جدیدترین و آخرین اخبار ��������������| خبرخوان ��������������

Loading fehamnews خبر فهام
سیاسی

🔺 رئیسی: روابط ایران و روسیه در همه حوزه‌ها رو به پیشرفت است/ باید جلوی بمباران غزه گرفته شود 5

🔹 رئیس‌جمهور در دیدار با همتای روسیه‌ای خود گفت: همکاری خوبی در حوزه انرژی، کشاورزی و کار دانش‌بنیان با روسیه داریم و در همه حوزه‌ها می‌تواند گام‌های بهتری در جهت منافع دو کشور برداشته شود.

 1402/09/16 18:46
🔺 در کلان از مجلس یازدهم دفاع می‌کنم/افزایش حقوق سربازان و آزاد شدن واردات خودرو از مصوبات مجلس

🔺 در کلان از مجلس یازدهم دفاع می‌کنم/افزایش حقوق سربازان و آزاد شدن واردات خودرو از مصوبات مجلس 11

🔹 نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه در کلان از مجلس یازدهم دفاع می‌کنم، گفت: زمانیکه قانونی تصویب می‌شود نباید انتظار داشته باشیم ظرف یک سال و دو سال یک دفعه همه مشکلات را حل کند بلکه باید بسترهای فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی آماده و قانون اجرا شود.

 1402/09/16 17:36

🔺 ۱۷۱۷۷ شهید و ۴۶ هزار مجروح در حملات صهیونیست‌ها به غزه 1

🔹 سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه گفت: در نتیجه حمله‌های وحشیانه ارتش رژیم صهیونیستی به غزه در ۲۴ ساعت گذشته ۳۵۰ فلسطینی به شهادت رسیده‌اند.

 1402/09/16 17:34
🔺 دلایل معقول برای استفاده از پتانسیل‌های مغفول دانشجویان برای حکمرانی

🔺 دلایل معقول برای استفاده از پتانسیل‌های مغفول دانشجویان برای حکمرانی 6

🔹 رییس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی با تبریک روز دانشجو به تمام دانشجویان، گفت: دانشجویان به ویژه نخبگان دانشگاهی می‌توانند مرجعیت فکری در جامعه باشند و در نهایت با ظرفیت مطالبه‌گری با توجه به روحیه عدم وابستگی به گروه و حزب خاصی پویاتر عمل کنند.

 1402/09/16 17:27

🔺 حمایت حکیم از اقدام دبیرکل سازمان ملل متحد درباره غزه 8

🔹 رهبر جریان حکمت ملی عراق حمایت خود را از مفاد بیانیه هشدارآمیز دبیرکل سازمان ملل متحد به شورای امنیت درباره جنایات وحشیانه در حق ملت مظلوم فلسطین در نوار محاصره‌شده غزه اعلام کرد.

 1402/09/16 16:53

🔺 خزعلی: رسانه ماهیت پلید رژیم صهیونیستی را به مردم دنیا نشان داد 19

🔹 معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور گفت: رژیم صهیونیستی با سلاح رسانه‌ای که خودش آماده کرده بود تا مسلمانان را تحت فشار جنگ نرم قرار دهد، مورد حمله قرار گرفت و مردم از طریق همین رسانه‌ها ماهیت پلید این رژیم غاصب را شناختند.

 1402/09/16 16:42

🔺 معاون هماهنگ‌کننده نهاجا: آرامش کشور مرهون شهداست/ توانمندی بالای نیرو‌های مسلح قدرت بازدارندگی برای ایران اسلامی ایجاد کرده است 17

🔹 امیر سرتیپ طالب‌زاده با بیان اینکه آرامش امروز کشور را مدیون شهدا و خانواده‌های آن‌ها هستیم، گفت: توانمندی بالای نیرو‌های مسلح قدرت بازدارندگی برای کشورمان ایجاد کرده است.

 1402/09/16 16:14

🔺 شهیدان بزرگترین معامله جهان را انجام دادند 20

🔹 امیر حاتمی با بیان اینکه شهیدان بزرگترین معامله جهان را انجام دادند، گفت: جمع بزرگ رسانه بیش از ۱۷۰ شهید تقدیم و همواره بدون خواسته‌ای نقش مهمی در کشور ایفا کرده‌اند.

 1402/09/16 15:47

🔺 استقرار یگان‌های موشکی، پهپادی و توپخانه نزاجا در مرز‌های شمال شرق کشور 19

🔹 امیر حیدری گفت: نیروی زمینی ارتش در مناطق مرزی شمال‌شرق کشور یگان‌های موشکی، پهپادی، توپخانه و متحرک هجومی را در آینده مستقر خواهد کرد.

 1402/09/16 15:35
🔺 دشمن درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران آدرس غلط می‌دهد

🔺 دشمن درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران آدرس غلط می‌دهد 19

🔹 رییس سازمان انرژی اتمی گفت: دشمنان در بحث غنی‌سازی و درصد آن مدام آدرس غلط می‌دهند، زیرا بحث آن‌ها غنی‌سازی نیست و به دنبال متوقف کردن ما در این مسیر هستند.

 1402/09/16 15:27

🔺 تأکید دستغیب بر لزوم توجه به «تقویت بنیه دفاعی» در بودجه‌ریزی‌های سنواتی 28

🔹 همایش سالانه «مالی و ذی حسابی سپاه در تراز انقلاب اسلامی» با حضور رئیس دیوان محاسبات و جمعی از فرماندهان و دست اندرکاران اداری و مالی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از استان‌های سراسر کشور و با شعار محوری «انضباط مالی، طهارت و تعالی سازمانی» برگزار شد.

 1402/09/16 14:30

🔺 مجلس به دنبال افزایش 70 درصدی حقوق بازنشستگان بود 28

🔹 مصری با اشاره به مصوبه مجلس درباره سن بازنشستگی گفت: جدولی که داده شده و سنواتی که اضافه شده ایراد دارد و اگر شورای نگهبان یا هیات عالی نظارت مجمع ایراد بگیرد اصلاح می شود، در واقع باید 35 سال خدمت یا 65 سال سن در نظر گرفته شود.

 1402/09/16 14:25

🔺 مجمع تشخیص مصلحت نظام‌ الزام به ثبت‌ معاملات اموال غیرمنقول را تصویب کرد 16

🔹 طرح الزام به ثبت معاملات غیرمنقول که با اصرار مجلس شورای اسلامی بر مفاد‌ مورد اشکال شورای نگهبان، به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شده است‌ در جلسه مجمع مورد بررسی قرار گرفت و ماده(1) آن با اصلاحاتی به تصویب رسید.

 1402/09/16 14:07

🔺 تصویب کلیات آیین نامه ارتقاء اعضای هیئت علمی در ستاد نقشه جامع علمی 19

🔹 دبیر شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور از تصویب کلیات اصول حاکم بر آیین نامه ارتقاء اعضای هیئت علمی در این شورا خبر داد.

 1402/09/16 14:01
🔺 بازدید شبانه رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی از نواحی منطقه ۱۹ تهران

🔺 بازدید شبانه رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی از نواحی منطقه ۱۹ تهران 42

🔹 سمیه رفیعی، رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی در بازدید شبانه از نواحی منطقه ۱۹ شهر تهران معضلات و مشکلات این منطقه را مورد بررسی قرار دادند.

 1402/09/16 13:09

🔺 وعده‌های بیهوده مردم را ناامید می‌کند/ نماینده منفعت مردم را فدای منافع شخصی نکند 27

🔹 نماینده فریدن و فریدون‌شهر در مجلس، بیان کرد: وعده‌های بیهوده مردم را ناامید و دلسرد می‌سازد و اعتماد آنان را به نامزد کم می‌کند.

 1402/09/16 13:06

🔺 مخبر: ظرفیت‌های ایران برای سرمایه‌گذاری‌های مشترک با چین کم‌نظیر است 24

🔹 معاون اول رئیس جمهور در دیدار با وزیر بین‌الملل کمیته مرکزی حزب کمونیست چین گفت: ایران و چین می‌توانند با سرمایه‌گذاری و تولید مشترک، به یک نقطه مرکزی برای تامین برخی محصولات مورد نیاز کشورهای منطقه تبدیل شوند.

 1402/09/16 12:59
🔺 مشکلات و مسائل فرهنگی و هنری استان یزد با حضور مسئولان مرتبط بررسی می‌شود

🔺 مشکلات و مسائل فرهنگی و هنری استان یزد با حضور مسئولان مرتبط بررسی می‌شود 26

🔹 اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس، در هفته آینده بررسی مسائل و مشکلات حوزه‌های فرهنگ، ورزش، میراث فرهنگی استان یزد پیرو بازدید نظارتی اعضای کمیسیون با حضور مسئولان وزارتخانه‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش و جوانان، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و سازمان برنامه و بودجه را در دستور کار خود دارند.

 1402/09/16 12:33
🔺 تصویب رتبه‌بندی معلمان بخشی از معیشت فرهنگیان را ترمیم کرد/ توجه مجلس یازدهم به اشتغال جوانان با تصویب تسهیل صدور مجوزها

🔺 تصویب رتبه‌بندی معلمان بخشی از معیشت فرهنگیان را ترمیم کرد/ توجه مجلس یازدهم به اشتغال جوانان با تصویب تسهیل صدور مجوزها 20

🔹 نائب رئیس مجلس با بیان اینکه با تصویب رتبه بندی معلمان بخشی از معیشت برای این گروه ترمیم شد، گفت: مجلس یازدهم با تصویب قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار درصدد رفع مشکل اشتفغال جوانان برآمد.

 1402/09/16 11:50

🔺 آملی‌ لاریجانی با وزیر ارتباطات بین المللی حزب کمونیست چین دیدار کرد 19

🔹 رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار با وزیر ارتباطات بین المللی حزب کمونیست چین گفت: چین ظرفیت رسانه‌ای خوبی دارد که در کنار تجارب موفق ایران در این زمینه می‌تواند خط پایان تسلط رسانه‌ای غرب در جهان امروزی باشد.

 1402/09/16 10:52
🔺 سفر رئیسی به روسیه در جهت بسط همکاری‌ها خواهد بود

🔺 سفر رئیسی به روسیه در جهت بسط همکاری‌ها خواهد بود 32

🔹 یک کارشناس مسائل اقتصاد بین الملل با اشاره به اینکه روسیه یکی از کشور‌های مهم است که در نهاد‌های بین المللی حضور چشمگیری دارد گفت: سفر رئیس جمهور به این کشور در جهت بسط همکاری‌ها در حوزه‌های مختلف از جمله همکاری‌های اقتصادی خواهد بود.

 1402/09/16 10:47

🔺 رئیس‌جمهور عازم روسیه شد/ غزه؛ محور مهم مذاکرات رئیسی و پوتین 35

🔹 رئیس جمهور پیش از عزیمت به روسیه گفت: تلاش فوری برای قطع بمباران غزه، رفع محاصره و کمک‌رسانی به مردم فلسطین و هم‌چنین از همه مهم‌تر دستیابی مردم فلسطین به حقوق‌شان جزو گفت‌وگوهای ما در این سفر خواهد بود.

 1402/09/16 10:29

🔺 سطح همکاری‌های سپاه تهران بزرگ و مرکز امور مساجد ارتقا می‌یابد 36

🔹 سطح همکاری‌های سپاه محمد رسول‌الله (ص) تهران بزرگ و مرکز رسیدگی به امور مساجد بر اساس تفاهم‌نامه امضاشده میان طرفین، ارتقا می‌یابد.

 1402/09/16 01:46
🔺 با تانک‌های تمام ایرانی ارتش آشنا شوید

🔺 با تانک‌های تمام ایرانی ارتش آشنا شوید 36

🔹 به گفته جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، این تانک‌های T-۷۲ ارتش دور زن، نقطه‌زن و هوشمند هستند و تجهیزات و ادوات نصب‌شده به‌روی آن‌ها کاملاً بومی و متناسب با تهدیدات و دانش روز دنیا طراحی شده است.

 1402/09/16 01:41
🔺 مصوبه افزایش سن بازنشستگی ایراد دارد

🔺 مصوبه افزایش سن بازنشستگی ایراد دارد 32

🔹 عبدالرضا مصری نایب رئیس مجلس گفت: برای بازنشستگی یا باید ۳۵ سال خدمت و یا ۶۵ سال سن در نظرگرفته شود. ۳۵ سال خدمت برای کسی است که تازه وارد کار می‌شود، نه کسی که دارد بازنشست می‌شود.

 1402/09/15 22:25
🔺 سوال سی‌وهشتم: چرا با وجود ناکارآمدی‌هایی که در کشور می‌بینیم، مجلس یازدهم توسط رهبر انقلاب مجلس انقلابی خطاب شد؟

🔺 سوال سی‌وهشتم: چرا با وجود ناکارآمدی‌هایی که در کشور می‌بینیم، مجلس یازدهم توسط رهبر انقلاب مجلس انقلابی خطاب شد؟ 31

🔹 به شما حق می‌دهیم که تصور کنید مجلس هیچ اقدامی برای زندگی شما و دیگر مردم نکرده است. به شما حق می‌دهیم که بگویید اثرات قوانین مجلس کجای زندگی ماست. در پاسخ به این ۴۰ سوال بنا نداریم بگوییم ما خیلی عالی بودیم و همه کار کردیم؛ اما تلاش می‌کنیم به مهم‌ترین، پرتکرارترین و صریح‌ترین پرسش‌هایی که دربارۀ مجلس یازدهم مطرح می‌شود، خیلی صریح پاسخ دهیم.

 1402/09/15 19:54
🔺 لزوم همراهی دانشگاه‌ها با دانشجویان و تشکل‌های دانشجویی در ترویج کرسی‌های نظریه‌پردازی، نقد و آزاداندیشی

🔺 لزوم همراهی دانشگاه‌ها با دانشجویان و تشکل‌های دانشجویی در ترویج کرسی‌های نظریه‌پردازی، نقد و آزاداندیشی 29

🔹 عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک روز دانشجو بر لزوم همراهی دانشگاه‌ها با دانشجویان و تشکل‌های دانشجویی در ترویج کرسی‌های نظریه‌پردازی، نقد و آزاداندیشی تأکید کرد.

 1402/09/15 18:44
🔺 سازمان گمرک هنوز به پنجره خدمات دولت هوشمند متصل نشده است (پیک بامدادی ۱۴۰۲/۰۹/۱۵)

🔺 سازمان گمرک هنوز به پنجره خدمات دولت هوشمند متصل نشده است (پیک بامدادی ۱۴۰۲/۰۹/۱۵) 27

🔹 گزارش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از میزان پایین ثبت اطلاعات سازمان گمرک در پنجره واحد خدمات دولت خبر می‌دهد. بر اساس قانون همه دستگاه‌های دولتی تا پایان آبان امسال مکلف بودند تمامی تکالیف خود را در پنجره واحد خدمات دولت هوشمند انجام دهند. همکارم کاظم‌نیا گزارش می‌دهد ...

 1402/09/15 17:58
🔺 نامه رئیس کمیته دانش بنیان مجلس به پورابراهیمی در مورد  تنظیم‌گری حوزه رمزارزها

🔺 نامه رئیس کمیته دانش بنیان مجلس به پورابراهیمی در مورد تنظیم‌گری حوزه رمزارزها 26

🔹 رئیس کمیته دانش بنیان مجلس در نامه ای به پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی با اشاره به اختلاف نظرات موجود در فهم برخی احکام قانون بانک مرکزی از تمامی رسانه‌ها، دستگاه‌های اجرایی و فعالان این حوزه خواست که در مطالعه، رصد و عمل به قوانین دقت کافی را به خرج داده و از اظهارنظرها یا اقداماتی که خلاف قوانین کشور است و موجب تشویش اذهان عمومی می‌شود پرهیز کنند.

 1402/09/15 17:15
🔺 تعامل فعلی بین مجلس و قوه قضائیه طی 44 سال بی سابقه بوده است/ نباید وقتمان را صرف مسائل حاشیه‌ای کنیم

🔺 تعامل فعلی بین مجلس و قوه قضائیه طی 44 سال بی سابقه بوده است/ نباید وقتمان را صرف مسائل حاشیه‌ای کنیم 34

🔹 وزیر دادگستری با بیان اینکه با تعامل و همکاری، دو قوه وظیفه شان را بهتر انجام می دهند، گفت: ما اجازه نداریم که وقتمان را صرف موضوعات و مسائل حاشیه ای کنیم بلکه باید برای حل مشکلات مردم کمک کرد؛ این جلسات برای گره گشایی از کار مردم بوده و امیدواریم نتیجه بخش باشد.

 1402/09/15 17:09
اقتصادی
🔺 مرکز آمار: گوسفند زنده ۱۶۰ درصد گران شد

🔺 مرکز آمار: گوسفند زنده ۱۶۰ درصد گران شد 8

🔹  تسنیم نوشت:گزارش جدید مرکز آمار از قیمت برخی محصولات غذایی و کشاورزی در تابستان ۱۴۰۲ حاکی از رشد ۱۶۰ درصدی قیمت گوسفند زنده طی یک سال گذشته و کاهش قیمت جو، گوجه، عدس و سیب زمینی است.

 1402/09/16 18:00
🔺 افتتاح کارخانه تولید لوله آلومینیومی

🔺 افتتاح کارخانه تولید لوله آلومینیومی 22

🔹 تولید لوله‌های آلومینیوم یکی از فرایند‌های مهم در صنعت فلزات است که از جنبه‌های مختلفی اهمیت دارد. آلومینیوم یکی از فلزات سبک و مقاوم است که در تولید انواع محصولات صنعتی و مصرفی استفاده می‌شود. لوله‌های آلومینیوم نیز یکی از محصولاتی هستند که در انواع صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 1402/09/16 16:27
🔺 در قیمت‌گذاری دستوری منافع همه ذی‌نفعان لحاظ نمی‌شود

🔺 در قیمت‌گذاری دستوری منافع همه ذی‌نفعان لحاظ نمی‌شود 10

🔹 نشست «قیمت‌گذاری دستوری و آینده اقتصاد دیجیتال در ایران» صبح چهارشنبه، ۱۵ آذر ۱۴۰۲، از سوی آزمایشگاه داده و حکمرانی و در محل خانه اندیشه‌ورزان برگزار شد.

 1402/09/16 16:13
🔺 وزارت صمت: انتخابات اتاق بازرگانی بدون تاخیر برگزار می‌شود

🔺 وزارت صمت: انتخابات اتاق بازرگانی بدون تاخیر برگزار می‌شود 8

🔹 طبق اعلام وزارت صمت، در دیدار دبیر شورای عالی نظارت بر اتاق ایران با انجمن نظارت بر انتخابات، مقرر شد که انتخابات اتاق بازرگانی برای تعیین رئیس اتاق در موعد مقرر برگزار شود.

 1402/09/16 15:56

🔺 در موضوع فساد چای دبش بحث یک دلار و ۲ دلار نیست، این پول مسیر اقتصاد یک کشور را واقعا تغییر می‌دهد 17

🔹 جلیل رحیمی جهان‌آبادی، درباره پرونده واردات چای و بحث‌های مربوط به آن گفت: این خبر تاسف بار را ما هم در رسانه‌ها خواندیم، دیدیم و شنیدیم که متاسفانه بسیار آزار دهنده است. این اخبار روح و جسم هر شهروند ایرانی را فلج می‌کند.

 1402/09/16 15:46
🔺 سرمایه گذاری؛ عامل اصلی در افزایش یا کاهش داخلی سازی خودرو‌های مونتاژی

🔺 سرمایه گذاری؛ عامل اصلی در افزایش یا کاهش داخلی سازی خودرو‌های مونتاژی 28

🔹 ­عضو هیئت علمی موسسه مطالعات و پژوهش بازرگانی گفت: باید برای طراحی، تولید قالب، خرید ماشین آلات و خرید مواد اولیه خودرو‌های مونتاژی، سرمایه گذاری کرد چون میزان سرمایه گذاری، نقش اصلی در کمیت داخلی سازی دارد.

 1402/09/16 14:43
🔺 فشار افزایش ۵۰ درصدی مالیات‌ها روی دوش کیست؟ / حقوق‌بگیران در مقابل تورم ۴۰ درصد کم آوردند

🔺 فشار افزایش ۵۰ درصدی مالیات‌ها روی دوش کیست؟ / حقوق‌بگیران در مقابل تورم ۴۰ درصد کم آوردند 17

🔹 یک تحلیلگر اقتصادی معتقد است: دولت فشار افزایش حدود ۵۰ درصدی مالیات‌ها را معطوف دهک‌های محروم کرده است. براساس تصمیم دولت، فردی که ۱۲ میلیون حقوق دریافت می‌کند، از سال ۱۴۰۳ باید مالیات بر درآمد پرداخت کند.

 1402/09/16 13:55
🔺 قیمت دلار ، سکه و طلا در بازار امروز پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲

🔺 قیمت دلار ، سکه و طلا در بازار امروز پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ 24

🔹 امروز قیمت سکه در معاملات بازار ثبات را تجربه کرد، قیمت طلا ۱۸ عیار اما افزایش یافت و هر گرم آن به ۲,۴۷۰,۴۰۰ (دو میلیون و چهارصد و هفتاد هزار و چهارصد ) تومان رسید که افزایش ۰.۲ درصدی داشت.

 1402/09/16 13:10
🔺 چرا با افزایش حقوق و دستمزد مخالفت می شود؟/ هشدار امنیتی دبیرکل خانه کارگر درباره بی رغبتی کارگران / کارفرمایان از نبود کارگر گلایه می کنند

🔺 چرا با افزایش حقوق و دستمزد مخالفت می شود؟/ هشدار امنیتی دبیرکل خانه کارگر درباره بی رغبتی کارگران / کارفرمایان از نبود کارگر گلایه می کنند 31

🔹 همشهری نوشت:علیرضا محجوب، دبیرکل خانه کارگر و نماینده ادوار پیشین مجلس با تاکید بر لزوم ترمیم حقوق و دستمزد، می‌گوید: ما با سرکوب مزد به محاق رکود تورمی رفته‌ایم و برای خروج اقتصاد از این وضعیت، باید افزایش حقوق و دستمزد را بپذیریم.

 1402/09/16 12:24

🔺 کدام کوتاژهای صادراتی مشمول عرضه کامل در نیما شدند؟ 28

🔹 چنانچه کالاهای مشمول نیما بخشی از کوتاژ صادراتی را تشکیل دهند، کل پروانه صادراتی مشمول عرضه در نیما خواهد بود و امکان ایفای تعهدات ارزی به سایر روشهای بازگشت ارز برای این کوتاژ صادراتی امکانپذیر نمیباشد.

 1402/09/16 11:59

🔺 در امر توسعه سردرگم هستیم 31

🔹 اقتصاد دانش‌بنیان با حیات اقتصادی و سیاسی، استقلال و بقای کشور پیوند دارد، ایران در رتبه ششم کشورهای نوآور منطقه قرار دارد، در سال 2022 ایران رتبه 53 در میان کشورهای جهان قرار داشت. ایجاد پایگاه تجاری در کشور های دیگر راه حل توسعه دانش بنیان هاست.

 1402/09/16 11:58

🔺 کاهش قدرت خرید ایتالیایی‌ها با افزایش قیمت مواد غذایی 31

🔹 داده‌های اتحادیه ملی مصرف کنندگان ایتالیا (UNC) نشان می‌دهد که اقدامات دولت این کشور برای جلوگیری از افزایش قیمت مواد غذایی در سه ماهه چهارم سال جاری میلادی ناکارآمد بوده است.

 1402/09/16 11:58

🔺 گزارش مرکز آمار از قیمت 22 محصول کشاورزی در تابستان 1402 29

🔹 گزارش جدید مرکز آمار از قیمت برخی محصولات غذایی و کشاورزی در تابستان 1402 حاکی از رشد 160 درصدی قیمت گوسفند زنده طی یک سال گذشته و کاهش قیمت جو، گوجه، عدس و سیب زمینی است.

 1402/09/16 11:38

🔺 کاهش 11.7 درصدی تورم فصلی مصالح ساختمانی تهران در تابستان 1402 33

🔹 گزارش جدید مرکز آمار ایران حاکی است، در فصل تابستان 1402 درصد تغییرات شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران نسبت به فصل قبل(تورم فصلی) ١,٩ درصد می‌باشد، که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (١٣.٦درصد) ١١.٧ واحد درصد کاهش داشته است.

 1402/09/16 10:51
🔺 یک پیش‌بینی جدید درباره قیمت دلار در بازار/ دلار در آستانه ورود به کانال ۴۰ هزار تومان قرار گرفت 

🔺 یک پیش‌بینی جدید درباره قیمت دلار در بازار/ دلار در آستانه ورود به کانال ۴۰ هزار تومان قرار گرفت  34

🔹 تجارت‌نیوز نوشت: قیمت دلار امروز ۱۵ آذر ماه نسبت به روز گذشته باز هم کاهشی بود و به ۵۰ هزار و ۱۵۰ تومان رسید. دلار امروز در آستانه کانال ۴۹ هزار تومان ایستاده و تنها یک پله تا این کانال فاصله دارد.

 1402/09/16 10:24

🔺 استفده از پول ملی به جای دلار در مبادلات ایران و عمان 19

🔹 رئیس کل بانک مرکزی ایران و وزیر تجارت، صنعت و توسعه سرمایه گذاری عمان در دیدار و گفتگویی فنی، ضن اشاره به ضرورت توسعه مناسبات پولی و بانکی دو جانبه بر استفاده از ارز‌های ملی دو کشور بجای دلار در مبادلات تجاری و اقتصادی تأکید کردند.

 1402/09/16 10:03
🔺 متقاضیان دریافت سهام عدالت جدید بخوانند / مشمولان چه کسانی هستند؟

🔺 متقاضیان دریافت سهام عدالت جدید بخوانند / مشمولان چه کسانی هستند؟ 27

🔹 تسنیم نوشت: اخبار حاکی از این است که حدود ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر که تا به حال سهام عدالت را دریافت نکرده بودند، به‌عنوان سهام‌دارانی در نهادهای حمایتی معتبر ثبت شده‌اند.

 1402/09/16 09:46
🔺 میزان دقیق افزایش حقوق کارمندان مشخص شد/ اعلام جزییات

🔺 میزان دقیق افزایش حقوق کارمندان مشخص شد/ اعلام جزییات 39

🔹 مهر نوشت: عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ گفت: نمایندگان مجلس اصلاحاتی در لایحه اعمال خواهند کرد تا میزان افزایش حقوق کارکنان دولت در سال آینده، حداقل به ۲۰ درصد برسد.

 1402/09/16 08:35
🔺 سرگشتگی دولت بین یارانه نقدی و کالابرگ/ دوسال وعده کالابرگ  به جایی نرسید چون دولت نمی تواند

🔺 سرگشتگی دولت بین یارانه نقدی و کالابرگ/ دوسال وعده کالابرگ به جایی نرسید چون دولت نمی تواند 36

🔹 دنیای اقتصاد نوشت:نمایندگان مجلس در برنامه هفتم توسعه ارائه کالابرگ به اقشار کم‌درآمد را به تصویب رساندند. این در حالی است که در بودجه ۱۴۰۱ و بودجه ۱۴۰۲ نیز دولت مکلف به پیش‌بینی کالابرگ شده بود اما آن‌طور که رئیس‌جمهور روز سه‌شنبه و در جریان ارائه بودجه ۱۴۰۳ به مجلس اعلام کرد این قانون از دی ماه سال ۱۴۰۱ و به شکل محدود اجرا شد.

 1402/09/16 07:49
🔺 دولت امسال با خلق پول کسری بودجه را جبران کرد،سال آینده با افزایش مالیات/ نفت را خارج از سازوکار وزارت نفت نفروشید،چون منشا فسادهای بزرگ است

🔺 دولت امسال با خلق پول کسری بودجه را جبران کرد،سال آینده با افزایش مالیات/ نفت را خارج از سازوکار وزارت نفت نفروشید،چون منشا فسادهای بزرگ است 32

🔹 جمهوری اسلامی نوشت:رئیس ‌جمهور هفته جاری لایحه بودجه سال 1403 را به مجلس ارائه کرد، لایحه‌ای که به عقیده کارشناسان، مملو از ضعف‌ها و خلأهای فنی و توسعه‌ای است و نه‌تنها رشد اقتصادی در آن جایگاهی ندارد بلکه به شدت به منابع غیرواقعی متکی بوده و فشار را بر مردم و تولیدکننده‌ها افزایش خواهد داد.

 1402/09/16 07:43
🔺 چرا سکه های قدیمی و جدید با اینکه وزن شان یکسان است تفاوت قیمت دارند؟/ خودداری بانک مرکزی از ضرب سکه جدید

🔺 چرا سکه های قدیمی و جدید با اینکه وزن شان یکسان است تفاوت قیمت دارند؟/ خودداری بانک مرکزی از ضرب سکه جدید 31

🔹 رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران به اعتماد گفت: بانک مرکزی اگر در بخش عرضه فعال‌تر شود و یک‌سری سکه با تاریخ جدید ضرب کند و دولت نیز شرایط را کنترل کند می‌تواند تاثیر خیلی خوبی بر کنترل حباب داشته باشد.

 1402/09/16 07:10
🔺 اطلاعیه بانک مرکزی درباره فساد بزرگ چای دبش: ما ارز ترجیحی ندادیم

🔺 اطلاعیه بانک مرکزی درباره فساد بزرگ چای دبش: ما ارز ترجیحی ندادیم 36

🔹 بانک مرکزی بااعلام این که حتی یک دلار ارز ترجیحی برای واردات چای نداده است، عنوان کرد: این بانک به منظور جلوگیری از ایجاد درخواست‌های غیرواقعی تخصیص ارز، از طریق سامانه رفع تعهد ارزی واردات اقدام می‌کند.

 1402/09/16 00:19
🔺 گوریلا، میم کوین جدیدی که در بازار طوفان به پا کرد!

🔺 گوریلا، میم کوین جدیدی که در بازار طوفان به پا کرد! 40

🔹 رمز ارز نوشت:در بحبوحه رالی صعودی بازار کریپتو، برخی از میم کوین‌های جدید هم با رشد چند هزار درصدی خود دوباره خبرساز شده‌اند. یکی از این میم کوین‌ها، گوریلا (Gorilla)، با نماد اختصاری GORILLA است که اولین بار در ۱۰ نوامبر امسال در صرافی یونی سواپ عرضه شد.

 1402/09/15 23:40
🔺 راهنمای خرید کالا از سمساری

🔺 راهنمای خرید کالا از سمساری 30

🔹 خرید از سمساری به همان اندازه که هیجان‌انگیز است، می‌توان مشکل هم باشد. با در نظر گرفتن نکاتی که در این مقاله گفته شد، می‌توانید یک خرید فوق العاده را تجربه کنید. فراموش نکنید که اعتماد و مراجعه به یک سمساری معتبر، اولین گام برای یک خرید موفق است. اگر کالای مورد نظرتان را پیدا نکردید، صبور باشید و ناامید نشود. شاید لازم باشد برای خرید یک کالای با کیفیت و در عین حال ارزان قیمت، کمی دندان روی جگر بگذارید و به چند فروشگاه سمساری مراجعه کنید.

 1402/09/15 22:18

🔺 پیشنهاد ایران به عمان برای تولید خودرو برقی مشترک 36

🔹 وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به اینکه دو کشور در زمینه برقی سازی حمل و نقل فعال هستند میتوانند با همکاری هم خودروهای برقی تولید و به منطقه صادر کنند.

 1402/09/15 22:09

🔺 نحوه انتخاب بهترین دستگاه لیزر موهای زائد 30

🔹 انتخاب دستگاه لیزر مو‌های زائد مناسب برای کلینیک زیبایی یک تصمیم بسیار مهم است که می‌تواند به طور قابل توجهی بر موفقیت کسب و کار شما تأثیر بگذارد. با در نظر گرفتن دقیق عوامل ذکر شده در این راهنمای جامع، شما این اختیار را دارید که انتخابی آگاهانه داشته باشید که با نیاز‌های کلینیک و انتظارات مشتریان شما همسو باشد. به یاد داشته باشید، دستگاه مناسب فقط مربوط به فناوری نیست. این در مورد ارائه خدمات برتر لیزر مو‌های زائد به مشتریان خود، افزایش رضایت آن‌ها و ایجاد کلینیک شما به عنوان پیشرو در زیبایی است.

 1402/09/15 21:38
🔺 موضع عجیب وزیر اقتصاد درباره بزرگترین فساد اقتصاد ایران

🔺 موضع عجیب وزیر اقتصاد درباره بزرگترین فساد اقتصاد ایران 36

🔹 ایرنا نوشت: وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: پرونده فساد چای حدود ۹ ماه قبل از طریق رسانه ملی اطلاع رسانی شده بود و موضوع جدیدی به شمار نمی رفت که این چنین پیش چشم مردم به رخ کشیده شود لذا موضوع حاضر فقط یک کمپین رسانه ای وسیع است.

 1402/09/15 20:30
🔺 درخواست مهم همتی به خاندوزی: چرا در مورد چای حرف نزدید؟/درباره ۱۱ ابر بدهکار بانکی لیست کذایی گزارش بدهید

🔺 درخواست مهم همتی به خاندوزی: چرا در مورد چای حرف نزدید؟/درباره ۱۱ ابر بدهکار بانکی لیست کذایی گزارش بدهید 41

🔹 رییس کل اسبق بانک مرکزی به سخنان وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص ابربدهکاران بانکی واکنش نشان داد.

 1402/09/15 19:59

🔺 واکنش بانک مرکزی درباره پرونده فساد چای؛ حتی یک دلار هم ارز ترجیحی به واردات چای ندادیم 32

🔹 بانک مرکزی اعلام کرد در خصوص پرونده «واردات چای دبش»، حتی یک دلار ارز ترجیحی با نرخ 28500 تومان اختصاص نداده است.

 1402/09/15 19:53
🔺 استفاده از ارز‌های ملی بجای دلار در مبادلات تجاری ایران و عمان

🔺 استفاده از ارز‌های ملی بجای دلار در مبادلات تجاری ایران و عمان 34

🔹 رئیس  کل بانک مرکزی و وزیر تجارت، صنعت و توسعه سرمایه گذاری عمان در دیدار و گفتگویی فنی، ضن اشاره به ضرورت توسعه مناسبات پولی و بانکی دو جانبه بر استفاده از ارز‌های ملی دو کشور بجای دلار در مبادلات تجاری و اقتصادی تأکید کردند.

 1402/09/15 19:11
اجتماعی

🔺 توقیف ۶ دستگاه وسیله نقلیه در طرح مقابله با مزاحمین مدارس در میانه 7

🔹 فرمانده انتظامی شهرستان میانه از توقیف شش دستگاه وسیله نقلیه متخلف، در اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی مقابله با مزاحمین دانش آموزان در جلوی مدارس، در سطح شهرستان خبر داد.

 1402/09/16 17:56
🔺 پلتفرم‌های فروش آنلاین دارو مجوز دارند؟

🔺 پلتفرم‌های فروش آنلاین دارو مجوز دارند؟ 11

🔹 ایسنا نوشت: رییس اداره‌ داروخانه‌های سازمان غذا و دارو با اشاره به تخلفات پلتفرم‌ها در فروش دارو و از جمله داروهای غیرمجاز، قاچاق و تاریخ گذشته، تاکید کرد: پلتفرم‌های فروش آنلاین دارو مجوز ندارند و مردم دارو را تنها از داروخانه‌ها تهیه کنند.

 1402/09/16 16:45

🔺 با فرزندانتان از گذشته سخن نگویید 21

🔹 یک روانشناس بالینی کودک و نوجوان گفت: کودکان امروزه به دلایل مختلفی احساس ناامنی بیشتری می‌کنند و والدین با صحبت درباره گذشته ناگوار خود، باعث افزایش اضطراب کودک می‌شوند.

 1402/09/16 16:06
🔺 پیش‌بینی هوای تهران طی پنج روز آینده

🔺 پیش‌بینی هوای تهران طی پنج روز آینده 13

🔹 ایسنا نوشت: اداره کل هواشناسی استان تهران وضعیت جوی این استان را کمی ابری تا نیمه ابری، گاهی همراه با وزش باد شدید و در برخی روزها همراه با بارش پراکنده پیش‌بینی کرده است.

 1402/09/16 14:32
🔺 پلیس برای دفاع از تحکیم جمهوری اسلامی ایران و امنیت مردم سینه سپر می‌کند

🔺 پلیس برای دفاع از تحکیم جمهوری اسلامی ایران و امنیت مردم سینه سپر می‌کند 33

🔹 فرمانده کل انتظامی کشور گفت: نیرو‌های پلیس بایستی آنجایی که کیان اسلام و نظام در خطر باشد و برای دفاع از تحکیم نظام مقدس جمهوری اسلامی و امنیت مردم سینه سپر کنند.

 1402/09/16 14:09

🔺 عکس| برخورد مرگبار پراید با پایه سیمانی ۵ کشته داد! 17

🔹 محمد همتی افزود: این حادثه حدود ساعت ۴ صبح به مرکز فرماندهی آتش‌نشانی سبزوار اعلام شد و آتش‌نشانان با دو دستگاه خودروی نجات و حریق به محل حادثه واقع در کیلومتر ۲۰ محور سبزوار بردسکن اعزام شدند.

 1402/09/16 10:22
🔺 تتلو بدلیل شاکیان متعدد ، پرونده فساد اخلاقش قطور خواهد شد/ مهم‌ترین شکات او چه کسانی هستند؟

🔺 تتلو بدلیل شاکیان متعدد ، پرونده فساد اخلاقش قطور خواهد شد/ مهم‌ترین شکات او چه کسانی هستند؟ 33

🔹 دنیای اقتصاد نوشت: «امیرحسین مقصودلو» ملقب به تتلو که چند سال اخیر در استانبول ترکیه زندگی می‌کرد، توسط پلیس ترکیه در مرز بازرگان تحویل ایران و با دستور قضایی بازداشت شد.

 1402/09/16 07:59
🔺 هشدار وزش باد شدید در استان تهران؛ هوا پاک می‌شود

🔺 هشدار وزش باد شدید در استان تهران؛ هوا پاک می‌شود 30

🔹 مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به صدور هشدار زرد وزش باد شدید از امروز تا ظهر جمعه ۱۷ آذرماه از بهبود شرایط آلودگی هوا خبر داد و گفت: مردم از صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

 1402/09/16 07:29
🔺 عکس| در این کشور زیبا؛ فراموش کردن تاریخ تولد همسر، شوهر را راهی زندان می‌کند؟

🔺 عکس| در این کشور زیبا؛ فراموش کردن تاریخ تولد همسر، شوهر را راهی زندان می‌کند؟ 35

🔹 کشور زیبای اقیانوسیه ساموآ به تازگی به دلیل یک خبر تا حدودی تکان‌دهنده که در فضای مجازی منتشر شده، توجهات را به شدت به سمت خود جلب کرده است.

 1402/09/15 22:53

🔺 پرداخت وام ازدواج به بیش از ۵۰۰ هزار زوج از ابتدای امسال 27

🔹 وزیر ورزش و جوانان گفت: ازدواج جوانان یکی از مهمترین اولویت‌های در دستور کار دولت است و همه دستگاه‌ها باید به تسهیل شرایط ازدواج آسان جوانان کمک کنند.

 1402/09/15 19:45
🔺 لازمه حفظ جنگل‌های هیرکانی توانمندسازی جوامع محلی است

🔺 لازمه حفظ جنگل‌های هیرکانی توانمندسازی جوامع محلی است 33

🔹 به گفته رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری، توجه به نقش و انگیزه مردم ساکن حاشیه جنگل‌های هیرکانی، عامل مهمی در جلوگیری از تخریب جنگل‌ها است.

 1402/09/15 18:41
🔺 باد شدید در راه استان تهران/هوا پاک می‌شود

🔺 باد شدید در راه استان تهران/هوا پاک می‌شود 25

🔹 مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به صدور هشدار زرد وزش باد شدید از فردا تا ظهر جمعه ۱۷ آذرماه از بهبود شرایط آلودگی هوا خبر داد و گفت:مردم از صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

 1402/09/15 17:14
🔺 دادن تسهیلات بانکی به این گروه از جامعه ممنوع شد

🔺 دادن تسهیلات بانکی به این گروه از جامعه ممنوع شد 24

🔹 ایسنا نوشت : رئیس سازمان وظیفه عمومی فراجا با بیان اینکه مشمولان غایب امکان بهره‌مندی از تسهیلات بانکی را نخواهند داشت، گفت: تمامی پلیس‌های تخصصی به اطلاعات مشمولان غایب دسترسی داشته و این افراد به صورت سیستمی به وظیفه عمومی معرفی می‌شوند.

 1402/09/15 16:55
🔺 ارائه ۴ میلیون خدمات الکترونیک سازمان وظیفه عمومی به مشمولان/ کپی از مهر

🔺 ارائه ۴ میلیون خدمات الکترونیک سازمان وظیفه عمومی به مشمولان/ کپی از مهر 31

🔹 رئیس سازمان وظیفه عمومی فراجا گفت: یکی از اهداف سازمان وظیفه عمومی، ارتقاء سطح هوشمندسازی خدمات به مشمولان و خانواده‌های آنان در بستر اینترنت است و از ابتدای سال تاکنون، ۴ میلیون خدمات الکترونیک در سازمان وظیفه عمومی در سراسر کشور به مشمولان ارائه شده است.

 1402/09/15 15:52

🔺 برخورد مرگبار پراید با پایه سیمانی ۵ کشته داد/ عکس 33

🔹 ایسنا نوشت :مسئول روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سبزوار گفت: طی حادثه برخورد خودرو پراید با پایه بتنی تابلو حاشیه جاده سبزوار- بردسکن پنج نفر جان خود را از دست دادند.

 1402/09/15 15:15
فرهنگی
🔺 متهمان اصلی اختلاس نجومی را بشناسید

🔺 متهمان اصلی اختلاس نجومی را بشناسید 38

🔹 این داستان اختلاس ها و ارقامی که هوش از سر هر آدمی می رباید سرِ باز ایستادن ندارد. با بگیر و ببند و بزن و بکوب و اعدام هم حل نمی شود. باید ریشه را خشکاند. خشکاندن ریشه فساد هم با شعار صورت نمی گیرد. با سیاسی کاری هم. بدترین نوع مواجه با چنین پدیده ای سیاسی کاری است. نسبت دادن اختلاسی آن هم در این مقیاس به این دولت و آن دولت حرمله بازی است و حرمله ها به فکر هرچه باشند به فکر مردم و این مرز و بوم نیستند. این که با استناد به انتشار یادداشتی از مدیر چای دبش در (دنیای اقتصاد) این فاجعه را به اصلاح طلبان نسبت دهیم و یا چون این کثافت کاری و روی کار آمدن دولت سیزدهم همزمان بوده آن را به شخص رئیس جمهورِ وقت،آدرس غلط دادن است.

 1402/09/16 01:02
🔺 پوراحمدی خبر داد: شناسایی و تقویت استعدادها و نخبگان جوان استانها طرح جدید صندوق اعتباری هنراز ماه آینده کلید می خورد

🔺 پوراحمدی خبر داد: شناسایی و تقویت استعدادها و نخبگان جوان استانها طرح جدید صندوق اعتباری هنراز ماه آینده کلید می خورد 32

🔹 پوراحمدی خبر داد: شناسایی و تقویت استعدادها و نخبگان جوان استانها طرح جدید صندوق اعتباری هنراز ماه آینده کلید می خورد.

 1402/09/15 22:32
🔺 اعلام دانشگاه‌های خارجی مورد تایید وزارت علوم

🔺 اعلام دانشگاه‌های خارجی مورد تایید وزارت علوم 33

🔹 اداره کل امور دانش‌آموختگان سازمان امور دانشجویان، فهرست جدید سطح‌بندی دانشگاه‌های خارج از کشور را برای افرادی که از سپتامبر ۲۰۲۴ شروع به تحصیل می‌کنند، منتشر کرد.

 1402/09/15 20:15
ورزشی

🔺 اوزونیدیس: گل‌گهر تیمی نیست که «بِکِش زیرش» بازی کند/ به تراکتور باختیم چون نیمه اول خوبی نداشتیم 4

🔹 سرمربی تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان تأکید کرد، عملکرد بد تیمش در نیمه نخست دیدار مقابل تراکتور تبریز منجر به شکست آنها شده است.

 1402/09/16 17:43
🔺 جلسه درویش و گل‌محمدی؛ پرسپولیسی‌ها متحد شدند!

🔺 جلسه درویش و گل‌محمدی؛ پرسپولیسی‌ها متحد شدند! 2

🔹 ورزش سه نوشت: اتفاق بزرگ تمرین امروز پرسپولیس جلسه مفصل و طولانی یحیی گل‌محمدی با رضا درویش بود که به نظر می‌رسد نتیجه مثبتی برای تیم در شرایط کنونی داشته است.

 1402/09/16 17:39

🔺 استقلال سقف بودجه را رعایت کرده است/ اجاره ۴۵ میلیونی خانه بلانکو 23

🔹 مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: در سامانه سقف بودجه استقلال ۳۲۵ میلیارد تومان بوده است و ریالی از آن فراتر نرفته‌ایم چرا که امکان ثبت وجود نداشت.

 1402/09/16 16:53

🔺 عنایتی: در آینده فاجعه فوتبالی در انتظار ماست/ پاسخ دادن به یکسری از انتقادها خنده‌دار است 20

🔹 سرمربی تیم فوتبال پیکان گفت: یکسری از دوستان در حال حاضر تندروی می‌کنند و پاسخ دادن به برخی انتقادها خنده‌دار است.

 1402/09/16 15:24

🔺 علی‌نژاد: ابطال انتخابات کمیته ملی المپیک را به نفع کشور نمی‌دانم/ شفافیتی در ماجرای حقوق ورزشکاران ندیدم 39

🔹 کاندیدای دوره گذشته ریاست کمیته ملی المپیک گفت که هیچ‌گاه اقدامی خلاف منافع ملی انجام نمی‌دهد و ابطال انتخابات کمیته را به نفع کشور نمی‌داند.

 1402/09/16 02:40
🔺 عکس| شکرگزاری بازیکنان سپاهان در خانه خدا

🔺 عکس| شکرگزاری بازیکنان سپاهان در خانه خدا 36

🔹 اعضای تیم فوتبال سپاهان پس از صعود از مرحله گروهی به زیارت خانه خدا رفتند؛ سپاهان در مصاف با الاتحاد موفق به کسب پیروزی نشد، اما با توجه به نتایجی که در سایر مسابقات رقم خورد، با خیال راحت از جده بار سفر به سمت مکه برای زیارت خانه خدا بست.

 1402/09/16 00:26
🔺 عکس| طعنه سعودی‌ها به پرسپولیس پس از صعود

🔺 عکس| طعنه سعودی‌ها به پرسپولیس پس از صعود 32

🔹 باشگاه الفیحاء عربستان نسبت به صعودش به جمع ۱۶ تیم برتر لیگ قهرمانان آسیا واکنش نشان داد؛ تیم فوتبال الفیحاء در حالی در جایگاه نُهم لیگ حرفه‌ای عربستان قرار دارد، اما در نخستین سال حضورش در تاریخ لیگ قهرمانان آسیا توانست شگفتی‌ساز شود و با کسب پیروزی چهار بر یک مقابل پاختاکور ازبکستان ۹ امتیازی شود و با توجه به حضورش در جایگاه دوم جدول گروه A و عملکرد بهتر نسبت به پرسپولیس به مرحله یک هشتم نهایی صعود کند.

 1402/09/15 23:00
🔺 ببینید | تقلید بامزه صدای «علی پروین» توسط بازیکن اسبق استقلال

🔺 ببینید | تقلید بامزه صدای «علی پروین» توسط بازیکن اسبق استقلال 37

🔹 سعید لطفی بازیکن اسبق استقلال با لحن علی پروین گفت: علی آقا پروین و هواداران پرسپولیس برای من قابل‌احترام و عزیزند، اما با قرارداد کمتر به استقلال رفتم چرا که تمام زندگی من آبی است./فرهیختگان ورزشی

 1402/09/15 21:30

🔺 حرف‌های رجب‌زاده بعد از یک شکست خانگی 33

🔹 سرمربی تیم فجرسپاسی شیراز پس از شکست خانگی در بازی بزرگ هفته، بخش عمده صحبت‌های خود را به مسائل بازی قبل این تیم اختصاص داد و به انتقاد از رییس کمیته داوران و مجری شبکه سه سیما پرداخت.  

 1402/09/15 21:02
🔺 خواهش از طارمی: بمان و اسطوره تاریخ پورتو باش! ‏

🔺 خواهش از طارمی: بمان و اسطوره تاریخ پورتو باش! ‏ 36

🔹 ستایش از مهدی طارمی تنها به سرمربی پورتو خلاصه نشده و یک روزنامه این کشور ‏امروز به مهدی توصیه کرد بماند و به یک اسطوره تاریخی در دراگائو تبدیل شود. ‏

 1402/09/15 19:57
🔺 حمله پیشکسوت پرسپولیس به گل‌محمدی؛ «امپراطور ترسو، قهر نکن، جواب بده!»

🔺 حمله پیشکسوت پرسپولیس به گل‌محمدی؛ «امپراطور ترسو، قهر نکن، جواب بده!» 30

🔹 ایرنا نوشت: پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس یک روز پس از شکست این تیم مقابل الدحیل در ورزشگاه آزادی که به حذف سرخپوشان از لیگ قهرمانان آسیا منجر شد، سرمربی این تیم را به شدت مورد انتقاد قرار داد.

 1402/09/15 19:38

🔺 محمدی: کار در پایه را مقدس می‌دانم؛ کشتی بالاتر از هر چیزی است/ بعد از المپیک با دبیر کاملا در ارتباط بودیم 34

🔹 مدیر فنی تیم‌های ملی کشتی در رده پایه و سرمربی جدید تیم ملی جوانان تاکید کرد که کار کردن در رده‌های سنی پایه کشتی را مقدس و قابل احترام می‌داند.

 1402/09/15 14:37
علمی
🔺 آیفون متفاوت تمام صفحه با دوربین سلفی پنهان/ عکس

🔺 آیفون متفاوت تمام صفحه با دوربین سلفی پنهان/ عکس 33

🔹 دیجیاتو نوشت: تأمین‌کنندگان کره‌ای اپل توسعه فناوری دوربین زیر نمایشگر گوشی‌های هوشمند (UDC) را آغاز کرده‌اند تا در آینده شاهد اولین آیفون «تمام صفحه» جهان باشیم. احتمال داده می‌شود که این فناوری به آیفون 19 پرو راه پیدا کند.

 1402/09/15 21:10

🔺 سخنگوی سازمان فضایی ایران: انجام فرآیند بازیابی کپسول زیستی/ داده‌های کپسول استخراج شد 30

🔹 دلیریان گفت: متخصصان صنعت فضایی کشور اندکی پس از پرتاب جدیدترین کپسول زیستی ایران، موفق به بازیابی کپسول روی زمین شدند.

 1402/09/15 19:24

🔺 فوت سالانه ۳۰۰ هزار نفر بر اثر بیماری های قلبی و عروقی/ ۱۴ درصد از جمعیت بالای ۱۸ سال دچار دیابت هستند 34

🔹 رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: سالانه ۳۰۰ هزار نفر به دلیل بیماری‌های قلبی و عروقی و ۳۰ هزار نفر به دلیل دیابت در کشور فوت می‌کنند.

 1402/09/15 17:55
جهانی

🔺 رویترز: عربستان از آمریکا خواسته در مقابل حملات حوثی‌ها خویشتن‌داری کند 10

🔹 خبرگزاری رویترز در گزارشی به نقل از چندین منبع آگاه نوشته که عربستان سعودی از ایالات متحده خواسته است تا در واکنش به حملات حوثی‌های یمن به کشتی‌ها در دریای سرخ خویشتن‌داری نشان دهد چرا که ریاض نمی‌خواهد جنگ حماس و اسرائیل بیش از این گسترش یابد.

 1402/09/16 17:06
🔺 فشار فزاینده خانواده‌ گروگان‌ها بر کابینه جنگ اسرائیل

🔺 فشار فزاینده خانواده‌ گروگان‌ها بر کابینه جنگ اسرائیل 8

🔹 منابع مطلع می‌گویند که نشست سه ساعته شب گذشته وزرای کابینه اسرائیل با ده‌ها گروگان که اخیرا آزاد شده‌اند و خانواده افرادی که هنوز در اسارت هستند، به تنش انجامید.

 1402/09/16 16:04
🔺 کنعانی: برخی اعضای گروه ۷ با سابقه تاریک خود مسبب بی‌ثباتی در جهان هستند

🔺 کنعانی: برخی اعضای گروه ۷ با سابقه تاریک خود مسبب بی‌ثباتی در جهان هستند 15

🔹 سخنگوی وزارت امور خارجه ادعاهای ضدایرانی مندرج در بیانیه اجلاس مجازی سران گروه هفت را مردود و بی‌اساس دانست و آن را قویا محکوم کرد.

 1402/09/16 15:11
🔺 خرازی: هر لحظه احتمال گسترش جنگ در منطقه وجود دارد

🔺 خرازی: هر لحظه احتمال گسترش جنگ در منطقه وجود دارد 19

🔹 رئیس شورای راهبردی روابط خارجی در دیدار وزیر امور بین‌الملل حزب کمونیست چین با هشدار نسبت به وضع بسیار خطرناک و بحرانی منطقه گفت: در چنین وضعی هر لحظه احتمال گسترش جنگ وجود دارد.

 1402/09/16 15:00
🔺 نتانیاهو: خانه «السنوار» را محاصره کرده‌ایم

🔺 نتانیاهو: خانه «السنوار» را محاصره کرده‌ایم 23

🔹 بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در یک پیام ویدئویی مدعی شد نظامیان ارتش این رژیم منزل «یحیی السنوار، رهبر حماس در غزه را محاصره کرده‌اند، اما او ممکن است بگریزد.

 1402/09/16 13:54
🔺 انصارالله یمن عربستان و امارات را تهدید کرد

🔺 انصارالله یمن عربستان و امارات را تهدید کرد 31

🔹 «محمد البخیتی» عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن گفت که «اگر عربستان و امارات بخشی از هرگونه ائتلاف برای تجاوز و تشدید تنش علیه یمن باشند میادین نفتی و گازی آن‌ها را منهدم خواهیم کرد».

 1402/09/16 13:39

🔺 احتمال مذاکره ارمنستان و جمهوری آذربایجان در واشنگتن 33

🔹 ایسنا نوشت: دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور اروپا و اوراسیا در جریان سفرش به جمهوری آذربایجان گفت، وزیر خارجه آمریکا انتظار دارد که همتایان ارمنستانی و آذربایجانی‌اش برای انجام گفت‌وگوهای صلح به واشنگتن سفر کنند.

 1402/09/16 11:40
🔺 دستور کار مذاکرات روسای جمهور ایران و روسیه در مسکو

🔺 دستور کار مذاکرات روسای جمهور ایران و روسیه در مسکو 27

🔹 مسائل دو جانبه از جمله مناسبات اقتصادی، موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی به ویژه مسئله فلسطین و تحولات غزه، اصلی‌ترین دستور کار مذاکرات دکتر رئیسی و ولادیمیر پوتین در مسکو خواهد بود.

 1402/09/16 11:40
🔺 اقدام بی سابقه دبیرکل سازمان ملل درباره بحران غزه

🔺 اقدام بی سابقه دبیرکل سازمان ملل درباره بحران غزه 27

🔹 دبیرکل سازمان ملل در اقدامی بی سابقه و براساس حق قانونی خود در منشور این سازمان، از شورای امنیت خواست برای پایان فوری فاجعه انسانی و بحران در غزه اقدام فوری انجام دهد.

 1402/09/16 11:23

🔺 اقدام کم‌سابقه گوترش برای توقف جنگ غزه و واکنش تند تل‌آویو 30

🔹 ایسنا نوشت: دبیرکل سازمان ملل متحد با استناد به ماده ۹۹ منشور سازمان ملل، از شورای امنیت این سازمان خواست تا در مورد جنگ غزه اقداماتی انجام دهد.

 1402/09/16 10:11
🔺 امیرعبداللهیان: روز‌های آینده برای اسرائیل بسیار وحشتناک خواهد بود

🔺 امیرعبداللهیان: روز‌های آینده برای اسرائیل بسیار وحشتناک خواهد بود 36

🔹 وزیر خارجه کشورمان در تماس تلفنی با همتای قطری تاکید کرد مقاومت اسلامی تاکنون با قدرت در مقابل تجاوزات رژیم اسرائیل پاسخ داده است و با این روند روز‌های آینده برای رژیم اسرائیل بسیار وحشتناک خواهد بود.

 1402/09/16 09:20
🔺 دو متغیر مهم اثرگذار بر شکست اوکراین/ چرا ناتو در قبال روسیه منفعل شده است؟

🔺 دو متغیر مهم اثرگذار بر شکست اوکراین/ چرا ناتو در قبال روسیه منفعل شده است؟ 37

🔹 سرنوشت جنگ اوکراین و روسیه به معادله دومتغیره انتخابات امریکا و جنگ غزه گره‌خورده است. خبرها حاکی از تضعیف خطوط دفاعی اوکراین و اختلاف فرماندهان نظامی با مقامات سیاسی این کشور دارد. اما آیا عضویت اوکراین در ناتو، داروی شفابخش این جنگ برای رهایی از شکست خواهد بود یا روسیه باقدرت بیشتر، غربی‌ها را تحقیر خواهد کرد؟خبرآنلاین گزارش می‌دهد.

 1402/09/16 07:00

🔺 نیوزویک: موشک‌های ضد کشتی ارتش یمن فراتر از قابلیت بسیاری از کشورهاست 36

🔹 ایسنا نوشت: مجله آمریکایی نیوزویک در مورد قابلیت کیفی عملیات نظامی نیروهای دریایی ارتش یمن در دریای سرخ و باب‌المندب اظهار نظر کرد و آن را تهدیدی علیه نیروی دریایی آمریکا دانست.

 1402/09/15 22:44
🔺 حمله پهپادی مقاومت عراق به پایگاه نظامی عین الاسد آمریکا

🔺 حمله پهپادی مقاومت عراق به پایگاه نظامی عین الاسد آمریکا 34

🔹 مقاومت اسلامی عراق اعلام کرد: در پاسخ به جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه، مجاهدان مقاومت اسلامی عراق پایگاه عین الاسد را در غرب عراق، هدف حملات پهپادی قرار داد.

 1402/09/15 21:38
🔺 آب بستن تونل‌ های حماس در غزه طرح چه کسی بود؟

🔺 آب بستن تونل‌ های حماس در غزه طرح چه کسی بود؟ 33

🔹 ایسنا نوشت: اسرائیل که از شبکه گسترده و تودرتوی تونل‌های حماس در زیر نوار غزه آسیب‌های زیادی دیده، پمپ‌های قدرتمندی را در شمال نوار غزه مستقر کرده و قصد دارد این تونل‌ ها را به آب ببندد.

 1402/09/15 21:15
🔺 سازمان ملل: غزه یکی از خطرناک‌ترین مکان‌های جهان است

🔺 سازمان ملل: غزه یکی از خطرناک‌ترین مکان‌های جهان است 33

🔹 ایرنا نوشت: آژانس امدادرسانی و آوارگان فلسطینی سازمان ملل متحد (آنروا) که در غزه فعالیت می کند، روز چهارشنبه به وقت محلی اعلام کرد که این منطقه اکنون به "یکی از خطرناک‌ترین مکان‌های جهان" تبدیل شده است.

 1402/09/15 20:03
🔺 پوتین: روابطمان ارتقاء یافته است/ آل نهیان: درصدد گفت وگو میان مسکو و شورای همکاری خلیج فارس هستیم

🔺 پوتین: روابطمان ارتقاء یافته است/ آل نهیان: درصدد گفت وگو میان مسکو و شورای همکاری خلیج فارس هستیم 33

🔹 مهر نوشت: رییس‌جمهور روسیه امروز در دیدار با رییس امارات اعلام کرد: روابط مسکو و ابوظبی به سطح بی‌سابقه‌ای رسیده است.

 1402/09/15 18:49
🔺 فایننشال تایمز: حجم ویرانی‌ غزه برابر با ویرانی شهرهای آلمان در کل جنگ جهانی دوم است

🔺 فایننشال تایمز: حجم ویرانی‌ غزه برابر با ویرانی شهرهای آلمان در کل جنگ جهانی دوم است 28

🔹 ایسنا نوشت: نشریه انگلیسی فایننشال تایمز در تحلیلی سطح ابعاد ویرانی‌هایی را که حملات رژیم صهیونیستی در شمال غزه به بار آورده‌اند فاجعه‌بار و با تخریب شهرهای آلمان توسط نیروهای متفقین در جنگ جهانی دوم قابل مقایسه دانسته است.

 1402/09/15 18:39
🔺 واشنگتن‌پست: اسرائیل هنوز وارد مقرهای حماس نشده و راه طولانی در پیش دارد

🔺 واشنگتن‌پست: اسرائیل هنوز وارد مقرهای حماس نشده و راه طولانی در پیش دارد 32

🔹 ایسنا نوشت: یک رسانه آمریکایی با اشاره به توانمندی‌های نظامی جنبش حماس، از جمله تونل‌های زیرزمینی و زرادخانه راکتی آن، همچنین فشارهای دیپلماتیک بین‌المللی برای کاهش تلفات نظامیان در غزه، نوشت رژیم صهیونیستی در پیاده‌سازی کامل اهداف راهبردی خود در عملیات علیه حماس پیشرفت چندانی نداشته است.

 1402/09/15 18:33
🔺 تجمع حامیان فلسطین در لس آنجلس

🔺 تجمع حامیان فلسطین در لس آنجلس 29

🔹 تظاهرکنندگان حامی فلسطین در لس آنجلس نسل کشی اسرائیل علیه مردم غزه و سانسور انتقاد‌ها علیه آن را محکوم کردند. به شعار‌ها و برخی از دیدگاه‌های تظاهرکنندگان توجه کنید.

 1402/09/15 18:20
🔺 درخواست فوری معاون اول رئیسی از عمان+جزئیات

🔺 درخواست فوری معاون اول رئیسی از عمان+جزئیات 28

🔹 مهر نوشت: معاون اول رییس‌جمهور گفت: باید نقشه راه همکاری‌های اقتصادی بین تهران-مسقط هر چه سریع‌تر تهیه شود تا اراده مسئولان رده بالای دو کشور، به گام بزرگ در ارتقای همه‌جانبه روابط تبدیل شود.

 1402/09/15 17:49
🔺 جنبش جهاد اسلامی تصمیم کنگره آمریکا را محکوم کرد

🔺 جنبش جهاد اسلامی تصمیم کنگره آمریکا را محکوم کرد 28

🔹 جنبش جهاد اسلامی فلسطین با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: هشدار به ساکنان خانیونس در مورد لزوم تخلیه این شهر، ادامه جنگ نسل کشی علیه مردم ما در مقابل دیدگان جهانیان است.

 1402/09/15 17:48

🔺 ترامپ: اگر دوباره رییس جمهور شوم، دیکتاتور نخواهم شد مگر روز اول! 28

🔹 مهر نوشت: رییس جمهور سابق آمریکا مدعی شد که در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سال آتی این کشور، دیکتاتور نخواهد شد مگر در «روز اول»!

 1402/09/15 17:24
🔺 کمالوندی: صحبت از برجام ۲ عجیب و دور از انتظار بود /مدیر کل آژانس نباید احساسی موضع‌گیری کند

🔺 کمالوندی: صحبت از برجام ۲ عجیب و دور از انتظار بود /مدیر کل آژانس نباید احساسی موضع‌گیری کند 30

🔹 خانه ملت نوشت: سخنگوی سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: مدیرکل باید گزارشات واقعی و به دور از احساسات را ارائه کند اما متاسفانه اخیرا صحبت از تفاهماتی کرده که با حیطه مسئولیت وی مغایرت دارد، صحبتی از برجام دو عجیب و دور از انتظار است.

 1402/09/15 17:15
🔺 جزئیاتی مهم از رایزنی‌های نظامی تهران و باکو/ هدیه ویژه وزیر دفاع آذربایجان به فرمانده ارتش ایران+عکس

🔺 جزئیاتی مهم از رایزنی‌های نظامی تهران و باکو/ هدیه ویژه وزیر دفاع آذربایجان به فرمانده ارتش ایران+عکس 32

🔹 ایسنا نوشت: فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که در باکو حضور دارد، در ادامه رایزنی‌های خود با مقام‌های جمهوری آذربایجان، با وزیر دفاع این کشور دیدار کرد.

 1402/09/15 16:33
🔺 تهدید بی‌سابقه اردوغان علیه اسرائیل/ بهای سنگینی می‌دهند/ نتانیاهو در حال اهتزاز پرچم سفید است

🔺 تهدید بی‌سابقه اردوغان علیه اسرائیل/ بهای سنگینی می‌دهند/ نتانیاهو در حال اهتزاز پرچم سفید است 25

🔹 ایسنا نوشت: رئیس‌جمهور ترکیه می‌گوید: اگر حمایت کشورهای غربی به ویژه آمریکا از اسرائیل نبود، اکنون در منطقه خود با این وضعیت مواجه نمی‌شدیم.

 1402/09/15 15:20
🔺 هدف رژیم صهیونیستی راندن آوارگان غزه را به سمت گذرگاه است

🔺 هدف رژیم صهیونیستی راندن آوارگان غزه را به سمت گذرگاه است 26

🔹 وزارت امور خارجه فلسطین اعلام کرد: اسرائیل از آوارگان در نوار غزه می‌خواهد به سمت گذرگاه مرزی رفح با مصر حرکت کنند تا آن‌ها را محاصره و حرکت آن‌ها را به سمت یک جهت محدود کند.

 1402/09/15 15:16
🔺 فرار نخست وزیر اسبق انگلیس از رویارویی با مردم

🔺 فرار نخست وزیر اسبق انگلیس از رویارویی با مردم 28

🔹 نخست وزیر اسبق انگلیس سه ساعت زودتر و در تاریکی هوا به ساختمان بررسی عملکرد دولت این کشور در همه گیری کووید وارد شد تا با مردم و به ویژه با بازماندگان قربانیان کووید مواجه نشود.

 1402/09/15 15:15
🔺 واکنش نتانیاهو به طرح پر کردن تونل‌های حماس با آب دریا

🔺 واکنش نتانیاهو به طرح پر کردن تونل‌های حماس با آب دریا 16

🔹 نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در گفتگو با خبرنگاران درباره ایده مطرح شده در رسانه‌ها مبنی بر احتمال پر کردن تونل‌های جنبش حماس در غزه با آب دریا سکوت کرد و پاسخی نداد.

 1402/09/15 14:01
🔺 جنگ غزه، هیچ دستاوردی برای رژیم صهیونیستی نداشت

🔺 جنگ غزه، هیچ دستاوردی برای رژیم صهیونیستی نداشت 23

🔹 کارشناس مسائل غرب آسیا با بیان اینکه جنگ غزه، هیچ دستاوردی برای رژیم صهیونیستی نداشت گفت: براین اساس بود که با چراغ سبز بلینکن، وزیر امورخارجه امریکا، دور دوم این جنگ برعلیه مردم مظلوم و مقتدر غزه آغاز شد.

 1402/09/15 13:29
روزنامه 14020916

روزنامه 14020916 36

 1402/09/16 07:05
سرخط خبر جدیدترین و آخرین اخبار ��������������| خبرخوان ��������������

تاریخچه خبر جدیدترین و آخرین اخبار ��������������| خبرخوان ��������������

تصاویر خبری جدیدترین و آخرین اخبار ��������������| خبرخوان ��������������
🔺 مرکز آمار: گوسفند زنده ۱۶۰ درصد گران شد
🔺 جلسه درویش و گل‌محمدی؛ پرسپولیسی‌ها متحد شدند!
🔺 در کلان از مجلس یازدهم دفاع می‌کنم/افزایش حقوق سربازان و آزاد شدن واردات خودرو از مصوبات مجلس
🔺 دلایل معقول برای استفاده از پتانسیل‌های مغفول دانشجویان برای حکمرانی
🔺 پلتفرم‌های فروش آنلاین دارو مجوز دارند؟
🔺 افتتاح کارخانه تولید لوله آلومینیومی
🔺 در قیمت‌گذاری دستوری منافع همه ذی‌نفعان لحاظ نمی‌شود
🔺 فشار فزاینده خانواده‌ گروگان‌ها بر کابینه جنگ اسرائیل
🔺 وزارت صمت: انتخابات اتاق بازرگانی بدون تاخیر برگزار می‌شود
🔺 دشمن درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران آدرس غلط می‌دهد
🔺 کنعانی: برخی اعضای گروه ۷ با سابقه تاریک خود مسبب بی‌ثباتی در جهان هستند
🔺 خرازی: هر لحظه احتمال گسترش جنگ در منطقه وجود دارد
popup