ نفر در نیمه نخست امسال، جان خود را بر اثر انواع مسمومیت از دست داده‌اند.

 1400/08/05 04:04

🔺 تغییر دولت‌ها، پنجره‌ای برای تحول ایجاد می‌کند 8

🔹 وزیر تعاون در آیین معارفه و تکریم معاونان توسعه مدیریت و منابع، روابط کار و رییس سازمان بهزیستی کشور گفت: تغییر دولت‌ها، پنجره‌ای را برای تحول ایجاد می‌کند و هر فردی تا زمانی، عهده‌دار مسوولیتی است و در ادامه، کار را به نفر بعدی می‌سپارد تا مسیر ادامه یابد.

 1400/08/04 18:13
فرهنگی و هنری

🔺 شیوه جدید تعامل با مخاطب در سایت جدید رادیو صبا 14

🔹 سایت جدید رادیو صبا با حضور دکترمظفری قائم مقام معاونت صدا، دکتر اسدی مدیرهماهنگی و نظارت فضای مجازی، مهندس شاملو مدیرتولیدچندرسانه‌ای معاونت صدا ومدیران شبکه رادیویی صبا درسالن جلسات معاونت صدا رونمایی شد.

 1400/08/05 21:46
🔺 مراسم استقبال از پیکر شهید درگیری با اشرار دلگان در فرودگاه یاسوج

🔺 مراسم استقبال از پیکر شهید درگیری با اشرار دلگان در فرودگاه یاسوج 16

🔹 پیکر شهید «موسی نوروزی» از ماموران نیروی انتظامی که روز گذشته در درگیری با اشرار مسلح در شهرستان دلگان استان سیستان و بلوچستان به شهادت رسید ظهر امروز وارد فرودگاه یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد شد.

 1400/08/05 16:21

🔺 هشتمین دوره طرح زائران حرم رضوی/ اعزام ۱۴۰۰ نفر از کادر درمانی کرونا و مبلغان جهادی عرصه سلامت به مشهد 15

🔹 مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه از اعزام ۱۴۰۰ نفر از کادر درمانی کرونا و مبلغان جهادی عرصه سلامت به مشهد مقدس در قالب هشتمین دوره طرح زائران حرم رضوی خبر داد.

 1400/08/05 14:51

🔺 راه‌اندازی دفاتر سینمایی حوزه هنری در استان‌ها/حوزه هنری بستر رشد هنر انقلاب باشد 28

🔹 رئیس حوزه هنری کشور با اشاره به راه‌اندازی مرکز رشد در سازمان سینمایی سوره حوزه هنری گفت: هدف از راه‌اندازی این مرکز علاوه بر استعدادهای حوزه فیلم ایجاد دفاتر فیلم‌سازی در حوزه‌های هنری استان‌ها است.

 1400/08/05 09:39
🔺 وزیر ارشاد: مرکزیت و قرارگاه بودن شورای عالی فرهنگی را قبول داریم

🔺 وزیر ارشاد: مرکزیت و قرارگاه بودن شورای عالی فرهنگی را قبول داریم 8

🔹 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: شورای هنر و شوراهای اقماری شورای عالی انقلاب فرهنگی از ظرفیت‌های بالایی برخوردار هستند و ما مرکزیت و قرارگاه بودن شورای عالی انقلاب فرهنگی را با تمام وجود قبول داریم.

 1400/08/04 17:29
ورزشی

🔺 نتایج و رده‌بندی لیگ برتر والیبال در پایان هفته دوم 13

🔹 هفته دوم لیگ برتر والیبال مردان با صدرنشینی دوباره شهداب یزد به پایان رسید تا تیم‌های فولاد مبارکه سپاهان و شهرداری ارومیه هم همچنان بدون تغییر جایگاه به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم جدول رده‌بندی بایستند.

 1400/08/05 20:57
🔺 نامه عجیب برای مربیان سابق شهرخودرو/ چالش امضای نامشخص با نام مدیرعامل!

🔺 نامه عجیب برای مربیان سابق شهرخودرو/ چالش امضای نامشخص با نام مدیرعامل! 14

🔹 درحالی که تصور می‌شد با شکسته شدن طلسم و از سر گرفتن دوباره تمرینات توسط بازیکنان شهرخودرو، آرامش به اردوی مشهدی‌ها بازگشته، اما دوباره نامه‌ای عجیب با امضای مدیرعامل این تیم برای دستیاران رضا مهاجری خبرساز شده‌است.

 1400/08/05 20:27

🔺 کمک یک میلیارد تومانی شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی به فدراسیون ناشنوایان 9

🔹 رییس فدراسیون ناشنوایان از کمک یک میلیارد تومانی شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی برای بازسازی خوابگاه، آمفی تئاتر، ساختمان اداری و سالن غذاخوری مجموعه ورزشی ناشنوایان خبر داد.

 1400/08/05 15:27
🔺 دو بازی تا تاریخ‌سازی فرهاد؛ استقلال و پرسپولیس قهرمان نمی‌شوند

🔺 دو بازی تا تاریخ‌سازی فرهاد؛ استقلال و پرسپولیس قهرمان نمی‌شوند 11

🔹 استقلال برای چهارمین بار در تاریخ لیگ برتر در دو هفته ابتدایی به برتری رسید و حالا فرهاد مجیدی در صورت پیروزی در دو هفته پیش رو می‌تواند برای اولین بار آبی‌پوشان را در چهار هفته ابتدایی به ۱۰۰درصد امتیازات برساند.

 1400/08/05 15:20
🔺 فنایی: نهادهای نظارتی به ادعای فساد در داوری فوتبال ورود کنند

🔺 فنایی: نهادهای نظارتی به ادعای فساد در داوری فوتبال ورود کنند 9

🔹 پیشکسوت داوری ایران با اشاره به حاشیه‌های ایجاد شده در خصوص ادعای وجود فساد در داوری فوتبال، گفت: از نهادهای نظارتی درخواست دارم تا به این مساله ورود کرده و آنرا با فوریت پیگیری کنند، چراکه طبعات زیادی برای فوتبال ایران و حتی ورزش کشور خواهد داشت.

 1400/08/05 12:55
🔺 بازی پرسپولیس و آلومینیوم در استادیوم اراک در گرو پرداخت بدهی ۲۰۰ میلیونی باشگاه

🔺 بازی پرسپولیس و آلومینیوم در استادیوم اراک در گرو پرداخت بدهی ۲۰۰ میلیونی باشگاه 7

🔹 رییس هیات دوومیدانی استان مرکزی گفت: باشگاه آلومینیوم اراک اگر بدهی ۱۶ ماهه خود را بابت اجاره استادیوم امام خمینی (ره) به هیات دوومیدانی پرداخت نکند، اجازه برگزاری دیدار بعدی را در این استادیوم نخواهیم داد.

 1400/08/05 11:53

🔺 فریدونی: فدراسیون و سازمان لیگ نه خودشان کار می‌کنند و نه اجازه می‌دهند باشگاه‌ها کار کنند/ ماجرای VAR در تبلیغات محیطی هم تکرار شده است 17

🔹 مدیرعامل پیشین باشگاه ذوب‌آهن معتقد است فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ در اجرای برخی از پروژه‌ها مثل VAR و تبلیغات محیطی خودش که کار نمی‌کند، هیچ اجازه نمی‌دهد باشگاه‌ها نیز مستقلاً عمل کنند.

 1400/08/05 11:44
🔺 خسروی‌وفا: توجه ویژه دولت سیزدهم به ورزش انگیزه‌ای برای قهرمانان است

🔺 خسروی‌وفا: توجه ویژه دولت سیزدهم به ورزش انگیزه‌ای برای قهرمانان است 9

🔹 رییس کمیته ملی پارالمپیک با تقدیر از اقدام رییس جمهوری در پرداخت پاداش مدال‌آوران گفت: پرداخت این پاداش در کمترین زمان ممکن نشان از توجه ویژه دولت سیزدهم به ورزش و انگیزه‌ای برای قهرمانان ملی است.

 1400/08/05 11:12
🔺 تیم ناهماهنگ برادران عالمیان/ سرمربی پینگ پنگ: بازیکنان را در اختیار نداریم

🔺 تیم ناهماهنگ برادران عالمیان/ سرمربی پینگ پنگ: بازیکنان را در اختیار نداریم 16

🔹 سرمربی تیم ملی تنیس روی میز گفت: برادران عالمیان تمرینات خوبی در فرانسه انجام می‌دهند و نتایجی که می‌گیرند بیانگر این مساله است؛ اما هماهنگی بیش‌تر آن‌ها برای بازی دوبل کمی مشکل است.

 1400/08/05 10:35

🔺 محبی: قائمشهر پاداش که نداد هیچ، قراردادمان را هم ندادند/ تقوی گفته بود ماشینش را هم می‌فروشد! 14

🔹 مدعی سنگین وزن کشتی آزاد معتقد است: سازمان لیگ و کمیته انضباطی باید از تیم‌ها ضمانت محکم‌تری بگیرند، آنها علاوه بر اینکه پاداشی بابت سومی و بردهایشان نگرفتند، یک سال است همچنان به دنبال قراردادشان هستند.

 1400/08/05 10:27
🔺 درخشان: بلاتکلیفی مدیریتی پرسپولیس باعث شده عده‌ای سوءاستفاده کنند/ مدیر باید پول بیاورد

🔺 درخشان: بلاتکلیفی مدیریتی پرسپولیس باعث شده عده‌ای سوءاستفاده کنند/ مدیر باید پول بیاورد 21

🔹 سرمربی سابق پرسپولیس می‌گوید «مدیرعامل پرسپولیس شدن ضوابطی دارد که باید رعایت شود. کسی که مدیرعامل می‌شود هم از نظر سنی و هم تجربه باید شرایط مناسب را داشته باشد.»

 1400/08/05 09:11
🔺 گرایی: آیت‌الله رییسی حمایت همه جانبه‌ای از ورزش دارند

🔺 گرایی: آیت‌الله رییسی حمایت همه جانبه‌ای از ورزش دارند 7

🔹 دارنده مدال طلای جهان و المپیک گفت: آیت‌الله «سیدابراهیم رییسی» رییس جمهوری ایران حمایت همه جانبه‌ای از ورزش و به خصوص کشتی کشورمان دارند و امیدواریم که موفقیت‌های ورزش ایران و کشتی ادامه‌دار باشد.

 1400/08/05 07:17
🔺 فلاح: برکناری رییس هیات تهران تنها راه نجات کشتی پایتخت است/ کشتی‌گیران باید قدردان دبیر باشند

🔺 فلاح: برکناری رییس هیات تهران تنها راه نجات کشتی پایتخت است/ کشتی‌گیران باید قدردان دبیر باشند 15

🔹 چهره عنوان‌دار کشتی جهان با اشاره به نابودی کشتی تهران، گفت: تنها راه چاره بازگشت کشتی تهران به دوران اوج، برکناری رییس هیات کشتی تهران و آوردن یک آدم کاربلد در راس کار است.

 1400/08/05 07:11

🔺 داورزنی تنها عضو حضوری آسیا/ دیدار رئیس با بزرگان فدراسیون جهانی والیبال 20

🔹 جلسه هیئت رئیسه فدراسیون جهانی والیبال روز گذشته (دوشنبه) در مقر این فدراسیون در لوزان سوئیس با حضور اعضا تشکیل شد و محمدرضا داورزنی تنها عضو آسیایی بود که در این جلسه به صورت حضوری شرکت کرد.

 1400/08/04 18:52
علمی
🔺 کمک‌هزینه ‌۸ میلیون دلاری برای بررسی ارتباط روده و مغز در بیماری پارکینسون!

🔺 کمک‌هزینه ‌۸ میلیون دلاری برای بررسی ارتباط روده و مغز در بیماری پارکینسون! 9

🔹 یک گروه بین‌المللی از پژوهشگران، کمک‌ هزینه‌ای به مبلغ ۸/۹ میلیون دلار دریافت کرده‌اند تا به پژوهش در مورد ارتباط روده و مغز در بیماری پارکینسون بپردازند و راه‌های درمان آن را کشف کنند.

 1400/08/05 17:02
🔺 زرشک، دانه‌های سرخ سلامتی/ استفاده از زرشک به عنوان یک داروی کاهنده وزن

🔺 زرشک، دانه‌های سرخ سلامتی/ استفاده از زرشک به عنوان یک داروی کاهنده وزن 16

🔹 در طب ایرانی از زرشک به عنوان ضدباکتری و تب‌بر،‌ در هند از آن به عنوان مقوی،‌ اشتهاآور، برای شست‌وشو و ضدعفونی گلو، و در اروپا (برای درمان) بیماری‌های صفراوی و کبد استفاده می‌شود.

 1400/08/05 15:57
🔺 تاکید محققان بر توسعه دستگاه‌های محلی لرزه‌نگاری برای شناسایی دقیق گسل مسبب زلزله‌ها

🔺 تاکید محققان بر توسعه دستگاه‌های محلی لرزه‌نگاری برای شناسایی دقیق گسل مسبب زلزله‌ها 8

🔹 گروهی از محققان با استفاده از روش‌های آماری فضایی راهکاری برای شناسایی گسل مسبب زلزله سال ۹۹ در رامیان استان گلستان ارائه کردند و بر اساس نتایج به دست آمده از این مطالعات اعلام شد شناسایی دقیق گسل مسبب رخدادهای لرزه‌ای نیازمند توسعه دستگاه‌های محلی لرزه‌نگاری است.

 1400/08/05 12:39
🔺 تبادل دانشجو و استاد بین‌المللی میان دانشگاه‌های شهید چمران اهواز، مالزی و صربستان

🔺 تبادل دانشجو و استاد بین‌المللی میان دانشگاه‌های شهید چمران اهواز، مالزی و صربستان 7

🔹 رئیس دانشکده علوم ورزشی دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به انعقاد تفاهم نامه‌ای میان دانشگاه شهید چمران اهواز و دانشگاه‌های مالزی و صربستان، گفت: کلیات این تفاهم‌نامه مربوط به تبادل استاد و دانشجو بین این دانشگاه‌ها و برگزاری همایش‌ها و سمینارهای علمی است.

 1400/08/05 08:43
بین الملل
🔺 رئیس جمهور تایوان حضور نیروهای آمریکایی در خاک این کشور را تایید کرد

🔺 رئیس جمهور تایوان حضور نیروهای آمریکایی در خاک این کشور را تایید کرد 7

🔹 "تسای اینگ وِن" رئیس جمهوری تایوان گفت: تعداد کمی از نیروهای آمریکایی به منظور آموزش سربازان تایوانی در خاک این کشور حضور دارند؛ اظهاراتی که مهر تاییدی بر حضور سربازان آمریکایی در جزیره ای است که چین آن را متعلق به خود می داند.

 1400/08/06 10:08
🔺 پایان بحران سفیران بین ترکیه و غربی ها؛ چه کسی عقب نشست؟

🔺 پایان بحران سفیران بین ترکیه و غربی ها؛ چه کسی عقب نشست؟ 8

🔹 ایرنا، آنکارا- بحران فراخوان سفیران کشورهای غربی با ترکیه در پی پا پس نهادن دو طرف، سرانجام امروز چهارشنبه خاتمه یافت ولی آیا اهداف پشت پرده این بحران برای طرفین برآورده شد یا خیر؟ ؛ مساله ای که نیاز به بررسی بیشتری دارد.

 1400/08/06 08:00
🔺 فرصت تازه قدرت‌های جهانی برای ترمیم اعتماد از بین رفته ایران

🔺 فرصت تازه قدرت‌های جهانی برای ترمیم اعتماد از بین رفته ایران 7

🔹 موافقت ایران با شروع مذاکرات برای ازسرگیری اجرای برجام فرصت تازه‌ای را برای قدرت‌های جهانی فراهم کرده تا اعتماد از بین رفته جمهوری اسلامی را با چاره‌اندیشی برای رفع کامل و موثر تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی ترمیم کنند.

 1400/08/06 06:59
🔺 تخت روانچی:شورای امنیت اسرائیل را وادار به پایان اشغال جولان سوریه کند

🔺 تخت روانچی:شورای امنیت اسرائیل را وادار به پایان اشغال جولان سوریه کند 10

🔹 مجید تخت روانچی سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل گفت: شورای امنیت سازمان ملل باید به مسوولیت خود عمل و رژیم اسرائیل را وادار کند به اشغال جولان سوریه پایان دهد و تجاوزات خود به سوریه را نیز فوری متوقف کند.

 1400/08/06 05:12
🔺 بورل و نخست وزیر فلسطین درباره اقدامات غیرقانونی اسرائیل گفت‌وگو کردند

🔺 بورل و نخست وزیر فلسطین درباره اقدامات غیرقانونی اسرائیل گفت‌وگو کردند 10

🔹 جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و «محمد اشتیه» نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین امروز (چهارشنبه) در بروکسل دیدار و درباره اوضاع منطقه از جمله اقدامات غیر قانونی رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی گفت‌وگو کردند.

 1400/08/05 22:06
🔺 هماهنگ کننده کمیسیون برجام با مدیرکل آژانس اتمی دیدار و گفت وگو کرد

🔺 هماهنگ کننده کمیسیون برجام با مدیرکل آژانس اتمی دیدار و گفت وگو کرد 7

🔹 انریکه مورا هماهنگ کننده جلسات کمیسیون مشترک برجام پس از دیدار با معاون سیاسی وزیر خارجه ایران و توافق درباره شروع مذاکرات برای ازسرگیری اجرای توافق هسته‌ای ایران، با مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی دیدار کرد.

 1400/08/05 21:15
🔺 باقری: ضمانت عدم تکرار بدعهدی طرف‌های برجامی غیرقابل چشم‌پوشی است

🔺 باقری: ضمانت عدم تکرار بدعهدی طرف‌های برجامی غیرقابل چشم‌پوشی است 8

🔹 معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران در دیدار با انریکه مورا معاون دبیر کل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده کمیسیون مشترک برجام تصریح کرد که تضمین برای عدم تکرار بدعهدی و رفتارهای غیرقانونی طرف های مقابل خواسته غیرقابل چشم پوشی جمهوری اسلامی ایران است.

 1400/08/05 19:37
🔺 تایوان: نیاز به تقویت دفاعی و دوستان بیشتری داریم

🔺 تایوان: نیاز به تقویت دفاعی و دوستان بیشتری داریم 7

🔹 وزیر امور خارجه تایوان، امروز (چهارشنبه) گفت که تایوان خودمختار، در مواجهه با فشارهای چین، باید نیروی دفاعی خود را تقویت کرده و با تنها ۱۵ متحد دیپلماتیک در جهان، به دنبال دوستان بیشتری در صحنه بین‌المللی باشد.

 1400/08/05 19:18
🔺 رقابت عربستان و امارات برای تبدیل شدن به مرکز تجاری اصلی منطقه

🔺 رقابت عربستان و امارات برای تبدیل شدن به مرکز تجاری اصلی منطقه 8

🔹 وزیر سرمایه گذاری عربستان امروز چهارشنبه از انتقال دفاتر منطقه ای ۴۴ شرکت جهانی به شهر ریاض پایتخت این کشور در رقابت تنگاتنگ اقتصادی و مالی با امارات متحده عربی برای تبدیل شدن به مرکز تجاری اصلی منطقه خبر داد.

 1400/08/05 18:14
🔺 گام فوری برای صلح افغانستان، روایت رسانه‌های پاکستان از نشست تهران

🔺 گام فوری برای صلح افغانستان، روایت رسانه‌های پاکستان از نشست تهران 13

🔹 مطبوعات چاپی و الکترونیکی در پاکستان با بازتاب گسترده دومین نشست همسایگان افغانستان به میزبانی جمهوری اسلامی ایران و سفر وزیرامورخارجه پاکستان به تهران، نوشتند: نشست تهران بیانگر ضروت گام‌های فوری برای غلبه بر بحران در افغانستان و برقراری صلح در این کشور است.

 1400/08/05 17:48

🔺 جعجع احضاریه اش را نادیده گرفت و هوادارانش را به خیابان فرستاد 8

🔹 «سمیر جعجع » رئیس حزب مسیحی «نیروهای لبنانی» (القوات اللبنانیه) برای پاسخ درباره نقش او در خشونت‌های هفته گذشته در بیروت، در جلسه امروز دستگاه اطلاعات نظامی لبنان شرکت نکرد و همزمان هوادارانش را به خیابان فرستاد.

 1400/08/05 16:36
🔺 وزیر اطلاع رسانی لبنان: هیچکس حق ندارد برای ما تکلیف تعیین کند

🔺 وزیر اطلاع رسانی لبنان: هیچکس حق ندارد برای ما تکلیف تعیین کند 8

🔹 وزیر اطلاع رسانی لبنان در واکنش به درخواست کشورهای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی که از او خواسته اند به خاطر اظهاراتش علیه کشورهای متجاوز به یمن عذرخواهی کند، گفت: هیچکس حق ندارد برای ما تکلیف تعیین کند.

 1400/08/05 15:51
🔺 ژنرال‌های سودان در مسیر مصر زیر حاکمیت السیسی

🔺 ژنرال‌های سودان در مسیر مصر زیر حاکمیت السیسی 4

🔹 مدل کودتای سودان تحت مدیریت و نظارت ژنرال «عبدالفتاح البرهان» فرمانده ارتش و رئیس شورای انتقالی این کشور از زوایای مختلف، یادآور کودتای 2013 در مصر تحت رهبری ژنرال «عبدالفتاح السیسی» است که در نهایت به برکناری «محمد مرسی» رئیس‌جمهوری منتخب این کشور منجر شد.

 1400/08/05 15:18
🔺 گلوبال تایمز: در صورت جنگ، تنگه تایوان به گور سربازان آمریکایی تبدیل می‌شود

🔺 گلوبال تایمز: در صورت جنگ، تنگه تایوان به گور سربازان آمریکایی تبدیل می‌شود 7

🔹 روزنامه گلوبال تایمز چین در مقاله امروز (چهارشنبه) نوشت، تنگه تایوان مانعی جدی برای نیروهای مسلح چین در صورت بروز درگیری نظامی بین پکن و تایپه نخواهد بود و آمریکا حتی در صورت بروز چنین نبردی به تایوان کمک نخواهد کرد.

 1400/08/05 14:43
🔺 کره‌جنوبی اعلامیه صلح را راهی برای از سرگیری مذاکرات کره‌شمالی می‌داند

🔺 کره‌جنوبی اعلامیه صلح را راهی برای از سرگیری مذاکرات کره‌شمالی می‌داند 7

🔹 در تلاش دقیقه نودی برای از سرگیری مذاکرات با کره‌شمالی پیش از پایان دوره ریاستش در سال آینده، رئیس جمهوری کره‌جنوبی خواستار صدور اعلامیه‌ای شد که رسما به وضعیت جنگی بر جای مانده از دهه ۵۰ میلادی خاتمه می‌دهد.

 1400/08/05 13:28
🔺 بلژیک: برجام بهترین راه برای حل موضوع هسته ای ایران است

🔺 بلژیک: برجام بهترین راه برای حل موضوع هسته ای ایران است 8

🔹 وزارت امور خارجه بلژیک روز چهارشنبه با انتشار پیامی در خصوص ملاقات دبیرکل وزارت امور خارجه این کشور با علی باقری کنی معاون سیاسی وزیر خارجه ایران در بروکسل تصریح کرد که برجام بهترین ابزار «قابل‌پذیرش متقابل» برای حل موضوع هسته ای ایران است.

 1400/08/05 13:22
🔺 حضور روسیه، آمریکا و چین در نشست آسه‌آن/ غیبت میانمار

🔺 حضور روسیه، آمریکا و چین در نشست آسه‌آن/ غیبت میانمار 13

🔹 ریاست جمهوری آمریکا و نخست‌وزیر چین، امروز (چهارشنبه) از طریق ویدیو کنفرانس در نشست سالانه ۱۸ کشور آسیا-اقیانوسیه شرکت کرده و بر سر تجارت، تایوان، دموکراسی، حقوق بشر و اقدامات جدی‌تر چین در مناطق مورد مناقشه، بحث کردند.

 1400/08/05 13:04
🔺 مخالفت سناتورهای آمریکایی با تحریم هند بابت اس-۴۰۰ روس‌ها

🔺 مخالفت سناتورهای آمریکایی با تحریم هند بابت اس-۴۰۰ روس‌ها 15

🔹 دو تن از سناتورهای آمریکایی با درخواست از جو بایدن برای چشم‌پوشی از تحریم‌های هند بر سر خرید سامانه‌های دفاع هوایی اس-۴۰۰ از روسیه، گفتند چنین اقدام تنبیهی ممکن است رشد همکاری را در معرض خطر قرار دهد.

 1400/08/05 12:35
🔺 نجات جهان از گرسنگی؛ تنها ۲ درصد ثروت یک آمریکایی کافی است

🔺 نجات جهان از گرسنگی؛ تنها ۲ درصد ثروت یک آمریکایی کافی است 8

🔹 تهران – یک مقام ارشد سازمان ملل اعلام کرد  تنها بخش اندکی از  دارایی جمعی از ثروتمندترین افراد جهان قادر به رفع معضلات فقر در دنیا است؛ بویژه آنکه ۲ درصد از ثروت یک آمریکایی برای رفع مشکل گرسنگی در جهان کافی است.

 1400/08/05 11:04

🔺 نشانه‌های بروز بحران دیپلماتیک میان لبنان و عربستان/ تاکید میقاتی بر حفظ روابط با کشورهای عربی 20

🔹 به دنبال اظهارات وزیر اطلاع رسانی لبنان درباره جنگ یمن و نقش عربستان و امارات در آن،‌ منابع خبری از احتمال شکل‌گیری بحران دیپلماتیک میان ریاض و بیروت خبر دادند.

 1400/08/05 09:19
🔺 «مذاکرات نتیجه-محور»، کلید گشایش گفت‌وگوهای وین

🔺 «مذاکرات نتیجه-محور»، کلید گشایش گفت‌وگوهای وین 8

🔹 معاون سیاسی وزیرامور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز در بروکسل با هماهنگ‌کننده کمیسیون مشترک برجام ملاقات می‌کند تا بار دیگر یادآور شود که تهران بدنبال«مذاکرات نتیجهمحور» است؛ مذاکراتی که نتایج ملموس و در راس آن، لغو موثر و کامل تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران را درپی داشته باشد.

 1400/08/05 08:15
🔺 افزایش کشته‌های حمله دیالی به ۱۲ تن/الکاظمی: به سوگندمان وفاداریم/تاکید صالح بر تقویت وحدت ملی

🔺 افزایش کشته‌های حمله دیالی به ۱۲ تن/الکاظمی: به سوگندمان وفاداریم/تاکید صالح بر تقویت وحدت ملی 18

🔹 برهم صالح، رئیس جمهور عراق حمله تروریستی داعش به روستایی در استان دیالی در شرق عراق را که منجر به کشته شدن ۱۲ تن شد، نفرت انگیز خواند. همزمان نخست وزیر عراق و رهبر جریان صدر هم این حمله را محکوم کردند.

 1400/08/05 08:10
🔺 روابط ایران و پاکستان در هم تنیده است

🔺 روابط ایران و پاکستان در هم تنیده است 10

🔹 شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه پاکستان روز سه شنبه در دیدار با آیت الله دکتر سید ابراهیم رییسی، رئیس جمهوری ایران روابط دو همسایه را درهم تنیده و ریشه در مشترکات قوی توصیف کرد و گفت: سطح فعلی روابط تهران اسلام‌آباد اطمینان بخش و پاکستان گسترش این مناسبات را حائز اهمیت می‌داند.

 1400/08/04 23:12
🔺 اسلام‌آباد:هماهنگی نزدیک با تهران برای صلح افغانستان حائز اهمیت است

🔺 اسلام‌آباد:هماهنگی نزدیک با تهران برای صلح افغانستان حائز اهمیت است 12

🔹 وزیر امور خارجه پاکستان از جمهوری اسلامی ایران به عنوان همسایه نزدیک و کشور مهم در منطقه یاد کرد و گفت: هماهنگی نزدیک میان تهران و اسلام‌آباد برای دستیابی به هدف مشترک صلح و ثبات پایدار در افغانستان بسیار حائز اهمیت است.

 1400/08/04 19:22
روزنامه 14000806

روزنامه 14000806 6

 1400/08/06 07:05
روزنامه 14000805

روزنامه 14000805 15

 1400/08/05 07:05
سرخط خبر جدیدترین و آخرین اخبار ����������| خبرخوان ����������

تاریخچه خبر جدیدترین و آخرین اخبار ����������| خبرخوان ����������

تصاویر خبری جدیدترین و آخرین اخبار ����������| خبرخوان ����������
🔺 رئیس جمهور تایوان حضور نیروهای آمریکایی در خاک این کشور را تایید کرد
🔺 تصمیم‌گیری برای بازگشایی حضوری ابتدایی‌ها در ستاد کرونا؛ شنبه
🔺 مصوبه‌های ورزشی خوبی در سفر رئیس جمهوری به استان بوشهر اتخاذ شد
🔺 همه نیروهای خارجی اشغالگر بدون هیچ‌گونه پیش شرط یا تأخیر بیشتر از سوریه خارج شوند
🔺 در اجلاس تهران و مسکو درباره افغانستان چه گذشت؟
🔺 قربانی شدن مهارت‌های زندگی پای آموزش مجازی
🔺 پهنای باند اینترنت در استان کرمانشاه به هزار و ۵۷ گیگابیت افزایش یافت
🔺 مقابله با آثار مخرب فرونشست زمین، نیازمند همکاری همگانی
🔺 پایان بحران سفیران بین ترکیه و غربی ها؛ چه کسی عقب نشست؟
🔺 "ماده ۴۷۷" دادرسی منصفانه را با اطاله بی‌مبنا مواجه می‌کند
روزنامه 14000806
🔺 فرصت تازه قدرت‌های جهانی برای ترمیم اعتماد از بین رفته ایران
popup