جستجوی جدیدترین و آخرین اخبار اقتصاد | مهم ترین نتایج اقتصاد

Loading fehamnews خبر فهام
سیاسی

🔺 دیپلماسی همسایگی «تحریم‌های شکننده آمریکا» را ابطال کرد 8

🔹 رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جمهوری اسلامی با ارتقای روابط اقتصادی خود با شرق و همسایگان تحریم‌های آمریکا را خنثی کرد و در راستای رونق اقتصادی قدم های مهم و محکم را برداشت،گفت: حضور روسای کشورهای همسایه و آسیای میانه در ایران به معنای ابطال تحریم‌های شکننده آمریکا است.

 1401/04/04 08:55

🔺 عملکرد حجت‌الاسلام «طائب»؛ از بازگرداندن ۴۹ هزار میلیارد تومان به بیت‌المال تا دستگیری متهمان امنیتی و اقتصادی 11

🔹 رئیس سابق سازمان اطلاعات سپاه در دوران مسئولیت خود در این سازمان موفق شد بیش از ۴۹ هزار میلیارد تومان از متهمان اقتصادی را به بیت‌المال بازگرداند و علاوه براین، چندین نفر از جاسوسان و اخلاگران اقتصادی هم دستگیر شدند.

 1401/04/04 01:54

🔺 معاون رییس جمهور: حضور ایران در اجلاس سران بریکس منافع اقتصادی بالایی دارد 10

🔹 معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: حضور آیت‌الله رئیسی رییس جمهور اسلامی ایران در اجلاس سران بریکس منافع اقتصادی بالایی دارد زیرا اعضای بریکس اقتصادهای نوظهور و دارای نیمی از جمعیت‌های جهان هستند.

 1401/04/03 16:31

🔺 نقد منصفانه دولت می‌تواند منجر به پیشبرد بهتر برنامه‌ها شود 9

🔹 امام جمعه شهرستان آستارا کنترل بیماری کرونا، کاهش نقدینگی و فعال کردن دیپلماسی اقتصادی از جمله موفقیت های دولت سیزدهم در طول یک سال گذشته عنوان کرد و گفت: نقد منصفانه دولت میتواند باعث پیشبرد بهتر امور و رفع مشکلات شود.

 1401/04/03 14:43

🔺 تذکر به خاندوزی درباره مشکلات طرح هوشمندسازی یارانه نان/ راهکاری برای جلوگیری از تخلفات احتمالی 14

🔹 نماینده شاهین‌شهر در مجلس درباره بررسی و یافتن راهکارهای مناسب‌تر جهت اجرای طرح هوشمند سازی یارانه نان به منظور پیشگیری و رفع تخلفات و مشکلات این طرح آزمایشی به وزیر اقتصاد تذکر داد.

 1401/04/03 10:55
اقتصادی

🔺 معاون وزیر اقتصاد: قدرت خرید اقشار کم‌درآمد پایین‌تر آمده 12

🔹 لازم است به این نکته مهم توجه شود که در اینجا شاخص قیمت یک‌بار افزایش می‌یابد، اما اثرات پولی که از پیامدهای اختصاص ارز ترجیحی است، به افزایش پایدار همه قیمت‌ها و بخصوص قیمت دارایی‌ها منجر می‌شود که بیش از هر چیز باعث از دست رفتن قدرت خرید گروه‌های پایین درآمدی می‌شود.

 1401/04/04 08:20

🔺 ملاحظاتی در باب گرانی‌های اخیر 11

🔹 در واقع از ابتدای دولت سیزدهم تا انتهای اردیبهشت‌ماه نرخ تورم نقطه به نقطه به میزان ۱۸.۷ واحد درصد و نرخ تورم دوازده ماهه به میزان ۱۷.۱۴ واحد درصد کاهش را تجربه نمودند که یک نمونه موفق و کم‌نظیر برای اقتصاد ایران در این مدت زمان و بدون تغییر معادلات جهانی و با تکیه بر تدابیر تیم اقتصادی دولت به حساب می‌آید.

 1401/04/03 16:10

🔺 روسیه از ایران مصالح ساختمانی می‌خواهد 10

🔹 معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه، با بیان اینکه تلاش داریم سقف روابط تجاری ایران و روسیه را در سال جاری به پنج میلیارد دلار برسانیم، گفت: روسیه در مورد تامین مصالح ساختمانی تقاضای زیادی از ما دارد و در همین رابطه لیستی را به ما ارائه داده و ان شاءالله در آینده تیمی در این ارتباط به روسیه اعزام می شود تا در مورد این موضوع با مقامات روسیه صحبت و رایزنی کند.

 1401/04/03 14:04
🔺 اجاره‌داری حرفه‌ای و مالیات خانه‌های خالی در کنار سقف اجاره‌بها

🔺 اجاره‌داری حرفه‌ای و مالیات خانه‌های خالی در کنار سقف اجاره‌بها 10

🔹 کارشناس اقتصاد مسکن معتقد است اگرچه اصل مداخله دولت در بازار اجاره مسکن در شرایط کنونی اقدام مثبتی است اما برخی ظرفیت های مغفول دیگر هم می تواند در کنار این سیاست به بهبود بازار کمک کند.

 1401/04/03 13:37

🔺 بلند شدن نغمه رونق تولید در مازندران 8

🔹 دستور اکید مسوولان ارشد کشوری و استانی برای تعیین تکلیف ۳۵۰ واحد صنعتی راکد در مازندران ، براساس آمار دفتر معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری تاثیرش را گذاشته و در یک هفته گذشته چراغ ۱۰ واحد تولیدی راکد دیگر استان با رفع موانع اداری و مالی روشن شد.

 1401/04/03 11:28
اجتماعی و حوادث

🔺 «نذر آب» امسال با تمرکز بر طرح‌های اقتصادی کم آب‌بر و زودبازده اجرا می‌شود 8

🔹 رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: امسال کارآفرینی و ارتقای تاب آوری با تاکید بیشتری بر طرح‌های اقتصادی کم آب‌بر و زودبازده در اولویت‌های اهداف برنامه ملی "نذر آب ۵" قرار می‌گیرد.

 1401/04/04 10:31

🔺 پایگاه اطلاعات ملی رفاهی ایجاد می شود/شناسنامه اقتصادی خانوار اساس اولویت‌بخشی است 10

🔹 نایب ‌رئیس هیات ‌مدیره سازمان تامین‌ اجتماعی با اشاره به تاکید بر هدفمندی یارانه‌ها در سیاست‌های کلی تأمین اجتماعی گفت: سیاست‌های کلی و مصوب تأمین اجتماعی ابلاغی رهبری، حمایت جامعه را به سمت گروه‌های هدف و نیازمندان سوق داده و پرداخت یارانه‌ها را هدفمند خواهد کرد.

 1401/04/04 08:12

🔺 جذب نیروی امریه در وزارت تعاون 13

🔹 ­وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درنظر دارد از توان علمی و تخصصی فارغ التحصیلان دانشگاهی درقالب جذب نیرو‌های امریه (کارکنان وظیفه) برای ارائه خدمات در حوزه‌های اجتماعی، اقتصادی، کارآفرینی و رفاه در مراکز استان‌ها و مناطق محروم و کمتر توسعه یافته کشور اقدام کند.

 1401/04/01 15:19

🔺 ضعف‌ها و قوت‌ها در امداد رسانی و مدیریت بحران در حادثه متروپل 29

🔹 در همان ساعاتی که واقعه فرو ریختن ساختمان متروپل رخ داد استاندار خوزستان، معاون عمران و اقتصادی و فرماندار ابادان در محل حادثه حضور پیدا کردند و به محض ورود وزیر کشور قرارگاه عملیاتی ستاد بحران کشور فعال شد.

 1401/03/18 12:44
فرهنگی و هنری

🔺 عدالت فرهنگی و رفع دغدغه‌ها در دولت سیزدهم محقق شد 7

🔹 وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت سیزدهم با تاکید بر عدالت فرهنگی، هدف را بر خروج فرهنگ و هنر از مظلومیت تا رفع دغدغه‌های این حوزه نهاد بنابراین با عزمی جهادی تلاش کرد علاوه بر تحقق وعده‌هایش، رونق اقتصاد فرهنگ و هنر و توسعه صنایع خلاق را به عنوان اولویت در دستور کار مدنظرداشته باشد.

 1401/04/03 09:27

🔺 صنایع‌دستی باید به موازات صنایع نفتی در اقتصاد تاثیرگذار باشد 18

🔹 معاون صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از صنایع دستی به عنوان قلب تپنده اقتصاد هویت بنیان نام برد و گفت: تقویت تمام بخش‌های زنجیره‌های این حوزه از اهمیت بالایی برخوردار است.

 1401/03/25 09:35
بین الملل

🔺 امسال به دلیل کمبود منابع انرژی، آلمان زمستان سختی خواهد داشت 7

🔹 وزیر اقتصاد آلمان به دنبال اظهارات روز گذشته خود که گفته بود کشورش از کمبود گاز رنج می‌برد، بار دیگر با هشدار نسبت به پیامدهای ناشی از کمبود منابع انرژی تصریح کرد: به دلیل این کمبود، زمستان امسال در آلمان شرایط سخت خواهد بود.

 1401/04/03 11:36

🔺 پوتین: برخی کشورها از مکانیسم‌های مالی به عنوان ابزار فشار استفاده می‌کنند 10

🔹 رئیس جمهوری روسیه که در یک سخنرانی ویدیویی در افتتاحیه کنفرانس تجاری بریکس، اقدامات غرب را موجب بحران اقتصادی در جهان دانسته بود، گفت: برخی کشورها از مکانیسم‌های مالی به عنوان ابزاری برای اعمال فشار استفاده می‌کنند.

 1401/04/02 17:09

🔺 هشدار وزیر دارایی آلمان از بروز بحران اقتصادی / مردم نگران تامین هزینه‌های زندگی هستند 14

🔹 کریستیان لیندنر وزیر دارایی المان با بیان این که کشور می‌تواند تا پنچ سال در زمینه‌های گوناگون دچار کمبود باشد تاکید کرد:‌ «خطر یک بحران اقتصادی بسیار جدی به دلیل افزایش قیمت انرژی، مشکلات زنجیره تامین و همچنین تورم وجود دارد. هدف اصلی کنونی ما باید جلوگیری از افزایش تورم باشد.»

 1401/04/02 03:48

🔺 تاس: همکاری‌های بلندمدت روسیه و ایران، دستورکار لاوروف در سفر به تهران 7

🔹 خبرگزاری دولتی روسیه در گزارشی با اشاره به سفر سرگئی لاوروف به تهران، نوشت: رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه با هدف رایزنی در مورد همکاری های بلندمدت دوجانبه و توسعه روابط اقتصادی به ایران سفر می کند.

 1401/04/01 13:35
🔺 اقتصاددان پاکستانی: تهران و اسلام‌آباد اجازه مانع تراشی در روابط را به دشمنان نمی‌دهند

🔺 اقتصاددان پاکستانی: تهران و اسلام‌آباد اجازه مانع تراشی در روابط را به دشمنان نمی‌دهند 17

🔹 نویسنده و اقتصاددان برجسته پاکستانی سفر اخیر وزیر امور خارجه این کشور به جمهوری اسلامی ایران را بیانگر اراده دو همسایه برای تقویت مناسبات به ویژه گسترش پیوندهای مردمی دانست و گفت که دشمنان درصدد تخریب این روابط هستند، اما تهران و اسلام‌آباد هرگز اجازه مانع تراشی در همکاری‌ها را نخواهد داد.

 1401/03/26 19:05
سرخط خبر جستجوی جدیدترین و آخرین اخبار اقتصاد | مهم ترین نتایج اقتصاد

تاریخچه خبر جستجوی جدیدترین و آخرین اخبار اقتصاد | مهم ترین نتایج اقتصاد

تصاویر خبری جستجوی جدیدترین و آخرین اخبار اقتصاد | مهم ترین نتایج اقتصاد
🔺 اجاره‌داری حرفه‌ای و مالیات خانه‌های خالی در کنار سقف اجاره‌بها
🔺 سپاه امسال به۸ هزار روستا آب رسانی می‌کند
🔺 ارتقای سطح روابط اقتصادی ایران و قزاقستان با تسهیل در صدور روادید
🔺 انعقاد تفاهمنامه‌ها و تاکید بر عضویت ایران در اتحادیه اوراسیا
🔺 تقویت ترانزیت ریلی؛ فرصتی برای شکوفایی اقتصاد ایران و گلستان
🔺 امام جمعه اردبیل: علت توقف مذاکرات هسته‌ای ماجراجویی آمریکا و اروپاست
🔺 تدوین فرآیند و ضوابط اجرایی سرمایه‌گذاری در بنادر کشور سرعت گرفته است
🔺 اقتصاددان پاکستانی: تهران و اسلام‌آباد اجازه مانع تراشی در روابط را به دشمنان نمی‌دهند
🔺 وزیر اقتصاد: تلاش‌های دولت به عبور کشور از شرایط کنونی کمک می‌کند
🔺 اصلاح سیاست ارز ترجیحی فساد را کاهش داد/ ارز ۴۲۰۰ تومانی باعث قاچاق معکوس شده بود
🔺 مشکلات اقتصاد غرب پیامد مجموعه اشتباهات سران اروپا و آمریکا است
🔺 رییس کمیسیون اقتصادی مجلس: قانون بانک مرکزی تا ۲ ماه دیگر اصلاح می‌شود
popup