جستجوی جدیدترین و آخرین اخبار علوم | مهم ترین نتایج علوم

Loading fehamnews خبر فهام
سیاسی
🔺 سرمدی: راه اصلاح ساختار کمبود بودجه ظلم به مناطق محروم نیست

🔺 سرمدی: راه اصلاح ساختار کمبود بودجه ظلم به مناطق محروم نیست 8

 1400/09/14 12:47

🔹 نماینده مردم اسدآباد در مجلس گفت: اخیرا خبرهایی رسیده است که سازمان برنامه و بودجه اقدام به حذف ردیف‌های بودجه‌ای دانشکده‌های علوم پزشکی مستقل بخشی از شهرهای کشور را به بهانه اصلاح ساختار بودجه و جبران کسری بودجه کرده است.

🔺 ابوالمشاغل حکومت قاچار و پهلوی

🔺 ابوالمشاغل حکومت قاچار و پهلوی 19

 1400/09/14 02:43

🔹 مهدی قلی خان هدایت ملقب به مخبرالسلطنه در دو دوره تسلط پادشاهان قاجار و پهلوی بر این مشاغل متعددی را بر عهده داشت. تعدد مشاغل و پستهای او به حدی بود که او را ابوالمشاغل شاهان قاجار و پهلوی خواندند. او شش سال صدراعظم رضاشاه، پنج بار وزیر فوائد عامه و تجارت، چهار بار وزیر علوم و دادگستری، سه بار استاندار آذربایجان، وزیر دارایی و داخله، استاندار فارس، نمایندگی چهارمین دوره مجلس شورای ملی و ریاست دیوان تمیز بود.

🔺 مشکل اعتباری اجرای همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی رفع شود

🔺 مشکل اعتباری اجرای همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی رفع شود 26

 1400/09/13 16:16

🔹 تشکل های صنفی اعضای هیات علمی در نامه ای جداگانه به رییس جمهور و رییس مجلس خواستار رفع مشکل تامین اعتبار اجرایی قانون همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه های وزارت علوم و اعضای هیات علمی غیربالینی وزارت بهداشت، همچنین مدیریت موضوع سقف افزایش سنواتی و سقف پرداختی ماهانه به منظور جلوگیری از بروز مشکلات شدند.

اقتصادی

🔺 استاد دانشگاه‌: عنوان دوم تولید هندوانه در جهان مایه افتخار نیست 27

🔹 عضو هیات علمی گروه علوم باغبانی دانشگاه تبریز با اشاره به رتبه بین‌المللی ایران در عرصه سبزی و صیفی‌جات پرآب‌بر، این عناوین را مایه افتخار ندانست و گفت: ایران مقام دوم جهان در عرصه‌ تولید هندوانه و عنوان سوم دنیا در تولید خربزه را داراست که بیانگر لزوم تجدیدنظر در الگوی کشت است.

 1400/09/11 11:52
🔺 تدارک بخش فناوری‌های نوپدید و آینده‌نگر در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار

🔺 تدارک بخش فناوری‌های نوپدید و آینده‌نگر در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار 18

🔹 مدیرکل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی و فناوری وزارت علوم با بیان اینکه بیست و دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار (همزمان با نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران)، ۲۳ لغایت ۲۶ آذرماه برگزار می شود، گفت: نمایشگاه در ۳بخش دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار، تقاضا یا تستا (برگزارکننده دبیرخانه شورای عالی عتف) و نمایشگاه فناوری‌های نوپدید و آینده نگر (برگزار کننده شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان) تدارک دیده شده است.

 1400/09/09 20:28
🔺 اقدامات معاونت علمی برای تولید محصولات کاربردی علوم شناختی

🔺 اقدامات معاونت علمی برای تولید محصولات کاربردی علوم شناختی 23

🔹 مشاور عالی معاون علمی و فناوری رییس جمهور در حوزه علوم شناختی تمرکز بر تولید محصول در این حوزه را از رویکردهای ستاد علوم شناختی دانست و گفت: با ایجاد زیرساخت‌هایی اولین شتابدهنده این حوزه تشکیل شد و توانست محصولاتی در این حوزه را تولید و به بازار عرضه کند.

 1400/09/03 15:01
🔺 سندروم خرید ملک در ترکیه؛ لاکچری‌بازی یا سردرگمی؟

🔺 سندروم خرید ملک در ترکیه؛ لاکچری‌بازی یا سردرگمی؟ 25

🔹 با وجود آنکه این روزها از اقتصاد ترکیه اخبار خوبی به گوش نمی‌رسد، لیر هر روز ارزش خود را از دست می‌دهد، بیکاری در این کشور روزافززون شده، گردشگری ۶۵ درصد کاهش یافته، ۳۵ درصد قیمت خانه در ترکیه مشمول مالیات بر ارزش افزوده می‌شود و خریداران تا سه سال حق فروش ملک را ندارند، ایرانی‌ها باز هم به دلایل نامعلوم در ماه گذشته با خرید ۱۲۶۵ خانه بزرگترین گروه خریداران ملک در ترکیه لقب گرفتند.

 1400/08/28 14:25
🔺 معاون وزیر علوم: کشاورزی کشور با دانش‌بنیان‌شدن مقاوم و اقتصادی شود

🔺 معاون وزیر علوم: کشاورزی کشور با دانش‌بنیان‌شدن مقاوم و اقتصادی شود 22

🔹 معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: راهکار اصلی مقاوم شدن کشاورزی در برابر هر گونه تهدید و تحریم خارجی، اقتصادی شدن آن از مسیر دانش‌بنیان کردن این حوزه است.

 1400/08/27 13:26
اجتماعی و حوادث

🔺 احیاء ماموریت‌های جهاد سازندگی یکی از راه‌های رسیدگی به مناطق محروم 11

🔹 رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: احیای ماموریت‌های جهاد سازندگی یکی از راه‌کار‌های برون‌رفت از وضعیت نامطلوب فعلی در حوزه تامین مواد غذایی برای سفره عموم مردم (و رسیدگی به مناطق محروم) است.

 1400/09/16 08:46
🔺 خطر بازگشایی‌های همزمان با واریانت "اُمیکرون»/ شرایط تزریق دُز سوم و چهارم واکسن کرونا

🔺 خطر بازگشایی‌های همزمان با واریانت "اُمیکرون»/ شرایط تزریق دُز سوم و چهارم واکسن کرونا 38

🔹 رییس مرکز تحقیقات ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تاکید کرد: در شرایطی که واریانت نگران‌کننده جدیدی به نام اُمیکرون شناسایی شده، بازگشایی‌های همزمان مقداری خطرناک بوده و می‌تواند منجر به گسترش بیماری شود.

 1400/09/13 04:41
🔺 گزارش رسمی "اُمیکرون" در ۳۱ کشور / چهار واریانت نگران‌کننده کرونا

🔺 گزارش رسمی "اُمیکرون" در ۳۱ کشور / چهار واریانت نگران‌کننده کرونا 38

🔹 رییس مرکز تحقیقات ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه وقتی که اُمیکرون را در چهارگوشه جهان می‌بینیم، به این معناست که این ویروس گسترش دارد، گفت: باید توجه کرد که این آمارها واقعی نیستند و شناسایی موارد به نظارت، پایش ژنتیکی کشورها و ... بستگی دارد؛ بنابراین مطمئنا تعداد موارد ابتلا به اُمیکرون بیش از این است.

 1400/09/12 05:05

🔺 این اقدامات، بیمار مسموم را به کشتن می‌دهد 23

🔹 عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به چگونگی مواجهه با بیمار دچار مسمومیت، گفت: بهترین کار برای بیمار دچار مسمومیت، این است که هیچ اقدامی نشود؛ اقداماتی مانند وادار کردن بیمار به استفراغ، می‌تواند کشنده باشد.

 1400/08/29 09:10

🔺 سرنوشت برنامه کاهش آسیب اعتیاد بهزیستی با قانون جوانی جمعیت/ تکلیف معتادان با روابط پرخطر چیست؟ 53

🔹 ماده ۵۱ قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده در حالی به «ممنوعیت هرگونه توزیع رایگان یا یارانه‌ای اقلام مرتبط با پیشگیری از بارداری و کار گذاشتن اقلام پیشگیری و تشویق به استفاده از آنها در شبکه بهداشتی درمانی وابسته به دانشگاه‌های علوم پزشکی» اشاره شده، پرسش ها و نگرانی هایی در خصوص عدم توزیع این اقلام در میان جمعیت هدف خاص از جمله معتادان و کارتن‌خوابهای دارای روابط پرخطر و خارج از عرف مطرح است؛ این در حالیست که سال‌هاست سازمان بهزیستی به منظور کاهش ایدز، برنامه کاهش آسیب را با توزیع بسته‌های بهداشتی در پاتوق‌ها و جمعیت هدف اجرا می‌کند.

 1400/08/26 09:32
فرهنگی و هنری
🔺 سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت برای منابع آب اهمیت ویژه‌ای قائل است

🔺 سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت برای منابع آب اهمیت ویژه‌ای قائل است 16

 1400/09/13 16:25

🔹 عضو هیات موسس انجمن علوم و مهندسی آب و همکار در اندیشکده آب، محیط زیست، امنیت غذایی و منابع طبیعی مرکز الگوی اسلامیایرانی پیشرفت، گفت: یکی از بخش‌هایی که سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت اهمیت آن را به درستی شناخت و آن را هدف قرار داد بخش آب، محیط زیست، امنیت غذایی و منابع طبیعی است.

🔺 اعلام موجودیت رسمی «انجمن علمی رسانه ایران»

🔺 اعلام موجودیت رسمی «انجمن علمی رسانه ایران» 19

 1400/09/12 18:36

🔹  با اعلام موافقت اولیه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای تاسیس «انجمن علمی رسانه ایران» به عنوان انجمن فراگیر و پوشش دهنده حوزه‌های گوناگون رسانه کشور، جلسه هیات موسس این انجمن برگزار و اساسنامه این انجمن به امضای اعضای هیئت مؤسس رسید.

علمی
🔺 پادکست / کوچ دوباره به دانشگاه

🔺 پادکست / کوچ دوباره به دانشگاه 11

 1400/09/16 12:37

🔹 این روزها که روند واکسیناسیون با سرعت بیشتری نسبت به گذشته پیش رفته است، دانشجویان امیدوارند که پس از چهار ترم بتوانند بار دیگر حضور در محیط دانشگاه و کلاس‌های درس را تجربه کنند؛ اگرچه نگرانی‌هایی در زمینه موج جدید بیماری و سویه‌های جدید وجود دارد. در دومین اپیزود از سری‌پادکست‌های صدای دانشگاه، دانشجویان دیدگاه‌هایشان را در مورد بازگشایی دانشگاه‌ها و انتظاراتی که از وزیر علوم دارند، مطرح کرده‌اند.

🔺 تکریم و معارفه رئیس دانشگاه شیراز

🔺 تکریم و معارفه رئیس دانشگاه شیراز 14

 1400/09/15 17:34

🔹 آیین تکریم و معارفه رئیس دانشگاه شیراز دوشنبه ١٥ آذر ۱۴۰۰ با حضور معاون وزیر علوم، تحقیقات وفناوری و همچنین ارتباط ویدئویی با محمد علی زلفی گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.
در این مراسم ضمن تکریم و قدردانی از دکتر حمید نادگران، رئیس پیشین، دکتر محمد موذنی به عنوان رئیس جدید دانشگاه شیراز معرفی شد.

بین الملل
🔺 عضویت ایران در شانگهای اهرم فشار غرب بر کشور را خنثی می‌کند

🔺 عضویت ایران در شانگهای اهرم فشار غرب بر کشور را خنثی می‌کند 23

🔹 دانشجوی دکترای علوم سیاسی دانشگاه تهران گفت : عضویت دائم ایران در سازمان همکاری شانگهای به عنوان یک سازمان منطقه ای در شرق که در بر دارنده تعهد همکاری و حمایت متقابل اعضا از یکدیگر است ، اهرم فشار قدرت‌های غربی علیه کشورمان را خنثی می‌کند.

 1400/07/11 08:37
سرخط خبر جستجوی جدیدترین و آخرین اخبار علوم | مهم ترین نتایج علوم

تاریخچه خبر جستجوی جدیدترین و آخرین اخبار علوم | مهم ترین نتایج علوم

تصاویر خبری جستجوی جدیدترین و آخرین اخبار علوم | مهم ترین نتایج علوم
🔺 پادکست / کوچ دوباره به دانشگاه
🔺 تکریم و معارفه رئیس دانشگاه شیراز
🔺 تعداد قراردادهای همکاری دانشگاه‌ها با صنعت در سال ۱۴۰۰
🔺 سرمدی: راه اصلاح ساختار کمبود بودجه ظلم به مناطق محروم نیست
🔺 ابوالمشاغل حکومت قاچار و پهلوی
🔺 سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت برای منابع آب اهمیت ویژه‌ای قائل است
🔺 مشکل اعتباری اجرای همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی رفع شود
🔺 وزیر علوم: دانشگاه‌ها برای برگزاری آزمون غیرحضوری اختیار کامل دارند
🔺 سیاست دانشگاه ها در "روز دانشجو"/دعوت از رییس جمهور برای حضور در این مراسم
🔺 خطر بازگشایی‌های همزمان با واریانت "اُمیکرون»/ شرایط تزریق دُز سوم و چهارم واکسن کرونا
🔺 اعلام موجودیت رسمی «انجمن علمی رسانه ایران»
🔺 ۷ وزیر این هفته مهمان کمیسیون‌های تخصصی مجلس هستند
popup