جستجوی جدیدترین و آخرین اخبار وزارت | مهم ترین نتایج وزارت

Loading fehamnews خبر فهام
سیاسی

🔺 رئیسی: وزارت اقتصاد جبران عقب‌ماندگی‌ها در زمینه مولدسازی دارایی‌ها را با جدیت پیگیری کند 9

🔹 رئیس‌جمهور با توجه به نگاه مشترک و هماهنگ روسای قوا در زمینه «مولدسازی دارایی‌های دولت»، وزارت اقتصاد و دارایی را مکلف کرد برای جبران عقب‌ماندگی‌ها در این حوزه، موضوع را با همکاری همه دستگاه‌ها و سازمان‌ها تا رسیدن به نتیجه مطلوب با جدیت پیگیری کند.

 1401/09/06 19:14
🔺 سوالات نماینده مهاباد در کمیسیون شوراها بررسی شد/ فرصت یک ماهه وزارت کشور برای بررسی مشکلات کولبران

🔺 سوالات نماینده مهاباد در کمیسیون شوراها بررسی شد/ فرصت یک ماهه وزارت کشور برای بررسی مشکلات کولبران 9

🔹 رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس از بررسی دو سوال نماینده مردم مهاباد در کمیسیون متبوعش خبر داد و گفت: یکی از سوالات وی بر اساس اقدامات کمیسیون قابل طرح نبود و سوال دوم مد نظر نماینده مهاباد از سوی وزارت کشور در حال بررسی است.

 1401/09/06 12:11
🔺 لندن بجای طرح اتهامات تکراری، صلح و ثبات منطقه‌ای را به کشورهای منطقه بسپارد

🔺 لندن بجای طرح اتهامات تکراری، صلح و ثبات منطقه‌ای را به کشورهای منطقه بسپارد 13

🔹 سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: ما به حاکمان لندن توصیه می‌کنیم توان خود را بجای اتهام‌زنی به جمهوری اسلامی ایران، صرف ایجاد ثبات در دولت خود، توجه به مطالبات گسترده مردم این کشور و رفع تبعیض و ستم علیه مهاجران و مسلمانان کنند.

 1401/09/04 14:20
🔺 لندن از مشارکت در جنایت علیه بشریت به واسطه فروش سلاح دست بردارد

🔺 لندن از مشارکت در جنایت علیه بشریت به واسطه فروش سلاح دست بردارد 13

🔹 سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: لندن به جای طرح اتهامات تکراری در مورد نقش ایران در منطقه، از مشارکت در جنایت علیه بشریت به واسطه فروش تسلیحات مرگبار به برخی مشتریان منطقه دست بردارد.

 1401/09/04 14:06
🔺 باقری:همکاری‌ ایران و هند موجب تحکیم صلح و ثبات در منطقه است

🔺 باقری:همکاری‌ ایران و هند موجب تحکیم صلح و ثبات در منطقه است 11

🔹 معاون سیاسی وزارت خارجه همکاری‌های دوجانبه ایران و هند را ضرورتی انکارناپذیر برای تامین منابع ملی دو کشور و موجب تحکیم صلح و ثبات در منطقه و مقابله با یکجانبه‌گرایی و مداخله کشورهای فرامنطقه‌ای در امور منطقه دانست.

 1401/09/04 10:20
اقتصادی

🔺 محرابیان: برنامه جامع «ساماندهی و لایروبی رودخانه‌ها» به دولت ارائه شده است 10

🔹 وزیر نیرو از پیشنهاد ارائه برنامه مشترک «ساماندهی و لایروبی رودخانه‌ها» به دولت با همکاری وزارت نیرو و سازمان مدیریت بحران خبر داد و لایروبی رودخانه‌ها و ساماندهی سازه‌های تقاطعی بر پهنه سیلاب را دو عامل مهم پیشگیری از افزایش خسارات ناشی از وقوع سیل دانست.

 1401/09/06 20:11

🔺 ارائه برنامه جامع ساماندهی و لایروبی رودخانه‌ها به دولت 10

🔹 وزیر نیرو ضمن پیشنهاد ارائه برنامه مشترک «ساماندهی و لایروبی رودخانه‌ها» به دولت با همکاری وزارت نیرو و سازمان مدیریت بحران، لایروبی رودخانه‌ها و ساماندهی سازه‌های تقاطعی بر پهنه سیلاب را دوعامل مهم پیشگیری از افزایش خسارات ناشی از وقوع سیل عنوان کرد و گفت: این برنامه می‌تواند ۴۰ تا ۵۰ درصد از خسارات سیل‌ها را کاهش دهد.

 1401/09/06 18:05

🔺 سیستم مدیریت یکپارچگی چاه‌های نفت و گاز ایران تدوین می‌شود 10

🔹 مدیر گروه مطالعات مخازن پژوهشگاه صنعت نفت گفت: با توجه به رویکرد اخیر وزارت نفت مبنی بر بهبود تولید و احیای چاه‌ها مرده و کم‌بازده، پایش و نگهداری این چاه‌ها ضروری به شمار می‌آید و به همین منظور پژوهشگاه صنعت نفت اقدام به تدوین سیستم مدیریت یکپارچگی چاه‌ها کرده است.

 1401/09/06 16:10

🔺 پیش‌بینی تجارت ۳۰میلیارددلاری ایران با اوراسیا طی ۲ سال آینده 15

🔹 رئیس اداره همکاری‌های چندجانبه تجاری وزارت امور خارجه با اشاره به حجم ۵ میلیارد دلاری مبادلات تجاری ایران و اوراسیا در سال گذشته ، گفت: با اجرای موافقت‌نامه تجارت آزاد پیش‌بینی می‌شود که ظرف ۲ـ۳ سال حجم تجارت به ۳۰ الی ۳۵ میلیارد دلار برسد.

 1401/09/06 07:35
🔺 برگزاری مستمر نشست‌های تخصصی با حلقه‌های فکری در مجموعه وزارت اقتصاد

🔺 برگزاری مستمر نشست‌های تخصصی با حلقه‌های فکری در مجموعه وزارت اقتصاد 17

🔹 وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان‌های تابعه این وزارتخانه از نیمه دوم سال گذشته تاکنون نشست های متعددی برای حفظ ارتباط تنگاتنگ با محافل علمی، دانشگاهی، نخبگان و مراکز پژوهشی و رفع مشکلات از این طریق برگزار کردند.

 1401/09/05 17:41
اجتماعی و حوادث

🔺 قانون جهش تولید دانش‎‌بنیان سکوی پرتاب علم به فناوری است 11

🔹 وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نخستین آیین نکوداشت سالروز تأسیس معاونت فناوری و نوآوری این وزارتخانه، قانون جهش تولید دانش‌بنیان را به سکوی پرتاب علم به فناوری تشبیه کرد و گفت: باید از این ظرفیت ویژه قانونی برای توسعه علمی کشور بهره بگیریم.

 1401/09/06 15:50

🔺 شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند گواهینامه خدمات آموزشی در مدارس دریافت کنند 12

🔹 شرکت‌‌های خلاق و دانش‌بنیان در کسب نمره حدنصاب می‌توانند به‌صورت یک‌ساله برای ارائه خدمات آموزشی در همه واحدهای آموزشی و تربیتی وزارت آموزش و پرورش، گواهینامه دریافت کنند.

 1401/09/05 12:52

🔺 علت افزایش مرگ ناشی از عفونت‌ها چیست؟/ ثبت اطلاعات تجویز آنتی‌بیوتیک‌های خاص در بیمارستان‌ها 20

🔹 معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه مقاومت میکروبی باعث دشوارتر شدن درمان و افزایش مرگ ناشی از بیماری‌های عفونی می‌شود؛ از ثبت اطلاعات تجویز آنتی‌بیوتیک‌های خاص در بیمارستان‌ها خبر داد.

 1401/09/02 13:03

🔺 امکان تعطیلی مدارس کشور قبل از آغاز بازی فوتبال ایران ـ انگلیس 25

🔹 مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: مدیران کل استان‌ها برای تماشای مسابقه فوتبال با دانش‌آموزان همراهی و امکان تعطیلی مدارس قبل از آغاز بازی فوتبال را فراهم کنند.

 1401/08/30 14:45

🔺 "تونل کانی سیب" بهمن ماه تکمیل می‌شود/ دریاچه ارومیه احیا می‌شود؟! 31

🔹 مدیرکل دفتر حفاظت و احیای تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در بازدید اخیری که از دریاچه ارومیه داشتیم، وزارت نیرو اعلام کرد که "تونل کانی سیب" بهمن ماه تکمیل شده و آب به دریاچه ارومیه می‌رسد.

 1401/08/29 10:34
فرهنگی و هنری

🔺 سلامتکده‌ها مانعی بر سر راه مداخله گران درمان 11

🔹 مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت گفت: افتتاح سلامتکده در فضای مناسب این زمینه را فراهم می‌کند تا خدمات نادرستی که به عناوین مختلف ارائه می‌شود کنترل و خدمات تأیید شده وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به بهترین شکل و سهولت در اختیار مردم قرار بگیرد.

 1401/09/06 11:24

🔺 وزارت ارشاد باید زیرساخت‌های انقلابی و پایدار برای آینده بسازد 9

🔹 معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به لزوم تغییر ساختارهای فرهنگی گفت: این وزارتخانه باید زیرساخت‌های انقلابی و پایدار برای آینده بسازد تا خروجی‌های فرهنگی و هنری تراز انقلاب اسلامی، مستمر و به صورت فزاینده رشد داشته باشد.

 1401/09/06 09:45
🔺 ایجاد مناطق ویژه فرهنگی کشور در دستور کار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است

🔺 ایجاد مناطق ویژه فرهنگی کشور در دستور کار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است 10

🔹 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مناطق ویژه فرهنگی را در احکام برنامه و دستور کار، پیش‌بینی کرده‌ایم و دولت انقلابی و مردمی در برنامه هفتم و در رویکرد به حوزه فرهنگ و هنر، این موضوع را عملیاتی می‌کند.

 1401/09/04 14:12

🔺 لزوم تدوین برنامه عملیاتی برای کاهش مقاومت میکروبی در کشور 16

🔹 سرپرست مرکز توسعه و هماهنگی تحقیقات وزارت بهداشت گفت: باید بر اساس یک برنامه عملیاتی دانش خود را به عمل تبدیل کنیم تا امکان مقابله و کاهش مقاومت میکروبی در سطوح مختلف سیاست گذاری، پیشگیری، درمان، تحقیق و توسعه و صنایع مختلف میسر شود.

 1401/09/03 21:03
🔺 احمدوند: یکی از زمینه‌های پایداری ایران تنوع و تکثر است

🔺 احمدوند: یکی از زمینه‌های پایداری ایران تنوع و تکثر است 18

🔹 معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تنوع و تکثر را یکی از زمینه‌های پایداری ایران اعلام کرد و ادامه داد: مشکلاتی که اهالی نشر و مطبوعات پیروان ادیان توحیدی با آن مواجه هستند، با گفت‌وگو و بررسی حل می‌شود. همه جامعه فرهنگی با مشکلاتی مواجه است و این مشکلات اختصاص به این جمع ندارد.

 1401/09/02 17:03
ورزشی
🔺 فرهادیان: احراز صلاحیت یک نامزد اسکواش نرسیده است/ به تیم ملی فوتبال خوش‌بین هستم

🔺 فرهادیان: احراز صلاحیت یک نامزد اسکواش نرسیده است/ به تیم ملی فوتبال خوش‌بین هستم 15

🔹 مدیرکل امور مشترک فدراسیون‌های وزارت ورزش و جوانان از تلاش این وزارت‌خانه برای تعیین تکلیف فدراسیون‌های ورزشی که تا پایان سال دوره ریاست‌شان به اتمام می‌رسد و یا وارد پروسه سرپرستی می‌شوند، خبر داد.

 1401/09/03 11:49
🔺 رونمایی از پیراهن تیم ملی و حاشیه‌سازی یک اسکیت‌باز در ترکیه

🔺 رونمایی از پیراهن تیم ملی و حاشیه‌سازی یک اسکیت‌باز در ترکیه 34

🔹 بسته ورزشی ایرنا در هفدهم آبان ماه سال ۱۴۰۱ به تکذیب استعفای مدیرعامل استقلال، رونمایی از پیراهن تیم‌ملی در آستانه جام جهانی، واکنش وزارت ورزش به حاشیه‌سازی یک اسکیت‌باز در ترکیه و دیگر اخبار ورزشی پرداخته است.

 1401/08/18 00:24
علمی

🔺 صفر شدن صف انتظار عمل کاشت حلزون شنوایی برای کودکان زیر ۴ سال 25

🔹 رئیس مرکز مدیریت بیمارستان و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت گفت: در راستای طرح ملی و جهادی کاشت حلزون شنوایی، صف انتظار عمل جراحی کاشت حلزون شنوایی برای کودکان زیر ۴ سال در استان اصفهان صفر شد.

 1401/09/01 13:53
🔺 کلاس سیار یا آموزش از راه دور برای دانش آموزان بازمانده از تحصیل

🔺 کلاس سیار یا آموزش از راه دور برای دانش آموزان بازمانده از تحصیل 36

🔹 مدیرکل آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: در دوران پساکرونا جزء اولین کشور‌هایی بودیم که به سرعت بازگرداندن دانش آموزانی را که به نحوی از آموزش فاصله گرفته‌ بودند، در دستور کار قرار دادیم.

 1401/08/18 10:40
🔺 چگونگی اعطای وام‌های دانشجویی اعلام شد/ متأهل‌ها ۲ برابر تسهیلات می‌گیرند

🔺 چگونگی اعطای وام‌های دانشجویی اعلام شد/ متأهل‌ها ۲ برابر تسهیلات می‌گیرند 65

🔹 صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم نوع وام و زمانبندی اعطای وام‌های دانشجویی در نیمسال اول ۱۴۰۲-۱۴۰۱ را به دانشگاه‌ها ابلاغ کرد، بر این اساس ثبت‌نام وام ضروری از ۲۱ آبان آغاز می‌شود.

 1401/08/16 21:00
بین الملل

🔺 رژیم صهیونیستی در اندیشه تشکیل گروه شبه نظامی متشکل از ۲۰۰ هزار صهیونیست مسلح 11

🔹 تحلیل‌گران سیاسی اردن و فلسطین نسبت به تشکیل یک گروه شبه نظامی صهیونیست در بردارنده بیش از ۲۰۰ هزار صهیونیست مسلح به انواع تسلیحات و تجهیزات نظامی توسط ایتمار بن غفیر نماینده کنست ( پارلمان ) و نامزد تصدی پست وزارت امنیت داخلی رژیم صهیونیستی هشدار دادند.

 1401/09/06 16:02
🔺 ارتقای همکاری های دو کشور ایران و سوریه در حوزه تجهیزات و ملزومات پزشکی شیراز

🔺 ارتقای همکاری های دو کشور ایران و سوریه در حوزه تجهیزات و ملزومات پزشکی شیراز 11

🔹 مدیر کل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو در اولین نمایشگاه تخصصی خدمات پزشکی، درمانی، بهداشتی و گردشگری سلامت و پانزدهمین نمایشگاه تجهیزات پزشکی در شیراز، با مدیر اداره تجهیزات پزشکی و مدیر اداره زیرساخت های پزشکی وزارت بهداشت سوریه دیدار کرد.

 1401/09/05 17:02
🔺 هشدار روسیه نسبت به عملیات زمینی احتمالی ترکیه در خاک سوریه

🔺 هشدار روسیه نسبت به عملیات زمینی احتمالی ترکیه در خاک سوریه 15

🔹 سخنگوی وزارت خارجه روسیه در سخنانی با هشدار نسبت به تهدیدهای مطرح شده توسط مقامات آنکارا مبنی بر انجام عملیات زمینی در مناطق شمالی سوریه، گفت که انجام چنین عملیاتی منجر به تشدید تنش در منطقه خواهد شد.

 1401/09/03 18:51
🔺 دستگاه قضایی آمریکا به دنبال شهادت مایک پنس علیه دونالد ترامپ

🔺 دستگاه قضایی آمریکا به دنبال شهادت مایک پنس علیه دونالد ترامپ 22

🔹 وزارت دادگستری آمریکا بدنبال گرفتن شهادت "مایک پنس" معاون سابق رئیس جمهوری آمریکا در قضیه حمله تروریستی هواداران سفید پوست آمریکایی دونالد ترامپ به عمارت کنگره در واقعه روز ششم ژانویه ۲۰۲۱ می باشد، این درحالی است که کمیته ویژه ۶ ژانویه کنگره ترامپ را بعنوان متهم اصلی این واقعه رسما فراخوانده است.

 1401/09/03 09:26
🔺 تلاش نتانیاهو برای انتقال اختیارات وزارت دارائی به دفتر نخست‌وزیری

🔺 تلاش نتانیاهو برای انتقال اختیارات وزارت دارائی به دفتر نخست‌وزیری 28

🔹 مذاکرات بنیامین نتانیاهو با احزاب راستگرای کنست(پارلمان) برای تشکیل کابینه رژیم صهیونیستی در حالی با بن‌بست مواجه شده است که وی تلاش می‌کند اختیارات اصلی وزارت دارائی را به دفتر نخست‌وزیری منتقل کند.

 1401/09/01 16:23
سرخط خبر جستجوی جدیدترین و آخرین اخبار وزارت | مهم ترین نتایج وزارت

تاریخچه خبر جستجوی جدیدترین و آخرین اخبار وزارت | مهم ترین نتایج وزارت

تصاویر خبری جستجوی جدیدترین و آخرین اخبار وزارت | مهم ترین نتایج وزارت
🔺 سوالات نماینده مهاباد در کمیسیون شوراها بررسی شد/ فرصت یک ماهه وزارت کشور برای بررسی مشکلات کولبران
🔺 برگزاری مستمر نشست‌های تخصصی با حلقه‌های فکری در مجموعه وزارت اقتصاد
🔺 ارتقای همکاری های دو کشور ایران و سوریه در حوزه تجهیزات و ملزومات پزشکی شیراز
🔺 اطلاعیه وزارت اقتصاد درباره پروانه‌های صنفی
🔺 نوسانات در بازار سرمایه طبیعی است/ نگاه حمایتی دولت سهامداران را به آینده بورس امیدوار می‌کند
🔺 معطل کنندگان صدور مجوز کسب و کار به بهانه متراژ، تحت تعقیب کیفری قرار می‌گیرند
🔺 لندن بجای طرح اتهامات تکراری، صلح و ثبات منطقه‌ای را به کشورهای منطقه بسپارد
🔺 ایجاد مناطق ویژه فرهنگی کشور در دستور کار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است
🔺 لندن از مشارکت در جنایت علیه بشریت به واسطه فروش سلاح دست بردارد
🔺 باقری:همکاری‌ ایران و هند موجب تحکیم صلح و ثبات در منطقه است
🔺 اغتشاشات اخیر مصداق یک جنگ ‌ترکیبی همه‌جانبه است
🔺 وزارتخانه‌های گسترده نیاز به تفکیک دارند/ رویه فعلی پاسخگو نیست
popup