جستجوی جدیدترین و آخرین اخبار تولید | مهم ترین نتایج تولید

Loading fehamnews خبر فهام
سیاسی

🔺 رئیسی: تبادل زندانیان یک اقدام بشردوستانه بود/ رسانه‌های دنیا اخبار ایران را صادقانه منعکس کنند 22

🔹 رئیس جمهور گفت: در برخی رسانه‌های جهان اخباری درباره ایران منتقل می‌شود که صادقانه نیست؛ در جریان حوادث سال گذشته در ایران، شاهد اخبار دروغ زیادی بودیم که از رسانه‌های مختلف جهان توزیع شد و هزاران دروغ تولید و منعکس شد.

 1402/06/30 05:00
🔺 دوره صدور مجوزهای کاغذی تمام شده است/پیگیری انتشار کارنامه‌های کانون وکلا/ وزارت اقتصاد در حوزه تسهیل مجوزهای کسب و کار شجاعانه تر برخورد کند

🔺 دوره صدور مجوزهای کاغذی تمام شده است/پیگیری انتشار کارنامه‌های کانون وکلا/ وزارت اقتصاد در حوزه تسهیل مجوزهای کسب و کار شجاعانه تر برخورد کند 21

🔹 رئیس کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید مجلس با بیان اینکه وزارت اقتصاد در حوزه تسهیل مجوزهای کسب و کار شجاعانه تر برخورد کند، گفت: اگر منابع مالی هم داشته باشیم و محیط کسب و کار مناسب نباشد، بهبودی رخ نمی‌دهد.

 1402/06/29 19:40

🔺 رئیس سازمان بسیج مستضعفین: آمادگی بسیج برای کمک به دولت/ می‌توانیم طی ۵ سال ۳۰ هزار مگابایت برق خورشیدی تولید کنیم 24

🔹 سردار سلیمانی با بیان اینکه بسیج برای صرفه‌جویی در مصرف برق، آب و انرژی برنامه دارد، گفت: بسیج در هر عرصه‌ای که وارد شده، نتایج خوبی را شاهد بوده‌ایم.

 1402/06/29 18:16
🔺 تامین زمین، چالش جدی ساخت مسکن در استان‌های شمالی است/ پیشنهاد ارائه تسهیلات و مشوق برای طرح ساخت خود مالکی

🔺 تامین زمین، چالش جدی ساخت مسکن در استان‌های شمالی است/ پیشنهاد ارائه تسهیلات و مشوق برای طرح ساخت خود مالکی 21

🔹 نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس گفت: اجرای قانون جهش تولید مسکن در استان‌های شمالی به دلیل مشکلات و چالش هایی که در حوزه تامین زمین وجود دارد با کندی همراه است.

 1402/06/29 18:00
🔺 آفت خشکسالی در خرمن کشاورزان

🔺 آفت خشکسالی در خرمن کشاورزان 18

🔹 نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به هشدار سازمان ملل در مورد کمبود مواد غذایی، گفت: طی سال‌های اخیر سازمان ملل کمبود مواد غذایی را تهدیدی جهانی اعلام کرده است و قطعا کشور ما هم جزو سرزمین‌های کم بارش محسوب می‌شود و با چنین  بحرانی دست و پنجه نرم می‌کند، گرانی و تورم حاکم بر مواد غذایی نشات گرفته از کاهش تولید مواد کشاورزی و دامپروری است، همین مسئله عاملی برای رقابت بین کشورها خواهد شد.

 1402/06/28 15:42
اقتصادی

🔺 عقب نشینی انگلیس از ممنوعیت تولید خودروهای بنزینی 14

🔹 نخست وزیر انگلیس طی اظهاراتی اعلام کرد که ممنوعیت فروش خودروهای بنزینی و گازوئیلی جدید را که قرار بود از سال 2030 اجرا شود، تا سال 2035 به تعویق می‌اندازد.

 1402/06/31 18:50

🔺 سهم ۲۴ درصدی افزایش تولید و صادرات نفت در رشد اقتصادی ایران 18

🔹 بخش نفت در بهار سال ۱۴۰۲ در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۴۰۱، افزایش ۳۶۸ درصدی داشته و بیش از ۲۴ درصد از رشد تولید ناخالص داخلی در بهار امسال مربوط به افزایش تولید و صادرات نفت بوده است.

 1402/06/31 18:08

🔺 درخواست افزایش ۱۰ هزار تومانی قیمت تخم مرغ 16

🔹 رئیس هیئت مدیره اتحادیه سراسری مرغداران تخم‌گذار میهن گفت: از وزارت جهاد کشاورزی درخواست اصلاح قیمت تخم‌مرغ درب واحد‌های تولیدی به نرخ ۵۷ هزار و ۸۰۰ تومان را ارائه داده‌ایم.

 1402/06/31 17:48
🔺  درخواست افزایش ۱۰ هزار تومانی قیمت تخم مرغ از دولت

🔺  درخواست افزایش ۱۰ هزار تومانی قیمت تخم مرغ از دولت 16

🔹 تسنیم نوشت: رییس هیات مدیره اتحادیه سراسری مرغداران تخم‌گذار میهن با اعلام اینکه قیمت مصوب تخم مرغ الان کیلویی ۴۷۳۰۰ تومان است، گفت: از وزارت جهاد کشاورزی درخواست اصلاح قیمت تخم مرغ درب واحدهای تولیدی به نرخ ۵۷ هزار و ۸۰۰ تومان را ارایه داده‌ایم.

 1402/06/31 07:48
🔺 خط تولید میوه خشک کن صنعتی بکردانه

🔺 خط تولید میوه خشک کن صنعتی بکردانه 22

🔹 خط تولید میوه خشک کن صنعتی، شامل دستگاه‌های مختلفی است که به صورت صنعتی شروع به خشک کردن میوه‌های مختلف از جمله موز، پرتقال، هلو، کیوی و ... می‌کنند. در خط تولید میوه خشک صنعتی، می‌توان از دستگاه‌های مختلفی استفاده کرد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 1402/06/31 00:45
اجتماعی و حوادث
🔺 امروز از خودروی شخصی استفاده نکنید

🔺 امروز از خودروی شخصی استفاده نکنید 17

 1402/06/31 12:55

🔹 ایسنا نوشت: با توجه به تولید آلودگی بسیار زیاد خودروها و در خطر بودن جان انسان ۲۲ سپتامبر به عنوان روز جهانی بدون خودرو برگزیده شد تا پیاده‌روی، استفاده از دوچرخه و ناوگان حمل و نقل عمومی فرهنگسازی شود و در این روز به‌ صورت نمادین مردم از خودروی شخصی استفاده نکنند، به محیط زیست کمک کنند و حداقل در این روز از آلاینده‌های هوا بکاهند.

🔺 ۲۰ میلیون فراموش‌شده/ اینکه فرد بزرگسال نمی‌تواند پشت نیمکت مدرسه بنشیند مشکل این فرد نیست مساله ماست

🔺 ۲۰ میلیون فراموش‌شده/ اینکه فرد بزرگسال نمی‌تواند پشت نیمکت مدرسه بنشیند مشکل این فرد نیست مساله ماست 27

 1402/06/29 21:58

🔹 اعتماد نوشت: محسن حاجی‌میرزایی، وزیر سابق آموزش و پرورش گفت: همین الان ما بیش از ۱۸ میلیون نفر در کشور داریم که بی‌سواد یا کم‌سواد هستند و اهداف آموزش عمومی درباره آنها تحقق پیدا نکرده است. اگر آموزش عمومی یک حق است چرا باید اجازه دهیم این درصد مهم جامعه از چنین حقی محروم باشند؛ این یعنی محرومیت، یعنی بی‌عدالتی. آیا جامعه ما به آن میزان اسراف‌کار است که حاضر باشد از یک سوم جمعیت فعال کشور که امروز در تولید کالا و خدمات دخیل هستند چشم‌پوشی کند و آنان را از حق کسب مهارت‌هایی که به آنان امکان بروز و ظهور می‌دهد و موفقیت آنان در کسب و کار و زندگی‌شان را بهبود می‌بخشد محروم کند؟

🔺 هرگونه واگذاری جنگل‌ها با هدف تغییر کاربری ممنوع است

🔺 هرگونه واگذاری جنگل‌ها با هدف تغییر کاربری ممنوع است 41

 1402/06/27 00:17

🔹 رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور با بیان این که از ابتدای مطرح شدن موضوع بند سوم ماده ۴۳ طرح جهش تولید و رفع موانع تولید رقابت‌پذیر، مخالفت صریح خودمان را با این طرح به نهاد‌های ذی‌ربط اعلام کرده‌ایم، گفت: براساس فرمایشات مقام معظم رهبری و قوانین جاری کشور، هرگونه واگذاری جنگل‌ها به بخش خصوصی با هدف تغییر کابری ممنوع است.

فرهنگی و هنری

🔺 تولید نانوموادی جدید برای نسل جدید باتری‌ها و سلول‌های خورشیدی 19

🔹 پژوهشگران از تولید خانواده جدیدی از نانومواد خبر داده اند که از رسانایی بالایی برخوردارند و می‌توانند در نسل جدید باتری ها، سلول‌های خورشیدی و رایانه‌های کوانتومی مورد استفاده قرار گیرند.

 1402/06/31 14:42

🔺 تولید واکسن پنوموکوک برای اولین بار در کشور 21

🔹 رئیس مجتمع تولیدی و تحقیقاتی انستیتو پاستور ایران گفت: واکسن ۷ ظرفیتی پنوموکوک برای اولین بار در کشور به صورت مشترک بین انستیتو پاستور ایران و کوبا تولید می‌شود.

 1402/06/30 16:15

🔺 فراخوان شرکت در پیچینگ ویژه چهلمین جشنواره فیلم کوتاه تهران 19

🔹 متقاضیان حرفه‌ای و نیمه‌حرفه‌ای می‌توانند فیلمنامه‌های خود را جهت شرکت در پیچینگ چهلمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به معاونت تولید انجمن سینمای جوانان ایران ارسال کنند.

 1402/06/30 07:13

🔺 آغاز فعالیت‌‌های هنری برای معرفی خدمات جهادسازندگی/ از هر فرصتی برای جهاد تبیین استفاده می‌کنیم 19

🔹 قائدعبدی با بیان اینکه از هر فرصتی برای جهاد تبیین استفاده می‌کنیم، گفت: فعالیت‌های مختلفی در زمینه‌های هنری و تولید کتاب و بازآفرینی مستند در جهاد برای معرفی خدمات دوران دفاع مقدس این مجموعه شروع شده است.

 1402/06/28 13:23
🔺 سیاست «تولید علم» مسئولان را گمراه کرده است!

🔺 سیاست «تولید علم» مسئولان را گمراه کرده است! 38

🔹 مبلغ نوشت: وقتی شما از کلمه «تولید» استفاده می‌کنید، در این واژه دو وجه برجسته است؛ یک، تولید از اقتصاد می‌آید و وجه اقتصادی آن برجسته است. دوم، جنبه کمّی‌ و قابل شمارش بودن آن است. وقتی از تولید صحبت می‌کنید، باید قابل سنجه ریاضی و کمّی باشد تا میزان آن را بسنجید. در اصطلاح «تولید علم» هر دوی این موضوعات روی علم بار شده است؛ در حالی که در سنت ما هیچ وقت با علم نه برخورد اقتصادی شده است و نه برخورد کمّی.

 1402/06/22 13:03
ورزشی

🔺 به بهانه تعجب مارتینس از مدل موی منشا؛ کارخانه‌هایی که جنس خارجی را بر تولیدات خود ارجح می‌دانند! 29

🔹 در شرایطی که وضعیت استعدادیابی فوتبال ایران با مشکل مواجه است، مهاجمان خارجی بی‌کیفیت با عملکرد ضعیف در فوتبال ایران درآمد خوبی کسب می‌کنند.

 1402/06/16 14:49
علمی

🔺 اهمیت تولید محصولات غذایی فاقد گلوتن برای بیماران سلیاک 17

🔹 رئیس سازمان غذا و دارو گفت: با طیف زیادی از بیماری‌های نادر مواجهیم که برای بسیاری از آن‌ها هنوز درمانی پیدا نشده و یا درمان‌های موجود کفایت نمی‌کند.

 1402/06/31 12:15
🔺 درمان دیابت با ایمپلنت مولد اکسیژن

🔺 درمان دیابت با ایمپلنت مولد اکسیژن 37

🔹 ایسنا نوشت: یک ایمپلنت جدید درمان کننده دیابت برای حمایت از سلول‌های جزایر لانگرهانس اکسیژن تولید می‌کند. نسخه فعلی آن تقریباً به اندازه یک سکه است، اما نسخه‌ای که برای استفاده در انسان‌ها آماده می‌شود به اندازه یک آدامس خواهد بود.

 1402/06/29 20:35
🔺 رونمایی از ۱۲ محصول جدید شرکت های عضو در اجلاس سالانه پارک پردیس

🔺 رونمایی از ۱۲ محصول جدید شرکت های عضو در اجلاس سالانه پارک پردیس 40

🔹 مدیر کل سرمایه‌گذاری و بومی‌سازی فناوری پارک فناوری پردیس از رونمایی ۱۲ محصول تولید شده توسط شرکت‌های عضو این مجموعه در بیست و یکمین اجلاس سالیانه پارک فناوری پردیس خبر داد.

 1402/06/20 11:27
🔺 محققان ایرانی در یک‌ قدمی تولید دانش بومی ابرخازن آلومینیومی

🔺 محققان ایرانی در یک‌ قدمی تولید دانش بومی ابرخازن آلومینیومی 43

🔹 محققان دانشگاه تربیت مدرس بر روی پروژه ای کار کرده اند که نتایج حاصل از آن به ایجاد دانش بومی تولید الکترود کاتدی باتری آلومینیوم – یون و یا ابرخازن آلومینیومی کمک می‌کند.

 1402/06/20 09:19
🔺 چرا فعلا نباید خودروی الکتریکی بخرید؟

🔺 چرا فعلا نباید خودروی الکتریکی بخرید؟ 69

🔹 پدال نوشت: خودروهای الکتریکی و جایگاه آن‌ها در صنعت خودروسازی یکی از داغ‌ترین موضوعات این روزها است. ما بیش از صد سال است از بنزین برای حرکت دادن خودروها استفاده کرده‌ایم ولی نفت محدود است و کارشناسان معتقدند باید تولید کربن و گازهای گلخانه‌ای را کاهش دهیم.

 1402/06/14 22:08
بین الملل
🔺 زلنسکی از برنامه اوکراین و آمریکا برای تولید مشترک سلاح خبر داد

🔺 زلنسکی از برنامه اوکراین و آمریکا برای تولید مشترک سلاح خبر داد 11

🔹 ایسنا نوشت: رئیس جمهور اوکراین امروز جمعه در پایان سفرش به آمریکا اعلام کرد، کی‌یف و واشنگتن بر سر اجرای طرح تولید مشترک تسلیحات که در نتیجه آن اوکراین قادر به تولید سامانه‌های پدافند هوایی خواهد شد توافق کرده‌اند.

 1402/06/31 17:21
🔺 اوکراین وعده حملات پهپادی بیشتر علیه کشتی های روسیه داد

🔺 اوکراین وعده حملات پهپادی بیشتر علیه کشتی های روسیه داد 29

🔹 ایرنا نوشت: وزیر انتقالات دیجیتالی اوکراین که نقشی کلیدی در صنایع تولید پهپاد دارد پس از سلسه حملات اخیر دریایی اعلام کرد کشورش قادر خواهد بود حملات پهپادی بیشتری علیه کشتی های روسیه انجام دهد.

 1402/06/25 16:04
🔺 کاهش بیش از حد انتظار تولید صنعتی در قوی‌ترین اقتصاد اروپا

🔺 کاهش بیش از حد انتظار تولید صنعتی در قوی‌ترین اقتصاد اروپا 34

🔹 وزارت اقتصاد و فناوری آلمان گزارش داد که تولید صنعتی در این کشور در ژوئیه گذشته با سرعتی بالاتر از حد انتظار کاهش یافت و مشکلاتی را که قوی‌ترین اقتصاد اروپا با آن روبروست، آشکار کرد.

 1402/06/16 17:06
سرخط خبر جستجوی جدیدترین و آخرین اخبار تولید | مهم ترین نتایج تولید

تاریخچه خبر جستجوی جدیدترین و آخرین اخبار تولید | مهم ترین نتایج تولید

تصاویر خبری جستجوی جدیدترین و آخرین اخبار تولید | مهم ترین نتایج تولید
🔺 زلنسکی از برنامه اوکراین و آمریکا برای تولید مشترک سلاح خبر داد
🔺 امروز از خودروی شخصی استفاده نکنید
🔺  درخواست افزایش ۱۰ هزار تومانی قیمت تخم مرغ از دولت
🔺 خط تولید میوه خشک کن صنعتی بکردانه
🔺 ۲۰ میلیون فراموش‌شده/ اینکه فرد بزرگسال نمی‌تواند پشت نیمکت مدرسه بنشیند مشکل این فرد نیست مساله ماست
🔺 درمان دیابت با ایمپلنت مولد اکسیژن
🔺 دوره صدور مجوزهای کاغذی تمام شده است/پیگیری انتشار کارنامه‌های کانون وکلا/ وزارت اقتصاد در حوزه تسهیل مجوزهای کسب و کار شجاعانه تر برخورد کند
🔺 تامین زمین، چالش جدی ساخت مسکن در استان‌های شمالی است/ پیشنهاد ارائه تسهیلات و مشوق برای طرح ساخت خود مالکی
🔺 شاسی بلند متفاوت جیلی با فناوری گوگل چینی/ عکس
🔺 گوشت قرمز ایران در عمان؛ ایران به دنبال گوشت کنیایی و پاکستانی!
🔺 آفت خشکسالی در خرمن کشاورزان
🔺 قیمت سیمان پاکتی تیپ ۱-۴۲۵ در الومتریال
popup