جستجوی جدیدترین و آخرین اخبار بازار | مهم ترین نتایج بازار

Loading fehamnews خبر فهام
سیاسی

🔺 ششمین نمایشگاه بین المللی شیلات و آبزیان و صنایع وابسته (پیک بامدادی پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۹/۰۳) 44

🔹 یکی از اهداف برگزاری ششمین دوره نمایشگاه بین المللی شیلات و آبزیان و صنایع وابسته، بازاریابی و ایجاد بستر صادرات محصولات شیلات اعلام شده است. سازمان شیلات هدف‌گذاری صادرات محصولات آبزی پروری کشور را برای افق ۱۴۰۴ رسیدن به رقم دو و دو دهم میلیارد دلار اعلام کرده است ...

 1401/09/03 09:51
🔺 کمبود دارو نتیجه بازی‌سازی جریان رانت‌خوار و دارای تعارض منافع/ سوءمدیریت مانند اختاپوس بر سیستم غذا و داروی کشور چنبره زده است

🔺 کمبود دارو نتیجه بازی‌سازی جریان رانت‌خوار و دارای تعارض منافع/ سوءمدیریت مانند اختاپوس بر سیستم غذا و داروی کشور چنبره زده است 20

🔹 نماینده مردم سبزوار در مجلس کمبود و نبود دارو را نتیجه بازی‌سازی جریان رانت‌خوار و دارای تعارض منافع دانست و گفت: مافیا تصمیم گرفت دارو تولید نشود تا نظام توزیع دارو با مشکل مواجه شود و هر زمانی که قرار است اقداماتی برای سازماندهی نظام توزیع انجام شود سوء مدیریت ها و تعارض منافع منجر به مانع تراشی در عرضه و شبکه توزیع می شود در واقع کمبود و نبود دارو در بازار نتیجه بازی سازی جریان رانت خوار و دارای تعارض منافع در شبکه توزیع دارو است که وزیر بهداشت باید با توجه جدی مشکل را در زمان مناسب مدیریت و کنترل می کرد.

 1401/09/03 09:15
🔺 مشکلات معیشتی ماحصل کوتاهی دولت در کنترل بازار و اجرای مصوبات مجلس است

🔺 مشکلات معیشتی ماحصل کوتاهی دولت در کنترل بازار و اجرای مصوبات مجلس است 14

🔹 عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی مجلس، در تشریح دلایلی که به گرانی افسارگسیخته کالاهای اساسی منتهی شده است تاکید کرد که کوتاهی دولت در کنترل بازار و اجرای مصوباتی که مجلس در حوزه بهبود معیشت دارد باعث بروز مشکلات معیشتی برای مردم شده است.

 1401/09/02 10:06
🔺 تعارض منافع سدی عظیم در برابر ساماندهی بازار دارو است/موفقیت وزیر بهداشت در فرصت یک ماهه برای ساماندهی این بازار امکانپذیر نیست

🔺 تعارض منافع سدی عظیم در برابر ساماندهی بازار دارو است/موفقیت وزیر بهداشت در فرصت یک ماهه برای ساماندهی این بازار امکانپذیر نیست 18

🔹 عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی مجلس، از تعارض منافع به عنوان مانعی در مسیر ساماندهی بازار دارو یاد کرد و افزود: با وجود آشفتگی که در حوزه دارو وجود دارد بعید به نظر می‌رسد قولی که وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای رفع مشکلات بازار دارو داده در مهلت یک ماهه‌ای که مجلس تعیین کرده است، رفع شود.

 1401/09/02 09:15
🔺 الکترونیکی کردن دولت مهمترین اقدام برای کاهش مصرف کاغذ در کشور است

🔺 الکترونیکی کردن دولت مهمترین اقدام برای کاهش مصرف کاغذ در کشور است 20

🔹 نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به تبعات سنگین گرانی کاغذ گفت: ورود کالا به بورس یک اقدام مثبت محسوب می‌شود، اگر به صورت جدی سروسامان داده شود دست رانت خواران، دلالان و سوء استفاده گران از کالاهای اساسی همچون کاغذ کوتاه می‌شود، در هر حال مهندسی بازار بورس کشور باید به روز رسانی شود.

 1401/08/28 09:39
اقتصادی

🔺 درج اوراق گواهی اعتبار مولد (گام) بانک اقتصاد نوین 17

🔹 شرکت بورس اوراق بهادار تهران اعلام کرد: اوراق گواهی اعتبار مولد (گام) بانک اقتصاد نوین (سهامی عام) با نماد "اگ ۰۲۰۶۵۵" با سررسید ۲۸ شهریور ۱۴۰۲ در فهرست نرخ‌های بازار اوراق بدهی بورس اوراق بهادار تهران درج گردید.

 1401/09/06 13:36

🔺 مبارزه با پولشویی در بازار سرمایه، هوشمند می‌شود 9

🔹 رئیس مرکز مبارزه با پولشویی سازمان بورس گفت: در پی تشکیل واحدی به نام اداره نظارت هوشمند در این مرکز هستیم. این اداره، وظیفه طراحی و پیاده‌سازی سامانه‌هایی را عهده‌دار است که نظارت هوشمند و مکانیزه بر اجرای مقررات مبارزه با پولشویی را امکان‌پذیر می‌کند.

 1401/09/06 09:43
🔺 غفلت از ۸سال خانه سازی در دولت قبل، چگونه بر طبل تورم مسکن کوبید؟

🔺 غفلت از ۸سال خانه سازی در دولت قبل، چگونه بر طبل تورم مسکن کوبید؟ 9

🔹 قفل سیاست‌های مسکنی در هشت سالِ عملکرد دولت‌های یازدهم و دوازدهم، بازار مسکن را با تورم و کاهش قدرت خرید و افزایش صف جمعیت مستاجران مواجه کرد، اما برخی رسانه‌های حامی دولت قبل بدون توجه به سیاست‌های دولت مورد علاقه‌شان، می‌خواهند مشکلات این بخش را به پای دولت سیزدهم بنویسند.

 1401/09/06 09:42

🔺 عرضه مرغ منجمد؛ بلای جان تولیدکنندگان! 15

🔹 مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی کشور در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود عرضه مرغ منجمد در بازار محدود شده است، گفت: صرف نظر از میزان عرضه در بازار اعتقاد ما این است که در شرایط فعلی که تولید مازاد داریم، نباید هیچ مرغ منجمدی در بازار عرضه شود.

 1401/09/05 17:37

🔺 ۱۵.۵ میلیون اوراق گواهی کالایی دست به دست شد 13

🔹 بازار گواهی سپرده در هفته منتهی به ۴ آذر شاهد معامله بیش از ۱۵.۵ میلیون ورقه بهادار مبتنی بر کالا با ارزش بیش از ۵۶۰ میلیارد تومان بود. سکه از لحاظ ارزش معاملات و سیمان از لحاظ حجم معاملات، برتر از سایر دارایی ها، در مقام نخست ایستاد.

 1401/09/05 16:27
اجتماعی و حوادث

🔺 تیم فوتبال و تیم سیاست/ خداحافظی عبرت‌آموز زیدآبادی/ ویروس‌های بورس اثرگذارتر از حمایت‌های پولی 27

🔹 استقبال بازار سرمایه از ابقای «عشقی» در سازمان بورس، رستم رفتنی شد؟، سردرگمی نمایندگان مجلس: فیلتر یا رفع فیلتر، سبقت آنفلوآنزا از کرونا، پرونده مخابرات روی میز قضا، گام نخست ایران دربرابر قطعنامه ضد ایرانی، سریال خروج از جام جم، تیم فوتبال و تیم سیاست و دو گل طارمی در روز تلخ شکست از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.

 1401/09/01 03:46

🔺 آیا تلاش شهرداری تهران در حوزه مسکن "رؤیای تهرانی‌ها برای خانه‌دار شدن" را محقق می‌کند؟! 23

🔹 شهرداری تهران در حالی به موضوع ساخت مسکن و اقدام برای حل مشکلات متعدد این حوزه پرتلاطم ورود کرده که سقف اجاره‌خانه‌ها در پایتخت سر به فلک کشیده و بازار خرید و فروش مسکن هم تقریبا در رکود به سر می‌برد.

 1401/08/29 12:39

🔺 ورود محموله جدید دارویی به کشور/ واردات آنتی‌بیوتیک تا زمان اشباع بازار 57

🔹 رئیس سازمان غذا و دارو با اعلام واردات آنتی‌بیوتیک‌ها در کنار افزایش تولید تا اشباع بازار، گفت: یک محموله دارویی روز جمعه وارد کشور می‌شود و طی هفته آینده نیز واردات محموله‌های دیگر ادامه خواهد داشت.

 1401/08/25 13:25

🔺 ایران هم مثل روسیه و چین مستقیم گفتگو کند/غرب درصدد انداختن ایران در تله فضای تبلیغاتی/آمریکا یا روسیه کدام طرف کوتاه می‌آید؟ 44

🔹 انتقال از پلتفرم‌های خارجی به داخلی با کار دستوری امکان‌پذیر است؟، نگاهی به تدابیر رسانه‌ای دولت ترکیه پس از حادثه تروریستی، تاکید اژه ای بر گفت‌وگو با معترضان، ۲ سفارتخانه‌ای که بیروت را به بن‌بست کشیده‌اند، سرود ملی؛ خواندن یا نخواندن؟، رونمايي از بسته جديد كنترل بازار ارز، سيد محمد خاتمي و امر اصلاحات، ضربه شوك‌هاي اقتصادي به درآمد خانوار، دلیل انکار وجود گاز متان چیست؟ و الگوي زاهدان براي تمام ايران؟ از مواردی است که موضوع گزارش های خبری و تحلیلی روزنامه های امروز شده است.

 1401/08/25 06:14

🔺 قاچاق 24 تن برنج در" ایرانشهر " 25

🔹 جانشین فرماندهی انتظامی استان از کشف 24 تن برنج خارجی به ارزش بیش از 15 میلیارد ریال در شهرستان ایرانشهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "مرتضی جوکار " جانشین فرماندهی انتظامی استان در بیان جزئیات این خبر، گفت: در ادامه طرح برخورد با قاچاق کالا و شناسایی باندهای سازمان یافته و متخلفان اقتصادی، مأموران انتظامی ایست و بازرسی مسجد" حضرت ابوالفضل (ع) شهرستان ایرانشهر" هنگام کنترل خودروهای عبوری در محور "ایرانشهربم" به یک دستگاه خودروی تریلی باری مشكوك و آن را متوقف کردند.

وی افزود: مأموران پس از متوقف کردن خودرو در بازرسي از آن 24 تن برنج خارجی قاچاق را کشف کردند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش کالای کشف شده را بیش از 15 میلیارد ریال برآورد کرده اند، تصریح کرد: متهم با تشکیل پرونده مقدماتی به مراجع قضائی معرفی و اقلام مکشوفه به سازمان اموال تملیکی تحویل شد.

جانشین انتظامی استان، پدیده قاچاق را ضربه به اقتصاد و هویت ملی کشور و همه برنامه ریزی های ملی برای رشد و بالندگی کشور دانست و تصریح کرد: خرید و مصرف کالای قاچاق باعث اختلال در عرضه تولیدات داخلی، تعطیلی کارخانه ها، افزایش بیکاری در کشور و ایجاد بازار فروش برای کالاهای کشورهای خارجی است.

 1401/08/23 21:33
فرهنگی و هنری

🔺 «مردی که زبان کبوترها را می‌دانست» منتشر شد/ داستانی کودکانه درباره حاج قاسم و آزادسازی آمرلی عراق 12

🔹 کتاب کودک «مردی که زبان کبوتر‌ها را می‌دانست» به نویسندگی نازنین صابری بهداد و تصویرگری لیلا حیدری، توسط انتشارات «راه یار» و با همکاری بنیاد حفظ و نشر آثار شهید حاج قاسم سلیمانی، چاپ و روانه بازار نشر شد.

 1401/09/06 13:13
سرخط خبر جستجوی جدیدترین و آخرین اخبار بازار | مهم ترین نتایج بازار

تاریخچه خبر جستجوی جدیدترین و آخرین اخبار بازار | مهم ترین نتایج بازار

تصاویر خبری جستجوی جدیدترین و آخرین اخبار بازار | مهم ترین نتایج بازار
🔺 غفلت از ۸سال خانه سازی در دولت قبل، چگونه بر طبل تورم مسکن کوبید؟
🔺 مبارزه با پولشویی در بازار سرمایه هوشمند می‌شود
🔺 بازار ۱۰ میلیارد یورویی برای صادرات تجهیزات صنایع نفت
🔺 مداخله بانک مرکزی در بازار ارز بدون ارزپاشی/ تراز پرداخت‌های خارجی مثبت ۱۱.۱ میلیارد دلار شد
🔺 نوسانات در بازار سرمایه طبیعی است/ نگاه حمایتی دولت سهامداران را به آینده بورس امیدوار می‌کند
🔺 حذف قیمت‌گذاری دستوری، گامی رو به جلو در کشور/ اثر مثبت تصمیمات حمایتی دولت در بورس
🔺 ثبات و آرامش بازار طلا در هفته نخست آذرماه/ ایجاد تعادل در بازار با اوراق ارزی بانک مرکزی
🔺 عملکرد دولت در مدیریت التهابات ارزی چگونه بود؟/ پایان دوران مدیریت خلق‌الساعه و دستوری در بازار
🔺 بازار سرمایه ۲۵ درصد بخش‌های مختلف اقتصاد کشور را تامین مالی می‌کند
🔺 صندوق‌های جسورانه برای حمایت مالی از شرکت‌های دانش‌بنیان در بازار بورس راه‌اندازی شده است
🔺 کمبود دارو نتیجه بازی‌سازی جریان رانت‌خوار و دارای تعارض منافع/ سوءمدیریت مانند اختاپوس بر سیستم غذا و داروی کشور چنبره زده است
🔺 نادیده گرفتن آثار اقدامات تحولی در اقتصاد جامعه را ناامید می‌کند
popup