Loading fehamnews خبر فهام

سیاسی

🎥 رهبر معظم انقلاب در دیدار تصویری نمایندگان مجلس یازدهم در مقوله اقتصاد

🔹 مساله تولید یک مساله جدا کلیدی است؛ مسأله اشتغال جزء مسائل کلیدی است؛ مسأله مهار تورم، مسأله جدا کلیدی است؛ مدیریت نظام پولی و مالی جز مطالب کلیدی است؛ عدم وابستگی اقتصاد کشور به نفت جزء مسائل کلیدی است.

 1399/04/22 15:49

اقتصادی

یک میلیارد دلار گواهی ارزی صادر شد

یک میلیارد دلار گواهی ارزی صادر شد

🔹 رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه کنترل نقدینگی و مهار تورم مهمترین قدم در بهبود و اصلاح کلان اقتصادی است،از صدور یک میلیارد دلار گواهی ارزی برای ترخیص مواد اولیه کارخانجات از گمرک خبر داد.

 1399/07/03 00:33
سند راهبردی دوساله بانک مرکزی تصویب شد

سند راهبردی دوساله بانک مرکزی تصویب شد

🔹 سند برنامه‌های راهبردی بخش‌های مختلف بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران برای بازه زمانی ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۰ به تصویب هیئت عامل این بانک رسید. این سند بر مبنای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی تنظیم شده که در آن مهار تورم، تأمین ثبات اقتصادی و کمک به رشد اقتصادی و نیز حصول اطمینان از سلامت مؤسسات تحت نظارت به عنوان مأموریت محوری برای بانک مرکزی در نظر گرفته شده است.

🔹 در این جلسه برنامه‌های بانک مرکزی برای توسعه عملیات بازار باز در سال جاری مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به ضرورت اعلام شده توسط دولت برای عرضه اوراق لازم توسط خزانه داری کل کشور، مقرر شد علاوه بر حضور بانک‌ها از ظرفیت سایر نهادهای فعال در بازار مالی نیز در بازار ثانویه استفاده شود.

🔹 همچنین تاکید شد بخش اعتبارات بانک مراحل اجرایی بخش‌های مختلف بسته اعتبار ۷۵ هزار میلیارد تومانی شبکه بانکی برای مقابله با آثار اقتصادی کرونا را در کوتاه‌ترین زمان ممکن پیگیری و عملیاتی کند.

 1399/01/19 15:48

تصاویر خبری جستجوی: مهار_تورم

پست اینستاگرامی رئیس کل بانک مرکزی درباره #مهار_تورم و كمک به خروج از ركود
یک میلیارد دلار گواهی ارزی صادر شد
سند راهبردی دوساله بانک مرکزی تصویب شد