Loading fehamnews خبر فهام
دانلود

صدور حکم #حبس_ابد برای بیش از ۵۰۰ فلسطینی از سوی رژیم صهیونیستی

سیاسی  1399/07/26 15:29

سیاسی

دانلود

صدور حکم #حبس_ابد برای بیش از ۵۰۰ فلسطینی از سوی رژیم صهیونیستی

🔹 دادگاه‌های رژیم صهیونیستی ۵۴۴ فلسطینی را به حبس ابد محکوم کردند.

 1399/07/26 15:29

فتنه گران تظاهرات عراق باید منتظر مجازات حبس باشند

🔹 عادل عبدالمهدی، نخست‌وزیر عراق در بیانیه‌ای اغتشاشگرانی که به آتش زدن خانه‌ها و مقر‌های نیرو‌های امنیتی و اداره‌ها دست می‌زنند، به حبس ابد تهدید کرده و برای مشوقان آنان ۲۰ سال حبس وعده داد.

 1398/08/18 02:55

بین المللی

عامل کشتار نمازگزاران در نیوزیلند به حبس ابد محکوم شد

عامل کشتار نمازگزاران در نیوزیلند به حبس ابد محکوم شد

🔹 ‌«برنتون هریسون تارانت» که در سال ۲۰۱۹ در اقدامی تروریستی ۵۱ نمازگزار را در دو مسجد شهر «کرایست چرچ» نیوزیلند به قتل رسانده بود، امروز به حبس ابد بدون امکان بخشش محکوم شد.

 1399/06/06 13:02

متن نامه رئيس قوه قضائيه و پاسخ رهبر معظم انقلاب اسلامی

بسم الله الرحمن الرحيم
🔹 محضر مبارک حضرت آيت الله العظمی امام خامنه‌ای ادام الله ظله الوارف
رهبر معظم انقلاب اسلامی
با اهدای سلام و تحيات

🔹 احتراماً، ضمن عرض تبريک به مناسبت فرا رسيدن اعياد رجبيه، عيد باستاني نوروز و بويژه مبعث پيامبر اعظم(ص)‌ و با توجه به شرايط حساس كشور و لزوم كاهش جمعيت زندانيان، در اجراي بند ۱۱ از اصل ۱۱۰ قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران و در راستاي بازاجتماعي شدن زندانيان و كاهش اثرات سوء حبس بر خانواده آنان، بدينوسيله شرايط و ضوابط عفو به محضر مبارك تقديم مي‌شود تا در صورت تصويب حضرت مستطاب عالي محكومان دادگاههاي عمومي و انقلاب، سازمان قضايي نيروهاي مسلح و سازمان تعزيرات حكومتي كه محكوميت آنها تا تاريخ ۲۸ / ۱۲ /۱۳۹۸ قطعيت يافته باشد به شرح آتي واجد شرايط استفاده از عفو و تخفيف تشخيص داده مي‌شوند، مشمول عفو يا تخفيف مجازات واقع و از رأفت اسلامي بهره‌مند شوند.

🔹 الف- محكومان به حبس كه در زندان به‌سر مي‌برند:
۱) باقيمانده محكوميت محكومان به حبس تا ده سال، به شرط آنكه تا تاريخ ۲۸ / ۱۲ / ۱۳۹۸ حداقل يك سوم از مدت محكوميت را تحمل كرده باشند.
۲) باقيمانده محكوميت محكومان به حبس بيش از ده سال (غير از حبس ابد)، به شرط آنكه تا تاريخ ۲۸ / ۱۲ / ۱۳۹۸ حداقل يك دوم مدت محكوميت را تحمل كرده باشند.
۳) باقيمانده محكوميت حبس كليه محكومان جرائم غيرعمدي.
۴) باقيمانده محكوميت حبس (غير از حبس ابد) زناني كه به حكم قانون سرپرستي يا حضانت فرزندانشان را برعهده دارند، در صورتي كه حداقل يك پنجم حبس را تحمل كرده باشند.
۵) باقيمانده محكوميت حبس (غير از حبس ابد) محكومان ايثارگر و خانواده معظم شهداء (پدر، مادر، همسر، فرزند) به شرط آنكه حداقل يك پنجم حبس را تحمل كرده باشند.
تبصره- مشمولين اين بند ملزم به ارائه تأييديه لازم از مراجع ذي ربط بوده و مصاديق ايثارگري نيز تابع قوانين و مقررات مربوط مي‌باشد.
۶) باقيمانده محكوميت حبس بيماران صعب‌العلاج يا لاعلاج كه مراتب بيماري آنان تا قبل از پايان دوره محكوميت مورد تأييد كميسيون پزشكي قانوني قرار گيرد.
بديهي است اقدامات دادگاه در جهت مواد ۵۰۲ و ۵۲۲ قانون آئين دادرسي كيفري مانع اعمال اين عفو نيست.
۷) باقيمانده محكوميت حبس محكومان ذكور بالاي ۷۰ سال تمام و اناث بالاي ۶۰ سال تمام به استناد اسناد سجلي و در مورد اتباع بيگانه فاقد اسناد معتبر به تأييد پزشكي قانوني به شرط آنكه در محكوميت به حبس (غير از حبس ابد)، حداقل يك پنجم و در محكوميت به حبس ابد، حداقل 8 سال تحمل حبس نموده باشند.
۸) باقيمانده محكوميت حبس اتباع بيگانه كه فقط به جرم ورود يا اقامت غير مجاز محكوم شده‌اند.
تبصره- مشمولين اين بند پس از طرد از كشور چنانچه ظرف مدت ۱۰ سال بدون مجوز وارد قلمرو جمهوري اسلامي ايران شوند، عفو آنان كان لم يكن تلقي و باقيمانده مجازات آنان اجرا خواهد شد.
۹) باقيمانده محكوميت محكومان جرائم مرتبط با مواد مخدر كه ميزان مواد موضوع محكوميت آنها در هروئين، روانگردان‌هاي صنعتي و مشتقات آنها تا حداكثر پنج گرم و در ترياك و مشتقات آن حداكثر ۵۰۰ گرم بوده، در صورت فقدان سابقه محكوميت و تحمل يك پنجم محكوميت.

🔹 ب- محكومان به جزاي نقدي كه به علت عجز از پرداخت جزاي نقدي در زندان به‌سر مي‌برند:
۱) باقيمانده محكوميت محكومان به جزاي نقدي تا دويست ميليون ريال.
۲) باقيمانده محكوميت محكومان به جزاي نقدي بيش از دويست ميليون ريال تا پانصد ميليون ريال، چنانچه تا تاريخ ۲۸ / ۱۲ / ۹۸ حداقل به مدت چهار ماه تحمل حبس نموده باشند.
۳) باقيمانده محكوميت محكومان به جزاي نقدي بيش از پانصد ميليون ريال تا يك ميليارد ريال، چنانچه تا تاريخ ۲۸ / ۱۲ / ۹۸ حداقل به مدت يك سال تحمل حبس نموده باشند.
۴) باقيمانده محكوميت محكومان به جزاي نقدي بيش از يك ميليارد ريال تا دو ميليارد ريال، چنانچه تا تاريخ ۲۸ / ۱۲ / ۹۸ حداقل به مدت دو سال تحمل حبس نموده باشند.

🔹 پ- شرايط استفاده از عفو:
۱) نداشتن بيش از يك فقره سابقه محكوميت مؤثر كيفري.
۲) عدم ارتكاب جرم عمدي جديد مستوجب مجازات درجه يك تا پنج موضوع ماده ۱۹ قانون مجازات اسلامي مصوب ۱ / ۲ / ۱۳۹۲ در ايام تحمل حبس در حال اجرا يا در زمان مرخصي اعطايي.
۳) نداشتن شاكي يا مدعي خصوصي و يا جلب رضايت وي و يا جبران ضرر و زيان و يا ترتيب پرداخت خسارت مدعي خصوصي و زيان‌ديده (اعم از اشخاص حقيقي و حقوقي) تا قبل از پايان دوره محكوميت.
تبصره- معاونت در جرائم، به استثناء قتل عمد نياز به جلب رضايت شاكي يا مدعي خصوصي نداشته و مانع اعمال عفو نمي‌باشد.
۴) عدم استفاده از عفو در محكوميت‌هاي قبلي و فعلي.

 1398/12/28 05:51
رژیم صهیونیستی نوجوان فلسطینی را به حبس ابد محکوم کرد

رژیم صهیونیستی نوجوان فلسطینی را به حبس ابد محکوم کرد

🔹 دادگاه استیناف نظامی رژیم صهیونیستی شنبه شب درخواست دادستانی این رژیم برای افزایش محکومیت "ایهم الصالح" نوجوان فلسطینی را پذیرفت و وی را به حبس ابد محکوم کرد.

🔹 رژیم صهیونیستی، الصباح را متهم می کند که وی با سلاح سرد در یک مجتمع تجاری به نظامیان اسرائیلی حمله کرده که در جریان آن یک نظامی کشته و یک تن دیگر زخمی شده است.

 1398/10/29 05:48

تصاویر خبری جستجوی: حبس_ابد

عامل کشتار نمازگزاران در نیوزیلند به حبس ابد محکوم شد
ترکیه 121 متهم پرونده کودتای نافرجام سال 2016 را به حبس ابد محکوم کرد
رژیم صهیونیستی نوجوان فلسطینی را به حبس ابد محکوم کرد