جستجوی جدیدترین و آخرین اخبار اقتصاد | مهم ترین نتایج اقتصاد

Loading fehamnews خبر فهام
سیاسی

🔺 رئیسی: وزارت اقتصاد جبران عقب‌ماندگی‌ها در زمینه مولدسازی دارایی‌ها را با جدیت پیگیری کند 9

🔹 رئیس‌جمهور با توجه به نگاه مشترک و هماهنگ روسای قوا در زمینه «مولدسازی دارایی‌های دولت»، وزارت اقتصاد و دارایی را مکلف کرد برای جبران عقب‌ماندگی‌ها در این حوزه، موضوع را با همکاری همه دستگاه‌ها و سازمان‌ها تا رسیدن به نتیجه مطلوب با جدیت پیگیری کند.

 1401/09/06 19:14
🔺 کار ویژه مجلس یازدهم با هدف تحول در قوانین اقتصادی

🔺 کار ویژه مجلس یازدهم با هدف تحول در قوانین اقتصادی 6

🔹 قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب‌وکار، قانون مالیات بر خانه‌های خالی، قانون جهش تولید دانش بنیان، قانون مالیات بر ارزش افزوده، قانون جهش تولید مسکن و اصلاح ساختار بانک مرکزی با هدف تحول در قوانین اقتصادی در مجلس یازدهم در دستور کار قرار گرفت و به تصویب رسیدند. دیدن این اینفوگرافیک (داده نما) شما را با بخش مهمی از این اقدامات آشنا می‌کند.

 1401/09/06 19:05

🔺 در سفر رئیس جمهور به سواحل مَکُران چه گذشت؟ 12

🔹 رئیس‌جمهور که در آستانه هفتم آذر روز نیروی دریایی ارتش و به منظور شرکت در رژه یگان‌های نمونه این نیرو امروز به بندر جاسک در استان هرمزگان سفر کرده بود، با مردم این منطقه به صورت رو در رو دیدار کرد و از اهمیت راهبردی سواحل مکران در حوزه‌های اقتصادی ‌سخن گفت.

 1401/09/06 16:04

🔺 نخست وزیر عراق در صدر هیاتی اقتصادی و سیاسی به تهران سفر می‌کند 12

🔹 معاون سیاسی دفتر رئیس‌جمهور اعلام کرد: محمد شیاع السودانی نخست وزیر عراق به دعوت رسمی آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور فردا هفتم آذر در صدر هیاتی اقتصادی و سیاسی با هدف توسعه همکاری‌های دوجانبه و منطقه‌ای به تهران سفر می‌کند.

 1401/09/06 14:35
🔺 امیرعبداللهیان: رای مجلس به لایحه الحاق ایران به شانگهای نشانه عزم جدی در توسعه همکاری‌ها است

🔺 امیرعبداللهیان: رای مجلس به لایحه الحاق ایران به شانگهای نشانه عزم جدی در توسعه همکاری‌ها است 11

🔹 وزیر امور خارجه رأی قاطع مجلس به لایحه الحاق ایران به سازمان همکاری شانگهای را نشانگر عزم و جدیت کشورمان برای توسعه همکاری‌های منطقه‌ای، بین‌المللی و اقتصادی و تقویت نگاه به آسیاست دانست.

 1401/09/06 13:25
اقتصادی

🔺 بازداشت و پیگرد قضایی مامور خاطی مالیاتی به اتهام دریافت ۵۲ میلیارد ریال رشوه 9

🔹 رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور با تاکید بر برخورد قاطع با هرگونه فساد در نظام مالیاتی، از بازداشت و پیگرد قضایی یک مأمور خاطی مالیاتی شاغل در یکی از اداره‌های کل امور مالیاتی استان تهران با همکاری پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ به اتهام دریافت ۵۲ میلیارد ریال رشوه خبر داد.

 1401/09/06 13:52

🔺 درج اوراق گواهی اعتبار مولد (گام) بانک اقتصاد نوین 17

🔹 شرکت بورس اوراق بهادار تهران اعلام کرد: اوراق گواهی اعتبار مولد (گام) بانک اقتصاد نوین (سهامی عام) با نماد "اگ ۰۲۰۶۵۵" با سررسید ۲۸ شهریور ۱۴۰۲ در فهرست نرخ‌های بازار اوراق بدهی بورس اوراق بهادار تهران درج گردید.

 1401/09/06 13:36
🔺 تغییرات مجلس در بودجه باید معقول و منطقی باشد

🔺 تغییرات مجلس در بودجه باید معقول و منطقی باشد 13

🔹 کارشناس مسائل اقتصادی با تأکید بر ضرورت تفاهم میان مجلس و دولت برای رسیدن به اتفاق نظر در خصوص لایحه بودجه، گفت: مجلس باید در خصوص بودجه با دولت همکاری کند زیرا در غیر این صورت دولت قادر به عملی کردن آن نخواهد بود و منجر به افزایش نقدینگی و تورم می‌شود.

 1401/09/06 08:15
🔺 برگزاری مستمر نشست‌های تخصصی با حلقه‌های فکری در مجموعه وزارت اقتصاد

🔺 برگزاری مستمر نشست‌های تخصصی با حلقه‌های فکری در مجموعه وزارت اقتصاد 17

🔹 وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان‌های تابعه این وزارتخانه از نیمه دوم سال گذشته تاکنون نشست های متعددی برای حفظ ارتباط تنگاتنگ با محافل علمی، دانشگاهی، نخبگان و مراکز پژوهشی و رفع مشکلات از این طریق برگزار کردند.

 1401/09/05 17:41
🔺 اطلاعیه وزارت اقتصاد درباره پروانه‌های صنفی

🔺 اطلاعیه وزارت اقتصاد درباره پروانه‌های صنفی 10

🔹 وزارت اقتصاد اعلام کرد: متقاضیان محترم پروانه‌های کسب چنانچه با موردی از صادر یا تمدید نکردن پروانه صنفی به بهانه مساحت یا متراژ مغازه مواجه شدند، مورد را به صورت غیرحضوری به واحد پشتیبانی درگاه ملی مجوز‌ها به نشانی (mojavez.ir) اطلاع دهند تا پیگیری شود.

 1401/09/05 13:58
اجتماعی و حوادث

🔺 راهکار رئیس مجلس برای برون رفت از مشکلات 12

🔹 رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: تنها راه برون رفت کشور از مشکلات پیش رو مخصوصا در حوزه اقتصاد، نوسازی نظام حکمرانی با بازگشت به مردم و تاکید بر خداباوری بعنوان دو رکن اصلی فرهنگ بسیجی است که باید مورد توجه ما مسئولان قرار گیرد.

 1401/09/06 10:25

🔺 ارائه کیفرخواست پرونده رمزارز غیرقانونی «دریک» به دادگاه 16

🔹 دادستان تهران گفت: با صدور کیفرخواست پرونده کثیرالشاکی رمزارز دریک ، درخواست ضبط اموال متهمانی که با کلاهبرداری و فروش غیرقانونی رمز ارز‏ اقدام به اخلال در نظام اقتصادی کشور کردند؛ به دادگاه ارائه شد.

 1401/09/05 16:33

🔺 ایران هم مثل روسیه و چین مستقیم گفتگو کند/غرب درصدد انداختن ایران در تله فضای تبلیغاتی/آمریکا یا روسیه کدام طرف کوتاه می‌آید؟ 44

🔹 انتقال از پلتفرم‌های خارجی به داخلی با کار دستوری امکان‌پذیر است؟، نگاهی به تدابیر رسانه‌ای دولت ترکیه پس از حادثه تروریستی، تاکید اژه ای بر گفت‌وگو با معترضان، ۲ سفارتخانه‌ای که بیروت را به بن‌بست کشیده‌اند، سرود ملی؛ خواندن یا نخواندن؟، رونمايي از بسته جديد كنترل بازار ارز، سيد محمد خاتمي و امر اصلاحات، ضربه شوك‌هاي اقتصادي به درآمد خانوار، دلیل انکار وجود گاز متان چیست؟ و الگوي زاهدان براي تمام ايران؟ از مواردی است که موضوع گزارش های خبری و تحلیلی روزنامه های امروز شده است.

 1401/08/25 06:14

🔺 80 درصد درآمد فروش شرکت‌های دانش‌بنیان مربوط به 5 درصد شرکت‌هاست! 25

🔹 مدیرعامل صندوق توسعه فناوری ایرانیان گفت:‌ 80 درصد درآمد فروش شرکت‌های دانش‌بنیان مربوط به 5 درصد تعداد شرکت‌هاست یعنی 95 درصد شرکت‌های دانش‌بنیان ما فروش چندانی ندارند. این‌ها فعال هستند اما کوچک بوده و تأثیر زیادی در اقتصاد کشور ندارند.

 1401/08/24 16:54

🔺 قاچاق 24 تن برنج در" ایرانشهر " 25

🔹 جانشین فرماندهی انتظامی استان از کشف 24 تن برنج خارجی به ارزش بیش از 15 میلیارد ریال در شهرستان ایرانشهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "مرتضی جوکار " جانشین فرماندهی انتظامی استان در بیان جزئیات این خبر، گفت: در ادامه طرح برخورد با قاچاق کالا و شناسایی باندهای سازمان یافته و متخلفان اقتصادی، مأموران انتظامی ایست و بازرسی مسجد" حضرت ابوالفضل (ع) شهرستان ایرانشهر" هنگام کنترل خودروهای عبوری در محور "ایرانشهربم" به یک دستگاه خودروی تریلی باری مشكوك و آن را متوقف کردند.

وی افزود: مأموران پس از متوقف کردن خودرو در بازرسي از آن 24 تن برنج خارجی قاچاق را کشف کردند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش کالای کشف شده را بیش از 15 میلیارد ریال برآورد کرده اند، تصریح کرد: متهم با تشکیل پرونده مقدماتی به مراجع قضائی معرفی و اقلام مکشوفه به سازمان اموال تملیکی تحویل شد.

جانشین انتظامی استان، پدیده قاچاق را ضربه به اقتصاد و هویت ملی کشور و همه برنامه ریزی های ملی برای رشد و بالندگی کشور دانست و تصریح کرد: خرید و مصرف کالای قاچاق باعث اختلال در عرضه تولیدات داخلی، تعطیلی کارخانه ها، افزایش بیکاری در کشور و ایجاد بازار فروش برای کالاهای کشورهای خارجی است.

 1401/08/23 21:33
فرهنگی و هنری
🔺 دهقانی فیروزآبادی: سهم اقتصاد دانش‌بنیان از تولید ناخالص داخلی را افزایش خواهیم داد

🔺 دهقانی فیروزآبادی: سهم اقتصاد دانش‌بنیان از تولید ناخالص داخلی را افزایش خواهیم داد 16

🔹 معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس جمهوری شب گذشته در برنامه صف اول حضور یافت و درباره عملکرد معاونت علمی در زمینه «توسعه حوزه‌های دانش‌بنیان تا صادرات کالاها» توضیحاتی ارائه کرد.

 1401/09/02 18:53
علمی
🔺 ایران آماده همکاری در حوزه‌های کلان و راهبردی با ونزوئلا است

🔺 ایران آماده همکاری در حوزه‌های کلان و راهبردی با ونزوئلا است 24

🔹 معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس جمهور با بیان اینکه ونزوئلا کشوری ثروتمند از حیث منابع طبیعی و نیروی انسانی است، از علاقه‌مندی ایران برای همکاری در حوزه‌های کلان همچون سلول‌های بنیادی، نانوفناوری، زیست‌فناوری، کشاورزی و دامداری و سایر حوزه‌های راهبردی با این کشور خبر داد.

 1401/08/23 18:42
بین الملل
🔺 واکنش آمریکا به گفت‌وگوهای دولت ونزوئلا و مخالفان

🔺 واکنش آمریکا به گفت‌وگوهای دولت ونزوئلا و مخالفان 8

 1401/09/06 10:26

🔹 وزیر خارجه آمریکا بدون اشاره به اینکه واشنگتن خود عامل بروز چالش های سیاسی و اقتصادی در ونزوئلا طی سالهای گذشته بوده، از ازسرگیری گفت‌وگوهای دولت ونزوئلا و مخالفان آن در مکزیک استقبال کرد و گفت، این مذاکرات را گامی مهم در جهت برقراری دموکراسی در این کشور آمریکای جنوبی دانست.

🔺 شی در دیدار با هریس: امیدوارم اشتباهات محاسباتی آمریکا کاهش یابد

🔺 شی در دیدار با هریس: امیدوارم اشتباهات محاسباتی آمریکا کاهش یابد 22

 1401/08/28 11:38

🔹 «شی جینپینگ» رئیس جمهوری چین در دیدار با «کامالا هریس» معاون رئیس جمهوری آمریکا در حاشیه اجلاس رهبران اقتصادی اَپک (APEC) گفت که امیدوار است چین و آمریکا به درک مشترکی دست یابند و آن‌ را تقویت کنند و در عین حال سوتفاهم و اشتباهات محاسباتی نیز کاهش یابد.

🔺 مکرون: نظم جهانی کنونی مانند یک «جنگل» است

🔺 مکرون: نظم جهانی کنونی مانند یک «جنگل» است 21

 1401/08/28 05:42

🔹 امانوئل مکرون رئیس‌جمهور فرانسه با بیان اینکه نظم جهانی کنونی مانند یک «جنگل» است، گفت: جامعه بین‌المللی در حال حاضر با بحران‌های همپوشانی از تغییرات آب‌وهوایی گرفته تا ناآرامی‌های اقتصادی مواجه است و به یک واکنش هماهنگ نیاز می‌باشد.

سرخط خبر جستجوی جدیدترین و آخرین اخبار اقتصاد | مهم ترین نتایج اقتصاد

تاریخچه خبر جستجوی جدیدترین و آخرین اخبار اقتصاد | مهم ترین نتایج اقتصاد

تصاویر خبری جستجوی جدیدترین و آخرین اخبار اقتصاد | مهم ترین نتایج اقتصاد
🔺 کار ویژه مجلس یازدهم با هدف تحول در قوانین اقتصادی
🔺 امیرعبداللهیان: رای مجلس به لایحه الحاق ایران به شانگهای نشانه عزم جدی در توسعه همکاری‌ها است
🔺 واکنش آمریکا به گفت‌وگوهای دولت ونزوئلا و مخالفان
🔺 بازدید معاون اقتصادی رییس جمهور از بندر امیرآباد
🔺 تغییرات مجلس در بودجه باید معقول و منطقی باشد
🔺 برگزاری مستمر نشست‌های تخصصی با حلقه‌های فکری در مجموعه وزارت اقتصاد
🔺 اطلاعیه وزارت اقتصاد درباره پروانه‌های صنفی
🔺 ابلاغ احکام مالیاتی آیین‌نامه حمایت از سکوها و کسب‌وکارهای اقتصاد دیجیتال
🔺 نوسانات در بازار سرمایه طبیعی است/ نگاه حمایتی دولت سهامداران را به آینده بورس امیدوار می‌کند
🔺 معطل کنندگان صدور مجوز کسب و کار به بهانه متراژ، تحت تعقیب کیفری قرار می‌گیرند
🔺 روح قانون اساسی این است که مجلس هزینه‌های دولت را افزایش ندهد
🔺 حذف قیمت‌گذاری دستوری، گامی رو به جلو در کشور/ اثر مثبت تصمیمات حمایتی دولت در بورس
popup