جدیدترین و آخرین اخبار ��������������| خبرخوان ��������������

Loading fehamnews خبر فهام
سیاسی
🔺 خانزادی حضور ناوهای ایرانی در خلیج فنلاند را تاریخی عنوان کرد

🔺 خانزادی حضور ناوهای ایرانی در خلیج فنلاند را تاریخی عنوان کرد 4

🔹 فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی، حضور ناوهای سهند و مکران در خلیج فنلاند را، رویدادی تاریخی عنوان و بیان کرد: این موفقیت به معنای باز شدن دروازه‌های دریاهای شمال و فنلاند به روی ناوگان ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

 1400/05/02 22:59
🔺 رئیسی: گفتگو با همسایگان، اولویت دیپلماسی دولت سیزدهم خواهد بود

🔺 رئیسی: گفتگو با همسایگان، اولویت دیپلماسی دولت سیزدهم خواهد بود 4

🔹 رییس جمهوری منتخب جمهوری اسلامی ایران در گفت وگو با سلطان عمان گفت: گسترش روابط ایران و عمان با توجه به اعتماد سیاسی متقابل، هدفی در دسترس است وگفتگو با همسایگان، اولویت دیپلماسی دولت سیزدهم خواهد بود.

 1400/05/02 22:28
🔺 ابلاغ دستورالعمل پرداخت تسهیلات به تالارهای پذیرایی آسیب دیده از کرونا

🔺 ابلاغ دستورالعمل پرداخت تسهیلات به تالارهای پذیرایی آسیب دیده از کرونا 4

🔹 معاون اقتصادی وزیر کشور و دبیر قرارگاه عملیاتی گفت:با پیگیری های بعمل آمده دستورالعمل پرداخت تسهیلات بنگاه محور به تالارهای پذیرایی آسیب دیده از بیماری کرونا از سوی معاون اقتصادی رئیس جمهور جهت اجرا به وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی، وزارت صنعت؛ معدن و تجارت و بانک مرکزی ابلاغ شد.

 1400/05/02 21:56

🔺 به تدریج در حال غلبه بر مشکلات کم آبی خوزستان هستیم 6

🔹 فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به بازدید از مناطق دچار کم آبی در جنوب غرب خوزستان گفت: به تدریج در حال غلبه بر مشکلات موجود هستیم و مشعل‌های امید در دل مردم روشن شده است و با اراده مردم، اعتماد به نفسی نیز در مجموعه گروه‌های جهادی برای رفع مشکلات به وجود آمده است.

 1400/05/02 21:53
🔺 درخواست آزادی بازداشتی‌های حوادث اخیر خوزستان

🔺 درخواست آزادی بازداشتی‌های حوادث اخیر خوزستان 8

🔹 نماینده دشت آزادگان و هویزه در مجلس شورای اسلامی گفت: تعدادی از جوانان ما در بازداشت هستند؛ اینها معترض‌اند و ضدانقلاب نیستند، اینها ولایتمداران و سربازان امروز و فردای کشورند. دستور بدهید که معترضین از خائنین جدا شوند و افراد معترض را هرچه زودتر آزاد کنید.

 1400/05/02 20:31

🔺 ویدئو / ایران در توکیو ۲۰۲۰؛ تاریخ‌سازی جواد فروغی 7

🔹 رقابت‌های المپیک توکیو ۲۰۲۰ که روز جمعه با برگزاری مراسم افتتاحیه بطور رسمی آغاز شد، در دومین روز با چندین دیدار در رشته‌های مختلف پیگیری شد. در این روز در تپانچه بادی ۱۰ متر جواد فروغی تاریخ‌ساز شد و ضمن رکوردشکنی در این رشته، نخستین طلای تیراندازی ایران در رقابت‌های المپیک را کسب کرد و والیبال ایران هم تیم لهستان را شکست داد.

 1400/05/02 19:59
🔺 وزارت خارجه بیانیه کمیسر حقوق بشر سازمان ملل درباره وقایع خوزستان را محکوم کرد

🔺 وزارت خارجه بیانیه کمیسر حقوق بشر سازمان ملل درباره وقایع خوزستان را محکوم کرد 7

🔹 سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به بیانیه مداخله جویانه و سیاسی کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد پیرامون وقایع خوزستان اظهار داشت: بیانیه کمیسر درباره وقایع اخیر خوزستان از جهت میزان بی‌اعتباری و آلوده بودن به اتهامات واهی و اطلاعات نادرست تأسف بار است. 

 1400/05/02 19:07

🔺 مجاهدت‌های بی‌وقفه حجت‌الاسلام «نمازی» برای همیشه ماندگار خواهد ماند 14

🔹 حجت‌الاسلام محمدحسنی در پیامی با تسلیت درگذشت رئیس اداره عقیدتی سیاسی ستاد کل نیرو‌های مسلح تأکید کرد: بدون شک تلاش‌ها و مجاهدت‌های بی‌وقفه این روحانی با اخلاص برای همیشه ماندگار خواهد ماند.

 1400/05/02 18:37
🔺 محورهای توافق راهبردی آمریکا و عراق منتشر شد

🔺 محورهای توافق راهبردی آمریکا و عراق منتشر شد 12

🔹 وزارت امور خارجه آمریکا امروز شنبه بخشی از آنچه را که محورهای توافق راهبردی با عراق، خوانده شده، منتشر کرد ، در حالی که در آن اشاره ای به خروج نظامیان آمریکا از عراق که دغدغه بسیاری از جریان ها و احزاب و نیز گروه های عضو محور مقاومت می باشد، نشده است.

 1400/05/02 18:07

🔺 خشکی تالاب‌های خوزستان ناشی از رها نشدن حق آبه زیست‌محیطی است/برای آتش‌سوزی جنگل‌های غیرقابل‌ دسترس نمی‌توان کاری کرد 11

🔹 رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه باید آتش‌سوزی در مناطق طبیعی را بپذیریم، امروز در کالیفرنیا صدها هزار هکتار جنگل می سوزد، علت خشکی تالاب‌های خوزستان را رها نشدن حق آبه زیست محیطی دانست.

 1400/05/02 16:40

🔺 مردم حق دارند؛ صورتبندی صحیح اعتراضات خوزستان 8

🔹 «هیچ گله‌ای از آنها نمی‌توان داشت» محور اصلی واکنش رهبر معظم انقلاب و مسئولان به اعتراضات در خوزستان است. واکنشی که مورد انتظار جامعه بوده و با درک درست از صورت مسئله دستیابی به راه حلی بلندمدت و اثرگذار را فراهم می‌کند.

 1400/05/02 16:31
🔺 ماجرای وام‌های یک‌ساعته

🔺 ماجرای وام‌های یک‌ساعته 7

🔹 در بازار غیربانکی وام‌های یک‌ساعته به‌راحتی به مشتریان پرداخت می‌شود. ضامن نیاز نیست و فقط کافی است وثیقه‌هایی معتبر به شرکت‌های مالی مزبور داده شود. سودها اما سودهایی رباآلود است و شرکت‌ها، شرکت‌هایی غیرمجاز که مورد تأیید هیچ نهاد و ارگانی نیستند.

 1400/05/02 16:01
🔺 برای رفع مشکلات آب خوزستان باید تکمیل طرح آبرسانی غدیر در اولویت دولت باشد

🔺 برای رفع مشکلات آب خوزستان باید تکمیل طرح آبرسانی غدیر در اولویت دولت باشد 4

🔹 بازرس کل امور نیرو و ارتباطات سازمان بازرسی کل کشور گفت: برای رفع مشکلات آب استان خوزستان باید تکمیل طرح آبرسانی غدیر در اولویت دولت و وزارت نیرو باشد در حالی که ما شاهدیم این طرح فقط ۴۷ درصد پیشرفت داشته است.

 1400/05/02 15:54
🔺 آقایان هنوز دنبال صدور مجوز انتقال آب هستند

🔺 آقایان هنوز دنبال صدور مجوز انتقال آب هستند 7

🔹 نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی در خصوص طرح‌های انتقال آب گفت: رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفته است که اصفهان نه تنها به آب شرب بلکه به آب کشاورزی هم نیاز ندارد اما هنوز در مخیله آقایان و برنامه‌ریزان، پیگیری صدور مجوز زیست محیطی برای انتقال آب وجود دارد.

 1400/05/02 15:35
🔺 پیشنهاد نماینده مجلس برای مدیریت واکسن کرونای گروه‌های مختلف سنی

🔺 پیشنهاد نماینده مجلس برای مدیریت واکسن کرونای گروه‌های مختلف سنی 7

🔹 نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی پیشنهاد کرد به جای افرادی که واجد شرایط واکسیناسیون کرونا هستند اما تمایلی به واکسن ندارند، افراد سایر گروه های سنی جایگزین و فراخوان شوند.

 1400/05/02 15:23

🔺 صدای واحد در ایران نشان ‌دهنده اراده جدی روی اصول و منافع ملی است 7

🔹 نماینده ارامنه تهران و شمال کشور در مجلس شورای اسلامی طی سخنانی دربیست و هشتمین مجمع بین المجلس مسیحیان ارتدوکس، تصریح کرد: صدای واحد در ایران نشان ‌دهنده اراده جدی بر روی اصول و منافع ملی است.

 1400/05/02 15:01

🔺 بررسی راهکارهای مقابله با نقش آفرینی آمریکا در ایجاد چالش‌‎ها و بحران های منطقه‌ای و بین المللی 9

🔹 نماینده مردم ارامنه شمال در مجلس شورای اسلامی در دیدار با نماینده دومای روسیه، ضمن محکومیت تحریم‌های یکجانبه اعمال شده از سوی ایالت متحده امریکا، از نقش آفرینی این کشور در ایجاد چالش‌‎ها و بحران های منطقه‌ای و بین المللی انتقاد کردند.

 1400/05/02 14:53

🔺 افزایش قیمت‌ بلیت هواپیما مورد تایید سازمان هواپیمایی و وزیر راه و شهرسازی نیست 8

🔹 سازمان هواپیمایی کشوری در جوابیه‌ای اعلام کرد: تشدید برخورد با شرکت‌های هواپیمایی به معنای لغو پرواز آنهاست که در واقع این اقدام، اجحاف در حق مردم و مسافران است چراکه اگر جلوی پرواز ایرلاین‌ها گرفته شود، عرضه و تقاضا از تعادل خارج می‌شود.

 1400/05/02 14:47

🔺 کشاورزی قراردادی و توجه به الگوی کشت در دستور کار وزیر جهاد کشاورزی دولت آینده قرار بگیرد 6

🔹 عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی گفت:وزیر جهاد کشاورزی بااقتدار کامل و توجه ویژه به کشاورزی قراردادی و اجرای طرح الگوی کاشت با رویکرد تقویت و تضمین درآمد کشاورزان با در نظر گرفتن ظرفیت‌های اقلیمی و تنوع محصولات کشاورزی در کشور اقدام کند.

 1400/05/02 14:42

🔺 عیادت معاون قضایی سازمان زندان ها از رییس زندان مرکزی اراک 6

🔹 مهدی فراهانی معاون قضایی، اجرای احکام و امور مجلس سازمان زندان ها با حضور در منزل رییس زندان مرکزی اراک که حین انجام وظیفه و رسیدگی به وضعیت زندانیان به علت تعرض یکی از مجرمان شرور دچار جراحت شده بود عیادت و پیام حاج محمدی ریاست سازمان زندان های کشور را به وی ابلاغ کرد.

 1400/05/02 14:38
🔺 روحانی: حل و فصل مشکلات خوزستان طبق دستور رهبری باید ادامه یابد

🔺 روحانی: حل و فصل مشکلات خوزستان طبق دستور رهبری باید ادامه یابد 6

🔹 رییس جمهوری در مراسم افتتاح طرح های ملی وزارت نیرو با اشاره به مشکلات اخیر در استان خوزستان گفت: بخشی از مشکلات در این استان کم شده است و امیدواریم با حضور معاون اول و دیگر مسئولان بقیه مشکلات هم تخفیف یابد. حل و فصل مسائل خوزستان طبق دستور دیروز مقام معظم رهبری باید ادامه پیدا کند.

 1400/05/02 13:32
🔺 طرح آبرسانی به زرین دشت و سد هایقر در استان فارس به بهره برداری رسید

🔺 طرح آبرسانی به زرین دشت و سد هایقر در استان فارس به بهره برداری رسید 9

🔹 همزمان با افتتاح طرح‌های وزارت نیرو دو طرح آبرسانی به شهرستان زرین دشت از محل سد رودبال و همچنین طرح سد هایقر با حضورویدئو کنفرانسی رییس جمهوری و وزیر نیرو و در قالب پویش الف ب ایران در استان فارس به بهره‌برداری رسید.

 1400/05/02 12:51
🔺 سلامت آزمون وکالت توسط سازمان سنجش تایید شده است/ با شایعه‌پراکنان برخورد می‌کنیم

🔺 سلامت آزمون وکالت توسط سازمان سنجش تایید شده است/ با شایعه‌پراکنان برخورد می‌کنیم 9

🔹 اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) در اطلاعیه‌ای ضمن تاکید بر صحت و سلامت آزمون وکالت سال ۱۳۹۹ توسط سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد که «عوامل شایعه‌پراکنی که اعتبار نهاد وکالت را برنمی‌تابند» را تحت تعقیب قانونی قرار می‌دهد.

 1400/05/02 12:38
🔺 پاسخ به گلایه از وعده‌ های‌ واکسنی: خارجی‌ ها خلف وعده کردند

🔺 پاسخ به گلایه از وعده‌ های‌ واکسنی: خارجی‌ ها خلف وعده کردند 4

🔹 مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت در واکنش به گلایه‌ های این روزهای مردم، خلف وعده خارجی‌ ها را دلیل عدم تحقق وعده ها می‌داند؛ اما معاون سازمان نظام پزشکی معتقد است بیان این همه وعده از سوی مسوولان وزارت بهداشت ناسنجیده بوده است.

 1400/05/02 11:57

🔺 نظارت میدانی از منطقه مرتضی گرد تهران برای اجرای پروژه های عمرانی اولویت دار 6

🔹 رییس فراکسیون جهاد سازندگی و پیشرفت مجلس با اشاره به دیدار با معاون وزیرصمت و رییس سازمان شهرک های صنعتی و صنایع کوچک، گفت: در این نشست مقرر شد، برای تعیین معین اقتصادی منطقه مرتضی گرد استان تهران و اجرای پروژه های عمرانی اولویت دار، بازدیدی از این منطقه با هماهنگی سازمان شهرک های صنعتی به عمل آید.

 1400/05/02 11:44
🔺 امیر دریادار سیاری:ارتش برای مقابله با کرونا از تجربیات دفاع مقدس بهره گرفت

🔺 امیر دریادار سیاری:ارتش برای مقابله با کرونا از تجربیات دفاع مقدس بهره گرفت 6

🔹 معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: در قرارگاه پدافند زیستی حضرت امام رضا (ع) آجا برای مقابله با ویروس کرونا از تجربیات ارتش در مقابله با حملات شیمیایی رژیم بعثی در دوران دفاع مقدس، استفاده کرده‌ایم.

 1400/05/02 11:31
🔺 افتخارآفرینی تیم‌های ملی المپیاد علمی ایران با کسب ۱۵ مدال

🔺 افتخارآفرینی تیم‌های ملی المپیاد علمی ایران با کسب ۱۵ مدال 8

🔹 سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، از افتخارآفرینی تیم‌های ملی المپیادهای علمی کشورمان در رقابت‌های بین‌المللی ۲۰۲۱ با کسب ۱۵ مدال طلا، نقره و برنز در حوزه‌های زیست شناسی، ریاضی و فیزیک خبر داد.

 1400/05/02 09:55
🔺 ایران‌ آمادگی‌ کمک به دستیابی صلح‌پایدار آذربایجان و ارمنستان را دارد

🔺 ایران‌ آمادگی‌ کمک به دستیابی صلح‌پایدار آذربایجان و ارمنستان را دارد 7

🔹 سخنگوی وزارت امورخارجه ضمن ابراز تاسف از کشته و زخمی شدن افرادی از نیروهای مرزی آذربایجان و ارمنستان، بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای هرگونه کمک به طرفین به منظور دستیابی به صلح پایدار تاکید کرد.

 1400/05/02 09:49
🔺 فرمانده کل سپاه پاسداران وارد خوزستان شد

🔺 فرمانده کل سپاه پاسداران وارد خوزستان شد 6

🔹 سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران روز شنبه به منظور رسیدگی به مشکلات بخش آب و همچنین بررسی خدمت رسانی سپاه در روستاهای خوزستان ، از طریق فرودگاه بین‌المللی سردار شهید قاسم سلیمانی اهواز، وارد این استان شد.

 1400/05/02 09:28
🔺 نماینده مجلس: رفع کمبود آب در خوزستان از دغدغه‌های مهم دولت و نظام است

🔺 نماینده مجلس: رفع کمبود آب در خوزستان از دغدغه‌های مهم دولت و نظام است 7

🔹 نماینده مردم شهرستان های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت تاکنون در تأمین آب استان خوزستان تلاش کرده و به طور یقین رفع کمبود آب در این استان از دغدغه‌های مهم و اولویت دار دولت و نظام است.

 1400/05/02 08:53
اقتصادی

🔺 احتمال اصلاح نرخ شیرخام در روزهای آینده 9

🔹 رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران گفت: اگر مصوبه اصلاح نرخ شیرخام اجرایی نشود و مشکلات تامین نهاده های دامی ادامه دار باشد، قطعا دام های مولد روانه کشتارگاه خواهند شد و زنگ نابودی صنعت شیر و گوشت نیز به صدا در خواهد آمد.

 1400/05/02 17:12
🔺 مالیات جدید مسکن چگونه محاسبه می‌شود؟

🔺 مالیات جدید مسکن چگونه محاسبه می‌شود؟ 6

🔹 طرح مجلس درباره مالیات بر عایدی سرمایه که تا شهریور ماه قرار است به صحن علنی رود، سود حاصل از فروش مسگن طی مدت نگهداری مشمول مالیات می‌شود. مالیات دیگر مسکن در سالجاری مربوط به خانه‌های لوکس با ارزش بیش از یک میلیارد تومان است که تا بهمن ماه باید اخذ شود. همچنین طبق بودجه سالجاری خانه‌های خالی نیز مشمول مالیات هستند که در ماه جاری اجرای این آغاز می‌شود.

 1400/05/02 15:49

🔺 کمبود تراشه پس از خودرو، تولید گوشی‌های هوشمند را هدف قرار می‌دهد 7

🔹 به گفته مدیران صنایع مختلف و یک اقتصاددان ارشد، کمبود ریزتراشه که جهان را درگیر خود کرده است می تواند تا سال 2022 ادامه داشته باشد و در آینده تولید تلفن های هوشمند و پس از آن انواع لوازم خانگی و تجهیزات صنعتی را تحت تأثیر قرار دهد.

 1400/05/02 15:04
🔺 راه‌اندازی بورس زمین و مسکن در دولت دوازدهم

🔺 راه‌اندازی بورس زمین و مسکن در دولت دوازدهم 6

🔹 شناسایی و کاهش بروز مصادیق فساد با راه‌اندازی سامانه ملی املاک و اسکان و توسعه دولت الکترونیک، راه‌اندازی بورس زمین و مسکن و تسهیل در صدور مجوزهای کسب و کار بخشی از اقدامات شاخص وزارت راه و شهرسازی در بخش مسکن در دولت داوزدهم است.

 1400/05/02 14:48
🔺 مدرک گرایی چماقی بر سر پیشرفت جامعه!

🔺 مدرک گرایی چماقی بر سر پیشرفت جامعه! 6

🔹 یک کارشناس حوزه کار یکی ازعلل عدم جذب فارغ التحصیلان به بازار کار را مدرک گرایی دانست و گفت: دلیل اینکه برخی رشته ها از سوی فارغ‌التحصیلان مورد توجه قرار نمی گیرد و تمایل کمتری به انجام آنها دیده می شود این است که یا نگاه مثبتی نسبت به آنها وجود ندارد یا حقوق و دستمزد پایینی دارند و شأن و کرامت آن کار در جامعه رعایت نشده است.

 1400/05/02 13:45
🔺 از عربستان ممنون باشید!

🔺 از عربستان ممنون باشید! 7

🔹 رابرت یاوگر، مدیر اجرایی انرژی فیوچرز در شرکت میزوهو سکیوریتیز اخیرا در مصاحبه با تلویزیون بلومبرگ مدعی شد اوپک و همچنین کل صنعت انرژی باید از عربستان سعودی برای نقشی که در مدیریت تولید نفت خود در دوران همه گیری ویروس کرونا داشت، تشکر کنند.

 1400/05/02 13:16

🔺 خط و نشان سرپرست سازمان هواپیمایی برای ایرلاین‌ها/ افزایش قیمت بلیت هواپیما غیرقانونی است 12

🔹 سرپرست سازمان هواپیمایی در واکنش به اظهارات عجیب دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت:با توجه به عدم تحقق اهداف آزاد سازی قیمت هواپیما، هرگونه افزایش نرخ بلیت غیر قانونی است.

 1400/05/02 13:16

🔺 حذف رانت 7 هزار میلیارد تومانی دلالان دلیل هجمه ها به بورسی شدن سیمان 10

🔹 رئیس انجمن سیمان گفت: قبل از ورود سیمان به بورس، دلالان این محصول را پاکتی 22 هزار تومان از درب کارخانه می‌خریدند و 60 هزار تومان در بازار می‌فروختند، پس هجمه وارد شده به بورسى شدن سیمان اصلا جاى تعجب ندارد.

 1400/05/02 12:09

🔺 شرایط ویژه هفته جاری در تأمین برق/ افزایش دما و پیش بینی افزایش مصرف برق 10

🔹 در نشست فوق العاده ستاد فرماندهی پیک بار 1400، با توجه به افزایش و پایداری دما در اکثر نقاط کشور ، بر شرایط ویژه این هفته و استفاده از ظرفیت همه برنامه های مدیریت بار و مولدهای اضطراری ادارات تاکید شد.

 1400/05/02 11:42

🔺 اقدام استراتژیک ایران برای آغاز صادرات نفت از دریای عمان از نگاه تحلیل‌گران 8

🔹 در پی آغاز صادرات نفت ایران از دریای عمان، بسیاری از کارشناسان آن را اقدامی استراتژیک توصیف و تاکید کردند که این پایانه جدید به تهران اجازه می دهد که پس از رفع تحریم‌ها به سرعت صادرات نفت خود را افزایش دهد.

 1400/05/02 11:03

🔺 حقوق کارگران تنها 30 درصد نیازهای ایده آل آنها را پوشش می دهد 7

🔹 بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور با اشاره به اینکه حقوق ماهیانه کارگران صرفاً‌ می تواند 30درصد نیازهای ایده آل یک خانوار کارگری را پوشش دهد گفت:در بهترین حالت اگر حقوق کارگران به موقع پرداخت شود, دریافتی کارگران نصف نیازشان است.

 1400/05/02 11:02
🔺 طراحی سامانه سفته و برات الکترونیکی در پروژه خزانه داری الکترونیک

🔺 طراحی سامانه سفته و برات الکترونیکی در پروژه خزانه داری الکترونیک 8

🔹 خزانه دار کل کشور با اعلام خبر طراحی و پیاده سازی سامانه سفته و برات الکترونیکی در چارچوب پروژه خزانه‌داری الکترونیک، از تهیه ضوابط اجرائی لازمه و ابلاغ آن به بانک‌های عامل در آینده خبر داد.

 1400/05/02 10:59

🔺 تولید آریا و شاهین با گیربکس اتوماتیک در پاییز و زمستان 9

🔹 مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا از عرضه سه محصول جدید تا پایان سال 1400 خبر داد و گفت: آریا به عنوان نخستین کراس اوور کاملا ایرانی در نیمه دوم امسال با گیربکس اتوماتیک، طراحی بسیار زیبا و امکانات و استانداردهای به روز به تولید انبوه خواهد رسید.

 1400/05/02 10:39
🔺 خواب بازار مسکن در ۶۰ درصد محله‌های تهران

🔺 خواب بازار مسکن در ۶۰ درصد محله‌های تهران 6

🔹 معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه از ۳۹۹ محله تهران در ۲۵۰ محله اصلا معامله‌ای انجام نمی‌شود گفت: حتما اگر تلاطمی در بازارهای موازی ایجاد شود، اثراتش در بازار مسکن کمتر خواهد بود و ثبات از واکنشهای فعلی این بازار قابل انتظار است.

 1400/05/02 10:00
🔺 وزش باد شدید، پدیده غالب جوی در استان‌های کشور

🔺 وزش باد شدید، پدیده غالب جوی در استان‌های کشور 7

🔹 کارشناس هواشناسی پیش‌بینی کرد تا اواسط هفته در شمال‌شرق و شرق، جنوب شرق و بخش‌هایی از مرکز کشور پدیده غالب وزش باد شدید خواهد بود. در برخی نقاط به دلیل خیزش گرد و خاک باعث وقوع طوفان شن خواهد شد که کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا را به دنبال خواهد داشت.

 1400/05/02 09:14

🔺 تحلیل فرانس 24 از احداث خط لوله نفت گوره-جاسک ایران 7

🔹 فرانس 24 در تحلیلی از احداث خط لوله گوره-جاسک ایران نوشت: صادرات نفت ایران از بندر جاسک تعداد نفتکش‌هایی که از مهمترین گذرگاه آبی جهان عبور می‌کنند را کاهش خواهد داد و می‌تواند خطر افزایش قیمت نفت را پایین آورد.

 1400/05/02 09:10

🔺 افزایش لوازم یدکی تقلبی در بازار 9

🔹 به تعمیر افتادن خودرو به اندازه کافی آزاردهنده هست. حال تصور کنید در کمتر از یک هفته بعد از خروج از تعمیرگاه، خودرو شما دوباره نیاز به تعمیر داشته باشد، چون یا قطعه تعویض‌شده دوباره معیوب شده یا مشکل دیگری در خودرو ایجاد شده است. بنابراین با این سوال مواجه می‌شوید که قطعه تعویضی مشکل داشته یا تعمیرکار به اشتباه یا به عمد شما را در خرج انداخته است؟

 1400/05/02 08:42
🔺 اتصال صد درصدی روستاهای بالای ۲۰ خانوار یزد به شبکه ملی اطلاعات

🔺 اتصال صد درصدی روستاهای بالای ۲۰ خانوار یزد به شبکه ملی اطلاعات 5

🔹 دسترسی به اینترنت پرسرعت و شبکه ملی اطلاعات این روزها به یک نیاز تبدیل شده و محدود به شهرها نیست، کارنامه دولت تدبیر و امید در توسعه فناوری اطلاعات با پوشش صد درصدی روستاهای بالای ۲۰ خانوار یزد و افزایش ۴۸ برابری پهنای باند اینترنت استان بیانگر اقدامات موثر دولت در این زمینه است.

 1400/05/02 08:12
🔺 کاهش وابستگی اقتصاد به درآمدهای نفتی در شرایط تحریم

🔺 کاهش وابستگی اقتصاد به درآمدهای نفتی در شرایط تحریم 9

🔹  در حالی که در سال ۹۶، بیش از ۶۵ درصد از درآمدهای صادراتی ایران را، صادرات نفت و گاز تشکیل می‌داد که این میزان در سال ۹۹ به ۴۲ درصد کاهش پیدا کرده است که نشان می‌دهد ایران در شرایط تحریم توانسته با تمرکز بر صادرات غیرنفتی، وابستگی اقتصاد را به دلارهای نفتی کاهش دهد.

 1400/05/01 19:05
🔺 بازگشایی بلاک بیشه - قارون تا یکساعت آینده

🔺 بازگشایی بلاک بیشه - قارون تا یکساعت آینده 13

🔹 تهران ایرنا معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی گفت: با تلاش همکاران فنی راه آهن شش واگن قطار باری که از خط خارج شده بود به روی خط هدایت و تا ساعت دیگر این مسیر بازگشایی و سیر ایمن قطارها در این مسیر از سر گرفته خواهد شد.

 1400/05/01 18:02

🔺 ثبات قیمت‌ها در بازار طلا و سکه در یک هفته نیمه تعطیل 9

🔹 بر اساس تحلیل عضو هیأت مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران، همزمان با تعطیلی بازارها به سبب گسترش موج پنجم کرونا از روز سه‌شنبه، بازار طلا و سکه در این هفته‌ی نیمه تعطیل با آرامش و حداقل نوسان و تقاضا همراه بود.

 1400/05/01 16:57
🔺 اکسیر؛ عملکردی متمایز با نتایج درخشان

🔺 اکسیر؛ عملکردی متمایز با نتایج درخشان 10

🔹 مدیرعامل شرکت داروسازی اکسیر گفت: این شرکت به‌عنوان یکی از شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ دارویی شستا در سه‌ماهه اول سال ۱۴۰۰ موفق به ثبت رکورد فروش ۳۲۰۰ میلیارد ریالی شد که نسبت به دوره مشابه سال قبل ۳۵ درصد رشد داشته است.

 1400/05/01 15:33
🔺 دستگاه های متولی سهمیه مرغ استان کرمانشاه را سریعتر تامین و توزیع کنند

🔺 دستگاه های متولی سهمیه مرغ استان کرمانشاه را سریعتر تامین و توزیع کنند 11

🔹 استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه نظارت بر توزیع مرغ از مرغداری تا کشتارگاه باید بیشتر شود از دستگاه های متولی خواست سهمیه مرغ مردم استان را هرچه سریعتر تامین و در بازار توزیع کنند.

 1400/05/01 12:52

🔺 دهن‌کجی ایرلاین‌ها به شورای عالی هواپیمایی/ وقتی نابه‌‌سامانی در حمل‌ونقل هوایی موج می‌زند 12

🔹 در حالی شورای عالی هواپیمایی مجوزی برای افزایش قیمت بلیت نداده که انجمن شرکت‌های هواپیمایی افزایش دو برابری قیمت بلیت را قانونی و در راستای جلوگیری از اجحاف به مردم می‌داند.

 1400/05/01 12:28
🔺 حمایت جهادکشاورزی ملایر از سرمایه گذاری برای ایجاد صنایع تبدیلی آلبالو

🔺 حمایت جهادکشاورزی ملایر از سرمایه گذاری برای ایجاد صنایع تبدیلی آلبالو 13

🔹 مدیر اداره جهادکشاورزی ملایر با اشاره به ظرفیت بالای تولید آلبالو در این شهرستان، گفت که بستر لازم برای سرمایه‌گذاری در این بخش فراهم است و از مشارکت و سرمایه گذاری بخش خصوصی برای ایجاد صنایع تبدیلی و فرآوری در این منطقه استقبال و حمایت می‌کنیم.

 1400/05/01 12:12
🔺 نظر شرکت توانیر عوض شد/ فقط سیمانی‌ها مجاز به فعالیت‌ نامحدود تا سوم مرداد ماه

🔺 نظر شرکت توانیر عوض شد/ فقط سیمانی‌ها مجاز به فعالیت‌ نامحدود تا سوم مرداد ماه 14

🔹 در حالیکه طبق ابلاغیه محدودیت تامین برق واحدهای سیمان و فولاد کشور، قرار بود تا روز یکشنبه هفته پیش‌رو (سوم مرداد ماه)، صنایع فولادی‌ که مجاز به فعالیت ۲۴ ساعته با ۵۰ درصد دیماند مصرفی بودند، از روز گذشته (پنجشنبه) امکان فعالیت آن‌ها مجدد محدود شد، اما هچنان صنایع سیمانی نامحدود مجاز به فعالیت هستند.

 1400/05/01 11:52
🔺 بازار سیمان در قبضه ۳۰ نفر!

🔺 بازار سیمان در قبضه ۳۰ نفر! 9

🔹 به دنبال صعود قیمت هر پاکت سیمان به ۷۰ تا ۱۰۰ هزار تومان، پروژه‌های اقدام ملی مسکن دچار اختلال شده و سازندگان امیدوارند با وصل شدن برق شبانه کارخانجات سیمان و تحقق وعده ارزانی تا دو سه هفته آینده کارها را از سر بگیرند؛ در عین حال تولیدکنندگان سیمان از چنبره زدن ۳۰ نفر در بازار محصولات خود سخن می‌گویند.

 1400/05/01 11:24

🔺 تسریع در توزیع نهاده‌های وارداتی بندر بوشهر/کاهش تلاطم بازار گوشت و مرغ طی هفته‌های آینده 12

🔹 عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان این که بین 3 تا 6 میلیون تن نهاده دامی و طیور در اسکله‌های جنوب کشور دپو شده است از توزیع نهاده‌های دپو شده در گمرک بوشهر و کاهش تلاطم بازار گوشت و مرغ طی هفته‌های آینده خبر داد.

 1400/05/01 09:29

🔺 رویترز: شرکت تحریم شده چینی به ایران و ونزوئلا برای صادرات نفت کمک می‌کند 9

🔹 رویترز طی گزارشی تایید نشده نوشت: شرکت کنکورد پترولیوم چین که به خاطر مداخله عامدانه در انتقال نفت از ایران، توسط آمریکا تحریم شده هنوز هم یک عامل کلیدی در انتقال نفت به خارج از ونزوئلا و ایران است.

 1400/05/01 09:02
🔺 اضافه شدن سالیانه بیش از ۲هزار مگاوات به ظرفیت برق کشور در ۸ سال گذشته

🔺 اضافه شدن سالیانه بیش از ۲هزار مگاوات به ظرفیت برق کشور در ۸ سال گذشته 13

🔹 در دولت‌های یازدهم و دوازدهم در مجموع ۲۰ هزار و ۱۷ مگاوات ظرفیت جدید تولید برق به بهره‌برداری رسیده است، یعنی به‌طور متوسط سالیانه بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور افزوده شده است.

 1400/05/01 07:39
اجتماعی و حوادث
🔺 سن ثبت‌نام واکسیناسیون در سراسر کشور دو سال کاهش یافت/ ۵۸ساله‌ها ثبت‌نام کنند

🔺 سن ثبت‌نام واکسیناسیون در سراسر کشور دو سال کاهش یافت/ ۵۸ساله‌ها ثبت‌نام کنند 8

🔹 وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: هم‌اکنون در تمام استان‌ها، افراد ۵۸ سال به بالا (متولدین ۱۳۴۲ و قبل از آن) امکان ثبت‌نام از طریق سامانه salamat.gov.ir برای واکسیناسیون را دارند.

 1400/05/02 22:27
🔺 6 ماه تا یک سال حبس برای مخدوش‌کنندگان پلاک خودرو در تهران

🔺 6 ماه تا یک سال حبس برای مخدوش‌کنندگان پلاک خودرو در تهران 7

🔹 جانشین پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به رانندگانی که با پوشش و مخدوشی پلاک اقدام به تردد در بازه زمانی منع تردد شبانه می‌کنند، گفت: برابر ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی مخدوشی و هرگونه تغییر در ارقام پلاک وسیله نقلیه مجازات حبس از ۶ ماه تا یک‌سال را برای متخلفان در پی دارد.

 1400/05/02 19:31
🔺 افزایش دوباره آمار فوتی‌های کرونا/شناسایی ۱۸۶۳۲ بیمار جدید

🔺 افزایش دوباره آمار فوتی‌های کرونا/شناسایی ۱۸۶۳۲ بیمار جدید 9

🔹 بنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از دیروز تا امروز( ۲ مردادماه ۱۴۰۰) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۸ هزار و ۶۳۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شده و متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۵۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

 1400/05/02 15:00
🔺 عارضه آبسه کبد در ۱۴ بیمار بهبودیافته از کرونا در هند

🔺 عارضه آبسه کبد در ۱۴ بیمار بهبودیافته از کرونا در هند 6

🔹 مقام‌های بیمارستان "گانگارام" در دهلی از تشخیص آبسه کبدی و عارضه «بزرگ شدن غیرعادی» کبد در ۱۴ بیمار بهبودیافته از کووید-۱۹ در دو ماه گذشته خبر دادند و آن را به‌عنوان یکی از عوارض پس از ابتلا به کووید طبقه‌بندی کرده‌اند.

 1400/05/02 13:23
🔺 قدردانی سخنگوی ناجا از همکاری مردم خوزستان با نیروی انتظامی

🔺 قدردانی سخنگوی ناجا از همکاری مردم خوزستان با نیروی انتظامی 6

🔹 سخنگوی ناجا ضمن تقدیر از همکاری و همراهی مردم شریف خوزستان با نیروی انتظامی گفت: با وجود تلاش مذبوحانه افراد مغرض و شبکه‌های معاند در جهت افزایش تنش، اجازه هیچ گونه تحرک و خرابکاری به افراد فرصت طلب داده نشد.

 1400/05/02 13:10
🔺 بیش از ۲۰۰ قربانیِ سیل در اروپا و احتمال افزایش تلفات

🔺 بیش از ۲۰۰ قربانیِ سیل در اروپا و احتمال افزایش تلفات 6

🔹 وقوع شدیدترین حادثه سیل و طغیان رودخانه ها در هفته گذشته در اروپای مرکزی که طی دهه های اخیر بی سابقه بوده، مردم این منطقه را در بهت فرو برده و آثار تخریب و خسارات گسترده ناشی از آن در سراسر غرب آلمان و شرق بلژیک مشهود است.

 1400/05/02 12:10
🔺 احتمالا دو دوز واکسن سینوفارم برای افراد مسن کافی نیست

🔺 احتمالا دو دوز واکسن سینوفارم برای افراد مسن کافی نیست 8

🔹 نتایج تحقیق جدید نشان می‌دهد که واکسن سینوفارم (Sinopharm) محافظت ضعیفی در برابر ویروس بیماری کووید-۱۹ در میان افراد مسن ایجاد می‌کند به همین دلیل برای ده‌ها کشور که از این واکسن شرکت چینی برای آسیب‌پذیرترین جمعیت خود استفاده کردند، سوالاتی ایجاد شده است.

 1400/05/02 11:38

🔺 جزئیات پرداخت وام ۱۰۰ میلیونی به زنان سرپرست خانوار و معلول 7

🔹 مدیرکل دفتر توانمندسازی خانواده و زنان سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد که در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، ۳۰۰۰ میلیارد تومان برای اشتغال گروه‌های هدف سازمان بهزیستی با اولویت زنان سرپرست خانوار در نظر گرفته شده است. 

 1400/05/02 11:08
🔺 خروج مراکز پرخطر از تهران؛ یکی از شروط آمادگی در بحران

🔺 خروج مراکز پرخطر از تهران؛ یکی از شروط آمادگی در بحران 7

🔹 مدیر عامل سازمان مردم نهاد خانه نجات ایران با بیان اینکه فاصله انجام اقدامات در راستای آماده سازی تهران برای مقابله با بحران بسیار کند است وسرعت مناسبی ندارد، گفت: متاسفانه اگر به خروج مراکز پرخطر از سطح شهر تهران توجه نشود ممکن است زمانی متوجه لزوم خروج آن‌ها شویم که یکی از این مراکز دچار حادثه شده باشد.

 1400/05/02 04:09
🔺 شرایط شرکت کلاس نهمی‌ها در امتحان «تعیین رشته مجدد»

🔺 شرایط شرکت کلاس نهمی‌ها در امتحان «تعیین رشته مجدد» 14

🔹 امکان دریافت فرم‌های هدایت تحصیلی از سامانه دانش‌آموزی «پادا» از شنبه هفته گذشته (۲۶ تیرماه) فراهم شده است و به‌این‌ترتیب دانش‌آموزان می‌توانند نسبت به انتخاب رشته تحصیلی و ثبت‌ نام در مدارس دوره دوم متوسطه اقدام کنند.

 1400/05/02 02:02
🔺 واکسیناسیون افراد ۶۰ سال به بالا و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی - اردبیل

🔺 واکسیناسیون افراد ۶۰ سال به بالا و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی - اردبیل 10

🔹 در جدیدترین مرحله‌ی واکسیناسیون گروه‌های مختلف مردم بر ضد بیماری کرونا، تزریق واکسن چینی سینوفارم و ایرانی کوویران برکت به گروه‌های سنی ۶۰ سال به بالا و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی در اردبیل آغاز شده است. به گفته شهرام حبیب‌زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل، از ابتدای انجام واکسیناسیون در این استان تا آخر تیرماه، ۱۲۲ هزار و ۵۵۰ دز واکسن تزریق شده که از این تعداد ۸۹ هزار و ۳۱۸ دز مربوط به نوبت اول و ۳۳ هزار و ۲۰۷ دز مربوط به نوبت دوم بوده است.

 1400/05/01 17:43
🔺 پادکست / از تاخت و تاز دلتا تا اعتراضات خوزستان

🔺 پادکست / از تاخت و تاز دلتا تا اعتراضات خوزستان 12

🔹 در سی و ششمین قسمت از پادکست رادیو ایسنا مطابق معمول در ابتدا درمورد آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در ایران سخن گفته‌ایم و در ادامه وضعیت این روزهای مشکلات و اعتراضات در خوزستان را مرور کرده‌ایم و در پایان هم به آغاز بازی‌های المپیک تابستانی توکیو ۲۰۲۰ اشاره کوتاهی داشته‌ایم.

 1400/05/01 16:00
🔺 کرونا جان ۲۱۰ بیمار دیگر را هم گرفت/شناسایی ۲۱ هزار و ۸۱۴ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته

🔺 کرونا جان ۲۱۰ بیمار دیگر را هم گرفت/شناسایی ۲۱ هزار و ۸۱۴ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته 16

🔹 بنابر اعلام مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از دیروز تا امروز(۱ مردادماه ۱۴۰۰) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۱ هزار و ۸۱۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و متاسفانه ۲۱۰ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

 1400/05/01 14:55

🔺 گلایه‌های مردم خوزستان بحق است/ دولت بعد حل مشکلات خوزستان را جدی دنبال کند/ شیوه‌نامه‌های بهداشتی در مراسم‌های مذهبی و غیرمذهبی رعایت شود/ درکنار تولید واکسن داخلی ناگزیر از تولید خارجی مطمئن استفاده می‌کنیم 14

🔹 ایشان افزودند: البته در کنار تولید داخل ناگزیر از تولید خارجی مطمئن نیز استفاده می‌کنیم اما باید با تمرکز و تلاش بر روی تولید داخل جلوی منتظر و معطل ماندن مردم را گرفت و امیدواریم با توجه مسئولان، توزیع واکسن به آسانی و روانی کامل در بین مردم انجام شود...

 1400/05/01 13:19
🔺 درباره هپاتیت B چه می‌دانید؟

🔺 درباره هپاتیت B چه می‌دانید؟ 7

🔹 عفونت HBV یک مشکل جهانی در حوزه بهداشت عمومی است که به علت سیاست‌های واکسیناسیون و مهاجرت، با تغییرات اپیدمیولوژیک همراه است. این ویروس باعث التهاب کبد می‌شود. کبد عضوی است که در مقابله با عفونت‌ها، متوقف کردن خونریزی، پاکسازی خون از سموم و داروها و ذخیره کردن انرژی در بدن نقش مهمی دارد.

 1400/05/01 10:18
🔺 رگبار پراکنده در شمال و جنوب کشور

🔺 رگبار پراکنده در شمال و جنوب کشور 10

🔹 مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: امروز(اول مرداد) در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در برخی نقاط استان‌های هرمزگان، فارس، شمال بوشهر، جنوب کرمان، گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل، شمال آذربایجان غربی رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ خواهد داد.

 1400/05/01 09:47
🔺 بساط شعبده بازی مؤسسات کنکوری جمع می‌شود؟

🔺 بساط شعبده بازی مؤسسات کنکوری جمع می‌شود؟ 20

🔹 یک کارشناس و فعال صنفی در حوزه آموزش و پرورش گفت: معتقدم مصوبه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی پیرامون کنکور سراسری، نیازمند مصوبات تکمیلی است. کلیت مصوبه فعلی هرچند در مسیر حذف کنکور است، اما در عمل به سمت حذف قطعی کنکور حرکت نمی کند و لازم است با مصوبات مکملی همراه شود. در پشت این مصوبات، اراده جدی برای حذف کنکور دیده نمی‌شود.

 1400/05/01 03:45
🔺 امام جمعه پاوه: حضور پلیس در جامعه امنیت‌آفرین و باعث دلگرمی مردم است

🔺 امام جمعه پاوه: حضور پلیس در جامعه امنیت‌آفرین و باعث دلگرمی مردم است 9

🔹 امام جمعه پاوه حضور پلیس در جامعه را امنیت‌آفرین و باعث دلگرمی مردم و شهروندان دانست و گفت: بدون شک اگر تلاش و از خود گذشتگی ماموران انتظامی نبود جامعه ما این درجه از امنیت را هم نداشت.

 1400/04/31 19:58
فرهنگی و هنری
🔺 بررسی نقش امارات در جاسوس افزار صهیونیستی «پگاسوس» از شبکه العالم

🔺 بررسی نقش امارات در جاسوس افزار صهیونیستی «پگاسوس» از شبکه العالم 6

🔹 واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی عرب به انتشار جزئیات طرح جنجالی جاسوس افزار صهیونیستی «پگاسوس» و نقش محوری کشور امارات در این طرح، امشب در برنامه «هاشتاغ» از شبکه العالم بررسی و تحلیل می‌شود.

 1400/05/02 16:14
🔺 پیوند صدف و نور قرآن با دستان هنرمند سنندجی

🔺 پیوند صدف و نور قرآن با دستان هنرمند سنندجی 5

🔹 یک هنرمند سنندجی با خلق آثار قرآنی از صدف‌های دریایی دنیایی از عشق و هنر را با نور قرآن پیوند داده تا به ما بگوید صدف‌های دریایی فقط برای گوش دادن به صدای دریا نیست، بلکه با استفاده از ذوق و قریحه هنر ایرانی می‌توان به پیوند بین این صدف‌ها با نور قرآن آثاری را خلق کرد که همواره در ذهن‌ها ثبت شده و ماندگار می‌ماند و اینگونه است که داستان صدف‌هایی که خود مروارید می‌شوند، آغاز می‌شود.

 1400/05/02 12:26
🔺 شهید باقری در بحبوحه عملیات رمضان چه گفت؟

🔺 شهید باقری در بحبوحه عملیات رمضان چه گفت؟ 6

🔹 بعد از حسین بن علی (ع) شهادتی در کار نبود، اصلاً شهادت از صحنه اسلام جمع شد، بعد از کربلا و عاشورا دیگر ما شهادت نداریم، یک سیدی، یک عالمی، یک مبارزی گوشه‌کنار یک‌حرفی می‌زد، می‌گرفتند خفش می‌کردند، همین آقای علامه امینی ظاهراً کتاب «شُهَداءُ الفَضیلَة» نوشته ۱۴۰ شهید جمع کرده، ۱۴۰ شهید در طول این چند قرن،‌ شهادتی در کار نبود

 1400/05/02 11:51
🔺 کرونا باعث افزایش آمار ازدواج شده است

🔺 کرونا باعث افزایش آمار ازدواج شده است 16

🔹 مدیر کل آموزش سازمان تبلیغات اسلامی معتقد است اگرچه کرونا باعث تغییر سبک زندگی و مشکلات فراوانی شده ولی از طرف دیگر برخی فرصت ها را ایجاد کرده است. مثلا باعث کاهش هزینه های ازدواج شده و آمار ازدواج در برخی استان‌ها افزایش یافته است.

 1400/05/01 16:59
ورزشی
🔺 نیما عالمیان: دنبال بهانه نیستم اما داور در باختم تاثیر داشت/ پشیمانی از پرتاب راکت روی میز

🔺 نیما عالمیان: دنبال بهانه نیستم اما داور در باختم تاثیر داشت/ پشیمانی از پرتاب راکت روی میز 13

🔹 ملی‌پوش تنیس روی میز ایران پس از حذف از رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، از رفتار خود در مواجهه با تصمیمات داور عذرخواهی کرد و گفت: فدراسیون ایران با نامه به فدراسیون جهانی عملکرد این داور را پیگیری می‌کند.

 1400/05/02 20:59
🔺 علیدخت: «نیما عالمیان» از نظر ذهنی آماده نبود

🔺 علیدخت: «نیما عالمیان» از نظر ذهنی آماده نبود 16

🔹 سرمربی اسبق تیم ملی تنیس روی میز ایران با ابراز تاسف از شکست «نیما عالمیان» دربازی مقابل نماینده بریتانیا و حذف از بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، گفت: نیما از نظر ذهنی آماده بازی مقابل «پاول درینخال» نبود و به همین دلیل نتیجه را به حریف واگذار و از گردونه رقابت‌ها کنار رفت.

 1400/05/02 14:45

🔺 گل‌محمدی:‌ در مقطع تاریخی پرسپولیس هستیم، روزهایی که شاید دیگر تکرار نشود/ بی‌خیالی باشگاه یک مقدار ما را اذیت می‌کند 13

🔹 سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس به مقطع تاریخی پیش روی این تیم اشاره کرد و گفت که مسئولان باشگاه باید هر طور شده مشکلات مالی سرخپوشان را برطرف می‌کردند.

 1400/05/02 14:34
🔺 آخرین وضعیت کشتی گیر قمی تیم ملی کشتی در المپیک توکیو

🔺 آخرین وضعیت کشتی گیر قمی تیم ملی کشتی در المپیک توکیو 7

🔹 رئیس هیئت کشتی قم با تاکید براینکه نماینده قمی تیم ملی کشتی در المپیک شرایط جسمی وروحی خوبی دارد، گفت: بسیاری از ورزشکاران در رشته‌ها مختلف به دنبال کسب سهمیه المپیک هستند، زیرا خود کسب سهمیه یک موفقیت بزرگ است و کسب مدال یک موفقیت ماندگار است.

 1400/05/02 11:34

🔺 المپیک 2020 توکیو| صالحی امیری: پیروزی شمشیربازان تصادفی نبوده است/ سابر یکی از پدیده‌های کاروان ما در توکیو خواهد بود 10

🔹 رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان عملکرد شاگردان پیمان فخری در مسابقات شمشیربازی المپیک توکیو را ستود و گفت که پیروزی‌های آنها تصادفی به دست نیامده است.

 1400/05/02 09:39
🔺 پول می‌گیری که نشنوی!

🔺 پول می‌گیری که نشنوی! 15

🔹 تاکید شده مربی و بازیکن حرفه‌ای بالاترین دستمزد را می‌گیرد و به همان نسبت باید آستانه تحملش را بالا ببرد. اینها شهروند عادی نیستند که اگر واکنش هم‌سطح با کنش نشان دادند، بشود اغماض کرد. شاید بی‌رحمانه به نظر برسد، اما فوتبالیست حرفه‌ای پول می‌گیرد که خیلی چیزها را نبیند و نشنود.

 1400/05/02 06:49

🔺 زامهران: مقابل استقلال برای اولین بار در این فصل بدون دغدغه بازی می‌کنیم/ خیلی‌ها تصور می‌کردند نساجی سقوط می‌کند 12

🔹 هافبک تیم فوتبال نساجی قائمشهر گفت که او و دیگر بازیکنان این تیم برای اولین بار در فصل جاری بدون دغدغه به میدان خواهند رفت و مقابل استقلال بازی می‌کنند.

 1400/05/02 05:25

🔺 فوتبال ساحلی ایران چگونه متحول شد؟ 12

🔹 فوتبال ساحلی ایران در طی یک دهه اخیر تحول و موفقیتهای زیادی داشته است. این تغییرات مثبت را باید در نتیجه تلاش های یکی از مدیران زن فدراسیون فوتبال در ۱۰ سال گذشته دانست که با برنامه ریزی و پیگیری‌های او، تیم ملی و کمیته فوتبال ساحلی فدراسیون فوتبال ایران متحول شد.

 1400/05/02 02:20
🔺 کشتی نوجوانان جهان؛ حذف ۴ فرنگی‌کار و شانس کسب یک برنز

🔺 کشتی نوجوانان جهان؛ حذف ۴ فرنگی‌کار و شانس کسب یک برنز 12

🔹 پیکارهای پنج وزن نخست کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان جهان در حالی امروز (جمعه) در بوداپست مجارستان برگزار شد که ۴ نماینده کشورمان حذف شدند و تنها «علی‌اصغر سام دلیری» به جدول بازنده‌ها در وزن ۵۵ کیلوگرم راه یافت.

 1400/05/01 20:35

🔺 حسین‌پور: هنوز بابت محرومیت گل‌محمدی از بازی با ماشین‌سازی قانع نشده‌ایم/ ارکان فدراسیون باید پاسخگو باشند 15

🔹 معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس گفت: با وجود اعمال محرومیت گل‌محمدی در دیدار با ماشین‌سازی، هنوز پاسخ شفافی درباره این محرومیت به ما داده نشده است.

 1400/05/01 20:17
🔺 صف طولانی خبرنگاران برای اتوبوس در پایان مراسم افتتاحیه المپیک

🔺 صف طولانی خبرنگاران برای اتوبوس در پایان مراسم افتتاحیه المپیک 9

🔹 با پایان آیین افتتاحیه المپیک توکیو در وزشگاه ملی ژاپن صف‌های اتوبوس حامل خبرنگاران رسانه‌های مختلف جهان برای انتقال به محل اسکان موجب ایجاد صفی طولانی شد و خبری از رعایت فاصله اجتماعی هم نیست.

 1400/05/01 20:12

🔺 نظری: باشگاه‌های زیادی در حال واگذاری هستند، کمیته فوتسال توجه کند/ در گروه مرگ جام جهانی نیستیم 15

🔹 دروازه‌بان پیشین تیم ملی فوتسال کشورمان از واگذاری پُرتعداد باشگاه‌های لیگ برتری ابراز نگرانی کرد و از سازمان لیگ و کمیته فوتسال خواست به این موضوع توجه کرد.

 1400/05/01 18:30

🔺 صدیقی: ثابت کردیم می‌توانیم رویدادی در سطح بین‌المللی برای مبارزات آزاد برگزار کنیم/ نگذاشتیم لیگ سقف آرزوهای ما باشد 11

🔹 رئیس فدراسیون ووشو گفت: با برگزاری مسابقات WWF توانستیم ثابت کنیم می‌توانیم رویدادی در سطح بین‌المللی برای مبارزات آزاد در کشورمان برگزار کنیم.

 1400/05/01 14:48

🔺 مهدوی: پرسپولیس همیشه در لیگ برتر اقتدار داشته است/ بازی‌های باقیمانده این تیم راحت‌تر از سپاهان است 14

🔹 بازیکن پیشین تیم پرسپولیس با یادآوری اینکه باز‌ی‌های پیش روی این تیم در بیستمین دوره لیگ برتر آسان‌تر از سپاهان است گفت که شاگردان یحیی گل‌محمدی شانس بیشتری برای قهرمانی دارند.

 1400/05/01 14:36

🔺 فلاح‌زاده: امسال هیچ تیمی به اندازه صنعت نفت اذیت نشده است/ امیدوارم برای فصل بعد همه چیز تغییر کند 18

🔹 حامد فلاح‌زاده دروازه‌بان تیم فوتبال صنعت نفت آبادان به شرایط خاص این تیم در فصل جاری اشاره کرد و گفت، هیچ تیمی به اندازه زردپوشان آبادانی اذیت نشده است.

 1400/05/01 13:48

🔺 انصراف جودوکار الجزایری از المپیک توکیو ۲۰۲۰ برای عدم رویایی با نماینده اسرائیل 9

🔹 جودوکار معروف الجزایری برای ابراز مخالفتش با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، پس از اینکه در قرعه کشی دور دوم رقابت‌های جودو با حریف صهیونیستی خود در یک سید قرار گرفت، رسما از بازی‌های المپیک "توکیو ۲۰۲۰" انصراف داد.

 1400/05/01 09:37
🔺 هفده ساله های خوشه طلایی بر فراز قله قهرمانی لیگ فوتبال استان مرکزی

🔺 هفده ساله های خوشه طلایی بر فراز قله قهرمانی لیگ فوتبال استان مرکزی 14

🔹 تا قبل از ظهور تیمی به نام خوشه طلایی، هرگاه سخن از ورزش ساوه به میان می آمد ناخودآگاه ذهن ها به سمت سالن های فوتسال و هنرنمایی بچه های این شهر می رفت اما حالا استعدادهایی در فوتبال چمنی سربرآورده اند که با قهرمانی در لیگ استان، حرفهای زیادی برای گفتن در سطح کشور هم دارند.

 1400/04/31 23:24
بین الملل
🔺 تاجیکستان آماده پذیرش ۱۰۰ هزار پناهنده افغان است

🔺 تاجیکستان آماده پذیرش ۱۰۰ هزار پناهنده افغان است 7

🔹 یکی از مقامات ارشد تاجیکستان اعلام کرد، این کشور آماده پذیرش ۱۰۰ هزار پناهنده از کشور افغانستان است؛ کشور جنگ‌زده‌ای که در آن درگیری‌ها همزمان با خروج نیروهای خارجی به رهبری آمریکا، افزایش یافته است.

 1400/05/02 13:55

🔺 سازمان ملل از چین خواست با سازمان بهداشت جهانی در فاز دوم تحقیقات درباره منشا کرونا همکاری کند 7

🔹 در بحبوحه عدم پذیرش تحقیقات بیشتر درخصوص منشاء ویروس کرونا از سوی پکن، سازمان ملل از تمامی کشورهای عضو از جمله چین خواست کاملا با سازمان بهداشت جهانی همکاری کنند.

 1400/05/02 13:16
🔺 متحدان امارات در یمن: امیدها برای کنترل صنعا بر باد رفته است

🔺 متحدان امارات در یمن: امیدها برای کنترل صنعا بر باد رفته است 5

🔹 نایب رئیس کمیته روابط خارجی شورای انتقالی مورد حمایت امارات متحده عربی، پس از ۶ سال تجاوز بی وقفه به ملت یمن، با اعلام ناامیدی از جنگ با ارتش و نیروهای مردمی یمن، امیدهای خود را در کنترل صنعا بر باد رفته دانست.

 1400/05/02 12:57

🔺 پاکستان از سازمان ملل خواست درباره استفاده هند از بدافزار پگاسوس تحقیق کند 7

🔹 پاکستان از سازمان ملل خواسته است تا درباره استفاده هند از یک جاسوس‌افزاز ساخت اسرائیل موسوم به پگاسوس به منظور جاسوسی از چهره‌هایی نظیر عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان تحقیقات انجام دهد.

 1400/05/02 11:55
🔺 طرح برکناری رئیس مجلس نمایندگان آمریکا کلید خورد

🔺 طرح برکناری رئیس مجلس نمایندگان آمریکا کلید خورد 6

🔹 اعضای گروه محافظه کار مجلس نمایندگان آمریکا با تحت فشار قرار دادن کوین مک کارتی رهبر اقلیت جمهوریخواه این مجلس از وی خواسته اند تا هفته آینده طرح برکناری نانسی پلوسی رئیس دموکرات مجلس نمایندگان را به رای بگذارد.

 1400/05/02 11:27
🔺 هرتزوگ به اردوغان: با یک فنجان قهوه می‌توانیم اختلافات را حل کنیم!

🔺 هرتزوگ به اردوغان: با یک فنجان قهوه می‌توانیم اختلافات را حل کنیم! 7

🔹 وب سایت روزنامه عبری "اسرائیل الیوم" عصر جمعه گزارش داد که رئیس رژیم صهیونیستی هفته گذشته پیامی به رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه ارسال و در آن بر لزوم حل اختلافات میان دو طرف تأکید کرده است.

 1400/05/02 11:11
🔺 چین در اقدامی تلافی‌جویانه وزیر بازرگانی سابق آمریکا و برخی دیگر را تحریم کرد

🔺 چین در اقدامی تلافی‌جویانه وزیر بازرگانی سابق آمریکا و برخی دیگر را تحریم کرد 6

🔹 چین اعلام کرد، در واکنش به تحریم‌های اخیر آمریکا علیه مقامات چینی در هنگ‌کنگ، تحریم‌هایی را علیه یکی سری از مقامات آمریکایی از جمله "ویلبر راس"، وزیر بازرگانی سابق آمریکا اعمال کرد.

 1400/05/02 09:36
🔺 صبح و خبر؛ حمله پهپادی به اربیل و تحریم چین علیه آمریکا

🔺 صبح و خبر؛ حمله پهپادی به اربیل و تحریم چین علیه آمریکا 11

🔹 حمله پهپادی به پایگاه نظامیان آمریکایی در اربیل، تحریم‌های تلافی جویانه‌ی چین علیه آمریکا، بازداشت جاسوس رژیم صهیونیستی در فرودگاه بیروت و تبادل آتش میان نظامیان جمهوری آذربایجان و ارمنستان، از مهم‌ترین خبر‌ها در ۱۴ ساعت گذشته بود.

 1400/05/02 09:00
🔺 آمریکا نمی‌تواند وابستگی‌ خود به تحریم‌ها را کاهش دهد

🔺 آمریکا نمی‌تواند وابستگی‌ خود به تحریم‌ها را کاهش دهد 12

🔹 استاد دانشگاه آلابامای جنوبی آمریکا تاکید کرد: دولت آمریکا نتیجه سیاست فشار حداکثری خود را دیده ولی این کشور مدت‌ها است که به تحریم معتاد شده است و مانند هر معتادی به سادگی نمی‌تواند وابستگی خود به افیون تحریم را کاهش دهد.

 1400/05/02 08:08

🔺 حکیم : مذاکرات با واشنگتن باید موجب خروج آمریکایی‌ها از عراق شود 8

🔹 «سید عمار حکیم» رییس ائتلاف سیاسی «قوی الدولة» و رهبر جریان «حکمت ملی» عراق در پیامی درباره مذاکرات راهبردی بغداد و واشنگتن نوشت: مذاکرات را چنان پیش ببرید که موجب خروج نیروهای آمریکایی از کشور شود.

 1400/05/01 22:11

🔺 ارتش لبنان: نقض حریم هوایی کشور توسط صهیونیست ها در حال پیگیری است 9

🔹 ارتش لبنان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که طی ساعت‌های گذشته جنگنده‌های رژیم صهیونیستی چندین بار حریم هوایی این کشور را نقض کردند که موضوع از طریق نیروهای موقت سازمان ملل مستقر در لبنان در حال پیگیری است.

 1400/05/01 17:25
🔺 الجزایر: برنامه‌ جاسوسی رژیم اسرائیل اعتماد بین کشورها رااز بین می‌برد

🔺 الجزایر: برنامه‌ جاسوسی رژیم اسرائیل اعتماد بین کشورها رااز بین می‌برد 8

🔹 وزارت خارجه الجزایر با محکوم کردن اقدام مقامات مغرب در استفاده از برنامه جاسوسی اسرائیلی « پگاسوس » علیه مسئولان این کشور، برنامه‌های جاسوسی تهیه شده توسط رژیم صهیونیستی را ویران کننده اعتماد بین کشورها دانست.

 1400/05/01 15:52
🔺 تحقیقات کنست درباره رسوایی نرم افزار پگاسوس

🔺 تحقیقات کنست درباره رسوایی نرم افزار پگاسوس 10

🔹 رئیس کمیسیون امور خارجه و امنیت در کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) اعلام کرد، پارلمان کمیته‌ای برای انجام تحقیقات درباره این ادعاها که برخی کشورها از نرم افزار پگاسوس سوء استفاده کرده و از آن برای جاسوسی از اشخاص استفاده می کنند، تشکیل داده است.

 1400/05/01 14:39
🔺 دو شرکت ایرانی و روسی قرارداد تولید داروی دامی امضا کردند

🔺 دو شرکت ایرانی و روسی قرارداد تولید داروی دامی امضا کردند 11

🔹 دو شرکت ایرانی و روسی «نصر» و «آوزاس. پ» امروز جمعه طی مراسمی با حضور کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه و«مهدی قلعه نوی» رییس مرکز تعاملات بین المللی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرارداد تولید داروی دامی امضا کردند.

 1400/05/01 11:54
🔺 خبرسازی العربیه علیه ایران در آستانه مذاکرات عراق و آمریکا

🔺 خبرسازی العربیه علیه ایران در آستانه مذاکرات عراق و آمریکا 13

🔹 شبکه العربیه عربستان سعودی در آستانه برگزاری مذاکرات بغداد و واشنگتن درباره نحوه خروج نیروهای آمریکایی از عراق در گفت و گو با یک مقام پنتاگون (وزارت دفاع ایالات متحده) به نقل از وی ادعا کرد که ایران از گروه‌های شبه‌نظامی که به منافع آمریکا حمله می‌کنند حمایت مالی و تسلیحاتی می‌کند.

 1400/05/01 11:20

🔺 دومین وبینار تمدن نوین اسلامی در اسپانیا برگزار شد 10

🔹 دومین نشست تخصصی تبیین «تمدن نوین اسلامی» با حضور اساتیداسپانیایی و ایرانی به همت رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا و با همکاری مرکز مطالعات راهبردی روابط بین الملل در مادرید برگزار شد.

 1400/04/31 21:58
🔺 ریاست جمهوری شش ماهه بایدن در مرحله ای حساس؛ مهار کرونا مهمترین چالش

🔺 ریاست جمهوری شش ماهه بایدن در مرحله ای حساس؛ مهار کرونا مهمترین چالش 6

🔹 شش ماه پس از ریاست جمهوری جو بایدن ، مهار ویروس کرونا همچنان مهمترین مشکل او و دولتش بوده و افزایش تعداد مبتلایان در روزهای اخیر به دلیل گونه دلتای کرونا، رئیس جمهوری آمریکا را به برنامه ای تلویزیونی کشاند تا از روند کند واکسیناسیون در کشورش ابراز ناامیدی و نگرانی کند.

 1400/04/31 20:05
روزنامه 14000502

روزنامه 14000502 11

 1400/05/02 07:05
سرخط خبر جدیدترین و آخرین اخبار ��������������| خبرخوان ��������������

تاریخچه خبر جدیدترین و آخرین اخبار ��������������| خبرخوان ��������������

تصاویر خبری جدیدترین و آخرین اخبار ��������������| خبرخوان ��������������
🔺 خانزادی حضور ناوهای ایرانی در خلیج فنلاند را تاریخی عنوان کرد
🔺 رئیسی: گفتگو با همسایگان، اولویت دیپلماسی دولت سیزدهم خواهد بود
🔺 سن ثبت‌نام واکسیناسیون در سراسر کشور دو سال کاهش یافت/ ۵۸ساله‌ها ثبت‌نام کنند
🔺 ابلاغ دستورالعمل پرداخت تسهیلات به تالارهای پذیرایی آسیب دیده از کرونا
🔺 نیما عالمیان: دنبال بهانه نیستم اما داور در باختم تاثیر داشت/ پشیمانی از پرتاب راکت روی میز
🔺 درخواست آزادی بازداشتی‌های حوادث اخیر خوزستان
🔺 6 ماه تا یک سال حبس برای مخدوش‌کنندگان پلاک خودرو در تهران
🔺 وزارت خارجه بیانیه کمیسر حقوق بشر سازمان ملل درباره وقایع خوزستان را محکوم کرد
🔺 محورهای توافق راهبردی آمریکا و عراق منتشر شد
🔺 بررسی نقش امارات در جاسوس افزار صهیونیستی «پگاسوس» از شبکه العالم
🔺 ماجرای وام‌های یک‌ساعته
🔺 برای رفع مشکلات آب خوزستان باید تکمیل طرح آبرسانی غدیر در اولویت دولت باشد