جستجوی جدیدترین و آخرین اخبار اولین | مهم ترین نتایج اولین

Loading fehamnews خبر فهام
سیاسی
🔺 کشف درمان دارویی ‎آپنه انسدادی خواب برای اولین بار در جهان

🔺 کشف درمان دارویی ‎آپنه انسدادی خواب برای اولین بار در جهان 8

 1401/11/17 14:32

🔹 ‏نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس در توئیتی کشف داروی ‎آپنه انسدادی خواب،توسط ‎"دکتر‌موسوی میرزائی" عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند را تبریک گفت.

🔺 تعطیلی‌های مکرر مدارس بازی کردن با آینده یک نسل است/ تغییر شاخص‌ها برای تعطیلی مدارس باید مطابق استانداردهای بین‌المللی باشد

🔺 تعطیلی‌های مکرر مدارس بازی کردن با آینده یک نسل است/ تغییر شاخص‌ها برای تعطیلی مدارس باید مطابق استانداردهای بین‌المللی باشد 25

 1401/11/14 11:00

🔹 عضو هیأت رئیسه مجلس با بیان اینکه تعطیلی‌های مکرر مدارس بازی کردن با آینده یک نسل است، گفت: تغییر شاخص‌ها برای تعطیلی مدارس باید مطابق استانداردهای بین‌المللی باشد و مانند دنیا مدارس نباید اولین جایی باشد که تصمیم به تعطیلی آن اتخاذ می‌‎شود.

🔺 اولین نشست خبری سخنگوی تلفیق لایحه بودجه 1402

🔺 اولین نشست خبری سخنگوی تلفیق لایحه بودجه 1402 10

 1401/11/12 13:42

🔹 رحیم زارع، سخنگوی تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲؛ امروز چهارشنبه، 12 بهمن ماه 1401 در اولین نشست خبری با اصحاب رسانه در مورد مصوبات کمیسیون تلفیق، بیان کرد: امروز روز آخر ارائه پیشنهادات کمیسیون ها به کمیسیون تلفیق است و هنوز این پیشنهادات به صورت کامل به دست ما نرسیده و با این حال تاکنون یک سری تغییرات پیرو پیشنهادات همکاران نسبت به لایحه دولت، مدنظر قرار گرفته است.

اقتصادی
🔺 وزیر اقتصاد: مولدسازی دارایی‌های راکد با شفافیت کامل انجام می‌شود

🔺 وزیر اقتصاد: مولدسازی دارایی‌های راکد با شفافیت کامل انجام می‌شود 12

 1401/11/19 06:25

🔹 وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: مولد سازی دارایی‌های راکد دولت با شفافیت کامل در اتاق شیشه‌ای و پیش چشم ۸۵ میلیون هموطن انجام خواهد شد که برای اولین بار این سطح از شفافیت پیش از نهایی شدن وجود خواهد داشت و اگر هم تخلفی صورت گیرد بدون هیچ اغماضی با آن برخورد کنند.

اجتماعی و حوادث

🔺 ارسال اولین محموله کمک‌های کارکنان خیّر انتظامی کشور به مناطق زلزله زده شهرستان خوی 14

🔹 با توجه به زلزله اخیر شهرستان خوی آذربایجان غربی و مشکلات ناشی از آن برای هموطنان عزیزمان در این شهرستان، کمک‌های نوع دوستانه‌ای از سوی موکب الحسین (ع) شهدای انتظامی با کمک همکاران خدوم و خیّر در سطح مجموعه انتظامی و موسسه خیریه صورت گرفت.

 1401/11/16 16:52
🔺 کدام کشور‌ها کاهش جمعیت را تجربه خواهند کرد؟

🔺 کدام کشور‌ها کاهش جمعیت را تجربه خواهند کرد؟ 12

🔹 بر اساس آمار منتشر شده، جمعیت چین برای اولین بار در بیش از ۶ دهه کاهش یافت اما این کاهش جمعیت تنها مربوط به چین نیست. اگر پیش‌بینی‌های منتشر شده سازمان ملل که در جولای گذشته برای سال ۲۱۰۰ درست باشد، بسیاری از کشورها به ویژه در اروپا و آسیا در دهه‌های آینده شاهد کاهش جمعیت خواهیم بود و در برخی دیگر، جمعیت در حال کاهش است.

 1401/11/04 14:01
🔺 سازمان سنجش: متخلفان کنکور هیچ توفیقی پیدا نکرده‌اند/ ۵۴ نفر که ۸۳۷ شبکه را اداره می‌کردند، دستگیر شدند/ یک «کلیدزن» هم تا ظهر امروز دستگیر می‌شود!

🔺 سازمان سنجش: متخلفان کنکور هیچ توفیقی پیدا نکرده‌اند/ ۵۴ نفر که ۸۳۷ شبکه را اداره می‌کردند، دستگیر شدند/ یک «کلیدزن» هم تا ظهر امروز دستگیر می‌شود! 28

🔹 در حالی که دولت رئیسی در اقدامی عجیب بخاطر ناتوانی در جلوگیری از تقلب در کنکور، اینترنت مردم را قطع کرد اما گفته شده که سوالات کنکور لو رفت. حالا معاون وزیر علوم و رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه اولین آزمون همواره حساس‌ترین آزمون به حساب می‌آید، گفت: در روند برگزاری اولین نوبت برگزاری کنکور ۱۴۰۲ هجمه‌های فراوانی به سازمان سنجش وارد شد و کار از تقلب گذشته بود و برخی به دنبال این بودند که توانمندی ما را زیر سؤال ببرند.

 1401/10/29 13:18

🔺 سرمقاله رسالت درباره سالگرد حادثه هواپیمای اوکراینی/خوشبختی ایرانیان با پیوست به دست می‌آید/چرا وعده رشد ۸ درصدی تحقق نیافت؟ 42

🔹 رسانه ملی و حاشیه هایش، اولین گام رئیس بانک مرکزی، سبقت مالیات از طلای سیاه در بودجه، سهم ۷۰ درصدی سوداگران در بازار مسکن، نیم فصل به کام سرخ‌ها، شائبه تقلب عامل ناامیدی از روند سنجش، نگاهی متفاوت به حاشیه‌سازی جدید نشریه غربی، راز سخنان متفاوت محمدباقر قالیباف و شرایط حاکم بر تهیه و بررسی نگرانی بیماران و متقاضیان خرید دارو از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.

 1401/10/17 03:50
فرهنگی و هنری
🔺 رونمایی از اولین جایزه ملی پژوهش‌های جهانگردی و میراث فرهنگی

🔺 رونمایی از اولین جایزه ملی پژوهش‌های جهانگردی و میراث فرهنگی 19

 1401/11/03 19:59

🔹 مدیر اندیشکده مطالعات جهانگردی و میراث دانشگاه امام صادق گفت: جایزه ملی پژوهش‌های جهانگردی و میراث فرهنگی برای این طراحی شده که بتواندبه پژوهش‌های در حال انجام حوزه گردشگری و میراث فرهنگی را ارزش گذاری و داوری کند.

🔺 گام استارت‌آپ هلندی به سوی تولید انبوه یک خودروی جدید

🔺 گام استارت‌آپ هلندی به سوی تولید انبوه یک خودروی جدید 23

 1401/10/29 12:21

🔹 استارت‌آپ هلندی پس از موفقیت اولین خودروی خود، یک گام به سوی توسعه نسل جدیدی از خودرو‌های خورشیدی برداشت و توانست ۱۰ هزار مدل از «لایت یر ۲» را به یک شرکت لیزینگ تجاری Arval پیش‌فروش کند.

ورزشی

🔺 کشتی آزاد تورنمنت زاگرب| گام محکم حسن یزدانی در کشتی اول/ امامی به سالکازانوف رسید 25

🔹 دارنده 8 مدال کشتی آزاد جهان و المپیک، اولین کشتی خود در تورنمنت رنکینگ‌دار اتحادیه جهانی را با برد قاطعانه پشت سر گذاشت.

 1401/11/12 13:48

🔺 اولین اظهارات آلوز پس از زندانی شدن؛ نتیجه محاکمه‌ام هر چه باشد، می‌پذیرم 14

🔹 بازیکن برزیلی سابق بارسلونا که به تجاوز متهم است، می‌گوید از نتیجه تحقیقات درباره این پرونده و حکمی که قرار است درباره‌اش صادر شود نمی‌ترسد.

 1401/11/10 15:06

🔺 تغییر برنامه سفر تیم ملی کشتی فرنگی به تورنمنت زاگرب 22

🔹 درحالیکه پیش از این قرار بود شاگردان حسن رنگرز روز دوازدهم بهمن راهی زاگرب شوند، برنامه سفر این تیم به اولین تورنمنت رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی تغییر کرد.

 1401/11/10 13:54

🔺 رقابت اسنایدر و کاکس به زاگرب کشید؛ استقبال ضعیف از اوزان غیرالمپیکی اولین تورنمنت رنکینگ‌دار 15

🔹 اولین تورنمنت رنکینگ اتحادیه جهانی در سال 2023 در شرایطی برگزار می‌شود که نفرات شرکت‌کننده در اوزان المپیکی، پرتعداد و در اوزان غیرالمپیکی کم‌تعداد بوده است.

 1401/11/07 14:43
🔺 کفاشیان: سال ۸۰ گفتم خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس موفق نمی‌شود

🔺 کفاشیان: سال ۸۰ گفتم خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس موفق نمی‌شود 15

🔹 رئیس سابق فدراسیون فوتبال گفت: سال ۱۳۸۰ اولین مصاحبه را برای خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس انجام دادم اما به رئیس سازمان تربیت بدنی گفتم در این کار موفق نمی‌شوید.

 1401/11/06 09:39
علمی
🔺 اولین تصاویر ماهواره خیام منتشر شد

🔺 اولین تصاویر ماهواره خیام منتشر شد 9

 1401/11/19 11:06

🔹 اولین آلبوم تصاویر ماهواره خیام از ورزشگاه آزادی، اصفهان، اسلامشهر، آبادان، استان فارس، بندر ماهشهر، قائمشهر، دهلران، خوزستان در قالب آلبوم تصاویر به نمایش درآمد.

🔺 از «امید» تا «خیام» ، تمام دستاوردهای فضایی

🔺 از «امید» تا «خیام» ، تمام دستاوردهای فضایی 18

 1401/11/15 11:40

🔹 ایسنا نوشت: اولین گام کشور در توسعه فناوری‌های فضایی محدود به ساخت ماهواره‌ها با کاربردهای مختلف سنجشی و مخابراتی بوده است، ولی اکنون مهندسان کشور با توسعه فناوری‌های فضا پایه، استفاده از این علوم را در حوزه‌هایی چون پایش آتش‌سوزی در جنگل‌ها، وضعیت تالاب‌ها و همچنین کنترل مزارع و گلخانه‌ها از راه دور امکان‌پذیر کرده‌اند.

🔺 عکس| نیسان با این خودروی عجیب سفر به آینده را ممکن کرد

🔺 عکس| نیسان با این خودروی عجیب سفر به آینده را ممکن کرد 22

 1401/11/13 10:30

🔹 خانواده خودروهای مفهومی نیسان که برای اولین بار در نوامبر 2021 رونمایی شدند، سه نام عجیب و غریب را به نمایش گذاشتند که به سه خودرو با استایل بسیار منحصر به فرد متصل شده بودند. یکی از آنها اکنون به میدان رقابت قدم گذاشته است.

بین الملل
🔺 واکنش مدودف به سناریوی کُره برای اوکراین

🔺 واکنش مدودف به سناریوی کُره برای اوکراین 10

 1401/11/19 10:00

🔹 ایسنا نوشت:رئیس‌جمهوری پیشین روسیه، گمانه‌زنی کی‌یف مبنی بر اینکه گفته می‌شود غرب آماده تجزیه اوکراین «طبق سناریوی کره» است را به عنوان اولین گام برای «به رسمیت شناختن واقعیت‌های ارضی موجود» توصیف کرد.

🔺 تبدیل اریحا از نماد سازش به پایگاه  گروه نوظهور "کتیبه مخیم عقبه جبر"

🔺 تبدیل اریحا از نماد سازش به پایگاه گروه نوظهور "کتیبه مخیم عقبه جبر" 8

 1401/11/18 13:52

🔹 اولین قرارداد سازش در فلسطین به نام غزه- اریحا معروف شد، اما اریحا اکنون به زادگاه گروه مقاومتی نوظهورموسوم به «کتیبه مخیم عقبه جبر» (گردان اردوگاه عقبه جبر) شناخته می‌شود.

🔺 دیدار وزیر خارجه کشورمان با وزیر نفت ونزوئلا

🔺 دیدار وزیر خارجه کشورمان با وزیر نفت ونزوئلا 14

 1401/11/14 20:35

🔹 حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران که به کاراکاس سفر کرده است در اولین دیدار از این سفر رسمی با طارق العیسامی وزیر نفت ونزوئلا دیدار کرد. این دیدار پشت در‌های بسته انجام شد.

🔺 ببینید | لباس خاص زلنسکی در دیدار با بایدن در آمریکا 37

 1401/10/01 00:01

🔹 رئیس جمهوری اوکراین امروز چهارشنبه در اولین سفر خارجی خود پس از آغاز جنگ اوکراین، وارد آمریکا شد. پوشش نظامی زلنسکی در دیدار با جو بایدن از نکات این دیدار بود. منبع: دانشجو

🔺 واکنش ایلان ماسک به نظرسنجی جنجالی کناره‌گیری از ریاست توییتر

🔺 واکنش ایلان ماسک به نظرسنجی جنجالی کناره‌گیری از ریاست توییتر 34

 1401/09/29 21:42

🔹 ایرنا نوشت: ایلان ماسک میلیاردر آمریکایی در اولین اظهارنظر پس از رای مثبت بیش از ۱۰ میلیون نفر از کاربران توییتر برای کناره‌گیری از ریاست این شبکه اجتماعی، گفت: از این پس تنها رای کاربرانی پذیرفته خواهد شد که دارای تیک آبی باشند.

🔺 آغاز به‌کار نخستین پژوهشکده بین‌المللی لجستیک کشور در سرخس

🔺 آغاز به‌کار نخستین پژوهشکده بین‌المللی لجستیک کشور در سرخس 19

 1401/09/27 16:51

🔹 همزمان با روز نخست نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل و لجستیک تهران، اولین پژوهشکده بین‌المللی لجستیک کشور، کار خود را در منطقه ویژه اقتصادی سرخس آغاز کرد.

سرخط خبر جستجوی جدیدترین و آخرین اخبار اولین | مهم ترین نتایج اولین

تاریخچه خبر جستجوی جدیدترین و آخرین اخبار اولین | مهم ترین نتایج اولین

تصاویر خبری جستجوی جدیدترین و آخرین اخبار اولین | مهم ترین نتایج اولین
🔺 اولین تصاویر ماهواره خیام منتشر شد
🔺 واکنش مدودف به سناریوی کُره برای اوکراین
🔺 وزیر اقتصاد: مولدسازی دارایی‌های راکد با شفافیت کامل انجام می‌شود
🔺 تبدیل اریحا از نماد سازش به پایگاه  گروه نوظهور "کتیبه مخیم عقبه جبر"
🔺 رمزگشایی از هجوم به بازار مسکن در اولین ماه زمستان ۱۴۰۱
🔺 کشف درمان دارویی ‎آپنه انسدادی خواب برای اولین بار در جهان
🔺 تحلیل روند بازار سرمایه ۱۶ بهمن
🔺 واردات پیاز آزاد شد و صادراتش قفل / واردات ۵۰ هزار تن پیاز
🔺 آغاز واردات ۵۰ هزار تن پیاز/ بازار هفته آینده به ثبات می رسد
🔺 از «امید» تا «خیام» ، تمام دستاوردهای فضایی
🔺 دیدار وزیر خارجه کشورمان با وزیر نفت ونزوئلا
🔺 آیا در طرح کالابرگ یارانه نقدی برخیاز افراد کم می شود؟
popup