جستجوی جدیدترین و آخرین اخبار تولید | مهم ترین نتایج تولید

Loading fehamnews خبر فهام
سیاسی

🔺 اخبار دفاعی امنیتی در هفته‌ای که گذشت 12

🔹 ارتقای توان جنگ الکترونیک در پهپادهای ارتش، دستگیری مدیران ۳ کانال تلگرامی از سوی سپاه، وقوع سانحه برای هواپیمای اف ۱۴ نهاجا و تولید ۲۲۰ محصول راهبردی امنیتی جدید در سازمان پدافند غیرعامل از جمله اخبار مهم دفاعی امنیتی در هفته گذشته است.

 1401/04/03 01:53

🔺 برنامه کمیسیون ویژه جهش برای رفع مشکلات تولیدکنندگان استان فارس 11

🔹 نایب رئیس کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید مجلس گفت: اعضای کمیسیون در سفر نظارتی خود به استان فارس ضمن بازدید از واحدهای تولیدی و اقتصادی در جریان مشکل جدی آنها در بحث سرمایه در گردش، مالیات بر ارزش افزوده، بازپرداخت تسهیلات ارزی و ... قرار گرفتند و برای رفع آنها برنامه‌ریزی کردند.

 1401/04/02 10:46

🔺 بررسی روند اجرای قانون تسهیل صدور مجوز کسب و کار با حضور دستگاه‌های اجرایی و نظارتی 10

🔹 نایب رئیس کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید مجلس گفت: روند اجرای قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار در جلسه این کمیسیون با حضور مسئولان دستگاه‌های اجرایی و نظارتی و وزارتخانه‌های مختلف و نمایندگان دادستانی استان‌های کهکیلویه و بویراحمد و سیستان و بلوچستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 1401/04/01 17:44

🔺 ضرورت ورود قوه قضاییه به حواشی شهرک صنعتی قرچک و حمایت از تولیدکنندگان 13

🔹 عضو مجمع نمایندگان استان تهران با بیان اینکه باید از تولیدکنندگان حمایت‌های لازم صورت پذیرد، گفت: ورود قوه قضاییه به حواشی شهرک صنعتی قرچک و حمایت از تولیدکنندگان این شهرک لازم و ضروری است.

 1401/04/01 15:30

🔺 اصناف کشور سربازان خط مقدم جبهه اقتصادی هستند 9

🔹 رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اصناف کشور جزء سربازان و در خط اول جبهه اقتصادی هستند، گفت: ما به عنوان مجلس شورای اسلامی حمایت‌های لازم را از آنها از جمله اصناف تولیدی، توزیعی، خدماتی و خدمات فنی خواهیم داشت.

 1401/04/01 08:38
اقتصادی

🔺 ۲.۵ مگاوات دیگر به ظرفیت تولید نیروگاه‌های تجدیدپذیر افزوده شد 10

🔹 تلاش دولت سیزدهم برای رونق استفاده از ظرفیت انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور با مورد بهره‌برداری قرار گرفتن یک نیروگاه ۲.۵ مگاواتی وارد مراحل جدی تری شد تا نشان دهد استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر یک شعار نیست.

 1401/04/04 13:22

🔺 عبور ظرفیت تولید گاز کشور از مرز ۱۰۰۰ میلیون مترمکعب/ افزایش ۴ درصدی برداشت از پارس جنوبی در سال ۱۴۰۰ 14

🔹 معاونت برنامه‌ریزی وزارت نفت اعلام کرد: ظرفیت تولید گاز خام کشور در سال ۱۴۰۰ برای نخستین بار از مرز ۱۰۰۰ میلیون مترمکعب در روز عبور کرد و برداشت گاز از میدان مشترک پارس جنوبی هم نسبت به سال قبل از آن (۱۳۹۹) بیش از چهار درصد افزایش یافت.

 1401/04/04 12:18

🔺 مرغداران کرمانشاه در صورت تامین به موقع نهاده‌ها مشکلی برای تولید ندارند 10

🔹 رئیس اتحادیه مرغداران گوشتی استان کرمانشاه با بیان اینکه مرغداران در صورت تامین نهاده‌های دامی برای تولید مرغ هیچ مشکلی ندارد؛ مشکل اصلی مرغداران را ترس از تامین نشدن به موقع نهاده دامی حتی با نرخ قیمت ارز نیمایی و ترس از افزایش ناگهانی قیمت تمام شده تولید مرغ اعلام کرد.

 1401/04/04 10:09

🔺 شورای همکاری خلیج فارس؛ از انبار نفت تا رهبری انرژی سبز در منطقه 11

🔹 کشورهای شورای همکاری خلیج فارس که از آن ها به عنوان «انبار نفت» در جهان یاد می‌شود، برای حفظ جایگاه برتر خود در حوزه انرژی جهان،سرمایه‌گذاری گسترده و برنامه‌های مدونی را در زمینه تولید و استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر تدارک دیده‌اند.

 1401/04/04 08:34

🔺 افزایش ۳۶ درصدی تحویل خودرو در سه ماهه اول امسال 6

🔹 وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه تاکنون گام های بلندی در حوزه تولید برداشته شده است، افزود: در سه ماه نخست سال جاری تعداد ۲۴۶ هزار خودرو تحویل داده شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش ۳۶ درصدی همراه شده است.

 1401/04/03 13:11
اجتماعی و حوادث

🔺 بررسی تولید نمایشگرهای بزرگ به جای تخته کلاس درس 7

🔹 دبیر قرارگاه حکمرانی آموزش و پرورش در تربیت فناورانه گفت: توسعه تولید داخلی در زمینه تبلت و سیم‌کارت دانش‌آموزی به عنوان ابزار زیست‌بوم آموزش و پرورش و همچنین تولید نمایشگرهای بزرگ در کلاس درس به عنوان جایگزین تخته‌های سفید در دستور کار قرارگاه است.

 1401/04/01 14:05

🔺 برگزاری جشنواره "سینا" با حضور 170 شرکت دانش‌بنیان در پارک دانشگاه تربیت مدرس 14

🔹 در پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس بیش از 170 شرکت دانش‌بنیان در حال فعالیت هستند که محصولات آنها در قالب جشنواره‌ای با عنوان "سینا" ارائه شده است. از سانتریفیوژهای تصویه صنعت پتروشیمی تا تولید فاکتورهای رشد و ربات کمک‌کننده از جمله آنها است.

 1401/03/31 14:13

🔺 کشف پرونده کلاهبرداری تلفنی با ترفند «برنده خوش شانس» 11

🔹 رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از کشف پرونده کلاهبرداری تلفنی با موضوع برنده شدن در قرعه کشی خبر داد و گفت: متهم با ترفند برنده خوش شانس رادیویی اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کرد.

 1401/03/29 15:58

🔺 صدور مجوز تولید 6000 فراورده طبیعی و سنتی/ شرکت‌ها خودشان داروهای تاریخ مصرف گذشته را جمع‌آوری می‌کنند 26

🔹 سرپرست اداره کل امور فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو درباره ریکال مکمل‌ها توضیحاتی ارائه و اعلام کرد: 4300 داروی طبیعی و بیش از 1700 داروی سنتی مجوز گرفته‌اند.

 1401/03/24 16:09

🔺 اعتراضات زمینه‌ها و تهدید‌ها/سؤال با دستور و بخشنامه از بین نخواهد رفت/صهیونیست‌ها و توطئه جدید 33

🔹 اعتراض شدید نمایندگان مجلس به گرانی ها، نتیجه معکوس برخورد نظامی با بدحجابی، ناتوانی روسیه در تصرف شهر‌های کلیدی اوکراین پس از گذشت ۱۰ هفته، حقوق بازنشستگان در فاز بازنگری، تصمیم جدید برای کنترل بازار پس از رکوردشکنی دلار، پیش بینی رشد تولید غله ایران، اعلام دلایل اولیه حادثه قطار مشهد-یزد و چرایی مهاجرت پرستاران از کشور را پس از فروکش کردن کرونا از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.

 1401/03/23 03:30
فرهنگی و هنری

🔺 فقط دختران قربانی نمی‌شوند/ «هیس پسرها گریه نمی‌کنند» به پیش‌تولید رسید 10

🔹 پوران درخشنده گفت: فیلم سینمایی «هیس پسرها گریه نمی‌کنند» درباره پسرها و آسیب‌هایی‌ است که در دوران کودکی با آن روبرو هستند و این که چگونه استمرار این آسیب‌های روان‌شناختی که در گذشته رخ داده، به دنیای زندگی‌شان در زمان حال بازمی‌گردد و در یک‌کلام این فیلم روایت زندگی قربانی‌های مذکر است.

 1401/04/04 08:45

🔺 اولویت‌های تولید در مراکز استانی صداوسیما تشریح شد/ تولید ۲۰۰ مستند از شهدای مدافع حرم 10

🔹 فاطمی به تشریح اولویت‌های تولید در مراکز استانی صداوسیما از سال‌ ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۵ پرداخت و گفت: در سیمای استانی نگاه به موضوع انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و ارزش‌های فرهنگی خیلی پررنگ است.

 1401/04/04 02:04

🔺 مدیرکل هنرهای نمایشی: رونق و تعالی تئاتر بزرگسال وابسته به تئاتر کودک و نوجوان است 8

🔹 کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی گفت: نباید به جشنواره تئاتر کودک و نوجوان تنها در این مقطع و زمان توجه کنیم. این رویداد باید در طول سال پویا باشد و ما شاهد تولیدات مداوم آثار کودک و نوجوان باشیم تا به رشد و شکوفایی تئاتر کمک کند.

 1401/04/03 16:02
🔺 معرفی جایگزین سویا و کُلزا برای دامداری‌ها با تولید نهاده‌هایی از بستر طیور

🔺 معرفی جایگزین سویا و کُلزا برای دامداری‌ها با تولید نهاده‌هایی از بستر طیور 8

🔹 گروهی از محققان یکی از شرکت‌های فناور از بستر طیور، نهاده‌های دامی را تولید کردند که ضمن تامین مواد مغذی برای دام و افزایش بهره‌وری دامداری‌ها، می‌تواند جایگزین نهاده‌هایی، چون سویا و کلزا باشد.

 1401/04/03 15:03
🔺 الزام صنایع به استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در قانون جهش تولید دانش‌بنیان

🔺 الزام صنایع به استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در قانون جهش تولید دانش‌بنیان 17

🔹 در قانون جهش تولید دانش‌بنیان بر تأمین برق صنایع و تولید برق پاک از انرژی‌های تجدیدپذیر تاکید شده است تا با این کار صنایع دانش‌بنیان مرتبط با این نوع از انرژی‌ها توسعه یابند.

 1401/04/01 20:56
علمی

🔺 پروتئینی که ۱۰ هزار برابر بیشتر سلول‌های ضد سرطان تولید می‌کند 6

🔹 محقان دریافته‌اند که افزودن یک پروتئین تقویت کننده به نام "اینترلوکین-۷" به طور چشمگیری اثربخشی ایمنی‌درمانی سلول‌های "CAR T" را بهبود می‌بخشد و ۱۰ هزار برابر سلول‌های ضد سرطان بیشتری تولید می‌کند.

 1401/03/29 15:39
بین الملل
🔺 چرا بایدن به نفت ایران و ونزوئلا نیاز دارد؟

🔺 چرا بایدن به نفت ایران و ونزوئلا نیاز دارد؟ 17

🔹 روزنامه فرانسوی «لو فیگارو» نوشت: بعید نیست که «جو بایدن» رئیس جمهوری آمریکا برای کاهش بهای نفت و کمک به تامین انرژی مورد نیاز اروپا که بدنبال تحریم نفت روسیه با بحران مواجه شده است، تحریم‌های بلند مدت علیه دو کشور تولیدکننده نفت یعنی ایران و ونزوئلا را کاهش دهد.

 1401/03/16 13:25
سرخط خبر جستجوی جدیدترین و آخرین اخبار تولید | مهم ترین نتایج تولید

تاریخچه خبر جستجوی جدیدترین و آخرین اخبار تولید | مهم ترین نتایج تولید

تصاویر خبری جستجوی جدیدترین و آخرین اخبار تولید | مهم ترین نتایج تولید
🔺 معرفی جایگزین سویا و کُلزا برای دامداری‌ها با تولید نهاده‌هایی از بستر طیور
🔺 الزام صنایع به استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در قانون جهش تولید دانش‌بنیان
🔺 رشد بی رویه قیمت ها و تورم، علت رکود بازار پوشاک
🔺 پیشرفت ۸۵ درصدی احداث نخستین زیست پالایشگاه ایران
🔺 خودکفایی در تولید پهپاد‌های کشاورزی با تلاش نخبگان دانشگاهی
🔺 افزایش قیمت لوازم خانگی قاچاق نسبت به تولید داخل
🔺 منشا تولید‏ اطلاعات، مهمترین عامل آلودگی اطلاعات
🔺 قیمت مرغ زنده با ارز نیمایی کیلویی ۴۵ هزار تومان تمام می‌شود
🔺 توصیه مجله معروف آمریکایی به بایدن: به ریاض نرو، شیر نفت ایران را باز کن
🔺 معاون حقوقی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: صداوسیما باید پاسخگو باشد
🔺 وزیر ارتباطات :عزم رییس جمهور بر حل مشکلات ریشه ای استوار است
🔺 وزیر اقتصاد: تلاش‌های دولت به عبور کشور از شرایط کنونی کمک می‌کند
popup