جدیدترین و آخرین اخبار ��������������| خبرخوان ��������������

Loading fehamnews خبر فهام
سیاسی

🔺 نقش‌آفرینی نیروی هوایی ارتش در عملیات آزادسازی خرمشهر منحصربه‌فرد بود 4

🔹 امیر سرتیپ واحدی با بیان اینکه نیروی هوایی ارتش در عملیات آزادسازی خرمشهر نقش پررنگ و منحصربه‌فردی داشت، گفت: اقدامات دلاورمردان نیروی هوایی ارتش در عملیات آزادسازی خرمشهر، بسیار ارزشمند بود.

 1401/03/02 11:48

🔺 آمادگی ارتش برای مقابله با «جنگ ترکیبی»/ می‌توانیم نیازهای پهپادی سایرین را تأمین کنیم 12

🔹 معاون هماهنگ‌کننده ارتش با بیان اینکه متناسب با فناوری روز توان پهپادی خود را ارتقا می‌دهیم، گفت: امروز توانمندی پهپادی ما به جایی رسیده که می‌توانیم نیاز خودمان را برطرف و نیاز‌های سایرین را نیز تأمین کنیم.

 1401/03/02 11:04
🔺 صهیونیست ها بهای سنگینی برای ترور شهید صیاد خدایی خواهند داد

🔺 صهیونیست ها بهای سنگینی برای ترور شهید صیاد خدایی خواهند داد 7

🔹 دبیرخانه دائمی کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین مجلس در بیانیه ای اعلام کرد: صهیونیست ها و عوامل آنها در داخل و خارج بدانند ترور کور شهید صیاد خدایی پایان سکوت استراتژیک خواهد بود و صهیونیست ها بهای سنگینی برای این جنایت خواهند داد.

 1401/03/02 10:10
🔺 سفر رئیسی‌ به مسقط و تقویت روابط شرکای قدیمی در آشفته‌بازار منطقه

🔺 سفر رئیسی‌ به مسقط و تقویت روابط شرکای قدیمی در آشفته‌بازار منطقه 17

🔹 عمان از جمله کشورهای حوزه خلیج فارس است که از دهه‌ی ۵۰ روابط دیرینه‌ای با جمهوری اسلامی ایران دارد و سفر امروز آیت‌الله رئیسی به مسقط، نشانگر عزم تهران برای تقویت دیپلماسی همسایگی با شریکی قدیمی در آشفته‌بازار منطقه‌ است.

 1401/03/02 10:01
🔺 رییس جمهوری: همکاری و گفت‌وگوی بین کشورهای منطقه می‌تواند امنیت ساز باشد

🔺 رییس جمهوری: همکاری و گفت‌وگوی بین کشورهای منطقه می‌تواند امنیت ساز باشد 10

🔹 آیت‌الله سید ابراهیم رییسی در راستای سفرهای منطقه ای خود پیش از عزیمت به کشور عمان گفت: همکاری و گفت‌وگوی بین کشورهای منطقه می‌تواند امنیت ساز باشد و حضور نیروهای خارجی و بیگانگان به هیچ عنوان امنیت ساز نیست و می‌تواند امنیت منطقه را مورد تهدید قرار دهد.

 1401/03/02 08:00
🔺 خطر ۲ برابر شدن سرطان طی ۲۰ سال آینده در ایران

🔺 خطر ۲ برابر شدن سرطان طی ۲۰ سال آینده در ایران 8

🔹 رییس مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، از احتمال دوبرابر شدن سرطان طی ۲۰ سال آینده در ایران خبر داد و گفت:مردم و حاکمیت هر دو موظفند از رشد سرطان‌ پیشگیری کنند و این در شرایطی است که دشمنان داروها را تحریم کرده‌ و فقط دستگاه‌ها و داروهای گران‌قیمت و کم‌اثر تحریم نیستند.

 1401/03/02 08:00

🔺 نقش نخبگان در خودکفایی نیرو‌های مسلح/ انتشار دلنوشته‌های نخبگان وظیفه 15

🔹 دریادار سیاری گفت: از دوره‌های آموزشی نخبگان وظیفه بازخورد‌هایی گرفته شده که بیانگر اثربخشی و ارزشمندی این دوره‌هاست؛ بسیاری از این عزیزان تجربه حضور خود را به‌صورت دلنوشته‌هایی تأثیرگذار به رشته تحریر درآوردند که مجموعه این آثار در ارتش در قالب کتاب منتشر شده است.

 1401/03/02 01:52
🔺 پیگیری توافقات، جام جهانی و مذاکره برای رفع تحریم‌ها محور رایزنی وزیران خارجه ایران و قطر

🔺 پیگیری توافقات، جام جهانی و مذاکره برای رفع تحریم‌ها محور رایزنی وزیران خارجه ایران و قطر 13

🔹 وزیران خارجه ایران و قطر درمورد پیگیری آخرین توافقات سران دو کشور، جام جهانی و گسترش مناسبات دوجانبه تهران و دوحه و همچنین مذاکرات برای رفع تحریم‌ها بحث و تبادل نظر کردند.

 1401/03/02 00:38
🔺 امیرعبداللهیان: دولت سیزدهم درصدد توسعه روابط با کشورهای آفریقایی است

🔺 امیرعبداللهیان: دولت سیزدهم درصدد توسعه روابط با کشورهای آفریقایی است 12

🔹 وزیر امور خارجه در دیدار با معاون وزیر خارجه آفریقای جنوبی گفت: ایران هیچ‌گونه محدودیتی در مورد روابط با آفریقای جنوبی قائل نبوده و به ویژه دولت جدید درصدد توسعه روابط با کشورهای قاره آفریقا است.

 1401/03/02 00:21
🔺 ابراز علاقه معاون وزیر خارجه ازبکستان برای بهره‌گیری از مسیرهای ترانزیتی ایران و بندر چابهار

🔺 ابراز علاقه معاون وزیر خارجه ازبکستان برای بهره‌گیری از مسیرهای ترانزیتی ایران و بندر چابهار 17

🔹 معاون وزیر امور خارجه جمهوری ازبکستان در دیدار با معاون اقتصادی وزارت امور خارجه بر علاقه‌مندی خود برای بهره‌گیری از مسیرهای ترانزیتی ایران و به ویژه ظرفیت‌های مناسب بندر چابهار تاکید کرد و مقرر شد کار گروه‌های تخصصی در این رابطه فعال شوند.

 1401/03/01 22:56
🔺 خطیب‌زاده: دشمنان ذات شرارت‌بار خود را با شهادت یکی از سپاهیان جان‌ برکف نشان دادند

🔺 خطیب‌زاده: دشمنان ذات شرارت‌بار خود را با شهادت یکی از سپاهیان جان‌ برکف نشان دادند 12

🔹 سخنگوی وزارت امور خارجه با تبریک و تسلیت شهادت سرهنگ پاسدار صیاد خدایی تصریح کرد: دشمنان قسم خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بار دیگر ذات شرارت‌بار خود را با ترور و شهادت یکی از سپاهیان جان‌ بر کف نشان دادند.

 1401/03/01 22:37
🔺 رئیسی: ارتقای بهره‌وری ، اولویت مهم و وظیفه‌ای همگانی است

🔺 رئیسی: ارتقای بهره‌وری ، اولویت مهم و وظیفه‌ای همگانی است 13

🔹 رئیس جمهور تحقق رشد ۸ درصدی اقتصاد کشور را در گرو افزایش سرمایه‌گذاری و ارتقای بهره‌وری دانست و تاکید کرد: همه دستگاه‌ها خود را ملزم به افزایش بهره‌وری نیروی انسانی و خدمات‌شان به مردم بدانند.

 1401/03/01 21:45
🔺 آغاز آزمون‌های پایه‌های مدارس به صورت حضوری (گفتگو - پیک نیمروزی ۱۴۰۱/۰۳/۰۱)

🔺 آغاز آزمون‌های پایه‌های مدارس به صورت حضوری (گفتگو - پیک نیمروزی ۱۴۰۱/۰۳/۰۱) 11

🔹 از امروز اول خرداد ماه ۱۴۰۱ تمام آزمون‌های پایه‌های تحصیلی مدارس به صورت حضوری آغاز شده است. درباره نحوه برگزاری امتحانات همکارم بخشی با آقای ستاری سخنگوی وزارت آموزش و پرورش گفتگویی کرده که با هم می‌شنویم ...
البته برخی اولیاء امروز از ناهمنگی در برخی از مدارس برای برگزاری امتحانات نوبت صبح گلایه داشتند. همکارانم با برخی از اولیاء تماس گرفتند. صحبت‌های آن‌ها را بشنوید ...

 1401/03/01 21:25

🔺 واریز سود سهام عدالت، به جاماندگان (گفتگو - پیک بامدادی ۱۴۰۱/۰۳/۰۱) 11

🔹 از امروز واریز سود سهام عدالت جاماندگان آغاز می‌شود. ۲۱ اسفند ماه پارسال، سود سهام عدالت ۴۳ میلیون سهامدار که سجامی بودن و شماره شبای بانکی آن‌ها در اختیار شرکت سپرده گذاری مرکزی قرار گرفته بود، به صورت یک جا واریز شده بود. اما دو میلیون نفر به علت در دسترس نبودن اطلاعات، سجامی نبودن یا شماره شبای نادرست، سودی دریافت نکرده بودند. برخی شنونده‌های پیک بامدادی به ما اعلام کردند که موفق به اعلام شماره حساب در مدت مقرر نشدند. در این باره همکارم علیمردانی با آقای حسنلو معاون فناوری شرکت سپرده گذاری مرکزی گفتگویی کرده که با هم می‌شنویم ...

شما شنوندگان عزیز که از جاماندگان سهام عدالت هم هستید اگر مشکلی دارید حتما بهمون پیامک بزنید. همکاران من پیگیر این قضایا هستند. سی هزار ۶۱۰

 1401/03/01 21:04
🔺 برنامه ریزی برای احیای شش هزار واحد تعطیل و نیمه تعطیل در سال ۱۴۰۱

🔺 برنامه ریزی برای احیای شش هزار واحد تعطیل و نیمه تعطیل در سال ۱۴۰۱ 10

🔹 معاون اول رییس جمهور با اشاره به اهمیت احیای واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل در دولت سیزدهم تأکید کرد: رابطه پایدار و منسجم بین نهضت احیای واحدهای اقتصادی و بانک‌ها می‌تواند به بازگرداندن سرمایه‌های از دست رفته این واحدها و اشتغالزایی کمک شایان توجهی کند.

 1401/03/01 20:17

🔺 مختومه شدن 400 هزار پرونده در مدت زمان فعالیت اصانلو در تعزیرات حکومتی 16

🔹 عضو کمیسیون قضایی مجلس از حضور رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در نشست امروز این کمیسیون خبر داد و گفت: بر اساس اظهارات اصانلو در مدت زمان فعالیت ایشان 504 هزار پرونده به این سازمان ارجاع و حدود 400 هزار پرونده نیز در این دوره مختومه شده است

 1401/03/01 19:49

🔺 بنگاه‌ها ملکی، اجاره نامه‌ها را ثبت نکنند،جریمه می‌شوند/ سقف مجاز افزایش اجاره بها باید فروردین هرسال توسط دولت اعلام شود 14

🔹 سخنگوی کمیسیون اصل 90مجلس از تصویب کلیات طرح ساماندهی و کنترل اجاره بها املاک مسکونی در کمیسیون عمران مجلس خبر داد و گفت: بر اساس این طرح بنگاه‌ها ملکی و موجرانی که قرارداد اجاره را ثبت نکنند،جریمه می‌شوند.

 1401/03/01 19:10
🔺 قانون مجازات استفاده‌کنندگان غیرمجاز از آب، برق، تلفن، فاضلاب و گاز

🔺 قانون مجازات استفاده‌کنندگان غیرمجاز از آب، برق، تلفن، فاضلاب و گاز 10

🔹 سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در تشریح جلسه کمیسیون انرژی مجلس، گفت: امروز طرح اصلاح قانون مجازات استفاده‌کنندگان غیرمجاز از آب، برق، تلفن، فاضلاب و گاز در کمیسیون انرژی به عنوان کمیسیون فرعی بررسی شد.

 1401/03/01 19:10
🔺 باقری درباره سفر مورا به اعضای کمیسیون امنیت ملی پاسخ داد/ مذاکرات به بن بست نرسیده است

🔺 باقری درباره سفر مورا به اعضای کمیسیون امنیت ملی پاسخ داد/ مذاکرات به بن بست نرسیده است 15

🔹 رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از حضور معاون سیاسی وزیر امور خارجه در این کمیسیون خبر داد و گفت: علی باقری درباره سفر مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا به ایران به سوالات اعضا پاسخ داد.

 1401/03/01 19:08

🔺 طرح دوفوریتی تمدید زمان تحویل قیر سال ۱۴۰۰ اصلاح شد/بررسی عملکرد مرکز پژوهش‌های مجلس با حضور نگاهداری 15

🔹 نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: در نشست امروز این کمیسیون ضمن بررسی عملکرد مرکز پژوهش‌های مجلس با حضور نگاهداری، طرح دوفوریتی تمدید زمان تحویل قیر سال ۱۴۰۰ نیز اصلاح شد.

 1401/03/01 18:47
🔺 وظیفه روابط عمومی‌ها در جنگ روایت‌ها، اقناع افکار عمومی است

🔺 وظیفه روابط عمومی‌ها در جنگ روایت‌ها، اقناع افکار عمومی است 10

🔹 عضو شورای اطلاع‌رسانی دولت، وظیفه روابط عمومی‌ها در نبرد روایت‌ها را اطلاع‌رسانی درست با هدف اقناع افکار عمومی دانست و گفت: این صحنه‌ای که در مقابل ما قرار گرفته، درگیری جنگ روایت‌ها با زمینه‌های شناختی در یک نبرد ترکیبی است.

 1401/03/01 18:33

🔺 تصویب 2 ماده از طرح ساماندهی نظارتی دانشگاه آزاد در حضور طهرانچی 14

🔹 رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس از تصویب 2 ماده از طرح ساماندهی نظارتی دانشگاه آزاد اسلامی در حضور طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و نماینده طراحان طرح در نشست امروز کمیسیون خبر داد.

 1401/03/01 18:02
🔺 ضرغامی: انجمن خیرین میراث فرهنگی برای دریافت کمک‌های ارزی و ریالی تشکیل می‌شود

🔺 ضرغامی: انجمن خیرین میراث فرهنگی برای دریافت کمک‌های ارزی و ریالی تشکیل می‌شود 14

🔹 وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی روز یکشنبه اول خرداد ١۴٠١ در اولین نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: انجمن خیرین میراث فرهنگی برای جذب کمک‌های ارزی و ریالی دوستداران میراث فرهنگی در داخل و خارج کشور تشکیل می‌شود.

 1401/03/01 18:01

🔺 حضور وزیر تعاون در مجلس برای پاسخگویی به پرسش‌هایی پیرامون نحوه محاسبه و توزیع یارانه‌ها/ تمدید 3 روزه برای ثبت‌نام افراد جامانده از دریافت یارانه 12

🔹 سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس، ضمن تشریح نحوه پاسخگویی وزیر تعاون به پرسش‌های مطرح شده پیرامون نحوه محاسبه و توزیع یارانه‌ها و تعیین تکلیف اشخاص جامانده از دریافت یارانه از تصمیم این کمیسیون برای دعوت از معاون رییس جمهور برای شفاف‌سازی در این بخش خبر داد.

 1401/03/01 17:41

🔺 صهیونیست‌ها دنبال به هم ریختن نظم حاکم بر جبهه مقاومت/ مقاومت از این تجاوزات به نفع خود استفاده می‌کند 15

🔹 عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس حمله جنگنده‌های اسرائیلی به خاک سوریه را با هدف به هم ریختن نظم حاکم بر جبهه مقاومت دانست و گفت: صهیونیست‌ها دنبال تغییر نقشه مقاومت در آزادسازی سرزمین های اشغالی هستند اما جبهه مقاومت از این نوع تجاوزات به نفع بیشتر خود استفاده می‌کند.

 1401/03/01 16:46

🔺 وضعیت آسیب‌های اجتماعی در پایتخت در مرز هشدار قرار دارد 10

🔹 سخنگوی فراکسیون آسیب‌های اجتماعی مجلس، با بیان اینکه وضعیت کنونی آسیب‌های اجتماعی در پایتخت خطرناک است، شرایط کودکان کار به ویژه کودکان خیابانی و معتادان متجاهر را در این شهر مشمئزکننده خواند.

 1401/03/01 16:00
🔺 یارانه‌ پرداختی به کالاها باید قابل رصد و کنترل باشند/قشرهای کم‌درآمد یارانه بیشتری دریافت کنند

🔺 یارانه‌ پرداختی به کالاها باید قابل رصد و کنترل باشند/قشرهای کم‌درآمد یارانه بیشتری دریافت کنند 15

🔹 عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان این که قشرهای کم درآمد جامعه کمتر از خدمات استفاده می‌کنند و توان مالی کمتری دارند، گفت: پرداخت یارانه‌ به‌گونه‌ای باشد که قشرهای کم درآمد یارانه بیشتری دریافت کنند.

 1401/03/01 15:32

🔺 یارانه‌ای که حق 90درصد مردم است، پرداخت می‌شود/تاکید مجلس برای تکمیل سامانه جامع رفاه ایرانیان 13

🔹 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه یارانه‌ای که حق 90 درصد مردم است، پرداخت می‌شود، گفت: تاکنون به حساب 76 میلیون و 300 هزار نفر از مردم یارانه واریز شده است.

 1401/03/01 15:28

🔺 همراهی مجلس و وزارت صمت برای لغو ممنوعیت واردات خودرو 10

🔹 معاون حقوقی و امور مجلس وزارت صمت همراهی، هم افزایی و همکاری نمایندگان مجلس به‌ویژه اعضای کمیسیون صنایع و معادن را موجب تصویب مصوبه لغو ممنوعیت واردات خودرو دانست که منجر به تحقق مطالبات مردم و بهبود کیفیت تولیدات داخلی خواهد شد.

 1401/03/01 15:00
🔺 رصد توییتری نمایندگان؛ از ضرورت اتخاذ تدابیر امنیت غذایی تا شکستن انحصار صنعت خودرو

🔺 رصد توییتری نمایندگان؛ از ضرورت اتخاذ تدابیر امنیت غذایی تا شکستن انحصار صنعت خودرو 12

🔹 شماری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه اول خرداد ماه نظرات خود را درباره قانون جهش تولید دانش‌بنیان، استیضاح وزیر صمت، ضرورت اتخاذ تدابیر امنیت غذایی، حقوق سرباز در قانون بودجه ۱۴۰۱، پرداخت تسهیلات بانکی و شکستن انحصار صنعت خودرو بیان کردند.

 1401/03/01 14:16
اقتصادی
🔺 توسعه اقتصاد «گیگ» زیر تیغ چالش‌های قانونی

🔺 توسعه اقتصاد «گیگ» زیر تیغ چالش‌های قانونی 7

🔹 تجارب کشورهای مختلف نشان می‌دهد گسترش اقتصاد «گیگ» در جهان به مرحله‌ای رسیده که اکنون نیازمند بسترسازی‌های پرقدرت قانونی است تا میلیون‌ها نفر از آحاد مختلف مردم و هزاران شرکت و موسسه مختلف فعال در بستر فضای مجازی، بتوانند کسب و کار مجازی خود را با افقی روشن و گام‌هایی مستحکم توسعه دهند

 1401/03/02 11:34
🔺 خروج ۲ هزار و ۵۰۰ تن آرد از چرخه نانوایی‌ها در خراسان جنوبی

🔺 خروج ۲ هزار و ۵۰۰ تن آرد از چرخه نانوایی‌ها در خراسان جنوبی 8

🔹 سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی گفت: براساس برآوردهای اطلاعاتی و کارشناسی انجام شده در خراسان جنوبی طی سه سال اخیر بیش از ۷۰ هزار کیسه آرد به وزن بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ تن از چرخه نانوایی‌های یارانه‌ای خارج شده و در اختیار حوزه صنف و صنعت قرار گرفته است.

 1401/03/02 10:43
🔺 خیزش گردوخاک در نیمه غربی و مرکز کشور شدت می‌گیرد

🔺 خیزش گردوخاک در نیمه غربی و مرکز کشور شدت می‌گیرد 8

🔹 کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز در استان‌های واقع در غرب، شمال‌غرب، جنوب‌غرب، مرکز کشور، سواحل غربی خزر و دامنه‌های البرز به دلیل افزایش شدت باد شاهد کاهش دید افقی، افزایش گردوخاک و آلودگی هوا خواهیم بود.

 1401/03/02 10:07
🔺 ۳ محور توافقات نفتی ایران و عمان؛ از توسعه یکپارچه میدان هنگام تا صادرات خدمات فنی و مهندسی

🔺 ۳ محور توافقات نفتی ایران و عمان؛ از توسعه یکپارچه میدان هنگام تا صادرات خدمات فنی و مهندسی 8

🔹 دولت سیزدهم در ادامه دیپلماسی انرژی خود و با سفر وزیر نفت کشورمان به عمان، ۲ کشور در زمینه فعالیت‌های نفتی در سه محور توسعه یکپارچه میدان مشترک هنگام، صادرات خدمات فنی و مهندسی و تجارت محصولات پتروشیمی و فرآورده‌های نفتی به توافق رسیدند.

 1401/03/02 09:57
🔺 اقتصاددان برجسته ایرانی دانشگاه‌های آمریکا: طرح یارانه‌ای رئیسی نرخ فقر در ایران را نصف می‌کند

🔺 اقتصاددان برجسته ایرانی دانشگاه‌های آمریکا: طرح یارانه‌ای رئیسی نرخ فقر در ایران را نصف می‌کند 11

🔹 دکتر جواد صالحی اصفهانی یکی از برجسته‌ترین اقتصاددانان ایرانی ساکن آمریکا در مقاله‌ای طرح دولت رئیسی برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و افزایش یارانه نقدی را در کاهش شکاف طبقاتی و نرخ فقر در ایران، بسیار مؤثر دانست.

 1401/03/02 09:40

🔺 تسریع در ترخیص کالاهای کشاورزی در بندر امام‌خمینی (ره) با حضور نماینده وزیر و رئیس سازمان دامپزشکی 9

🔹 معاون وزیر و رئیس سازمان دامپزشکی کشور به نمایندگی از سوی وزیر جهادکشاورزی جهت حل و فصل قانونی ترخیص کالاهای کشاورزی و کاهش ماندگاری آنها در انبار بنادر، عازم بندر امام خمینی (ره) در خوزستان شد.

 1401/03/02 08:16
🔺 مرغ، گوشت قرمز، شیر و لبنیات در کرمانشاه بیش از نیاز مصرفی استان تولید می‌شود

🔺 مرغ، گوشت قرمز، شیر و لبنیات در کرمانشاه بیش از نیاز مصرفی استان تولید می‌شود 10

🔹 معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: کرمانشاه از نظر تولید مرغ، گوشت قرمز، شیر، لبنیات و عسل بیش از نیاز مصرفی روزانه و سالانه استان تولیدات دارد و در تولیدات دامی به عنوان قطب کشور محسوب می‌شود.

 1401/03/02 08:14

🔺 افزایش دما در شمال و شرق، ورود توده جدید گرد و خاک به کشور 10

🔹 کارشناس سازمان هواشناسی گفت: با افزایش سرعت وزش باد در عراق و فعال شدن چشمه‌های گرد و خاک، امروز در شمال غرب، غرب و جنوب، مرکز و استان‌های واقع در دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز شاهد گرد و خاک خواهیم بود.

 1401/03/02 08:04
🔺 حذف ارز ترجیحی باعث ایجاد بازار رقابتی دام زنده و گوشت قرمز می‌شود

🔺 حذف ارز ترجیحی باعث ایجاد بازار رقابتی دام زنده و گوشت قرمز می‌شود 9

🔹 رییس شورای تامین دام کشور با بیان اینکه حذف ارز ترجیحی باعث بازار رقابتی دام زنده و گوشت قرمز می‌شود، گفت: در پی این اقدام دولت، نرخ دام زنده و گوشت قرمز در فرایند عرضه و تقاضا واقعی خواهد شد.

 1401/03/02 07:35

🔺 جذابیت روند خصوصی سازی برای بانک ها 12

🔹 دومین روز از رویداد بین المللی خصوصی سازی در اقتصاد ایران، پنل ارزیابی کارنامه بانکداری خصوصی در ایران با حضور کوروش پرویزیان، مدیرعامل بانک پارسیان، حسین درودیان، پژوهشگر اقتصادی‌و اصغر ابوالحسنی، قائم مقام بانک مرکزی،برگزار شد.

 1401/03/01 21:52

🔺 سهام دولت از دو خودرو ساز در فهرست خصوصی سازی امسال (۱) 12

🔹 معاون خصوصی سازی : آن چه که در اختیار دولت به عنوان سهام از شرکت‌های سایپا و ایران خودرو است حدود ۱۷ و ۳۱ صدم درصد از شرکت سایپا و ۵ ممیز ۷۲ صدم درصد از ایران خودرو است که در فهرست واگذاری سال ۱۴۰۱ سازمان خصوصی قرار دارد.

 1401/03/01 19:44

🔺 دسترسی مردم به صورت‌های مالی ۱۳۲ شرکت عمومی غیر دولتی 13

🔹 وزیر اقتصاد در خصوص شفافیت مالی نهاد‌های عمومی غیر دولتی گفت: اطلاعات قطعی ۱۳۲ شرکت ذیل نهاد‌های عمومی غیر دولتی که صورت‌های مالی آن‌ها برای مردم شفاف نبود در گام اول بر روی سامانه کدال قرارگرفت.

 1401/03/01 19:34
🔺 اراضی ساخت یک میلیون و ۳۶۴ هزار واحد مسکونی تأمین شد

🔺 اراضی ساخت یک میلیون و ۳۶۴ هزار واحد مسکونی تأمین شد 11

🔹 آقای محمود زاده فرصت استان‌ها را برای تامین اراضی، پالایش نهایی متقاضیان و اجرای طرح نهضت ملی مسکن پایان خردادماه ۱۴۰۱ عنوان کرد و گفت: اراضی یک میلیون و ۳۶۴ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن با کاربری مسکونی تامین شده است.

 1401/03/01 18:41
🔺 ایران همواره تسهیل‌کننده تردد هوایی بوده است/ افزایش همکاری‌های ایران و ایکائو

🔺 ایران همواره تسهیل‌کننده تردد هوایی بوده است/ افزایش همکاری‌های ایران و ایکائو 15

🔹 رییس سازمان هواپیمایی کشور از افزایش همکاری‌های همه جانبه میان ایران و ایکائو خبر داد و گفت: شعار صنعت حمل‌ونقل هوایی ایران، همکاری مشترک و ایفای نقش‌هایی است که توسط ایکائو بر عهده ما گذاشته شده است.

 1401/03/01 18:10
🔺 آزمایشگاه تراسترهای فضایی، گواهینامه ISO/IEC ۱۷۰۲۵ را دریافت کرد

🔺 آزمایشگاه تراسترهای فضایی، گواهینامه ISO/IEC ۱۷۰۲۵ را دریافت کرد 16

🔹 رئیس پژوهشگاه فضایی گفت: آزمایشگاه تراسترهای فضایی ابوریحان بیرونی به‌عنوان اولین آزمایشگاه تخصصی حوزه پیشرانش فضایی کشور، موفق به دریافت گواهینامه ISO/IEC ۱۷۰۲۵ مطابق با ویرایش ۲۰۱۷ این استاندارد شد.

 1401/03/01 17:08
🔺 اتصال روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور به اینترنت باکیفیت به بیش از ۸۶ درصد رسید

🔺 اتصال روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور به اینترنت باکیفیت به بیش از ۸۶ درصد رسید 12

🔹 اکنون بیش از ۸۶ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور به اینترنت با کیفیت متصل هستند و بر اساس قول وزارت ارتباطات، پوشش اینترنت در کشور باید تا پایان ۱۴۰۱ به‌صورت سراسری انجام شود.

 1401/03/01 16:10

🔺 آغاز معاملات قرارداد‌های اختیار خرید و فروش تسهیلات مسکن 15

🔹 اداره بازار مشتقات شرکت فرابورس ایران با انتشار اطلاعیه‌ای از آغاز دوره معاملاتی قرارداد‌های اختیار خرید و فروش امتیاز تسهیلات مسکن ۱۴۰۱ در سررسید شهریورماه در روز چهارشنبه این هفته خبر داد.

 1401/03/01 14:55
🔺 عرضه بیش از ۲ هزار قلم کالای لوازم‌خانگی به بازار بدون افزایش قیمت

🔺 عرضه بیش از ۲ هزار قلم کالای لوازم‌خانگی به بازار بدون افزایش قیمت 13

🔹 معاون وزیر صمت از آغاز طرح مبارزه با کالاهای قاچاق و تقلبی حوزه لوازم خانگی خبر داد و گفت: ۲ هزار و ۲۰۰ قلم کالا به بازار ارائه‌شده که بیشتر آن‌ها بیش از یک سال است که با همراهی تولیدکنندگان و تشکل‌ها افزایش قیمت نداشته‌اند.

 1401/03/01 14:48
🔺 ارز ۴۲۰۰ تومانی بهره‌وری بخش کشاورزی را از بین برد/ همه کشورهای در حال ذخیره‌سازی مواد غذایی هستند

🔺 ارز ۴۲۰۰ تومانی بهره‌وری بخش کشاورزی را از بین برد/ همه کشورهای در حال ذخیره‌سازی مواد غذایی هستند 11

🔹 وزیر جهاد کشاورزی گفت: در همه دنیا یارانه به بخش کشاورزی تعلق می‌گیرد، اما ما یارانه را به واردکننده اختصاص دادیم که امر موضوع باعث شد بهره‌وری در بخش کشاورزی از بین برود و دستیابی به آن اهمیتی نداشته باشد.

 1401/03/01 13:56

🔺 خودرو ناقص از فرآیند تولید ایران‌خودرو حذف شد/ ثبت رکورد تولید ۲۷۹۲ خودرو کامل سواری و تجاری در یک روز/ برنامه تولید روزانه دست کم ۲۵۰۰ دستگاه خودرو 14

🔹 قائم مقام توسعه و تولید گروه صنعتی ایران خودرو، با اعلام افزایش ۶۵ درصدی تولید خودرو کامل سواری از ابتدای امسال تا پایان اردیبهشت ماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته با تولید ۸۴۳۸۵ دستگاه خودرو، از حذف خودرو ناقص از فرآیند تولید در این گروه صنعتی خبر داد.

 1401/03/01 13:49

🔺 اجرای درست هدفمندی یارانه می تواند فاصله طبقاتی را کاهش دهد 9

🔹 بنا به اعلام سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، همه افراد مجردی که از ابتدای طرح هدفمندی یارانه‌ها یارانه نگرفته اند یا در سال‌های گذشته یارانه شان قطع شده بود می‌توانند به عنوان یک فرد مجرد اقدام به ثبت نام کنند.

 1401/03/01 12:22
🔺 هدف از وضع عوارض صادراتی کنترل تغییرات قیمت‌های جهانی برای تنظیم بازار داخلی است

🔺 هدف از وضع عوارض صادراتی کنترل تغییرات قیمت‌های جهانی برای تنظیم بازار داخلی است 9

🔹 مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت با بیان اینکه تعدد بخشنامه دریافت عوارض صادراتی به‌منظور تنظیم بازار داخلی است، گفت: عوارضی که مصوب شده، عوارض تنظیم بازار لحظه‌ای یا در شرایط حساس و خاص است که توانسته قیمت‌های داخلی و جهانی را به یک حالت تعادل برساند.

 1401/03/01 12:01
🔺 بازار  ۸۰۰ میلیارد دلاری متاورس؛ بالاترین گردش مالی در جهان

🔺 بازار ۸۰۰ میلیارد دلاری متاورس؛ بالاترین گردش مالی در جهان 11

🔹 پیشرفت‌های تکنولوژیک با فروش زمین و املاک مجازی در «متاورس» که ارزش سود اقتصادی آن ۸۰۰ میلیاردبرآورد شده، موجب تحولات شگرفی در بخش املاک خواهد شد، این درحالی است که ارزش کل معاملات جهانی در سراسر جهان در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱میلادی ۴۱.۸ تریلیون دلار ثبت شده است.

 1401/03/01 11:34
🔺 واردات نهاده‌ها در انحصار دولت است/ تولید غیرمنطقی کالاهای اساسی

🔺 واردات نهاده‌ها در انحصار دولت است/ تولید غیرمنطقی کالاهای اساسی 17

🔹 رئیس اتاق ایران با بیان اینکه ساختار تولید بسیاری از کالاهای اسایی مثل مرغ، روغن و ... در کشور دارای ایرادات بسیار است، گفت: واردات نهاده‌های دامی در انحصار سازمان‌های دولتی قرار گرفته است.

 1401/03/01 11:13
🔺 نیازمند تامین اراضی از سوی سایر دستگاه برای ساخت مسکن هستیم

🔺 نیازمند تامین اراضی از سوی سایر دستگاه برای ساخت مسکن هستیم 14

🔹 وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه روند اجرای پروژه‌های نهضت ملی مسکن باید سرعت بیشتری بگیرد، گفت: بخش عمده تامین اراضی از سوی وزارت راه و شهرسازی انجام شده و مابقی نیازمند تامین اراضی از سوی سایر دستگاه‌ها و ارگان‌هاست.

 1401/03/01 10:49
🔺 صف‌های طولانی در نانوایی‌ها جمع شد

🔺 صف‌های طولانی در نانوایی‌ها جمع شد 9

🔹 پس از اصلاح نرخ ارز و واقعی شدن قیمت آرد، قیمت نان در واحدهای آزادپز و فانتزی افزایش یافت که همین امر موجب شد مردم در صف‌های طولانی نانوایی‌های سنتی بایستند که با تشدید نظارت‌های دولتی صف‌های طولانی در مقابل نانوایی‌ها جمع شد.

 1401/03/01 10:40
🔺 کاهش یک میلیون بشکه‌ای ظرفیت تولید نفت در دولت قبل/ پروژه‌های نفتی را معطل خارجی‌ها نگه نمی‌داریم

🔺 کاهش یک میلیون بشکه‌ای ظرفیت تولید نفت در دولت قبل/ پروژه‌های نفتی را معطل خارجی‌ها نگه نمی‌داریم 14

🔹 مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با تاکید بر اینکه در اجرای پروژه‌های نفتی معطل شرکت‌های خارجی نمی‌مانیم، گفت: در دولت قبل و با کاهش تولید به دلیل تحریم‌ها، حدود یک میلیون بشکه از ظرفیت تولید نفت کشور از دست رفته بود که در دولت سیزدهم و با سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیون دلاری این ظرفیت احیا شد.

 1401/03/01 09:51

🔺 منابع ارزی واردات خودرو از کجا تامین می‌شود؟/ وقتی واردات اپل توجیه‌گر وضعیت مناسب ارزی می‌شود! 15

🔹 وزیر صمت اخیراً طی‌نامه‌ای، اختصاص 1 میلیارد دلار به واردات اپل در سال گذشته را نشان‌دهنده وضعیت مناسب ارزی و توجیه‌گر آزادسازی واردات خودرو دانسته؛ این در حالیست که تداوم واردات یک کالای لوکس، بیش از هرچیز حاکی از عدم وجود برنامه مدون منابع ارزاست.

 1401/03/01 09:11
🔺 برنجکاری قراردادی؛ حمایت از شالیکار و حذف دلالی

🔺 برنجکاری قراردادی؛ حمایت از شالیکار و حذف دلالی 14

🔹 کشت قرارداری برنج برای نخستین بار در سال زراعی جاری با اهدافی شامل ارتقای کیفیت محصول، ثبات در تولید و افزایش بهره‌وری به همراه جلوگیری از دست اندازی دلالان در استان‌های شمالی کشور از جمله گیلان به اجرا درآمد که طبق آمارها مورد استقبال شالیکاران این استان نیز قرار گرفت.

 1401/03/01 08:31
🔺 ارز ۴۲۰۰ تومانی چه ضربه‌ای به بخش کشاورزی زد؟/ ارز ترجیحی مانع تحقق خودکفایی در برخی تولیدات شد

🔺 ارز ۴۲۰۰ تومانی چه ضربه‌ای به بخش کشاورزی زد؟/ ارز ترجیحی مانع تحقق خودکفایی در برخی تولیدات شد 15

🔹 بر کسی پوشیده نیست که تزریق ارز ۴۲۰۰ تومانی علاوه بر فساد و رانت در بخش کشاورزی، توانست تولیدات این بخش به‌ویژه محصولات پروتئینی را با چالش‌های جدی مواجه کند، به‌طوری که هر روز شاهد یک مشکل در این بخش بوده‌ایم و در برخی محصولات مثل مرغ از صادرکننده تبدیل به یک واردکننده شدیم.

 1401/03/01 07:34
اجتماعی و حوادث

🔺 پیشنهادهای یک نماینده درباره دانش ‌آموزان 9

🔹 نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی گفت: شهرستان‌های رباط کریم و بهارستان با دارا بودن بیش از ۱۰ هزار واحد تولیدی خرد و متوسط، می‌توانند ضمن حل بیکاری منطقه، بخش زیادی از بیکاری استان تهران را نیز به دوش بکشند.

 1401/03/02 08:30

🔺 شناسایی عوامل اقدام تروریستی در خیابان مجاهدین اسلام تسریع شود 10

🔹 در پی ترور یکی از مدافعان حرم در خیابان مجاهدین اسلام در تهران، علی القاصی، رئیس کل دادگستری استان تهران به دادستان تهران دستور داد تا در شناسایی و دستگیری عوامل این اقدام جنایتکارانه تسریع شود.

 1401/03/01 19:37

🔺 برگزار نشدن جلسات ستاد مدیریت جمعیت 11

🔹 عضو شورای شهر تهران درتذکری خطاب به شهردار تهران گفت: مصوبه «الزام شهرداری تهران به تشکیل ستاد مدیریت جمعیت شهر تهران» در سال ۱۳۹۴، شهرداری تهران را ملزم به تشکیل ستاد مدیریت جمعیت کرده است. اما در تمام این سال‌ها فقط یک جلسه ستاد جمعیت تشکیل شده و هنوز گزارشی از اقدامات انجام شده و نتایج و اثرات آن ارائه نشده است.

 1401/03/01 18:05
🔺 ۳ استان درگیر یافتن کودک گمشده در کالپوش/جستجو بی‌وقفه ادامه دارد

🔺 ۳ استان درگیر یافتن کودک گمشده در کالپوش/جستجو بی‌وقفه ادامه دارد 25

🔹 سمنان- مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان سمنان با بیان اینکه سه استان درگیر یافتن کودک گمشده کالپوش شدند، گفت: جستجوها برای یافتن زهرا عرب اسدی هفت ساله اهل روستای کلاته اسد میامی ادامه دارد.

 1401/03/01 13:31

🔺 توقع معطل مانده از پلیس برای برخورد با گروه‌های سازمان‌یافته در حوزه "کودکان کار" 14

🔹 با توجه به موضع اخیر پلیس مبنی بر اینکه "برای پلیس کاری ندارد افرادی را که اقدام به سازماندهی کودکان کار می‌کنند، شناسایی یا اینکه کودکان کار را از سر چهارراه‌ها جمع‌آوری کند!" این سؤال بی‌پاسخ مانده که علت عدم برخورد با این گروه‌ها چیست؟

 1401/03/01 12:31
🔺 بررسی کارگروه حمایت از خانواده‌های مددجویان مراکز ماده ۱۶

🔺 بررسی کارگروه حمایت از خانواده‌های مددجویان مراکز ماده ۱۶ 10

🔹 فعال کردن رسانه‌ها در حوزه پیشگیری و جلب مشارکت‌های مردمی، احصاء شرح وظایف قانونی دستگاه‌ها در حوزه خانواده‌های آسیبدیدگان از جمله موضوعاتی بود که در جلسه قرارگاه اجتماعی شهر تهران بررسی شد.

 1401/03/01 11:10

🔺 66 درصد از خانواده‌های تهرانی 3 نفر و کمتر جمعیت دارند 8

🔹 عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران با تاکید بر توجه مدیریت شهری به سیاست‌های جمعیتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری گفت: هم‌‌اکنون بر اساس آمار، 66 درصد از خانوارده‌های تهرانی 3 نفر و کمتر جمعیت دارند.

 1401/03/01 10:36

🔺 سالمندی جمعیت به ابربحران تبدیل می‌شود/ 60 درصد منابع بیمه‌ای صرف سالمندان می‌شود 19

🔹 رئیس مرکز تحقیقات سالمندی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی با بیان اینکه سالمندی جمعیت در ایران به ابربحران تبدیل می‌شود؛ گفت:‌ 60 درصد منابع بیمه‌ای صرف 10 درصد جمعیت کشور می‌شود.

 1401/02/31 18:20
فرهنگی و هنری
🔺 تبلیغات محیطی ضابطه‌مند می‌شود/ از قواعد نوشتار تا حضور سلبریتی‌ها

🔺 تبلیغات محیطی ضابطه‌مند می‌شود/ از قواعد نوشتار تا حضور سلبریتی‌ها 14

🔹 دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: شورای نظارت بر تبلیغات محیطی در دوره جدید قرار است بتواند از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی حکمرانی بایسته ای را بر عرصه تبلیغات محیطی کشور با همکاری و همدلی وزارت فرهنگ و معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی این وزارت و شهرداری تهران انجام دهد.

 1401/03/02 00:01
🔺 پخش مستندی درباره چهره‌های ماندگار از نیما یوشیج تا غلامحسین بنان

🔺 پخش مستندی درباره چهره‌های ماندگار از نیما یوشیج تا غلامحسین بنان 12

🔹 مستند «چونان سرو» به تهیه کنندگی مصطفی رزاق کریمی و کارگردانی گروهی از مستندسازان  جوان پرتره از چهره‌های شاخص فرهنگ و ادبیات ایران است که در شبکه مستند تولید شده و از امشب یکشنبه‌ها ساعت ۲۱ پخش می‌شود.

 1401/03/01 20:36

🔺 مقاومت ۳۵ روزه خرمشهر دستمایه «نمایش بزرگ میدانی» می‌شود 10

🔹 زارعی از تولید «نمایش بزرگ میدانی» با موضوع مقاومت ۳۵ روزه خرمشهر خبر داد و گفت: این سینمایش با ۲۰۰ نفر دست‌اندرکار در تیر قبل از ماه محرم در تهران و خرمشهر و سپس در پنج مهر به مناسبت سالگرد شکست حصر آبادان اجرا خواهد شد.

 1401/03/01 14:22
🔺 اسماعیلی: حوزه فرهنگ نیاز به ساختار جدید و بودجه اضافه ندارد

🔺 اسماعیلی: حوزه فرهنگ نیاز به ساختار جدید و بودجه اضافه ندارد 9

🔹 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه با وجود ۲۶ هزار کانون فرهنگی، ۷۰ هزار مسجد، ۱۲۰ هزار مدرسه ۹ هزار اماکن ورزشی از این ظرفیت‌ها استفاده نمی‌کنیم، گفت: اگر این ظرفیت‌ها بهره‌برداری شود، در حوزه فرهنگ نیاز با بودجه اضافی نداریم.

 1401/03/01 12:28

🔺 رویکرد جدید سلول درمانی برای بازسازی بافت قلبی پس از حمله قلبی 10

🔹 محققان رویکردی درمانی بی‌نظیر با قابلیت بازگرداندن عملکرد قلب پس از حمله قلبی شناسایی کرده‌اند که به سلول‌های پیش‌ساز بطن انسانی (HVP) برای بهبود بافت جدید قلب و کاهش زخم پس از آسیب تکیه دارد.

 1401/03/01 10:21
🔺 به پایان آمد این دفتر حکایت همچنان.../ گشایش برگ نمایشگاه سی‌وچهارم با دستان رئیس‌جمهوری

🔺 به پایان آمد این دفتر حکایت همچنان.../ گشایش برگ نمایشگاه سی‌وچهارم با دستان رئیس‌جمهوری 19

🔹 آخرین روز برگزاری بخش فیزیکی سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در کنار میزبانی از حضور سرزده آیت‌الله دکتر سیدابراهیم رئیسی و تأکید او بر برنامه‌ریزی از امروز برای دوره بعدی برگزاری این رویداد فرهنگی؛ شاهد صحنه‌های متفاوت از دوگانه لبخند و دلتنگی به گاه وداع با نمایشگاه بود.

 1401/03/01 01:25
🔺 وزیر فرهنگ: نیازمند روح حماسه در همه بخش های فرهنگی و هنری هستیم

🔺 وزیر فرهنگ: نیازمند روح حماسه در همه بخش های فرهنگی و هنری هستیم 14

🔹 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیام ویدیوئی به آیین پایانی رویداد سینما حماسه، شهدا را بزرگترین حماسه آفرینان تاریخ توصیف کرد و گفت: هنر حماسه از سرمایه های بزرگ این سرزمین است و امروز نیازمند روح حماسه در سینما، تئاتر، موسیقی، کتاب و همه بخش های فرهنگی و هنری هستیم.

 1401/02/31 15:50
ورزشی
🔺 موسوی: این استقلال می‌توانتد سال‌ها پرچمدار فوتبال ایران باشد

🔺 موسوی: این استقلال می‌توانتد سال‌ها پرچمدار فوتبال ایران باشد 10

🔹 پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: به طور حتم استقلال با بازیکنان مستعد، جوان و شایسته‌ای که در اختیار دارد می‌تواند سال‌ها در مسیر موفقیت گام بردارد، این تیم اگر تقویت شود در ادامه راه حرف‌های زیادی برای گفتن خواهد داشت.

 1401/03/02 02:02
🔺 استیلی: بازی با سنگال در خرداد منتفی است/ نبود زمین دلیل لغو بازی با اکوادور بود

🔺 استیلی: بازی با سنگال در خرداد منتفی است/ نبود زمین دلیل لغو بازی با اکوادور بود 12

🔹 مدیر تیم ملی فوتبال ایران گفت: با توجه به اینکه سنگال درگیر دو بازی در مقدماتی جام ملت آفریقا است، برگزاری دیدار تدارکاتی با این تیم در این برهه زمانی منتفی است و باید دید در فیفادی بعدی چه خواهد شد.

 1401/03/02 00:36
🔺 ملوان با شکست مقابل استقلال ملاثانی از رسیدن زودهنگان به لیگ برتر بازماند

🔺 ملوان با شکست مقابل استقلال ملاثانی از رسیدن زودهنگان به لیگ برتر بازماند 18

🔹 تیم فوتبال ملوان بندر انزلی که پیش بینی می‌شد قبل از پایان فصل صعود خود را به لیگ برتر مسجل کند، در ادامه مسابقات لیگ دسته اول کشور، امروز یکشنبه مغلوب تیم استقلال ملاثانی شد تا صعودش پیچیده تر شود.

 1401/03/01 21:35
🔺 تاثیر نتایج ۲ دیدار پایانی در آینده حسینی/ گزینه «یحیی» در پیکان می‌ماند؟

🔺 تاثیر نتایج ۲ دیدار پایانی در آینده حسینی/ گزینه «یحیی» در پیکان می‌ماند؟ 11

🔹 «مجتبی حسینی» که صحبت‌هایی در خصوص حضورش در کادرفنی پرسپولیس به گوش می‌رسد یک فصل دیگر با پیکان قرارداد دارد و نتایج ۲ دیدار باقی مانده لیگ برتر، تاثیر مهمی در آینده وی در این باشگاه خواهد داشت.

 1401/03/01 15:49
🔺 تعیین هزینه ۴۵ میلیارد تومانی برای اعزام کاروان ایران به قونیه/ رحیمی: سازمان برنامه‌وبودجه در تیم ماست!

🔺 تعیین هزینه ۴۵ میلیارد تومانی برای اعزام کاروان ایران به قونیه/ رحیمی: سازمان برنامه‌وبودجه در تیم ماست! 16

🔹 در پایان نشست هیات اجرایی کمیته ملی المپیک، اصغر رحیمی از هزینه ۴۵ میلیارد تومانی شامل هزینه ارزی یک میلیون یورویی به اضافه هزینه ۱۵ میلیارد تومانی اعزام کاروان ایران به بازی‌های کشورهای اسلامی قونیه خبر داد.

 1401/03/01 14:44
🔺 در صورت لغو دیدار با اکوادور؛ سنگال یا نیوزلند جایگزین می‌شوند/ ستاره‌ها در راه تهران

🔺 در صورت لغو دیدار با اکوادور؛ سنگال یا نیوزلند جایگزین می‌شوند/ ستاره‌ها در راه تهران 15

🔹 چنانچه دیدار دوستانه تیم ملی فوتبال ایران برابر اکوادور لغو شود؛ سنگال، نیوزلند و البته یک گزینه دیگر که مسوولان فدراسیون فوتبال در حال مذاکره با آن هستند، جایگزین خواهند شد.

 1401/03/01 14:03
🔺 تیم ملی والیبال ایران هشتم خرداد به صربستان می‌رود/ عبادی‌پور به اردو آمد

🔺 تیم ملی والیبال ایران هشتم خرداد به صربستان می‌رود/ عبادی‌پور به اردو آمد 16

🔹 کاپیتان تیم ملی والیبال ایران از روز گذشته (شنبه ۳۱ اردیبهشت) در اردو حاضر شد و تمرینات خود را زیر نظر بهروز عطایی سرمربی تیم ملی آغاز کرد تا هفته آینده همراه با سایر نفرات راهی اردوی صربستان شود.

 1401/03/01 12:19
🔺 گزینه‌های هدایت تیم ووشوی جوانان/ شیرآقایی، عربی و کریمی

🔺 گزینه‌های هدایت تیم ووشوی جوانان/ شیرآقایی، عربی و کریمی 11

🔹 مسوولان فدراسیون ووشو به‌زودی سرمربیان تیم جوانان ایران در بخش‌های مختلف برای حضور در مسابقات جهانی را مشخص می کند. در این بین، «کیوان شیرآقایی»، «فرشاد عربی» و «محبوبه کریمی» از شانس بالایی برخوردار هستند.

 1401/03/01 12:08

🔺 پنجعلی: پرسپولیس حتماً باید کشته می‌داد تا داور بازی را قطع کند؟/ بهتر است در مورد قهرمانی استقلال صحبت نکنم 12

🔹 کاپیتان سابق تیم ملی و پرسپولیس با ابراز تأسف از حاشیه‌های دیدار اخیر این تیم با تراکتور گفت: حتماً باید این بازی دو کشته می‌داد تا برای قطع آن قانع شوند؟!

 1401/03/01 12:06
🔺 فجر سپاسی شیراز ، تلاش برای بقا

🔺 فجر سپاسی شیراز ، تلاش برای بقا 23

🔹 تا پایان لیگ برتر تنها دو بازی دیگر باقی مانده و فجریها ابتدا سوم خرداد ماه باید در تبریز به مصاف تیم تراکتور سازی که در حاشیه امن قرار دارد، برود و در صورتی که این تیم را شکست دهد و نفت مسجد سلیمان هم در بازی خانگی به صنعت نفت آبادان ببازد آنگاه فجریها شانس بقا در لیگ را خواهند داشت.

 1401/03/01 09:25

🔺 اکبر‌پور: استقلال به دنبال رکورد جاودانه قهرمانی بدون شکست است/ اتفاقات تبریز باید ریشه‌یابی شود 18

🔹 بازیکن پیشین استقلال می‌گوید با وجود اینکه کسب 3 امتیاز و پیروزی در بازی‌های باقی‌مانده اهمیت دارد ولی حفظ رکورد شکست ناپذیری در لیگ نیز در نوع خود مهم است.

 1401/03/01 00:04
🔺 مهدوی‌کیا: توافقاتی داشتیم اما عملی نشد؛ به آینده تیم امید،‌ امیدوارم

🔺 مهدوی‌کیا: توافقاتی داشتیم اما عملی نشد؛ به آینده تیم امید،‌ امیدوارم 14

🔹 سرمربی تیم فوتبال امید ایران با اشاره به تغییرات ایجاد شده در ترکیب این تیم گفت: توافقاتی(با سرمربی‌ها در خصوص بازیکنان مدنظر) صورت گرفته بود که عملی نشد و بر این اساس در فهرست نفرات اعزامی تغییراتی را اعمال کردیم.

 1401/02/31 20:07
🔺 خط خوردن گلرهای استقلال از تیم امید؛ مهدوی‌کیا هر دو را می‌خواست، فرهاد موافقت نکرد

🔺 خط خوردن گلرهای استقلال از تیم امید؛ مهدوی‌کیا هر دو را می‌خواست، فرهاد موافقت نکرد 9

🔹 سرمربی تیم فوتبال امید ایران پس از آنکه کادرفنی استقلال مجوز حضور تنها یکی از دو دروازه‌بان ملی‌پوش این تیم را در اردوی امید صادر کرد، تصمیم گرفت سینا سعیدی فر و علیرضا رضایی را جایگزین کند.

 1401/02/31 19:44
🔺 رضایی: توانایی کشتی‌گیران ناشنوا در گرو توجه و حمایت است

🔺 رضایی: توانایی کشتی‌گیران ناشنوا در گرو توجه و حمایت است 15

🔹 تهران- نایب قهرمان فوق سنگین کشتی آزاد المپیک ۲۰۰۴ نیاز کشتی ناشنوایان را توجه بیشتر به این ورزش دانست و گفت: این ورزشکاران اگر مورد حمایت قرار گیرند بهتر می‌توانند توانایی‌های خود را در بازی‌های بین المللی نشان دهند.

 1401/02/31 18:06
بین الملل
🔺 طرح آمریکا برای نفوذ بیشتر در آسیای میانه

🔺 طرح آمریکا برای نفوذ بیشتر در آسیای میانه 3

🔹 وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد، یک هیات آمریکایی به چند کشور آسیای میانه سفر می‌کند که  از جمله محورهای این سفر  گسترش روابط فیمابین خواهد بود. این در حالی است که احتمال اهداف پشت پرده واشنگتن طی این سفر وجود دارد.

 1401/03/02 11:39
🔺 گاف بایدن درباره تایوان و تقلای کاخ سفید برای لاپوشانی

🔺 گاف بایدن درباره تایوان و تقلای کاخ سفید برای لاپوشانی 8

🔹 جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه به صراحت گفت که کشورش آماده است تا در صورت نیاز، برای دفاع از تایوان مداخله نظامی انجام دهد؛ جمله ای که یک مقام رسمی کاخ سفید را مجبور به ارائه توضیحی برای لاپوشانی این گاف بزرگ بایدن کرد.

 1401/03/02 11:33
🔺 جنگ اوکراین، ناامنی غذایی و لزوم بازیابی اعتماد بازار با شفافیت اطلاعات

🔺 جنگ اوکراین، ناامنی غذایی و لزوم بازیابی اعتماد بازار با شفافیت اطلاعات 9

🔹 بحران غذا و ناامنی غذایی تنها یکی از تبعات جنگ در اوکراین بود که با توجه به خشکسالی و تغییرات اقلیمی، بخش قابل توجهی از مردم در سراسر جهان را متاثر کرد و جمعیت مواجه با ناامنی غذایی را به میزان قابل توجه افزایش داد. اما راه مقابله با این بحران که هر روز بر وسعت آن افزوده می‌شود، چیست؟

 1401/03/02 10:52
🔺 «نوپک»، نه آمریکا به اوپک یا تسلط بر اقتصاد عراق با نام جایگزینی نفت عربستان؟

🔺 «نوپک»، نه آمریکا به اوپک یا تسلط بر اقتصاد عراق با نام جایگزینی نفت عربستان؟ 9

🔹 لایحه جنجالی «نوپک» که پنجم ماه می (۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱) در کمیته قضایی کنگره آمریکا به تصویب رسید و در انتظار تایید در مجلس سنا، کنگره و نهایتا امضای «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا است، بسیاری از عراقی ها را نگران، اما یک طیف اقلیتی را به وعده های واهی دلخوش می کند.

 1401/03/02 10:00

🔺 رسانه‌های عمانی در پیشواز سفر آیت الله رئیسی به کشورشان چه گفتند؟ 9

🔹 نگاه و توجه رسانه های عمانی به سفر آیت الله سید «ابراهیم رئیسی» رئیس جمهوری اسلامی ایران که قرار است براساس برنامه تنظیم شده، امروز دوشنبه با ورود به مسقط آغاز شود، نشان داد که مقامات عمانی برای این سفر حساب ویژه ای باز کرده اند.

 1401/03/02 09:36
🔺 سفیر ایران خبر داد؛ فعال شدن توافقنامه عشق آباد در جریان سفر آیت الله رئیسی به مسقط

🔺 سفیر ایران خبر داد؛ فعال شدن توافقنامه عشق آباد در جریان سفر آیت الله رئیسی به مسقط 9

🔹 سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسقط گفت: انتظار می رود، در جریان سفر آیت الله « سید ابراهیم رئیسی » به عمان، شاهد امضای توافقنامه ها و یادداشت تفاهم هایی از جمله فعال سازی «توافقنامه عشق آباد » باشیم که سال ۲۰۱۱ بین ایران، عمان، ترکمنستان، قزافستان و ازبکستان امضا شده است.

 1401/03/02 08:30
🔺 سربلندی ایران در مجمع بهداشت جهانی

🔺 سربلندی ایران در مجمع بهداشت جهانی 17

🔹 وزیر بهداشت کشورمان در حاشیه هفتاد و پنجمین مجمع بهداشت جهانی گفت: نرخ واکسیناسیون کووید ۱۹ باید روی ۶۰ درصد باشد تا ایمنی جمعی ایجاد کند این در حالیست که به گفته وزیر بهداشت ۷۵ درصد مردم کشورمان واکسن زنده اند و ایران جزو کشور‌های بسیار پیشرو در این زمینه است.

 1401/03/02 07:07
🔺 سازمان ملل: بیش از ۱۰۰ میلیون تن در جهان آواره هستند

🔺 سازمان ملل: بیش از ۱۰۰ میلیون تن در جهان آواره هستند 11

🔹 آژانس پناهندگان سازمان ملل با استناد به داده‌های جدید در مورد افرادی که از خشونت، درگیری، آزار و شکنجه و نقض حقوق بشر فرار کرده‌اند اعلام کرد که بیش از ۱۰۰ میلیون تن در سراسر جهان از خانه‌های خود رانده شده‌اند.

 1401/03/02 06:18
🔺 اعتراض مردم غزه به گروگان گرفتن پیکر شهدای فلسطینی توسط رژیم صهیونیستی

🔺 اعتراض مردم غزه به گروگان گرفتن پیکر شهدای فلسطینی توسط رژیم صهیونیستی 14

🔹 شماری از مردم غزه عصر یکشنبه با برگزاری تجمعی به گروگان گرفتن پیکر شهدای فلسطینی توسط رژیم صهیونیستی اعتراض کردند و خواستار تحویل پیکر این شهدا به خانواده‌هایشان توسط رژیم صهیونیستی شدند.

 1401/03/02 04:21
🔺 رام الله: اجازه اقامه نماز در مسجد الاقصی به یهودیان اعلام جنگ مذهبی است

🔺 رام الله: اجازه اقامه نماز در مسجد الاقصی به یهودیان اعلام جنگ مذهبی است 11

🔹 وزارت خارجه تشکلیلات خودگردان فلسطین یکشنبه شب در بیانیه‌ای اعلام کرد، تصمیم دادگاه رژیم صهیونیستی درخصوص اجازه دادن به یهودیان افراطی برای انجام مراسم‌های مذهبی در داخل مسجدالاقصی اعلام جنگ مذهبی است.

 1401/03/02 02:47
🔺 سفیر ایران خبر داد؛ فعال شدن توافقنامه عشق آباد در جریان سفر آیت الله رئیسی به مسقط

🔺 سفیر ایران خبر داد؛ فعال شدن توافقنامه عشق آباد در جریان سفر آیت الله رئیسی به مسقط 11

🔹 سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسقط گفت: انتظار می رود که در جریان سفر آیت الله « سید ابراهیم رئیسی » به عمان، شاهد امضای توافقنامه ها و یادداشت تفاهم هایی از جمله فعال سازی « توافقنامه عشق آباد » که بین ایران، عمان، ترکمنستان، قزافستان و ازبکستان امضا شده است، باشیم.

 1401/03/01 20:49
🔺 بوی بهبود اوضاع سیاسی از اقلیم کردستان عراق می آید؛ گمانه زنی درباره آب شدن یخ اختلافات

🔺 بوی بهبود اوضاع سیاسی از اقلیم کردستان عراق می آید؛ گمانه زنی درباره آب شدن یخ اختلافات 9

🔹 سفر امروز یکشنبه «نیچروان بارزانی» رییس اقلیم و عضو برجسته حزب دمکرات کردستان عراق به سلیمانیه حوزه نفوذ حزب رقیب (اتحادیه میهنی کردستان عراق) باعث شده است که برخی رسانه های عراق درباره ذوب شدن یخ اختلافات بین دو حزب حاکم در شمال عراق بر سر تعیین نامزد ریاست جمهوری گمانه زنی کنند.

 1401/03/01 18:41
🔺 رئیس جمهوری آمریکا خواستار نگرانی همگانی درباره آبله میمونی شد

🔺 رئیس جمهوری آمریکا خواستار نگرانی همگانی درباره آبله میمونی شد 12

🔹 جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا روز یکشنبه هم زمان با ادامه گسترش همه گیری آبله میمونی در جهان از همگان خواست نگران این بیماری باشند و گفت که کشورش واکسن های احتمالی در دسترس برای محافظت در برابر این بیماری را بررسی می کند.

 1401/03/01 16:34

🔺 دلیل جنگ اوکراین به روایت مذاکره‌کننده سابق «سازمان امنیت و همکاری اروپا» 15

🔹 مذاکره‌کننده آمریکایی پیشین در بحران کریمه، مهمترین دلیل آغاز بحران در شرق اوکراین را بی‌توجهی کی‌یف به تعهداتش در اجرای مفاد پیمان مینسک و خودداری از دادن خودمختاری به بخش‌های شرقی این کشور دانست.

 1401/03/01 13:15

🔺 آمادگی لاهور برای برگزاری مراسم سالروز ارتحال امام خمینی (ره) 16

🔹 رئیس خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور طی دیدار با دو تن از شخصیت‌های سیاسی و مذهبی برجسته پاکستانی درخصوص برگزاری سالروز ارتحال امام خمینی «ره» در لاهور قلب فرهنگی پاکستان گفتگو کرد.

 1401/03/01 12:47

🔺 اعتراض عراق به نحوه ذکر نام رژیم صهیونیستی در بیانیه اتحادیه عرب 17

🔹 رئیس پارلمان عراق در نشست اتحادیه پارلمانی عرب درباره قدس در قاهره، به عبارت «کشور اسرائیل» در بیانیه پایانی اعتراض کرد و گفت باید به‌جای آن از عبارت «رژیم اشغالگر اسرائیل» استفاده شود.

 1401/03/01 12:13
🔺 دیدار هیاتی از حماس با سفرای برخی کشورها در دوحه، همزمان با تشدید تنش ها در فلسطین اشغالی

🔺 دیدار هیاتی از حماس با سفرای برخی کشورها در دوحه، همزمان با تشدید تنش ها در فلسطین اشغالی 9

🔹 همزمان با افزایش تنش ها در سرزمین های اشغالی و تشدید عملیات سرکوب فلسطینیان، هیاتی از رهبران جنبش حماس شب گذشته(شنبه شب) با سفرای برخی کشورها در پایتخت قطر دیدار و گفت‌وگو کرد.

 1401/03/01 11:16
🔺 نخست وزیر مجارستان تحریم‌های ضدروسی را به بمب اتم تشبیه کرد

🔺 نخست وزیر مجارستان تحریم‌های ضدروسی را به بمب اتم تشبیه کرد 11

🔹 ویکتور اوربان نخست وزیر مجارستان نسبت به اعمال تحریم های ضد روسی غرب به سرکردگی آمریکا هشدار داد و پیامدهای  آن را همچون بمب اتم تشبیه کرد که می تواند بازخورد و نتیجه ای معکوس به همراه داشته باشد.

 1401/03/01 10:34
🔺 گسترش روابط فرهنگی دمشق با کشورهای عربی / نمایشگاه سوریه مهد تمدن ها در عمان گشایش یافت

🔺 گسترش روابط فرهنگی دمشق با کشورهای عربی / نمایشگاه سوریه مهد تمدن ها در عمان گشایش یافت 15

🔹 روابط فرهنگی دمشق با کشورهای عربی پس از سال ها وقفه به دلیل جنگ خونین با تروریست ها درحال بازسازی و گسترش است و در همین راستا نمایشگاه " سوریه مهد تمدن " در عمان گشایش یافته است.

 1401/03/01 06:00

🔺 تاکید جمهوری آذربایجان بر توسعه نامحدود روابط با ایران 11

🔹 معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان در دیدار با سفیر ایران در آن کشور بر اراده رئیس جمهور و دولت جمهوری آذربایجان برای توسعه نامحدود روابط با جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک کشور مهمِّ دوست، برادر و همسایه تاکید کرد.

 1401/02/31 18:24
🔺 لوح تقدیر جمعیت قربانیان شیمیایی حلبچه به سرکنسول ایران در سلیمانیه اهدا شد

🔺 لوح تقدیر جمعیت قربانیان شیمیایی حلبچه به سرکنسول ایران در سلیمانیه اهدا شد 15

🔹 امروز شنبه «لقمان عبدالقادر» رئیس جمعیت قربانیان شیمیایی حلبچه و چند تن از اعضای هیات مدیره این جمعیت، با مهدی شوشتری سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه در محل سرکنسولگری دیدار و لوح تقدیر این جمعیت را به او اهدا کردند.

 1401/02/31 17:41
🔺 جنگ اوکراین؛ هراس از قحطی و تکاپوی کشورها برای تقویت ذخایر غذایی

🔺 جنگ اوکراین؛ هراس از قحطی و تکاپوی کشورها برای تقویت ذخایر غذایی 22

🔹 جنگ اوکراین با اضافه شدن به فهرست بحران‌هایی همچون شرایط اضطراری آب‌وهوایی، امنیت غذایی را به هراس از گرسنگی و قحطی تغییر وضعیت داده است و حدود ۲۰ کشور جهان را به حمایت‌گرایی غذایی و ممنوعیت صادرات برخی اقلام از گندم و آرد تا ماکارونی و حبوبات سوق داده است.

 1401/02/31 14:56
روزنامه 14010302

روزنامه 14010302 15

 1401/03/02 07:05

روزنامه 12

 1401/03/01 07:35
روزنامه 14010301

روزنامه 14010301 12

 1401/03/01 07:05
سرخط خبر جدیدترین و آخرین اخبار ��������������| خبرخوان ��������������

تاریخچه خبر جدیدترین و آخرین اخبار ��������������| خبرخوان ��������������

تصاویر خبری جدیدترین و آخرین اخبار ��������������| خبرخوان ��������������
🔺 طرح آمریکا برای نفوذ بیشتر در آسیای میانه
🔺 توسعه اقتصاد «گیگ» زیر تیغ چالش‌های قانونی
🔺 گاف بایدن درباره تایوان و تقلای کاخ سفید برای لاپوشانی
🔺 جنگ اوکراین، ناامنی غذایی و لزوم بازیابی اعتماد بازار با شفافیت اطلاعات
🔺 خروج ۲ هزار و ۵۰۰ تن آرد از چرخه نانوایی‌ها در خراسان جنوبی
🔺 صهیونیست ها بهای سنگینی برای ترور شهید صیاد خدایی خواهند داد
🔺 خیزش گردوخاک در نیمه غربی و مرکز کشور شدت می‌گیرد
🔺 سفر رئیسی‌ به مسقط و تقویت روابط شرکای قدیمی در آشفته‌بازار منطقه
🔺 «نوپک»، نه آمریکا به اوپک یا تسلط بر اقتصاد عراق با نام جایگزینی نفت عربستان؟
🔺 ۳ محور توافقات نفتی ایران و عمان؛ از توسعه یکپارچه میدان هنگام تا صادرات خدمات فنی و مهندسی
🔺 اقتصاددان برجسته ایرانی دانشگاه‌های آمریکا: طرح یارانه‌ای رئیسی نرخ فقر در ایران را نصف می‌کند
🔺 سفیر ایران خبر داد؛ فعال شدن توافقنامه عشق آباد در جریان سفر آیت الله رئیسی به مسقط
popup