جستجوی جدیدترین و آخرین اخبار مجلس | مهم ترین نتایج مجلس

Loading fehamnews خبر فهام
سیاسی
🔺 ظرفیت‌ها برای برخورد با دستگاه‌های متخلف در اجرای قانون تسهیل صدور مجوزها به کار گرفته می‌شود

🔺 ظرفیت‌ها برای برخورد با دستگاه‌های متخلف در اجرای قانون تسهیل صدور مجوزها به کار گرفته می‌شود 11

 1401/09/06 20:18

🔹 رئیس کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید، گفت: گزارش نظارتی کمیسیسون ویژه در خصوص اجرای قانون تسهیل صدور برخی از مجوزهای کسب و کار طی آذر ماه به صحن علنی ارائه می‌شود و حتما از ظرفیت‌های قانونی و آئین نامه داخلی مجلس برای پیشگیری و برخورد با دستگاه‌های اجرایی که وظایف قانونی خود را انجام نداده‌اند استفاده می‌کنیم.

🔺 به دنبال تبدیل «تأثیر قطعی» به «تأثیر مثبت» معدل و بازگشت دروس عمومی به کنکور هستیم

🔺 به دنبال تبدیل «تأثیر قطعی» به «تأثیر مثبت» معدل و بازگشت دروس عمومی به کنکور هستیم 10

 1401/09/06 20:11

🔹 عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با اشاره به تصویب کلیات «طرح یک فوریتی اصلاح قانون کنکور» در کمیسیون آموزش مجلس، تصریح کرد: در این طرح، به دنبال تبدیل «تأثیر قطعی» به «تأثیر مثبت» و بازگشت دروس عمومی به کنکور هستیم. البته کنکور دی ماه 1401 طبق اطلاع رسانی سازمان سنجش برگزار می‌‎شود.

🔺 کار ویژه مجلس یازدهم با هدف تحول در قوانین اقتصادی

🔺 کار ویژه مجلس یازدهم با هدف تحول در قوانین اقتصادی 7

 1401/09/06 19:05

🔹 قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب‌وکار، قانون مالیات بر خانه‌های خالی، قانون جهش تولید دانش بنیان، قانون مالیات بر ارزش افزوده، قانون جهش تولید مسکن و اصلاح ساختار بانک مرکزی با هدف تحول در قوانین اقتصادی در مجلس یازدهم در دستور کار قرار گرفت و به تصویب رسیدند. دیدن این اینفوگرافیک (داده نما) شما را با بخش مهمی از این اقدامات آشنا می‌کند.

اقتصادی
🔺 تغییرات مجلس در بودجه باید معقول و منطقی باشد

🔺 تغییرات مجلس در بودجه باید معقول و منطقی باشد 13

 1401/09/06 08:15

🔹 کارشناس مسائل اقتصادی با تأکید بر ضرورت تفاهم میان مجلس و دولت برای رسیدن به اتفاق نظر در خصوص لایحه بودجه، گفت: مجلس باید در خصوص بودجه با دولت همکاری کند زیرا در غیر این صورت دولت قادر به عملی کردن آن نخواهد بود و منجر به افزایش نقدینگی و تورم می‌شود.

اجتماعی و حوادث

🔺 راهکار رئیس مجلس برای برون رفت از مشکلات 12

🔹 رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: تنها راه برون رفت کشور از مشکلات پیش رو مخصوصا در حوزه اقتصاد، نوسازی نظام حکمرانی با بازگشت به مردم و تاکید بر خداباوری بعنوان دو رکن اصلی فرهنگ بسیجی است که باید مورد توجه ما مسئولان قرار گیرد.

 1401/09/06 10:25

🔺 تیم فوتبال و تیم سیاست/ خداحافظی عبرت‌آموز زیدآبادی/ ویروس‌های بورس اثرگذارتر از حمایت‌های پولی 27

🔹 استقبال بازار سرمایه از ابقای «عشقی» در سازمان بورس، رستم رفتنی شد؟، سردرگمی نمایندگان مجلس: فیلتر یا رفع فیلتر، سبقت آنفلوآنزا از کرونا، پرونده مخابرات روی میز قضا، گام نخست ایران دربرابر قطعنامه ضد ایرانی، سریال خروج از جام جم، تیم فوتبال و تیم سیاست و دو گل طارمی در روز تلخ شکست از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.

 1401/09/01 03:46

🔺 روزنامه جوان: یکی از عوامل باخت رسانه‌ای شمایید! /قطعنامه شورای حکام؛ نشانه پایان انعطاف/آزادی فراتر از هر مقوله دیگر 35

🔹 واکنش‌ها به اظهارات رئیسی درباره مردود شدن خواص، روایت‌های متناقض درباره یک مرگ مشکوک، هدف وزیر خارجه عمان از سفر به ایران چه بود؟، پشت پرده تور‌های ۸ تا ۸۰ میلیون تومانی جام جهانی، پرداخت معوقه مهر در آخر آبان، پیش‌بینی قیمت خودرو در ماه‌های پایانی سال، نرمش شی جین‌پینگ در برابر مداخله‌جویی امریکا و چرا مجلس حداقلی اولویت‌های مردم را نمی‌داند؟ از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.

 1401/08/29 04:13
ورزشی
🔺 ارتباط ویدیویی قالیباف با اردوی تیم ملی در جام جهانی

🔺 ارتباط ویدیویی قالیباف با اردوی تیم ملی در جام جهانی 13

🔹 رئیس‌مجلس شورای اسلامی در ارتباط ویدیویی با اردوی تیم ملی در قطر از تلاش بازیکنان تیم ملی و کادر فنی در بازی با ولز قدردانی کرد و گفت: تلاش ۱۰۰ دقیقه‌ای بازیکنان دل همه مردم را شاد کرد و از همه شما سپاسگزارم.

 1401/09/05 19:30
بین الملل

🔺 پیش بینی روزنامه انگلیسی از ماهیت گزارش نهایی کنگره آمریکا علیه ترامپ 19

🔹 یک روزنامه چاپ لندن روز یکشنبه، پیش بینی کرد که گزارش نهایی کمیته منتخب مجلس نمایندگان آمریکا در باره حمله ۶ ژانویه ۲۰۲۱ به کنگره، به شدت بر نقش و مداخله دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین در این رخداد و مقصر شناخته شدن احتمالی وی، متمرکز شده باشد.

 1401/09/06 17:03
🔺 وزیر امنیت داخلی دولت بایدن زیر تیغ استیضاح جمهوریخواهان

🔺 وزیر امنیت داخلی دولت بایدن زیر تیغ استیضاح جمهوریخواهان 30

🔹 کوین مک‌کارتی که قرار است با تشکیل مجلس جدید نمایندگان به عنوان رئیس انتخاب شود، ضمن انتقاد از عملکرد وزیر امنیت داخلی در موضوع مدیریت مرز با مکزیک و تهدید به استیضاح، از وی، خواست از سمت خود کناره‌گیری کند.

 1401/09/02 10:03
🔺 انتشار قریب الوقوع گزارش کمیته تحقیق ۶ ژانویه

🔺 انتشار قریب الوقوع گزارش کمیته تحقیق ۶ ژانویه 20

🔹 یک منبع آگاه در مجلس نمایندگان آمریکا روز یکشنبه به وقت محلی خبر داد که نتیجه تحقیقات کمیته حقیقت یاب ماجرای یورش طرفداران افراطی دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق ایالات متحده به ساختمان کنگره این کشور(کمیته تحقیقات ۶ ژانویه ۲۰۲۱)، ظرف یک‌ ماه آینده منتشر می‌شود.

 1401/08/30 03:14
🔺 دوئل دو رئیس

🔺 دوئل دو رئیس 31

🔹 همزمان با پیروزی جمهوریخواهان در انتخابات مجلس نمایندگان، بایدن و ترامپ برای نامزدی انتخابات ۲۰۲۴ اعلام آمادگی کردند؛ موضوعی که یادآور شورش های داخلی و تسخیر کنگره است و این سوال را به ذهن متبادر می کند که آیا جنگ داخلی در کمین آمریکا است؟

 1401/08/29 07:45
🔺 جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان زنگ خطر را برای بایدن به صدا درآوردند

🔺 جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان زنگ خطر را برای بایدن به صدا درآوردند 22

🔹 پس از پیروزی جمهوری‌خواهان در مجلس نمایندگان آمریکا، نمایندگان این حزب از آغاز تحقیقات پیرامون کسب و کار خانوادگی جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا به محض به قدرت رسیدن رسمی در سال آینده میلادی خبر دادند.

 1401/08/27 10:05
سرخط خبر جستجوی جدیدترین و آخرین اخبار مجلس | مهم ترین نتایج مجلس

تاریخچه خبر جستجوی جدیدترین و آخرین اخبار مجلس | مهم ترین نتایج مجلس

تصاویر خبری جستجوی جدیدترین و آخرین اخبار مجلس | مهم ترین نتایج مجلس
🔺 ظرفیت‌ها برای برخورد با دستگاه‌های متخلف در اجرای قانون تسهیل صدور مجوزها به کار گرفته می‌شود
🔺 به دنبال تبدیل «تأثیر قطعی» به «تأثیر مثبت» معدل و بازگشت دروس عمومی به کنکور هستیم
🔺 کار ویژه مجلس یازدهم با هدف تحول در قوانین اقتصادی
🔺 طرح تشدید مجازات همکاری‌کنندگان با دولت‌های متخاصم، صرفاً بازنگری در مجازات جاسوسان است که نه در صحن مطرح و نه تصویب شده است
🔺 سازوکار اسقاط خودرو تعیین شد؛پرداخت 5 درصد قیمت کامیون و کشنده وارداتی برای شماره‌گذاری
🔺 ادامه بررسی طرح سازمان حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه/ بر سلامت و فرایند های دادرسی نظارت می شود
🔺 تصویب کلیات «طرح یک فوریتی اصلاح قانون کنکور» / آزمون 1402 طبق اطلاع رسانی سازمان سنجش برگزار می‌شود
🔺 حضور اعضای کمیسیون اصل 90 در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور/در این نشست دلایل عدم اجرای تصدیق الکترونیکی در دفاتر اسناد رسمی بررسی می‌شود
🔺 مجلس طرح شفافیت قوای سه گانه را تصویب و ایرادات شورای نگهبان را رفع کرده است اما هیات عالی نظارت همچنان به ایراداتی که گرفته اصرار دارد
🔺 امیرعبداللهیان: رای مجلس به لایحه الحاق ایران به شانگهای نشانه عزم جدی در توسعه همکاری‌ها است
🔺 تجلیل از خانواده شهدای امنیت در صحن علنی مجلس
🔺 سوالات نماینده مهاباد در کمیسیون شوراها بررسی شد/ فرصت یک ماهه وزارت کشور برای بررسی مشکلات کولبران
popup